SON DAKİKA HAC HABERLERİ

Son Dakika Hac Haberleri

 • 16:04Şanlıurfa'dan Kısa KısaHarran Üniversitesi (HRÜ) İlahiyat Fakültesi'nde 2014-2015 yılı mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 12:01Hacı Adaylarının Hazırlıkları BaşladıHacı Adaylarının Hazırlıkları BaşladıBu yıl Elazığ’dan hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek olan 678 hacı adayı, hac eğitim seminerinde bir araya geldi.
 • 12:07Kars Avrupalı Turistleri BekliyorBinlerce yıllık geçmişiyle birçok medeniyetin kültürel izlerini barındıran Kars'ın daha çok Avrupalı turiste ev sahipliği yapması amacıyla AB ülkelerindeki tanıtımlara hız verilecek.
 • 19:02Lübnanlı Şii Liderden İran ve Hizbullah'a EleştiriLübnanlı Şii Liderden İran ve Hizbullah'a EleştiriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lübnan'daki "Özgür Şii Hareketi" Başkanı Muhammed el-Hac Hasan ile röportaj Lübnan'daki "Özgür Şii Hareketi" Başkanı Muhammed el-Hac Hasan, İran yönetiminin, kendi çıkarları doğrultusunda bölgedeki Şii nüfusu harekete geçirdiğini belirterek, Arap rejimlerine "Şii Arapların siyasi ve toplumsal hayattan dışlanmalarının, bu kesimleri İran'a yaklaştırdığının farkına varmaları" uyarısında bulundu.
 • 16:14Akyazı'da Hac SemineriAkyazı ilçesinde hacı adayları için seminer düzenlendi.
 • 15:10Lübnanlı Şii Liderden İran ve Hizbullah'a EleştiriLübnan'daki "Özgür Şii Hareketi" Başkanı Muhammed el-Hac Hasan, İran yönetiminin, kendi çıkarları doğrultusunda bölgedeki Şii nüfusu harekete geçirdiğini belirterek, Arap rejimlerine "Şii Arapların siyasi ve toplumsal hayattan dışlanmalarının, bu kesimleri İran'a yaklaştırdığının farkına varmaları" uyarısında bulundu.
 • 18:27Mardin'de Hacı Adaylarına SeminerMardin'de Hacı Adaylarına SeminerMardin’de kesin kayıt yaptıran hacı adaylarına seminer verildi.
 • 17:56Mardin'de Hacı Adayları İçin Seminerler BaşladıMardin'de kesin kayıt yaptıran hacı adaylarına eğitim seminerleri verilmeye başlandı.
 • 10:56Afgan Akademisyenler: Hocaefendi, Dünyaya 'Değerler Üstü' Öneriler SunuyorAfgan Akademisyenler: Hocaefendi, Dünyaya 'Değerler Üstü' Öneriler SunuyorAfganistan'ın önde gelen akademisyenleri, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin "Buhranlar Anaforunda İnsan" adlı kitabını müzakere etmek üzere bir konferansta buluştu.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Onlar Hizmet, Dava Meraklısı Değil, Koltuk Meraklısı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Yozgat mitingi- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 21:46Davutoğlu: Davutoğlu: "Üç Parti Bir de Paralel Çete, Dörtlü Çete"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Yozgat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var."- "Meydan okudum, Bozok Yaylası'ndan yine meydan okuyorum, eğer biz seçimi kazanamazsak, birinci parti olamazsak ben görevimi bir arkadaşa devredeceğim ama onlar devredecekler mi? Çünkü onlar hizmet, dava meraklısı değil, koltuk meraklısı"- "Oturdukları koltuk da iktidar koltuğu değil, muhalefetin genel başkanlığı, genel müdürlük koltuğu. Düşünün orası bile o kadar sıcak geliyor ki terk etmiyor"- "Bize karşı kahramanlık taslayan Bahçeli, HDP Eş Başkanı 'Kudüs, Yahudiler'in mekanıdır' dediğinde 'çıt' diye sesi çıkmıyor, susuyor" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 20:28AK Parti'nin Yozgat MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İnşallah başörtülü ve başı açık bütün Türk kadınları omuz omuza yeni Türkiye'de TBMM'ye yürüyorlar mı? Herhangi birisi bu onurlu kadınlarımıza 'Başını açın da öyle gelin' diyebiliyor mu? Herhangi birisi, o zamanın başbakanı gibi 'Dışarı, dışarı' diye tempo tutabilir mi? Niye? Çünkü iktidarda Bozok yiğitlerinin desteklediği AK Parti var" dedi.
 • 17:28O'nu Okuyanlar Kutsal Topraklarda BuluştuO'nu Okuyanlar Kutsal Topraklarda BuluştuPeygamber Yolu Derneği'nin bu sene ikincisini düzenlediği Herkes O'nu Okuyor Yarışması'nda umre ödülü kazanan yarışmacılar kutsal topraklarda buluştu.
 • 16:20Yurtta AsayişKeles ilçesinde, evde çıkan yangında 62 yaşındaki kadın hayatını kaybetti.
 • 13:53Bursa'da Yangın Can Aldı: 1 ÖlüBursa'nın Keles İlçesi'ne bağlı Küçük Kovacık Köyü'nde 62 yaşındaki Münevver Kurt, evinde çıkan yangında Hac ibadeti için ayırdığı belirtilen parayı kurtarmak amacıyla yatak odasına koştu.
 • 13:30Bursa'da Ev Yangını: 1 ÖlüBursa'nın Keles ilçesinde, evde çıkan yangında 62 yaşındaki kadın hayatını kaybetti.
 • 13:17Hac Parasını Kurtarmak İsteyen Yaşlı Kadın Yanarak ÖldüHac Parasını Kurtarmak İsteyen Yaşlı Kadın Yanarak ÖldüBursa'nın Keles ilçesinde bağlı Küçük Kovacık köyünde bir evde çıkan yangında, hac parasını almak için eve giren kadın yanarak can verdi.
 • 10:55Skylıfe Dergisi Japonca Olarak BasıldıSkylıfe Dergisi Japonca Olarak BasıldıTürk Hava Yolları yolcuları için uçaklarda dağıtılan ve aylık olarak basılan SKYLIFE dergisi Japon yolcular için Japonca basıldı.
 • 06:46Malcolm X, Doğumunun 90. Yılında Anıldı – NewMalcolm X, Doğumunun 90. Yılında Anıldı – NewGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Malcolm X'in vurulduğu gösteri salonunda düzenlenen anma töreninden görüntüler Malcolm X, doğumunun 90. yılında anıldı- ABD'li Müslüman insan hakları savunucusu Malcolm X için, silahlı saldırganlar tarafından vurulduğu gösteri salonunda anma töreni düzenlendiNEW ABD'li Müslüman insan hakları savunucusu Malcolm X, doğumunun 90'ıncı yıl dönümünde New York'ta anıldı.
 • 06:03Malcolm X, Doğumunun 90. Yılında AnıldıNEW ABD'li Müslüman insan hakları savunucusu Malcolm X, doğumunun 90'ıncı yıl dönümünde New York'ta anıldı.
 • 14:53Haydar Baş: "Aleviler Yıllarca Hor Görüldü"Alevi’lerin Anadolu kültüründeki önemine değinen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Aleviler yıllarca hor görüldü" dedi.
 • 10:04Haydar Baş: 'Anadolu'nun Tapusu Alevilerde'Haydar Baş: 'Anadolu'nun Tapusu Alevilerde'Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş seçim çalışmaları kapsamında partisinin İstanbul Güngören'deki seçim standını ziyaret etti.
 • 09:15Tatvan'da Yeni Bir Turizm Acentesi Hizmete GirdiTatvan'da Yeni Bir Turizm Acentesi Hizmete GirdiBitlis’in Tatvan ilçesinde hizmet sunacak olan yeni bir turizm acentesinin açılışı yapıldı.
 • 16:40Tatvan'da Turizm Acentesi AçılışıTatvan ilçesinde, İCF Turizm ve Seyahat Acentesi açıldı.
 • 15:50Ünaldı Camii'nin Temeli AtıldıÜnaldı Camii'nin Temeli AtıldıGaziantep’in Şahinbey İlçesi’ne bağlı Ünaldı Camii’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
 • 10:28Eliaçık: Dinler Kanı Durdurmak ve Barışı Sağlamak İçin GeldiEliaçık: Dinler Kanı Durdurmak ve Barışı Sağlamak İçin GeldiAmed Kitap Fuarı'nda kitaplarını imzalayan yazar R.İhsan Eliaçık, yeryüzünde var olan tüm dinlerin barışı sağlamak ve kanı durdurmak için geldiğini söyledi.
 • 10:28Malatya'da Hac Semineri DüzenlenecekMalatya İl Müftülüğü tarafından 2015 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve (A) grubu seyahat acenteleri aracılığıyla hacca gidecek vatandaşlar için Hac Semineri düzenlenecek.
 • 18:18Davutoğlu: Davutoğlu: "Bize Saldırırken Kurt, Millet Menfaatini, İmanını Savunmaya Çalışırken Kuzu"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Isparta mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Bütün siyasi partilere, aydınlara, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum; hiç kimse hiçbir istismara yönelmemeli, hikmet içinde, barış içinde sandığa yürüyeceğiz.
 • 17:48Tav, Kârını Yüzde 51 Artırdı TAV Havalimanları birinci çeyrek finansal sonuçlarına göre, cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla, 227 milyon avroya yükseltti.
 • 17:12AK Parti'nin Isparta MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bütün siyasi partilere, aydınlara, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum, hiç kimse hiçbir istismara yönelmemeli, hikmet içinde, barış içinde sandığa yürüyeceğiz.
 • 22:51TAV, Kârını Yüzde 51 ArtırdıTAV, 2015 yılı ilk çeyreğinde%51 artışla 31 milyon Euro net kar elde ettiğini, cirosunu da bir önceki yıla göre%20 artışla 227 milyon Euro'ya yükselttiğini açıkladı.
 • 21:56Tav Net Kârını 31 Milyon Avroya Çıkartmayı BaşardıTav Net Kârını 31 Milyon Avroya Çıkartmayı BaşardıHavalimanı işletmeciliğinin küresel oyuncusu TAV Havalimanları, 2015 yılının ilk çeyreğinde cirosunu yüzde 20 artırarak 227 milyon avroya yükseltti.
 • 18:31Tav Yılın İlk Çeyreğinde 31 Milyon Avro Net Kar Elde EttiİSTANBUL (AA) – Bu yılın ilk çeyreğinde TAV Havalimanları'nın net karı 31 milyon avro oldu.
 • 20:30Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 4 Yıl TepkisiBaşbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na 4 Yıl TepkisiAK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bize 4 yıl verin yeter” söylemine “Çünkü gelecek 4 yıl değil, 4 ayda hazineyi tüketip gidecek” ifadeleriyle tepki gösterdi.
 • 16:09Anneler GünüAK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, "Anneler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 13:14Han'da 1'inci Sanat ve Kültür Festivali BaşladıHan'da 1'inci Sanat ve Kültür Festivali BaşladıEskişehir’in Han ilçesinde, ilk kez düzenlenen bahar çiçeği temalı Sanat ve Kültür Festivali başladı.
 • 12:23Van İnanç Turizmi ile Kalkınacak -2Van İnanç Turizmi ile Kalkınacak -2Haber-Kamera. Ali AKSOYER İstanbul DHA 'Kültür Yolu projesinin mimarı Ak Parti Van milletvekili Burhan Kayatürk 'İpek yolunun en önemli noktalarından biri olan Van, tarih boyunca pek çok uygarlığa başkentlik yaptı.
 • 12:15Van İnanç Turizmi ile Kalkınacak -1Van İnanç Turizmi ile Kalkınacak -1Haber-Kamera. Ali AKSOYER İstanbul DHA 'Kültür Yolu projesinin mimarı Ak Parti Van milletvekili Burhan Kayatürk 'İpek yolunun en önemli noktalarından biri olan Van, tarih boyunca pek çok uygarlığa başkentlik yaptı.
 • 11:34AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt'tan Anneler Günü MesajıAK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt'tan Anneler Günü MesajıAK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, “Ailenin ve toplumsal yaşamın temel direği olan annelerimizin mübarek ellerinden öpüyorum” dedi.
 • 11:22Van İnanç Turizmi ile KalkınacakVan İnanç Turizmi ile KalkınacakVan, gözünü inanç turizmine dikti.
 • 18:52Davutoğlu: Davutoğlu: "Suriyeli Kardeşlerimize Karşı Tahrik Ediyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Hatay mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Yolları buraya düşerse onları bu mesajla karşılayın.
 • 18:13AK Parti'nin Hatay MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yolları buraya düşerse onları bu mesajla karşılayın.
 • 17:27AK Parti'nin Hatay MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yolları buraya düşerse onları bu mesajla karşılayın.
 • 17:01Bursa Müftülüğüne Yeni Bina YapılıyorBursa Müftülüğüne Yeni Bina YapılıyorBursa Müftülüğü hizmet binasının temeli törenle atıldı.
 • 16:43Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'nun Asgari Ücreti PalavraBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu CHP Genel Sekreteri'nin 'Türkiye, Suriye'ye girecek' demesi ne kadar palavraysa, Kılıçdaroğlu'nun asgari ücreti de o kadar palavra... Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözlerin hepsi de palavra..." dedi.
 • 15:54Müftülük Binasının Temeli Atıldı, Sıra Yeni AdliyedeBursa İl Müftülüğü hizmet binasının temelini atan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yeni adliye binasının ihalesinin de yakında yapılacağını söyledi.
 • 12:25Suriyeli Kadınlar, Anneler Günü'ne Buruk GiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden Suriyeli kadınlar- Suriyeli Hanud Berces'in konuşması- Suriyeli Hanud Berces'in şehit çocuklarnın resimlerini öpmesi- Zehra Hamud'un konuşması- Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden detay Suriyeli kadınlar, Anneler Günü'ne buruk giriyor- Ülkelerindeki iç savaşta çocuklarını kaybeden Suriyeli kadınlar, Anneler Günü'ne yüreklerinde taşıdıkları evlat acısıyla giriyor- Savaşta 3 oğlunu kaybeden Suriyeli Berces: -"Yaşadığım evlat acısını Allah kimseye göstermesin.
 • 11:55Suriyeli Kadınlar, Anneler Günü'ne Buruk GiriyorÜlkelerindeki iç savaşta çocuklarını kaybeden Suriyeli kadınlar, Anneler Günü'ne evlat acısıyla giriyor.
 • 01:36Tunus'ta Yahudi Hac MevsimiDünyanın çeşitli yerlerinden Tunus'a gelen Yahudilerin, Kuzey Afrika'nın en büyük adası Cerbe'de bulunan El-Gribe Sinagogu'ndaki hac mevsimi kutlamaları sona erdi.
 • 01:30Tunus'ta Yahudi Hac MevsimiTunus'ta Yahudi Hac MevsimiTunus'taki Kuzey Afrika'nın en büyük adası olan Cerbe'de Yahudilerin dünyanın çeşitli yerlerinden ibadet için geldiği El-Griba Sinagogu ziyareti sona erdi.