Son Dakika Haberleri: 'Terörle Mücadele' Konulu Konferans İstanbul'da Yapılacak

'Terörle Mücadele' Konulu Konferans İstanbul'da Yapılacak

Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ile Avrupa Konseyi işbirliğiyle düzenlenen 'Terörle Mücadelede Ulusal ve Uluslararası Koordinasyon' konulu uluslararası konferans bugün İstanbul'da yapılacak.

24.10.2013 10:05
'Terörle Mücadele' Konulu Konferans İstanbul'da Yapılacak,
Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ile Avrupa Konseyi işbirliğiyle düzenlenen 'Terörle Mücadelede Ulusal ve Uluslararası Koordinasyon' konulu uluslararası konferans bugün İstanbul'da yapılacak.

Öğleden sonra başlayacak iki günlük konferansın açılışına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katılacak ve bir konuşma yapacak. Konferans açılışında ayrıca Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'ndan Müsteşar Ulvi Saran ile Avrupa Konseyi Bilgi Toplumu ve Suçla Mücadele Daire Başkanı Jan Kleijssen de birer konuşma yapacak.

İki günlük konferansın ilk oturumunda, 'ulusal terörle mücadele koordinasyon birimlerinin yapısı ve genel görevi; ülke sunumları, iyi uygulamaların ve çıkarılan derslerin paylaşılması' teması işlenecek. Konferansın ikinci oturumunda ise 'koordinasyon birimlerinin terörle mücadele stratejilerinin hazırlanması, uygulanması ve gözden geçirilmesi konularındaki özel görevleri' konusu ele alınacak. Konferansın son oturumunda ise 'terörle mücadele çabalarının uluslararası alanda koordine edilmesi: İşbirliğini güçlendirmeye yönelik başarılar, zorluklar ve beklentiler' teması uzmanlarca görüşülecek.

Birbirinden ilginç sunumların yapılacağı ilk oturuma Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'ndan Müsteşar Ulvi Saran, ikinci oturuma Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Daire Başkanı Tunç Üğdül ve üçüncü oturuma da Avrupa Konseyi Terörizm Uzmanları Komitesi (CODEXTER) Sekreteri Carlo Chiaromonte başkanlık edecek.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 06:05:41. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Terörle Mücadele' Konulu Konferans İstanbul'da Yapılacak
  [Hata Bildir]