Son Dakika Haberleri: Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası

Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, 2011'in Güreşin Yılı Olmasını İstediklerini Söyledi.

22.12.2010 13:41
Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası,
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, 2011'in güreşin yılı olmasını istediklerini söyledi.

Bak, 23-25 Aralık tarihlerinde Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu'nda yapılacak Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası öncesi Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi'nde, Federasyon Başkan Vekili Veysel Dalmaz, İl Gençlik ve Spor Müdürü Şerif Özdemir, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Selçuk Çebi ile basın toplantısı düzenledi.

Trabzon'un önemli bir spor kenti olduğunu ifade eden Bak, organizasyonu Trabzon'a vermelerinin de bunda etkili olduğunu anlattı.

Trabzon'dan dünya şampiyonu güreşçi çıktığını hatırlatan Bak, "Trabzon'un olimpik branşlarda da çok önemli olduğunu ve bunu harekete geçirmek istedik. Trabzon'da hem güreş, hem de boks dalında olimpiyat şampiyonunun çıkması amacımızdır. Organizasyonla

buraya Türkiye'nin 81 ilinden 50-60 takım ve yaklaşık 300 sporcu gelecek." dedi.

Türkiye Şampiyonasının, 2011 Dünya Şampiyonası öncesi milli takımın oluşumuna da katkı sağlayacağını belirten Bak, 2011'in Türkiye'de güreşin yılı olmasını dilediklerini kaydetti.

Tüm sporseverleri maçları takip etmeye davet eden Bak, Dünya Şampiyonu Selçuk Çebi'den de olimpiyat şampiyonluğu sözü istedi.

Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Selçuk Çebi de ilk hedefinin 2011'de İstanbul'da yapılacak dünya şampiyonası, sonrasında da olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Herke gibi kendisinin de en büyük arzusunun olimpiyat şampiyonluğu olduğunu ifade eden Çebi, "İlk hedefim 2011'dü yeniden dünya şampiyonu olmak. Sonrasında da inşallah 2012 olimpiyatlarında şampiyon olarak ülkemize dönmeyi, ülkemize bayram yaşatmayı istiyorum." ifadelerini kulandı.

Türkiye Şampiyonasının Trabzon'a yapılmasından duyduğu memnuniyeti de dile getiren başarılı sporcu, tüm Trabzonluları salona davet etti.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.04.2015 10:51:17. #.231#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Türkiye Büyük Erkekler Grekoromen Güreş Şampiyonası
[Hata Bildir]