Son Dakika Haberleri: Tez-Koop-İş Sendikası Önünde 'Yetki' Protestosu

Tez-Koop-İş Sendikası Önünde 'Yetki' Protestosu

Koop-İş Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nda çalışan üye işçileri için kendisine verilen toplu sözleşme yetkisine, Tez-Koop-İş Sendikası'nın itiraz etmesini, bu sendikaya ait bina önünde protesto etti.

10.12.2012 14:51
Tez-Koop-İş Sendikası Önünde 'Yetki' Protestosu,
Koop-İş Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'nda çalışan üye işçileri için kendisine verilen toplu sözleşme yetkisine, Tez-Koop-İş Sendikası'nın itiraz etmesini, bu sendikaya ait bina önünde protesto etti.

Sendikanın bulunduğu sokak girişinde toplanan Koop-İş üyeleri, Türk bayrağı ve üzerinde 'İtirazı çek' yazılı dövizleri taşıdı. Kortej oluşturan grup, buradan Tez-Koop-İş Sendikası'nın önüne yürüdü. Grubun önü Çevik Kuvvet ekipleri tarafından, sendika binası önünde kesildi. Bina önünde toplanan eylemciler, çeşitli sloganlar atıp, ıslıklar çalarak söz konusu sendikayı protesto etti.

Toplanan grup adına açıklamayı okuyan Nevzat Karataş, tüm milli eğitim emekçilerinin haklarını savunmak için toplandıklarını söyledi. Karataş, "Örgütlü olduğumuz Koop-İş Sendikası, toplu sözleşme yetkisini aldığı halde, bugün önünde toplandığımız bu sendika, yetki alma şansı olmadığı halde neden mahkeme kapılarında gezer?" diye sordu. Sendikanın, çıkarları için kendilerinin aidatlarına göz diktiğini öne süren Karataş, Tez-Koop-İş'in, emek vermeden başkalarının sırtından rant sağlamak için böyle davrandığını savundu.

Milli Eğitim çalışanlarının, tercihlerini Koop-İş'ten yana yaptığını aktaran Karataş, 17 bin işçinin Koop-İş'te örgütlenmesini sindiremeyenlerin bu duruma itiraz ettiğini kaydetti. Karataş, sendikanın yaptığı itirazı geri çekmesini istedi. Yapılan açıklamanın ardından, grup üyeleri bir süre protestolarını sürdürdü. Çalışanlar, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 07:20:44. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tez-Koop-İş Sendikası Önünde 'Yetki' Protestosu
  [Hata Bildir]