Son Dakika Haberleri: Ygs'de Türkiye İkincisi Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nden

Ygs'de Türkiye İkincisi Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nden

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre Türkiye ikincisi Manisa'nın Turgutlu ilçesinden çıktı.

28.04.2011 21:00
Ygs'de Türkiye İkincisi Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nden,
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre Türkiye ikincisi Manisa'nın Turgutlu ilçesinden çıktı. Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi öğrencisi Eren Yalçın 496, 14 puan alarak YGS sınavında ikinci oldu. Türkiye 2. si olduğunu öğrenince çok sevindiğini belirten Eren Yalçın, kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

YGS'de gösterdiği başarıdan dolayı tebrik etmek için okula gelen İlçe Kaymakamı Nazmi Günlü ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, dereceye giren öğrencileri kutladı. Kaymakam Günlü, "Halil Kale Fen Lisesi'nin başarılarına alıştık. Emeği geçen başta okul müdürü Tahsin Bozkurt, öğretmen ve öğrencileri kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum."dedi.

Belediye Başkanı Serhat Orhan ise "Belediye olarak okulumuzun maddi ve manevi olarak hep yanlarında olduk. YGS sınavında Türkiye ikincisinin ve ilk yüzde 6 öğrencinin okulumuzdan olması bizi mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim."diye konuştu.

Okul Müdürü Tahsin Bozkurt da Halil Kale Fen Lisesi'nin kurulduğundan bugüne kadar çok başarılı bir grafik çizdiğini belirterek, 2004 yılında yerleştirmede Türkiye birinciliğini elde ettiklerini hatırlattı.

Bozkurt, "Bir milyon 700 bin öğrencinin girdiği 2011 YGS'de Eren Yalçın adlı öğrencimiz, Türkiye ikincisi oldu. İlk yüzde de 6 öğrencimiz yer aldı. Kaymakamlık ve belediyemizin desteğinin yanı sıra okul içerisinde de planlı, programlı, disiplinli ve sevgi dolu aile ortamını öğrencilerimize sunmamız başarıyı getirdi. Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ederim."şeklinde konuştu.

Öğretmen bir ailenin iki çocuğundan biri olan YGS1 ve YGS2 puan türünde Türkiye 2. 'si olan Eren Yalçın ise okulda kendilerini bir aile ortamında hissettiklerini, sınav hazırlığını ise eksik konulara çalışarak gerçekleştirdiğini söyledi. x

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.03.2015 17:41:14. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Ygs'de Türkiye İkincisi Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nden
  [Hata Bildir]