SON DAKİKA HANEFİ AVCI HABERLERİ

Son Dakika Hanefi Avcı Haberleri


HANEFİ AVCI

1956 yılında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Emniyette üst düzey görevler yaptı. Devrimci Karargâh örgütüne yardım ve yataklık etmek suçlamasıyla 28 Eylül 2010 tarihinde tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne kondu. ... Devamı

11:53
Vali'nin Özel Kalemini Kom Şube Müdürü Yaptılar Valilere süper yetki getirilmesi konusundaki torba yasa çalışmaları sürerken Eskişehir Valiliği'nde ilginç bir atama gerçekleştiği ortaya çıktı.
Vali'nin Özel Kalemini Kom Şube Müdürü Yaptılar
13:45
Gazeteci Saymaz ile Emekli Savcı Canlı Yayında Birbirine Girdi Balçiçek İlter'in programında emekli savcı Ahmet Gündel, gazeteci İsmail Saymaz'a yönelik ağır hakaretlerde bulundu.
Gazeteci Saymaz ile Emekli Savcı Canlı Yayında Birbirine Girdi
16:54
Sert Tartışma: "Ahlaksızlık Etme, Pislik" Habertürk TV’de Balçiçek İlter’in sunduğu Karşıt Görüş programında Emekli savcı Ahmet Gündel ile gazeteci İsmail Saymaz arasında sert bir tartışma yaşandı.
Sert Tartışma: 'Ahlaksızlık Etme, Pislik'
16:20
Sert Tartışma: "Ahlaksızlık Etme, Pislik" Habertürk TV’de Balçiçek İlter’in sunduğu Karşıt Görüş programında Emekli savcı Ahmet Gündel ile gazeteci İsmail Saymaz arasında sert bir tartışma yaşandı.
Sert Tartışma: 'Ahlaksızlık Etme, Pislik'
00:35
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması "(Paralel yapı operasyonu) Kriptolu telefonlarda TİB, TÜBİTAK ve emniyet birlikte hareket edemezse dinlenmesi mümkün değil. Dolayısıyla bunların örgüt olduğu buradan belli" "TÜBİTAK'a bunlar sonradan sızmışlar ve sızdıkları yerler de belli. Temel Bilimler Enstitüsü'ne hiç sızmamışlar ama kriptoya sızmışlar,
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması
19:53
AK Parti'li Akış: 17-25 Aralık Darbe Girişimidir AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, "17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının, siyasete karşı kullanılan silahta susturucu vazifesinden başka anlamı yoktur." dedi.
AK Parti'li Akış: 17-25 Aralık Darbe Girişimidir
18:46
Meclis'te Yüce Divan Oylaması CHP İstanbul Milletvekili Özgündüz: "Siz Özal'ın siyasi mirasçısı mısınız? Sizden, Özal'ın tavrını bekliyoruz.
18:03
Meclis'te Tarihi Gün (4) Chp'li ÖZGÜNDÜZ: PUTİN PARALELCİ Mİ? Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, 4 eski bakan ile ilgili Genel Kurul'da yapılacak olan Yüce Divan oylaması öncesi kürsüde konuştu.
Meclis'te Tarihi Gün (4)
19:38
Aziz Yıldırım: Bu Bir Operasyondur Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanması başladı.
Aziz Yıldırım: Bu Bir Operasyondur
19:05
Futbolda Şike" Davası Savunma yapan Yıldırım: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir.
17:48
Şike Davasında Yeniden Yargılamaya Hukukçu Yorumu Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Avukat Alaaddin Varol, Şike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılanmasına ilişkin, “Bugün Aziz Yıldırım’ın da yargılandığı şike davası AYM tarafından hak ihlali nedeniyle bozulmuş bir dava. Kanımızca bu AYM’nin verdiği karar yerinde.
Şike Davasında Yeniden Yargılamaya Hukukçu Yorumu
09:18
İlker Başbuğ'dan PKK İtirafı İlker Başbuğ'dan PKK terör örgütüyle ilgili önemli bir itiraf geldi. Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, PKK ile empati kurulmadığını ve yapılan yanlışlarla örgütün güçlendiğini itiraf etti.
İlker Başbuğ'dan PKK İtirafı
08:43
İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Şimdi her şey dökülüyor.
İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı
05:59
Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ Emekli Orgeneral Başbuğ "Özellikle genel kurmay başkanlığı yaptığım dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan oyunlar tepe noktasına çıktı." dedi.
Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ
04:33
Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ: Yapılan Yanlışlar PKK'yı Güçlendirdi Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, PKK ile empati kurulmadığını ve yapılan yanlışlarla örgütün güçlendiğini itiraf etti.
Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ: Yapılan Yanlışlar PKK'yı Güçlendirdi
04:33
Gaziantep 2 İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, TSK personellerinin tutuklandığı soruşturmaları, oyun olarak yorumladı ve "Bir oyun oynandı ama şimdi her şey dökülüyor.
Gaziantep 2 İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı
04:33
İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Başbuğ, TSK personellerinin tutuklandığı soruşturmaları, oyun olarak yorumladı ve Bir oyun oynandı ama şimdi her şey dökülüyor.
İlker Başbuğ: TSK'ya Oynanan Oyun, Oynayanların Ayaklarına Dolaştı
00:46
Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, Gaziantep'te Başbuğ: "Özellikle genel kurmay başkanlığı yaptığım dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan oyunlar tepe noktasına çıktı.
Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, Gaziantep'te
00:57
Bülent Arınç'dan Canlı Yayında Çok Konuşulacak Açıklamalar Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı'nın 5 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'nu toplayacağını söylemesine tepki göstererek, "İzmir milletvekilli olmasının dışında başka bir pozisyonu yoktur" dedi.
Bülent Arınç'dan Canlı Yayında Çok Konuşulacak Açıklamalar
00:27
Başbakan Davutoğlu, Ahaber-Atv Ortak Canlı Yayınında Davutoğlu: (4) (Ekrem Dumanlı'nen kendisine mektup gönderdiği iddiası) "Hayır, böyle bir mektup bize ulaşmadı" (Yeni ses kayıtlarını yayınlanacak iddiası) Olabilir.
00:01
Davutoğlu: Bunlar Başarılı Olsaydı, Biz de Hanefi Avcı Gibi Suçlanacaktık Atv ve A Haber'in ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 14 Aralık operasyonunun hükümet talimatıyla yapılmadığını kaydederek, operasyonu ve Hanefi Avcı için verilen kararı değerlendirdi.
23:48
Başbakan Davutoğlu, Ahaber-Atv Ortak Canlı Yayınında Davutoğlu: (3) "(Yargıtay'ın Hanefi Avcı kararı) Yargıtay'da yeniden yapılanma süreci başlamış ve yeni bir yasa gündeme gelmişken sembolik bir davada neredeyse 'pazardan mal kaçırır' tabiri vardır, böylesine acul bir karar almak bir tek şeyle izah edilebilir, (Biz hala buradayız ve hala bizimle ilgili şu veya bu kanaati serdedenler bilsinler ki onlarla hesabımızı görürüz)" "Böyle bir darbe teşebbüsü başarılı olup bize dönük bu şiddet uygulandığında şu anda bu imzayı atan aydınlar veya bu
23:25
Başbakan: 4 Bakanı Suçlu veya Suçsuz İlan Etmek Doğru Değil Davutoğlu: "4 bakan hakkında Meclis Araştırma Komisyonu'nun çalışması beklenmeli. Çalışma bitmeden bakanları suçlu veya suçsuz ilan etmek doğru değildir."
Başbakan: 4 Bakanı Suçlu veya Suçsuz İlan Etmek Doğru Değil
23:07
Başbakan Davutoğlu'dan Gündeme İlişkin Açıklamalar (2) Başbakan Ahmet Davutoğlu, hukuk devletinde kimsenin imtiyazının olmadığını belirterek, “Türkiye’de herhangi bir isim için yapılacak işlem neyse Fethullah Gülen’e de aynı işlem uygulanır. Normal süreç neyse o işliyor.
22:35
Başbakan Davutoğlu'ndan Gündeme İlişkin Açıklamalar (1) Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm süreciyle ilgili HDP ile ortak açıklamanın şart olmadığını belirterek, “Olabilir de. Açıklama enflasyonu var. Esas olan şu, kimsenin çok böyle spontane her ayak üstü açıklamayla yürüyen süreci etkilememeye özen göstermesi lazım herkesin” dedi.
17:03
Devrimci Karargah Örgütü" Davasındaki Karar "Örgüt üyelerine yardım" suçundan verilen hapis cezası onanan eski emniyet müdürü Avcı'nın avukatı Okan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na kararın yeniden incelenmesi talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne de adil yargılama ilkesinin ihlali gerekçesiyle başvuracaklarını bildirdi Okan: "Kararı verecek makam, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'dır.
15:11
Bekir Bozdağ Yargıtay'da Seçim Varken Verilen Karara Ünlem Koyuyorum Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bekir Bozdağ Yargıtay'da Seçim Varken Verilen Karara Ünlem Koyuyorum
11:55
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması "(Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin Hanefi Avcı kararı) Bir yasal sürecin arifesinde kararın verilmiş olmasını herkes gibi ben de bir ünlem işaretiyle karşılıyorum" "Yargıtay'ın onadığı bir karar 'Hak yerini buldu', 'Yargıtay'da bir değişim olurken, değişimden önce karar verildi' şeklinde bir değerlendirmeye muhatap olunmaması gerekir, bizim arzumuz budur.
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması
10:52
Bozdağ: Yargıtay'da Seçim Varken Verilen Karara Ünlem Koyuyorum Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bozdağ: Yargıtay'da Seçim Varken Verilen Karara Ünlem Koyuyorum
10:40
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Hanefi Avcı' Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ile ilgili onama kararına ilişkin, "Pazartesi günü zannedersem Birinci Başkanlık Kurulu’nun seçimi olacak.
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Hanefi Avcı' Açıklaması
10:30
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ -Hanefi Avcı ile İlgili Karar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Kültür Merkezi'nde, "İş Yurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı"nın açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ -Hanefi Avcı ile İlgili Karar
08:17
Hanefi Avcı: Adaletsizlikleri Tescillendi Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, onama kararını gündeme ilişkin değerlendirmeler yaparken öğrendi.
Hanefi Avcı: Adaletsizlikleri Tescillendi
21:23
Hapis Cezası Onanan Hanefi Avcı: Susturulmam Gerekiyordu Devrimci Karargah Örgütü davasında hapis cezası onanan Hanefi Avcı, "Benim başıma gelen her şey kitaptan geldi, bir an önce susturulmam gerekiyordu." dedi.
Hapis Cezası Onanan Hanefi Avcı: Susturulmam Gerekiyordu
17:09
Devrimci Karargah Örgütü" Davasında Karar Yargıtay 9. Ceza Dairesinin kararında, Devrimci Karargah Örgütünün, Anayasal düzeni değiştirmek, devlet otoritesini zaafa uğratmak, kamu düzenini bozmak amacıyla kurulmuş terör örgütü niteliğinde olduğunun anlaşıldığı, bu nedenle, Devrimci Karargah adlı örgütün silahlı terör örgütü olduğu yönündeki mahkeme kabulünde bir isabetsizlik bulunmadığı kaydedildi Kararda, sanık Hanefi Avcı'nın, silahlı terör örgütü üyesi olduğu kabul edilen Nejdet Kılıç'ın siyasi görüşlerini ve terör örgütleri ile
15:34
Avcı'ya Verilen Cezaların Onanması Eski Emniyet Müdürü Avcı: "Haksız ve hukuksuz bir karar. Karara karşı her türlü hukuki yola başvuracağım"
14:38
Hanefi Avcı'nın 'Devrimci Karargah Örgütü' Davasında Cezası Onandı Yargıtay 9. Ceza Dairesi, ‘Devrimci Karargah Örgütü’ davasında eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya ‘Örgüte yardım etmek’ suçundan verilen 5 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezasını onadı.
14:11
Yargıtay, Hanefi Avcı'ya "Devrimci Karargah Örgütü" Davasında Verilen Hapis Cezasını Onadı. IHAAW141344-GEN/24-12-2014 - Yargıtay, Hanefi Avcı’ya "Devrimci Karargah örgütü" davasında verilen hapis cezasını onadı.
13:49
Yargıtay, Hanefi Avcı'ya Verilen Hapis Cezasını Onadı Yargıtay, Devrimci Karargah Örgütü davasında Hanefi Avcı'ya silahlı terör örgütüne yardım etmek suçundan verilen 5 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezasını onadı.
Yargıtay, Hanefi Avcı'ya Verilen Hapis Cezasını Onadı
18:05
Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat Açıklaması "(Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması yanlıştır) dedim. Bu mahkemede yargılanabilmesi için silahlı suç örgütü olması gerekir, davada silah yoktu" "Bir miktar talep edilmiş, onu vermediği için böyle bir dava açılmış dediklerini duydum" "İstifa etmem diye bir şey yok. Bunu kim söylüyor?
Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat Açıklaması
16:42
Yarsuvat'tan Flaş Açıklamalar Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Fethullah Gülen Cemaati’nin Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istediği yönündeki sözlerine açıklık getirdi.
11:22
10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı 10 gazeteden 32 köşe yazarı, Türkiye gündemine oturan Cemaat'e yönelik operasyonu bugünkü köşesinde değerlendirdi.
10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı
17:37
Usulsüz Dinleme" İddianamesi Kabul Edildi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "usulsüz dinleme" iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 18 kişi hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
17:26
Usulsüz Dinleme" İddianamesi Kabul Edildi İddianamede, mağdur ve müştekilerin, yeterli şüphe bulunmamasına, iletişimlerinin dinlenmesine esas faaliyet ve örgütlerle irtibatlarının olmamasına rağmen, usulsüz ve hukuksuz şekilde dinlendikleri belirtildi Dinlenen kişiler arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile TÜBİTAK İLTAREN'in, güdümlü mermilere karşı savunma projesinde yer alan bazı kişiler bulunduğu bildirildi ve "ülke güvenliği itibarıyla gizli kalması gereken savunma projelerine ait bilgilerin askeri casusluk maksadıyla temin
15:51
Emniyet Müdürünü "İsmail Korkmaz" Sahte Adıyla Dinlemişler Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, 2008 yılında görev başındayken telefonlarının "İsmail Korkmaz" sahte ismiyle dinlendiğini söyledi.
14:33
Devrimci Karargah Örgütü" Davasında Temyiz Duruşması "Devrimci Karargah Örgütü" üyesi oldukları ve örgüte yardım ettikleri öne sürülen eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 75 sanığın yargılandığı davada bazı sanıklar yönünden temyiz duruşması Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yapıldı.
13:42
CHP Tunceli Milletvekili Aygün Açıklaması "Devrimci Karargah, Türkiye'de yargının iflas ettiğini kanıtlayan bir davadır"
15:57
Hanefi Avcı'nın Odasına Kaset Koyduğu Öne Sürülen Başkomiserin Avukatı: Uçuk Bir Senaryo Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya yönelik operasyonda 4 yıl önce dinleme kasetlerini Avcı'nın makam odasına koyduğu öne sürülen istihbarat şubesinde görevli başkomiser Erkan Soydan'ın avukatı Bayram Şahintürk, kasetlerin müvekkiliyle hiçbir alakasının olmadığını savundu.
Hanefi Avcı'nın Odasına Kaset Koyduğu Öne Sürülen Başkomiserin Avukatı: Uçuk Bir Senaryo
13:05
Hanefi Avcı'nın Odasına Kaset Konulduğu İddiası Eski Eskişehir İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın odasına kaset koyduğu ileri sürülen ve hakkında bazı yayın organlarında haberler çıkan Başkomiser Erkan Soydan’ın Avukatı Bayram Şahintürk, müvekkilimin, savcı nezaretinde arama yapılan yerlere dışarıdan suç delili olarak kaset getirip koymasının akış ve izan ile açıklanabilecek bir durum olmadığını söyledi.
Hanefi Avcı'nın Odasına Kaset Konulduğu İddiası
16:07
Sahte İhbarcı Başkomiserin, Henefi Avcı'nın Odası Aranırken Orada Olduğu Aynadan Anlaşıldı Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'ya gelen ihbar mektubu ile başlatılan soruşturmada, yaptığı sahte uyuşturucu ihbarı ile gündeme gelen İstihbarat Şubede görevli Başkomiser Erkan Soydan'ın, Hanefi Avcı'nın boşalttığı makam odası aranırken görevli olmadığı halde odada bulunduğu aynaya yansıyan görüntüsünden ortaya çıktı.
Sahte İhbarcı Başkomiserin, Henefi Avcı'nın Odası Aranırken Orada Olduğu Aynadan Anlaşıldı
12:56
Mersin'de Gözaltındaki 18 Polis Adliyeye Sevk Edildi Mersin'de yasadışı dinleme operasyonu kapsamında gözaltına alınan, aralarında İstihbarat Eski Şube Müdürleri Ali Çengelci ile Ali İhsan Kaya'nın da bulunduğu 18 polis, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Mersin'de Gözaltındaki 18 Polis Adliyeye Sevk Edildi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 16:12:16. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HANEFİ AVCI HABERLERİ
[Hata Bildir]