SON DAKİKA HAC HABERLERİ

Son Dakika Hac Haberleri

 • 09:27İstanbul'da Elektrik KesintisiAtaşehir, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Tuzla ve Üsküdar'ın bazı mahallelerinde 8 Temmuz'da elektrik kesintisi yapılacak.
 • 23:11Dışişleri Bakanlığı'ndan, 'Efes, Diyarbakır Kalesi ile Hevsel Bahçeleri' AçıklamasıDışişleri bakanlığı, Efes ile Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne tescil edilmeleri hakkında açıklama yaptı.
 • 23:10Efes ve Diyarbakır Surlarının "Dünya Mirası Listesi"Ne AlınmasıDışişleri Bakanlığından, Türkiye'nin, kültür alanında sahip olduğu yumuşak gücü UNESCO çatısı altında kullanmaya devam edeceği bildirildi.
 • 16:39Çin Konsolosluğu Önünde 'Urumçi' ProtestosuÇin Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, 5 Temmuz 2009’da Doğu Türkistan’da yaşanan katliamların 6’ıncı yıl dönümünde protesto gösterisi düzenledi.
 • 15:59Mulhem Team İsimli İnsani Yardım EkibiMulhem Team İsimli İnsani Yardım EkibiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İnsani yardım dağıtımı- Bölge sakini ile röportaj- Mulhem Team'in yardım faaliyetlerini organize eden Faris Hac Ahmed ile röportaj- Enkaza dönen evler Suriyeli gönüllülerden oluşan Mulhem Team isimli yardım ekibi, rejim güçlerinin aralıksız saldırılarına hedef olması nedeniyle sınırlı sayıda yardım kuruluşunun girebildiği bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.
 • 15:32Suriye'deki İç SavaşSuriyeli gönüllülerden oluşan Mulhem Team isimli yardım ekibi, rejim güçlerinin aralıksız saldırılarına hedef olması nedeniyle sınırlı sayıda yardım kuruluşunun girebildiği bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.
 • 11:08Efes'in 21 Yıllık HasretiEfes'in 21 Yıllık HasretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Efes Antik Kenti- Antik kent ve ziyaretçilerden detaylar Efes'in 21 yıllık hasreti- Almanya'nın Bonn kentinde devam eden 39. Dünya Mirası Komitesi Toplantısı'nın bugünkü oturumunda "UNESCO Dünya Miras Listesi"ne alınması oylanacak Efes Antik Kenti, insanlık tarihinin birçok döneminden eserlere ev sahipliği yapıyor- Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı, Hazreti İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını geçirdiğine inanılan Meryem Ana Evi, Roma döneminde inşa edilen iki katlı Efes Celsus Kütüphanesi, Roma imparatoru Decius zamanında putperestlerin zulmünden kaçan yedi Hristiyan gencin sığındıkları rivayet edilen Yedi Uyurlar Mağarası, Anadolu cami mimarisinin ilk örneklerini sergiliyen İsa Bey Camii, 24 bin kişilik kapasiteyle antik dönemin en büyük açık hava tiyatrosu olan Büyük Tiyatro, Efes'teki başlıca eserler arasında yer alıyor- Geçen yıl 1 milyon 800 binden fazla tursit çeken Efes'i bu yılın ilk 5 ayında 516 bine yakın kişi ziyaret etti UNESCO Dünya Mirası Komitesince "Dünya Miras Listesi"ne kaydedilmesi bugün oylanacak Efes Antik Kenti, insanlık tarihinin birçok döneminden eserleri bünyesinde barındırıyor.
 • 11:05Efes'in 21 Yıllık HasretiUNESCO Dünya Mirası Komitesince "Dünya Miras Listesi"ne kaydedilmesi bugün oylanacak Efes Antik Kenti, insanlık tarihinin birçok döneminden eserleri bünyesinde barındırıyor.
 • 21:27Tel Abyad'daki İhlaller Etnik Temizlik Boyutunda"Suriyeli aktivist, eski Tel Abyad Meclis Üyesi ve Yerel Dokümantasyon Komitesi üyesi Ahmed el-Hac Salih, YPG'nin Halep'e bağlı Tel Abyad kentindeki insan hakları ihlallerinin etnik temizlik boyutuna geldiğini belirtti.
 • 16:10YPG, Esad İle Rojava'da Beraber Savaşmak İçin AnlaştıYPG, Esad İle Rojava'da Beraber Savaşmak İçin AnlaştıYPG ile Suriye rejiminin Rojava'da IŞİD'e karşı beraber savaşmak için anlaştığı iddia edildi.
 • 15:18Afganistan Cevizcan Vilayeti Hac ve Evkaf Müdürlüğüne Malzeme DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da Merkezi Yönetimlerin Güçlendirilmesi projesi kapsamında Cevizcan Vilayeti Hac ve Evkaf Müdürlüğü’nün idari birimlerine malzeme desteğinde bulunuldu.
 • 15:14Ramazan Umrecileri Adıyaman Havalimanından Yola ÇıktıRamazan Umrecileri Adıyaman Havalimanından Yola ÇıktıAdıyaman’dan vatandaşlar Ramazan Umresini yapmak için Adıyaman havalimanından yola çıktı.
 • 15:30Aktif Eğitim-Sen: Tarih, Çin'i ve Bu Zulme Sessiz Kalanları UnutmazAktif Eğitim-Sen: Tarih, Çin'i ve Bu Zulme Sessiz Kalanları UnutmazAktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, Çin’in Şincan Uygur özerk bölgesinde Müslüman Uygurlara karşı uygulamakta olduğu Ramazan yasaklarına tepki göstererek, "Tarih, Çin'i ve bu zulme sessiz kalanları unutmaz." dedi.
 • 11:03Afganistan'da, Türk Okul ve Derneklerinden 7 Bin Yoksul Aileye Ramazan KumanyasıKimse Yok Mu Derneği, Afgan Türk İşadamları Derneği (ATSİAD) ve Afgan Türk okulları, ülkede 7 bin fakir aileye Ramazan kumanyası dağıtarak yoksulları sevindirdi.
 • 14:41Tayland'daki Tek Mers Vakası İyileştiTayland'da Corona virüsünün yol açtığı bulaşıcı solunum yolu hastalığı MERS teşhisi konulan Ummanlı kişi iyileşti.
 • 23:32Ramazan'ın İlk 10 Gününde Kabe'yi 8 Milyon Kişi Ziyaret EttiRamazan ayının ilk 10 gününde Kabe'yi 8 milyon kişinin ziyaret ettiği bildirildi.
 • 13:23Hristiyanlar, Dünya Barışı İçin Dua EttiHristiyanlar, Dünya Barışı İçin Dua EttiHristiyanlığın hac merkezlerinden biri olan ve dünyanın ilk Katolik kilisesi olarak bilinen ST Pierre Kilisesi'nde St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla 'Evrensel Barış Duası' yapıldı.
 • 12:19Emrullah Hatipoğlu Sohbet Meclisi'ndeEyüp’te düzenlenen “Sohbet Meclisi”nde konuşan Sultanahmet Camii emekli imam hatibi Emrullah Hatipoğlu, “’Niyet kalp ile yapılan bir eylemdir.
 • 12:32Suriyeli Türkmenler Son Gelişmelerden EndişeliSuriyeli Türkmenler Son Gelişmelerden EndişeliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak bölge sorumlusu İzzet Sohta'nın harita incelemesi- İzzet Sohta'nın açıklamaları Suriyeli Türkmenler son gelişmelerden endişeli- Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Bölge Sorumlusu Sohta: - "Rejim, birçok noktada havadan vuruyor, DAEŞ karadan giriyor.
 • 11:32Suriyeli Türkmenler Son Gelişmelerden EndişeliSuriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Bölge Sorumlusu İzzet Sohta, DAEŞ, PYD ve Esed rejiminin aynı amaca hizmet ettiğini söyledi.
 • 10:51Akyazı'da Hac Seminerleri Sona ErdiAkyazı'da hacı adayları için düzenlenen seminer sona erdi.
 • 21:29Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuceyfi AçıklamasıIrak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame el-Nuceyfi, Suudi Arabistan diplomatik kaynaklarından sızdırıldığı öne sürülen Wikileaks belgelerinde yer alan Suudi Arabistanlı makamlardan 575 milyon dolar aldığı yönündeki iddiayı 'saçma bir şaka' olarak niteledirdi.
 • 13:46Kızılay'dan Pakistan'a Aşı YardımKızılay, Pakistan'a 15 bin menenjit aşısı yardımında bulundu.
 • 15:33Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalif grupların, Halep kentinde çöpleri temizleme kampanyası başlattığı belirtildi.
 • 12:14Siirt'te Yaz Kur'an Kursları BaşladıDiyanet İşleri Başkanlığınca "Haydi Çocuklar Kur'an Ayında, Kur'anla Buluşalım" sloganı başlatılan yaz Kur'an kursları, Siirt'te de başladı.
 • 01:04Mardin'de Camiler Çocuklarla ŞenlendiMardin'de Camiler Çocuklarla ŞenlendiDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları Mardin’de de başladı.
 • 19:41Yaz Kur'an Kursları BaşladıYaz Kur'an Kursları BaşladıÖğrencilerin abdest alması ve camiye gelişleri - Cami görevlisinin ders anlatması - Cami görevlisi Hüseyin Karabulut ile röportaj - Öğrencilerin cami avlusunda top oynaması ve cami detayı Kütahya'da yaz Kur'an kursları başladı Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Haydi çocuklar Kur'an ayında, Kur'anla buluşalım" sloganı ile camilerde başlattığı yaz Kur'an kursları, Kütahya'da da başladı.
 • 18:37Siirt'te Yaz Kur'an Kursları BaşladıSiirt'te Yaz Kur'an Kursları BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kursa başlayan öğrencilerden detay görüntü - Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas röportaj Diyanet İşleri Başkanlığı'nca "Haydi çocuklar Kur'an ayında, Kur'anla buluşalım" sloganı ile camilerde başlattığı yaz Kur'an kursları, Siirt'te de başladı.
 • 13:31Kütahya'da Yaz Kur'an Kursları BaşladıDiyanet İşleri Başkanlığı'nca "Haydi çocuklar Kur'an ayında, Kur'anla buluşalım" sloganı ile camilerde başlattığı yaz Kur'an kursları, Kütahya'da da başladı.
 • 12:56Batmayan Güneş, İzlandalı Müslümanları İkiye BöldüBatmayan Güneş, İzlandalı Müslümanları İkiye Böldüİzlanda'da yaşayan Müslümanlar, güneşin neredeyse hiç batmaması nedeniyle ortaya çıkan iki farklı imsakiye arasında kaldı.
 • 13:26Mescid-i Nebevi'deki Hutbeler Türkçe'ye Tercüme EdiliyorSuudi Arabistan'ın Medine kentinde, Mescid-i Nebevi'de verilen cuma hutbelerinin, anlık olarak Tükçe'ye tercümesine başlandığı bildirildi.
 • 17:39Hacı Adayları AşılandıHacı Adayları AşılandıHac farizasını eda etmek üzere kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına Merkez Nur Cami'nde aşıları yapıldı.
 • 15:09Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı Yoğun İlgi GörüyorBattalgazi Belediyesi İftar Çadırı Yoğun İlgi GörüyorBattalgazi Belediyesinin hizmete sunduğu iftar çadırına vatandaşların yoğun ilgisi her geçen gün artıyor.
 • 14:29Ramazan AyıSiirt Müftüsü Faruk Arvas, ramazan ayının, müminler için nefis ve şeytan ordularına karşı verilen kulluk savaşında çetin bir eğitim zemini olduğunu belirtti.
 • 16:19Kırıkkale'de Hacı Adayları AşılandıKırıkkale Halk Sağlığı Müdürlüğü 2105 yılında hacca gidecek vatandaşların koruyucu aşılarını yaptı.
 • 09:54Müftü Melek: Müftü Melek: "Dünyada İyilik Duyguları Yıprandı"Mersin İl Müftüsü Ali Melek, insanların artık ateş çemberi içerisinde birbirini duygusuzca, duyarsız bir şekilde katlettiği, Türkiye’nin çevresindeki ülkelerin adeta kan gölüne döndüğü bir dünyada ve kadın cinayetlerinin ön plana çıktığı Türkiye’de ‘iyilik’ kavramının yıprandığını, iyilik duygularının örselendiğini ve zayıfladığını söyledi.
 • 14:12Afganistan'da Halk, Ramazan Arifesinde Pazarlara Akın EttiAfganistan'da Halk, Ramazan Arifesinde Pazarlara Akın EttiAfganistan’da halk Ramazan alışverişi için pazarlara akın etti.
 • 11:54Kabe'den Canlı YayınKabe'den Canlı YayınRamazan boyunca Kabe'den canlı yayın görüntüleri 24 saat boyunca haberler.com'dan izleyebilirsiniz.
 • 20:50Suriye'deki İç SavaşSuriye'de PYD'ye bağlı YPG güçlerinin, ülkenin kuzeyindeki Rakka iline bağlı Tel Abyad'da binlerce Arap ve Türkmen'i köylerinden çıkardığı belirtildi.
 • 13:25İngiliz 3 Kız Kardeş, 9 Çocukla IŞİD'e Katılmış Olabilirİngiliz 3 Kız Kardeş, 9 Çocukla IŞİD'e Katılmış Olabilirİngiliz polisi, Türkiye üzerinden Suriye'ye gittikleri düşünülen 3 kadın ve 9 çocuğu bulmak için çalışma başlattı. 3 kız kardeşin IŞİD'e katıldığı düşünülüyor.
 • 13:13Kadınlar İçin Özel Teravih Namazı ElbisesiKadınlar İçin Özel Teravih Namazı ElbisesiRamazan ayında kadınların teravih namazını rahat kılabilmelerini için tasarlanan elbiseler vitrinlerdeki yerini aldı.
 • 12:06Kayseri Ramazanda Hurmaya, Dolar ZammıKayseri Ramazanda Hurmaya, Dolar ZammıBu ramazanda zemzem suyu fiyatlarında değişiklik olmadı ama hurma fiyatları ise dolardaki artışa paralel olarak 3-5 lira arasında arttı.
 • 11:11Gerçek Zemzem Asla DonmuyorGerçek Zemzem Asla Donmuyorİftar sofralarının vazgeçilmezi hurmanın fiyatı dolardaki artışa paralel olarak 3-5 TL arttı. Satıcılar gerçek zemzemin asla donmayacağını belirtiyor.
 • 09:28Oruç Fidyesi Bu Yıl 11.5 TLOruç Fidyesi Bu Yıl 11.5 TLDiyanet İşleri Başkanlığı, 2015 yılı fidye ve fitreyi günlük 11.5 lira olarak belirledi.
 • 20:553 İngiliz Kız Kardeş 9 Çocuğuyla Türkiye'de Kayboldu3 İngiliz Kız Kardeş 9 Çocuğuyla Türkiye'de Kaybolduİngiltere'den hac için Suudi Arabistan'a giden 3 kız kardeş ve beraberlerindeki 9 çocuğu, Türkiye'de kayboldu.
 • 17:26Yemen'de Ramazan HazırlıklarıYemen'de Ramazan HazırlıklarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İbb'in Merkezi Pazar çarşısı - Alışveriş yapan Yemenliler- Esnaf Reşid Mücemmil ile röportaj - Esnaf El-Hac Muhammed Ali ile röportaj - Vatandaş İsmail Mahyub ile röportaj Yemen halkı Ramazan'ı, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin yaklaşık üç aydır devam eden hava saldırıları ve ülke içinde silahlı gruplar arasındaki şiddetli çatışmaların gölgesinde karşılıyor.
 • 14:46AK Parti'li Eski Vekilden, 'Sakal' ve 'Başörtüsü' AçıklamasıAK Parti'li Eski Vekilden, 'Sakal' ve 'Başörtüsü' AçıklamasıAk Parti'den milletvekilliği için tekrar aday gösterilmeyince eşinin başörtüsü takmayı bıraktığı, kendisinin de sakalını kestiğiyle ilgili haber ve yorumların internette ve bazı gazetelerde yer alması üzerine yazılı bir açıklama yapan AK Parti İzmir eski Milletvekili Rifat Sait, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
 • 13:05AK Parti'li Eski Vekilden, 'Sakal' ve 'Başörtüsü' AçıklamasıAK Parti'li Eski Vekilden, 'Sakal' ve 'Başörtüsü' AçıklamasıAk Parti'den milletvekilliği için tekrar aday gösterilmeyince eşinin başörtüsü takmayı bıraktığı, kendisinin de sakalını kestiğiyle ilgili haber ve yorumların internette ve bazı gazetelerde yer alması üzerine yazılı bir açıklama yapan AK Parti İzmir eski Milletvekili Rifat Sait, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
 • 10:41Yeni Avensis'in 3'üncü Nesli TanıtıldıToyota'nın D segmentindeki modeli Avensis'in 3'üncü nesli, Toyota Avrupa bünyesinde Proje Direktörü olarak görev yapan Türk mühendis Ahmet Karaman'ın başkanlığındaki 70 kişilik tasarım ekibiyle yenilendi.
 • 14:24Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir'deMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir'deEskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2. Uluslararası 22. Ulusal Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Horasan’lardan Balkanlara Şücaaddin Veli Kültün Paneli’ne katıldı.