SON DAKİKA HAC HABERLERİ

Son Dakika Hac Haberleri

 • 19:25 TEOG'da Öğrencileri Zorlayan Atatürk Sorusu Hatalı İddiası TEOG'da Öğrencileri Zorlayan Atatürk Sorusu Hatalı İddiası TEOG sınavında öğrencileri en çok Atatürk'ün çocukluk dönemini geçirdiği Selanik'in yapısıyla ilgili soru zorladı. Bazı öğrenci ve veliler sorunun cevabının yanlış olduğu savundu.
 • 09:29 Rus Jeti Halep'te Hastane'ye Saldırdı: 30 Ölü, 62 Yaralı Rus Jeti Halep'te Hastane'ye Saldırdı: 30 Ölü, 62 Yaralı Rus ordusuna ait savaş uçağının, Halep'teki bir hastaneye düzenlediği saldırıda sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 30 kişi yaşamını yitirdi, 62 kişi yaralandı.
 • 23:51 Rus Jeti Halep'te Sahra Hastanesine Saldırdı: 30 Ölü, 62 Yaralı Rus ordusuna ait bir savaş uçağının, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Sukeri semtindeki bir sahra hastanesine düzenlediği saldırıda, ilk belirlemelere göre sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 30 kişinin hayatını kaybettiği, 62 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 19:11 Kütahya Müftülüğü, Hac Hazırlık Kursları Düzenleyecek Kütahya Müftülüğü, Hac Hazırlık Kursları Düzenleyecek Kütahya Müftülüğü, 2016 hac sezonunda Kütahya'dan kutsal topraklara gidecekler için hac hazırlık kursları düzenleyecek.
 • 16:59 Sonucu Matematik Belirleyecek Bugün yapılan birinci oturumda öğrenciler sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdiler.
 • 16:57 Uzmanlardan Teog Yorumları:   Uzmanlardan Teog Yorumları:  "Matematik Seçici, Türkçe Çeldirici" Sevinç Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Sevinç Koleji ve Sevinç Temel Okulu eğitim uzmanları öğrencilerden aldıkları duyumlara göre, TEOG sınavını şöyle değerlendirdi: TÜRKÇE SORULARI ÖĞRENCİ DÜZEYİNE UYGUNSevinç Eğitim Kurumları Türkçe Bölüm Başkanı Özlem Kük: "Türkçe soruları incelendiğinde soruların ağırlıklı olarak öğrencilerin okuma, anlama ve yorumlama becerilerini ölçmeye yönelik olduğu görüldü.
 • 12:17 11. Avrupa Aşı Haftası Ağrı Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından toplum nezdinde aşılama konusunda farkındalığın artırılması amacıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 11:58 Samiri Yahudilerinin "Hamursuz Bayramı" Kutlamaları Samiri Yahudileri, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Gerizim Dağı'na çıkarak, Hamursuz Bayramı'nı (Pesah) kutladı.
 • 18:20 Erdoğan'a Hakaret Eden Alman Mizahçı 12 Mayıs'ta Yeniden Ekranlarda Olacak Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine yol açan komedyen Böhmermann yeniden ekranlara dönüyor. Böhmermann'ın programı 12 Mayıs'ta tekrar ekranlarda olacak.
 • 18:51 İsrail Filistinlilere Ait 5 Bin Dönüm Tarım Arazisine El Koyacak İsrail'in, işgal altında tuttuğu Batı Şeria'da 5 bin dönümlük tarım arazisine el koymayı planladığı bildirildi.
 • 11:33 Şanlıurfa'dan Kısa Kısa Birecik ilçesinde yaşayan bir grup Suriyeli sığınmacı, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. yılı dolaysıyla İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 23:45 Ezidiler Ezidiler "Kırmızı Çarşamba Bayramı"Nı Buruk Kutluyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Yezidiler Hac ibadetleri geriği Kutsal olan köprüde koşmaları -Yezidilerin Kutsal saydıkları alana çıplak ayakla gelmeleri -Yezidilerin tavaf yapması -Yezidilerin kutsal saydıkları sudan içmeleri ve yüzlerini yıkamaları -Yezidiler için kutsal olan ibadethanelerin içinden detaylar görüntüler -Yezidilerin yaktıkları çıralardan detay görüntüler -Yezidi din bilgini Babe Şeyh ile röportaj -Yezidilerin bayram kutlaması Iraklı Ezidiler, kutsal kabul ettikleri "Kırmızı Çarşamba Bayramı'"na, terör örgütü DAEŞ'in saldırısında hayatını kaybedenler ve akıbeti belli olmayan yakınlarından dolayı buruk bir şekilde giriyor.
 • 21:15 İstanbul'dan Konya'ya Yürüyorlar İstanbul'dan Konya'ya Yürüyorlar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bilecik Belediyesi ziyaretinden görüntüler Sedat Çakır'ın konuşması Iris Bezuijen'ın konuşması Yürüyüşten görüntüler İstanbul'dan Konya'ya yürüyorlar Merkezi Hollanda'da bulunan Sufi Yolu Vakfı Başkanı Sedat Çakır ve Vakıf Sekreteri Iris Bezuijen, "Hac Yolu Keşfi" adını vererek İstanbul'dan Konya'ya gitmek üzere başlattıkları yürüyüşte, Bilecik'te mola verdi Vakıf Başkanı Çakır: "Şu anda hac yolunun 'Sufi Yolu' olarak ilk etabını hazırlıyoruz.
 • 16:50 İstanbul'dan Konya'ya Yürüyorlar Merkezi Hollanda'da bulunan Sufi Yolu Vakfı Başkanı Sedat Çakır ve Vakıf Sekreteri Iris Bezuijen, "Hac Yolu Keşfi" adını vererek İstanbul'dan Konya'ya gitmek üzere başlattıkları yürüyüşte, Bilecik'e de uğradı.
 • 23:56 Kutlu Doğum Programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dinin sahibi Allah'tır ve kimse ona zarar veremez ama Müslümanlar kendi haysiyetlerini kendileri korumak zorundadır.
 • 22:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hac İçin, İbadet İçin Bir Araya Gelen Müslümanlar, Kendi Meselelerini...
 • 14:58 Ortadoğu'da Son Gelişmeler" Masaya Yatırıldı Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dr. İsmail Kapan, dış güçlerin Türkiye’nin Kürt sorunu kendi başına çözmesini istemediklerini belirterek, "Türkiye’nin bu meseleyi kendi başına çözmesini kesinlikle istemiyorlar.
 • 13:04 Kutlu Doğum Haftası Osmaneli İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında konferans düzenlendi.
 • 10:56 Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor Jan Böhmermann Almanya'dan Ayrılıyor Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine neden olan komedyen Jan Böhmermann programına bir süre ara verme kararı aldı ve Almanya'dan ayrılacağını açıkladı.
 • 18:40 Erdoğan'a Hakaret Eden Komedyen Terbiyesizliğe Devam Ediyor Erdoğan'a Hakaret Eden Komedyen Terbiyesizliğe Devam Ediyor Erdoğan hareket eden Alman komedyen Böhmermann, programına kısa süreliğine ara verme kararı aldı. Açıklamasında alaycı bir dil kullanan Böhmermann, kendisini bulmak için hacca gideceğini söyledi.
 • 16:29 Böhmermann Ekranlara Ara Veriyor Böhmermann Ekranlara Ara Veriyor Erdoğan ile ilgili şiirin ardından günlerce açıklama yapmayan Böhmermann suskunluğunu bozdu.
 • 14:14 Grafikli - Terörün Hayattan Kopardığı Çocuklar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 30 yılı aşkın süredir kanlı eylemlerine devam eden terör örgütü PKK'nın hedef tanımayan saldırılarında bugüne kadar onlarca çocuk hayatını kaybetti, yüzlerce çocuk yaralandı veya sakat kaldı.
 • 12:21 AK Parti'nin "Dokunulmazlık" Teklifi CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, AK Parti'nin "dokunulmazlık" teklifi konusunda, "İktidardan blok bir evet çıkmayacak, hiçbir partiden de çıkmayacak.
 • 14:16 Türkiye-Suudi Arabistan İş Fırsatları Forumu - Bakan El-Rabia Türkiye-Suudi Arabistan İş Fırsatları Forumu - Bakan El-Rabia GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Sanayi Bakanı Tevfik bin Fovzan El-Rabia konuşması Türkiye-Suudi Arabistan İş Fırsatları Forumu -Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Sanayi Bakanı El-Rabia: -"Türkiye ile Suudi Arabistan arasında bir çalışma ekibi oluşturulması üzerinde anlaşmaya vardık" -"Yüksek düzeydeki memurlardan oluşacak bu ekip, iki ülke arasındaki bütün iş birliği fırsatlarını ele alacak ve iki ülke arasındaki ticaret hacmini artıracak görüşmeler yapacak" Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Sanayi Bakanı Tevfik bin Fovzan El-Rabia, "Türkiye ile Suudi Arabistan arasında bir çalışma ekibi oluşturulması üzerinde anlaşmaya vardık.
 • 12:20 Türkiye-Suudi Arabistan İş Fırsatları Forumu Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Sanayi Bakanı Tevfik bin Fovzan El-Rabia, "Türkiye ile Suudi Arabistan arasında bir çalışma ekibi oluşturulması üzerinde anlaşmaya vardık.
 • 13:28 Grafikli - İran'ın Suriye'de Askeri Kayıpları Artıyor ANKARA/ Suriye'de Beşşar Esed rejimine destek veren ve rejim saflarında savaşmak üzere asker ve milis güçler gönderen İran'ın askeri kayıpları artıyor.
 • 12:48 Muğla'da 253 Kişi Hac Yolcusu Muğla'da 253 Kişi Hac Yolcusu Hac kayıtlarının sona ermesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği kura çekimleri sonrasında, Milas’tan 23 kişi Hac ibadetini yerine getirmeye hak kazandı.
 • 11:06 İlave Hac Kontenjanı Talebimizde Ümitliyiz" Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, Türkiye'de 1,5 milyondan fazla hacı adayının kutsal topraklara gitmek için müracaat ettiğini belirterek, Suudi Arabistan makamlarından talep ettikleri ilave hac kontenjanından ümitli olduklarını söyledi.
 • 12:29 Kızıldeniz Üzerindeki Köprü Mısır ile Suudi Arabistan'ı Birbirine Bağlayacak Kızıldeniz Üzerindeki Köprü Mısır ile Suudi Arabistan'ı Birbirine Bağlayacak Mısır ile Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz üzerinde yapmayı planladığı Kral Selman Köprüsü'nün bölgeye önemli ekonomik getirileri olacak.
 • 17:50 İhvan.com.tr Yeni Ferace Modelleriyle Sezona Hazır! İhvan.com.tr uzun yıllardır hac malzemesi ve islami hediyelik ürünler satışı konusunda hizmet vermektedir.
 • 16:13 Afganistan'da Afganistan'da "Türk Edebiyatında Mevlana" Konferansı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konferanstan görüntü Röportajlar Afganistan'da "Türk edebiyatında Mevlana" konferansı Afganistan'ın başkenti Kabil'de Yunus Emre Enstitüsü tarafından "Türk edebiyatında Mevlana" başlığı altında konferans düzenlendi.
 • 15:03 Afganistan'da "Türk Edebiyatında Mevlana" Konferansı Afganistan'ın başkenti Kabil'de Yunus Emre Enstitüsü tarafından "Türk edebiyatında Mevlana" başlığı altında konferans düzenlendi.
 • 07:13 Sağlıkçıların Hac Sınavı Batmanda Yapıldı Sağlıkçıların Hac Sınavı Batmanda Yapıldı 2016 Yılı Hac Organizasyonuna katılmak isteyen Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'de çalışan sağlık görevlileri, Batmanda sınava girdi.
 • 13:20 Sağlık Personeli Hac Sınavı Adana'da Yapıldı Sağlık Personeli Hac Sınavı Adana'da Yapıldı Adana’da, 2016 Yılı Hac Organizasyonunda görevlendirilecek sağlık personeli seçimi için Adana İl Müftülüğü gözetiminde sınav yapıldı.
 • 20:18 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (3) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan ve Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, FETÖ/PDY'nin devletin tüm organlarını ele geçirip devletin silah, cebir, caydırma yetkilerini örgüt lehinde kullanarak devlet olmaya teşebbüs ettiği bildirildi.
 • 15:10 Hacca Gidemeyen Bursalılar Özlem Gidermek İçin Umreye Gitti Hacca Gidemeyen Bursalılar Özlem Gidermek İçin Umreye Gitti Bursa’da senelerdir hac kurası bekleyen vatandaşlar umreye gitti.
 • 14:58 AKP Yozgat Milletvekili: Fransa'daki Vatandaşlarımızı Sadece Seçim Zamanı Ziyaret Etmiyoruz, Hep... AKP Yozgat Milletvekili: Fransa'daki Vatandaşlarımızı Sadece Seçim Zamanı Ziyaret Etmiyoruz, Hep... AKP Yozgat milletvekili: Fransa'daki vatandaşlarımızı sadece seçim zamanı ziyaret etmiyoruz, hep yanlarındayızEngin Akgürbüz - Lyon, 6 Nisan (DHA) - Ak Parti Yozgat milletvekili Ertuğrul Soysal Fransa'ya yaptığı ziyareti La Tour Du Pin şehrinde tamamladı.
 • 14:31 AKP Yozgat Milletvekili Fransa'daki Vatandaşlarımızı Sadece Seçim Zamanı Ziyaret Etmiyoruz, Hep... AKP Yozgat Milletvekili Fransa'daki Vatandaşlarımızı Sadece Seçim Zamanı Ziyaret Etmiyoruz, Hep... Ak Parti Yozgat milletvekili Ertuğrul Soysal Fransa'ya yaptığı ziyareti La Tour Du Pin şehrinde tamamladı.
 • 00:23 Hamas'tan Abbas'ın "Anayasa Mahkemesi" Kararına Tepki Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın oluşturacağı Yüksek Anayasa Mahkemesini "yasa dışı" olarak nitelendirerek, mahkemenin hiçbir kararını tanımayacaklarını bildirdi.
 • 13:57 Filistin'de "Anayasa Mahkemesi" Tartışmaları Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Yüksek Anayasa Mahkemesi oluşturulması yönündeki kararını "milli bir felaket" şeklinde nitelendirdi.
 • 11:36 Uçakla Turist Getirene Verilecek Teşvik Usulleri Belirlendi Uçakla Turist Getirene Verilecek Teşvik Usulleri Belirlendi Türkiye'ye tüm dünyadan, 1 Nisan-31 Mayıs arasında turist getirecek A grubu seyahat acentalarına uçuş başına 6 bin dolar destek verilecek.
 • 10:53 Türkiye'ye Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı Türkiye’ye turist getiren (A) Grubu seyahat acentalarına destek sağlanması hakkındaki kararın uygulama usul ve esaslarına dair tebliğ, bugün yürürlüğe konuldu.
 • 16:43 Tarihi İkona Ele Geçirildi Tarihi İkona Ele Geçirildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tarihi tablodan görüntü Yozgat'ta tarihi ikona ele geçirildi Değeri 1 milyon 200 bin lira olduğu tahmin edilen tarihi ikonayı satmak ve almak isteyen 9 kişi gözaltına alındı Yozgat'ta, değeri 1 milyon 200 bin lira olduğu tahmin edilen tarihi ikona ele geçirildi.
 • 15:56 Hamas'tan Abbas'ın "Anayasa Mahkemesi" Kararına Tepki Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Yüksek Anayasa Mahkemesi oluşturulması yönündeki kararına tepki gösterdi.
 • 15:31 Yozgat'ta Tarihi İkona Ele Geçirildi Yozgat'ta, değeri 1 milyon 200 bin lira olduğu tahmin edilen tarihi ikona ele geçirildi.
 • 15:20 Ağrı'da 7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Ağrı'da 7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları Ağrı Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “Anadolu İmam Hatip Liseleri arası 7. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmaları” düzenlendi.
 • 20:01 Nizip Konaklama Merkezi'nde Yangın: 1 Ölü Nizip Konaklama Merkezi'nde Yangın: 1 Ölü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hastanenin dışından ve dumandan etkilenenlerden detaylar Nizip Konaklama Merkezi'nde yangın: 1 ölü Suriyelilerin barındığı merkezdeki bir çadırda çıkan yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti, dumandan etkilenen 2 kişi ise tedavi altına alındı Nizip'te Suriyelilerin barındığı Konaklama Merkezi'ndeki bir çadırda meydana gelen yangında 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti, dumandan etkilenen 2 kişi tedavi altına alındı.
 • 18:47 Gaziantep Çadır Kentteki Yangında 2 Yaşındaki Suriyeli Çocuk Öldü Gaziantep Çadır Kentteki Yangında 2 Yaşındaki Suriyeli Çocuk Öldü Çadır kentteki yangında 2 yaşındaki Suriyeli çocuk öldüGaziantep'in Nizip İlçesi'nde, Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırkentte çıkan yangında 2 yaşındaki çocuk öldü.
 • 18:42 Bono'nun Ziyaret Ettiği Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 2 Yaralı Bono'nun Ziyaret Ettiği Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 2 Yaralı Nizip ilçesinde bulunan Suriyeli mültecilerin kaldığı ve İrlandalı Rock Grubu U2'nun solisti Bono'nun ziyaret ettiği çadır kentte yangın çıktı.
 • 18:28 Dünya Starının Ziyaret Ettiği Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 2 Yaralı Dünya Starının Ziyaret Ettiği Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 2 Yaralı Gaziantep'in Nizip ilçesinde dünyaca ünlü İrlandalı müzisyen Bono'nun bir gün önce ziyaret ettiği çadır kentte yangın çıktı. Yangında bir kişi öldü, iki kişi de yaralandı.