02:5100
SON DAKİKA HSYK HABERLERİ

Son Dakika Hsyk Haberleri

   

  Halaçoğlu: 'Peşmergelerin Türkiye'den Geçmesi Anayasal Suçtur'

  Halaçoğlu: "Peşmergelerin Türkiye'den Geçmesi Anayasal Suçtur"

  MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu: - "(Öcalan'a sekreterya talebi) 40 bin kişinin katili olan birinin bu pozisyona gelmesi hükümetin aslında yaptığın yanlış politikalarının göstergesidir"- "Peşmergelerin Türkiye'den geçmesi anayasal suçtur"KAYSERİ (AA) - MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Abdullah Öcalan'a sekreterya oluşturulması talebine ilişkin, "40 bin kişinin katili olan birinin bu pozisyona gelmesi hükümetin aslında yaptığın yanlış politikalarının göstergesidir" dedi. (Dün 19:15)

   

  İstanbul Adliyesi, Yeni HSYK Üyesini Törenle Uğurladı

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine seçilen İstanbul hakimlerinden Mehmet Durgun törenle Ankara’ya uğurlandı. (Dün 18:48)

   

  MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu Açıklaması

  "(Öcalan'a sekreterya talebi) 40 bin kişinin katili olan birinin bu pozisyona gelmesi hükümetin aslında yaptığın yanlış politikalarının göstergesidir" "Peşmergelerin Türkiye'den geçmesi anayasal suçtur" (Dün 17:49)

   

  Yeni HSYK Üyesi İçin Adliyede Uğurlama Töreni

  Yeni HSYK Üyesi İçin Adliyede Uğurlama Töreni

  size: 14.5pt;">HSYK üyeliğine seçilen İstanbul Ticaret Mahkemeleri hakimlerinden Mehmet Durgun için uzun yıllar çalıştığı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda veda töreni düzenlendi. (Dün 17:40)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (6) "Bundan sonra bir partinin genel başkan yardımcıları üzerinden siyasi operasyon yapmaya kalkışanlar ya da başka bir parti için genel başkanını yerinden edip onun yerine bir genel başkan getirmek için yatak odasına girenlere kesinlikle izin de verilmeyecek, böyle bir uygulama yapan en büyük suçlu olarak cezalandırılacak" "Hep hesaplarında gördükleri rüya neydi bliyor musunuz? Özal sonrası ANAP, Demirel sonrası Doğru Yol, hep onu hesap ettiler. (Dün 16:59)

   

  Muzaffer Tekin, 'Kumpas' İddiasıyla İlgili İfade Verdi

  Ergenekon davasının kumpas olduğu iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında davanın sanıklarından eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin, savcıya ifade verdi. (Dün 16:58)

   

  Erdoğan'a Hakaret Eden Savcıya Beraat

  Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Ala ve dönemin HSYK üyelerine telefonda konuştuğu sırada hakaret eden ve bu ses kaydı sosyal paylaşım sitesine düşen Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci'nin beraatını onadı Demirci'ye görevi savsaklamadan verilen ve para cezasına çevrilen ceza da onandı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "Cumhurbaşkanının PYD Terör Örgütüdür Tezi 48 Saatte Havada Kalmıştır"

  CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Cumhurbaşkanının 'PYD bir terör örgütüdür' tezi 48 saatte havada kalmıştır." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bakan Bozdağ'dan Eski HSYK Üyelerine Yemek

  Adalet Bakanı Bozdağ, görevleri sona eren HSYK üyeleriyle yemekte bir araya geldi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bozdağ'dan Eski HSYK Üyelerine Yemek

  Adalet Bakanı Bozdağ, görevleri sona eren HSYK üyeleriyle yemekte bir araya geldi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Savcı Sarı'dan Başkan Gökce'ye Ziyaret

  Savcı Sarı'dan Başkan Gökce'ye Ziyaret

  HSYK Kararnamesi ile Korkuteli Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Muhammet Sarı, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce'yi makamında ziyaret etti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  İdris Bal'dan Yeni Parti Açıklaması

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Uzunca süredir çalışmalarımız var, farklı kesimlerden yeri geldiği zaman onu açıklayacağız ve bu yansıdığı için saklamakta bir beis yok. Partileşme noktasına gelindi" dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  "Aynen Darbe Dönemi Gibi İçeride Bir Kutuplaşma Yaşanıyor"

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, "Uzunca süredir çalışmalarımız var, farklı kesimlerden yeri geldiği zaman onu açıklayacağız." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  MHP'li Günal: Antidemokratik Yasalar Türkiye'nin İtibarını Dünyada Sıfırladı

  MHP Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet Günal, AK Parti'nin gece yarısı Meclis'e sunduğu yargı paketinin, antidemokratik düzenlemeler sebebiyle Türkiye'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) mahkum ettireceğini söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP Grup Toplantısı (4)

  - Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Bütün endişe 17 Aralık için de böyle bir karar verilebilir miydi? (21 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP Grup Toplantısı (3)

  CHP TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Bütün endişe 17 Aralık için de böyle bir karar verilebilir miydi? (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Kemal Kılıçdaroğlı: Neyi Kapatırsanız Kapatın, Bu Dosyalar Kapanmaz

  17 Aralık’tan sonraki tüm yasal düzenlemelerin yolsuzluk dosyalarını kapatmak için çıkarıldığını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Neyi kapatırsanız kapatın, bu dosyalar kapanmaz. Bu dosyaların hesabını gün gelecek vereceksiniz. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatasını Aldı

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatasını Aldı

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine 12 Ekim günü seçilen yeni üyeler, üyelik ve üyelikleri sırasında önlerine gelecek olan dosyalarla ilgili açıklamalarda bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Ysk Başkanı Güven - Erken Seçim

  Ysk Başkanı Güven - Erken Seçim

  YSK Başkanı Güven: -"YSK'nın basında çıkan haberlere göre pozisyon belirlemesi düşünülemez. Kaldı ki erken seçimi kararı verecek olan da YSK değildir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  YSK Başkanı Güven: Erken Seçim Kararı Vermek YSK'nın Görevi Değildir

  Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, erken seçim kararı vermenin YSK'nın görev ve yetki alanında olmadığını söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ysk Başkanı Güven Açıklaması

  "YSK'nın basında çıkan haberlere göre pozisyon belirlemesi düşünülemez. Kaldı ki erken seçimi kararı verecek olan da YSK değildir. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  HSYK üyeliğine seçilen yeni üyeler, YSK'da düzenlenen törenle mazbatalarını aldı YSK Başkanı Güven: "HSYK'ya seçilen üyelerimizin de mahkemelerin bağımsızlığı ve hakimlik teminatı esaslarına göre görev yapacağına inancım tamdır" HSYK Üyesi Ömür Topaç: "Önceliğimiz, meslek içi sorunları tespit edip, süreç içinde gördüğümüz noktalardaki sorunları tespit etmek. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK Asıl Üye ve Yedekler Mazbatalarını Aldı

  HSYK Asıl Üye ve Yedekler Mazbatalarını Aldı

  12 Ekim’de yapılan seçimlerde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) seçilen üyeler Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  HSYK'nın Yeni Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine seçilen 10 asil 6 yedek üyeye mazbatasını verdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP İl Örgütü, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini adliye binasının önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP İl Örgütü, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini adliye binasının önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ysk Başkanı Güven: Ysk'da Erken Seçim Alarmı Yoktur

  Ysk Başkanı Güven: Ysk'da Erken Seçim Alarmı Yoktur

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bursa Chp'den Siyah Çelenkli Protesto

  Bursa Chp'den Siyah Çelenkli Protesto

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17 Aralık soruşturmasına verdiği takipsizlikle takipsizlik kararına tepki gösteren CHP Bursa il örgütü de adliye sarayına siyah çelenk bıraktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Milletvekili Özel: Takipsizlikle Adaletin Saati 17.25'te Durdu

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında takipsizlik kararı verilmesinin, adalet adına bir katliam olduğunu söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Soruşturma Komisyonu Üyesi Türmen: Takipsizlik Kararı, Hukuktan Çok Siyasi

  CHP İzmir Milletvekili ve Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi Rıza Türmen, savcının, 17 Aralık soruşturması çerçevesinde Meclis'teki komisyon sona ermeden takipsizlik kararı vermesinin yanlış olduğunu belirterek takipsizlik kararının, hukuktan çok siyasi nedenlerle alınmış bir karara benzediğini söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ülkede Yolsuzluğu ve Rüşveti Soruşturacak Cesur ve Kararlı Bir Yargı Kalmadı'

  CHP Kırıkkale İl Başkanı Avukat Ziya Kavlak, Türkiye'de yolsuzluğu ve rüşveti Türk milleti adına soruşturacak cesur ve kararlı bir yargının kalmadığını söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP İzmir Milletvekili Türmen Açıklaması

  "Savcının, 17 Aralık soruşturması çerçevesinde, Meclis'teki komisyon sona ermeden takipsizlik kararı vermesi yanlıştır" "Takipsizlik kararı, hukuktan çok siyasi nedenlerle alınmış bir karara benziyor" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bal: Çok Büyük Yolsuzluk İddiasının Üstü Örtülüyorsa Bu Hayırlı Olmaz

  Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, yolsuzluk soruşturmasına verilen takipsizlik kararını eleştirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'den Siyah Çelenkli Protesto

  CHP'den Siyah Çelenkli Protesto

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17 Aralık soruşturmasına verdiği takipsizlik kararına tepki gösteren CHP Bursa il örgütü de adliye sarayına siyah çelenk bıraktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bağımsız Milletvekili Bal Açıklaması

  Bağımsız Milletvekili Bal Açıklaması

  "17 Aralık soruşturması kapsamında verilen takipsizlik kararı, demokratikleşme ve yargının adalet dağıtabilmesi açısından geri adımdır" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'liler Balıkesir Adliyesi'ne Siyah Çelenk Koydu

  CHP'liler Balıkesir Adliyesi'ne Siyah Çelenk Koydu

  CHP Balıkesir İl Başkanlığı 17 ve 25 Aralık yolsuzluk dosyalarına takipsizlik kararı verilmesini protesto etmek amacıyla adliye binası girişine, üzerinde "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk koydu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ayhan: Yargı Aklama Mekanizması Olarak Kullanılan Bir Merci Olmamalıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Türkiye’de adaletin büyük yara aldığını belirterek "Yargı, aklama mekanizması olarak kullanılan bir merci olmamalıdır. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Van'da CHP'liler Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Van'da CHP'liler Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Van CHP il teşkilatı üyeleri,17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili verilen 'takipsizlik' kararını Adliye önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Eskişehir'de CHP'liler Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Eskişehir'de CHP'liler Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Eskişehir'de CHP'liler, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonu dosyaları hakkında verilen 'takipsizlik' kararına tepki olarak Adalet Sarayı önüne çelenk bıraktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adliyeye Silah Çelenk Bırakıp Takipsizlik Kararına Tepki Gösterdiler

  Adliyeye Silah Çelenk Bırakıp Takipsizlik Kararına Tepki Gösterdiler

  Türkiye’yi sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrasında açılan soruşturmalara takipsizlik kararı verilmesine yönelik tepkiler sürüyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Avukat Çakır: Endişelerimiz Büyük

  Avukat Çakır: Endişelerimiz Büyük

  Hatay Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır, "Temel hak ve özgürlükler tırpanlanarak, yok edilmeye çalışılıyor" dedi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gündem / 20 Ekim 2014

  Gündem / 20 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gündem Özeti / 20 Ekim 2014

  Gündem Özeti / 20 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 02:51:33. #1.13#