SON DAKİKA HAYATİ YAZICI HABERLERİ

Son Dakika Hayati Yazıcı Haberleri


HAYATİ YAZICI

Hayati Yazıcı, 23 Mayıs 1952'de Rize Çayeli'nde doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Fatma'dır. Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Kamu hukuku alanında seminer çalışmalarına katıldı. 1976 Yılında hâkim adayı olarak İstanbul Adliyesi'nde kamu görevine başladı. Sırasıyla... Devamı

07:21
Gümrük Bakanlığı, Çağlayan'ın 700 Bin Liralık Saatine Ceza Kesti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Reza Zarrab'ın eski bakan Bakanı Zafer Çağlayan'a aldığı iddia edilen 700 bin liralık saat için ceza kestiği ortaya çıktı.
Gümrük Bakanlığı, Çağlayan'ın 700 Bin Liralık Saatine Ceza Kesti
14:09
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Kongreyi Karıştırdı Rize'de 3 adayın yarıştığı kongrede konuşan Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı'nın "Ekonomik özgürlüğü olmayan teşkilata girmesin" sözleri tartışma konusu oldu.
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Kongreyi Karıştırdı
13:49
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Kongreyi Karıştırdı – RİZE'de 3 adayın yarıştığı AK Parti Pazar İlçe kongresinde konuşan Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı'nın, "AK Parti teşkilatlarında başkanlık statüsünde görev alacak kişilerin ekonomik özgürlüğü yoksa, geçim onun için sorunsa, yeterli performansı gösteremez" sözlerine kızan adaylardan işçi emeklisi İlhami Günaydın, "Parası varsa siyaset yapsın, yoksa yapmasın mantığı son derece yanlış" diyerek tepki gösterdi.
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Kongreyi Karıştırdı
18:00
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Yanlış Anlaşılınca, Polemiğe Sebep Oldu AK Parti Rize Pazar İlçe Kongresi’nde, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın sözleri yanlış anlaşılınca, başkan adayı İlhami Günaydın ile ‘polemik yaşandı.
Eski Bakan Yazıcı'nın Sözleri Yanlış Anlaşılınca, Polemiğe Sebep Oldu
15:49
RTEÜ Geliştirme Vakfından Başarılı Öğrencilere Burs Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı, üniversiteyi tercih eden öğrencilere başarı bursu verdi.
15:13
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı'ndan Başarılı Öğrencilere Burs Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Bu çağın en temel özelliklerinden biri hayat boyu öğrenmek ve bilgi toplumu olmaktır"
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı'ndan Başarılı Öğrencilere Burs
14:14
Rteü'den 16 Öğrenciye Aylık 1500 Lira Teşvik Bursu Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı, üniversite giriş sınavında Türkiye genelinde çeşitli bölümlerde ilk 20 bine giren ve üniversitelirini seçen 16 öğrenciye 9 ay boyunca aylık 1500 lira teşvik bursu vermeye başladı.
Rteü'den 16 Öğrenciye Aylık 1500 Lira Teşvik Bursu
19:07
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, Rize'de Ünal: "Herkes kendini nasıl tanımlıyorsa devlet onu o şekilde kabullenmek zorundadır.
17:08
Mersin Emniyeti'nden Gdo Operasyonunun İntikamı Alınıyor' Mersin eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya, "Türkiye'de maalesef gıda sektöründe büyük bir lobi var. Bu lobinin o kadar güçlü olduğunu şimdi anlıyoruz.
Mersin Emniyeti'nden Gdo Operasyonunun İntikamı Alınıyor'
17:04
Mersin'deki Paralel Yapı Operasyonunda Yeni Gelişme Mersin'de aralarında vali, emniyet mensupları, siyasetçi ve iş adamlarının da bulunduğu 123 kişinin yasa dışı yollarla dinlenmesi iddialarıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın sürdürdüğü soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan eski istihbarat şube müdürü ile 2 komiser emniyete gelerek teslim oldu.
Mersin'deki Paralel Yapı Operasyonunda Yeni Gelişme
20:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Çiçek Nikah Şahitliği Yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas'ın kızının nikahına katıldı.
16:56
Rize ve Bursa Kardeş Şehir Rize Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye'si imzalanan protokolle kardeş şehir oldular.
21:06
Rize'da Bayramlaşma Töreni Rize'de bayramlaşma töreni düzenlendi.
Rize'da Bayramlaşma Töreni
16:25
Rize'de Bayramlaşma Töreni Rize'de bayramlaşma töreni düzenlendi.
14:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Erdoğan, cuma namazını Hz. Ali Camisi'nde kıldı.
15:33
Cenazede Belediye Başkanına Tepki: Bu Tabuta Sen de Gireceksin! Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kayınpederinin cenaze namazı sırasında bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.
15:27
Eroğlu'nun Kayınpederinin Cenazesi Toprağa Verildi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun dün 85 yaşında vefat eden kayınpederi Hacı Salih Yüksel'in cenazesi, Kasımpaşa'daki Kulaksız Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Eroğlu'nun Kayınpederinin Cenazesi Toprağa Verildi
15:14
Cenazede AK Partili Başkana Tepki: Sen de Tabuta Gireceksin Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun kayınpederinin cenaze töreninde bir vatandaş, Belediye Başkanı'na "Yuvamı yıktın. Sen de bu tabuta yatacaksın." diye tepki gösterdi.
Cenazede AK Partili Başkana Tepki: Sen de Tabuta Gireceksin
15:07
Bakan Eroğlu, Kayınpederini Son Yolculuğuna Uğurladı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 87 yaşında hayatını kaybeden kayınpederi Hacı Salih Yüksel’i son yolculuğuna uğurladı.
Bakan Eroğlu, Kayınpederini Son Yolculuğuna Uğurladı
15:01
Bakan Eroğlu, Kayınpederini Son Yolculuğuna Uğurladı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 87 yaşında hayatını kaybeden kayınpederi Hacı Salih Yüksel’i son yolculuğuna uğurladı.
Bakan Eroğlu, Kayınpederini Son Yolculuğuna Uğurladı
14:06
Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'de Davutoğlu: (3) "Esnafın her bir meselesine sahip çıkacağız. Onun için bir yasa hazırlığı içindeyiz Perakende Yasası ile ilgili. Buradan esnaf geleneğinin sürmesi bakımından bütün ilgili taraflara bir kez daha seslenmek istiyorum; kesinlikle esnafımızı AVM'lere, alışveriş merkezlerine kurban etmeyeceğiz.
13:06
Davutoğlu: Türkiye Cumhuriyeti Bir Ahi Devlettir Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ahiliğin, kapını ve sofranı açık tut öğretisini kendilerine düstur edindiklerini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, muhtaç ve ihtiyaç sahibi herkese kapılarını ve sofralarını açmıştır, bundan sonra da açacaktır" dedi.
Davutoğlu: Türkiye Cumhuriyeti Bir Ahi Devlettir
11:38
Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'e Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek kutlamalara katılmak üzere saat 10.20'da helikopterle Kırşehir'e gitti.
Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'e Gitti
10:26
Başbakan Davutoğlu, Kırşehir'e Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ahilik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek kutlamalara katılmak üzere saat 10.20'da helikopterle Kırşehir'e gitti.
19:58
Müezzinoğlu - Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilerek tedavi edilmesine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sağlık Bakanlığı olarak bu millete yakışır ve insanlığa örnek olacak sağlık hizmetleri sunuyoruz.
Müezzinoğlu - Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi -
19:11
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Rize'de Bakan Müezzinoğlu: "(Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi) Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Sağlık Bakanlığı olarak bu millete yakışır ve insanlığa örnek olacak sağlık hizmetleri sunuyoruz.
17:09
Hayati Yazıcı: Kırgın Değilim Ama Üzgünüm 62. Hükümet'te kabine dışı kalan eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, kabine dışında kalmaktan dolayı kırgın değil ama üzgün olduğunu söyledi.
13:33
Eski Bakan Yazıcı, Görevden Alınmasıyla İlgili İlk Kez Konuştu 62. Hükümet'te kabine dışı kalan Rize Milletvekili ve eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yaşadıklarından dolayı üzgün olduğunu söyledi.
Eski Bakan Yazıcı, Görevden Alınmasıyla İlgili İlk Kez Konuştu
09:20
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Rize'ye Geldi Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize'ye gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Rize'ye Geldi
14:17
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı - AK Parti Rize Milletvekili ve eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, "Cumhuriyet tarihinde ilk defa doğrudan doğruya vatandaşın seçtiği bir cumhurbaşkanı ile yeni Türkiye yolunda yeni bir adım atılmıştır.
Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı -
13:25
Hayati Yazıcı Rize'de Görevi sona eren Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milletvekili olarak memleketi Rize’ye ilk ziyaretini gerçekleştirdi.
Hayati Yazıcı Rize'de
17:59
Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi Kuşoğlu Hakkında Dava Kuşoğlu'nun "Görevini kötüye kullandığı" iddiasıyla yargılandığı dava, Antalya'da görülmeye başlandı.
17:15
Başmüfettişin 3 Yıl Hapsi İstendi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başmüfettişi İlter Kuşoğlu hakkında, 2012 yılında Antalya Havalimanı'nda bir Alman firmasının genel müdürü Horst Zsifokovist'i pasaport kontrolünden sonraki salondan çıkartarak sorguladığı gerekçesiyle 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Başmüfettişin 3 Yıl Hapsi İstendi
16:48
Emniyetteki "Paralel Yapı" Operasyonu Operasyon kapsamında tutuklanan, aralarında eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 5 şüphelinin, Emniyet Müdürlüğü hiyerarşik organizasyonu içerisinde hareket etmeyerek "yasal olmayan oluşum" çerçevesinde faaliyet yürüttükleri belirtildi İstanbul 1. Sulh Ceza.
Emniyetteki 'Paralel Yapı' Operasyonu
14:59
5 Polisin Tutuklandığı Kararda Yargıtay'ın Balyoz Kararına Yer Verildi Paralel yapı iddialarına ilişkin soruşturmada 5 şüphelinin "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçuyla tutuklanmasına karar veren mahkeme gerekçesinde, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin Balyoz davası hakkında 9 Ekim 2013’te verdiği karara yer verdi.
5 Polisin Tutuklandığı Kararda Yargıtay'ın Balyoz Kararına Yer Verildi
21:28
Tekinarslan: Kalıcı Barış İhracatı Yükseltiyor Ağrı Valisi Tekinarslan, "Barışın kalıcı olarak hüküm süreceğine dair umutla Doğubayazıt birçok ilçenin ve ilin önünde olan üst düzeyde ticaret yapan bir ilçe oldu" dedi.
Tekinarslan: Kalıcı Barış İhracatı Yükseltiyor
21:10
Paralel'de "Abi" Karar Verecek İddiası 25 Aralık operasyonda görev alan polislerin kendi aralarındaki yazışmalarında "Savcı değil, "Abi" karar verecek" ifadeleri dikkat çekti.
Paralel'de 'Abi' Karar Verecek İddiası
19:31
Ağustos Ayı İhracat Rakamlarının Açıklanması Ağrı Valisi Tekinarslan: "Doğubayazıt birçok ilçenin ve ilin önünde olan üst düzeyde ticaret yapan bir ilçe. Bunun parasal değerinden ziyade dış ticaret kültürünü, girişimci ruhunu, ticari dinamiklerini okuyup bunlara adapte olmanın Doğubayazıt açısından binlerce yıllık bir kültürün, binlerce yıllık.
Ağustos Ayı İhracat Rakamlarının Açıklanması
17:42
25 Aralık Soruşturmasına Takipsizlik Kararı Verildi 25 Aralık soruşturmasında verilen takipsizlik kararında ifadesine başvurulan bir gizli tanığın “Soruşturma ilk önce ihaleye fesat karıştırma dosyası olarak başlatılmıştı, ancak daha sonradan Başbakan’ın örgüt lideri olarak gösterildiği bir örgüt şeması oluşturuldu” ifadelerine yer verildi.
16:01
AK Parti TBMM Grup Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (3) "27 Mayıs benzeri uygulamaların bir daha bu ülkede başbakanlar üzerine, siyasi otorite, irade üzerine demoklesin kılıcı gibi durmasını bekleyenler varsa buna kesinlikle izin vermeyeceğiz" "Hiç heves etmesinler bu AK Parti kadrosu öyle bir kadro ki kendi içinde hiçbir nefis hesabı, ego hesabı yapmaz, mağfiyet içinde omuz omuza durur her şartta" "Biz yaptığımız her çalışmayı planlı yaparız. Planımız da 8 aylık değildir.
11:12
Dilucu Sınır Kapısı Yenileniyor Türkiye ile Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti'ni birbirine bağlayan Dilucu Sınır Kapısı 75 milyon lira harcamayla yenileniyor.
Dilucu Sınır Kapısı Yenileniyor
12:03
Çelik, Yeni Kabineye De Girmeyi Başardı 62. Hükümet'in Bakanlar Kurulu'nu açıklandı. Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik yeni kabinede de yerini korurken, Çözüm Süreci Yalçın Akdoğan'a devredildi.
Çelik, Yeni Kabineye De Girmeyi Başardı
00:19
Görüntülü Haber) 1 Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ev Sahipliğinde İlk Resepsiyon... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.
Görüntülü Haber) 1 Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ev Sahipliğinde İlk Resepsiyon...
23:40
Çankaya Köşkünde Erdoğan'ın Ev Sahipliğinde İlk Resepsiyon Gerçekleşti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolasıyla Çankaya Köşkünde resepsiyon verdi.
17:58
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda Devir-Teslim Töreni 62. Hükümetin açıklanmasıyla bakan değişikliklerinden biri de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda yaşandı.
17:26
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Devir-teslim Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, görevi Hayati Yazıcı'dan devraldı. Bakan Canikli, "Hizmet aşkı ile hedefleri egale edip, yeni hedeflerin ardından koşacağız" dedi.
17:02
Hayati Yazıcı, Görevini Nurettin Canikli'ye Devretti Başbakan Davutoğlu tarafından yeni kabinenin açıklanmasından sonra kabine dışı kalan Hayati Yazıcı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevini Nurettin Canikli'ye devretti.
Hayati Yazıcı, Görevini Nurettin Canikli'ye Devretti
16:55
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda Görev Değişimi Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Son derece başarılı, çıtanın son derece yükseklere çıktığı icraattan sonra bir bakanlığı devralmak, bakanlığı devralan açısından çok zor olsa gerek. Çok başarılı, hizmetlerin hayata geçirilmesinden sonra bayrak yarışını daha yükseklere dikebilmek kolay değil” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda Görev Değişimi
20:52
"Cumhurbaşkanımız Ağrı ve Patnos'a Gelecek" AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün köşke sunduğu yeni kabinedeki isimler ile barış sürecinin hızlanacağını söyledi.
'Cumhurbaşkanımız Ağrı ve Patnos'a Gelecek'
18:52
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Vedalaşma Töreni Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, personeliyle vedalaştı.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Vedalaşma Töreni
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 00:16:10. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HAYATİ YAZICI HABERLERİ
[Hata Bildir]