SON DAKİKA HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU HABERLERİ

Son Dakika Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Haberleri

 • 04:27Başbakanlık ve 8 Bakanlıkta Atama FuryasıBaşbakanlık ve 8 Bakanlıkta Atama FuryasıBaşbakanlık ile başbakan yardımcılığının içinde bulunduğu 8 bakanlıkta yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 13:33Geçici Hükümetten Rekor Sayıda AtamaGeçici Hükümetten Rekor Sayıda Atama"Geçici" olmasına rağmen 7 Haziran seçimleri sonrası da atamalara devam eden Hükümet, rekor sayıda atamaya imza attı. Bir günde tam 55 atama yaptı.
 • 13:30Bakanlık Teklif Edilen HDP'li Konca, Arınç'ın Sınıf Arkadaşı ÇıktıBakanlık Teklif Edilen HDP'li Konca, Arınç'ın Sınıf Arkadaşı ÇıktıHDP'den bakanlık teklifi götürülen ve kabul eden Kocaeli milletvekili Haydar Konca da Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın Hukuk Fakültesi'nden arkadaşı çıktı.
 • 07:13Bakanlık AtamalarıBaşbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ait atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 11:09Hakim Karanfil: Meclis, Sulh Ceza Hakimlikleri'ni KaldırmalıYargıtay ve Sulh Ceza eski Hakimi Kemal Karanfil, Meclis'in derhal toplanarak Sulh Ceza Hakimliği Yasası'nı değiştirmesi gerektiğini, böylelikle yargıya güvenin yüzde 50 artacağını, hak ihlallerinin de yüzde 50 azalacağını kaydetti.
 • 17:50Başsavcı'dan Rektör Çelik'e ZiyaretBaşsavcı'dan Rektör Çelik'e ZiyaretMalatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Başsavcı Ergül Yılmaz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’i makamında ziyaret etti.
 • 12:22HSYK'dan Mahkemeye "Savcı" Zekeriya Öz Yanıtıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, attığı bir dizi tweet nedeniyle hakkında, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından soruşturma başlatılan Zekeriya Öz'ün savcı olup olmadığını, HSYK'ya sordu.
 • 18:02Darende'ye Atanan Savcı ve Hakimler Göreve BaşladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Darende'ye atanan Cumhuriyet savcıları Mustafa Özkan ve Mustafa Ortanca ile hakimler Emre Nalbantoruç ve Ender Genç, görevlerine başladı.
 • 16:1220 Büyük İhracat Ülkesi Uluslararası Hukuku İhlal EdiyorUluslararası Şeffaflık Örgütü, dünyanın en büyük ihracatçı ülkelerinin, sınırötesi rüşvetle mücadele etme yükümlülüğünü ihlal ederek, son dört yıl içinde yabancı kamu görevlilerine rüşvet ile ilgili hiçbir kovuşturma veya inceleme yapmadığına dikkat çekti.
 • 10:03Hsyk, Polis Avukatlarına da Soruşturma BaşlattıŞanlıurfa’da 5 Ocak’ta istihbarat polislerine yönelik yapılan operasyon sonucu tutuklanan 3 polisin tutukluluk haline itiraz eden avukat hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) Başmüfettişi soruşturma başlattı.
 • 15:54Eski Savcılar Öz ve Kara Hakkında Kırmızı Bülten TalebiBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulundu.
 • 15:44Yurt Dışına Kaçan Eski Savcılar İçin "Kırmızı Bülten" TalebiBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında "örgüt kurma", "hükümeti ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle yakalama kararı bulunan ve yurtdışına kaçtıkları belirlenen eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara için Adalet Bakanlığı'ndan "kırmızı bülten" talebinde bulundu.
 • 15:11Zekeriya Öz ve Celal Kara Hakkında "Kırmızı Bülten " Talebinde Bulunuldu (2)Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında tutuklama talepli yakalama kararı verilmeden önce yurt dışına çıktıkları tespit edilen Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.
 • 14:51Eski Savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara İçin Kırmızı Bülten TalebiEski Savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara İçin Kırmızı Bülten TalebiBakırköy Başsavcılığı, Adalet Bakanlığına başvurdu ve eski savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara için Kırmızı Bülten talep etti.
 • 14:21CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Hakim ve savcıların özlük işlerine bakan HSYK, iktidar veya bir başka güç odağının kontrolünde olamaz" görüşünü paylaştı.
 • 14:07Tezcan: Hsyk, Ucuz Yalanlara Bekçilik Yapma Yeri DeğildirCHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Sümeyye Erdoğan'a suikast yalanını ortaya çıkaran 2 savcı hakkında inceleme başlatılmasına tepki gösterdi.
 • 14:19"Sümeyye Erdoğan'a Suikast Planı Sahte" Diyen 2 Savcıya Dosya AçıldıHSYK'nın Sümeyye Erdoğan'a suikast konuşmalarının da yer aldığı bir dizi Twitter yazışmasının sahte olduğunu ortaya çıkaran iki savcı hakkında dosya açtığı ortaya çıktı.
 • 13:59Vali Kamçı, Başsavcı Yılmaz'ı Ziyaret EttiVali Kamçı, Başsavcı Yılmaz'ı Ziyaret EttiMalatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya’da göreve yeni başlayan Başsavcı Ergün Yılmaz’ı ziyaret etti.
 • 11:12Eski Başsavcıya Kayıp Uyuşturucu İncelemesiEski Başsavcıya Kayıp Uyuşturucu İncelemesiDiyarbakır cumhuriyet eski Başsavcısı İlker Çetin hakkında 2012 yılı Ekim ayında Adliye binasından yarım ton uyuşturucu çalınması olayı ile ilgili olarak inceleme başlatıldı.
 • 15:11Suruç Soruşturmasındaki Kısıtlama Kararı Anayasa Mahkemesi'ne TaşınıyorSuruç Soruşturmasındaki Kısıtlama Kararı Anayasa Mahkemesi'ne TaşınıyorSuruç İçin Adalet Platformu, Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıya ilişkin alınan kısıtlama kararını Anayasa Mahkemesi'ne taşıma kararı aldı.
 • 22:36AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şunu herkesin görmesi lazım, Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ilişkisi ta Birinci Meclis'e, Meşrutiyete kadar giden neredeyse 1876'lara kadar giden, iki farklı akımdan, köklerden beslenen siyasi akımların temsilcileriyiz" dedi.
 • 22:23Başbakan Davutoğlu'nun Açıklamaları...(1)Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile yapılan koalisyon görüşmelerine ilişkin, “Biz bir koalisyon hükümeti teklifi yapmışız, yapmamışız gibi tartışmaların bu anlamda bir karşılığı yok. Biz zaten karşılıklı olarak bu görüş ayrılıklarını kapatmaya çalışıyorduk ama şundan eminim. Önümüzdeki dönemde ister iktidar ve muhalefet olarak karşılıklı pozisyonlarda olalım, isterse şartlar gerektirdiğinde tekrar bir takım ortaklıklar önümüzdeki seçim veya sonrasını kast ediyorum, birbirimizi şimdi daha iyi anlıyoruz" dedi.
 • 11:55Cihaner'in Bireysel Başvurusu Kabul Edilemez BulunduCHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner'in, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı olduğu dönemde bir gazetede yayımlanan "Darbe Andıcı'nın İşaret Fişeği Erzincan'da" başlıklı haberin mesleki itibarı ve kişilik haklarını hedef aldığı iddiasıyla yaptığı bireysel başvuru, "açıkça dayanaktan yoksun" olduğu gerekçesiyle kabul edilemez bulundu.
 • 13:06Kavak'ta Hakim Ender Yılmaz Görevine BaşladıKavak ilçesine atanan hakim Ender Yılmaz görevine başladı.
 • 11:59AK Parti İl Başkanı Revi'den Cumhuriyet Başsavcısı Kutanoğlu'na AK Parti İl Başkanı Revi'den Cumhuriyet Başsavcısı Kutanoğlu'na "Hayırlı Olsun" ZiyaretiAK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve beraberindeki İl Yönetim Kurulu üyeleri, HSYK’nın 2015 yılı Yaz Kararnamesiyle Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mithat Kutanoğlu’na “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
 • 17:42Eski Savcılarla İlgili Yakalama KararıBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında "örgüt kurma" ve "hükümeti ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle yakalama kararı bulunan ve yurtdışına kaçtığı belirlenen eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara için Adalet Bakanlığına "Difüzyon Mesajı" yolladı.
 • 17:22Başsavcı Yılmaz'dan Vali Kamçı'ya ZiyaretBaşsavcı Yılmaz'dan Vali Kamçı'ya ZiyaretMalatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Başsavcı Ergül Yılmaz, Vali Kamçı’yı makamında ziyaret etti.
 • 15:24Bir Cumhuriyet Savcısının Gözünden Terör OlaylarıBir Cumhuriyet Savcısının Gözünden Terör OlaylarıBursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Kâtip Kaya, son zamanlarda yaşanan terör olaylarını bir savcı gözüyle değerlendirdi.
 • 12:01Yeni Başsavcı Yılmaz, Vali Kamçı'yı Ziyaret EttiYeni Başsavcı Yılmaz, Vali Kamçı'yı Ziyaret EttiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun atama kararıyla Muğla’nın Fethiye İlçesinden Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ergül Yılmaz, Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.
 • 15:55Eski Savcılarla İlgili Yakalama KararıBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında "örgüt kurma" ve "hükümeti ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama talebiyle yakalama kararı bulunan ve yurt dışına kaçtığı belirlenen eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın iadesi için Adalet Bakanlığına müzekkere yazılacak.
 • 13:38Hdp Parti Sözcüsü Bilgen: Hdp Parti Sözcüsü Bilgen: "Biz Başından Beri İlkesel Yaklaşıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ayhan Bilgen'in açıklaması HDP Parti Sözcüsü Bilgen: - " (Koalisyon görüşmeleri) Biz başından beri ilkesel yaklaşıyoruz.
 • 13:33Hdp Parti Sözcüsü Bilgen AçıklamasıHDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, AK Parti-CHP arasındaki koalisyon görüşmelerine ilişkin, "Biz başından beri ilkesel yaklaşıyoruz.
 • 13:33Yurtdışına Kaçan Zanlılara Öz ve Kara da EklendiÇeşitli davalardan haklarında yakalama kararı çıkarılması nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere eklenen eski savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara, "Fetullahçı Terör Örgütü" olarak iddianamelere yansıyan Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili haklarında tutuklama kararı olan ancak yurtdışında kaçak durumda bulunan şüphelilerin durumunu gündeme getirdi.
 • 13:01Vali Cirit, Sarp Sınır Kapısı'ndaki Güvenlik Birimlerini DenetlediVali Cirit, Sarp Sınır Kapısı'ndaki Güvenlik Birimlerini DenetlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sarp Sınır Kapısından giriş ve çıkış yapanlar- Artvin Valisi Kemal Cirit'in makam aracı ile gelişi ve çalışanlarla tokalaşması- Vali Cirit'in geçiş işlemi yapan güvenlik görevlilerini denetlemesi Eski savcılarla ilgili yakalama kararı- Artvin Valisi Cirit: - "Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a çıkış yaptıkları tespit edildi"- "Söz konusu şahısların haklarında herhangi bir yakalama kararı verilmemişken ve yurtdışı çıkışlarıyla ilgili tahdit durumu yokken çok saatler önce yurtdışına çıktıkları, yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir" Artvin Valisi Kemal Cirit, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiklerini bildirdi.
 • 12:44Hdp Sözcüsü Bilgen: Savcılara Yakalama Kararı Asla Kabul EdilemezHdp Sözcüsü Bilgen: Savcılara Yakalama Kararı Asla Kabul EdilemezHDP Parti Basın Sözcüsü Ayhan Bilgen, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bir fotoğrafla haftaya başladığını belirterek, AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinde ‘reform’ ihtiyacının güçlü şekilde vurgulanmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.
 • 12:43Artvin Valisi: Öz ve Kara Gürcistan Üzerinden Ermenistan'a GeçtiArtvin Valisi: Öz ve Kara Gürcistan Üzerinden Ermenistan'a GeçtiKemal Cirit, eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiklerini söyledi.
 • 12:28Eski Savcılarla İlgili Yakalama KararıArtvin Valisi Kemal Cirit, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiklerini bildirdi.
 • 12:21Feyzioğlu ve Durgun İskenderun'da Nikah Şahiti OlduFeyzioğlu ve Durgun İskenderun'da Nikah Şahiti OlduTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Mehmet Durgun Hatay’ın İskenderun ilçesinde nikah şahitliği yaptı.
 • 11:47Paralel Devlet Yapılanması" Soruşturması"Paralel Devlet Yapılanması"na ilişkin ülke genelinde devam eden soruşturmalar kapsamında, son iki ayda gözaltına alınan 110 kişiden 10'u tutuklandı, 1 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 08:35Turkish Prosecutor Of Corruption, Coup Cases Flee To Georgia Over 'Coup Attempt' Arrest WarrantA controversial prosecutor who led probes into alleged coup attempts has fled to Georgia with a colleague after an arrest warrant has been issued on both judiciary figures for attempting to overthrow the Turkish government with the corruption investigations of 2013. The Bakırköy Chief Prosecutor's Office.
 • 00:29Eski Savcılarla İlgili Yakalama KararıEski Savcılarla İlgili Yakalama KararıArtvin Valisi Kemal Cirit, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz'ün dün sabah saat 03.46, Celal Kara'nın da 04.19'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a çıkış yaptığını söyledi.
 • 23:06Hakkında Yakalama Kararı Çıkartılan Zekeriya Öz Gürcistan'a GitmişHakkında Yakalama Kararı Çıkartılan Zekeriya Öz Gürcistan'a GitmişBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "yakalama kararı" çıkartılan savcı Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Gürcistan'a gittiği ortaya çıktı.
 • 22:13Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç Hakkında Yakalama Kararı ÇıkarıldıBakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in tutuklanmak üzere haklarında "yakalama kararı" verilmesi yönündeki talebini kabul etti.
 • 22:01Eski Savcılarla İlgili Yakalama KararıBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ile ilgili Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarıldı.
 • 20:54Kahramanmaraş - Hakkında Yakalama Talebinde Bulunulan Mehmet Yüzgeç Evinde YokKahramanmaraş - Hakkında Yakalama Talebinde Bulunulan Mehmet Yüzgeç Evinde YokHakkında yakalama talebinde bulunulan Mehmet Yüzgeç evinde yok İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama talebinde bulunulan, Cumhuriyet Savcılığı'ndan ihraç edilen Mehmet Yüzgeç'in İstanbul'da olduğu öğrenildi.
 • 20:26Hakkında Yakalama Kararı Verilen Savcı Yüzgeç İstanbul'daHakkında Yakalama Kararı Verilen Savcı Yüzgeç İstanbul'da17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyasının TOKİ ayağını yürüten savcı Mehmet Yüzgeç hakkında, Bakırköy Savcılığı’nın Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yakalama kararı için talepte bulunmasının ardından savcı Yüzgeç’in sona atandığı Kahramanmaraş’ta olmadığı öğrenildi.
 • 20:10Hakkında Yakalama Talebinde Bulunulan Mehmet Yüzgeç Evinde YokHakkında Yakalama Talebinde Bulunulan Mehmet Yüzgeç Evinde Yokİstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama talebinde bulunulan, Cumhuriyet Savcılığı'ndan ihraç edilen Mehmet Yüzgeç'in İstanbul'da olduğu öğrenildi.
 • 18:45Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Eski Savcılar Öz, Kara ve Yüzgeç Hakkında Yakalama Kararı...Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında “Örgüt kurmak ve yönetmek” suçlarından tutuklama istemli yakalama kararı çıkarılması talebinde bulundu.
 • 18:31Eski Savcılara Tutuklama TalebiBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, haklarında, "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ile ilgili yakalama emri çıkarılması talebinde bulundu.
 • 18:08Zekeriya Öz'e Yakalama TalebiBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe planları ve yolsuzlukları soruşturan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'Cebir, şiddet kullanarak Türk Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçundan tutuklanmaları istemiyle yakalanmalarını talep etti.