20:5300
SON DAKİKA HARRAN HABERLERİ

Son Dakika Harran Haberleri

  Şanlıurfa'da Kısa Kısa

  Harran'da "1001 hatim geleneği" (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Yıldız: Urfa Muhakkak Spor Şehri Olacaktır

  Yıldız: Urfa Muhakkak Spor Şehri Olacaktır

  Şanlıurfa Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız "Şanlıurfa'yı Türkiye'nin modern spor şehri yapmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız" dedi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Harran Konteyner Kentte "Demokrasi Şenliği"

  Konteyner kentteki okullarda eğitim gören Suriyeli öğrenciler, okul temscilerini ve çocuk meclisi üyelerini seçti. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Polis Teşkilatı'nın 169. Kuruluş Yıl Dönümü

  Polis teşkilatının kuruluşunun 169. yıl dönümü dolayısıyla, Viranşehir ve Harran ilçelerinde, tören düzenlendi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Suruç Ovası'nda "Tuzlanma" Uyarısı

  Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çullu: "Bilinçsiz sulama ovada tuzlanmaya neden olacaktır" Çiftçi Günbeyi: "Gerek üniversitemiz gerekse ziraat mühendislerinin uyarısıyla bilinçli sulama tekniklerini öğrenmeye başladık" (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Harran'ın Konik Kubbeli Evleri İtalya'da Tanıtılacak

  Tarihin ilk üniversitesi, konik kubbeli evleri ve farklı mimarisiyle turistlerin dikkatini çeken Harran'ın dünya çapında bilinirliğini arttırması için İtalya'da tanıtım yapılacak Harran Kaymakamı Yazıcı: "Alberobello'ya göndereceğimiz materyallerle Harran'ı orada tanıtatacağız. Kardeş kentimize uğrayan. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kalp Krizi Geçiren Belediye Başkanı Taburcu Edildi

  Kalp Krizi Geçiren Belediye Başkanı Taburcu Edildi

  Harran İlçe Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, yerel seçimlerden sonra geçirdiği kalp krizi sonrası yatırıldığı hastaneden taburcu edildi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Emniyet teşkilatı, 10 Nisan 1845'te kuruldu. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Şanlıurfa'da Polislerden Şehitlere Ziyaret

  Şanlıurfa'da Polislerden Şehitlere Ziyaret

  Polis Haftası etkinlikleri kapsamında 1980 yılında Devlet Hastanesi'nde görev başındayken silahlı saldırı sonucu 47 yaşında şehit olan Emniyet bekçisi Mahmut Kurt ile 1994 yılında Gaziantep'te görevliyken trafik kazasında şehit düşen polis memuru Eyyüp İrencik'in mezarı başında anma töreni yapıldı. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Şanlıurfa'da Polislerden Şehitlere Ziyaret

  Şanlıurfa'da, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 169'uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, 34 yıl önce silahlı saldırıda şehit olan bekçi Mahmut Kurt ile 20 yıl önce görevi sırasında trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Eyyüp İrencik mezarı başında anıldı. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Batman Hürriyet Ortaokulu 'Bu Benim Eserim' Yarışmasında Bölge Finalinde

  Batman Hürriyet Ortaokulu 'Bu Benim Eserim' Yarışmasında Bölge Finalinde

  Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğiyle her yıl yapılan “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında bu yıl Batman'ı Hürriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı proje temsil edecek. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Saraçoğlu: 150 Bin Oy Bekliyorduk Ama Olmadı

  Saraçoğlu: 150 Bin Oy Bekliyorduk Ama Olmadı

  MHP Şanlıurfa adayı Saraçoğlu, yerel seçimlerde 100 ila 150 bin arasında oy beklediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini söyledi. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Müzik Müzesi Beklenen İlgiyi Görmüyor

  Müzik Müzesi Beklenen İlgiyi Görmüyor

  2011 yılında Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan ve açılışını sanatçı İbrahim Tatlıses’in gerçekleştirdiği ‘İbrahim Tatlıses Müzik Müzesi’ beklenen ilgiyi görmüyor. (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Saraçoğlu'dan Seçim Sonrası Değerlendirme

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Kemal Saraçoğlu, AK Parti’nin Şanlıurfa için seçimlerde taahhüt ettiği 763 projenin takipçisi olacaklarını söyledi. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Güvenç, 'Herkesi Barışın Değirmenine Su Taşımaya Davet Ediyoruz'

  Güvenç, "Herkesi Barışın Değirmenine Su Taşımaya Davet Ediyoruz"

  Geçtiğimiz günlerde AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerinden Seyit Eyyüpoğlu ve Abdülkerim Gök’e karşı gerçekleştirilen olaydan sonra tarafları bir araya getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, taraflarla birlikte hoşgörü ve barış mesajı verdi. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

 

  Urfa'da Büyük Zafer Ak Parti'nin

  Urfa'da Büyük Zafer Ak Parti'nin

  Başbakan Erdoğan'ın ülke genelinde özellikle Paralel Yapı'ya karşı yürüttüğü mücadelenin yanı sıra Ak Parti Şanlıurfa teşkilatının yaptığı çalışmalar zaferle sonuçlanırken, Osman Baydemir de BDP'nin oylarını ikiye katlayarak başarı elde etti. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Resmi olmayan sonuçlara göre, Şanlıurfa'da belli olan ilçe belediye başkanlıklarının 9'unu AK Parti, 2'sini ise BDP kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri