Son Dakika Haberleri: Yetiştirme Yurdu Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Yetiştirme Yurdu Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Balıkesir Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, "Gül'e Dair" isimli bir şiir dinletisi düzenlendi.

29.12.2012 12:29
Yetiştirme Yurdu Öğrencilerinden Şiir Dinletisi,
Balıkesir Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, "Gül'e Dair" isimli bir şiir dinletisi düzenlendi. Fatma Aliye Kasapoğlu Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan 11 kız öğrencinin okuduğu şiirler ayakta alkışlandı. Sezai Karakoç'un "Ey Sevgili" isimli şiiri sırasında salondakiler gözyaşlarına hakim olamadı. Programa şair Nurullah Genç ise telefonla katıldı.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) öğrencilerinin de destek verdiği şiir dinletisi, Salih Tozan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Programa Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Yalım, İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Erol, hayırsever Halil Kasapoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Yalım, artık yetiştirme yurtları, sevgi ve çocuk evlerinde Türkiye'nin örnek insanlarının yetiştiğini belirterek, "Buralarda büyük sanatçılar, başarılı insanlar yetişecek. Çocuklarımızın her biri sanat ve sporla uğraşıyor. Okul başarıları her geçen gün artıyor. Spor ve farklı alanlarda Türkiye dereceleri var. Gençlerimizi tebrik ediyorum, yolları açık olsun." dedi.

'ALLAH BİZE 80 EVLAT VERDİ'

Önceki hafta trafik kazasında hayatını kaybeden hayırsever Fatma Aliye Kasapoğlu'nun eşi Halil Kasapoğlu'nun konuşması da öğrencileri ağlattı. Merhume eşiyle 1956 yılında evlendiğini anlatan Kasapoğlu, "Tam 56 yıl cennette yaşar gibi yaşadık. Allah bize evlat vermedi fakat o Allah, sonunda bize 80 evlat verdi. Eşimi, 19 Aralık 2012 tarihinde elim bir trafik kazasında kaybettim. Allah bana nasıl sabır verecek derken bu akşam kızlarımızın programını izleyince teselli buldum. Eşim adına yeni eserler yapmak için Allah'tan biraz daha ömür istiyorum. Hepinize Allah'tan güzel bir dünya, güzel bir ömür diliyorum." şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Şahin ise büyük bir aile olduklarını belirterek, "Kalplerimiz çok büyük, hepinize yer var. Programı hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl sayın valimizin eşlerinin himayesinde, 'Gönül Elçileri' isimli bir projeyi başlatıyoruz. Bu proje kapsamında sayın hanımefendi, çeşitli zamanlarda sizlerle biraraya gelecek." dedi.

Şiir dinletisinde ilk olarak halk oyunları ekibi bir gösteri yaptı. Daha sonra öğrencilerden Harika Balcı, Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" isimli şiirini okudu. Fadime Çamlıca'nın Necip Fazıl Kısakürek'in "Utansın" şiiri de ayakta alkışlandı. Burcu Zeyrek'in okuduğu, Sezai Karakoç'un "Ey Sevgili" isimli şiiri, salondakileri duygulandırdı. Öğrenciler, programın sonunda İstiklal Marşı'nın tamamını okudu. Daha sonra protokol üyeleri, öğrencilere altın hediye etti.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 03:27:01. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Yetiştirme Yurdu Öğrencilerinden Şiir Dinletisi
  [Hata Bildir]