Son Dakika Haberleri: Ünlü Sanatçı Yoğun Bakımda

Ünlü Sanatçı Yoğun Bakımda

Yeşilçam'ın ünlü aktörü Tamer Yiğit'ten kötü haber geldi.

05.03.2013 10:17
Ünlü Sanatçı Yoğun Bakımda,
Beş gündür Çapa Kalp Damar Cerrahisi Servisi yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan Tamer Yiğit'in sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

AKP'nin kurucuları arasında yer alan Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Tamer Yiğit, 186 filme imza atmş en son Kurtlar Vadisi-Pusu'da, kardeşini faili meçhul bir cinayete kurban veren Toros ailesinin reisini canlandırmıştı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Sinema oyuncusu Tamer Yiğit, zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede tedavi ediliyor. Yiğit'in yoğun bakımda olmadığı belirtildi.

İstanbul Üniversitesi'nden yapılan yapılan açıklamada, "Yeşilçam'ın usta isimlerinden Tamer Yiğit, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alındı. 5 gün önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan ünlü oyuncuya 'akciğer enfeksiyonu, yüzeysel toplardamarlarda iltihap' tanısı konuldu. Kalp damar cerrahisi servisine yatırılan Yiğit, zatürree teşhisiyle tedavi görüyor. Yoğun bakım ünitesinde değil, şu anda normal odada yatıyor. İlaç tedavisine olumlu cevap veren Yiğit'in durumu iyiye gidiyor. Gelişmeler bu şekilde devam ederse bir kaç gün sonra taburcu edilebilecek." denildi.

186 FİLMDE OYNADI

Gerçek adı Tamer Özyiğitoğlu olan Yiğit, 1942 yılında Balıkesir'de doğdu. İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde öğrenciyken, Ses Dergisi'nin açtığı kapak yıldızı yarışmasını birincilikle kazanarak sinemaya girdi.

1973'te yapyığı evliliğin ardından 1979'da sinemadan uzaklaşan sanatçı, 1987 yılından sonra yeniden kameraların karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde roller aldı.

Beş film senaryosu ve sinema için yazılmış bir film romanı vardır. Son olarak Kurtlar Vadisi Pusu filminde rol alan Yiğit, 186 filmde oynadı. Türk sinemasının ve Yeşilçam'ın jönlerinden birisi olan Yiğit, aynı zamanda AK Parti'nin kurucularından birisi. Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi'nde (Hacıosman) yaşayan Tamer, çevresinde sevilen ve sayılan bir isim olarak tanınıyor.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.03.2015 06:20:25. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Ünlü Sanatçı Yoğun Bakımda
[Hata Bildir]