SON DAKİKA HAC HABERLERİ

Son Dakika Hac Haberleri

 • 01:44İzmir'de Kudüs Etkinliğiİzmir'de Kudüs EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kuran tilaveti Urla Tahaffuzhanesinde Kudüs sergisi İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu ile röportaj Türk Tarih Kurumu başkan yardımcısı ile röportaj Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa'nın konuşması - İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Tarih Kurumunca düzenlenen etkinlik kapsamında Urla Tahaffuzhanesini gezen davetliler, birlikte iftar yaptıFilistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa: "İsrail'in amacı programlı bir şekilde Kudüs'teki Arap ve İslam tarihinin etkilerini silmek" Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, İsrail'in amacının programlı bir şekilde Kudüs'teki Arap ve İslam tarihinin etkilerini silmek olduğunu söyledi.
 • 01:09İran Dini Lideri Ali Hamaney Kimdir?İran Dini Lideri Ali Hamaney Kimdir?İran'ın dini lideri Seyyid Ali Hamaney kimdir? Çokça sorulan "Ali Hamaney kimdir?" sorusunun cevabına haberimizin detayında ulaşabilirsiniz.
 • 00:42İzmir'de Kudüs" EtkinliğiFilistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, İsrail'in amacının programlı bir şekilde Kudüs'teki Arap ve İslam tarihinin etkilerini silmek olduğunu söyledi.
 • 19:48Düzeltme "Sağlık Bakanı Recep Akdağ" Başlıklı Haberimizin Üçüncü Paragrafında Yer Alan "Akdağ,...Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sağlık alanında atılım yaptığını, Türkiye'nin bugün iftihar edebileceği bir sağlık sistemine sahip olduğunu söyledi.
 • 18:06Sağlık Bakanı Recep Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sağlık alanında atılım yaptığını, Türkiye'nin bugün iftihar edebileceği bir sağlık sistemine sahip olduğunu söyledi.
 • 11:3919 Mayıs Spor Kulübü İftar Yemeğinde Buluştu19 Mayıs Spor Kulübü İftar Yemeğinde BuluştuBursa’da 19 Mayıs Spor Kulübü geleneksel iftar yemeğinde buluştu.
 • 13:27Helal Mi, Haram mı Nasıl AnlarızHelal Mi, Haram mı Nasıl AnlarızAvrupa daha 1950li yılların ortalarına kadar, Balkan ülkelerindeki Müslüman azınlıkların dışında dini açıdan Protestan, Katolik ve Ortodoksların oluşturduğu homojen Hıristiyan inancında bir nüfus yapısına sahipti.
 • 23:51Irak'taki OlaylarIrak güvenlik güçlerinin Salahaddin ilindeki El-Hac Ali köyünü terör örgütü DAEŞ'ten geri aldığı bildirildi.
 • 18:31İsrail'den Filistinlilere Ağır Hapis Cezalarıİsrail Yüksek Mahkemesinin, "ateş açarak 2 Yahudi yerleşimcinin ölümüne neden olmak" suçlamasıyla yargılanan 7 Filistinliden dördünü ikişer kez müebbet, otuzar yıl hapis cezasına çarptırdığı bildirildi.
 • 15:57İspark'tan Suudi Arabistan'a Danışmanlık Hizmetiİspark'tan Suudi Arabistan'a Danışmanlık HizmetiDünyanın pek çok metropolüne model olan İSPARK, Suudi Arabistan Jeem Yatırım firmasına danışmanlık hizmeti vermeye hazırlanıyor.
 • 14:55Yaz Kur'an Kursları Büyük BaşladıYaz Kur'an Kursları Büyük BaşladıNevşehir Merkez, Köy ve Kasabalarında bulunan tüm cami ve Kur’an kurslarında, Yaz Kur’an Kursları başladı.
 • 11:49Erzincan'da 2016 Yılı Yaz Kur'an Kursları BaşladıErzincan'da 2016 Yılı Yaz Kur'an Kursları BaşladıHer yıl okulların sona ermesiyle birlikte yaz döneminde çocukların dininin temel öğretilerini ve Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bağlı tüm birimlerde, yurtiçi ve yurtdışı teşkilatlarda uygulanmakta olan Yaz Kur’an Kursları başladı.
 • 18:54İran İslam Cumhuriyeti Büyük Önderlik Makamı Uluslararası İlişkiler Temsilci Yardımcısı Bagheri...28 Şubat döneminde İran’ın Ankara Büyükelçisi olan İran İslam Cumhuriyeti Büyük Önderlik Makamı Uluslararası İlişkiler Temsilcisi Yardımcısı Muhammed Rıza Bagheri, " Maalesef bazı siyasi nedenlerden dolayı Suudi Arabistan, İran’la ilişkisini kesti.
 • 14:52İnegöl'ün Yetimleri İftar Sofrasında Buluştuİnegöl Belediyesi, İnegöl İHH işbirliğinde düzenlenen organizasyonda 300 yetimi aileleri ile birlikte iftar sofrasında ağırladı.
 • 01:37Milli Tüfeği Satarken Yakalanan MKEK Müdürü'nün Maaşı YetmiyormuşMilli Tüfeği Satarken Yakalanan MKEK Müdürü'nün Maaşı YetmiyormuşMilli silahların çizimlerini satmak isterken yakalanan MKEK Müdürü savunmasında, maaşının yetmediğini söyledi. Müdür, milyon dolarlık çizimleri 200 bin TL'ye satmaya çalışmış.
 • 01:00Kadem'den Suriyelilere İftarKadem'den Suriyelilere İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: KADEM Ankara Temsilcisi Zehra Zümrüt Selçuk konuşma Suriyeli Avukat İman El Hac İsmail konuşma Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz konuşma KADEM'den Suriyelilere iftar KADEM Genel Başkanı Yılmaz: "Türkiye, bombalardan, açlık ve sefaletten kaçan Suriyeli kardeşlerimize kapılarını sonuna kadar açarak 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır" Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, "Türkiye, bombalardan, açlık ve sefaletten kaçan Suriyeli kardeşlerimize kapılarını sonuna kadar açarak 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır.
 • 23:34Kadem'den Suriyelilere İftarKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, "Türkiye, bombalardan, açlık ve sefaletten kaçan Suriyeli kardeşlerimize kapılarını sonuna kadar açarak 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır.
 • 16:38Cami Duvarına Haç İşareti ÇizdilerCami Duvarına Haç İşareti ÇizdilerBalıkesir'de caminin duvarına haç işaretini çizen kişi ya da kişiler kaçtı. Sabah namazına gelen cami cemaatinin fark etmesiyle olay yerine gelen polis inceleme başlattı.
 • 22:15Beyazıt Ramazan Sohbetleri"İSTANBUL (AA) - Türkiye Diyanet Vakfınca bu yıl 35'incisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında gerçekleştirilen "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nin konuğu tarihçi yazar Mehmet Paksu oldu.
 • 14:12Taşkesenlioğlu: Victorya Abla Babama Taşkesenlioğlu: Victorya Abla Babama "Şeyhim" DerdiŞehir ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin(ŞEHİRDER) Ramazan Söyleşileri devam ediyor.
 • 16:53Çekirdek Satarak Hac Parası BiriktiriyorÇekirdek Satarak Hac Parası BiriktiriyorÇekirdek satarak hac parası biriktiriyor.
 • 13:31Çekirdek Satarak Hac Parası Biriktiriyor - SinopÇekirdek Satarak Hac Parası Biriktiriyor - SinopGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dursun Erdem'in çekirdek tezgahını hazırlamasından görüntüler Erdem'in satış için çeşitli yerleri gezmesi Dursun Erdem'in açıklamaları Çekirdek satarak hac parası biriktiriyor Sinop'ta 60 yaşındaki Dursun Erdem, çay bahçeleri başta olmak üzere farklı yerlerde çekirdek satarak eşi ve kendisi için hac parası biriktirmeye çalışıyor GÖKHAN GÜCÜKLÜOĞLU - Sinop'ta 60 yaşındaki Dursun Erdem, çay bahçeleri başta olmak üzere farklı yerlerde çekirdek satarak eşi ve kendisi için hac parasını biriktirmenin uğraşını veriyor.
 • 11:27Çekirdek Satarak Hac Parası BiriktiriyorSinop'ta 60 yaşındaki Dursun Erdem, çay bahçeleri başta olmak üzere farklı yerlerde çekirdek satarak eşi ve kendisi için hac parasını biriktirmenin uğraşını veriyor.
 • 13:20Talha Uğurluel Gazianteplilere Kutlu Şehir Mekke'yi AnlattıTalha Uğurluel Gazianteplilere Kutlu Şehir Mekke'yi AnlattıGaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bu sene 13’cüsünü düzenleği Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Gazianteplilere açık hava konferansı veren Araştırmacı Talha Uğurluel, kutlu şehir Mekke’yi anlattı.
 • 14:42Malezyalı İslami Havayolu Şirketi Rayani'nin Seferleri DurdurulduMalezyalı İslami Havayolu Şirketi Rayani'nin Seferleri DurdurulduRayani Havayolları'nın uçuşlarının bakım konusunda eksiklikleri olduğu ve yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle personeline maaş veremediği için durdurulduğunu belirten Malezya Havacılık Otoritesi, bu konuda kuralların tüm şirketler için geçerli olduğuna dikkat çekti.
 • 14:03İlk İslami Havayolu Şirketi Kapandıİlk İslami Havayolu Şirketi KapandıYaklaşık 5 ay önce kurulan ve 'İlk İslami Havayolları' olan Malezya Rayani Havayolları'nın uçuşları durduruldu. Ekonomik krizdeki şirket, Malezya Havacılık Otoritesi'nin sınavından geçemedi.
 • 15:36Samiri Yahudilerinin "Hasat Bayramı" KutlamalarıSamiri Yahudileri, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Gerizim Dağı'na çıkarak, Hasat Bayramı'nı kutladı.
 • 15:49HDP'li Vekil'den Hac Parası TepkisiHDP'li Vekil'den Hac Parası TepkisiHDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Hac ücretinin pahalılığından şikayet etti.
 • 12:59İranlı Albay Suriye'de Öldürüldüİran Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup emekli bir albayın Suriye'de öldürüldüğü bildirildi.
 • 11:52Surre-i Hümayun" Kitabı Okuyucuyla Buluştuİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür AŞ'nin yayımladığı "Surre-i Hümayun" kitabı okuyucuyla buluştu.
 • 12:13İstanbul'dan Hicaz'a Bir Gönül Köprüsüİstanbul'dan Hicaz'a Bir Gönül Köprüsüİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, Osmanlı'da Hicaz ile İstanbul arasında beş yüz yıl köprü kurmuş Surre geleneğini ortaya koyan "Surre-i Hümayün" isimli bir kitap yayımladı.
 • 15:57Bartın'da Hacı Adaylarına EğitimBartın'da Hacı Adaylarına Eğitim2016 yılı hac mevsiminde Bartın’dan hacca gidecek olan hacı adaylarına seminer düzenlendi.
 • 13:10Niğde'de Yaşlı Adam 45 Yıldır Günlük TutuyorNiğde'de Yaşlı Adam 45 Yıldır Günlük TutuyorNiğde’de 65 yaşındaki Nushet Yalçın, 45 yıldır günlük tutuyor.
 • 12:53Taşköprü'de Hacı Adaylarına Seminer VerildiTaşköprü Müftülüğü tarafından 2016 yılı hac döneminde hacca gidecek hacı adaylarına seminer verildi.
 • 16:22Halep'e Hava Saldırısı: 8 Ölü, 8 YaralıSuriye'de Esed rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının ülkenin kuzeyindeki Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki semtlere düzenlediği hava saldırısı sonucu 8 sivilin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 12:53Halep'e Hava Saldırısı: 18 Ölü, 50 YaralıHalep'e Hava Saldırısı: 18 Ölü, 50 YaralıSuriye'de Esad rejimi ve Rusya'ya uçaklarının Halep'te düzenlediği saldırı sonucu 18 sivilin öldü, 50 kişi de yaralandı.
 • 12:25Avustralya'daki Camiler Ramazana HazırYaklaşık yarım milyon Müslümanın yaşadığı Avustralya'da yarın başlayacak ramazan ayı için camiler ve mescitler hazırlıkları tamamladı.
 • 15:49Rize 6 Yıldır Hac Kurası Çıkmadı, Biriktirdiği Parasını Yol Yapımına BağışladıRize 6 Yıldır Hac Kurası Çıkmadı, Biriktirdiği Parasını Yol Yapımına Bağışladı6 yıldır hac kurası çıkmadı, biriktirdiği parasını yol yapımına bağışladıRİZE'nin Pazar İlçesi Elmalı Köyü'nde, 6 yıldır hacca gitmek için bekleyen ancak kurada ismi çıkmayan memur emeklisi 69 yaşındaki Gültekin Cihan, biriktirdiği parayı mahalle yolu yapımına bağışladı.
 • 12:17Antalya İl Müftüsü Artan Euro 2016 Öncesi 'Jet İmamları' UyardıAntalya İl Müftüsü Artan Euro 2016 Öncesi 'Jet İmamları' UyardıAntalya İl Müftüsü Osman Artan, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2016 Avrupa Şampiyonası'nda başarısı için dua ettiklerini ancak maça yetişmek için jet hızında Teravih namazı kıldıran imamları uyaracaklarını söyledi.
 • 09:44Hac Kurası Çıkmayınca Biriktirdiği Para ile Mahallesine Yol YaptıHac Kurası Çıkmayınca Biriktirdiği Para ile Mahallesine Yol YaptıRize'nin Pazar ilçesinde altı senedir hac kurası bekleyen Gültekin Cihan, isteğine ulaşamayınca biriktirdiği parayı mahallesine yol yaptırmak için harcadı.
 • 15:17Dışişleri Bakanlığı: Suudi Arabistan Makamlarının Öngördüğü Düzenlemelerde Mutabakata VarılmıştırDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 2016 yılı Hac düzenlemelerine ilişkin soruya, "Suudi Arabistan makamlarının öngördüğü düzenlemeler konusunda mutabakata varılmıştır.
 • 14:55Dışişleri Sözcüsünden 2016 Yılı Hac Düzenlemelerine İlişkin AçıklamaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 2016 Yılı Hac düzenlemelerine ilişkin, "Hac ibadetini yerine getirecek Türk hacı adaylarına ilişkin esaslar ve düzenlemeler konusunda iki ülke yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda, güvenlik tedbirleri dahil Suudi Arabistan makamlarının öngördüğü düzenlemeler konusunda mutabakata varılmıştır" dedi.
 • 14:50Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç AçıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, önceki yıllarda olduğu gibi 2016 yılı hac dönemi için de Suudi Arabistan makamlarıyla gerekli eşgüdüm çalışmalarının yapıldığını belirtti.
 • 10:49İran ve Suudi Arabistan Arasındaki Hac Sorunuİran Hac ve Ziyaret Kurumu Başkanı Said Ohedi, "Vatandaşlarımızın başka ülkeler üzerinden hacca gitmesi doğru olmayacaktır.
 • 13:19Kabe Maketi İle Hac Eğitimi VeriliyorKabe Maketi İle Hac Eğitimi VeriliyorBatman İl Müftülüğünün organize ettiği 'Hac Eğitim Semineri' başladı.
 • 17:38Sinop'ta Hacca Gideceklere Seminer VerildiSinop'ta hac vazifesini yerine getirecek kişilere seminer verildi.
 • 15:36Kurdeleyi Başkan Üzülmez KestiKurdeleyi Başkan Üzülmez KestiKartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, hac arkadaşı Aydın Ağırtaş’ın kızı Yüksek Mimar Dicle Semizoğlu’nun mimarlık bürosunun açılış kurdelesini kesti.
 • 13:54Halep'teki Sahra Hastaneleri Zor DurumdaRus ve Suriye hava kuvvetlerinin, Halep'te hastane ve sağlık merkezlerini hedef alması, bölgedeki sahra hastanelerinin yükünü artırıyor.
 • 23:16İran ve Suudi Arabistan Arasındaki GerginlikSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, "İran, Irak'tan elini çekmeli, Irak başta olmak üzere bölge ülkelerin içişlerine müdahale etmemeli" dedi.
 • 17:28Tika'nın Restore Ettiği Mevlevihane'de BuluşmaLübnan'ın Trablus kentinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) restore ettiği Mevlevihane'de, Lübnanlı Mevlevi ailesinin üyeleri buluştu.