SON DAKİKA HSYK HABERLERİ

Son Dakika Hsyk Haberleri

 • 29 Temmuz 2016 03:33Danıştaya Seçilen Üyeler Resmi Gazete'deHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığınca belirlenen 75 kişilik Danıştay üyeliği listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 28 Temmuz 2016 17:15Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Kılıç, Başkan Bakıcı'yı Ziyaret EttiBozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Kılıç, Başkan Bakıcı'yı Ziyaret EttiBozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Savaş Kılıç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’yı makamında ziyaret etti.
 • 28 Temmuz 2016 14:56Kılıçdaroğlu'nun AçıklamalarıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe konusunda tehdidin devam edip etmediği ve kendisine yönelik bir tehdidin olup olmadığına ilişkin, "O konuda duyumlar geldi.
 • 28 Temmuz 2016 13:32Adalet Bakanı Bozdağ: (3)Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Yargının içerisinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne inanmış bir kişi oradan gelen talimatı Anayasa ve yasalara rağmen onları da çiğneyerek uygulayabiliyorsa bizim bunu seyretmemiz kabul edilemez." dedi.
 • 28 Temmuz 2016 13:20CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Anayasal sistemi değiştirmek, seçilen bir hükümeti darbe ile devre dışı bırakmak yasalarımıza göre suçtur, dolayısıyla bunların Silahlı Kuvvetler'de bulunması doğru değildir, ihraçları olağandır.
 • 28 Temmuz 2016 13:12Kılıçdaroğlu: "Darbeyle İlişkili Olanların İhraç Edilmesinden Daha Doğal Bir Şey Olamaz"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki ihraçlara ilişkin, "Darbeyle ilişkili olanların ihraç edilmesinden daha doğal bir şey olamaz zaten. Çünkü bir anayasal sistemi değiştirmek, seçilen bir hükümeti darbeyle devre dışı bırakmak yasalarımıza göre suçtur.
 • 28 Temmuz 2016 00:40Ohal'e İlişkin İkinci Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (5)"Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kararname"ye göre, bugün yapılacak Yüksek Askeri Şura'da alınacak kararlar ile yapılacak olan terfi, atama, nasıp, kadroların kullanılması, emekliye sevk ve ilişik kesme işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla uygulanacak.
 • 27 Temmuz 2016 19:36Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Bu ayağın sivil ayağı vardır, içeride sivil ayağı vardır, dışarıda sivil ayağı vardır, yargı ayağı vardır, emniyet ayağı vardır, bunlar çıkartılıyor.
 • 27 Temmuz 2016 18:11Hakimliğe Kabul Edilmeyen Kızı Kalp Krizinden Ölen Astsubay Babanın Fetö İsyanıHakimliğe Kabul Edilmeyen Kızı Kalp Krizinden Ölen Astsubay Babanın Fetö İsyanıYaklaşık 3 yıl önce aşırı strese bağlı kalp krizinden hayatını kaybeden genç hakim adayı Didem Yaylalı’yı kendilerine biad etmediği için hakimliğe almadıkları iddia edilen 4 HSYK üyesinin FÖTE soruşturması kapsamında tutuklandıkları ortaya çıktı.
 • 27 Temmuz 2016 17:13CHP'li Gök: "Bir An Önce Yargı Bağımsızlığının Sağlanması Gerekiyor"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Levent Gök, “Türkiye’de çökertilmiş olan adalet duygusunun ve yargıda görmüş olduğumuz olumsuz tablonun çözümü açısından bir an önce yargı bağımsızlığının sağlanması gerekiyor” dedi.
 • 27 Temmuz 2016 17:00Gazetecilerden Adalet Komisyonu Başkanına ZiyaretGazetecilerden Adalet Komisyonu Başkanına ZiyaretTürkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla Adalet Komisyonu Başkanı Sait Özdemir’i ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 16:43Emekli Astsubay Yaşar Yaylalı: Kızımın Hakim Olmasını Engelleyenler Şimdi CezaevindeEmekli Astsubay Yaşar Yaylalı: Kızımın Hakim Olmasını Engelleyenler Şimdi CezaevindeMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde 3 yıl önce kaldığı otel odasında ölü bulunan hakim adayı Didem Yaylalı'yı, iddiaya göre 'kendilerine biat etmediği' için hakimliğe almayan eski HSYK üyelerinin bazıları tutuklanırken, baba Yaşar Yaylalı, "Kızımın ölümüne neden olanlar şu anda cezaevinde.
 • 27 Temmuz 2016 16:03İstanbul Adalet Sarayı'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleştiİstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, HSYK Kararname ile İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanmasının ardından görevini devretti.
 • 27 Temmuz 2016 16:00Emekli Astsubay Yaşar Yaylalı: Kızımın Hakim Olmasını Engelleyenler Şimdi CezaevindeEmekli Astsubay Yaşar Yaylalı: Kızımın Hakim Olmasını Engelleyenler Şimdi CezaevindeMuğla'nın Fethiye İlçesi'nde 3 yıl önce kaldığı otel odasında ölü bulunan hakim adayı Didem Yaylalı'yı, iddiaya göre 'kendilerine biat etmediği' için hakimliğe almayan eski HSYK üyelerinin bazıları tutuklanırken, baba Yaşar Yaylalı, "Kızımın ölümüne neden olanlar şu anda cezaevinde.
 • 27 Temmuz 2016 15:57İstanbul Adliyesi'nde Devir TeslimHakimler Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 26 Temmuz'da yayımladığı kararnameyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atanan İrfan Fidan, "Başta bu aziz milletin evlatlarının kanını döken ve döktüren, Amerika'daki meczubun liderliğindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olmak üzere, tüm suç örgütleriyle mücadelemiz hukuk sınırları içerisinde en etkin biçimde yürütülmektedir, yürütülmeye de devam edecektir.
 • 27 Temmuz 2016 15:55CHP Grup Başkanvekili Gök AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Biz CHP olarak öteden beri, Türkiye'de yargı bağımsızlığının sağlanması açısından bir anayasa çalışmasına katkı sunacağımızı ifade ediyorduk. İşte bu ortam tam da o ortamdır.
 • 27 Temmuz 2016 15:35MHP Grup Başkanvekili Akçay AçıklamasıMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Nasıl bir Anayasa değişikliği arzu edildiği hususu ortaya konulduktan sonra, mutabakatla, iyi niyetle, samimiyetle bu uzlaşmanın sağlanacağı ümidi içerisindeyiz.
 • 27 Temmuz 2016 15:17Başsavcı İrfan Fidan Görevi Devraldı 2Başsavcı İrfan Fidan Görevi Devraldı 2* İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan,"Amerika'daki meczubun liderliğindeki Fethullahçı terör örgütü olmak üzere, tüm suç örgütleriyle mücadelemiz hukuk sınırları içerisinde en etkin biçimde yürütülmektedir yürütülmeye de devam edecektirHaber: Ümit TÜRK - Kamera: Güven USTA/ İstanbul - DHAHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 26 Temmuz kararnamesiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Hadi Salihoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görevini İrfan Fidan'a devretti.
 • 27 Temmuz 2016 13:04Başkan Yağcı'dan Ağır Ceza Reisi Doğan ile Başsavcı Çoban'a ZiyaretBaşkan Yağcı'dan Ağır Ceza Reisi Doğan ile Başsavcı Çoban'a ZiyaretHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2016 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesiyle Bilecik’e atanan Ağır Ceza Reisi Cengiz Doğan ile Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban’ı ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 12:33Uğur Işılak: İdam Yasasına Gerek Yok! İp Milletin ElindeUğur Işılak: İdam Yasasına Gerek Yok! İp Milletin ElindeUğur Işılak sahne aldığı demokrasi nöbetinde, darbecilerin asılması için "İdam yasasının çıkmasına gerek yok. İp milletin elinde. İsterseniz sallandırırsınız." dedi.
 • 27 Temmuz 2016 04:2915 Temmuz Askeri Okullarda Ders Olarak, Okutulacak15 Temmuz Askeri Okullarda Ders Olarak, OkutulacakGaziantep’teki demokrasi nöbetine katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, 15 Temmuz’u askeri okullarda ders olarak okutulacağını belirterek, “Bu askeri liselerde harp okullarında ne öğretiliyor, ne yediriliyor ki iki de bir, darbe yapmaya kalkıyorlar.
 • 26 Temmuz 2016 19:51Manisa'da Görevden Uzaklaştırma 1421'e YükseldiManisa'da Görevden Uzaklaştırma 1421'e YükseldiManisa'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 1421 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığı, 32 kamu görevlisi ile 25 hakim ve savcının tutuklandığı bildirildi.
 • 26 Temmuz 2016 18:53Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Kılıç, Göreve BaşladıBozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Kılıç, Göreve BaşladıBilecik’in Bozüyük ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Savaş Kılıç, Bozüyük adliyesi olarak herkesin derdini rahatlıkla anlatabileceği bir kurum olmaya özen göstereceklerini söyledi.
 • 26 Temmuz 2016 18:42Manisa'da Tutuklu Kamu Personeli Sayısı 57 Oldu15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Manisa’daki tutuklu kamu personeli sayısı 57’ye yükseldi.
 • 26 Temmuz 2016 18:24MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay AçıklamasıANKARA (İHA) – MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Yasama, yürütme ve yargı devletin bütün demokratik kurumlarını bir tarafsızlık ve bağımsızlık içerisinde ele almak gerekir ve objektif kurallara bağlamak gerekir” dedi.
 • 26 Temmuz 2016 17:53Bolu Cumhuriyet Başsavcısı'ndan Fetö Operasyonu Açıklaması15 Mayıs darbe girişimi sonrasında Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı Bolu’da peş peşe operasyonlar yapılırken, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, “Bolu Valiliği çalışanları hakkında FETÖ üyesi ve darbeye teşebbüs etmekten dolayı çok sayıda gözaltı kararlarımız var. Bunların dışında avukat, işçi, Polat A.Ş. çalışanları, iş adamları hakkında gözaltı kararlarımız mevcut ve şu anda emniyette ifadeleri alınıyor, deliller toplanmaya çalışılıyor.
 • 26 Temmuz 2016 17:34Hakimden Şok Suç DuyurusuAnadolu adalet Sarayı'nda darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 60'a yakın hakim ve savcının tutuklama kararına imza atan Sulh Ceza Hakimi, kendisine yönelik 'suikast ihtimaline' karşı suç duyurusunda bulundu.
 • 26 Temmuz 2016 16:44Adalet Bakanı Bozdağ: (3)Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Bu dava, soruşturma Cumhuriyet tarihinin en büyük soruşturması ve davası olarak gözüküyor.
 • 26 Temmuz 2016 16:06CHP'li Altay: Uzlaşma İçin Fedakarlığa AçığızCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe'de muhalefet partilerinin liderleri ile bir araya geldiği zirvenin önümüzdeki sürece olumlu yansıyacağını söyledi.
 • 26 Temmuz 2016 16:04Adalet Bakanı Bozdağ: (1)Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensup ve darbe girişiminde bulunanların üstlerinden çıkan 1 dolarlarla ilgili, "Bana gelen bazı bilgiler var, 'şu olabilir' diye ama onun aksi bilgiler de çıkabilir.
 • 26 Temmuz 2016 15:55Ak Partili Şentop: "Yargı ile İlgili Olarak Hem Sivil Hem de Askeri Yargıda Ciddi Problemler Var"AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, sivil ve askeri yargıda ciddi problemler olduğunu söyledi.
 • 26 Temmuz 2016 15:52Çarşamba'da 'Fetö' Operasyonu: 5 GözaltıÇarşamba'da 'Fetö' Operasyonu: 5 GözaltıSamsun Çarşamba ilçesinde ‘FETÖ’ operasyonu kapsamında 2’si Terme Adliyesi’nde görevli 4 hakim ve 1 savcının gözaltına alındığı öğrenildi.
 • 26 Temmuz 2016 15:34MHP'li Akçay: Uzlaşılan 60 Madde de Pakete KonulabilirMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM gündemine gelmesi beklenen mini anayasa paketiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 26 Temmuz 2016 15:22Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop'tan Anayasa AçıklamasıMeclis Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, siyasi partiler arasında yargıyla ilgili düzenlemeleri içeren mini Anayasa paketinde büyük ölçüde mutabakat sağlanacağını ifade etti.
 • 26 Temmuz 2016 13:25CHP Grup Başkanvekili Altay'dan Hükümete UyarıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, "Kinle nefretle değil, adaletle darbecilerin üzerine gidilmeli. Bu mücadeleyi en acımasız şekilde yapın ama bu mücadele intikama dönüşmesin, cadı avına dönüşmesin, masun insanın temel hak ve özgürlükleri, özlük hakları gasp edilmesin.
 • 26 Temmuz 2016 13:21CHP Grup Başkanvekili Altay AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Hükümetin darbecilerle mücadele ederken, kamu vicdanını kanatmaya hakkı olmadığını belirterek, "İyi niyet ve samimiyetle Hükümete sesleniyorum, bu mücadeleyi en acımasız şekilde yapın, size destek olmaya varız ama bu mücadele bir kin ve intikam projesine, cadı avına dönüşmesin.
 • 26 Temmuz 2016 12:54CHP'li Altay: Yeğenimin Öğretmenlik Lisansı İptal EdildiCHP'li Altay: Yeğenimin Öğretmenlik Lisansı İptal EdildiCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 15 Temmuz sonrasında bir 'cadı avı' başlatıldığını savunarak ağabeyinin kızının öğretmenlik lisansının iptal edildiğini söyledi.
 • 26 Temmuz 2016 12:35CHP'li Altay'dan Anayasa AçıklamasıCHP'li Altay'dan Anayasa AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yeni Anayasa için şartlarının ilk dört maddenin muhafazası, parlamenter sistemin korunması ve darbe hukukunun temizlenmesi olduğunu söyledi.
 • 26 Temmuz 2016 12:28Başkan Akdoğan'dan Başsavcı Öselmiş'e Hayırlı Olsun ZiyaretiBaşkan Akdoğan'dan Başsavcı Öselmiş'e Hayırlı Olsun ZiyaretiNiğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Seyfullah Öselmiş’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 25 Temmuz 2016 20:40Fetö'nün Darbe Girişimiİzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararı doğrultusunda açığa alınan ve hakkında yakalama kararı bulunan bir savcı tutuklandı.
 • 25 Temmuz 2016 18:32Batman Valisi Deniz, Cumhuriyet Başsavcısı Taşkale'yi Ziyaret EttiBatman Valisi Ahmet Deniz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararnamesiyle Batman'a Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Şenol Taşkale'yi ziyaret etti.
 • 25 Temmuz 2016 17:51Yargıtay ve Danıştay'a 342 Üye SeçilmesiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunda Yargıtay ve Danıştaya yeniden üye seçilemeyen isimlerin, kanunun yürürlüğe girdiği 23 Temmuz'dan itibaren 10 gün içinde ilk derece mahkemelerine atamaları yapılacak.
 • 25 Temmuz 2016 17:23Manisa'da Tutuklamalar Devam EdiyorManisa'da darbe girişimi nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında 1081 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığı, 31 kamu görevlisi ile 22 hakim ve savcının tutuklandığı belirtildi.
 • 25 Temmuz 2016 17:07Manisa'da 31 Kamu Görevlisi ve 22 Hakim ile Savcı TutuklandıManisa'da 1481 kamu görevlisi görevlerinden uzaklaştırılırken, 31 kamu görevlisi ve 22 hakim ile savcı tutuklandı.
 • 25 Temmuz 2016 16:57Başkan Keleş, Başsavcı Düzgün'e ZiyaretBaşkan Keleş, Başsavcı Düzgün'e ZiyaretDüzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, bir süre önce Düzce’ye atanan Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün’ü makamında ziyaret etti.
 • 25 Temmuz 2016 16:27Manisa'da Darbe SoruşturmasıManisa Valiliği, darbe girişimi sonrası yapılan soruşturma kapsamında bugün itibariyle 31 kamu görevlisinin tutuklandığını, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararıyla görevden uzaklaştırılan 30 yargı mensubundan da 22’sinin tutuklandığını açıkladı.
 • 25 Temmuz 2016 14:43HSYK Olağanüstü ToplandıHSYK Olağanüstü ToplandıHSYK olağanüstü toplandı.
 • 25 Temmuz 2016 14:13Yargıtay ve Danıştay'a 342 Üye SeçildiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) bugün gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda yapılan gizli oylamayla Yargıtay'a 267, Danıştay'a ise 75 üye seçildi.
 • 25 Temmuz 2016 13:59İşte Danıştay'ın Yeni ÜyeleriHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun bugün yapılan toplantısında Danıştay Üyeliğine Seçilenlerin tam listesi ise şöyle: Sıra No Sicil No Adı Soyadı1 33778 ABDULLAH ARTUNÇ2 33784 ABDURRAHMAN GENÇBAY3 33609 ADİL MEMİŞ4 32681 AHMET ARSLAN5 27712 AHMET YAHYA ÖZDEMİR6 26422 ALAİTTİN ALİ ÖĞÜŞ7.
 • 25 Temmuz 2016 13:57Yargıtay Üyeliğine 267, Danıştay Üyeliğine 75 Kişi SeçildiHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı, bugünkü oturumda yapılan gizli oylama ile Yargıtay üyeliğine 267, Danıştay üyeliğine ise 75 kişinin seçildiğini açıkladıYARGITAY ÜYELİĞİHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle; "23/07/2016 tarihli ve 29779 2. mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6723 sayılı Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 2797 sayılı Yargıtay Kanunu'na eklenen geçici 15 inci madde uyarınca üyelikleri sona erenler arasından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 25/07/2016 tarihli oturumunda yapılan gizli oylamayla seçim yapılmış olup, Yargıtay üyeliğine seçilenlere ilişkin liste ekte sunulmuştur.