Son Dakika Haberleri: TOKİ, Mersin'in 5 Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi Başlattı

TOKİ, Mersin'in 5 Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi Başlattı

TOKİ, Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin'de iki dev projeyi hayata geçiriyor

29.04.2011 11:50
TOKİ, Mersin'in 5 Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi Başlattı,
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birisi olan Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin'de iki dev projeyi hayata geçiriyor.

TOKİ, 2013 yılında Mersin'de düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları için gerekli olan tesisleri de yapacak. TOKİ ayrıca, 24 ülkeden binlerce sporcunun geleceği Mersin'i gecekondulardan kurtarmak için, 5 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projesi başlatıyor.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada, TOKİ'nin Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Mersin'de iki dev projeyi hayata geçirdiği bildirilerek, "TOKİ, 2013 yılında Mersin'de düzenlenecek olan Akdeniz Oyunları için gerekli olan tesisleri de yapacak" denildi.

Açıklamada, TOKİ'nin ayrıca, 24 ülkeden binlerce sporcunun geleceği Mersin'i gecekondulardan kurtarmak için, 5 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projesi başlattığı belirtildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ tarafından ortaklaşa yürütülmesi öngörülene proje kapsamında; Mersin'e olimpik yüzme havuzları, tenis kortları, central kort, spor salonları, statlar, idari binalar ile diğer spor aktiviteleri için gerekli olan tesislerin yapılacağı belirtilen açıklamada, "Finansmanı GSGM tarafından karşılanacak olan spor tesisleri arasında; değişik seyirci kapasitesinde 4 adet kapalı spor salonu da yer alacak. Ayrıca GSGM'nin talepleri doğrultusunda yeni spor tesisleri de yapılabilecek" ifadeleri kullanıldı.

20 Haziran-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Mersin'de yapılacak olan 17. Akdeniz Oyunları'na, 24 Akdeniz ülkesinden 4 bin sporcunun katılacağı kaydedilen açıklamada, 28 farklı spor dalında yapılacak müsabakalar için Mersin'de yapılacak altyapı çalışmalarının TOKİ ile GSGM birlikte yürüteceği belirtildi.

-555 MİLYON LİRALIK GECEKONDU DÖNÜŞÜM PROJESİ-

TOKİ'nin, Akdeniz Oyunları'na hazırlanan Mersin'de 555 milyon 590 bin TL'lik kentsel dönüşüm projesi başlattığı belirtilen açıklama şöyle devam etti:

"Çay, Çilek, Özgürlük, Kiremithane ve Eğriçam mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında Mersin gecekondulardan arınmış olacak. Mersin'i gecekondulardan kurtaracak projeyi Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Akdeniz ve Yenişehir ilçe belediyeleri ile birlikte yürüten TOKİ, bölge halkının ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak, kente çağdaş mekanlar kazandıracak.

Yapılan tespitler neticesinde; Çilek Mahallesi'nde 160 milyon TL, Çay Mahallesi'nde 150 milyon lira, Kiremithane Mahallesi'nde 130 milyon TL, Özgürlük Mahallesi'nde 30 milyon lira ve Eğriçam Mahallesi'nde de 85 milyon 590 bin TL'lik kıymet takdiri tespit edildi. 5 ayrı bölgede yürütülecek olan kentsel dönüşüm projesinin ilk etaptaki maliyeti 555 milyon 590 bin TL'yi bulacak."- Ankara

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 09:07:36. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: TOKİ, Mersin'in 5 Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi Başlattı
[Hata Bildir]