SON DAKİKA HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Son Dakika Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri

 • 19:10İzmir'deki "Paralel Devlet Yapılanması" Davasıİzmir'de görev yaptıkları dönemde "yasa dışı dinleme yaptıkları" iddialarına ilişkin 26 emniyet mensubu hakkında açılan davaya devam edildi.
 • 18:10Ankara'daki Terör SaldırısıYargıda Birlik Derneğinden, terör örgütlerini ve ülkeye sızmış çeteleri maşa olarak kullanarak iç ve dış siyasetle veya toplumsal hareketlerle Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin bir kez daha hüsrana uğrayacağı bildirildi.
 • 16:58Yasadışı Dinleme Davasında 'Ankara Saldırısı' VurgusuYasadışı Dinleme Davasında 'Ankara Saldırısı' Vurgusuİzmir'de, yasadışı dinleme yaptıkları iddiasıyla, aralarında birinci sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 26 tutuksuz sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
 • 14:21Yargı ve Medya Arasındaki İlişkiler" SempozyumuAdalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Alpaslan Azapağası, yargı ve medyanın iki anayasal temel hakka sahip olduğunu belirterek, "Birisi basın özgürlüğü, diğeri yargı bağımsızlığı. Bu iki hak arasında hassas dengenin oluşturulması gayesiyle bu projeyi yürütüyoruz.
 • 13:08Av. Aksoy: Ankara'nın Sorumlusu Boş Dosyalarla Polisleri Görevden Alanlardırİzmir'de önleme dinlemesi yapan emniyet mensuplarına yönelik. gazete kupürü delil kabul edilerek yapılan ikinci operasyonla ilgili davaya devam edildi.
 • 11:52Taha Akyol: Dünyada Hiçbir İktidar, Böyle Totaliter Bir Medya YaratmadıHürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol, Digiturk'ün savcılık kararıyla 7 kanalın yayınına son vermesini 'genel otoriterleşmenin bir parçası' olarak değerlendirdi.
 • 18:48Bursa'da İş Hukuku Sempozyumu BaşladıBursa'da İş Hukuku Sempozyumu BaşladıBursa Barosu’nun Türkiye Barolar Birliği’nin katkılarıyla, BAOB Yerleşkesi Oditoryum Salonu’nda düzenlediği ve 2 gün boyunca sürecek İş Hukuku Sempozyumu başladı.
 • 18:56Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıYargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin üçüncü duruşması tamamlandı.
 • 16:29MHP Grup Başkan Vekili Vural: Digiturk'un Yaptığı Demokrasi DarbesiMHP Grup Başkan Vekili Vural: Digiturk'un Yaptığı Demokrasi DarbesiMHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Digiturk’ün, aralarında Samanyolu TV, Bugün TV gibi kanalların bulunduğu yedi kanalı platformdan çıkarmasına sert tepki gösterdi.
 • 16:11Kurmay Albay Kurtoğlu'nun Mahkum EdilmesiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, babası öldüğü için iki gün cezaevinden izin alan tutukluya izin vermedikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan eski İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu ve 5 subayı mahkum eden savcı ve 2 hakimi tedbiren görevden uzaklaştırdı.
 • 15:05Ağır Ceza Mahkemesi Başkanından Akdoğan'a ZiyaretAğır Ceza Mahkemesi Başkanından Akdoğan'a ZiyaretNiğde Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Onur Yerdelen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı makamında ziyaret etti.
 • 03:28CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Canlı YayındaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu diyor ki; 'Koalisyon önerdik kabul etmediler'. Sayın Davutoğlu'ndan rica ediyorum tutanakları lütfen kamuoyuna açıklasın" dedi.
 • 23:47İzmir Bahtiyar Aydın Davası Sanıklarından Tünay Yanardağ'ın Öldüğü Ortaya Çıktıİzmir Bahtiyar Aydın Davası Sanıklarından Tünay Yanardağ'ın Öldüğü Ortaya ÇıktıBahtiyar Aydın davası sanıklarından Tünay Yanardağ'ın öldüğü ortaya çıktı (2) Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaşamını yitirdiği olaylar nedeniyle haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar, dönemin Diyarbakır Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Eşref Hatipoğlu ile o dönem üsteğemen olan emekli Jandarma Kurmay Albay Tünay Yanardağ'ın yargılandığı davaya devam edildi.
 • 17:05Bahtiyar Aydın Davası Sanıklarından Tünay Yanardağ'ın Öldüğü Ortaya Çıktı (2)Bahtiyar Aydın Davası Sanıklarından Tünay Yanardağ'ın Öldüğü Ortaya Çıktı (2)Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaşamını yitirdiği olaylar nedeniyle haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar, dönemin Diyarbakır Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Eşref Hatipoğlu ile o dönem üsteğemen olan emekli Jandarma Kurmay Albay Tünay Yanardağ'ın yargılandığı davaya devam edildi.
 • 17:03Adalet Bakanı İpek: Adalet Bakanı İpek: "Anayasa'nın Değiştirilmesi Konusu Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adalet Bakanı Kenan İpek'in açıklamaları, Adalet Bakanı İpek: (2)- "24 Temmuz'dan sonra tırmanan terörle ilgili İçişleri Bakanlığımız, güvenlik güçlerimiz yoğun bir çalışma yürütüyorlar.
 • 16:5328 Şubat Davası28 Şubat Davası'nda "tanık" olarak dinlenen Mehmet Kadir Sarmusak, "O zamanda Erbakan Hükümeti'nin yıkılması sırasında bizim karargahımız faal durumdaydı.
 • 16:43Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer, "Bu haksızlığı, hukuksuzluğu yapanlarla ilgili, özellikle bu mahkemelerde görev alan, cübbesini başka yerden aldığı talimatlarla dolduran kişiler hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulunmasını talep ediyorum" dedi.
 • 16:06Adalet Bakanı İpek: Adalet Bakanı İpek: "Terör Suçlarında Cezanın Artırılmasına Yönelik Çalışma Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adalet Bakanı Kenan İpek'in açıklamaları- İpek'in stantları gezmesi- İpek'in sekiz köşe kasket takması - "24 Temmuz'dan sonra tırmanan terörle ilgili İçişleri Bakanlığımız, güvenlik güçlerimiz yoğun bir çalışma yürütüyorlar.
 • 16:03Adalet Bakanı İpek: (2)Adalet Bakanı Kenan İpek, "24 Temmuz'dan sonra tırmanan terörle ilgili İçişleri Bakanlığımız, güvenlik güçlerimiz yoğun bir çalışma yürütüyorlar.
 • 15:35Lice Davası KilitlendiLice Davası KilitlendiDiyarbakır’ın Lice ilçesinde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin öldüğü olayla ilgili açılan dava, bugün İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı.
 • 15:25Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın Öldürülmesi DavasıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili davanın beşinci celsesi görüldü.
 • 15:22Adalet Bakanı İpek: Adalet Bakanı İpek: "Cumhurbaşkanına Hakaretten Soruşturmaya İzin Veriyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Adalet Bakanı Kenan İpek'in açıklamaları Adalet Bakanı İpek: (1)- "(Fetullahçı Terör Örgütü'nün yargı içindeki yapılanması) Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, genel olarak bu yapılanmaya karşı çalışma başlattı ve devam ediyor.
 • 15:19Ergenekon Temyiz Duruşmasında Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un İfade Vermesi Sona ErdiEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Dağlıca saldırısında medyada korkunç bir bilgi kirliliği yaratılarak, TSK’nin icra etmekte olduğu terörle mücadeleye karşı haksız ve ön yargılı bir karalama kampanyası yürütüldü.
 • 15:10Lice Davası Sanığı Emekli Asker Hakim Karşısına Çıkmadan Hayatını KaybettiLice Davası Sanığı Emekli Asker Hakim Karşısına Çıkmadan Hayatını KaybettiDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 1993 yılında dönemin Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın şehit edilmesi, çıkan olaylarda 16 kişinin ölümüyle ilgili davada yargılanan iki sanıktan biri olan Tünay Yanardağ'ın hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
 • 14:43İlker Başbuğ, Yargıtay'da 33 Sayfalık Ergenekon İfadesi Verdiİlker Başbuğ, Yargıtay'da 33 Sayfalık Ergenekon İfadesi VerdiGenelkurmay Eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde dün başlayan 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz inceleme duruşması bugün de sürüyor.
 • 14:35Adalet Bakanı İpek: (1)Adalet Bakanı Kenan İpek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün yargı içindeki yapılanmasına ilişkin, "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, genel olarak bu yapılanmaya karşı çalışma başlattı ve devam ediyor.
 • 14:34Son 2,5 Ayda 1350 Terörist TutuklandıSon 2,5 Ayda 1350 Terörist TutuklandıAdalet Bakanı Kenan İpek, "24 Temmuz'dan bu yana tutuklanan terörist sayısı PKK, IŞİD ve DHKP-C ile ilgili bin 350 civarında." dedi.
 • 12:35HSYK Genel Kurulu ToplandıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu toplandı.
 • 10:55HSYK ToplandıHSYK ToplandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HSYK üyelerinin toplantı salonuna girişleri-Üyelerin toplantı masasında oturmaları-Adalet bakanı Kenan İpek'in salona girişi ve üyelerle selamlaşması-Toplantı salonundan genel plan detayları-İpek'in HSYK binasından çıkışı ve aracına binişi ANKARA - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Adalet Bakanı Kenan İpek başkanlığında toplandı.
 • 16:13Grafikli - Siyasi Partilerin VaatleriBARIŞ GÜNDOĞAN/ MEHMET TOSUN - Siyasi parti liderleri tarafından açıklanan bildirgelerdeki demokrasi, insan hakları ve hukuk başlıkları ön plana çıkıyor.
 • 14:16Sedef Kabaş İlk Duruşmada Beraat Etti (3)Gazeteci sedef Kabaş, "Bu adamı asla unutmayın, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren Savcı Hadi Salihoğlu" şeklinde attığı tweet nedeniyle "Tehdit" ve "Terörle mücadelede görev almış kamu görevlilerini hedef gösterme" iddiasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.
 • 13:57Tutuklu Hakimler Hakkındaki İddianame Kabul EdildiBakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturmada, tutukluların reddihakim talebini yetkisi olmadığı halde kabul eden hakim Metin Özçelik ile salıverilmelerine hükmeden hakim Mustafa Başer hakkında "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "görevi kötüye kullanmak" ve "gizliliğin ihlali" suçlarından hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 13:41Geniş Haber) Tutuklu Hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer Hakkında Hazırlanan İddianame Kabul...Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, görevden uzaklaştırılan tutuklu hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs", "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Görevini kötüye kullanmak" ve "Gizliliği ihlal" suçlarından hazırlanan iddianameyi kabul ederek kovuşturmanın başlanmasına izin verdi.
 • 13:27Akpm Heyeti TBMM'deCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlalinin kabul edilemez olduğunu belirterek, "Ancak Rusya,Türkiye'nin çok önemli bir dostu ve komşuluk ilişkilerini artırdığı bir ülke. Bu dönemde hassas olunmalı ve sorumluluk duygusuyla hareket edilmeli" dedi.
 • 13:1525 Aralık İddianamesi Hukuki Değil, Gülünç İddianame, Bir Masal Kitabıdır"CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 25 Aralık iddianamesinin hukuki değil, gülünç bir iddianame olduğunu belirterek "Buna iddianame demek de mümkün değildir.
 • 13:12Tutuklu 2 Hakim Hakkında Hazırlanan İddianame Kabul EdildiTutuklu 2 Hakim Hakkında Hazırlanan İddianame Kabul EdildiBakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında hazırlanan iddianameyi kabul ederek kovuşturmanın başlanmasına izin verdi.
 • 13:01Sedef Kabaş Beraat EttiAttığı tweetlerle İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'na yönelik "terör örgütlerine hedef gösterme ve tehdit" suçunu işlediği iddiasıyla, 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle yargılanan Sedef Kabaş, ağır ceza mahkemesindeki ilk duruşmasında beraat etti.
 • 11:17AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş: Türkiye'nin UmuduyuzAK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş: Türkiye'nin UmuduyuzAK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, partisinin seçim beyannamesini İhlas Haber Ajansı’na (İHA) değerlendirdi.
 • 17:13Taha Akyol: Bu, Yargı Bağımsızlığının Sonu Olur1 Kasım seçimleri nedeniyle partiler seçim beyannamelerini açıkladı.
 • 12:20AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: "Ülkenin Yegane Umuduyuz"AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, partisinin seçim beyannamesini değerlendirdi.
 • 17:35Sp Lideri Kamalak, Seçim Bildirgesini AçıkladıSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimi için vaatlerini açıkladı.
 • 17:24AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım'da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin açıkladığı Seçim Beyannamesinde, yeni Türkiye vizyonunun ihtiyaç duyduğu etkin ve dinamik yönetim dolayısıyla, başkanlık sisteminin daha uygun bir yönetim modeli olduğu belirtilerek, yeni sistemde meşru siyasi otoriteye hesap vermeyen paralel yapılara kesinlikle izin verilmeyeceği ifade edildi.
 • 16:54AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vereceğiz" dedi.
 • 16:43AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, "Çözüm Süreci'nin de birlik ve kardeşliğimizin de mimarı, yürütücüsü ve lokomotifi AK Parti'dir, AK Parti olacaktır" dedi.
 • 16:25Davutoğlu, 1 Kasım 2015 Seçim Beyannamesini Açıkladı (2)'ak PARTİ YAPMAYACAĞINI VAAT ETMEYEN TEK PARTİDİR' AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'nda, partisinin 1 Kasım'da gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimi için vaatlerini açıkladı.
 • 15:40Saadet Partisi Seçim Beyannamesini AçıkladıSaadet Partisi, 1 Kasım’da milletvekili seçimlerine yönelik seçim beyannamesini açıkladı.
 • 14:28Saadet Partisi Seçim BildirgesiSaadet Partisi Seçim BildirgesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bildirge için toplanan insanların görüntüsü - Bayrak sallayan insanların görüntüsü - Detaylar - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın gelişi ve meşalenin yakılması- Kamalak'ın konuşması Saadet Partisi'nin seçim bildirgesi açıklandı- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Siz ilinizde, bölgenizde Saadet Partili adaylara seçilecek kadar oy verin, Allah'ın izniyle seçim barajını bana bırakın.
 • 13:28Mustafa Kamalak Seçmenlerine Mustafa Kamalak Seçmenlerine "Oy Verin Barajı Bana Bırakın" DediSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Siz ilinizde, bölgenizde Saadet Partili adaylara seçilecek kadar oy verin, Allah'ın izniyle seçim barajını bana bırakın." dedi.
 • 13:27İşte AK Parti'nin Seçim Vaatleriİşte AK Parti'nin Seçim VaatleriBaşbakan ve partinin genel başkanı Davutoğlu, seçim vaatlerini açıkladı. Yeni bir anayasa ve başkanlık sistemi yine vaatler arasında.
 • 20:04Adalet Bakanı İpek; Ysk'nın Kararının Gerekçesine Bakmak LazımAdalet Bakanı İpek; Ysk'nın Kararının Gerekçesine Bakmak LazımAdalet Bakanı Kenan İpek, YSK'nın sandıkların taşınmasıyla ilgili aldığı kararın gerekçesine bakmak gerektiğini söyledi.