11:0500
SON DAKİKA HASİP KAPLAN HABERLERİ

Son Dakika Hasip Kaplan Haberleri


HASİP KAPLAN

Hasip Kaplan, 1 Ocak 1954'de Şırnak Harapşeref Köyü'nde doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hanif'tir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uluslararası hukuk uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Delegeliği yaptı. İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi'nde... Devamı

  Yeni Yargı Paketi

  Yeni Yargı Paketi

  TBMM Adalet Komisyonu toplantısı, tekliflerin birleştirilmesi için başka güne ertelendi HDP'li Kaplan:"Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın 'hain' dediği muhalefet, makul şüpheye giriyor mu?" (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin 5 kanun tasarısı kabul edildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Bahçeli: 'Kobani Düşerse Ankara Düşer' Sözü Çok Saçma

  Bahçeli: 'Kobani Düşerse Ankara Düşer' Sözü Çok Saçma

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın "Kobani düşerse Ankara düşer" açıklamasıyla ilgili "Bu kadar saçma bir söz olamaz" dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türk: Kardeşlik Hukukundan Bahsediyorsak, Işid'le Mücadele Edilmeli

  Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, kardeşlik hukukundan bahsediliyorsa IŞID ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Milletvekili Kaplan'dan Başkan Toltar'a Ziyaret

  Milletvekili Kaplan'dan Başkan Toltar'a Ziyaret

  CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı makamında ziyaret etti. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hasip Kaplan 'Lanet Olsun' Deyip Yayını Terk Etti

  Hasip Kaplan "Lanet Olsun" Deyip Yayını Terk Etti

  Halk TV Ana Haber'e bağlanan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Lanet olsun yayın anlayışınıza" diyerek canlı yayını terk etti. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Görümlü Davası

  Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü beldesinde 1993'te 6 köylüyü öldürdükleri iddiasıyla dönemin 23. Jandarma Sınır Tugay Komutanı emekli Tuğgeneral Sayar'ın da arasında bulunduğu 6 kişinin yargılanmasına devam edildi Duruşmada dinlenen tanık Özdemir, o dönemde askerliğini yaptığı taburda 6 köylünün taranarak, öldürüldüğünü söyledi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  TBMM Önünde Kobani Eylemi

  TBMM Önünde Kobani Eylemi

  Kürt sanatçılar IŞİD'in yaptığı saldırıları TBMM önünde protesto etti. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  TBMM Önünde Eylem

  TBMM önünde eylemANKARA (AA) - Kobani'de (Eyn el Arap) IŞİD'in saldırılarını kınayan ve Türkiye'nin bu konudaki politikasını eleştiren bir grup, TBMM önünde eylem yaptı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  TBMM Önünde Eylem

  Kobani’de (Eyn el Arap) IŞİD’in saldırılarını kınayan ve Türkiye’nin bu konudaki politikasını eleştiren bir grup, TBMM önünde eylem yaptı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hasip Kaplan: Çözüm Sürecinde Sırat Köprüsündeyiz

  Hasip Kaplan: Çözüm Sürecinde Sırat Köprüsündeyiz

  Kürt sanatçılar, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) saldırılarını Meclis önünde protesto etti. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Kobani Düşerse Türkiye Düşer, Çözüm Biter; Işid Türkiye'ye Girmiş Olur'

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Kobani'nin düşmesi halinde Türkiye'nin düşeceğini, çözümün biteceğini belirterek IŞİD'in Türkiye'ye girmiş olacağını iddia etti. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hdp Irak ve Suriye Teskerelerine Karşı

  Hdp Irak ve Suriye Teskerelerine Karşı

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis’in açılma tarihi olan 1 Ekim’de Meclis gündemine getirilecek olan Suriye ve Irak teskerelerinin sürelerinin uzatılmasının NATO koalisyonu kurulmasından sonra bir anlamı kalmadığını ve teskerelerin çözüm sürecini etkileyeceğini söyledi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hdp Şırnak Milletvekili Kaplan Açıklaması

  Hdp Şırnak Milletvekili Kaplan Açıklaması

  "Suriye ve Irak tezkerelerinin NATO koalisyonu sonrasında işlevi ve anlamı kalmamıştır" (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Armağan Regülatörü ve Hes Projesi

  CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan: "(CHP'li İl Genel Meclisi üyelerin projeye onay vermesi) Kamuoyunun da tepkisiyle bu arkadaşlarımız yaptıklarının yanlış olduğunu anlayarak attıkları imzaları geri almak istediklerini, Dersim halkından özür dilediklerini belirtmişlerdir" (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hdp'li Kaplan Açıklaması

  "(PKK'nın kaymakam atadığı iddiası) Bu saçmalıkları boşverin. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Kaplan: 'Ana Dilde Eğitimin Önünün Açılması Gerekiyor'

  Kaplan: "Ana Dilde Eğitimin Önünün Açılması Gerekiyor"

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, darbenin yaptığı en büyük ayıplardan birisinin Terörle Mücadele Kanunu, diğerinin ise dil yasağı olduğunu ifade ederek, yeni yapılan 40 bin öğretmen atamasında 18 Kürtçe öğretmeninin atanmasını eleştirdi. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Hasip Kaplan: Ak Parti, 12 Eylül'ü Aklayan Bir Çaba İçinde

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, AK Parti'nin adeta 12 Eylül'ü aklayan bir çaba içinde olduğunu söyledi. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  HDP'li Kaplan : Hükümetin Geldiği Yer,Yol Ayırımıdır

  HDP'li Kaplan : Hükümetin Geldiği Yer,Yol Ayırımıdır

  HDP'li Hasip Kaplan,Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "Hükümetin geldiği yer,yol ayırımıdır;ya IŞİD'in karşısında olacak ya da IŞİD'in yanında olacak dedi. (11 Eylül 2014 Perşembe )

   

  "İran İle Türkiye Arasında Doğalgaz Fiyatı Anlaşmazlığı Var"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Yıl sonuna kadar İran ile Türkiye arasındaki doğalgaz fiyatıyla alakalı anlaşmazlık inşallah bir noktaya bağlanacaktır." dedi. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Genel Kurul'da Bakan Yıldız'ı Başbakan Davutoğlu Ararsa

  Genel Kurul'da Bakan Yıldız'ı Başbakan Davutoğlu Ararsa

  Tbmm Genel Kurulda 'Azerbaycan Trans- Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Sistemi Hakkında Anlaşmanın Değişikliğine Dair Kanun Tasarısı' görüşmelerinde söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, milletvekillerine bilgilendirme yaptı. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Yıl sonuna kadar da İran ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki doğalgaz fiyatıyla alakalı anlaşmazlık İnşallah bir noktaya bağlanacaktır" "Biz doğalgazın elektrik üretiminde kısmen ama konutlarda ve sanayide tamamen kullanılmasından yanayız. Çünkü çevre. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 11:05:10. #1.12#