SON DAKİKA İKİZCE HABERLERİ

Son Dakika İkizce Haberleri

 • 14:47Kaş Sarıbelen'e Satıh Asfalt Çalışması YapıldıKaş Sarıbelen'e Satıh Asfalt Çalışması YapıldıAntalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kaş ilçesi Sarıbelen Mahallesi’nde 7 kilometrelik yolu asfaltla kaplandı.
 • 13:50Tzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, Ziraat Odaları tarafından oluşturulan komisyonun, fındık üretilen 16 il ve 130 ilçede örnekleme metodu uygulanarak çotanak sayımı yaptığını ve 2015 fındık rekoltesini 590 bin 394 ton olarak tahmin ettiğini bildirdi.
 • 11:46İl Genel Meclis Başkanı Aynı Günde 20 Köy Gezdiİl Genel Meclis Başkanı Aynı Günde 20 Köy GezdiBilecik İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım bir günde 20 adet köy gezerek, hasta, yaşlı ve durumu olmayan aileleri ziyaret etti, dertlerine derman olmaya çalıştı.
 • 12:31Kaş İkizce Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam EdiyorKaş İkizce Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam EdiyorAntalya’nın Kaş ilçesi İkizce Göleti gövde dolgu çalışması devam ediyor.
 • 13:50Bilecik'te Bu Sene Otobüslerde Bayram Yoğunluğu YokBilecik'te Bu Sene Otobüslerde Bayram Yoğunluğu YokBilecik Belediye Şehirler Arası Otobüsü Terminali’nde, geçen yılların aksine bayram yoğunluğu yaşanmadığı belirtildi.
 • 13:59İkizce'de Kosgeb Bilgilendirme Toplantısıİkizce'de Kosgeb Bilgilendirme ToplantısıOrdu’nun İkizce ilçesinde faaliyet gösteren KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 19:11İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiİkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İkizce sit alanından görüntüler- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir ve Kültür Bakanlığı Kazılar ve Araştırmalar Dairesi Başkanı Melik Ayaz sit alanında incelemede bulunması- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir'in konuşması İkizce sit alanında kaçak kazı incelemesi- Adıyaman'da İkizce sit alanında yapılan kaçak kazı sonrası bölgede inceleme yapıldı- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Bozdemir: - "Şu an bizim yaptığımız incelemeler neticesinde öyle büyük çaplı kazı yapılmadığını tespit ettik" Besni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Sit alanında yapılan kaçak kazı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 17:51İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiBesni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Sit alanında yapılan kaçak kazı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 14:19Talan Edilen Tarihi Bölgede Bozdemir ve Ayaz, İncelemelerde BulunacakTalan Edilen Tarihi Bölgede Bozdemir ve Ayaz, İncelemelerde BulunacakAdıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı Kasabası İkizce mevkiinde 1. derece arkeolojik sit alanında defineciler tarafından yapılan kaçak kazı sonrasında tarihi bölgede Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir, Kültür Bakanlığı Kazılar ve Araştırmalar Dairesi Başkanı Melik Ayaz, incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi.
 • 01:39Adıyaman - İkizce Antik Yerleşim Alanında Kaçak Kazı İncelemesiAdıyaman - İkizce Antik Yerleşim Alanında Kaçak Kazı İncelemesiAdıyaman'ın Besni İlçesi'nde 2'nci derece arkeolojik sit alanı ilan edilen İkizce antik yerleşim alanında kaçak kazı incelemesi yapıldı.
 • 23:55İkizce Antik Yerleşim Alanında Kaçak Kazı İncelemesiİkizce Antik Yerleşim Alanında Kaçak Kazı İncelemesiAdıyaman'ın Besni İlçesi'nde 2'nci derece arkeolojik sit alanı ilan edilen İkizce antik yerleşim alanında kaçak kazı incelemesi yapıldı.
 • 23:48İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiİkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sit alanında inceleme, - Kaçak kazı yapılan yerler, - Kırılan mozaikler, - Adıyaman Müze Müdürü Fehmi Erarslan'ın konuşması, İkizce sit alanında kaçak kazı incelemesi- Adıyaman'da İkizce sit alanında kaçak kazı ihbarı üzerine bölgede inceleme yapıldı- Adıyaman Müze Müdürü Erarslan: "İki yerde kaçak kazıların olduğunu gördük" Besni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Antik Kenti'nde kaçak kazı yapıldığı ihbarı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 22:54İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiBesni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Antik Kenti'nde kaçak kazı yapıldığı ihbarı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 12:10Ütso ve Borsadan Gıda YardımıÜtso ve Borsadan Gıda YardımıYaklaşık 13 yıldır Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından sürdürülen Ramazan yardımları, bu sene de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.
 • 16:53Malatya'da Vali Yardımcısı ve Kaymakam Atamalarıİçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Malatya’da 3 vali yardımcısı ile 7 ilçe kaymakamının yeri değişti.
 • 15:18Ordu'nun Vali Yardımcıları Değiştiİçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesine göre, Ordu’ya 4 yeni vali yardımcısı ve 3 yeni kaymakam atandı.
 • 15:31Ordu'da 2. Ketem Ünye'de HazırlanıyorOrdu Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ünye'de çalışmaları sürdürülen ve 5 yıllığına kira gideri Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanacak olan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'nin (KETEM) 2 ay sonra hizmete açılacağı bildirildi.
 • 15:22Son Yılların En Yağışlı Haziran AyıTürkiye son yılların en yağışlı Haziran aylarından birini yaşıyor.
 • 13:46Ünye'de İşsizlik Rakamı AçıklandıOrdu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Ünye Hizmet Merkezi, sorumluluk bölgelerinde Mayıs ayı itibariyle toplam 5 bin 302 işsiz olduğunu açıkladı.
 • 17:43Motosiklet Kazası: 1 ÖlüMotosiklet Kazası: 1 ÖlüOrdu'nun İkizce İlçesi'nde oturan 20 yaşındaki Mesut Tınkır yönetimindeki motosiklet aydınlatma direğine çarptı.
 • 17:09Bir Yıldır Kocasını ArıyorBir Yıldır Kocasını ArıyorŞırnak’ta iki çocuğuyla yaşam mücadelesi veren iki çocuk annesi Adile Akıncı, bir yıldır evi terk eden kocasını arıyor.
 • 14:38Bir Yıldır Kocasını ArıyorŞırnak'ta bir yıldır kendisinden haber alamadığı kocasını arayan kadın, eşinin dönmesini istedi.
 • 19:38Serenderi Serenderi "Kültür Ambarı"Na DönüştürdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kütüphane'den detay görüntüler- Kütüphanenin dış görüntüsü-Hayati Çalık'ın konuşması-Ordu Üniversitesi İkizce Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Miraç Kaya'nın konuşması-Ordu Üniversitesi İkizce Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Tuğba Kontaş'ın konuşması Serenderi "kültür ambarı"na dönüştürdü- Ordu'nin İkizce ilçesinde çiftçilik yapan Hayati Çalık, evinin yanındaki serenderde 5 bin kitap biriktirerek kütüphane kurdu- Hayati Çalık: "Mısır üretmeyi bıraktıktan sonra boş kalan serenderimi, kültür ambarına dönüştürdüm" İkizce ilçesinde çiftçilik yapan Hayati Çalık, mısır ve pirinç gibi ürünlerini sakladığı evinin yanındaki serenderi, biriktirdiği yaklaşık 5 bin kitapla adeta "kültür ambarı"na dönüştürdü.
 • 15:16Serenderi "Kültür Ambarı"Na Dönüştürdüİkizce ilçesinde çiftçilik yapan Hayati Çalık, mısır ve pirinç gibi ürünlerini sakladığı evinin yanındaki serenderi, biriktirdiği yaklaşık 5 bin kitapla adeta "kültür ambarı"na dönüştürdü.
 • 16:11Ordu Ünye genel seçim sonuçları (Ünye 2015) Oy dağılımıOrdu Ünye genel seçim sonuçları (Ünye 2015) Oy dağılımıOrdu Ünye genel seçim sonuçları. 2015 Ordu Ünye genel seçim sonuçları sonrası bölgede son dakika gelişmeleri. Ordu Ünye ilçesi kesinleşmiş seçim sonuçları ve Odu'nun diğer ilçelerinde sandıklardan çıkan oy dağılımı.
 • 16:09Ordu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu genel seçim sonuçları (2015) Ordu ilçeleri seçim sayfasıOrdu 2015 genel seçim sonuçları. Ordu ili ve ilçelerinde detaylı oy dağılımı. İktidar partisinin geçen dönem 5 vekil çıkardığı Ordu'da genel seçim sonuçlarında sandıklardan çıkan oy oranlarını görüntülemek için linke tıklayın.
 • 09:38Sıcaksu Büyükşehir ile Değer KazanıyorSıcaksu Büyükşehir ile Değer KazanıyorBursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yaşanabilir bir kent olması yolundaki hızla sürdürülen çalışmaları kapsamında projelendirilen Sıcaksu bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 13:28Genel Seçime DoğruAK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı ve Ali Şahin, seçim çalışmalarını sürdürdü.
 • 10:55Sulama Kanalları TemizlendiSulama Kanalları TemizlendiDerme sulama kanallarını temizlemek için yaklaşık 45 gündür çalıştıklarını ifade eden Derme Sulama Birliği Başkanı Abdullah Polat, “2015 yılı sulama sezonu başlamadan önce derme sulama kanallarımızın tamamı temizlendi” dedi.
 • 11:40DSİ 13. Bölge Müdürü Özgür, İkizce ve Özdemir Göletlerindeki Çalışmaları İncelediDSİ 13. Bölge Müdürü Özgür, İkizce ve Özdemir Göletlerindeki Çalışmaları İncelediDSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcısı Özhan Erdanışman ve şube müdürleri ile birlikte,Elmalı ilçesindeki Özdemir ve Kaş ilçesindeki İkizce Gölet inşaatlarında inceleme yaptı.
 • 14:38AK Parti Adayı Aydın, İlçe Ziyaretlerine Devam EdiyorAK Parti Adayı Aydın, İlçe Ziyaretlerine Devam EdiyorSeçim çalışmalarını ağırlıklı olarak Manavgat ve Alanya’da yoğunlaştıran AK Parti Antalya Milletvekili adayı İbrahim Aydın, Antalya’nın kuzey ve batı ilçelerini ziyaret etti.
 • 13:35Balıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BASKİ tarafından İçme Suyu Arıtma Tesislerine alınan jeneratörler düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 16:53Genel Seçimlere DoğruAK Parti Ordu Milletvekili adayı Oktay Çanak, AK Parti'yi 14 Ağustos 2001 tarihinde milletin kurduğunu, milletin yaşatacağını ve bu kutlu yürüyüşün yine millet ile birlikte devam edeceğini söyledi.
 • 18:47Karacabey Köylerinde MHP Adaylarına Yoğun İlgiKaracabey Köylerinde MHP Adaylarına Yoğun İlgiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa Milletvekili Adayları Fevzi Zırhlıoğlu ve Timur Özdemir Karacabey köylerinde kutlu doğum etkinliklerine katıldı.
 • 13:39Fındık Üreticisi KaygılıOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışının fındığa zarar verebileceği bildirilirken, üreticilerin tedbir alması istendi.
 • 13:35Fındık Üreticisi KaygılıOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde etkili olan kar yağışının fındığa zarar verebileceği bildirilirken, üreticilerin tedbir alması istendi.
 • 09:40Sarıkahraman: Don Yok, Doğum Gecikmesi VarSarıkahraman: Don Yok, Doğum Gecikmesi VarÜnye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, fındık üreticilerini sevindiren haber verdi.
 • 18:45Fındık Üreticilerinde Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" Endişesi- Kar yağışı- Fındık bahçesinden detaylar- Fındık üreticileri ile röportaj Fındık üreticilerinde "zirai don" endişesi- Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt: - "Yaşanan bu soğuk havadan Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Aybastı, Korgan, Kumru, İkizce, Çamaş ilçelerindeki fındık bahçeleri olumsuz etkilendi" Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:30Fındık Üreticilerinde Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" EndişesiGörüntü Dökümü: -Kar altında kalan fındık ağaçları-Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt ile röp. Fındık üreticilerinde "zirai don" endişesi- Altınordu Ziraat Odası Başkanı Cörüt: - "Yaşanan bu soğuk havadan Ulubey, Gürgentepe, Gölköy, Aybastı, Korgan, Kumru, İkizce, Çamaş ilçelerindeki fındık bahçeleri olumsuz etkilendi" Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:16Fındık Üreticilerinde "Zirai Don" EndişesiAltınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Ordu'nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava nedeniyle 8 ilçede fındıkta zirai dondan etkilendiğini söyledi.
 • 14:03Ordu'da Fındıkta Zirai DonOrdu'da Fındıkta Zirai DonOrdu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkan Vekili Evren Enginyurt, Ordu’nun yüksek kesimlerindeki soğuk hava dalgası sonucu 8 ilçede fındıkta zirai don olayı yaşandığını söyledi.
 • 04:27Fındık Üreticisinden "Don" Olayına Karşı Dumanlı ÖnlemOrdu'da birçok fındık üreticisi iki gündür etkili olan kar yağışı sonrası yapılan don uyarısı nedeniyle gece bahçelerinde ateş yakarak dumanlama yöntemiyle fındığını korumaya çalıştı.
 • 19:35Türkiye'nin Yeşil AltınıTürkiye'nin Yeşil Altını" İçin Kritik Geceler"Türkiye'nin yeşil altını" için kritik geceler- Ordu'nun yüksek kesimlerindeki ilçelerinde yaşayan fındık üreticilerine, don olaylarına karşı uyarılarda bulunuldu- ODÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Karadeniz: "Buralarda don riski var. Özellikle 5 Nisan Pazar ve 6 Nisan Pazartesi'ye bağlayan geceler riskli" Ordu'da, yüksek rakımlı ilçelerde iki gündür etkili olan kar yağışıyla düşen hava sıcaklığının, "Türkiye'nin yeşil altını" olarak bilinen fındığa zarar verebileceği bildirildi.
 • 13:53Türkiye'nin Yeşil Altını" İçin Kritik GecelerOrdu'da, yüksek rakımlı ilçelerde iki gündür etkili olan kar yağışıyla düşen hava sıcaklığının, "Türkiye'nin yeşil altını" olarak bilinen fındığa zarar verebileceği bildirildi.
 • 13:03Ordu'da Kar YağışıOrdu'nun bazı ilçeleri, kar yağışı nedeniyle beyaz örtüye büründü.
 • 16:54Ordu'ya 52 Milyon TL'lik Dev YatırımOrdu'ya 52 Milyon TL'lik Dev YatırımOrdu Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında 19 ilçenin su sorununu kökten çözecek yatırıma başlıyor.
 • 15:51Şırnak'ta İlk Defa Belde ve Köylerde Ygs'ye GirdilerŞırnak'ta İlk Defa Belde ve Köylerde Ygs'ye GirdilerŞırnak'ın Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinden yaklaşık 4 bin öğrenci, güvenlik gerekçesiyle Şırnak merkeze bağlı ulaşımın kolay olduğu belde ve köylerde Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.
 • 18:08İşkur İş Arayanlara Sydv Aracılığıyla UlaşıyorİŞKUR Ünye Hizmet Merkezi, iş arayan ve İŞKUR'a gelmekte zorluk çeken vatandaşlara yardımcı olmaları için Ünye, Çaybaşı, Akkuş ve İkizce ilçelerinde Kaymakamlıkta görevli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) memurlarına kayıt almalarında yardımcı olması için seminer verdi.
 • 14:11Ordu'da Asfalt Olmayan Yer KalmayacakOrdu'da Asfalt Olmayan Yer KalmayacakOrdu Büyükşehir Belediyesi, 3 yıl içerisinde Ordu'daki grup ve ara yolların tamamını bu proje kapsamında sıcak asfaltla sağlıklı bir yapıya kavuşturacak.
 • 12:13Şırnak'ta İlk Defa Belde ve Köylerde Ygs YapılacakŞırnak'ta İlk Defa Belde ve Köylerde Ygs YapılacakŞırnak'ın Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinden yaklaşık 4 bin öğrencinin 15 Mart'ta Cizre İlçesi'nde gireceği YGS sınav merkezleri, güvenlik gerekçesiyle değiştirildi.