Son Dakika Haberleri: Topraklarına Geri Dönen Bosnalılar'a Yardım

Topraklarına Geri Dönen Bosnalılar'a Yardım

Bosna Hersek Federasyonu Mülteciler Bakanlığı ile İİT arasında, savaştan sonra ülkelerine geri dönen "Bosnalılar'ın konumunu güçlendirmek amacıyla" 500 bin avroluk yardım protokolü imzalandı

26.09.2013 19:22
Bosna Hersek Federasyonu Mülteciler Bakanlığı ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bosna Hersek Mülteciler Fonu arasında, savaş sonrasında topraklarına geri dönen Bosnalılar'ın konumunu güçlendirmek amacıyla" 500 bin avroluk yardım protokolü imzalandı. 

 Bosna Hersek Federasyonu Mültecilerden Sorumlu Bakanı Adil Osmanoviç, İİT üyesi 11 ülkenin Bosna Hersek'teki büyükelçileri ile İİT Bosna Hersek Mülteciler Fonu Müdürü En Nura Swara Eddahaba'yı makamında kabul etti. 

Görüşmenin ardından, Osmanoviç ile Eddahabiya, savaş sonrasında topraklarına geri dönen Bosnalılar'ın konumunu güçlendirmeyi hedefleyen 500 bin avroluk yardım protokolünü imzaladı.

Osmanoviç, burada yaptığı konuşmada, savaştan sonra Bosna Hersek'e dönen vatandaşların zor şartlarda hayatlarını sürdürdüklerini belirtti.

Bu kişilere yönelik bazı tarımsal destekler sağladıklarını, çocuklarına burslar verdiklerini anlatan Osmanoviç, imzalanan protokol çerçevesinde de 500 bin avro tutarında tarımsal makine yardımı yapılacağını söyledi.

Eddahaba da topraklarına geri dönen Bosnalılar için bugüne kadar  430 ev, 9 okul, iki fakülte, 4 hastane ve 5 yurt yaptırdıklarını kaydetti. - Federation of Bosnia and Herzegovina

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 02:34:55. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Topraklarına Geri Dönen Bosnalılar'a Yardım
  [Hata Bildir]