12:1800
SON DAKİKA HUNKAR HACI BEKTAS VELI HABERLERİ

Son Dakika Hunkar Hacı Bektas Velı Haberleri

   

  800 Yıldır Korunan Kılıç ve Hırka

  İbrahim Özdemir - Hacı Bektaş Veli'nin gönül erlerinden olduğu ve Ahmet Yesevi'nin Anadolu'nun İslamlaşması ve Türkleşmesi için bölgeye gönderdiği bilinen Güvenç Abdal'ın, 800 yıllık kılıç ve hırkası, torunlarından olan Taşlıca Köyü Camii İmamı... (24 Nisan 2012 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu: Acıları Bal Eylemesini Bilen Bir Kültürden Geliyoruz

  Kılıçdaroğlu: Acıları Bal Eylemesini Bilen Bir Kültürden Geliyoruz

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli Dayanışma ve Kültür Vakfı'nın düzenlediği aşure gününde, bayram olarak kutlanan pek çok şeyin kökeninde acıların olduğunu belirtti. (18 Aralık 2011 Pazar )

   

  'Kişiye Özel Düzenleme Olmaz'

  "Kişiye Özel Düzenleme Olmaz"

  Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine İlişkin Anayasaya işaret etti ve "kişiye özel düzenleme olmaz" dedi. (18 Aralık 2011 Pazar )

   

 

  İsrail'in Gazze'ye Yardım Götüren Gemilere Saldırısı

  Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Dernekleri Sivas Şube Başkanı Cahit Albayrak, İsrail'in Gazze'ye Yardım Götüren Gemilere Yaptığı Saldırıyı Kınadı (31 Mayıs 2010 Pazartesi )

   

  Manisa'da Sünni ve Aleviler Cemevindeki Aşure Gününe Katıldı

  Manisa'da Sünni ve Aleviler Cemevindeki Aşure Gününe Katıldı

  Manisa Sağlık ve Eğitim Derneği Üyeleri, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Tarafından Cemevinde Düzenlenen Aşure Gününe Katıldı. Misafirlere Aşure ve Pilav İkram Edildi. Misafirler Arasında Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız da Vardı. (28 Aralık 2009 Pazartesi )

   

  Ankara: Dsp Lideri Sezer'den Hacı Bektaş Veli Anma Mesajı

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Alevi-Bektaşiler'in Türkiye Cumhuriyeti'nin asli unsurları olduğunu belirterek, "Ulusal birliği ve bütünlüğü esas alan Alevi-Bektaşi kültürü, bu yönüyle laik demokratik Cumhuriyetimiz'in en güçlü güvencelerinden biridir" dedi. (15 Ağustos 2006 Salı )

   

  Dsp:"aleviler Laikliğin En Güçlü Güvencesi"

  Dsp Genel Başkanı Zeki Sezer, Alevi-bektaşi Kültürünün Laikliğin En Geçlü Güvencesi Olduğunu Söyledi. (15 Ağustos 2006 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 12:18:05. #1.12#