13:2500
SON DAKİKA İNGİLTERE HABERLERİ

Son Dakika İngiltere Haberleri

   

  Afyonkarahisar'da Mermer ve Doğaltaş İhracatında Artış

  Afyonkarahisar'da Mermer ve Doğaltaş İhracatında Artış

  Maden rezervleri ve çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan Afyonkarahisar'da, sektörde yılın 9 ayında ülke genelinde görülen ihracat düşüşüne karşın yüzde 5.2'lik artışla 138 milyon 913 bin dolar mermer ve doğaltaş ihracatı yapıldı ATSO Dış Ticaret Uzmanı Şenbabaoğlu: "Yılın 9 ayında Afyonkarahisar'dan. (Bugün 13:05)

   

  Görme Engelli Sporcuların Atletizm Başarısı

  Görme Engelli Sporcuların Atletizm Başarısı

  İngiltere'nin kentinde yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonası'na katılan Öznur Yılmazer, Pınar Keleş ve Hasan Hüseyin Kaçar önemli dereceler elde ederek büyük başarı sağladı. (Bugün 12:58)

   

  Kafatası 30 Parçaya Ayrılan Adam 'Yaşayan Mucize' Oldu

  Kafatası 30 Parçaya Ayrılan Adam 'Yaşayan Mucize' Oldu

  İngiltere'de bir kazada kafatası 30 parçaya ayrılan genç adamın azmi dünyaya örnek olacak nitelikte... (Bugün 12:35)

   

  İsveç'in Filistin'i Tanıması

  İsveç'in Filistin Devleti'ni resmen tanımasının ardından İsrail hükümeti Stockholm Büyükelçisini istişare amaçlı olarak geri çağırdı. (Bugün 12:34)

   

  Bireysel Başvuru Usulleri Tanıtımı Projesi

  AB Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Erkoçak: "Pasif vatandaşlıktan aktif ve katılımcılığa geçiş yolunda bireysel başvuru mekanizmalarının duyumsanması çok önemli" İngiltere'nin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Courage: "Bize göre bu, Türk hükümetinin AB müktesebatına bağlılığına devam etmesinin bir delilidir. (Bugün 12:14)

   

  Mers Virüsünün Bulaşıcılığı, Ebola'dan Daha Yüksek

  Mers Virüsünün Bulaşıcılığı, Ebola'dan Daha Yüksek

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akdur: "MERS virüsünün insandan insana bulaşması ancak yakın temasla olabiliyor, kıyaslama yapmak gerekirse yayılma riski bakımından MERS virüsü, Ebola virüsünden daha tehlikeli" (Bugün 12:05)

   

  Türkiye İlk F35 Savaş Uçaklarını 2018'de Teslim Alacak

  Türkiye İlk F35 Savaş Uçaklarını 2018'de Teslim Alacak

  Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin ortak olduğu proje kapsamında ABD’nin Teksas eyaletinde üretilen savaş uçağı F35 Lightning II, New York'ta basına tanıtıldı. (Bugün 11:44)

   

  Eski Çağların 'Kutsal Zeytini' Türkiye'nin Her Bölgesinde Yetiştirilecek

  Eski Çağların "Kutsal Zeytini" Türkiye'nin Her Bölgesinde Yetiştirilecek

  Eski çağlarda "kutsal zeytin" olarak adlandırılan ve içeriğindeki likopen maddesi nedeniyle birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen "güz yemişi"nin başta Karadeniz Bölgesi olmak üzere Türkiye'nin diğer yörelerinde üretilebilmesi için çalışma başlatıldı OMÜ Ziraat Fakültesi Öğetim Üyesi Prof. Dr. Çelik: "Güz yemişi meyvelerinde domatese göre 18 kat daha fazla likopen maddesi vardır. (Bugün 11:17)

   

  Teknoloji Harikası Savaş Uçağı, New York'ta Tanıtıldı

  Teknoloji Harikası Savaş Uçağı, New York'ta Tanıtıldı

  Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin ortak konsorsiyumu tarafından üretilen savaş uçağı F-35'in geliştirilen savaş yetenekleri, New York'ta basına tanıtıldı. (Bugün 11:15)

   

  Cesur Sörfçü, Köpekbalığına Meydan Okudu

  Cesur Sörfçü, Köpekbalığına Meydan Okudu

  Avustralya, en cesur sörfçüyü konuşuyor. Andy Johnston isimli sörfçü, köpekbalığının yanında sörf yaparak kıyıya sağ ulaşmayı başardı. (Bugün 11:14)

   

  Dış Ticaret İstatistikleri

  Dış Ticaret İstatistikleri

  AB'ye yapılan ihracat, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,1 artarak 6 milyar 2 milyon dolara çıktı Bu dönemde en fazla ihracat Almanya'ya yapılırken, en fazla ithalat ise Çin'den gerçekleştirildi En büyük ihracat kalemi, motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtları, bunların aksam, parça, aksesuarı; en büyük ithalat kalemi ise mineral yakıtlar ve yağlar oldu. (Bugün 11:11)

   

  Ekonomi Bakan Yardımcısı, Arçelik'in İngiltere'deki Beko Plc Şirketini Ziyaret Etti

  Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, Arçelik AŞ'nin Londra'da faaliyet gösteren satış ve pazarlama şirketi Beko Plc'i ziyaret etti. (Bugün 11:02)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 13:25:55. #1.11#