SON DAKİKA HASİP KAPLAN HABERLERİ

Son Dakika Hasip Kaplan Haberleri


HASİP KAPLAN

Hasip Kaplan, 1 Ocak 1954'de Şırnak Harapşeref Köyü'nde doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hanif'tir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uluslararası hukuk uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Delegeliği yaptı. İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi'nde... Devamı

18:33
Demirtaş: Devleti Babasının Malı Gibi Kullananlardan Bıktık Artık HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ülkedeki herkesin mevcut siyasetteki çürümüşlükten usandığını, halkına bağıran çağıran siyasetçiden bıktığını belirterek, "Politikada koltuğu sadece kendisi, ailesi ve çıkarı için kullananlardan bıktık artık. Devleti babasının malı gibi kullananlardan bıktık artık. Devletten korkmaktan bıktık artık. Devlet bizden korksun istiyoruz.
18:16
Demirtaş: "Kadınlar Olmadan Bu Ülkeye Barış Gelmez" HDP Konya İl Kongresi- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Bu kadar öfkenin, bu kadar ön yargının olduğu bir toplumda, insanların birbirinden korkmadığı, kaygı duymadığı, 'mezhebi, inancı, kimliği farklıdır' diye nefret etmediği bir toplumu inşa edemezsek, Allah korusun bizi Suriye'de olduğu gibi bir cehenneme çevirirler"- "Kadınlar, eğer ülkeye barış gelecekse bunu siz sağlayabilirsiniz.
Demirtaş: 'Kadınlar Olmadan Bu Ülkeye Barış Gelmez'
17:06
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Konya'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu kadar öfkenin olduğu bir toplumda biz insanların birbirinden korkmadığı, kaygı duymadığı, mezhep, inanç, kimliği farklılığından dolayı nefret etmediği bir toplumu inşa edemezsek bizi Suriye’de olduğu gibi cehenneme çevirirler” dedi.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Konya'da
16:56
Konya Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir, Ama Biz Kralını Tanımayız Demirtaş: Kral senin kralın olabilir, ama biz kralını tanımayız HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Konya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdulaziz'in ölümü nedeniyle Türkiye'de 1 günlük yas ilan edilmesine tepki gösterdi.
Konya Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir, Ama Biz Kralını Tanımayız
16:33
Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir Ama Biz Kralını Tanımayız HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Suudi Kralın ölümü nedeyle Türkiye'de 1 günlük yas ilan edilmesine tepki gösterdi. Demirtaş "Kral senin kralın olabilir ama biz kralını tanımayız" dedi.
Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir Ama Biz Kralını Tanımayız
16:21
Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir, Ama Biz Kralını Tanımayız HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Konya il kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 1 günlük yas ilan edilmesine tepki gösterdi.
Demirtaş: Kral Senin Kralın Olabilir, Ama Biz Kralını Tanımayız
16:17
Hdp Konya İl Kongresi HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bu kadar öfkenin, bu kadar ön yargının olduğu bir toplumda, insanların birbirinden korkmadığı, kaygı duymadığı, 'mezhebi, inancı, kimliği farklıdır' diye nefret etmediği bir toplumu inşa edemezsek, Allah korusun bizi Suriye'de olduğu gibi bir cehenneme çevirirler" "Kadınlar, eğer ülkeye barış gelecekse bunu siz sağlayabilirsiniz.
15:47
MHP Ankara Milletvekili Yeniçeri Açıklaması "(Meclis'teki Yüce Divan oylaması) 50'ye yakın AKP milletvekilinin 'yolsuzluk var, Yüce Divan'a gitsinler' yönünde oy kullanmasını ihanet olarak nitelemek vahim bir durumdur"
15:45
Hdp'li Kaplan Açıklaması "İç güvenlik paketi ülkede demokratikleşme ortamını tamamen ortada kaldıracak" "Adalet Bakanlığı'nın Uludere ile ilgili AYM'ye gönderdiği savunma hukuk adına bir skandal"
16:50
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu (1) TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu-AK Parti'li milletvekillerinin verdiği 4 ayrı yasa teklifinin birlikte görüşülmesine muhalefet tepki gösterdi-Usul tartışmasının ardından teklifler birleştirildi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, AK Parti'li milletvekillerinin verdiği 4 ayrı torba yasa teklifinin görüşülmesine başlandı.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu (1)
16:42
TBMM Genel Kurulu'nda PKK Tartışması Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun 46. Birleşimi saat 14.00’de yoklamasız açıldı.
16:35
TBMM Genel Kurulu MHP Ankara Milletvekili Yeniçeri'nin "terör ve bölücülük" hakkında gündemdışı konuşması sırasında HDP Şırnak Milletvekili Kaplan ile arasında sözlü tartışma yaşandı.
16:07
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu (2) TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu-AK Parti'li milletvekillerinin verdiği 4 ayrı yasa teklifinin birlikte görüşülmesine muhalefet tepki gösterdi-Usul tartışmasının ardından teklifler birleştirildi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, AK Parti'li milletvekillerinin verdiği 4 ayrı torba yasa teklifinin görüşülmesine başlandı.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu (2)
14:38
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tartışma ANKARA (İHA) – TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.
Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Tartışma
14:18
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu AK Parti'li milletvekillerinin verdiği 4 ayrı yasa teklifinin birlikte görüşülmesine muhalefet tepki gösterdi Usul tartışmasının ardından teklifler birleştirildi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu
20:25
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında bulunan Yaşar Kemal'in kısa sürede sağlığına kavuşmasını diledi.
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti
20:15
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören yazar Yaşar Kemal'i ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti
20:15
Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Hastanede Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Yaşar Kemal'i ziyaret etti.
Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Hastanede Ziyaret Etti
20:06
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yazar Yaşar Kemal’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti
20:00
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yazar Yaşar Kemal’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
19:37
Kılıçdaroğlu, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur ve yine evine uğrar çayını, kahvesini içerim"
17:31
Hdp'li Kaplan, Cizre'deki Olayları Değerlendirdi Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cizre’deki olayların provokasyon olduğunu belirterek, herkesin dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Hdp'li Kaplan, Cizre'deki Olayları Değerlendirdi
14:28
Şırnak - Hdp'li Kaplan Cizre İçin Bağımsız Gözlemci Heyeti Kurulmalı Hdp'li Kaplan: Cizre için bağımsız gözlemci heyeti kurulmalı HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cizre'de meydana gelen olayların provokasyon olduğunu ileri sürdü, bunların durması ve çözüm sürecinin selameti için 'gözlemci heyeti' oluşturulması gerektiğini söyledi.
Şırnak - Hdp'li Kaplan Cizre İçin Bağımsız Gözlemci Heyeti Kurulmalı
13:37
HDP'li Kaplan: Cizre İçin Bağımsız Gözlemci Heyeti Kurulmalı HDP'li Hasip Kaplan,Cizre'deki olayların provokasyon olduğunu,bunların durması ve çözüm sürecinin selameti için 'gözlemci heyeti' oluşturulması gerektiğini söyledi.
HDP'li Kaplan: Cizre İçin Bağımsız Gözlemci Heyeti Kurulmalı
12:31
Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan İdil 1937 Spor'la Bir Araya Geldi İdil 1937 Spor ile Silopi Serhatspor karşılaşması öncesi takım yönetimi, oyuncular ve HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, kahvaltıda bir araya geldi.
Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan İdil 1937 Spor'la Bir Araya Geldi
23:20
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de HDP ve DBP'li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre'ye gitti.
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de
19:57
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz Halkların Demokratik Kongresi Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde ardı ardına 6 kişinin ölmesiyle birlikte büyük bir gerginlik yaşandığını belirtip, "Halk kendi kendini yönetmek istiyorsa halkın kendi kendini yönetmesinin yolunu açacaksınız. Hepimiz Kürt halkının direncinden bir şey öğrendik.
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz
19:15
Cizre'deki Gerginlik HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Günlerdir Cizre'de karanlık tezgahlar ve provokasyonlar çevriliyor.
19:14
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de ŞIRNAK (İHA) – HDP ve DBP’li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre’ye geldi.
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
17:35
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de
19:26
Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Tasarı'nın birinci bölümünde yer alan maddeler TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Mayın faaliyetlerine ilişkin yapılacak mal ve hizmet alımlarında eşit koşullarda yerli firmalara öncelik verilecek.
15:10
İç Güvenlik Paketi" İçişleri Komisyonu'nda Tasarının Anayasa'ya aykırı olduğu önergesi reddedilerek, geneli üzerindeki görüşmelere geçildi MHP'li Yeniçeri: "Yarın Türk milletini dağa çıkaracaksınız. Millet dağa çıktığında onları etkisiz bırakmak için bu yasaları çıkarıyorsunuz" İçişleri Bakanı Ala: "Bu sözleri yanlaşlıkla söylediğinizi düşünüyorum" HDP'li Kaplan: "Bu nasıl şiddet dilidir.
09:45
Karpuzlu Belediye Başkanı Ozan'dan ASKF'ye Ziyaret Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu ziyaret etti.
Karpuzlu Belediye Başkanı Ozan'dan ASKF'ye Ziyaret
20:25
Ceza İnfaz Kurumları Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda Tasarının görüşmeleri sırasında siyasi parti grupları Paris'teki silahlı saldırıyı kınadı AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "Bu saldırıyı yapanlar, kimlikleri, inançları, siyasal görüşleri ne olursa olsun sadece teröristtirler ve tüm dünya kamuoyuna düşen görev, bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenleri.
18:52
2002-2011 Yılları Arasında Arasında 27 Bin 362 Kişi İntihar Etti 2002 2011 yılları arasında arasında 27 bin 362 kişi intihar etti.
17:58
Ekonomik ve Sosyal Konseyin Yapısı Değiştiriliyor TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Ekonomik ve Sosyal Konseyin yapısını değiştiren tasarının, alt komisyona sevk edilmesine karar verdi.
14:51
Hasip Kaplan'dan Dikkat Çeken Açıklamalar Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 2015 seçimlerinden, Cizre'de yaşanan olaylara ve yolsuzluk komisyonuna kadar çeşitli açıklamalar yaptı.
Hasip Kaplan'dan Dikkat Çeken Açıklamalar
13:28
Hasip Kaplan: Cizre'de Provokasyonlara Karşı Uyanık Olmalıyız HDP'li Hasip Kaplan, Cizre'de yaşanan olaylarla ilgili, "Büyük provokasyonlarla karşı karşıyayız. Buna karşı uyanık olmak lazım. Cizre'de yaşananlar tesadüf değil." dedi.
Hasip Kaplan: Cizre'de Provokasyonlara Karşı Uyanık Olmalıyız
13:27
Hasip Kaplan, Hdp İl Kongresine Katılmak Üzere Çanakkale'ye Geldi HDP il kongresine katılmak üzere Çanakkale’ye gelen HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, program öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Hasip Kaplan, Hdp İl Kongresine Katılmak Üzere Çanakkale'ye Geldi
12:48
Hdp Şırnak Milletvekili Kaplan Açıklaması "Türkiye'nin şu an temel gündem noktalarına bakarsak büyük provokasyonlarla karşı karşıyayız. Buna karşı uyanık olmak lazım. Dün Cizre'de yaşananlar tesadüf değil" "Cizre'de halk sağduyuludur.
15:02
Kaplan: '3Y' ile Mücadele Diyerek Geldiler, Kendileri Çete Oldu CHP Kocaeli Milletvekili Kaplan, AK Parti iktidarını, "Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları kaldıracağız diye geldiler. Kendileri çete oldular." sözleriyle eleştirdi.
Kaplan: '3Y' ile Mücadele Diyerek Geldiler, Kendileri Çete Oldu
15:22
Hdp Şırnak Milletvekili Kaplan Açıklaması "Sonuçta gizli oylamayla Meclis'te AK Parti çoğunluğunun kendini aklayacağını düşünüyoruz"
14:29
Hdp'li Kaplan'dan "Harakiri" Açıklaması HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Hukuk devletinde herkesin sığınacağı en son liman bağımsız yargıdır.
Hdp'li Kaplan'dan 'Harakiri' Açıklaması
21:00
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Ekonomi Bakanı Zeybekci:"(Plaket verilmesi) Kesinlikle iyi niyetlidir ama aynı zamanda kötü bir gelenektir.
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
23:17
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Maliye Bakanı Şimşek "Toplam rezervin toplam dış borç stoğuna oranında iyileşme var ama kısa vadeli borçlanmaya oranında kötüleşme söz konusu" dedi.
21:25
HDP'den Fethullah Gülen'e 'Gel' Çağrısı HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Fethullah Gülen'e çağrıda bulunduklarını söyledi.
HDP'den Fethullah Gülen'e 'Gel' Çağrısı
16:50
TMMOB Üyelerinden Torba Yasa Eylemi Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, birliğin yapısına yönelik değişiklikler de içeren torba yasa tasarısını, Ankara'nın Kızılay Meydanında protesto etti.
TMMOB Üyelerinden Torba Yasa Eylemi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 08:36:15. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HASİP KAPLAN HABERLERİ
[Hata Bildir]