Son Dakika Haberleri: 'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' Türkiye'de Başlıyor

'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' Türkiye'de Başlıyor

Türk dünyasından 20 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan 'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' ilk kez Türkiye'nin ev sahipliğinde Eskişehir'de yapılacak.2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir'de yapılacak yarışmanın tanıtım...

01.11.2013 12:53
'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' Türkiye'de Başlıyor,
Türk dünyasından 20 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan 'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' ilk kez Türkiye'nin ev sahipliğinde Eskişehir'de yapılacak. 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir'de yapılacak yarışmanın tanıtım toplantısı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Hüseyin Kocabıyık, yarışma hakkında bilgi vererek, "Türkvizyon bu büyüklükte ve bu çapta ilk kez düzenleniyor ve Eskişehir'de düzenleniyor. Türk dünyasını kapsayan bir büyük etkinlik.Türkvizyon, Eurovision şarkı yarışmasının bir alternatifi değil. Müzik dünyanın ortak dilidir. Türkvizyon'un kuruluş amacı, felsefesi, çalışma prensipleri, hedeflediği nokta bütünüyle Türk dünyasını, dünya kültür varlığının önemli bir parçası haline getirmektir. Bu amaçla kurulmuştur" dedi.

Kocabıyık, "Coğrafya olarak Eurovision'dan çok daha büyük bir coğrafyayı kapsıyor. Çin'den başlayalım Orta Avrupa'ya kadar geniş bir coğrafya" diye konuştu.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yarışmanın Eskişehir'de yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımız gerçekten büyük bir organizasyonun temellerini attılar. Bugün hep birlikte bunun Türkiye ayağını başlatıyoruz. Şu anda Türk dünyasından Türkvizyon'la ilgili çalışmalar bayağı bir yol almış durumda. Bu bizi memnun ediyor. Tabi müziğine evrensel dilini kullanarak, insanımızla Türk dünyasındaki insanlarla ve daha da ötesinde evrensel anlamda mesajlarımızı verebilmek, ortak duygu birliği oluşturabilmek."

21 Aralık'ta Eskişehir'de düzenlenecek olan yarışma, 20 ülkede canlı yayınlanacak. - İSTANBUL

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 18:56:55. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Türkvizyon Türk Dünyası Şarkı Yarışması' Türkiye'de Başlıyor
[Hata Bildir]