Son Dakika Haberleri: Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde Sertifika Töreni

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde Sertifika Töreni

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nden mezun olan öğrenciler törenle sertifikalarını aldı.

03.07.2012 17:00
Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nden mezun olan öğrenciler törenle sertifikalarını aldı.

Yüreğir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, "Bilgisayar Kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, İngilizce İlk-Orta Kademe, Kalorifer Ateşleme, Okuma Yazma, SBS, Hasta Kayıt Kabul, Diksiyon, Biçki-Dikiş, Kuaförlük, El Nakışı, El Sanatları, Web Tasarımı, Aksesuar, Grafik Animasyon, Bağlama ve Tekwando" kurslarına toplam 7 bin 174 kişi katıldı.

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Belediye bahçesinde yapılan sertifika töreninde, amaçlarının zihinsel dönüşümü gençleştirmek olduğunu belirterek, "En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Yeni açtığımız Kültür Evlerinden binlerce insanımız faydalanıyor. Buralarda mesleki eğitimin yanı sıra vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak her türlü eğitim seminerleri düzenlenerek vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanıyor. Gençlerimize yönelik olarak açtığımız meslek kurslarımızda binlerce gencimiz meslek sahibi oluyor" dedi.

Giyim Kursuna katılarak belge alan torun sahibi Gülseren Uskambaş, Kültür Evlerinin açılmasının kendileri açısından çok iyi olduğunu, burada yeni şeyler öğrendiği anlattı.

Sertifika törenine Halk Eğitim Merkezi müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, idareciler ve kursiyerler katıldı.

Muhabir: Aykut Ünlüpınar

YayıncI: Zuhal Uzundere Kocalar - ADANA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 07:05:39. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde Sertifika Töreni
  [Hata Bildir]