19:0900
SON DAKİKA İNGİLTERE HABERLERİ

Son Dakika İngiltere Haberleri

   

  Başbakan Erdoğan'ın, 1915 Olaylarına İlişkin Mesajı

  Açık Toplum Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Alaton, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. (Bugün 18:52)

   

  1915 Olaylarına İlişkin İddialar

  1. Dünya Harbinde Ermeni Çetecilerin Katliamına Uğramış Mağdurlar Derneği Başkanı Birdal: "Tarihi şan ve şerefle dolu olan, gittiği her yere barış ve adalet götüren bir milletin karalanması, tarihe ihanettir" (Bugün 18:38)

   

  Facianın Yıldönümünde Bangladeş

  Facianın Yıldönümünde Bangladeş

  Bangladeş'te yaşanan Rana Plaza dramının birinci yılında fabrikalardaki işçilerin güvenliği mercek altında. (Bugün 18:31)

   

  Hristiyan İngiliz, Vasiyeti Üzerine İslami Usullerle Defnedildi

  Hristiyan İngiliz, Vasiyeti Üzerine İslami Usullerle Defnedildi

  Muğla'da, beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan İngiltere vatandaşı 61 yaşındaki Stephen Cecil Bouton, Hıristiyan olmasına karşın vasiyeti üzerine, İslami kurallara göre defnedildi. (Bugün 18:13)

   

  Dto Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

  Dto Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Odası Nisan ayı Meclis Toplantısı’nda dünyada, Türkiye’de ve Denizli’de yaşanan sosyo-ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmeler yaptı. (Bugün 18:00)

   

  İngiliz'e İslami Usul Cenaze Töreni

  Muğla'da, beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan İngiltere vatandaşı 61 yaşındaki Stephen Cecil Bouton, Hıristiyan olmasına karşın vasiyeti üzerine, İslami kurallara göre defnedildi. (Bugün 17:25)

   

  Apple'ın Yeni Reklamı Rakiplerini Kıskandıracak

  Guardian ve Metro gazetelerinde görünen Apple reklamında 'Her şirketin kopyalamasını istediğimiz bazı fikirlerimiz var.' cümlesi yer aldı. (Bugün 17:01)

   

  Apple: "Bunu Kopyalayın!"

  Apple, yeni basılı reklamında rakibi Samsung'u, adını anmadan işte böyle taşladı! (Bugün 17:01)

   

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu Yılı

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu Yılı

  Gelibolu Yarımadası'nda yer alan 57'nci Alay Şehitliği'nde anma etkinliği gerçekleştirildi Hava Savunma Kurmay Yarbay Özdemir: "İşte bu kahramanlar sayesinde bugünkü Türk yurdunun isimleri olmayan kel tepeleri, cılız dereleri, sıradan sırtları, kayalık ve bayırları tarihe mal olmuş ve isimleri bir daha. (Bugün 16:58)

   

  Türkiye'den Fon Çıkışı Sınırlı Kaldı

  Türkiye'den Fon Çıkışı Sınırlı Kaldı

  Türkiye hisse senedi piyasasından ilk çeyrekte 21,7 milyon dolarlık fon çıkışı yaşanırken en fazla alım İngiltere'den geldi. (Bugün 16:41)

   

  İngiliz Polisinden "Suriye'ye Savaşmaya Gitmeyin" Kampanyası

  İngiltere polisi, Suriye'ye savaşmaya gitme amacı olan gençleri engellemek için Müslüman kadınlara işbirliği çağrısında bulunuyor Terörle Mücadele Polisliği Ulusal Koordinatörü Helen Ball: "Burada konu insanları koruma ve emniyete almak. (Bugün 16:32)

   

  İlk Albümlerinin 50. Yılı

  İlk Albümlerinin 50. Yılı

  The Rolling Stones'un grupla aynı adı taşıyan albümleri, tam 50 yıl önce yayınlanmıştı. (Bugün 16:31)

   

  Sözde 'Ermeni Soykırımı' İddiaları

  Sözde "Ermeni Soykırımı" İddiaları

  Diyarbakır Barosu Başkanı Elçi: "Bir bütün olarak sayın başbakanın açıklamasını pozitif bir adım olarak gördüğümü ifade etmek isterim" Gomidas Enstitüsü Başkanı Sarafian: "Türkiye'de ilerleyen bir hareket bulunmakta. (Bugün 16:27)

   

  Adana Ticaret Borsası 100. Yıl Ödül Töreni

  Adana Ticaret Borsası 100. Yıl Ödül Töreni

  Cumhurbaşkanı Gül: (2) "Suriye'de olup bitenler hepimizi derinden etkiliyor, önce insan olarak hepimizi çok derinden etkiliyor. (Bugün 16:16)

   

  Suriye'ye Komşu Ülkelerde Suriyeli Mültecilerin Durumu' Çalıştayı

  Suriye'ye Komşu Ülkelerde Suriyeli Mültecilerin Durumu" Çalıştayı

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, “Suriyeli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz ama geri dönmeleriyle ilgili olarak da algı seviyelerini yüksek tutmaya çalışıyoruz” dedi. (Bugün 16:15)

   

  Van'da Ermeni Sempozyumu

  Van'da Ermeni Sempozyumu

  Türk Tarih Kurumu tarafından 'Van'da 1'inci Dünya Savaşında Ermeniler' konulu sempozyum düzenlendi. (Bugün 16:12)

   

  Çanakkale Kara Savaşları İçin 99'uncu Yıl Töreni (3)

  Gaydayla KARŞILANDILAR Çanakkale Kara Savaşları'nın ve Anzak çıkarmasının 99'uncu yıldönümü nedeniyle, Şehitler Abidesi ile Morto Koyu'ndaki Fransız Şehitler Anıtı'ndaki törenin ardından Seddülbahir Köyü'ndeki İngiliz Helles Anıtı'nda da tören düzenlendi. (Bugün 15:54)

   

  Cumhurbaskanı Gül: Cumhurbaşkanlığı Tartışmaları Doğal (2)

  Adana'nın ZENGİN TOPRAKLARI Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' ile 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Kuruluşu' listelerinde yer alan Adanalı firmalara ödüllerini verirken yaptığı konuşmada Adana'nın önemine değindi. (Bugün 15:47)

   

  1915 Yılında Ölen Ermeniler Diyarbakır'da Anıldı

  1915 Yılında Ölen Ermeniler Diyarbakır'da Anıldı

  1915 yılında yaşanan Ermeni olaylarının yıl dönümü Diyarbakır’da sivil toplum örgütleri tarafından anıldı. (Bugün 15:44)

   

  UProxy nedir? UProxy ile Sansürsüz İnternetin yolları Neler?

  UProxy sansürsüz internet nedir? UProxy Google tarafından ortaya çıkarıldı. UProxy beta versiyonu Google tarafından piyasaya sunuldu. UProxy sayesinde kullanıcılar özgür internet yasalarına sahip ülkelerdeymiş gibi interneti kullanabilecek (Bugün 15:34)

   

  Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Hayat Kurtarıyor

  Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Hayat Kurtarıyor

  KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Yasemin Yakut rahim ağzı kanseri hakkında bilgi veriyor ve HPV aşısının yararlarını anlatıyor! (Bugün 15:33)

   

 

  Çanakkale Kara Savaşları İçin 99'uncu Yıl Töreni (2)

  Fransız ANITI'NDA TÖREN Çanakkale Kara Savaşları'nın ve Anzak çıkarmasının 99'uncu yıldönümü nedeniyle, Şehitler Abidesi'nde yapılan ilk törenin ardından Morto Koyu'ndaki Fransız Anıtı'nda da tören düzenlendi. (Bugün 15:11)

   

  Siber Dünyada Rakamlarla İlk Çeyrek

  Mobil bankacılık trojan'ları ikiye katladı, bitcoin saldırıları arttı, siber casusluk tehditleri geri döndü! (Bugün 15:06)

   

  Robin Hood Turu Varsa İnce Memed Turu da Olabilir

  Robin Hood Turu Varsa İnce Memed Turu da Olabilir

  ATO Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlendiği "Adana Marka Konferansı, Turistlere Öyküler" etkinliği Şirin Park Oteli'nde gerçekleşti. (Bugün 15:05)

   

  1915 Hadisesi Diyarbakır'da Kınandı

  1915 Hadisesi Diyarbakır'da Kınandı

  Diyarbakır’da 1915 hadisesi için düzenlenen anma töreninde o dönem yaşanan olaylar kınandı. (Bugün 15:04)

   

  İzmir'de Hedef 5 Milyon Turist

  İzmir'de Hedef 5 Milyon Turist

  Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) tarafından düzenlenen 'ETİK 2014 Yılı İlk Çeyrek Değerlendirmesi, Türkiye ve İzmir Turizmi 2014 Yılı Beklentileri' konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. (Bugün 15:01)

   

  Chelsea Yedeklerle Çıkacak!

  Chelsea Yedeklerle Çıkacak!

  Haftasonunda belki de şampiyonluk düğümünü çözecek maçta Liverpool deplasmanına çıkacak olan Chelsea'nin, kadroda rotasyona gitmesinin önü açık... (Bugün 14:46)

   

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu Yılı

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu Yılı

  Fransız ile İngiliz milletler topluluğu anıtlarında törenler düzenlendi. (Bugün 14:43)

   

  850 Yıl Sonra İsveç Kralı'nın Mezarını Açtılar

  İsveçli bilim adamları, 850 yıl önce ölen İsveç Kralı Aziz Erik hakkında daha fazla bilgi edinmek için mezarını açtı. (Bugün 14:28)

   

  Birinci Dünya Savaşı'nda Ermeniler" Sempozyumu

  Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen "Birinci Dünya Savaşında Ermeniler" Sempozyumu Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde başladı TTK Başkanı Hülagü: "Ermeni konusu, maalesef bize emperyalizmin bir mirası olarak intikal etmiştir" "Bizim tarihimizde soykırım yoktur ve örneğini bulmak da imkansızdır" "Van, Ermenilerin olsa biz de Van'ı yakmış bulunsaydık, bunun birkaç kez filmini yapmış ve burayı merkez haline getirmiş olurlardı" "Hukuki açıdan Ermenilerin iddiaları mesnetsizdir aslı (Bugün 14:16)

   

  Van'da Ermeni Sempozyumu

  Türk Tarih Kurumu tarafından 'Van'da 1'inci Dünya Savaşı'nda Ermeniler' konulu sempozyum düzenlendi. (Bugün 13:56)

   

  Akdeniz-Pa 3. Daimi Komite Toplantısı

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu: "Bugün Akdeniz'in kuzeyindeki akımlara baktığımızda ortak değerlerimizin ciddi tehdit altında olduğunu görüyoruz. (Bugün 13:49)

   

  AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi (2)

  AB Bakanı Çavuşoğlu: Başbakan İnsani Duygularla Mesaj Verdi (2)

  'akdeniz'deki TEHLİKELERİ GÖRMELİYİZ' Akdeniz Parlamenterler Asamblesi'nin (Akdeniz-PA) 3'üncü Daimi Komite Toplantısı, Antalya Su Otel'de başladı. (Bugün 13:48)

   

  Fransa, Radikal Gruplara Savaş Açtı

  Fransa, Radikal Gruplara Savaş Açtı

  Fransız televizyon kanalları, bu konudaki hükümetin çalışmalarına geniş yer ayırırken, Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle de, bu gençlerin Fransa'da radikalleşmeleri ve Suriye'ye kutsal savaşa gitmelerini önlemek amacıyla İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve tarafından Bakanlar Kurulu'na eylem planı sunulduğunu bildirdi. (Bugün 13:26)

   

  Akpm Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu Raportörü Meclis'te

  TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Üstün, raportör Vries'i kabul etti Üstün: "Türkiye, son yıllarda Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin tam bir şekilde uygulanması ve mahkeme kararlarının, Türkiye mahkemeleri ve kurumlarınca birebir uygulanması konusunda çalışmalar yürütüyor" (Bugün 13:01)

   

  Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

  Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

  Çanakkale Kara Savaşlarının 99’uncu yıl dönümünde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi’nde uluslararası tören düzenlendi. (Bugün 13:00)

   

  Suriye'ye Komşu Ülkelerde Suriyeli Mültecilerin Durumu" Konferansı

  AFAD Başkanı Oktay: "Suriyeli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz ama geri dönmeleriyle ilgili olarak da algı seviyelerini yüksek tutmaya çalışıyoruz" "Ümit ediyoruz ki (Türkiye'de) kalanların yüzdesi fazla olmaz ve bu sorun bir an önce çözülür" "Uluslararası camiadan yükün paylaşılmasını istiyoruz. (Bugün 13:00)

   

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu Yılı

  18'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürgen: "Çanakkale, savaşanların birbirine saygı duyduğu, öldükten sonra koyun koyuna yatıp dost olan kahramanların savaşıdır" Törende, Türk Hava Kuvvetlerine ait F 16 uçağıyla "SOLOTÜRK" adlı gösteri uçuşu yapıldı. (Bugün 12:58)

   

  Avukat Canbaz: 'Çocuk Gelin' Düğününe Giden de İhbar Yükümlülüğü Altında

  Avukat Canbaz: 'Çocuk Gelin' Düğününe Giden de İhbar Yükümlülüğü Altında

  Bursa Barosu avukatlarından Nevin Canbaz, Türkiye'de oldukça yaygın olan ‘çocuk gelin’ konusuna gerekli hassasiyetin gösterilmediğini söyledi. (Bugün 12:56)

   

  Çanakkale Kara Savaşları İçin 99'uncu Yıl Töreni

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99'uncu yıldönümü için Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde düzenlenen uluslararası törende, şehit düşen Mehmetçikler ile birlikte işgale gelen ülkelerin yaşamlarını yitiren askerleri anıldı. (Bugün 12:54)

   

  99 Yıl Önce Savaşan Ülkeler Anma İçin Biraraya Geldi

  99 Yıl Önce Savaşan Ülkeler Anma İçin Biraraya Geldi

  Çanakkale Kara Savaşları’nın 99. yıldönümü dolayısıyla Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi’nde uluslararası anma töreni düzenlendi. (Bugün 12:53)

   

  Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

  Çanakkale Savaşlarının 99. Yıl Dönümü

  Çanakkale Kara Savaşlarının 99’uncu yıl dönümünde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi’nde uluslararası tören düzenlendi. (Bugün 12:35)

   

  Gençler Dostluk İçin Sahaya Çıkıyor

  Gençler Dostluk İçin Sahaya Çıkıyor

  "Dostluk için Futbol" kapsamında 24 Nisan Uluslararası Dostluk için Futbol Günü olarak kutlanacak. (Bugün 12:24)

   

Manşet Haberleri