Son Dakika Haberleri: Tom Amcanın Kulübesi

Tom Amcanın Kulübesi

Tom Amcanın Kulübesi kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Tom Amcanın Kulübesi kitabının kısa özeti.

15.02.2013 09:29
Tom Amcanın Kulübesi,
Dünya edebiyat klasiklerinden biri olarak kabul edilen Tom Amca'nın Kulübesi, sadece edebiyat dünyasını değil ABD tarihine de derinden etkilemiş bir roman. On dokuzuncu yüzyıl Amerika'sının utanç verici kölelik kurumu karşısındaki tutumunu acımasızca, ayrıntılarıyla gözler önüne seren eser Amerika'da köleliğin kaldırılmasında büyük rol oynar. Köleliğin yanlışlığını, insan fıtratına aykırılığını, ahlaki ve dini yanlışlığını dile getirir. On dokuzuncu yüzyıldaki kölelik nazara verilirken zencilerin çektikleri ıstırap ve sıkıntıları ön planda tutularak, insani ve ahlaki değerler ön plana çıkarılıyor.Genç okurları çok fazla sıkmamak için kısaltılan metnin okuru çok hislendireceğini düşünüyoruz.(Arka Kapak)

Yazar: Harriet Beecher Stowe

Yayınevi: Gonca Yayınları

ISBN: 9786054564255

Boyut: 13.0x19.0

Sayfa Sayısı: 90

Basım Yılı: Ekim 2011

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 02:15:08. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tom Amcanın Kulübesi
  [Hata Bildir]