SON DAKİKA ILGAZ HABERLERİ

Son Dakika Ilgaz Haberleri

 • 13:33 Haydarpaşa Garı'nda Kitap Günleri Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri'nin 8'incisini tarihi Haydarpaşa Garı'na taşıdı.
 • 12:03 Anadolu "Doğal Park" Zengini İnsanlığın en eski yerleşim yerlerinden olan Anadolu, bilimsel ve estetik açıdan uluslararası öneme sahip çok sayıda tabii ve kültürel varlığı bünyesinde barındırıyor.
 • 11:09 Kastamonu Üniversitesi, 19 Üniversite ile Protokol İmzaladı Kastamonu Üniversitesi (KÜ), 19 üniversite ile ikili protokol imzaladı.
 • 18:42 Kastamonu Üniversitesi, 19 Üniversite ile Protokol İmzaladı Kastamonu Üniversitesi, 19 Üniversite ile Protokol İmzaladı Kastamonu Üniversitesi, Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarı’nda 19 üniversite ile Mevlana Anlaşmaları ve ikili protokoller imzaladı.
 • 20:23 Türk-afrika Üniversiteleri Formu'nda, Afrikalılara Türk-afrika Üniversiteleri Formu'nda, Afrikalılara "İşbirliği Çağrısı" Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Çankırı Üniversitesi tarafından düzenlenen Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Formu ve Eğitim Fuarı, Türk ve Afrikalı eğitimcileri buluşturdu.
 • 17:40 Kadıköy Belediyesi 8. Kitap Günleri" Kadıköy Belediyesinin, Kadıköy Gönüllüleri ile birlikte düzenlediği Kitap Günleri'nin 8.si 1 Haziran Çarşamba günü Haydarpaşa Garı'nda gerçekleştirilecek.
 • 17:09 Türk-Afrika Üniversiteleri İş Birliği Forumu ve Eğitim Fuarı" Sona Erdi Çankırı'da dün başlayan "Türk-Afrika Üniversiteleri İş Birliği Forumu ve Eğitim Fuarı" sona erdi.
 • 15:52 Türk-Afrika Üniversiteleri İş Birliği Forumu ve Eğitim Fuarı" Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'deki üniversitelerde 135 Afrikalı öğretim elemanının ders verdiğini, bu sayının, her yıl imzalanan iş birliği anlaşmaları ve Türk hükümeti tarafından sağlanan burslarla arttığını bildirdi.
 • 15:49 Türk Üniversitelerinde 135 Afrikalı Akademisyen Var Türk Üniversitelerinde 135 Afrikalı Akademisyen Var Saraç, Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Ilgaz Dağı'ndaki bir otelde düzenlenen "Türk-Afrika Üniversiteleri İş Birliği Forumu ve Eğitim Fuarı"nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Afrika ülkeleri ile iş birliğine büyük önem verdiğini belirtti.
 • 15:03 Türk ve Afrika Üniversiteleri Çankırı'da Toplandı Türk ve Afrika Üniversiteleri Çankırı'da Toplandı Türk ve Afrika üniversiteleri arasındaki bilimsel işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Toplantısı ve Eğitim Fuarı Ilgaz'da başladı.
 • 11:31 Şekerci Bayram Şekerci Bayram" Arkadaşının Başbakan Olmasının Gururunu Yaşıyor - Kastamonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Binali Yıldırım'ın Bayram Gökdemir yaşadığı yerden görüntüler Gökdemir'in köpeği ile görüntüsü Bayram Gökdemir'in açıklamaları Evinin görüntüsü "Şekerci Bayram" arkadaşının başbakan olmasının gururunu yaşıyor Kastamonu'nun Taşköprü ilçesine bağlı Abdalhasan köyünde yaşayan Bayram Gökdemir, lise arkadaşı Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasının sevincini yaşıyor Başbakan Binali Yıldırım'ın lise arkadaşı, Kastamonu'da bir köyde yaşayan Bayram Gökdemir, arkadaşlarının Başbakan olmasından gurur duyduğunu söyledi.
 • 11:07 Şekerci Bayram" Arkadaşının Başbakan Olmasının Gururunu Yaşıyor Başbakan Binali Yıldırım'ın lise arkadaşı, Kastamonu'da bir köyde yaşayan Bayram Gökdemir, arkadaşlarının Başbakan olmasından gurur duyduğunu söyledi.
 • 14:42 Eskişehirspor'da Olağanüstü Genel Kurula Doğru Eskişehirspor'u Koruma Derneği (ESKOD) Yönetimi Kurulu, siyah-kırmızılı kulübün ilk oturumu 4 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde adı başkan adaylığı için geçen Erdoğan Tekgöz, Halil Ünal, İsmail Ilgaz, Nebi Hatipoğlu ve Sinan Özeçoğlu ile görüşme talebinde bulunacaklarını bildirdi.
 • 14:34 Türk-afrika Üniversiteleri İşbirliği ve Eğitim Fuarı Ilgaz'da Yapılacak Türk ve Afrika Üniversiteleri arasındaki bilimsel işbirliklerini geliştirmek amacıyla 25-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek İşbirliği ve Eğitim Fuarı, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteği ile Ilgaz’da gerçekleştirilecek.
 • 14:25 Gül Onat: Serenay Vefalı Biri Değil Gül Onat: Serenay Vefalı Biri Değil Tiyatro ve dizi oyuncusu Gül Onat, Lale Devri'nde birlikte rol aldığı Serenay Sarıkaya'nın vefalı olmadığını söyledi.
 • 16:35 Ilgaz Dağı Büyükhacet Gençlik Tırmanışı" Yapıldı Çankırı'da "11. Ilgaz Dağı Büyükhacet Gençlik Tırmanışı" yapıldı.
 • 14:08 11. Ilgaz Dağı Büyükhacet Tırmanışı Yapıldı 11. Ilgaz Dağı Büyükhacet Tırmanışı Yapıldı Çankırı'da 11. Ilgaz Dağı Büyükhacet Tırmanışı yapıldı.
 • 15:28 Kuzka, Yönetim Kurulu Toplantısını Yaptı Kuzka, Yönetim Kurulu Toplantısını Yaptı Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Ferko Ilgaz Mountain Resortta yaptı.
 • 16:42 Katü Teknik Gezi Ekibi, Kastamonu'yu Gezdi Katü Teknik Gezi Ekibi, Kastamonu'yu Gezdi Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği 4. Sınıf öğrencileri, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
 • 10:08 Türk: Türk: "Vodafone Arena'daki Hibrit Çimi Adana Stadı İçinde Uygulayacağız" Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Vodafone Arena’daki hibrit çimi Adana’da yapımı devam eden stadyum için de uygulayacaklarını söyledi.
 • 13:44 Ilgaz Dağları'na Yine Kar Yağdı Ilgaz Dağları'na Yine Kar Yağdı Hava sıcaklıklarının düşmesi sonucu bir türlü gelmek bilmeyen yaz, yükseklerde kar yağışına neden oluyor.
 • 12:02 Ilgaz'da Gençlik Yürüyüşü Ilgaz'da Gençlik Yürüyüşü Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı kutlamaları kapsamında gençlik yürüyüşü yapıldı.
 • 22:13 Magicscape" Sergisi Sanat Severlerle Buluştu Türk ve Sloven sanatçılar "Magicscape" sergisinde, çeşitli malzeme ve tekniklerin kullanıldığı eserleriyle İstanbullu sanat severlerle bir araya geldi.
 • 09:29 9. İstanbul Kastamonu Günleri 9. İstanbul Kastamonu Günleri Bakırköy Botanik Park'ında devam ediyor.
 • 10:31 Geleceğim İçin Bir Adım Atıyorum Geleceğim İçin Bir Adım Atıyorum" Projesi 2. Aşamasında Büyük İlgi Gördü “Geleceğim İçin Bir Adım Atıyorum” projesi 2. aşamasında büyük ilgi gördü.
 • 09:37 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Maltepe, Ümraniye, Tuzla, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz ve Kartal'ın bazı mahallelerinde 14 Mayıs'ta elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 19:20 Diyabet Okulundan Mezun Olanlara Diplomaları Verildi Uşak'ta, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren "Diyabet Okulu", kuruluşunun dördüncü yılında yeni mezunlarını verdi.
 • 17:09 Diyabet Okulunda Diploma Töreni Yapıldı Uşak'ta Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Uşak Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren 'diyabet okulu', dördüncü yılında yeni mezunlarını verdi.
 • 17:57 AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir Açıklaması AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya tepki göstererek Kastamonu’dan özür dilemesini istedi.
 • 16:04 Dinç: Faaliyetlerimizde Engelliler ile İlgili Çalışmalarımızın Ayrı Bir Yeri Var Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası'nda Engelli Koordinasyon Merkezi üyeleri ile birlikte özel bir televizyon kanalında yayınlanan Dr.Feridun Kunak Show'un canlı yayın konuğu oldu.
 • 09:00 Panama Belgeleri Skandalı Türkiye'ye Sıçradı Panama Belgeleri Skandalı Türkiye'ye Sıçradı Dünyanın en büyük bilgi sızıntısı olan Panama belgelerinin ikinci kısmı yayımlandı. Belgelere göre vergi kaçıranlar arasında Türkiye'den 101 şirket ve ünlüler var.
 • 20:04 Karşıyaka: 1 - Kayseri Erciyesspor: 3 Stat: İzmir Atatürk Hakemler: Hasbi Dede, Muhammet Yumak, Gökhan Özbulut Karşıyaka: Erhan Erentürk, İbrahim Kaş, Mustafa Değirmenci (Dk. 76 Metin Peker), Abdel Diarra, Ömer Kandemir (Dk. 67 Fehim Mücahit Serçe), Mahmut Temür, Battal Demirbilek, Mustafa Aşan, Can Erdem (Dk. 46 Muhammet Fatih Öztekin), Şahin Aygüneş, Youssef YeşilmenKayseri Erciyesspor: Yusuf Balcıoğlu, Bilal Kılıç, Mehmet Cansın Çiçek, Mehmet Bayram (Dk. 60 Cihan Yıldız), Taylan Antalyalı (Dk. 90+1 Yunus Öztürk), Stefan Ashkovski, Emre Toraman, Selim Ilgaz (Dk. 85 Ferhat Uğur), Saturday Erimuya, Ivayi Atiemwen, Tayyib Kanarya Goller: Dk. 7 Taylan Antalyalı, Dk. 28 Tayyib Kanarya, Dk. 67 Selim Ilgaz (Kayseri Erciyesspor), Dk. 66 Battal Demirbilek (Karşıyaka) Sarı kartlar: Dk. 18 Saturday Erimuya, Dk. 62 Ivayi Atiemwen, Dk. 89 Bilal Kılıç (Kayseri Erciyesspor), Dk. 45+1 İbrahim Kaş, Dk. 63 Muhammet Fatih Öztekin (Karşıyaka)PTT 1. Lig'in 33. haftasında karşı karşıya gelen ve küme düşmeleri kesinleşen iki takımın maçını konuk Kayseri Erciyesspor 3 - 1 kazandı.
 • 18:30 Futbol: PTT 1. Lig Stat: İzmir AtatürkHakemler: Hasbi Dede, Muhammet Yumak, Gökhan ÖzbulutKarşıyaka: Erhan Erentürk, Mustafa Değirmenci (Dk. 76 Metin Peker), İbrahim Kaş, Diarra, Ömer Kandemir (Dk. 67 Fehim Serçe), Şahin Aygüneş, Mustafa Aşan, Mahmut Temür, Battal Demirbilek, Youssef Yeşilmen, Can Erdem (Dk. 46 Muhammet Fatih Öztekin)Kayseri Erciyesspor: Yusuf Balcıoğlu, Bilal Kılıç, Mehmet Cansın Çiçek, Erimuya, Mehmet Bayram (Dk. 62 Cihan Yıldız), Selim Ilgaz (Dk. 85 Ferhat Uğur), Atiemwen, Emre Toraman, Ashkovski, Taylan Antalyalı (Dk. 90+1 Yunus Öztürk), Tayyib KanaryaGoller: Dk. 7 Taylan Antalyalı, Dk. 28 Tayyib Kanarya, Dk. 67 Selim Ilgaz (Kayseri Erciyesspor), Dk. 66 Battal Demirbilek (Karşıyaka)Sarı kartlar: Dk. 18 Erimuya, Dk. 61 Atiemwen, Dk. 88 Bilal Kılıç (Kayseri Erciyesspor), Dk. 45+1 İbrahim Kaş, Dk. 63 Muhammet Fatih Öztekin (Karşıyaka)PTT 1. Lig'den düşmesi kesinleşen iki takımın mücadelesinde Kayseri Erciyesspor, deplasmanda Karşıyaka'yı 3-1 mağlup etti.
 • 14:13 Yöresel Yemek Yöresel Yemek "Banduma" Turistlerden Rağbet Görüyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Banduma yemeği için yufka yapımı Banduma yemeği malzemeleri Restoranın işletmecisi Yavuz Emen'in konuşması Restoranın aşçıbaşı Ali Armağan Karamuk'un konuşması "Banduma"ya turist ilgisi Kastamonu'daki tarihi Münire Medresesi'nde faaliyet gösteren bir restoranda müşterilere sunulan yöresel banduma yemeği, şehre gelen yerli ve yabancı turistlerden rağbet görüyor İşletmeci Emen: "Banduma kış aylarında günlük ortalama 40-50 porsiyon arasında talep görüyor ancak yazın yerli ve yabancı turistlerin kente gelmesiyle birlikte bu rakam günlük 120 porsiyonu geçiyor" "Sadece yurt içinden gelen değil yurt dışından gelen ziyaretçilerimiz de yemeğimizi çok beğeniyor" FATİH MEHMET KÜRKÇÜ - Kastamonu'da halkın evdeki malzemeleri değerlendirmesiyle ortaya çıkan yöresel yemeklerden "banduma", lezzetiyle rağbet görmeye devam ediyor.
 • 12:36 Banduma"Ya Turist İlgisi Kastamonu'da halkın evdeki malzemeleri değerlendirmesiyle ortaya çıkan yöresel yemeklerden "banduma", lezzetiyle rağbet görmeye devam ediyor.
 • 21:44 Çankırı'da Şehit Astsubay Uyanık İçin Mevlit Okutuldu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çankırı İl Başkanlığı tarafından şehit Serdal Uyanık için mevlit okutuldu.
 • 13:16 Sinan Oğan Çankırı'da Partililere Seslendi Sinan Oğan Çankırı'da Partililere Seslendi MHP Genel Başkan Adayı ve eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Ilgaz Belediye Başkanlığına bir ziyarette bulunarak partililerle buluştu.
 • 16:48 YÖK Genel Kurulu Toplantısı Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), devlet üniversitelerine ait 45 fakülteye dekan ataması yapıldı.
 • 15:48 Abana'da "Turizmin Sorunları ve Çözüm Önerileri" Toplantısı Abana'da "Turizmin Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu toplantı düzenlendi.
 • 11:43 Başkan Çayır'dan Şehit Aileleri İçin Kampanya Önerisi Başkan Çayır'dan Şehit Aileleri İçin Kampanya Önerisi Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Çankırılı şehit ailelerine destek olmak üzere kampanya açılması önerisinde bulundu.
 • 13:03 Belediye Başkanından Şehit Aileleri İçin Kampanya Çağrısı Belediye Başkanından Şehit Aileleri İçin Kampanya Çağrısı Çankırı Ilgaz ilçesi Belediye Başkanı Arif Çayır, Çankırılı şehit ailelerine destek olmak üzere kampanya açılması tavsiyesinde bulundu.
 • 11:41 Çankırı Belediye Başkanı Dinç,şehit Cenazesi Konusunda Yöneltilen Suçlamalara Cevap Verdi Çankırı Belediye Başkanı Dinç,şehit Cenazesi Konusunda Yöneltilen Suçlamalara Cevap Verdi Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, şehit cenazesi üzerinden yapılan suçlamalara cevap vererek, sadece terörle değil, küresel güçlerle de mücadele ettiklerini söyledi.
 • 10:37 Türkiye Önemli Bir Büyüme Oranı Yakaladı Türkiye Önemli Bir Büyüme Oranı Yakaladı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şube Başkanı Ahmet Öztürk, MÜSİAD Manisa Bütçe ve Mali İşler Komisyonu Başkanı Burhan Yolcu ile birlikte, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak tarafından açıklanan Satınalma Müdürleri Endeksi (SAMEKS) verilerini değerlendirdi.
 • 17:06 Başkan Dinç, Şehit Cenazesi ile İlgili Haberler İçin Suç Duyurusunda Bulunacak Başkan Dinç, Şehit Cenazesi ile İlgili Haberler İçin Suç Duyurusunda Bulunacak Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun programı nedeniyle aynı gün defnedilecek şehit cenazesinin 'bekletildiği' yönünde basında yer alan haberlere tepki gösterdi.
 • 16:30 Umke, Afad ve Jak'tan Nefes Kesen Tatbikat Umke, Afad ve Jak'tan Nefes Kesen Tatbikat Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından UMKE, AFAD ve JAK ekiplerine yönelik arama kurtarma eğitimleri verildiği kampın sonunda, gerçeğini aratmayan bir tatbikat düzenlendi.
 • 15:47 Çankırı Belediye Başkanı Dinç Açıklaması Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Şehit cenazesi üzerinden adice, rezilce bir saldırı yapılıyor.
 • 12:01 AGT En Yeni Ürünleriyle Yapı Fuar'ında! AGT En Yeni Ürünleriyle Yapı Fuar'ında! AGT, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olarak kabul edilen İstanbul'da düzenlenecek Yapı fuarı'nda yeni ürünlerini sergileyecek.
 • 09:52 Çankırı Valiliği: Sözcü Gazetesinin Haberi Gerçeği Yansıtmıyor Çankırı Valiliği, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, 'Çankırı'da doğum günü kutlaması yapmak için şehit cenazesini ertelettiğine' yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 22:46 Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Yalanlama Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bir gazetede yayımlanan, Veysel Eroğlu’nun doğum günü kutlaması dolayısıyla şehit cenazesini beklettiği yönündeki haberini yalanladı.
 • 19:04 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, "Çankırı'da doğum günü kutlaması yapmak için şehit cenazesini ertelettiğine" yönelik haberin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.