SON DAKİKA HARRAN HABERLERİ

Son Dakika Harran Haberleri

 • 16:33 Suriyeli Antikacı Ahırdan Bozma Evde Yaşıyor Suriyeli Antikacı Ahırdan Bozma Evde Yaşıyor Yaşar Kemal, Yılmaz Güney, Nazım Hikmet üzerine yazdığı kitapları bulunan Suriyeli antikacı Taha El Taha, ahırdan bozma evde savaşın izlerini silmeye çalışıyor.
 • 18:38 Dicle Elektrik, Çiftçilerle Anlaşıyor Dicle Elektrik, Çiftçilerle Anlaşıyor Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) yetkilileri, tarımsal sulamada kullanılan kayıt dışı elektriği kayıt altına alabilmek için başlatılan kampanya çerçevesinde çiftçileri ziyaret ederek, sayaç taktırmaları halinde hangi fırsatlardan yararlanacaklarını anlatmaya devam ediyorlar.
 • 10:18 Uluslararası Çalışma Örgütü: Avrupa Türkiye'den Ders Almalı Uluslararası Çalışma Örgütü: Avrupa Türkiye'den Ders Almalı Uluslararası Çalışma Örgütü Genel Direktörü Guy Ryder, Suriyeli mülteciler konusunda, Avrupa'nın Türkiye'den ders alması gerektiğini söyledi.
 • 10:17 Avrupa'nın Türkiye'den Ders Alması Gerekir Avrupa'nın Türkiye'den Ders Alması Gerekir" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder,'in Şanlıurfa'daki mülteci kampını ziyaretinden detaylar Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder ile röportaj "Avrupa'nın Türkiye'den ders alması gerekir" ILO Genel Direktörü Ryder: "Uluslararası toplumun mülteci krizine, özellikle de Suriye kökenli mültecilere cevap konusunda yetersiz kaldığını söyleyebilirim. Avrupa'nın mülteci krizi konusunda hala ortak bir tavır belirleyememiş olmasını çok trajik buluyorum ve çok büyük bir başarısızlık olarak görüyorum.
 • 13:31 Şanlıurfa'da Jandarmadan 300 Askerle Huzur Operasyonu Şanlıurfa'da Jandarmadan 300 Askerle Huzur Operasyonu Şanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanlığı, sabah saat 06.00'da 300 askerlerle kentin bütün giriş ve çıkış noktalarında yol kontrol uygulamasıyla 'Huzur operasyonu' düzenledi.
 • 19:18 Harran'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Harran'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 10:26 Aynı Anda Canlı Yayın Yapan Programlara Avukattan Suç Duyurusu Aynı Anda Canlı Yayın Yapan Programlara Avukattan Suç Duyurusu Avukat Karakuş, aynı anda 'canlı' yayınlanan programlarda vatandaşın dolandırıldığını, gönderilen paketlerden havuç ve hıyar çıktığını belirtip suç duyurusunda bulundu.
 • 11:23 Gap Çiftçisine Kuraklık Darbesi Türkiye tahıl üretiminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da yağış miktarının geçen yıla göre büyük oranda azalması nedeniyle hububatta ürün kaybının yüzde 70'leri bulacağı tahmin ediliyor.
 • 18:37 Bel Ve Sırt Eğriliklerine Harran Tıp'tan Çare Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Osmanbey Kampüsündeki yeni yerinde ve son model cihazlarla yaptığı başarılı operasyonlarla adından söz ettirmeye başladı.
 • 09:38 Büyükelçiler Harran'ı Gezdi Büyükelçiler Harran'ı Gezdi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM AB Komisyon Başkanı Kasım Gülpınar’ın girişimleri sonucunda Şanlıurfa’ya gelen büyükelçiler, Harran ilçesini gezdi.
 • 13:15 Harran Tıp Hemşirelik Haftasını Kutladı Harran Tıp Hemşirelik Haftasını Kutladı Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşireliği, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası dolayısıyla bir program düzenledi.
 • 13:55 Şanlıurfa'da 3 PKK'lı Yakalandı Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonda 3 PKK’lı yakalanırken, bir de uzun namlulu silah ele geçirildi.
 • 13:24 Şanlıurfalı Besiciler Yem Fiyatlarının Artmasından Endişe Ediyor Küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da yaşanan kuraklığın yem fiyatlarını artırmasından endişe ediliyor.
 • 17:43 Şanlıurfa'da Terör Operasyonu Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde terör örgütü PYD üyesi Suriye uyruklu kişi yakalandı.
 • 17:27 Bel ve Sırt Eğriliklerine Harran Tıp Çare Buluyor Bel ve Sırt Eğriliklerine Harran Tıp Çare Buluyor Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Osmanbey Kampüsündeki yeni yerinde ve son model cihazlarla yaptığı başarılı operasyonlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.
 • 16:56 Köprü İçin Yılmaztekin De Devreye Girdi Köprü İçin Yılmaztekin De Devreye Girdi Akçakale'de yıkılmak üzere olan ve tehlike saçan köprüye dair yapılan haberin ardından Şanlıurfa'da yetkililer harekete geçti.
 • 14:23 Ygs Şampiyonları Ödüllendirildi Ygs Şampiyonları Ödüllendirildi Harran’da YGS’de başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
 • 16:22 Zabıta Denetimi Turistik İlçede Bozuk Gıda Satışına Engel Oldu Zabıta Denetimi Turistik İlçede Bozuk Gıda Satışına Engel Oldu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri Harran İlçesinde yaptıkları denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri ele geçirdi.
 • 19:09 Şanlıurfa'da Polise Silahlı Saldırı Şanlıurfa'da Polise Silahlı Saldırı Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ekmek almaya giderken uğradığı silahlı saldırıda yaralanan polis, ilk tedavisinin Harran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
 • 17:26 Gaziantep-Belkıs Zeugma Temalı Gaziantep-Belkıs Zeugma Temalı "Onuncu Uluslararası Robot Yarışması" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salonda toplanan vatandaşlardan görüntüler Robot yarışması öncesi detay görüntüler Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın gelişi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Robottan görüntü Gaziantep-Belkıs Zeugma temalı "Onuncu Uluslararası Robot Yarışması" Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Geleceğin tasarımında artık gençlerimizin de yer almasını, etkili olmasını istiyoruz.
 • 16:55 Harran'da Çalışmalar Planlı Yürütülecek Harran'da Çalışmalar Planlı Yürütülecek Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Harran Sur İçinin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
 • 16:33 Gaziantep Bakan Avcı: Gelecek Zaten Oluşmuştur, Biz Bunu Ancak Tahmin Etmeye Çalışabiliriz Gaziantep Bakan Avcı: Gelecek Zaten Oluşmuştur, Biz Bunu Ancak Tahmin Etmeye Çalışabiliriz Bakan Avcı: Gelecek zaten oluşmuştur, biz bunu ancak tahmin etmeye çalışabilirizMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yanlış gelecek tasarımları yüzünden insanlığın büyük kayıplara uğradığını belirterek, 21'inci yüzyıl boyunca ekonomik anlamda daha hızlı ve çok kazanabilmek için yüz kızartıcı kitlesel cinayetler işlendiğini söyledi.
 • 15:55 Bakan Avcı: Gelecek Zaten Oluşmuştur, Biz Bunu Ancak Tahmin Etmeye Çalışabiliriz Bakan Avcı: Gelecek Zaten Oluşmuştur, Biz Bunu Ancak Tahmin Etmeye Çalışabiliriz Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yanlış gelecek tasarımları yüzünden insanlığın büyük kayıplara uğradığını belirterek, 21'inci yüzyıl boyunca ekonomik anlamda daha hızlı ve çok kazanabilmek için yüz kızartıcı kitlesel cinayetler işlendiğini söyledi.
 • 15:16 Harran'da Çalışmalar Planlı Yürütülecek Harran'da Çalışmalar Planlı Yürütülecek Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Harran Sur İçinin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
 • 14:06 Gaziantep-Belkıs Zeugma Temalı "Onuncu Uluslararası Robot Yarışması" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, geleceğin tasarımında artık gençlerin de yer almasını ve etkili olmasını istediklerini belirterek, "Ülke olarak bu alanda en azından başkalarının kötü emellerine teslim olmayacak bir imtihanı elimizde bulundurmak istiyoruz" ifadesini kullandı.
 • 13:27 Şanlıurfa'dan Kısa Kısa Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, şampiyon atletleri ödüllendirdi.
 • 12:07 'Çocuk Olmak' Paneli Düzenlendi 'Çocuk Olmak' Paneli Düzenlendi Harran Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezince çocukların yetişkinlerden farklılıklarının vurgulandığı 'Çocuk Olmak' paneli düzenlendi.
 • 16:08 Dünyanın En İyi Laparoskopik Cerrahları Şanlıurfa'da Dünyanın En İyi Laparoskopik Cerrahları Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalınca düzenlenen Laparoskopi Eğitim Kursuna, dünyaca ünlü cerrahlar katıldı.
 • 14:59 Haliliye Belediyesi'nden İbadethanelere Özel Temizlik Hizmeti Haliliye Belediyesi'nden İbadethanelere Özel Temizlik Hizmeti Haliliye Belediyesi, “Tertemiz Haliliye” sloganıyla sürdürdüğü temizlik çalışmalarında ibadethaneleri de unutmuyor.
 • 14:40 Harran Üniversitesi'nde Çocuk Olmak Paneli Harran Üniversitesi, Çocuk Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi tarafından çocukların yetişkinlerden farklılıklarının vurgulandığı “Çocuk Olmak” paneli düzenlendi.
 • 11:54 Şuski'nin Elektrik Borcu, Şanlıurfalıları Susuz Bırakabilir Şuski'nin Elektrik Borcu, Şanlıurfalıları Susuz Bırakabilir Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) ile köy içme suyu şebekelerine ait elektrik borcu 35 Milyon liraya ulaştı.
 • 17:05 Dünyanın En İyi Laparoskopik Cerrahları Şanlıurfa'da Buluştu Dünyanın En İyi Laparoskopik Cerrahları Şanlıurfa'da Buluştu Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından düzenlenen Laparoskopi Eğitim Kursu’na dünyaca ünlü cerrahlar katıldı.
 • 14:11 Neye Göre Ortadoğu? Neye Göre Ortadoğu? Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Biz yapay bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu coğrafyada bulunan ülkeler yapay, adları da sınırları da hepsi yapay.
 • 14:56 Suriyeli Suriyeli "Küçük Anne"Lerin Büyük Yükleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Harran Konaklama Tesislerinin genel görüntüsü Konteynerlerde annelerin çocuklarıyla ilgilenmesi Suriyeli anne Hanan Dibo ile röportaj Suriyeli anne Şaze Hasan ile röportaj Erken yaşta evlenerek eşleri, çocukları ve evlerinin sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan Suriyeli "küçük anneler", ülkelerinde 5 yıldır süren savaş nedeniyle bir de vatan özlemiyle yaşıyor.
 • 11:29 Şanlıurfa'da Değişen Dünya Dengelerinde Ortadoğu Konferansı Yapıldı Şanlıurfa'da Değişen Dünya Dengelerinde Ortadoğu Konferansı Yapıldı Harran Üniversitesinde “Değişen Dünya Dengelerinde Ortadoğu” adıyla bir konferans düzenlendi.
 • 10:06 Expo 2016'da Şanlıurfa Rüzgarı Esti Expo 2016'da Şanlıurfa Rüzgarı Esti 52 ülkenin katılımıyla 1.5 milyon bitki türünün görücüye çıktığı EXPO 2016’da farkını hissettiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ’Expo 2016 Şanlıurfa Günü’ adı altında düzenlediği ’Urfa Sıra Gecesi’ programı ile memleket hasreti çeken Şanlıurfalıları aynı çatı altında buluşturdu.
 • 18:08 Her An Harran Sergisi Açıldı Her An Harran Sergisi Açıldı Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Her An Harran” adlı ödüllü foto-maratonunda dereceye giren fotoğrafların sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
 • 16:19 Urfa, Expo 2016'yı Fırsat Bildi Urfa, Expo 2016'yı Fırsat Bildi 52 ülkenin katılımıyla 1.5 milyon bitki türünün görücüye çıktığı EXPO 2016'da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, memleket hasreti çeken Urfalıları aynı çatı altında buluşturdu.
 • 15:07 Bakan Çelik ve Fao Heyeti, Expo'yu Gezdi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano da Silva, EXPO 2016 Antalya sergi alanını gezdi.
 • 12:38 Şanlıurfa'da Mıngala Turnuvası Yapıldı Şanlıurfa'da Mıngala Turnuvası Yapıldı Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde unutulmaya yüz tutmuş bölgenin sayısal zeka oyunu kültürlerinden olan mıngala için turnuva düzenlendi.
 • 10:19 Rektör Ve İstifa Eden Yardımcısı Düşman Çatlattı Rektör Ve İstifa Eden Yardımcısı Düşman Çatlattı Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Rektör beyin baskısı, Rektör Yardımcısını istifa ettirdi" haberini el sıkışarak yalanladı.
 • 19:30 Ameliyatsız Tedavi İçin Urfa'ya Geliyorlar Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, anjiyo laboratuvarında bypass'a alternatif olarak, ameliyatsız damar açmak için balon veya stent ile işlemleri yapılıyor.
 • 19:19 Harran Kapı'nın Çehresi Değişiyor Harran Kapı'nın Çehresi Değişiyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine estetik bir görünüm kazandırabilmek için dış cephe sağlıklaştırma uygulamasına Harran Kapı ve Fuzuli Caddesi ile devam etti.
 • 13:33 Şanlıurfalı Çiftçiler Çileğe Yöneldi Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden Şanlıurfa'da çiftçiler, alternatif ürün olarak çilek üretimine yöneldi.
 • 12:27 Şanlıurfa ?her An Harran? Fotoğraf Sergisi Açıldı Şanlıurfa ?her An Harran? Fotoğraf Sergisi Açıldı ?Her An Harran? Fotoğraf sergisi açıldıÖmer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)- ŞANLIURFA'da, amatör ve profesyonel 300 fotoğraf sanatçısının katılımıyla hazırlanan 'Her An Harran' konulu fotoğraf sergisi açıldı.
 • 16:22 Harran'da Kazılar Devam Ediyor Harran'da Kazılar Devam Ediyor Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Harran Ulu Cami çevresinde devam eden kazı çalışmaları hakkında kazı başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal'dan bilgi aldı.
 • 15:11 O, Harran'ın Süper Öğretmeni Herkesin kaçmak için tayin istediği ve gelmek istemediği Harran'da Emre öğretmen adeta öğrencilerinin kahramanı olarak görülüyor.
 • 12:46 Şanlıurfa Harran?da 900 Yıllık Şadırvan Kalıntıları Bulundu-2 Şanlıurfa Harran?da 900 Yıllık Şadırvan Kalıntıları Bulundu-2 Şanlıurfa Harran'da 900 yıllık şadırvan kalıntıları bulundu-2(Tür: Yurt)
 • 12:39 Şanlıurfa Harran?da 900 Yıllık Şadırvan Kalıntıları Bulundu -1 Şanlıurfa Harran?da 900 Yıllık Şadırvan Kalıntıları Bulundu -1 Harran'da 900 yıllık şadırvan kalıntıları bulunduKÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı ile Harran Üniversitesi tarafından Harran ilçesinde yürütülen arkeolojik kazılarda, 900 yıl önce Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilen hamama bağlı şadırvan ve ticarethane kalıntıları bulundu.
 • 10:31 L'Oréal Türkiye 6 Araştırmacı Bilim Kadınını Burs ile Ödüllendirdi L'Oréal Türkiye'nin 14 yıldır başarıyla sürdürdüğü "Bilim Kadınları İçin" programı kapsamındaki destek bursları, anlamlı bir törenle 2016 yılı sahiplerini buldu.