SON DAKİKA İLKER BAŞBUĞ HABERLERİ

Son Dakika İlker Başbuğ Haberleri

 • 21 Temmuz 2016 12:15Erdoğan'ın Mesajı Büyük Bir Coşku Yarattı"Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için meydanlara koşan demokrasi aşıklarından Osman Çelebi, 24 yaşındaki oğlu ve komşularıyla birlikte Boğaziçi Köprüsünde verdiği mücadele sırasında darbecilerin attığı kurşunla bacağından yaralandı.
 • 18 Temmuz 2016 10:47Herkesin Merak Ettiği Soru: Darbe Girişiminde Rütbelilerin Kandırdığı Erlere Ne Olacak?Herkesin Merak Ettiği Soru: Darbe Girişiminde Rütbelilerin Kandırdığı Erlere Ne Olacak?Darbe girişiminde FETÖ'cü komutanların kandırdığı erlere ne olacağı merak ediliyor. Hukukçular, savcı ve hakimlerin erlerin silah kullanıp kullanmamasına bakacağını dile getiriyor.
 • 17 Temmuz 2016 12:4628 Şubat Davasında 85. Duruşma Yarın28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davanın 85. duruşması yarın yapılacak.
 • 17 Temmuz 2016 09:09Başbuğ; 'Meclisini Bombalayan, Halkına Ateş Açan Türk Askeri Olamaz'Başbuğ; 'Meclisini Bombalayan, Halkına Ateş Açan Türk Askeri Olamaz'Bodrum'da tatilin geçiren eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ darbe girişimini hakkında "Bu tehlikeye 2009 yılında dikkat çekmiş bugün bize yarın size demiştim. Bunları yapanlar Türk askeri olamaz. TSK'nın birçok yerinde uzun süre yapılan bu planın tespit edilememesi düşündürücü. Gözaltına alınan ve kandırılan Mehmetçikleri aynı teraziye koymamak gerekir" dedi.
 • 16 Temmuz 2016 23:31Bodrum Başbuğ Bunları Yapanlar Türk Askeri OlamazBodrum Başbuğ Bunları Yapanlar Türk Askeri OlamazBaşbuğ Bunları yapanlar Türk askeri olamazMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde tatilin geçiren emekli orgeneral ve Genel Kurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, darbe girişimini basın mensuplarına değerlendirdi .
 • 16 Temmuz 2016 22:45Başbuğ: TSK Tarihine Kara Leke SürdülerBaşbuğ: TSK Tarihine Kara Leke SürdülerGenelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ dün yapılan darbe girişimi hakkında açıklamalarda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 • 16 Temmuz 2016 22:09Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Dün yaşanılan olay çok farklı bir olay. Hiçbir zaman Türk ordusu, Türk askeri bu tip hareketlerde bulunmadı.
 • 16 Temmuz 2016 21:51İlker Başbuğ: İlker Başbuğ: "Bunları Yapan Türk Askeri Değil, Terörist"Bir grup askerin darbe girişimini değerlendiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Bunun yapanlar asker değil, teröristtir” dedi.
 • 10 Temmuz 2016 02:37Ataol Behramoğlu Bodrum'da Şiir Dinletisi SunduAtaol Behramoğlu Bodrum'da Şiir Dinletisi SunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şiir dinletisine katılanlardan görüntü -Ataol Behramoğlu'ndan görüntü -Etkinliğe katılan ünlü isimlerden görüntü -İlker Başbuğ ile röportaj -Salih Kalyon ile röportaj -Sahneden görüntüler Ataol Behramoğlu Bodrum'da şiir dinletisi sundu Bodrum'da düzenlenen şiir dinletisini, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Başbuğ'un da aralarında olduğu çok sayıda sanatsever izledi Başbuğ: "Önümüzdeki yıldan itibaren her yıl temmuz ayı içinde Dibeklihan'da kültür ve sanat festivali haftası yapacağız" Ünlü şair, yazar, çevirmen Ataol Behramoğlu, Bodrum ilçesinde şiir dinletisi sundu.
 • 10 Temmuz 2016 01:39Ataol Behramoğlu Bodrum'da Şiir Dinletisi SunduÜnlü şair, yazar, çevirmen Ataol Behramoğlu, Bodrum ilçesinde şiir dinletisi sundu.
 • 26 Haziran 2016 19:24İlker Başbuğ, İzmirli Okurlarıyla Buluştuİlker Başbuğ, İzmirli Okurlarıyla BuluştuGenelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İzmir Karşıyaka'daki bir alışveriş merkezinde düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluştu.
 • 26 Haziran 2016 18:41İlker Başbuğ İmza Gününde İzmirlilerle Buluştuİlker Başbuğ İmza Gününde İzmirlilerle Buluştu26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, D&R Mavibahçe’de son kitabı "Unutulan Ada Kıbrıs"ı imzaladı.
 • 02 Haziran 2016 09:42İlker Başbuğ Kozmik Oda İtirafıİlker Başbuğ Kozmik Oda İtirafıEmekli Orgeneral İlker Başbuğ, Kozmik Oda Davası'na ilişkin önemli bir itirafta bulundu.
 • 01 Haziran 2016 22:51İlker Başbuğ'dan Kozmik Oda Davasıyla İlgili Çok Tartışılacak İtirafİlker Başbuğ'dan Kozmik Oda Davasıyla İlgili Çok Tartışılacak İtirafGenelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda Davası'yla ilgili dönemin Başbakan'ı Erdoğan'ın kendilerine, "Davanın hakimi ile Kara Kuvvetleri Komutanı biraraya gelerek görüşsün" dediğini açıkladı.
 • 31 Mayıs 2016 13:58Eskişehir İlker Başbuğ, Müzedeki Kendi Heykelini BeğendiEskişehir İlker Başbuğ, Müzedeki Kendi Heykelini Beğendiİlker Başbuğ, müzedeki kendi heykelini beğendiEskişehir'e gelen 26'ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 'Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni gezdi.
 • 30 Mayıs 2016 22:53İlker Başbuğ'dan Dış Politika Yorumuİlker Başbuğ'dan Dış Politika YorumuEski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye’nin dış politikası ile ilgili, “Devlet ananesi olan ülkelerde milli menfaatler sık sık değişmez” dedi.
 • 30 Mayıs 2016 11:32Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Eskişehir'deEski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, çeşitli etkinliklere katılmak üzere geldiği Eskişehir'de, "Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi"ni ziyaret etti.
 • 28 Mayıs 2016 21:10Eski Genelkurmay Başkanı BaşbuğEski Genelkurmay Başkanı BaşbuğGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un kitaplarını imzalaması - "Almanya niye şimdi birdenbire bu sözde Ermeni soykırım iddiasını Almanya Parlamentosuna getirdi?
 • 28 Mayıs 2016 19:14Eskişehir - İlker Başbuğ: Ypg, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş DurumdaEskişehir - İlker Başbuğ: Ypg, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumdaİlker Başbuğ: YPG, ABD'nin adeta müttefiki olmuş durumdaGENELKURMAY eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin Suriye politikasındaki yanlışlarının, YPG'yi ABD'nin müttefiki haline getirdiğini söyledi.
 • 28 Mayıs 2016 18:10İlker Başbuğ: YPG, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumdaİlker Başbuğ: YPG, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş DurumdaGenelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin Suriye politikasındaki yanlışlarının, YPG'yi ABD'nin müttefiki haline getirdiğini söyledi.
 • 28 Mayıs 2016 17:50Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ AçıklamasıEski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Almanya niye şimdi birdenbire bu sözde Ermeni soykırım iddiasını Almanya Parlamentosuna getirdi?
 • 28 Mayıs 2016 17:24Emekli Orgeneral İlker Başbuğ AçıklamasıEmekli Orgeneral İlker Başbuğ Açıklaması26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye’nin çaresizlik içinde gözüktüğünü söyledi.
 • 23 Mayıs 2016 10:35Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan İmam Hatip Okullarına DestekEmekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan İmam Hatip Okullarına DestekEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "İmam hatip okulları ve ilahiyat fakültelerini kapatırsanız, ortaya cemaatler, onların yetiştirdiği adamlar çıkıyor." dedi.
 • 23 Mayıs 2016 10:32Başbuğ: İmam Hatipleri ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız Cemaatler Ortaya ÇıkarBaşbuğ: İmam Hatipleri ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız Cemaatler Ortaya Çıkarİlker Başbuğ, imam hatip okulları ve ilahiyat fakültelerinin kapatılmasını eleştirdi "Kapatırsanız, ortaya cemaatler, onların yetiştirdiği adamlar çıkıyor" dedi.
 • 23 Mayıs 2016 10:28İlker Başbuğ: İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız, Ortaya Cemaatler, Onların...İlker Başbuğ: İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakültelerini Kapatırsanız, Ortaya Cemaatler, Onların...Almanya'nın Köln kentinde, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyon'un (Avrupa-ADD) düzenlediği 20. Yüzyılın En Büyük Lideri Atatürk konulu toplantıya Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ konuşmacı olarak katıldı.
 • 21 Mayıs 2016 23:05Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, "Şimdi Ordu mu Var Paşam" Sorusuna KızdıEski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, katıldığı konferansta "Şimdi ordu mu var paşam?" sözlerine tepki göstererek "Hem de öyle bir ordu var ki o ordu 400 tane şehit verdi hanımefendi" dedi.
 • 18 Mayıs 2016 11:10İlker Başbuğ,?unutulan Ada Kıbrıs Adlı Yeni Kitabını Tanıttıİlker Başbuğ,?unutulan Ada Kıbrıs Adlı Yeni Kitabını TanıttıHaber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHAEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, yeni çıkan 'Unutulan Ada Kıbrıs adlı kitabını, bu akşam Pera Müzesi'nde düzenlenen programda basına tanıttı.
 • 05 Mayıs 2016 23:30Başbuğ: Başbuğ: "Türkiye ve İran'ın Bölgedeki Pozisyonunu Muhafaza Etmeleri Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un gelişi ve konuşması Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ: "Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran. Bu iki ülke Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devletine karşı olduğu sürece, ABD bu oluşuma yeşil ışık yakmaz. Onun için bu iki ülkenin bu konudaki pozisyonunu muhafaza etmeleri lazım" Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran. Bu iki ülke Irak'ın kuzeyinde bağımsız Kürt devletine karşı olduğu sürece, ABD bu oluşuma yeşil ışık yakmaz. Onun için bu iki ülkenin bu konudaki pozisyonunu muhafaza etmeleri lazım." dedi.
 • 05 Mayıs 2016 19:15İlker Başbuğ: Kürt Devletini İran ve Türkiye Engellerİlker Başbuğ: Kürt Devletini İran ve Türkiye EngellerEski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, "Irak'ta bağımsız Kürt devletinin kurulmasını engelleyebilecek bir güç var mı? Var, Türkiye ve İran" dedi.
 • 05 Mayıs 2016 18:28Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ AçıklamasıANKARA (İHA) – Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, terörle mücadeleyi devletin yaptığını teröristle mücadeleyi ise güvenlik kuvvetlerinin yaptığını belirterek, "Teröristle mücadelede güvenlik kuvvetleri başarılı, terörle mücadelede devlet başarısız" dedi.
 • 03 Mayıs 2016 21:31Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına BakışAtatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Öğrencilerin güvenlik kontrolü ile salona alınmaları Salondan genel görüntüler Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un salona girişi Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması ve soruları cevaplaması "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Başbuğ, gençlerle yaptığı söyleşide, Türkiye'nin dış politikası, yeni anayasa çalışmaları ve başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu Marmara Üniversitesi (MÜ) Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 03 Mayıs 2016 20:55İlker Başbuğ: "Türkiye-rusya İlişkilerinin Normale Dönmesi İki Ülkenin Lehinedir"Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normale dönmesi her iki ülkenin de lehine olan bir durumdur” dedi.
 • 03 Mayıs 2016 20:19Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" EtkinliğiMarmara Üniversitesi (MÜ) Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen "Atatürk'ten Bugüne Türkiye'nin Dış Politika Uygulamalarına Bakış" etkinliği, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 24 Nisan 2016 08:01Ergenekon'da Gerekçeli Karar Jet Hızıyla Tamamlandı! İpuçları DosyadaErgenekon'da Gerekçeli Karar Jet Hızıyla Tamamlandı! İpuçları DosyadaYargıtay üyeleri Ergenekon davası ile ilgili gerekçeli kararı jet hızıyla tamamladı. Kararda "savcıların tutanakları sorgulamadan iddianameye geçirmesinden" bahsedildi.
 • 23 Nisan 2016 15:08Yargıtayın Ergenekon Kararı Uyap'a Konuldu (1)Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Ergenekon davasına yönelik bozma kararında, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazlarına ilişkin, "Her ne kadar mahkemece, sanığa atılı suçların görev kapsamında kalmadığı ve eylemlerin görevi ile ilgisi bulunmadığı kabul edilmişse de eylemlerin sanığın doğrudan göreviyle ilgili olduğu anlaşılmıştır.
 • 22 Nisan 2016 20:32Başbuğ: (Yargıtay'ın Kararı) Acıları Azaltacak Tek Husus, Hukuk Cinayetlerini İşleyenlerin...Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay'ın Ergenekon kararını değerlendirdi.
 • 22 Nisan 2016 18:28İlker Başbuğ Yargıtay'ın Ergenekon Kararını DeğerlendirdiYargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Ergenekon davasına ilişkin verdiği kararı değerlendiren eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, “Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin dün aldığı kararına ilişkin ilk değerlendirmelerimi paylaştım, ifade ettim. O konulara şuanda fazla ilave edeceğim başka bir husus yok” dedi.
 • 22 Nisan 2016 18:15Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı SorulduBaşbuğ'a Yargıtay'ın Kararı Soruldu(Geniş haber) BAŞBUĞ'A YARGITAY'IN KARARI SORULDUHaber-Kamera: Murat ÇAKIR/ İstanbul DHAGenelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, KKTC'ye hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.
 • 22 Nisan 2016 18:13FlaşGenelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ: Yargıtay'ın kararı Ergenekon mahkemesi'nin gerçekleştirdiği bütün işlemleri ve kararları yerle bir etmiştir.
 • 22 Nisan 2016 18:03İlker Başbuğ Söyleşi İçin Kıbrıs'a Gittiİlker Başbuğ Söyleşi İçin Kıbrıs'a GittiEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay kararının ardından söyleşi için Kıbrıs’a gitti.
 • 22 Nisan 2016 17:55Başbuğ'a Yargıtay'ın Kararı SorulduBaşbuğ'a Yargıtay'ın Kararı SorulduHaber-Kamera: Murat ÇAKIR - İSTANBUL DHAGenelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, KKTC'ye hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.
 • 21 Nisan 2016 22:2228 Şubat Davası28 Şubat davasında mahkeme, görev yönünden incelenmek üzere Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Ergenekon davasında bozma kararını isteyecek.
 • 21 Nisan 2016 13:21Avukat Celal Ülgen: Yargıtay Sadece Usulden Değil, Esastan da BozmuşturErgenekon davasında sanık avukatlarından Celal Ülgen, Yargıtay’ın bozma kararının sadece usul yönünden değil, esas yönünde de olduğunu savundu.
 • 21 Nisan 2016 13:03Yargıtayın Ergenekon KararıErgenekon davası sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatlarından İlkay Sezer, "Burada pek çok kişiye bir kumpas kuruldu.
 • 21 Nisan 2016 12:49Ergenekon Sanıkları Yargıtay'ın Kararını DeğerlendirdiErgenekon Davası’nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Ergenekon Davası kararını esastan ve usulden bozdu.
 • 21 Nisan 2016 12:41Yargıtay, Ergenekon Davasında Yerel Mahkeme Kararını Bozdu (2)Ergenekon davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazını haklı bularak, bunu bozma nedeni saydı.
 • 21 Nisan 2016 12:38Yargıtayın Ergenekon Davası KararıErgenekon davası sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un avukatı Prof. Dr. Fatih Mahmutoğlu, Yargıtay kararının ardından, İlker Başbuğ yönünden artık görevli mahkeme Anayasa Mahkemesi olacağından, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca Başbuğ'la ilgili Başbakanlık'tan izin alınması gerektiğini belirterek, "Bu bozma gerekçeleri karşısında böyle bir iznin verilebileceği kanaatini asla taşımıyorum.
 • 21 Nisan 2016 12:00Başbuğ İçin Soruşturma İzni Verilmez, Bu Dosya Kapatılır Diye Bekleriz'Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı İlkay Sezer, Yargıtay’ın 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hükmünü bozmasıyla ilgili verdiği kararın doğru olduğunu söyledi.
 • 21 Nisan 2016 11:39Yargıtay 'Ergenekon' Kararını Açıkladı (1)Yargıtay 'Ergenekon' Kararını Açıkladı (1)Yargıtay 16. Ceza Dairesi aralarında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Prof. Dr. Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 275 sanıklı Ergenekon Davası'na ilişkin kararını açıkladı.
 • 21 Nisan 2016 11:24Yargıtay, Ergenekon Davasında Yerel Mahkeme Kararını Bozdu (1)Ergenekon davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin kararını, usulden ve esastan bozarak, yerel mahkemenin "Ergenekon Terör Örgütü" kabulünde isabet görmedi.