SON DAKİKA HSYK HABERLERİ

Son Dakika Hsyk Haberleri

 • 27 Ağustos 2016 14:33CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu (3) AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ilişkin, "Güzel ama biz olsaydık iktidarda, mesela tüp geçit yapardık.
 • 27 Ağustos 2016 13:40Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Cerablus'a Girmesi, Oraya Müdahalenin Yapılmasını Olağan, Normal...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin Cerablus’a girmesi, Şam’a, Rusya’ya, Amerika’ya bu konuda bilgi verilmesi, dolayısıyla oraya müdahalenin yapılmasını olağan, normal karşılıyoruz, destekliyoruz.
 • 27 Ağustos 2016 12:59Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş Meslekten AtıldıErzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş Meslekten AtıldıFETÖ soruşturma kapsamında aranırken, Türkiye’den Suriye’ye PYD bölgesine geçmek isterken yakalanarak tutuklanan Erzurum Cumhuriyet Savcısı Ekrem Beyaztaş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten çıkarıldı.
 • 26 Ağustos 2016 21:15İzmir'deki İzmir'deki "Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "Askeri casusluk soruşturması"nda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin, 12'si tutuklu, 68 sanığın yargılandığı davada, örgüt lideri Fetullah Gülen hakkında tutuklama, 8 sanık hakkında ise "tutuklamaya yönelik" yakalama kararı çıkartıldı.
 • 26 Ağustos 2016 16:48İzmir'de Görev Yapan O Hakim ve Savcılar da İhraç Edildiİzmir'de Görev Yapan O Hakim ve Savcılar da İhraç EdildiHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen 2 bin 847 hakim ve savcı arasında, daha önce İzmir'de görev yapanlar da yer aldı.
 • 26 Ağustos 2016 12:29Hakim ve Savcıların Meslekten İhracıHakim ve Savcıların Meslekten İhracıBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, kendi adliyesinde görevli bulunan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeliği bulunduğu öne sürülen ve görevden ihraç edilen 60 hakim ve savcının maaşlarının 20 günlük kısmının iadesini istedi.
 • 26 Ağustos 2016 12:19Açığa Alınan Hakim ve Savcıların 20 Günlük Maaşlarının İadesi İstenecekBAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Maliye Bakanlığı'na iletilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilen bir yazıda, HSYK tarafından 24 Ağustos 2016'da 2847 hakim ve savcının FETÖ/ PDY ile ilişkisi bulunduğu gerekçesi ile meslekten ihraç edildikleri hatırlatılldı.
 • 25 Ağustos 2016 22:47Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaDüzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, daha önce gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan 4 hakim tutuklandı.
 • 25 Ağustos 2016 21:03HSYK'nın Görev ve Yetkileri Nelerdir?HSYK'nın Görev ve Yetkileri Nelerdir?HSYK'nın görevleri nelerdir?
 • 25 Ağustos 2016 15:39Anadolu Adliyesi'ndeki Hakim ve Savcıların Soruşturmasına YetkisizlikANADOLU Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 110 hakim ve savcının dosyasında yetkisizlik kararı verildi.
 • 25 Ağustos 2016 15:30Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından 110 hakim ve savcı hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme" suçundan açtığı soruşturma dosyasını, yetkisizlik kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
 • 25 Ağustos 2016 13:48Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaDüzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, daha önce gözaltına alınan ve mahkemece serbest bırakılan 4 hakim adliyeye sevk edildi.
 • 25 Ağustos 2016 13:33Şehirder Başkan Yardımcısı Eğilmez: Şehirder Başkan Yardımcısı Eğilmez: "İslamofobi, Türkiye'de İtibar Görürse Darbe Başarılı Olmuş...Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) adına başkan yardımcısı Vedat Eğilmez bir açıklama yaparak 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından dindarların olumsuzlaşarak devlet ve millet üzerinde oluşturulmaya çalışılan psikolojik baskıya dikkat çekerek, darbe kalkışmasını fırsata dönüştürmek isteyen bazı kesimlerce sistematik biçimde dindarların kamudan ve devlet kademelerinden dışlanmasına yönelik hareket başlatıldığını söyledi.
 • 25 Ağustos 2016 11:18Kararı Verenlerin Eline, Yüreğine Sağlık"CEMAL AŞAN/MESUT VAROL - Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ifade veren Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın, 2005'te Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada tutuklanan ve cezaevinde intihar ettiği ileri sürülen üniversitenin genel sekreteri Enver Arpalı'nın kardeşi Dursun Arpalı, Sarıkaya'nın meslekten geçici olarak uzaklaştırılmasıyla adaletin tecelli ettiğini söyledi.
 • 25 Ağustos 2016 09:372 Bin 847 Hakim ve Savcının Meslekten İhracı2 Bin 847 Hakim ve Savcının Meslekten İhracıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 24 Ağustos 2016 23:23HSYK'nın İdari Yapısı Nasıldır?HSYK'nın İdari Yapısı Nasıldır?HSYK ne zaman kuruldu?
 • 24 Ağustos 2016 22:41HSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 667 Sayılı Olağanüstü Hal kapsamında meslekten çıkarılan personellere ilişkin gerekçeli kararı ve meslekten çıkarılmalarına karar verilen hakim ve savcılara ait listeyi açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 20:272 Bin 847 Hakim ve Savcının İhraç Kararının Gerekçesi (2)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin kararının gerekçesinde, yargıdaki yapılanmanın Türkiye Cumhuriyeti devletinin yargı kuvveti içerisinde, organizasyonu ve hiyerarşik yapısı bulunan, devlet yargısına alternatif olarak faaliyet gösteren, örgütlü olarak yargı içerisinde yuvalanan, kendinden olmayan herkesi düşman kabul edip kullanamadığı kişileri de düşman sayan, suç faili veya masum olduğuna bakılmaksızın birçok kişiyi yargı eliyle mağdur eden, çözümü mümkün olmayan abartılı, ayrıntıya boğulmuş, gerçeklerin gizlendiği, kasıtlı, taraflı ve delilsiz davalar açan, bu davalarla Türkiye'nin mafya ve terörle mücadele ettiği algısı yaratan, devletin birçok kurumuna yerleşen Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütü isimli yapının yargıdaki uzantıları oldukları ve cemaat cuntası şeklinde paralel bir yargı gücü oluşturduklarının görüldüğü bildirildi.
 • 24 Ağustos 2016 18:592 Bin 847 Hakim ve Savcının İhraç Kararının Gerekçesi: (1)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin kararının gerekçesinde, "Adı geçenlerin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 3'üncü maddesi uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına oy birliği ile karar verildi" ifadeleri yer aldı.
 • 24 Ağustos 2016 18:552 Bin 847 Hakim ve Savcının Meslekten İhracıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, meslekten ihraç edilenlerle ilgili listelerde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dışında kimsenin olmamasını istediklerini belirterek, "Bütün bileşenlerle, HSYK'da herkes bir tek şeye kilitlendik.
 • 24 Ağustos 2016 18:16Fetö İmamıFetö İmamı" Adil Öksüz'ün Serbest BırakılmasıAnayasa Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Hava Kuvvetleri İmamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasına ilişkin, "İddia konusu suç, meclise, hükümete darbe, yüzlerce insanın katledilmesi, yaralanması, anayasal düzenin cebir ve şiddetle ortadan kaldırılması ise sen burada 'tutuklamanın şartları var' dersen, 'kuvvetli suç şüphesini gösteren deliller var' dersen, 15 Temmuz'dan sonra tutuklama yerine neden adli kontrol uyguladığını kararında anlatacaksın.
 • 24 Ağustos 2016 17:09Savcı Sarıkaya Geçici Olarak Görevden UzaklaştırıldıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Savcı Ferhat Sarıkaya'nın geçici olarak meslekten uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 24 Ağustos 2016 16:30CHP'li Böke'den "Fırat Kalkanı" Harekatına İlişkin AçıklamaCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, terör örgütü DAEŞ’e yönelik başlatılan “Fırat Kalkanı” harekatına ilişkin, “Bir kez daha hükümete açık bir çağrıda bulunuyoruz; sadece Celabrus’ta değil, kendi topraklarımız içerisinde de IŞİD ile samimi bir mücadeleye davet ediyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 16:122 Bin 847 Hakim ve Savcı Meslekten İhraç EdildiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan 2 bin 847 hakim ve savcıyı oy birliğiyle meslekten ihraç etti.
 • 24 Ağustos 2016 15:58HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSYK Genel Kurulu'nun Oy Birliğiyle Aldığı Kararla, Khk'nın 3....HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSYK Genel Kurulu'nun oy birliğiyle aldığı kararla, KHK'nın 3. maddesi uyarınca ihraç edilen 2 bin 847 hakim ve savcı arasında, Mustafa Bilgili, Burhan Yaz, İbrahim Okur, Ahmet Kaya, Mustafa Başer, Metin Özçelik, Teoman Gökçe ve Nesibe Özer'in de bulunduğunu bildirdi.
 • 24 Ağustos 2016 15:55HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Savcı Ferhat Sarıkaya'nın Açığa Alındığını Bildirdi.HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, savcı Ferhat Sarıkaya'nın açığa alındığını bildirdi.
 • 24 Ağustos 2016 15:152 Bin 847 Hakim ve Savcı Meslekten İhraç Edildi2 Bin 847 Hakim ve Savcı Meslekten İhraç EdildiHSYK, FETÖ soruşturması kapsamında 2 bin 847 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti. Savcı Ferhat Sarıkaya da açığa alındı.
 • 24 Ağustos 2016 15:15HSYK Genel Kurulu, Fetö Soruşturması Kapsamında Geçici Olarak Görevden Uzaklaştırılan 2 Bin 847...HSYK Genel Kurulu, FETÖ soruşturması kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan 2 bin 847 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.
 • 24 Ağustos 2016 13:08Tutuklanan Eski Balyoz Savcısı: PişmanımTutuklanan Eski Balyoz Savcısı: Pişmanım"FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan, "Duygu ve düşüncem hizmet edebileceğim yolun bu olduğunu söylüyordu. Darbe kalkışması olunca pişman oldum" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 12:53Tutuklanan Balyoz Savcısı Hüseyin Kaplan'ın Mahkeme İfadesi Ortaya Çıktı: "Pişmanım"FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla tutuklanan Balyoz Davası savcılarından Hüseyin Kaplan’ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.
 • 24 Ağustos 2016 12:53Tutuklanan Savcı Kaplan'ın "Fetö Pişmanlığı"Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında bu örgüte üyelikten tutuklanan dönemin Balyoz Planı davasının duruşma savcılarından Hüseyin Kaplan, hakimlik sorgusunda etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtti.
 • 23 Ağustos 2016 20:01CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıGAZİANTEP (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliği konusunda bir çok maddede uzlaşma sağlandığını belirterek, “İlk görüşmemizde yargının bağımsızlığının çok önemli olduğunu söylediğimde kabul edildi.
 • 23 Ağustos 2016 19:42Fetö İmamıFetö İmamı" Öksüz'den Gps Cihazı ÇıkmasıBilişim uzmanları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü civarında gözaltına alınan ve örgütün "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Adil Öksüz'ün üzerinden çıkan GPS cihazının önemli bir delil olduğuna dikkati çekti.
 • 23 Ağustos 2016 18:55CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargı bağımsızlığının çok önemli olduğunu, bu konuda ilk adımın atılması gerektiğini belirterek, "Şu anda resmi olmayan birliktelikler devam ediyor, büyük ölçüde uzlaşma da sağlandı yargı meselesinde.
 • 23 Ağustos 2016 15:30CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, “6 milyon oy almış, Meclis’te grubu bulunan bir partinin, anayasa görüşmelerine, liderler zirvesine çağrılmamasını tekzip edilmemesini doğru bulmuyoruz” dedi.
 • 21 Ağustos 2016 21:14Firari Savcı Kaplan TutuklandıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ancak adresinde bulunamayan dönemin Balyoz Planı Davası'nın duruşma savcılarından Hüseyin Kaplan, teslim olmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 21 Ağustos 2016 17:24Balyoz Savcısı Hüseyin Kaplan Tutuklandıİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakim ve savcılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aranırken dün teslim olan Balyoz Davası savcısı Hüseyin Kaplan tutuklandı.
 • 21 Ağustos 2016 13:55Balyoz Savcısı Hüseyin Kaplan'a Tutuklama Talebiİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakim ve savcılara yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aranırken dün teslim olan Balyoz Davası savcısı Hüseyin Kaplan, tutuklama talebiyle Nöbetçi Hakimliğe sevk edildi.
 • 20 Ağustos 2016 23:38Hakim ve Savcılar Tutuklandı, Adliye Dilekçe Yağmuruna TutulduHakim ve Savcılar Tutuklandı, Adliye Dilekçe Yağmuruna TutulduFETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan yüzlerce hakim ve savcının baktığı davalarda mahkum olan sanıkların, verilen kararlarla örgüt arasında bağ kurmaya çalışarak yeniden yargılama talebinde bulunması, adliyelerde iş yoğunluğuna neden oldu.
 • 20 Ağustos 2016 22:35Firari Balyoz Savcısı Teslim OlduFirari Balyoz Savcısı Teslim Olduİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakim ve savcılara yönelik yürütülen soruşturmada hakkında yakalama kararı bulunan Balyoz Davası savcısı firari şüpheli Hüseyin Kaplan teslim oldu.
 • 20 Ağustos 2016 22:20Firari Savcı Kaplan Teslim OlduFirari Savcı Kaplan Teslim OlduFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunan firari savcı Hüseyin Kaplan, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.
 • 20 Ağustos 2016 22:03Firari Savcı Hüseyin Kaplan KonuştuFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Hüseyin Kaplan, Fetulluh Gülen'in teslim olması gerektiğini belirterek, "Gelmesi gerekir, hesap da vermesi lazım. Herkesin hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum bir yargı mensubu olarak. Tabii kaçan yargı mensubu arkadaşlar, suç işlemediğine inanan herkesin gelmesi lazım." dedi.
 • 20 Ağustos 2016 21:55Balyoz Davasının Firari Savcısı Teslim OlduBalyoz Davasının Firari Savcısı Teslim OlduHakkında gözaltı kararı verilen ve bir aydır firari olan 'Balyoz' davası savcısı Hüseyin Kaplan teslim oldu.
 • 20 Ağustos 2016 15:36Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz 2016 darbe girişiminin Fetullah Gülen'in emir ve komutası altında olan, ona bağlı FETÖ mensuplarınca başlatıldığı ve icra edildiği ve bunun talimatının da Fetullah Gülen tarafından verildiği güneş gibi ortada" dedi.
 • 20 Ağustos 2016 15:19Bakan Bozdağ: Bakan Bozdağ: "Hsyk'nın Mevcut Seçim Usulü ile Bir Daha Seçime Gitmesi Türkiye ve Yargı İçin Yanlış...Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) mevcut seçim usulü ile bir daha seçime gitmesinin Türkiye ve yargı için yanlış olacağını söyledi.
 • 20 Ağustos 2016 10:43Akkiraz ve Uslu Göreve BaşladıHendek'te, Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Zeynel Abidin Akkiraz ve Cumhuriyet Savcılığına atanan Arif Usu göreve başladı.
 • 19 Ağustos 2016 23:29Hrant Dink Davasını Karara Bağlayan Hakim TutuklandıFETÖ/PDY soruşturması kapsamında Manisa'nın Salihli ilçesinde yakalanan ve adliyeye sevk edilen eski İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Rüstem Eryılmaz, tutuklandı.
 • 19 Ağustos 2016 19:39Hrant Dink Davasını Karara Bağlayan Hakimin YakalanmHrant Dink Davasını Karara Bağlayan Hakimin YakalanmFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Manisa'nın Salihli ilçesinde gözaltına alınan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davayı karara bağlayan eski İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Rüstem Eryılmaz, adliyeye gönderildi.
 • 19 Ağustos 2016 19:23Hakim ve Savcı Adayları Kura TöreniAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CIA'in elinde Fetullah Gülen'in bu darbe teşebbüsünü sevk, idare ettiğine dair delil miktarının, Türkiye'nin elindeki delilden daha fazla olduğundan eminim. Çünkü Fetullah Gülen'in kalbinin saniyede kaç defa attığını, kaç defa nefes verdiğini, oraya girenin çıkanın kim olduğunu, gecenin karanlığında o malikanenin etrafında uçan siyah sineklerin cinsiyetini dahi bilen CIA'in, Fetullah Gülen'in bu işi sevk ve idare ettiğini bilmediğini bize söylemek, bütün dünyanın ve Türk milletinin aklıyla alay etmektir.
 • 19 Ağustos 2016 18:39Hakim Bülent Kınay, Aziz Yıldırım Hakkında Suç Duyurusunda BulunduHakim Bülent Kınay, Aziz Yıldırım Hakkında Suç Duyurusunda BulunduFenerbahçe kulübü web sitesi üzerinden hakim Bülent Kınay'ın Başkan Aziz Yıldırım aleyhine suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.