Son Dakika Haberleri: Zengin Suriyeliler Türkiye'ye Geliyor

Zengin Suriyeliler Türkiye'ye Geliyor

Halep'te yaşayan ve maddi durumu iyi olan Suriyeliler pasaport ve otomobilleriyle birlikte Türkiye'ye geliyor.

09.08.2012 09:15
Zengin Suriyeliler Türkiye'ye Geliyor,
Halep'te yaşayan ve maddi durumu iyi olan Suriyeliler pasaport ile otomobilleriyle birlikte Türkiye'ye geliyor.

Halep ve çevresinde Suriye Ordu Birliklerinin düzenlediği operasyondan Türkiye'ye kaçanlar arasında maddi durumu iyi olan Suriyelilerin de olması dikkat çekiyor.

Eşi, çocukları ile birlikte otomobilleriyle Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giren Suriyeliler, Kilis ve Gaziantep'e gidiyorlar. Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan pasaportu olan tüm Suriyelilerin araçlarıyla birlikte Türkiye'ye girmesinde her hangi bir sakınca olmadığı öğrenilirken, Halep ve civarında Suriye ordu birliklerinin operasyonlarına devem ettiğini belirten Suriyeliler, ortam durulana kadar Türkiye'ye geldiklerini belirterek, "Gece gündüz demeden Suriye ordusu bomba yağdırıyor. Bu nedenle kaçıyoruz. Akrabası olanlar akrabalarının yanına gidiyor. Olmayanlar ise otellerde kalıyor. Bazıları ise Kilis ve Gaziantep'te ev tutuyor" diye konuştular. Öte yandan son 3 gün içerisinde ortalama günde 500 Suriyelinin pasaportlarıyla Öncüpınar'dan giriş yaptıkları öğrenildi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 14:01:58. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Zengin Suriyeliler Türkiye'ye Geliyor
  [Hata Bildir]