SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

 • 09:53Türkiye'nin Rusya'ya Karşı 15 Milyar Dolarlık PlanıTürkiye'nin Rusya'ya Karşı 15 Milyar Dolarlık PlanıRusya'nın ekonomik yaptırım hamlesinden sonra gözler Ankara'ya çevrildi. Kriz yönetim komitesi kuran Türkiye, iki ülkenin toplam 15 milyar dolarlık yatırımı için planlar hazırladı.
 • 11:26İsviçre'de Burka Giyene 29 Bin Lira Para Cezasıİsviçre'de Burka Giyene 29 Bin Lira Para CezasıAvrupa'da terörist saldırıların tırmandığı bir ortamda, İsviçre'nin Ticino kantonu Müslüman kadınların restoranlarda ve kamu binalarında burka giymelerini yasakladı.
 • 14:20İran'ın Suriye'deki Üst Düzey Kayıpları Artıyorİran'ın Suriye'deki Üst Düzey Kayıpları Artıyor4 yıldır Beşşar Esed yönetimine destek veren İran'ın son aylarda şiddetlenen çatışmalarla birlikte Suriye'deki kayıpları 500'e yaklaştı.
 • 15:56Instagram'ı Sallayan Kürt Güzeline Teklifler YağıyorInstagram'ı Sallayan Kürt Güzeline Teklifler YağıyorPaylaştığı fotoğraflarla bir anda fenomen olan Kürt güzel Şebnem Barani, sosyal medya üzerinden sürekli evlilik teklifleri aldığını söyledi.
 • 23:55Erdoğan: Erdoğan: "Biz Daha İlk Günden Putin ile Görüşme İsteğimizi İfade Ettik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te- Erdoğan: - (Putin'in petrol iddiası) Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 23:48Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ben Bu Makamda Durmam Ama Sayın Putin'e Diyorum, 'Sen O Makamda...Paris'teki BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında Fransa'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 23:33Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daeş'ten Petrol Alacak Kadar Haysiyetsiz Değiliz21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı için Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırı ihlali sonucu Rus uçağının düşürülmesi ve sonrasında Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye yönelik petrol iddialarına cevap vererek, “İftira at, tutmazsa iz bırakır tavrı onların zaten geleneğinde var, iftiralarla böyle şeyler yürümez. Ve burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım, böyle bir şey ispat edildiği anda ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e soruyorum ‘Sen o makamda durur musun?’ Bu kadar açık bunu konuşuyorum ve bugün bunu buradaki bazı liderlerle de paylaştım” dediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris’te devam eden Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı'nda (COP21) basın mensuplarının sorularını cevaplayarak, konferans ve konferans kapsamında gerçekleştirdiği ikili görüşmeler ile gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunduCOP-21’e dünyadaki yaklaşık 180’e yakın ülkenin devlet ve hükûmet başkanlarının katıldığı çok büyük bir katılım sağlandığını, Türkiye olarak sunumlarını yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmeleri kapsamında da Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldiklerini söyledi.
 • 23:04Erdoğan: "Sayın Putin'e Diyorum, Sen O Makamda Durur Musun?"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’nin DAİŞ’ten petrol aldığı iddialarıyla alakalı olarak, " Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e diyorum: Sen o makamda durur musun? Bu kadar açık bunu konuşuyorum" dedi.
 • 23:01Suriye Sınırında Kaçırılan Lübnan Askerleriİran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Suriye sınırında Nusra Cephesi tarafından kaçırılan Lübnan askerlerinin bu gece serbest kalabileceğini söyledi.
 • 22:58Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıSuriye Türkmenleri, Hama-Humus kırsalında İran ve Hizbullah milisleri destekli rejim güçlerinin saldırısı sonucu çıkan çatışmada, 7 Türkmen'in şehit düştüğünü açıkladı.
 • 22:44Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'ten petrol satın aldığı" yönündeki iddiasına ilişkin, "Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 22:15Tahran'da Eit'in Kuruluş Yıldönümü ResepsiyonuTahran'da Eit'in Kuruluş Yıldönümü ResepsiyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tahran'daki Azadi Oteli'nde resepsiyona katılanlar- Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça'nın konuşması- İran Ekonomi Bakan Yardımcısı Muhammed Hazai'nin konuşması- Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça ile röportaj Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) kuruluş yıldönümü münasebetiyle Başkent Tahran'daki Azadi Oteli'nde resepsiyon düzenlendi.
 • 21:54Kayseri'deki Uyuşturucu OperasyonuKayseri’deki uyuşturucu operasyonunda 12 kişi daha tutuklandı.
 • 21:38Tahran'da Eit'in Kuruluş Yıldönümü ResepsiyonuEkonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça, "EİT üyesi ülkelerin bir araya gelişini tarihsel, kültürel, coğrafi, dinsel inanç ve geleceğe bakış açısına dair birçok ortak noktayı paylaşan, daha büyük bir ailenin bir araya gelişi olarak değerlendiriyoruz" dedi.
 • 20:47Demirtaş: AKP Yandaşı Olmayanlar Devletin Sadece Zulüm Yüzünü GörüyorlarHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti yandaşlarının devletin her türlü nimetinden faydalandığını belirterek AK Parti yandaşı olmayanların devletin sadece zulüm yüzünü görüyor olduğunu söyledi.
 • 18:29Orta Doğu'da Harb-i Umumi 1914-1920" KonferansıÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi tarafından "Osmanlı Cepheleri: Orta Doğu'da Harb-i Umumi, 1914-1920" konulu konferans düzenlendi.
 • 18:16Tcmb Tarafından Belirlenen Gösterge Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle:Döviz AdıDöviz KoduDöviz AlışDöviz SatışEfektif AlışEfektif SatışABD DOLARIUSD2.91092.91612.90892.9205AVUSTRALYA DOLARIAUD2.0922.10562.08242.1182DANİMARKA KRONUDKK0.412110.414140.411820.41509EUROEUR3.07953.0853.07733.0896İNGİLİZ.
 • 17:21Yalova'dan Kısa KısaYalova Belediyesi tarafından çevre bilinci oluşturulması için 250 ev hanımına eğitim verildi.
 • 16:44Kadir Dalkıran İran'da Yapılacak K1 Kick Boks Maçına ÇıkacakKadir Dalkıran İran'da Yapılacak K1 Kick Boks Maçına ÇıkacakAntalya’da gerçekleştirilen Muaythai (Tayland Boksu) Avrupa Şampiyonasında gençler 67 kiloda Avrupa üçüncüsü olan Kadir Dalkıran, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.
 • 16:17Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP21) kapsamında, ülke pavyonlarının bulunduğu alanda, Türk gazetecilerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya "İlk gün talebimizi yaptık, şu anda cevap bekliyoruz" karşılığını verdi.
 • 16:16Yurda Kaçak Giriş Yapan Bin 330 Kişi YakalandıYurda kaçak yollardan girmeye çalıştığı belirlenen bin 330 kişinin yakalandığı bildirildi.
 • 15:41Tcmb Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: Birim Döviz Cinsi Döviz Alış Döviz Satış Efektif Alış Efektif Satış 1 ABD DOLARI 2,9109 2,9161 2,9089 2,9205 1 AVUSTRALYA DOLARI 2,0920 2,1056 2,0824 2,1182 1 DANİMARKA.
 • 15:33Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıAzad Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehdi Mutahharniya, "Rusya'nın Hazar Denizi'nden Suriye'ye füze fırlatması, Tahran'ın izni ve iki ülke arasında bir anlaşma olmaksızın meydana gelmiştir.
 • 15:29Çanakkale'deki Yasa Dışı Geçiş OperasyonlarıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, jandarmanın yaptığı operasyonlarda yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalıştığı sırada yakalanan yabancı uyruklu sayısı bin 300'e yükseldi.
 • 15:27Türkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorTürkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorAVM yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2015, 3-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde kapılarını açıyor.
 • 15:21Kara ve Deniz Hudutlarında Bin 335 Kişi YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, kara ve deniz hudutlarından yasa dışı yolla yurda girmek isteyen bin 335 kişinin yakalandığını açıkladı.
 • 15:05Rusya'nın Türkiye'ye Buğdaya Satmayacağı EndişesiUçak düşürme krizi sonrası Türkiye’den giden başta yaş sebze ve meyveyi almayan Rusya’nın Türkiye’ye buğday satışını da askıya alacağı duyumları firmaları düşündürüyor.
 • 14:43Gaib Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'dan İhracatçılara Tahran ÇağrısıGaib Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'dan İhracatçılara Tahran ÇağrısıTİM tarafından koordine edilerek Tahran’da açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi’nde GAİB üyelerinin etkin olarak yer alması gerektiğini ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ihracatçılara projede yer almak için mutlaka müracaat edin çağrısı yaptı.
 • 14:37Çanakkale'de Kaçak Göçmen OperasyonuÇanakkale'de Kaçak Göçmen OperasyonuÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalanan göçmen sayısı bin 300’e ulaştı.
 • 14:16Irak-İran Sınır Kapısında GerginlikIrak'ın Kerbela kentindeki "Erbain" etkinliklerine katılmak için gelen İranlıların, Irak-İran sınır kapısı "Zırbatiye"de yaşanan izdihamın kontrolden çıkmasına neden olan İran'ın bu konuda "sorumsuz davrandığı" bildirildi.
 • 13:32Güneydoğulu İhracatçılara Tahran TavsiyesiGüneydoğulu İhracatçılara Tahran TavsiyesiGüneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, İran'ın başkenti Tahran'da açılması planlanan Türkiye Ticaret Merkezi'nde kendi üyelerinin de etkin olarak yer alması gerektiğini söyledi.
 • 13:04Çanakkale'de Yasa Dışı Geçiş OperasyonlarıÇanakkale'de Yasa Dışı Geçiş OperasyonlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaçaklardan ve ele geçen malzemelerden detaylar- Patlak bot detayları- Kaçakların kıyıda bekleyişi- Kaçaklarla röportaj Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalıştığı belirlenen 752 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 12:38Ülkü Ocakları Genel Başkanı: Türkmen Dağı'na 30 Tır Yardım GöndereceğizÜlkü Ocakları Genel Başkanı: Türkmen Dağı'na 30 Tır Yardım GöndereceğizÇorum'a gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkmen Dağı'nda bulunan Bayırbucak Türkmenleri için 30 TIR ayni yardım yapacaklarını söyleyerek, Türkmenlerin asıl silah yardımı beklediklerini belirtti.
 • 12:30Çanakkale'de Yasa Dışı Geçiş OperasyonlarıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalıştığı belirlenen 752 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 12:05PKK'dan İran-Irak Sınırındaki Ticarete Haraç BaskısıTerör örgütü PKK'nın, Irak-İran sınırında ticaret yapan vatandaşlara "haraç baskısı" yaptığı ve geçişleri engellediği bildirildi.
 • 12:02Alman Bakan Çarşaf ve Peçe Yasağı İstediAlman Bakan Çarşaf ve Peçe Yasağı İstediBavyera Ekonomi Bakanı Ilse Aigner, Almanya genelinde peçe ve çarşaf yasağı getirilmesini istedi.
 • 10:31Kushimoto" Uçağı Tokyo'daTürk-Japon dostluğunu pekiştiren 2 gerçek hikayenin anlatıldığı "Ertuğrul 1890" filmi için özel tasarlanan THY'nin Kushimoto uçağı ve filmin dünya prömiyeri için Türkiye'den gelen davetliler, Tokyo'da törenle karşılandı.
 • 10:14Kayseri'deki Uyuşturucu OperasyonuKayseri'deki Uyuşturucu OperasyonuKayseri’deki uyuşturucu operasyonunda gözaltında bulunan 12 kişi yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
 • 10:05Çınar-der'den, Bayırbucak Türkmenlerine Yardım KampanyasıÇınar-der'den, Bayırbucak Türkmenlerine Yardım KampanyasıElbistan Çınar-Der, Bayırbucak Türkmenleri için gıda yardımı kampanyası başlattı.
 • 00:15Yemen'deki OlaylarYemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, "darbeci militanlara" karşı birlik çağrısı yaparak "Savaş ve yıkımı sevmiyoruz, savaşa istemeyerek girdik" dedi.
 • 23:14Avrupa'daki Sığınmacı Krizi - Gevgeli/Avrupa'daki Sığınmacı Krizi - Gevgeli/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yunanistan'ın Makedonya ile sınırındaki İdomeni'deki sığınmacı merkezi detay görüntüleri-Idomeni'deki Kızılhaç ekibinde görevli Kromus Mandalis açıklama detay görüntüleri-Ateşin etrafında ısınan sığınmacılar-Gevgeli'de bulunan Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (BMMYK) Temsilcisi Barbara Kraus açıklama detay görüntüleri-Makedonya sınırındaki Kızılhaç ekibi görevlisi Magdalena Yakimovska açıklama detay görüntüleri Avrupa'daki sığınmacı krizi- Gevgeli'deki Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilcisi: - "Irak ve İran pasaportu olan eşlerin geçişlerinde sıkıntı yaşanıyor.
 • 21:36Avrupa'daki Sığınmacı KriziGEVGELİ/ Makedonya'nın, Irak, Suriye ve Afganistan dışındaki ülkelerden gelen ve "ekonomik göçmen" olarak adlandırılan sığınmacıları ülkeye almama kararının ardından Yunanistan sınırındaki bekleyiş devam ediyor.
 • 19:1310 Ülkeden Karapapak Türkleri İstanbul'da Buluştu10 Ülkeden Karapapak Türkleri İstanbul'da BuluştuKafkasya’nın en kadim Türk halklarından biri olan Karapapaklar, tarihi Kurultay için İstanbul Ataşehir’de buluştu.
 • 17:55Çerkezköy'de Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıÇerkezköy'de Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.
 • 16:51Azerbaycan Türk TIR'larına Kapılarını AçtıAzerbaycan Türk TIR'larına Kapılarını AçtıRusya tarafından geçişi engellenen Orta Asya yolcusu Türk TIR'ları için Devlet Başkanı İlham Aliyev'in talimatıyla Azerbaycan üzerinden geçiş kolaylığı sağlandı.
 • 16:26Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias İran'daYunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias İran'daİran'a resmi ziyarette bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif ile başkent Tahran'daki Dışişleri Bakanlığı Binası'nda ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 15:13Kadına Karşı Şiddet SempozyumuKadına Karşı Şiddet SempozyumuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sempozyumdan detay görüntüler- Konuşmacılardan detay görüntüler Kadına Karşı Şiddet Sempozyumu- Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Başkanı Berktay: - "Şiddet, toplumda kadınların yapısal eşitsizliğinin bir sonucu. Kültüre, dine, aile kurumunun kutsallığına veya özel hayatın gizliliğine dayanarak şiddete mazeret bulunması kadınlar için hep bildiğimiz feci sonuçları doğuruyor"- "Bu cinayetler eskiden sanıldığı gibi orada uzaklarda bir yerlerde, kırsal bölgelerde, eğitimsiz kesimlerde ya da hala feodal ilişkilerin hüküm sürdüğü doğu bölgesinde, Kürtlerin arasında değil. Yanı başımızda, büyük kentlerde eğitimli kesimlerde cereyan ediyor" Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Fatmagül Berktay, şiddetin, toplumda kadınların yapısal eşitsizliğinin bir sonucu olduğunu belirterek, "Kültüre, dine, aile kurumunun kutsallığına veya özel hayatın gizliliğine dayanarak şiddete mazeret bulunması kadınlar için hep bildiğimiz feci sonuçları doğuruyor" dedi.
 • 15:03Sanayicinin Üzerindeki Yük HafifletilmeliSanayicinin Üzerindeki Yük HafifletilmeliOrganize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, sigorta ve vergilerin yüksekliğinden bahsederek, “2016 yılında yürürlüğe girecek olan yeni asgari ücret bölgemizde işveren ve sanayicilere yüzde 40 ek maliyet getirecektir” dedi.
 • 14:59Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Suriye'deki Türkmenlere Yapılan Saldırıyı KınadıÖncü Nesil İnsani Yardım Derneği Suriye'deki Türkmenlere Yapılan Saldırıyı KınadıÖncü Nesil İnsani Yardım Derneği Rusya’nın Suriye ve Rusya’nın Türkmen Dağı’nda yaşayan Türkmenlere yaptığı saldırıyı kınayan basın açıklaması düzenledi.
 • 14:54Kadına Karşı Şiddet SempozyumuKadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Fatmagül Berktay, şiddetin, toplumda kadınların yapısal eşitsizliğinin bir sonucu olduğunu belirterek, "Kültüre, dine, aile kurumunun kutsallığına veya özel hayatın gizliliğine dayanarak şiddete mazeret bulunması kadınlar için hep bildiğimiz feci sonuçları doğuruyor" dedi.