Son Dakika Haberleri: "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" Seminerleri Artvin'de Sona Eriyor

"Türk Yerel Medyası AB Yolunda" Seminerleri Artvin'de Sona Eriyor

Avrupa Birliği tarafından yürütülen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesi Artvin'de tamamlanıyor.

05.05.2013 12:27
Avrupa Birliği tarafından yürütülen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesi Artvin'de tamamlanıyor. Proje ile yerel medyanın, Türkiye'nin AB'ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dahil olması amaçlanıyor.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın himayesinde Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesi tamamlanıyor.

Proje kapsamındaki yedinci ve son bölgesel bilgilendirme semineri 30-31 Mayıs 2013 tarihlerinde Artvin'de gerçekleştirilecek. Seminer, Artvin, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Ordu, Rize ve Trabzon illerinde bulunan gazete, televizyon, dergi, haber ajansı, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarının başvurularına açık olacak.

Türkiye çapında, gazete, televizyon, dergi, radyo, internet olmak üzere tüm yerel medya mensuplarına hitap eden "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" projesi ile yerel medyanın, Türkiye'nin AB'ye katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dahil olması amaçlanıyor.

Bu projeyle, Avrupa Birliği Bakanlığı, tüm yurda yayılarak yerel medyayla bir araya geliyor. Seminerlerde katılımcılara AB süreci,

sürecin günlük hayata etkileri, medyaya yönelik proje ve programlar ile çevre, enerji, tarım gibi sektörel konular hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında AB sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de sunuluyor.

Proje kapsamında daha önce gerçekleştirilen seminerlere katılanların başvuruları, sınırlı kontenjan ve seminerlere katılma fırsatı bulamayan medya mensuplarına öncelik verilmesi amacıyla değerlendirmeye alınamayacak.Seminere katılım için başvurular internet üzerinden alınacak. Katılım için belirtilen illerden başvurular 6 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak ve 17 Mayıs 2013 Cuma günü yerel medya mensuplarının başvuruları için son tarih olacak. - ANKARA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 03.03.2015 01:07:53. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: "Türk Yerel Medyası AB Yolunda" Seminerleri Artvin'de Sona Eriyor
  [Hata Bildir]