Son Dakika Haberleri: "Yapılan Operasyon Etniktir"

"Yapılan Operasyon Etniktir"

Hasip Kaplan, KESK ve bağlı sendikalara yönelik yapılan operasyonun etnik bir operasyon olduğunu savundu.

25.06.2012 12:30
'Yapılan Operasyon Etniktir',
BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, KCK soruşturması kapsamında KESK ve bağlı sendikalara yönelik yapılan operasyonun etnik bir operasyon olduğunu savundu.

KESK genel merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi alan Kaplan, çıkışta bir açıklama yaptı. Yaptığı kısa inceleme ve görüşme sonucunda dehşet verici bir durumla karşı karşıya kaldıklarını aktaran Kaplan, "AK Parti hükümeti yasal, demokratik emek alanındaki sendika ve konfederasyonlarda etnik bir operasyon, Kürt avı başlatmıştır." dedi.

Özel yetkili mahkemelere bakınca bu ülkede Kürt olmanın hükümete göre suç olduğunu gördüklerini belirten Milletvekili Kaplan, KESK'in eğitimden sağlığa her alandaki en temel hak ve hürriyetlerine darbe dönemlerinde dahi böyle bir saldırı yapılmadığını söyledi.

Operasyonların rutine bağlandığını savunan Hasip Kaplan, "Genellikle de Suriye'nin uçak düşürdüğü kamu gündeminin başka bir noktaya odaklandığı dönemlerde bu operasyonların yapılması da tesadüfi değildir." şeklinde konuştu.

Kamu emekçilerinin yanında olduklarını ve göz altı işlemlerini kınadığını sözlerine ekleyen Kaplan, ülkede etnik operasyon yapanları ırkçı olarak ilan ettiklerini ifade etti.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 07:35:38. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: "Yapılan Operasyon Etniktir"
  [Hata Bildir]