Son Dakika Haberleri: Ufuk Okulları, Sanat Tasarımı Yarışması'nda Türkiye 3. Sü Oldu

Ufuk Okulları, Sanat Tasarımı Yarışması'nda Türkiye 3. Sü Oldu

Ufuk Okulları, Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

11.05.2011 15:20
Ufuk Okulları, Sanat Tasarımı Yarışması'nda Türkiye 3. Sü Oldu,
Ufuk Okulları, Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

İzmir'de 5. si düzenlenen Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı'nda İstinye Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri Zeynep Güzel ve Beyzanur Erbaş "Başkası İçin Atık Olan Senin İçin Sanat Olsun" adlı projeleri ile Türkiye 3. sü oldu.

İstinye Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri Zeynep Güzel ve Beyzanur Erbaş, Türkiye üçüncülüğünü elde ettikleri projelerini şöyle anlattılar:

"Hepimiz her gün birçok şeyi çöpe atarız. Bir kez çöp kutusuna attıktan sonra bu nesneler bir daha hiç aklımıza gelmez. Tıpkı bu projemizi oluşturmak için komşularımızdan topladığımız soda şişeleri gibi. Şişeleri eriterek bir tasarım oluşturma fikrimize çok şaşırmışlardı. Oysa cam geri kazanımla birçok kez yeniden kullanılabilen bir malzemedir. Üstelik geri kazanım yoluyla cam üretmenin normalden yüzde 40 daha az maliyet gerektirdiğini öğrenmiştik. Topladığımız şişeleri seramik fırınımızda eriterek projemize başladık. Zaten doğadaki hammaddelerden eritilerek yapılan camı, yeniden ateşle buluşturduk. Eriyen şişelerle bu kez yaratıcının en güzel sanat ederlerinden olan tavus kuşunu oluşturduk. Tavus kuşunun gövdesinde şişelerin kapaklarını kullandık. Oldukça süslü olan bu kuşu, yine atık camlarla ve cam boncuklarla süsleyerek tamamladık. Böylelikle sanatsal aktivitelerde geri dönüşüm malzemelerine daha fazla yer verilmesinin gerekliliğini ve bunun önemini anlatmak istedik. "

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 01:53:52. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Ufuk Okulları, Sanat Tasarımı Yarışması'nda Türkiye 3. Sü Oldu
  [Hata Bildir]