SON DAKİKA İNGİLTERE HABERLERİ

Son Dakika İngiltere Haberleri

 • 16:58Sokak Ortasında Genci Döven Liseli Kıza 8 Ay CezaSokak Ortasında Genci Döven Liseli Kıza 8 Ay Cezaİngiltere'de kendisinde yaşça büyük bir genci sokak ortasında döven kız öğrenci, 8 ay ıslah evinde kalacak.
 • 18:57Bilic: Kulübü UEFA'ya Şikayet Etmem, Sözleşmeyi Yırtar GiderimBilic: Kulübü UEFA'ya Şikayet Etmem, Sözleşmeyi Yırtar GiderimBeşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, "Hiçbir şekilde kulübü UEFA'ya şikayet etmem. O sözleşmeyi herkesin önünde yırtıp giderim. Hiçbir takımla görüşmedim." dedi.
 • 11:36Almanya'da Cepten İnternetin Fiyatı Avrupa Ortalamasının Çok ÜstündeAvrupa genelinde mobil internet kullanımının sadece birkaç ülkede Almanya’dan daha pahalı olduğu ortaya çıktı.
 • 10:49CHP'li Balbay İktidar Bu Seçimleri Soğuk Savaş Ortamına ÇevirdiCHP'li Balbay İktidar Bu Seçimleri Soğuk Savaş Ortamına ÇevirdiDha DIŞ HABER - CHP'li Balbay İktidar bu seçimleri soğuk savaş ortamına çevirdi Ergenekon davasında tahliye edilen CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay, İngiltere'de yaşayan CHP seçmenleriyle buluştu.
 • 10:44Dünya Devleri Manisa'da BuluştuDünya Devleri Manisa'da BuluştuManisa Genç İşadamları Derneği tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ‘Dünya Devleri Manisa’da Buluşuyor’ adlı etkinliğin ikincisi gerçekleştirildi.
 • 10:38CHP'li Balbay İktidar Bu Seçimleri Soğuk Savaş Ortamına ÇevirdiCHP'li Balbay İktidar Bu Seçimleri Soğuk Savaş Ortamına ÇevirdiErgenekon davasında tahliye edilen CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay, İngiltere'de yaşayan CHP seçmenleriyle buluştu.
 • 10:09Cameron: AB ile Yeniden Müzakere Süreci Zorlu OlacakCameron: AB ile Yeniden Müzakere Süreci Zorlu Olacakİngiltere Başbakanı ve Muhafazakar Parti lideri David Cameron, ülkesinin AB üyeliğini 2017 yılı sonuna kadar referanduma götürmekte kararlı. AB Doğu Ortaklığı Zirvesi için Letonya'nın başkenti Riga'da bulunan Cameron burada yaptığı basın açıklamasında, "AB ile yeniden müzakere süreci zorlu olacaktır.
 • 09:57Eşitsizlik Dünyayı Felakete Sürüklüyor'Eşitsizlik Dünyayı Felakete Sürüklüyor'Gediz Üniversitesi, Florida Üniversitesi ve Leeds Beckett Üniversitesi’nin düzenlediği 4. Uluslararası Politik Ekonomi Sempozyumu’na, küresel eşitsizlik damga vurdu.
 • 01:37İtalya'da Bayrak Asma TartışmasıROMA (AA) – İtalya'nın kuzeyindeki özerk bölge Trentino-Alto Adige, ülkenin Birinci Dünya Savaşı'na girişinin 100. yılı nedeniyle devlet dairelerine İtalyan bayrağını asılması yönündeki Roma'dan gelen karara uymayacağını açıkladı.
 • 00:53İkb'nin İslam Ekonomisi Ödülünü Sudanlı İktisatçı Kazandıİslam Kalkınma Bankasının 2015 İslam Ekonomisi Ödülünü Sudanlı Prof. Dr. Seif el-Din Ibrahim Tag el-Din kazandı.
 • 00:46Barışa Uzanan YolBarışa Uzanan Yol" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı- Etkinlikten detaylar ve konuşmalar Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü- Azerbaycan'da, Çanakkale savaşlarını konu alan "Barışa Uzanan Yol" adlı konferans düzenlendi Azerbaycan'da, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı düzenlendi.
 • 22:54Eski Liderlerden Ukrayna Zirvesi HazırlığıTORONTO (AA) – Dünya ve ülke siyasetlerine yön veren eski liderler, Ukrayna Krizi'ni masaya yatırmaya hazırlanıyor.
 • 20:11Prof. Dr. Tuncer'e Prof. Dr. Tuncer'e "Sigarasız Dünya Günü Ödülü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Murat Tuncer- "2015 yılının Avrupa Bölgesi 31 Mayıs Sigarasız Dünya Günü Ödülü" Prof. Tuncer'e "Sigarasız Dünya Günü Ödülü"-Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, "2015 yılının Avrupa Bölgesi 31 Mayıs Sigarasız Dünya Günü Ödülü"ne layık görüldü- Prof. Tuncer: - "Türkiye dünyada sigarayla mücadelede öncü bir ülkedir" Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Murat Tuncer'e, Dünya Sağlık Örgütü tarafından (DSÖ) "2015 yılının Avrupa Bölgesi 31 Mayıs Sigarasız Dünya Günü Ödülü" verildi.
 • 20:02İngiltere, AB ile Reformu Konuşuyorİngiltere, AB ile Reformu KonuşuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İngiltere Başbakanı David Cameron'un konuşması İngiltere AB ile reformu konuşuyor- İngiltere Başbakanı Cameron: - "AB ile yeniden müzakere süreci inişli çıkışlı olacaktır ama sonunda AB'yi reforme edeceğimize inanıyorum"- "Riga'da bir sevgi duvarıyla karşılaştığımı söyleyemem ama birçok kişi seçim sonucundan dolayı beni kutladı"- Cameron, gelecek hafta Juncker, Merkel ve Hollande ile görüşecek İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin Avrupa Birliği (AB) ile yürüteceği yeniden müzakere sürecinin sabır ve kararlılık gerektirdiğini belirterek, "Bu süreçte iniş çıkışlar olacaktır ama iyi niyetli bir şekilde birlikte çalışarak AB'yi ve ülkemizin AB ile ilişkilerini reforme edeceğimize inanıyorum" dedi.
 • 19:12Adalet Bakanlığı'ndan "Mağdura Yaklaşım Kılavuzu"Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Daire Başkanlığınca, Ceza Adalet Sisteminde Mağdur Hakları projesi kapsamında "Mağdura Yaklaşım Kılavuzu" hazırlamak için çalıştay düzenledi.
 • 18:52Ordu-Giresun Havalimanı Açılışına Katılan Başbakan Davutoğlu: Bizim Meselemiz, Koltuk Meselesi DeğilOrdu-Giresun Havalimanı Açılışına Katılan Başbakan Davutoğlu: Bizim Meselemiz, Koltuk Meselesi DeğilOrdu-Giresun Havalimanı açılışına katılan Başbakan Davutoğlu: Bizim meselemiz, koltuk meselesi değil Türkiye'nin deniz üzerine dolgu ile inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı açılışında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim meselemiz bir koltuk meselesi değil. Türkiye için doğruysa ülkemiz milletimiz için doğruysa, hiçbir koltuğu arkamızda bırakırken gözümüzle dönüp bakmayız, bile. Bizim meselemiz önce ahlak, önce erdem, önce hikmet, sonra siyaset" dedi.
 • 18:29Ordu-Giresun Havalimanı Açılışına Katılan Başbakan Davutoğlu: Bizim Meselemiz, Koltuk Meselesi DeğilOrdu-Giresun Havalimanı Açılışına Katılan Başbakan Davutoğlu: Bizim Meselemiz, Koltuk Meselesi DeğilGiresun Havalimanı açılışında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim meselemiz bir koltuk meselesi değil. Türkiye için doğruysa ülkemiz milletimiz için doğruysa, hiçbir koltuğu arkamızda bırakırken gözümüzle dönüp bakmayız, bile. Bizim meselemiz önce ahlak, önce erdem, önce hikmet, sonra siyaset" dedi.
 • 18:24İngiltere AB ile Reformu Konuşuyorİngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin Avrupa Birliği (AB) ile yürüteceği yeniden müzakere sürecinin sabır ve kararlılık gerektirdiğini belirterek, "Bu süreçte iniş çıkışlar olacaktır ama iyi niyetli bir şekilde birlikte çalışarak AB'yi ve ülkemizin AB ile ilişkilerini reforme edeceğimize inanıyorum" dedi.
 • 18:09Prof. Tuncer'e "Sigarasız Dünya Günü Ödülü"Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Murat Tuncer'e, Dünya Sağlık Örgütü tarafından (DSÖ) "2015 yılının Avrupa Bölgesi 31 Mayıs Sigarasız Dünya Günü Ödülü" verildi.
 • 17:47İphone 5c, Sahibini Ölümcül Tüfek Saldırısından Koruduİphone 5c, Sahibini Ölümcül Tüfek Saldırısından KoruduApple'ın iki yıl önce piyasaya sunduğu telefon modeli iPhone 5c, sahibinin hayatını kurtardı.
 • 17:24Ipı'den Hürriyet'e Destek "Karalama Kampanyasını Kınıyoruz"Dünyanın en köklü ve yaygın gazetecilik örgütlerinden olan Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), "Türkiye'de Doğan Medya Grubu'na ve Hürriyet'e karşı sürdürülen karalama kampanyasının derhal durdurulması" çağrısı yaptı.
 • 17:21Ürdün Kralı Abdullah: "Barış ve İstikrarın Yolu Kalkınmadan Geçer"Ürdün Kralı Abdullah, Ürdün’ün Ölü Deniz bölgesinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun açılışında yaptığı konuşmada, barış ve istikrarın kalkınmadan geçtiğini söyledi.
 • 16:49Konteynırda TiyatroKonteynırda Tiyatro8 yaşındaki Suriyeli bir kız çocuğunun savaş nedeniyle kamyon içerisinde Avrupa'ya kaçış hikayesininanlatıldığı oyun, tiyatro sahnesine dönüştürülen bir konteynırın içinde hayat bularak seyirciyle buluşuyor.
 • 16:39Wembley Stadı'nın Yanında Patlamamış Bomba BulunduWembley Stadı'nın Yanında Patlamamış Bomba Bulunduİngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı yakınlarında 2. Dünya Savaşı'ndan kalan patlamamış bir bomba bulundu, polis 300 ev ve iş yerini boşalttı.
 • 16:2414 Yaşındaki Kız Öğrenci Hayrete Düşürdü14 Yaşındaki Kız Öğrenci Hayrete Düşürdüİngiltere, adı bilinmeyen bir genci sokak ortasında döven kız öğrenciyi konuşuyor.
 • 16:05Letonya'daki Zirvede İngiltere'nin AB'den Çıkış Referandumu da GörüşülüyorLetonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen AB Doğu Ortaklığı Zirvesi'ne katılan İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupalı liderlere AB'den çıkışla ilgili 2017’de planladığı referandumla ilgili bilgi veriyod.David Cameron, 7 Mayıs’ta kazandığı genel seçimin ardından bugün AB’li mevkidaşlarıyla ilk defa bir araya geliyor.
 • 16:02Işık: "Chp'nin Projesini Dünya Terk Edeli Yıllar Oldu"Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Filyos projesiyle ilgili mahkeme iptallerinin artık yaşanmaması için yeni bir Bakanlar Kurulu kararı aldıklarını belirterek, "Bu kararı özellikle mahkemenin bir daha iptal etmemesiyle ilgili her türlü önlemi alarak çıkarttık. Umuyoruz ki, Filyos Projesi önümüzdeki dönem artık hayata geçmiş olacak.
 • 15:57Uluslararası Doğrudan Yatırım VerileriUluslararası net doğrudan yatırım girişi, mart ayında 900 milyon dolar oldu.
 • 15:57Büyükelçilik Müsteşarlarından Vgc'ye ZiyaretBüyükelçilik Müsteşarlarından Vgc'ye ZiyaretDanimarka Büyükelçiliği Müsteşarı Stig Paolo Piras ile beraberindeki heyet, Vangölü Gazeteciler Cemiyeti’ni (VGC) ziyaret etti.
 • 15:30Akpm'de Türkiye'nin Sandalye Sayısı 12'den 18'e ÇıktıAvrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türk milletvekillerine ayrılan sandalye sayısının 12'den 18'e çıkarılmasını onayladı.
 • 15:28Çanakkale Savaşları'nın 100. Yıl DönümüAzerbaycan'da, Çanakkale Savaşları'nın 100. yıl dönümü dolayısıyla "Barışa Uzanan Yol" konferansı düzenlendi.
 • 15:26İngiltere'de Çocuk İstismarı Soruşturmasıİngiltere'de geçen yıldan bu yana yürütülen çocuk istismarı operasyonu kapsamında hakkında soruşturma başlatılan bin 433 kişiden 261'inin tanınmış şahıslar olduğu bildirildi.
 • 15:20Oşinografik ve Meteorolojik Ölçüm Yapan Şamandıra, Testleri Başarıyla GeçtiOşinografik ve Meteorolojik Ölçüm Yapan Şamandıra, Testleri Başarıyla GeçtiOrta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ), Mersin Erdemli İlçesi'ndeki Deniz Bilimleri Enstitüsü tarafından körfeze bırakılan ve Türkiye'de bir ilk olan oşinografik ve meteorolojik ölçüm yapan şamandıra, testleri başarıyla geçti.
 • 14:52Bu Kamyon'da Oyun VarBu Kamyon'da Oyun Var Belçikalı tiyatro topluluğunun "Kamyon" oyunu, Kadıköy İskele Meydanı'ndaki bir konteynırın içinde ücretsiz olarak halkla buluşuyor.
 • 14:33Kupa Beyi" Mourinhoİngiltere Premier Lig'de 3. kez yılın teknik direktörü seçilen Chelsea'nin Portekizli çalıştırıcısı Jose Mourinho, kariyeri boyunca kazandığı kupaların çokluğuyla dikkati çekiyor.
 • 14:32Sonsuza Dek Avrupa" ProjesiEğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı, "Sonsuza Dek Avrupa" projesi kapsamında Siirt'e 6 ülkeden gelen konukları ağırladı.
 • 14:27Arsenal Taraftarı, Kraliçe 2. Elizabeth'ten Maç Bileti İstediİngiltere FA Cup final maçında, Arsenal – Aston Villa karşılaşması için bir taraftar, Kraliçe 2. Elizabeth’ten maç bileti istedi.
 • 14:21En Hızlı Gelişen Dil: EmojiEn Hızlı Gelişen Dil: EmojiDil bilimi uzmanlarına göre İngiltere'de en hızlı gelişme gösteren ve yayılan dil, çeşitli tipleme ve görsellerden oluşan Emoji
 • 14:03Avrupa Gazeteciler Federasyonu'ndan Savcılık Talimatına Sert TepkiAvrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ), Ankara savcısı Serdar Coşkun’un Ulaştırma Bakanlığı’na verdiği ‘Muhalif medyayı susturun’ talimatına tepki gösterdi.
 • 13:35Yılın Teknik Direktörü MourinhoYılın Teknik Direktörü Mourinhoİngiltere Premier Lig'de yılın teknik direktörü ödülünü, Chelsea'yi şampiyonluğa taşıyan Jose Mourinho kazandı.
 • 13:14Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Fotokampa KatılacakFotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Fotokampa KatılacakDünyaca ünlü Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, MAFSAD’ın konuğu olarak Malatya’ya gelecek.
 • 11:42İrlanda'da İki Ayrı Referandum Yapılıyorİrlanda'da bugün hem eşcinsel evlilik hem de cumhurbaşkanı seçilme yaşıyla ilgili referandum yapılıyor.
 • 11:41Danimarka Büyükelçiliği Müsteşarı Piras'tan Vgc'ye ZiyaretDanimarka Büyükelçiliği Müsteşarı Stig Paolo Piras ile beraberindeki heyet, Vangölü Gazeteciler Cemiyeti'ni (VGC) ziyaret etti.
 • 11:09Antalya'ya Gelen Turist Sayısı Yüzde 11 DüştüAntalya'ya Gelen Turist Sayısı Yüzde 11 DüştüAntalya'ya yılın ilk 4 ayında gelen turist sayısı 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 11 azalınca, sadece otellerin gelir kaybı 55 milyon euro oldu.
 • 10:47Uzaya 30 Dakikalık Turlar BaşlıyorUzaya 30 Dakikalık Turlar BaşlıyorABD'de Uzay Teknolojileri Fuarı'na katılan Xcore firması, çok yakında uzaya 30 dakikalık turların başlayacağını duyurdu.
 • 10:40Graffitileriyle Babylon Kilyos'ta!Graffitileriyle Babylon Kilyos'ta!Babylon Soundgarden, bu yıl 23 Mayıs günü Babylon Kilyos'ta, katılımcılarına unutulmaz bir festival coşkusu yaşatmaya hazırlanıyor.
 • 10:08'Enerji Tarımı Yapılarak Petrole Bağımlılık Azaltılabilir"Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, Enerji Tarımı ve Biyoyakıtlar 5. Ulusal Çalıştayı yapıldı.
 • 09:51Antalya'ya Gelen Turist Sayısı Yüzde 11 DüştüAntalya'ya Gelen Turist Sayısı Yüzde 11 DüştüAntalya'ya yılın ilk 4 ayında gelen turist sayısı 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 11 azalınca, sadece otellerin gelir kaybı 55 milyon euro oldu.
 • 09:49Eurovısıon Finalistleri Belli OlduEurovısıon Finalistleri Belli OlduBu yıl 60’ıncı kez düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında tüm finalistler belli oldu.
 • 08:57Eurovision'da Büyük Final HeyecanıEurovision'da Büyük Final HeyecanıBu yıl 60'ıncı kez düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında tüm finalistler belli oldu.