Son Dakika Haberleri: "Üçüncü Köprü İstanbul'u Katledecek"

"Üçüncü Köprü İstanbul'u Katledecek"

Gürsel Tekin, üçüncü köprüyle ilgili olarak "Anayasadan korkmuyorsunuz, Allah'tan korkun" dedi.

15.12.2012 14:20
'Üçüncü Köprü İstanbul'u Katledecek',
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, üçüncü köprünün İstanbul'un yeşil alanlarını yok edeceğini söyledi. Bölgenin eski fotoğrafını basın mensuplarına gösteren Tekin, "Üç yıl önce burada bir tek ağaca zarar verilmeyeceği söylendi. Hadi anayasadan korkmuyorsunuz, Allah'tan korkun! Üçüncü köprü İstanbul'un katliamını gerçekleştirecek." dedi.

Gürsel Tekin, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Yeni Büyükşehir Yasası' konulu panele katıldı. Panele ayrıca; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Boğaz köprüleriyle ilgili konuşan Tekin, İstanbul'da köprü alanlarının en başta yeşil gözüktüğünü, daha sonraları bu bölgelerde ağaçların kalmadığını belirtti. Elindeki İstanbul fotoğrafını gösteren Tekin, "Üçüncü Köprü güzergahı burası, su havzaları ve orman alanları gözüküyor. Üç yıl önce burada bir tek ağaca zarar verilmeyeceği söylendi. Hadi anayasadan korkmuyorsunuz, Allah'tan korkun! Üçüncü köprü İstanbul'un katliamını gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı.

'CAMİ PLANLAMALARINI TAYYİP ERDOĞAN'A BIRAKMAYACAĞIZ'

Çamlıca'ya cami projesini değerlendiren Tekin, "Çamlıca, Kısıklı'nın da dahil olduğu kısımda yalıların yapıldığı, büyük villaların yapıldığı, yani ranttan beslenenlerin bir iskan haline getirdiği mekana dönüşmüştür. Bu kadar haramzedenin oturduğu o tepeye bir cami gerekiyor. Bunu Allah da affetmez. Göztepe'de de cami yapmakta ısrar ediyorlar. Yurttaşın bu konuda talebi yok. O cami yapılacak, yerin yukarısında da cami var aşağısında da. Diyanet İşleri senin bir talebin var mı? Ondan da ses çıkmıyor. Tabi o bizim kadınların altın günüyle ilgileniyor. Büyük imam çıkarak 'ben cami yapacağım' diyor. Bu ülkenin elbette camiye ihtiyacı vardır ama bunun planlamasını Tayyip Erdoğan'a bırakmayacağız." diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Yasası'nın yürürlüğe girdiğini hatırlatan Tekin, ancak depremle ilgili bir dönüşümün yapılmadığını savundu. Tekin, "Son dönemde Kentsel Dönüşüm Yasası ve daha sonra da Belediyeler Yasası kamuoyunda çok tartışıldı. Belediyeler yasası dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir şekilde AKP gece yarısı operasyonuyla getirdi. Dünyanın gelişmiş kentlerinde belediye yasalarını üniversiteler yapar. Mutlaka onların ve üniversitelerin düşünceleri alınır. Daha sonra kent planlaması yapılır. Bizim coğrafyamızın yüzde 65'i fay hattının üstünde. Her an depremle karşı karşıya kalabiliriz. 10 yıllık bir iktidar, deprem dönüşümüyle ilgili bir şey yaptı mı? Maalesef yok." şeklinde konuştu.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 20:12:46. #.231#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: "Üçüncü Köprü İstanbul'u Katledecek"
[Hata Bildir]