11:0100
SON DAKİKA HATAY HABERLERİ

Son Dakika Hatay Haberleri

   

  Hatay Barosunun Yeni Başkanı Seçildi

  Hatay Barosunun Yeni Başkanı Seçildi

  Hatay Adliyesi'nde gerçekleştirilen Hatay Barosu Olağan Genel Kurulu seçiminde Ekrem Dönmez başkanlığa seçildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Spor Toto 2. Lig

  Spor Toto 2. Lig

  Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup 9. hafta maçında Körfez İskenderun Spor, kendi sahasında Konya Anadolu Selçukspor’a 1-0 mağlup oldu. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Futbol: Spor Toto 2. Lig

  Körfez İskenderunspor: 0 Konya Anadolu Selçukspor: 1. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Çözüm Süreci, Doğu ve Güneydoğu'da Turizmi Canlandırdı

  Çözüm Süreci, Doğu ve Güneydoğu'da Turizmi Canlandırdı

  TÜRSAB'ın "Çözüm Süreci ve Bölgesel Turizm Raporu"na göre çözüm süreciyle birlikte yerli ve yabancı turist sayısı 2013'te 2 milyonu aştı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hatay'da Yarışma Heyecanı

  Hatay'da Yarışma Heyecanı

  Türkiye Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Hatay Halay Grubu Yarışmaları düzenlendi. 14 ilden 28 Gençlik Merkezi'nin iki kategoride katıldığı yarışmalara yaklaşık 400 kişi katıldı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Saimbeyli'de Kurtuluş Coşkusu

  Saimbeyli'de Kurtuluş Coşkusu

  Adana’nın Saimbeyli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl coşkuyla kutlandı? (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Halk Oyunları Hatay Halay Grubu Yarışmaları

  14 ilden 28 Gençlik Merkezi'nin iki kategoride katıldığı yarışmalara yaklaşık 400 kişi katıldı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hatay'da İş Makineleri Kundaklandı

  Hatay'da İş Makineleri Kundaklandı

  Hatay’ın İskenderun ilçesindeki orman yolu yapımında kullanılan iş makineleri kundaklandı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  İhh, Suriyeli 3 Milyon Çocuğa Umut Oldu

  İHH, Suriye'deki iç savaş nedeniyle evlerini kaybeden ve aileleriyle farklı bölgelerde yaşamak zorunda kalan yaklaşık 3 milyon Suriyeli çocuğa eğitim, gıda, psikolojik destek, barınma ve sağlık yardımı ulaştırdı İHH Hatay Ofisi Basın Danışmanı Karacaoğlu: "Olaylarda ailesini kaybedenler dahil çok sayıda. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Güçlü: Öcalan, Bir Yandan Hükümeti ve Bir Yandan da Kandil'i İdare Ediyor

  Kürt siyasetçi ve yazar İbrahim Güçlü, çözüm süreci denilen aldatmacanın geldiği yerin hiçbir sorunun çözülmemesi, PKK'nın silahlı güçlerinin birkaç katına çıkarması, Kürdistan'ın güney batısında silahlı ve despotik bir iktidar ve işgalci haline gelmesi olduğunu söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Tokat, Sivas, Kayseri, Niğde, Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bakan Çelik, Roma'daki Turizm Müşavirliği'ne Saldırıya İlişkin Sert Konuştu

  Bakan Çelik, Roma'daki Turizm Müşavirliği'ne Saldırıya İlişkin Sert Konuştu

  ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, geçtiğimiz günlerde PKK sempatizanlarının sis bombalı saldırıda bulunduğu Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği'ni ziyareti sırasında, "Hani yurtiçinde bir çok tahribatlar yaptılar, ama yurtdışında böyle bir girişimde bulunmalarının akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum" dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

  Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

  Bakan Çelik'ten Roma'da saldırıya uğrayan müşavirliğe ziyaret- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum"- "Türkiye ile beraber bu yangının söndürülmesi konusunda dünyanın bir birliğe ihtiyacı var"- "(Resmi müzakereci olarak kabul edilmesi) Bazı konular, bunların söz konusu olmadığını ifade ediyorum"ROMA (AA) – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Roma'da geçen perşembe PKK'lı grubun saldırısına uğrayan (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Çelik'ten Roma'da Saldırıya Uğrayan Müşavirliğe Ziyaret

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: “Akılla izah edilecek bir durum olmadığını vurgulamak istiyorum ve kınıyorum" “Türkiye ile beraber bu yangının söndürülmesi konusunda dünyanın bir birliğe ihtiyacı var" “(Resmi müzakereci olarak kabul edilmesi) Bazı konular, bunların söz konusu olmadığını ifade. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Dörtyol'da 'Ahıska'dan Anadolu'ya' Konferansı

  Dörtyol'da "Ahıska'dan Anadolu'ya" Konferansı

  Hatay’ın Dörtyol ilçesinde “Ahıska’dan Anadolu’ya” adlı konferans düzenlendi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ölümcül Virüs Türkiye'de! Bakanlık Düğmeye Bastı

  Ölümcül Virüs Türkiye'de! Bakanlık Düğmeye Bastı

  Dün Suudi Arabistan dönüşü ölen ve MERS virüsü olduğu ortaya çıkan kişinin ardından Sağlık Bakanlığı, kişinin görüştüğü kişileri tespit ederek çalışmalara başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da

  Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (2) "Kılıçdaroğlu, bu topraklara ekilen merhamet tohumunu bilmez. Kılıçdaroğlu'nun bildiği tek şey CHP geleneğinden gelen, baskıcı, diktacı zihniyettir. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hacdan Dönenlerde Mers Virüsü Uyarısı

  Hacdan Dönenlerde Mers Virüsü Uyarısı

  Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal, Suudi Arabistan'dan gelen bir kişinin MERS virüsünden hayatını kaybettiğini belirterek, Hacdan dönenlere de uyarıda bulundu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'dan Kısa Kısa

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Belen Çırtıman İlköğretimokulu öğretmen ve öğrencilerini ziyaret etti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Arsuz'da Sel Hasara Yol Açtı; Ekili Alanlar Kullanılamaz Hale Geldi

  Arsuz'da Sel Hasara Yol Açtı; Ekili Alanlar Kullanılamaz Hale Geldi

  Hatay’da etkili olan sel, Arsuz’da tarla ve bahçelerdeki ekili alanları kullanılamaz hale getirdi Arsuz’da meydana gelen sel nedeniyle, Hatay Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Arsuz Belediye Başkan Vekili Ali Kemal Güçlü ile Arsuz Belediye Başkan yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz da incelemelerde bulundu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İnsan Yüzüne Benzeyen Taş Görenleri Şaşırttı

  İnsan Yüzüne Benzeyen Taş Görenleri Şaşırttı

  Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir vatandaş tarafından denizde bulunan ve insan yüzünü anımsatan 35 gram ağırlığındaki taş, görenleri hayrete düşürüyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Batı Afrika'daki Ebola Salgını

  Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ünal: "Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, Ebola salgını yüzünden bugüne kadar 4 bin kişi hayatını kaybetti" "18 Eylül'de İngiltere'de insan üzerinde ilk kez Ebola virüs aşısı denenmiştir" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  Dörtyol'da 5 Bin Büyükbaş Hayvana Aşı

  Dörtyol İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan İnal, ilçede 5 bin büyükbaş hayvanın "Şap" aşısı yapılacağını belirtti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Karslı Açıklaması

  "Sendika olarak sadece hizmet sendikacılığı yapmıyoruz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Zayıflama Hayali Canından Etti! Ameliyattan 5 Gün Sonra Öldü

  Zayıflama Hayali Canından Etti! Ameliyattan 5 Gün Sonra Öldü

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı olan Hülya Ekren, ameliyat olduktan 5 gün sonra öldü. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bem-Bir-Sen Hatay Şubesi 3.olağan Kongresini Gerçekleştirdi

  Bem-Bir-Sen Hatay Şubesi 3.olağan Kongresini Gerçekleştirdi

  Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen ) Hatay Şubesi 3. olağan kongresi Yapıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Lazkiye kırsalında, rejim güçleriyle muhalifler arasında çatışma çıktı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Güsam Uyuşturucu Raporu: Bonzai Yakalama Oranı 6 Kat Arttı

  Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (GÜSAM) Başkan Yardımcısı ve Polis Akademisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Muş’un hazırladığı uyuşturucu raporuna göre geçen yıla oranla bonzai yakalama oranı 6 kat arttı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Silifke'de Kozalaktan Gelen Şifa: Andız Pekmezi

  Silifke'de Kozalaktan Gelen Şifa: Andız Pekmezi

  Mersin'in Silifke ilçesinde ardıç olarak da bilinen andız kozalağından üretilen andız pekmezinin üretimi başladı. Andız pekmezinin kilosu 20 liradan alıcı buluyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yatırımcı Rehberi

  Yatırımcı Rehberi

  Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle: (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'da Aynı Anda 2 Hortum Çıktı

  Hatay'da Aynı Anda 2 Hortum Çıktı

  Hatay'ın Arsuz ilçesinde aynı anda birden fazla hortum oluştu. Önüne geleni parçalayan hortumun şiddetinden bir balıkçı son anda kurtuldu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hatay'da Acele Kamulaştırma

  Hatay'da Acele Kamulaştırma

  Hatay'ın Erzin ilçesindeki bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sağlık Bakanlığı: Ölen İşçide MERS Virüsü Tespit Edildi

  Sağlık Bakanlığı: Ölen İşçide MERS Virüsü Tespit Edildi

  Sağlık Bakanlığı, çalıştığı Suudi Arabistan'dan hasta dönen bir Türk vatandaşının, MERS virüsü nedeniyle öldüğünü açıkladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Almanya Türk Selefi Erhan'ı Sınırdışı Etti

  Almanya'da yaşayan 22 yaşındaki Türk selefi Erhan A., Türkiye'ye sınırdışı edildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'de MERS Virüsü Alarmı

  Suudi Arabistan'a çalışma amacıyla giden ve Türkiye'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kişide MERS virüsü tespit edildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hataylı Bir Vatandaş Corona Virüsünden Öldü

  Hatay ili nüfusuna kayıtlı olup, Suudi Arabistan'a çalışma amacıyla giden bir vatandaş, Corona virüsü nedeniyle Türkiye'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İntihar Videosu Yayınlayan Mehmet Pişkin Toprağa Verildi

  İntihar Videosu Yayınlayan Mehmet Pişkin Toprağa Verildi

  İstanbul'da video paylaşım sitesinde intihar edeceğini açıkladığı veda mesajının yer aldığı görüntüsünü yayınladıktan sonra kendini asarak yaşamına son veren 36 yaşındaki Mehmet Pişkin'in cenazesi, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde toprağa verildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sel Suları Köprüleri Yıktı

  Sel Suları Köprüleri Yıktı

  Hatay’ın Arsuz ilçesinde gün boyu etkili olan sağanak yağışlar sonrası sel meydana geldi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Basketbol: Hatay Hoşgörü Cup

  Mersin Büyükşehir Belediye: 70 Hatay Büyükşehir Belediye: 56. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İskenderun Açıklarında Gezi Teknesinde 124 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesi açıklarında gezi teknesinde Suriye uyruklu 124 kaçak yolcu yakalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Gezi Teknesinde 124 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Gezi Teknesinde 124 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Hatay’ın İskenderun ilçesi Konacık açıklarında gezi teknesinde Suriye uyruklu 124 kaçak yakalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Basketbol: Hatay Hoşgörü Cup

  Ormanspor: 70 Edirne Belediyespor: 63. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Gezi Teknesinde 124 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Gezi Teknesinde 124 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Hatay'ın İskenderun ilçesi Konacık açıklarında gezi teknesinde Suriye uyruklu 124 kaçak yakalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Anadolujet'ten '1 Uçuş Sizden 1 Uçuş Bizden' Kampanyası

  Anadolujet'ten "1 Uçuş Sizden 1 Uçuş Bizden" Kampanyası

  13 Ekim 2014 – 03 Ocak 2015 tarihleri arasında AnadoluJet'ten Kahramanmaraş, Adıyaman, Çorlu, Gazipaşa, Çanakkale, Konya ve Hatay illerine, uçuş tarihinden en az 7 gün önce gidiş - dönüş bilet satın alan AnadoluJet yolcuları, ücreti düşük olan uçuşlarının sadece vergisini ödeyerek 20 Ekim 2014 - 10 Ocak 2015 tarihleri arasında seyahatlerini gerçekleştirebiliyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hatay Arsuz'da Hortum

  Hatay'ın Arsuz ilçesine bağlı Konacık sahilinde hortum meydana geldi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 11:01:02. #1.11#