SON DAKİKA HARRAN HABERLERİ

Son Dakika Harran Haberleri

 • 16:34Harran Kaymakamı Ayca'dan, Şehidin Ailesine ZiyaretHarran Kaymakamı Temel Ayca, Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın ailesini ziyaret etti.
 • 12:55Büyük Zafer'in 93. Yıl DönümüŞanlıurfa ve ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 06:13Bakanlar Kurulu KararıBazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokulların kurulması ile bazı yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'e yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 10:50Türkiye'ye Sığınan Engelli Suriyelilere YardımÜlkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Harran Konteyner Kente kalan engelli sığınmacılara tekerlekli sandalye ile çeşitli sağlık malzemeleri dağıtıldı.
 • 13:54Harranlı Atlet Kızların Hayallerini Olimpiyatlar SüslüyorHarranlı Atlet Kızların Hayallerini Olimpiyatlar SüslüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atlet kızların ısınma hareketlerinden görüntüler, - Hocaları eşliğinde ısınma hareketlerinin yapması, - Koşularından görüntüler, - Ayaklardan detay görüntüler, - Atletizm İl Temsilcisi Faruk Kesik ile röportaj, - Atletlerden Zeynep Demir ile röportaj, - Zehra Akdağ ile röportaj, Harranlı atlet kızların hayallerini olimpiyatlar süslüyor- Şanlıurfa'da kızların atletizme ilgisi artmaya başladı- Atletizm İl Temsilcisi Faruk Kesik: "Amacımız şampiyon kızlarımıza kurumsal destek sağlayarak, adlarını dünyaya duyurmak"- Atletlerden Zeynep Demir: "Her şampiyonada koşuyorum, en büyük hedefim olimpiyatlara katılmak"- Zehra Akdağ: "Hemcinslerime atletizmle ilgilenmelerini tavsiye ediyorum" RAUF MALTAŞ - Şanlıurfa'da, beden öğretmenleri tarafından keşfedilen atlet kızlar, Türkiye'de elde ettikleri başarılarını uluslararası alana taşımak istiyor.
 • 11:49Harranlı Atlet Kızların Hayallerini Olimpiyatlar SüslüyorŞanlıurfa'da beden öğretmenlerinin keşfettiği atlet kızlar, Türkiye'de elde ettikleri başarılarını uluslararası alana taşımak istiyor.
 • 18:19Tayvanlı Turistler Çinli Zannedilerek Saldırıya Uğramaktan KorkuyorlarTayvanlı Turistler Çinli Zannedilerek Saldırıya Uğramaktan KorkuyorlarSuruç saldırısının ardından bölgeye gelen ilk ve tek turist kafilesi olan Tayvanlı grup, Çinli zannedilerek saldırıya uğramaktan korktuklarını söyledi.
 • 14:14Şehidin Ailesini 'Bölük Komutanıyım' Diyerek DolandırdıŞehidin Ailesini 'Bölük Komutanıyım' Diyerek DolandırdıHakkari’de şehit olan İbrahim Taş’ın ailesine kendisini bölük komutanı olarak tanıtıp 3 gün konaklayan şahıs gözaltına alındı.
 • 14:03Yaşamını Yitiren Uzman Çavuş Taş İçin Mevlit OkutulduYaşamını Yitiren Uzman Çavuş Taş İçin Mevlit OkutulduHakkari'de girdiği çatışmada yaşamını yitiren Urfalı Uzman Çavuş İbrahim Taş için Harran'a bağlı İmam Bakır Köyü'nde mevlit okutuldu.
 • 09:35Şehidin Komutanıyım' Dedi; Aileyi Dolandırmaya KalkıştıŞehidin Komutanıyım' Dedi; Aileyi Dolandırmaya KalkıştıHakkari Dağlıca bölgesinde 15 Ağustos Cumartesi günü teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Şanlıurfa Harranlı Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın taziyesine gelerek kendini şehidin komutanı olarak tanıtan Yılmaz F., dolandırıcı çıktı.
 • 09:18"Şehidin Komutanıyım" Diyen Şahıs Dolandırıcı ÇıktıHakkari'de şehit düşen Şanlıurfalı Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın taziyesine gelerek, kendini şehidin komutanı olarak tanıtan Yılmaz F., dolandırıcı çıktı.
 • 15:02Kendisini Asker Olarak Tanıtıp Şehit Ailesinin Evinde KaldıHarran'da kendisini asker olarak tanıtarak geçen hafta şehit olan uzman çavuşun ailesinin evinde bir kaç gün kalan kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.
 • 18:14Özel Eğitim Kurumları ve Dershanelere DenetimŞanlıurfa'nın Harran ve Suruç ilçelerinde bazı dershane, özel eğitim kurumları ve etüt merkezleri denetlendi.
 • 16:54Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesini Yalnız BırakmadıBüyükşehir Belediyesi Şehit Ailesini Yalnız BırakmadıŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Hakkari’de şehit olan Uzman Jandarma İbrahim Taş için Harran’da kurulan taziye çadırında tüm ihtiyaçları üstlendi.
 • 12:59Harranlı Şehit İçin Mevlit OkutulduHarranlı Şehit İçin Mevlit OkutulduŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Hakkâri’de teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş için verilen mevlide katıldı.
 • 20:20Şehit İçin Mevlit OkutulduHakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde PKK'lılarla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş için Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde mevlit okutuldu.
 • 11:12İnisiyatif Yanan Ataşe Çare Arıyorİnisiyatif Yanan Ataşe Çare ArıyorUrfa Barış İnisiyatifi, 'Barış Hemen Şimdi' sloganıyla başlattığı girişimini CHP ziyaretiyle devam etti.
 • 11:05Terör Olayları Turizmi de VurduTerör Olayları Turizmi de Vurdu32 kişinin öldüğü Suruç saldırısı ve ardından devam eden terör olayları, Güneydoğu’daki Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mardin ve Diyarbakır gibi tarihi ve turistik kentlerde turizm faaliyetlerini de vurdu.
 • 16:45Gece Sulaması ile Daha Az Su, Daha Fazla VerimGece Sulaması ile Daha Az Su, Daha Fazla Verim‘Harran Ovası Gece Sulaması Projesi’ kapsamında 5 bin dekarlık alanda yapılan çalışmalar sonunda, daha az su ile daha fazla verim elde edildi.
 • 17:57Harran'da Bin 679 Kişi Halk Eğitim Kurslarına KatıldıHarran Kaymakamlığınca "Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı düzenlendi.
 • 13:23Şanlıurfa - Şehit Uzman Çavuşun Babası Kalp Krizi GeçirdiŞanlıurfa - Şehit Uzman Çavuşun Babası Kalp Krizi GeçirdiŞehit uzman çavuşun babası kalp krizi geçirdi Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, teröristlerin saldırısında şehit olan ve 3 gün önce Şanlıurfa'da toprağa verilen Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın babası Hüseyin Taş, taziyeleri kabul ettiği sırada fenalaştı.
 • 13:06Şehit Uzman Çavuşun Babası Kalp Krizi GeçirdiŞehit Uzman Çavuşun Babası Kalp Krizi GeçirdiHakkari'de şehit olan ve 3 gün önce Şanlıurfa'da toprağa verilen Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın babası, taziyeleri kabul ettiği sırada kalp krizi geçirdi.
 • 10:21Vali Küçük'ten Şehidin Ailesine Taziye ZiyaretiVali İzzettin Küçük, Hakkari'deki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 20:58Vali Küçük, Kalp Krizi Geçiren Şehidin Babasını Ziyaret EttiVali Küçük, Kalp Krizi Geçiren Şehidin Babasını Ziyaret EttiŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Hakkari’de teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş’ın kalp krizi geçiren babası Hüseyin Taş’ı hastanede ziyaret etti.
 • 18:40Şehit İbrahim Taş'ın Babası Kalp Krizi GeçirdiHakkari'deki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın babası Hüseyin Taş, kalp krizi geçirdi.
 • 19:59Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz AçıklamasıŞehit cenazesine katılmak için Haran ilçesine gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yaşanan terör olaylarına rağmen güvenlik güçlerinin görevlerini en üst düzeyde yapmaya devam edeceğini belirterek, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulundu.
 • 18:59Kılıçdaroğlu'ndan Şehit Ailesine Başsağlığı TelefonuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'de şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın kayınpederi Yasin İngin'i telefonla arayarak, başsağlığı diledi.
 • 18:17Dağlıca'da Şehit Olan Uzman Çavuş Taş, Harran'da DefnedildiDağlıca'da Şehit Olan Uzman Çavuş Taş, Harran'da DefnedildiHakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde terör saldırısı sonucu şehit düşen uzman Çavuş İbrahim Taş, memleketi Şanlıurfa’da defnedildi.
 • 17:41Kalkınma Bakanı Yılmaz, Şanlıurfa'daKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Teröre bir kez daha lanet ediyorum.
 • 17:11Şanlıurfa - Bakan Yılmaz: Terörü LanetliyorumŞanlıurfa - Bakan Yılmaz: Terörü LanetliyorumBakan Yılmaz: Terörü lanetliyorum Ömer PINAR/ ŞANLIURFA,(DHA)- KALKINMA Bakanı Cevdet Yılmaz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın cenaze törenine katılmak üzere geldiği Şanlıurfa'da terörü kınayarak, "Terör konusundaki kararlı mücadelemizin de devam edeceğini özellikle vurgulamak istiyorum" dedi.
 • 17:09Şehit Uzman Çavuş Harran'da Toprağa VeriliyorHakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş, memleketi Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.
 • 17:02Bakan Yılmaz: Terörü LanetliyorumBakan Yılmaz: Terörü LanetliyorumKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın cenaze törenine katılmak üzere geldiği Şanlıurfa'da terörü kınayarak, "Terör konusundaki kararlı mücadelemizin de devam edeceğini özellikle vurgulamak istiyorum" dedi.
 • 12:19Şanlıurfalı Şehidin Evine Ateş DüştüŞanlıurfalı Şehidin Evine Ateş DüştüHakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş’ın baba ocağına ateş düştü.
 • 11:41Harranlı Şehidin Baba Ocağına Ateş DüştüHarranlı Şehidin Baba Ocağına Ateş DüştüHakkari’nin Dağlıca bölgesinde şehit düşen 3 askerden Şanlıurfalı Uzman Çavuş İbrahim Taş’ın Harran’daki baba ocağına ateş düştü.
 • 11:27Şanlıurfalı Şehit Uzman Çavuşun Evinde YasŞanlıurfalı Şehit Uzman Çavuşun Evinde YasŞanlıurfalı şehit uzman çavuşun evinde yas HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca bölgesinde PKK'lı bir grup terörist tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırıda 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan 2 çocuk babası, 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın ölüm haberi, memleketi Şanlıurfa'daki ailesini yasa boğdu.
 • 11:05Şanlıurfalı Şehidin Kuzeni Demirtaş'a Seslendi: Şehidin Kızı Hesap SoracakŞanlıurfalı Şehidin Kuzeni Demirtaş'a Seslendi: Şehidin Kızı Hesap SoracakHakkari'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın, kendisi gibi uzman çavuş olan amca oğlu, Demirtaş ve Baydemir'e sitem etti.
 • 10:44Yüksekova'da Şehit Düşen 3 Askere Hüzünlü VedaYüksekova'da Şehit Düşen 3 Askere Hüzünlü VedaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit olan 3 asker için Van'da tören düzenlendi.
 • 10:01Şanlıurfalı Şehidin Son Paylaşımları Yürek DağladıŞanlıurfalı Şehidin Son Paylaşımları Yürek DağladıHakkari'de şehit düşen 3 askerden Şanlıurfalı Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın sosyal medyada paylaştığı en son fotoğraflar yürekleri dağladı.
 • 01:27Şehit Ateşi Baba Ocaklarını Yaktı!Şehit Ateşi Baba Ocaklarını Yaktı!Hakkari'de şehit düşen Uzman Çavuş Yasin Gencer'in Tokat'taki, Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken'in Konya'daki, Uzman Çavuş İbrahim Taş'ın Şanlıurfa'daki baba evlerine acı haber ulaştı.
 • 16:16Dying Light The Following Ek Paketinin Fragmanı YayınlandıDying Light The Following Ek Paketinin Fragmanı YayınlandıZombi, korku, aksiyon, rpg ve parkur temalarını bir araya getiren Dying Light'ın ilk ek paketi yakın zaman sonra kullanıcılarla buluşacak.
 • 13:35Şanlıurfa'da 2 Çocuk ile 1 Suriyeli Suda BoğulduŞanlıurfa'da 2 Çocuk ile 1 Suriyeli Suda BoğulduŞanlıurfa'da 2 çocuk ile 1 Suriyeli suda boğuldu ŞANLIURFA'nın Bozova, Harran ve Hilvan ilçelerinde sulama kanalına düşen 2 çocuk ile serinlemek için girdiği baraj gölünde akıntıya kapılan 1 Suriyeli boğularak öldü.
 • 12:51Şanlıurfa'da 2 Çocuk ile 1 Suriyeli Suda BoğulduŞanlıurfa'da 2 Çocuk ile 1 Suriyeli Suda BoğulduŞanlıurfa'nın Bozova, Harran ve Hilvan ilçelerinde sulama kanalına düşen 2 çocuk ile serinlemek için girdiği baraj gölünde akıntıya kapılan 1 Suriyeli boğularak öldü.
 • 15:01Urfa'da Ekonomi Dibe VurduUrfa'da Ekonomi Dibe VurduSuruç'taki patlama ve Ceylanpınar'daki polis ölümlerinin ardından turizm rezervasyonlarının yüzde 90'ı iptal edildi. Turizmci iflasın eşiğine geldi.
 • 14:04Terör Olayları Şanlıurfa Turizmini BaltaladıTerör Olayları Şanlıurfa Turizmini BaltaladıSon günlerde yaşanan terör olayları peygamberler şehri Şanlıurfa’da turizm sektörünü baltaladı.
 • 09:43Fikret Otyam'ın VefatıFikret Otyam'ın VefatıBöbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ressam, gazeteci-yazar Fikret Otyam (89), yarın Antalya'da toprağa verilecek.
 • 08:05Ünlü Sanatçı Fikret Otyam Hayatını KaybettiÜnlü Sanatçı Fikret Otyam Hayatını KaybettiRessam, gazeteci-yazar Fikret Otyam, Antalya'da tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.
 • 13:34Tika'dan Azerbaycan'a Tarım ve Hayvancılık Alanında Uzman DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA), Azerbaycan'ın tarım sektörünün geliştirilmesine yönelik 2012 yılında başlattığı uzman ve danışmanlık desteği devam ediyor.
 • 13:19Tika'dan Azerbaycan'a Tarım ve Hayvancılık Alanında Uzman DesteğiTika'dan Azerbaycan'a Tarım ve Hayvancılık Alanında Uzman DesteğiAzerbaycan’ın tarım sektörünün geliştirilmesine yönelik 2012 yılında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başlatılan uzman ve danışmanlık desteği devam ediyor.
 • 14:06Türkiye'ye Sığınan SuriyelilerBeşir Derneği, Harran ve Haliliye Belediyelerinin de desteğiyle Harran ilçesinde yaşayan Suriyelilere gıda ve giyim yardımı yaptı.
 • 12:16Harran'da Bin 250 Yıllık Hamam İzleriHarran'da Bin 250 Yıllık Hamam İzleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Harran Ören yerinde süren kazı çalışmaları, - Bulunan hamamdan görüntüler, - Tek kişilik yıkanma yerleri, - Tek kişilik tuvalet, - Genel görüntü, Harran'da bin 250 yıllık hamam izleri- Milattan önce 6 binli yıllardan günümüze kadar kesintisiz yerleşim yeri olma özelliğine sahip Harran Örenyeri'ndeki kazılarda, tek kişilik yıkanma yeri, tuvalet ve kanalizasyona rastlandı- Kazı Başkanı Prof. Dr. Önal: - "Hamamın kurnasıyla, sıcak su künkleriyle kişiye özel hücrelendiğini görüyoruz.