Son Dakika Haberleri: Tunceli'de 24 Terörist Yakalandı

Tunceli'de 24 Terörist Yakalandı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 24 terörist ve 1 işbirlikçi yakalandı.

16.11.2012 19:15
Tunceli'de 24 Terörist Yakalandı,
Tunceli'de güvenlik güçlerinin Ovacık ilçesi kırsalında sürdürdüğü operasyonlarda, 24 yasadışı Maoist Komünist Partisi-Halk Kurtuluş Ordusu (MKP-HKO) militanı ile bu teröristlere yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen 1 kişi yakalandı.

İçişleri Bakanı idris Naim Şahin de Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 24 terörist ve 1 işbirlikçinin yakalandığını söyledi.

BAKAN TEYİT ETTİ

Memleketi Ordu'ya okul açılışları için gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, açılışların ardından yaptığı konuşmada, "Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 24 terörist ve 1 işbirlikçi yakalandı" dedi. Bakan Şahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Tunceli Ovacı ilçesi kırsalında dün sabahtan beri yürütülen arama tarama çalışmaları sonucunda 1 terörist ve bir iş birlikçi ele geçirilerek, dünden itibaren arama tarama çalışmaları yoğun hale getirildi.

Ovacık kırsalında bugün akşam saatlerinde farklı temaslar neticesinde silahlı mukarenet neticesin 24 örgüt militanı, bir işbirlikçi ile birlikte ele geçirildi. MKP örgüt mensubu olarak nitelendirilen Maolist Komünist Partisi üyesi yakalanmış oldu.

Tunceli Jandarması dikkatli ve sabırlı bir çalışma gerçekleştirerek takip ettiği örgüt militanları ile çatışmaya girerek, zayiat vermeden operasyonu üstün başarı ile tamamlamış oldu."

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 06:03:14. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tunceli'de 24 Terörist Yakalandı
  [Hata Bildir]