15:1800
SON DAKİKA HSYK HABERLERİ

Son Dakika Hsyk Haberleri

   

  Bakan Bozdağ'dan Eski HSYK Üyelerine Yemek

  Bakan Bozdağ'dan eski HSYK üyelerine yemek-Adalet Bakanı Bozdağ, görevleri sona eren HSYK üyeleriyle yemekte bir araya geldiANKARA (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevleri sona eren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleriyle yemekte bir araya geldi. (Bugün 15:12)

   

  Savcı Sarı'dan Başkan Gökce'ye Ziyaret

  Savcı Sarı'dan Başkan Gökce'ye Ziyaret

  HSYK Kararnamesi ile Korkuteli Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Muhammet Sarı, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce'yi makamında ziyaret etti. (Bugün 11:01)

   

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Uzunca süredir çalışmalarımız var, farklı kesimlerden yeri geldiği zaman onu açıklayacağız ve bu yansıdığı için saklamakta bir beis yok. Partileşme noktasına gelindi" dedi. (Dün 22:20)

   

  CHP Grup Toplantısı (3)

  CHP TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Bütün endişe 17 Aralık için de böyle bir karar verilebilir miydi? (Dün 16:07)

   

  Kemal Kılıçdaroğlı: Neyi Kapatırsanız Kapatın, Bu Dosyalar Kapanmaz

  17 Aralık’tan sonraki tüm yasal düzenlemelerin yolsuzluk dosyalarını kapatmak için çıkarıldığını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Neyi kapatırsanız kapatın, bu dosyalar kapanmaz. Bu dosyaların hesabını gün gelecek vereceksiniz. (Dün 15:42)

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (Dün 13:57)

   

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatasını Aldı

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatasını Aldı

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine 12 Ekim günü seçilen yeni üyeler, üyelik ve üyelikleri sırasında önlerine gelecek olan dosyalarla ilgili açıklamalarda bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ysk Başkanı Güven - Erken Seçim

  Ysk Başkanı Güven - Erken Seçim

  YSK Başkanı Güven: -"YSK'nın basında çıkan haberlere göre pozisyon belirlemesi düşünülemez. Kaldı ki erken seçimi kararı verecek olan da YSK değildir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  YSK Başkanı Güven: Erken Seçim Kararı Vermek YSK'nın Görevi Değildir

  Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, erken seçim kararı vermenin YSK'nın görev ve yetki alanında olmadığını söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ysk Başkanı Güven Açıklaması

  "YSK'nın basında çıkan haberlere göre pozisyon belirlemesi düşünülemez. Kaldı ki erken seçimi kararı verecek olan da YSK değildir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  HSYK üyeliğine seçilen yeni üyeler, YSK'da düzenlenen törenle mazbatalarını aldı YSK Başkanı Güven: "HSYK'ya seçilen üyelerimizin de mahkemelerin bağımsızlığı ve hakimlik teminatı esaslarına göre görev yapacağına inancım tamdır" HSYK Üyesi Ömür Topaç: "Önceliğimiz, meslek içi sorunları tespit edip, süreç içinde gördüğümüz noktalardaki sorunları tespit etmek. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK Asıl Üye ve Yedekler Mazbatalarını Aldı

  HSYK Asıl Üye ve Yedekler Mazbatalarını Aldı

  12 Ekim’de yapılan seçimlerde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) seçilen üyeler Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine seçilen 10 asil 6 yedek üyeye mazbatasını verdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP İl Örgütü, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini adliye binasının önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP İl Örgütü, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini adliye binasının önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ysk Başkanı Güven: Ysk'da Erken Seçim Alarmı Yoktur

  Ysk Başkanı Güven: Ysk'da Erken Seçim Alarmı Yoktur

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bursa Chp'den Siyah Çelenkli Protesto

  Bursa Chp'den Siyah Çelenkli Protesto

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17 Aralık soruşturmasına verdiği takipsizlikle takipsizlik kararına tepki gösteren CHP Bursa il örgütü de adliye sarayına siyah çelenk bıraktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Milletvekili Özel: Takipsizlikle Adaletin Saati 17.25'te Durdu

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında takipsizlik kararı verilmesinin, adalet adına bir katliam olduğunu söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Soruşturma Komisyonu Üyesi Türmen: Takipsizlik Kararı, Hukuktan Çok Siyasi

  CHP İzmir Milletvekili ve Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Rıza Türmen, savcının, 17 Aralık soruşturması çerçevesinde Meclis'teki komisyon sona ermeden takipsizlik kararı vermesinin yanlış olduğunu belirterek takipsizlik kararının, hukuktan çok siyasi nedenlerle alınmış bir karara benzediğini söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ülkede Yolsuzluğu ve Rüşveti Soruşturacak Cesur ve Kararlı Bir Yargı Kalmadı'

  CHP Kırıkkale İl Başkanı Avukat Ziya Kavlak, Türkiye'de yolsuzluğu ve rüşveti Türk milleti adına soruşturacak cesur ve kararlı bir yargının kalmadığını söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP İzmir Milletvekili Türmen Açıklaması

  "Savcının, 17 Aralık soruşturması çerçevesinde, Meclis'teki komisyon sona ermeden takipsizlik kararı vermesi yanlıştır" "Takipsizlik kararı, hukuktan çok siyasi nedenlerle alınmış bir karara benziyor" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bal: Çok Büyük Yolsuzluk İddiasının Üstü Örtülüyorsa Bu Hayırlı Olmaz

  Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, yolsuzluk soruşturmasına verilen takipsizlik kararını eleştirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 15:18:04. #1.12#