SON DAKİKA İLKER BAŞBUĞ HABERLERİ

Son Dakika İlker Başbuğ Haberleri

 • 10:35 Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan İmam Hatip Okullarına Destek Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan İmam Hatip Okullarına Destek Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "İmam hatip okulları ve ilahiyat fakültelerini kapatırsanız, ortaya cemaatler, onların yetiştirdiği adamlar çıkıyor." dedi.
 • 10:32 Başbuğ: İmam Hatipleri ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız Cemaatler Ortaya Çıkar Başbuğ: İmam Hatipleri ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız Cemaatler Ortaya Çıkar İlker Başbuğ, imam hatip okulları ve ilahiyat fakültelerinin kapatılmasını eleştirdi "Kapatırsanız, ortaya cemaatler, onların yetiştirdiği adamlar çıkıyor" dedi.
 • 10:28 İlker Başbuğ: İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız, Ortaya Cemaatler, Onların... İlker Başbuğ: İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız, Ortaya Cemaatler, Onların... Almanya'nın Köln kentinde, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyon'un (Avrupa-ADD) düzenlediği 20. Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk konulu toplantıya Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ konuşmacı olarak katıldı.
 • 23:05 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, "Şimdi Ordu mu Var Paşam" Sorusuna Kızdı Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, katıldığı konferansta "Şimdi ordu mu var paşam?" sözlerine tepki göstererek "Hem de öyle bir ordu var ki o ordu 400 tane şehit verdi hanımefendi" dedi.
 • 11:10 İlker Başbuğ, ?unutulan Ada Kıbrıs Adlı Yeni Kitabını Tanıttı İlker Başbuğ, ?unutulan Ada Kıbrıs Adlı Yeni Kitabını Tanıttı Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHAEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, yeni çıkan 'Unutulan Ada Kıbrıs adlı kitabını, bu akşam Pera Müzesi'nde düzenlenen programda basına tanıttı.
 • 23:30 Başbuğ: Başbuğ: "Türkiye ve İran'ın Bölgedeki Pozisyonunu Muhafaza Etmeleri Lazım" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un gelişi ve konuşması Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ: "Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran. Bu iki ülke Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devletine karşı olduğu sürece, ABD bu oluşuma yeşil ışık yakmaz. Onun için bu iki ülkenin bu konudaki pozisyonunu muhafaza etmeleri lazım" Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran. Bu iki ülke Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devletine karşı olduğu sürece, ABD bu oluşuma yeşil ışık yakmaz. Onun için bu iki ülkenin bu konudaki pozisyonunu muhafaza etmeleri lazım." dedi.
 • 19:15 İlker Başbuğ: Kürt Devletini İran ve Türkiye Engeller İlker Başbuğ: Kürt Devletini İran ve Türkiye Engeller Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, "Irak'ta bağımsız Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran" dedi.
 • 18:28 Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Açıklaması ANKARA (İHA) – Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörle mücadeleyi devletin yaptığını teröristle mücadeleyi ise güvenlik kuvvetlerinin yaptığını belirterek, "Teröristle mücadelede güvenlik kuvvetleri başarılı, terörle mücadelede devlet başarısız" dedi.
 • 21:31 Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" Etkinliği GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin güvenlik kontrolü ile salona alınmaları Salondan genel görüntüler Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un salona girişi Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması ve soruları cevaplaması "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Başbuğ, gençlerle yaptığı söyleşide, Türkiye'nin dış politikası, yeni anayasa çalışmaları ve başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu Marmara Üniversitesi (MÜ) Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 20:55 İlker Başbuğ: "Türkiye-rusya İlişkilerinin Normale Dönmesi İki Ülkenin Lehinedir" Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normale dönmesi her iki ülkenin de lehine olan bir durumdur” dedi.
 • 20:19 Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" Etkinliği Marmara Üniversitesi (MÜ) Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 08:01 Ergenekon'da Gerekçeli Karar Jet Hızıyla Tamamlandı! İpuçları Dosyada Ergenekon'da Gerekçeli Karar Jet Hızıyla Tamamlandı! İpuçları Dosyada Yargıtay üyeleri Ergenekon davası ile ilgili gerekçeli kararı jet hızıyla tamamladı. Kararda "savcıların tutanakları sorgulamadan iddianameye geçirmesinden" bahsedildi.
 • 15:08 Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (1) Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Ergenekon davasına yönelik bozma kararında, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazlarına ilişkin, "Her ne kadar mahkemece, sanığa atılı suçların görev kapsamında kalmadığı ve eylemlerin görevi ile ilgisi bulunmadığı kabul edilmişse de eylemlerin sanığın doğrudan göreviyle ilgili olduğu anlaşılmıştır.
 • 20:32 Başbuğ: (Yargıtay'ın Kararı) Acıları Azaltacak Tek Husus, Hukuk Cinayetlerini İşleyenlerin... Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay'ın Ergenekon kararını değerlendirdi.
 • 18:28 İlker Başbuğ Yargıtay'ın Ergenekon Kararını Değerlendirdi Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Ergenekon davasına ilişkin verdiği kararı değerlendiren eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin dün aldığı kararına ilişkin ilk değerlendirmelerimi paylaştım, ifade ettim. O konulara şuanda fazla ilave edeceğim başka bir husus yok” dedi.
 • 18:15 Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı Soruldu Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı Soruldu (Geniş haber) BAŞBUĞ'A YARGITAY'IN KARARI SORULDUHaber-Kamera: Murat ÇAKIR / İstanbul DHAGenelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, KKTC'ye hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.
 • 18:13 Flaş Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ: Yargıtay'ın kararı Ergenekon mahkemesi'nin gerçekleştirdiği bütün işlemleri ve kararları yerle bir etmiştir.
 • 18:03 İlker Başbuğ Söyleşi İçin Kıbrıs'a Gitti İlker Başbuğ Söyleşi İçin Kıbrıs'a Gitti Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay kararının ardından söyleşi için Kıbrıs’a gitti.
 • 17:55 Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı Soruldu Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı Soruldu Haber-Kamera: Murat ÇAKIR - İSTANBUL DHAGenelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, KKTC'ye hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.
 • 22:22 28 Şubat Davası 28 Şubat davasında mahkeme, görev yönünden incelenmek üzere Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Ergenekon davasında bozma kararını isteyecek.
 • 13:21 Avukat Celal Ülgen: Yargıtay Sadece Usulden Değil, Esastan da Bozmuştur Ergenekon davasında sanık avukatlarından Celal Ülgen, Yargıtay’ın bozma kararının sadece usul yönünden değil, esas yönünde de olduğunu savundu.
 • 13:03 Yargıtayın Ergenekon Kararı Ergenekon davası sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatlarından İlkay Sezer, "Burada pek çok kişiye bir kumpas kuruldu.
 • 12:49 Ergenekon Sanıkları Yargıtay'ın Kararını Değerlendirdi Ergenekon Davası’nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Ergenekon Davası kararını esastan ve usulden bozdu.
 • 12:41 Yargıtay, Ergenekon Davasında Yerel Mahkeme Kararını Bozdu (2) Ergenekon davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazını haklı bularak, bunu bozma nedeni saydı.
 • 12:38 Yargıtayın Ergenekon Davası Kararı Ergenekon davası sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı Prof. Dr. Fatih Mahmutoğlu, Yargıtay kararının ardından, İlker Başbuğ yönünden artık görevli mahkeme Anayasa Mahkemesi olacağından, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca Başbuğ'la ilgili Başbakanlık'tan izin alınması gerektiğini belirterek, "Bu bozma gerekçeleri karşısında böyle bir iznin verilebileceği kanaatini asla taşımıyorum.
 • 12:00 Başbuğ İçin Soruşturma İzni Verilmez, Bu Dosya Kapatılır Diye Bekleriz' Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, Yargıtay’ın 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hükmünü bozmasıyla ilgili verdiği kararın doğru olduğunu söyledi.
 • 11:39 Yargıtay 'Ergenekon' Kararını Açıkladı (1) Yargıtay 'Ergenekon' Kararını Açıkladı (1) Yargıtay 16. Ceza Dairesi aralarında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 275 sanıklı Ergenekon Davası'na ilişkin kararını açıkladı.
 • 11:24 Yargıtay, Ergenekon Davasında Yerel Mahkeme Kararını Bozdu (1) Ergenekon davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin kararını, usulden ve esastan bozarak, yerel mahkemenin "Ergenekon Terör Örgütü" kabulünde isabet görmedi.
 • 10:30 Yargıtay: Başbuğ, Yüce Divan'da Yargılanmalıydı Yargıtay: Başbuğ, Yüce Divan'da Yargılanmalıydı Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Ergenekon davası ile ilgili bozma kararına, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazını da gerekçe saydı.
 • 10:26 Yargıtay, Ergenekon Davası Kararını Usulden Bozdu Yargıtay, Ergenekon davasında yerel mahkemenin verdiği kararı usulden bozdu.
 • 09:40 Ergenekon'da Karar Günü Ergenekon davasında sanıklar ve avukatları, duruşmanın görüleceği Yargıtay Konferans Salonu'na alınmaya başlandı.
 • 10:27 Ergenekon'da Karar Günü Yarın Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davası, Yargıtay 16. Ceza Dairesinin yarın kararını açıklamasıyla 9 yıl sonra karara bağlanmış olacak.
 • 09:11 Ergenekon'da Karara Doğru Ümraniye'deki bir gecekonduda 12 Haziran 2007'de ele geçirilen 27 el bombasıyla başlayan Ergenekon davası, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin 21 Nisan'da kararı açıklamasıyla 9 yıl sonra karara bağlanmış olacak.
 • 15:48 Erzurum İlker Başbuğ En Büyük Hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın Tek Devlet Olmasıydı Ek Erzurum İlker Başbuğ En Büyük Hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın Tek Devlet Olmasıydı Ek erzurum İlker Başbuğ En büyük hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın tek devlet olmasıydı ek(Tür: Yurt)
 • 22:54 Erzurum - İlker Başbuğ: En Büyük Hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın Tek Devlet Olmasıydı Erzurum - İlker Başbuğ: En Büyük Hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın Tek Devlet Olmasıydı İlker Başbuğ: En büyük hayalim, Türkiye ile Azerbaycan'ın tek devlet olmasıydıGenelkurmay eski Başkanlarından emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye- Rusya arasında savaş çıkma olasılığının bir çılgınlık yapılmaması halinde 'sıfır' olduğuna işaret etti, Türkiye ile Azerbaycan'ın tek devlet olmasını gönlünden geçen en büyük hayal olduğunu bildirdi.
 • 22:52 İlker Başbuğ: 'Terörle Mücadelenin Dayandığı Yasal Zemini Yasalaştırmanın Zamanı Geldi' İlker Başbuğ: 'Terörle Mücadelenin Dayandığı Yasal Zemini Yasalaştırmanın Zamanı Geldi' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İlker Başbuğ'un katıldığı programdan görüntü Eski Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması Eski Genel Kurmay Başkanı Başbuğ: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadelenin dayandığı yasal zemini bir yasayla yasalaştırması zamanı geldi, geçiyor.
 • 19:39 Başbuğ: Rus Uçağını Düşüren Kişi Suç İşledi, Mahkemeye Çıkarılmalı Başbuğ: Rus Uçağını Düşüren Kişi Suç İşledi, Mahkemeye Çıkarılmalı Başbuğ, "Ben Türkiye olsam Rus uçağını düşürdüğünü iddia eden kişiyi mahkemeye de çıkartırdım. Çünkü yaptığı iş esasında uluslararası hukuk açısından da suç" dedi.
 • 19:09 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ: "Suriye Kürtlerini Yöneten Güç Pkk" Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Milli Siyaset Ortadoğu ve Türkiye” konulu konferansında yaptığı konuşmada, “Suriye Kürtlerini yöneten güç PKK” dedi.
 • 22:19 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konferanstan detaylar Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, toplumun terörle mücadele konusunda bütün gücüyle hükümetin arkasında olması gerektiğini belirterek, bunun başka bir yolu bulunmadığını söyledi.
 • 20:44 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Açıklaması Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, toplumun terörle mücadele konusunda bütün gücüyle hükümetin arkasında olması gerektiğini belirterek, bunun başka bir yolu bulunmadığını söyledi.
 • 19:28 Bolu İlker Başbuğ: O Onu Çekiştirir, O Onun Aleyhine Siyaset Yaparsa Şehit Haberlerini Duymaya... Bolu İlker Başbuğ: O Onu Çekiştirir, O Onun Aleyhine Siyaset Yaparsa Şehit Haberlerini Duymaya... İlker Başbuğ: O onu çekiştirir, o onun aleyhine siyaset yaparsa şehit haberlerini duymaya devam ederizGenelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, milli konuların iç siyaset malzemesi yapılmasını önlemede asli görevin siyasal iktidarda olduğunu söyledi.
 • 18:17 İlker Başbuğ: Şehit Haberleri Duymaya Daha Çok Devam Ederiz İlker Başbuğ: Şehit Haberleri Duymaya Daha Çok Devam Ederiz Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Bolu'da katıldığı konferansta iktidara yüklendi, "Böyle siyaset yaparlarsa şehit haberlerini duymaya daha çok devam ederiz." dedi.
 • 17:39 İlker Başbuğ, Tahtalı Dağı Zirvesine Çıktı Antalya Genç İşadamları Derneği'nin (ANTGİAD) davetlisi olarak Antalya'ya gelen Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Tahtalı Dağı'na çıktı.
 • 10:06 Antalya Başbuğ: Atatürk Böyle Giderse 21 ve 22'nci Yüzyılın da Lideri Olur Antalya Başbuğ: Atatürk Böyle Giderse 21 ve 22'nci Yüzyılın da Lideri Olur Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Atatürk'ün 20'nci yüzyılda lideri olarak tanımlandığını belirterek, 'Böyle giderse 21. hatta 22'nci yüzyılın da lideri olur" dedi.
 • 00:26 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un konuşması - "Şimdi zengin insanlar var ve hepsine saygılıyız. Burada önemli olan bunlar ne kadar milli" "Milli burjuvazi dediğimizde bu burjuvazi sınıfının kendine özgü bir milli kültür yaklaşımı olması lazım. Her şeyin başı milli kültür.
 • 23:56 İlker Başbuğ: Atatürk Böyle Giderse 21 ve 22nci Yüzyılın da Lideri Olur İlker Başbuğ: Atatürk Böyle Giderse 21 ve 22nci Yüzyılın da Lideri Olur Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Antalya Genç İşadamları Derneği'nin (ANTGİAD) konuğu oldu.
 • 23:39 İlker Başbuğ: Atatürk 21 ve 22'nci Yüzyılın da Lideri Olur İlker Başbuğ: Atatürk 21 ve 22'nci Yüzyılın da Lideri Olur Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, "Atatürk, böyle giderse 21. hatta 22'nci yüzyılın da lideri olur." dedi, siyasilere çağrıda bulundu: Çözümü onda bulacaksanız."
 • 23:33 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Açıklaması Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Şimdi zengin insanlar var ve hepsine saygılıyız. Burada önemli olan, bunlar ne kadar milli? Milli burjuvazi dediğimizde bu burjuvazi sınıfının kendine özgü bir milli kültür yaklaşımı olması lazım. Her şeyin başı milli kültür.
 • 22:35 Başbuğ'dan Siyasilere Prensip Tavsiyesi Başbuğ'dan Siyasilere Prensip Tavsiyesi Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman prensipleri olan bir lider olduğunu belirterek, “Siyasette prensip demek, inandığımız, savunduğumuz fikirleri sonuna kadar savunacaksınız, ama orada oyda kaybedeceksiniz.
 • 03:25 Başbuğ: Kitaba Gösterilen İlgi TSK'ya Karşı Yürütülen Zulme Tepki Başbuğ: Kitaba Gösterilen İlgi TSK'ya Karşı Yürütülen Zulme Tepki Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 19. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı'ndaki imza gününe katıldı.