03:3500
SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

  Ani Cihat Sendromu'

  Ani Cihat Sendromu'

  Kanada'daki son terör saldırılarından sonra 'ani cihat sendromu' ifadesi yeniden gündeme geldi. (Dün 18:23)

   

  MHP'den Ortadoğu Yol Haritası

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin Ortadoğu Siyaset Belgesi" başlığıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında MHP'nin Ortadoğu politikalarına ilişkin bilgiler verdi. (Dün 18:16)

   

  'Burada Konuşanın Kendi Kızım Olmasını Arzu Ederdim'

  "Burada Konuşanın Kendi Kızım Olmasını Arzu Ederdim"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, 15 yıl geriye gittiğini belirterek, "Kızımın türbanından dolayı tuvalet penceresinden girip kapıdan yaka paça atılmasını hatırladım." dedi. (Dün 18:12)

   

  Yabancı Öğrenciler Bafra'ya Hayran Kaldı

  Yabancı Öğrenciler Bafra'ya Hayran Kaldı

  19 Mayıs Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi (OMÜ International Office) tarafından organize edilen Mevlana Değişim programı tanıtımı çerçevesinde Bafra ilçesi ziyaret edildi. (Dün 17:46)

   

  Arınç: Demokrasi Günün Birinde Mutlaka Bu Ülkeye Gelecektir

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, geçmişte yaşanılan olumsuzluklar nedeniyle dağa çıkmadıklarını söyledi. (Dün 17:17)

   

  Suriye Tarafından Askerlere Ateş Açıldı, Çatışma Çıktı

  Suriye Tarafından Askerlere Ateş Açıldı, Çatışma Çıktı

  Genelkurmay, Suriye tarafından askerlerin üzerine ateş açıldığını, askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktığını bildirdi. (Dün 17:04)

   

  Van'daki 'Türkiye-İran Forumu'

  Van'daki 'Türkiye-İran Forumu'

  VAN (İHA) – Van’da, Türkiye ile İran arasında yapılan Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu, iki salonda eş zamanlı gerçekleştirilen “Kültür ve Turizm” ile “Kamu Diplomasisi” konulu oturumlarla devam ediyor. (Dün 17:02)

   

  Aşkabat, Taşkent ile Enerji ve Ulaşımda Stratejik İşbirliğine Gidiyor

  Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’u ağırlayan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov düzenlen basın toplantısında yaptığı açıklamasında, iki ülke arasında enerji ve ulaştırma sektörlerdeki işbirliğini stratejik boyuta taşındıklarını söyledi. (Dün 17:01)

   

  Putin: Abd, Yanlış Politikalarının Bedelini Ödüyor

  Putin: Abd, Yanlış Politikalarının Bedelini Ödüyor

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin kendi yanlış politikalarının sonuçları ve yeni tehditlerle mücadele etmek zorunda olduğunu söyledi. (Dün 16:57)

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (Dün 16:34)

   

  Ege Denizi'nde Kaçak Geçişler

  Ege Denizi'nde Kaçak Geçişler

  Sahil Güvenlik ekipleri, Ege Denizi'nde 33 kaçak göçmeni kurtardı. (Dün 16:18)

   

  Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Ankara'da

  Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Ankara'da

  Aydın Doğan Vakfı'nın her yıl düzenlenen serbest konulu 31'nci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi D&R Tunalı Hilmi'de sergilenmeye başlandı. (Dün 16:16)

   

  İran'da Kadınlara Kezzaplı Saldırı

  Ruhani, İsfahan kentinde kadınlara yönelik kezzaplı saldırı olayının bir an önce aydınlığa kavuşturulması için üç bakanına talimat verdi. (Dün 16:11)

   

 

  Türkiye-İran Van Forumu"

  Forumun birinci oturumunda "Türkiye İran İlişkilerinde Kamu Diplomasisi" konusu tartışıldı TASAM Başkan Yardımcısı Bilhan: "İran son derece rasyonel bir dış politika yürütüyor ve milli çıkarları doğrultusunda çok akılcı kararlar veriyor" (Dün 16:07)

   

  Ege Denizinde Sığınmacı Operasyonları

  Ege Denizinde Sığınmacı Operasyonları

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin, 23-24 Ekim tarihlerinde yaptığı operasyonlarda 23 sığınmacıyı kurtardığı bildirildi. (Dün 16:03)

   

  Türkiye-İran Van Forumu'

  Türkiye-İran Van Forumu"

  "Türkiye-İran Van Forumu"- Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM işbirliği ile düzenlenen Türkiye-İran Van Forumu başladı- İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bikdeli: "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde olurlarsa uluslararası siyasette kesinlikle büyük bir rol oynayacaklardır"VAN (AA) - İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde (Dün 15:28)

   

  Iraklı Gazetecilerin Türkiye Ziyareti

  Irak'ın kuzeyinden gelen gazetecileri bilgilendiren SETA Genel Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ataman: "Yeni Türkiye’de zihniyet devrimi yaşandı" "Kürt sorunu, eski Türkiye'de kültürel sorun bile değildi" (Dün 14:33)

   

  Türkiye-İran Van Forumu"

  Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM işbirliği ile düzenlenen Türkiye İran Van Forumu başladı İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bikdeli: "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde olurlarsa uluslararası siyasette kesinlikle. (Dün 13:44)

   

  Yeniçeri : Devlet Yetkililerinin 'U' Dönüşleri ve Söylem Karmaşası Her Alanda Kendini Gösteriyor

  Mhp Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Türkiye'nin arka bahçesi konumunda olan Suriye ve Irak, küresel güç Amerika ve batılı müttefikleri tarafından yeniden dizayn ediliyor. (Dün 13:41)

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  İran ile Nükleer Müzakereler

  ABD, İran ile nükleer bir anlaşmaya varılsa da ülkenin insan hakları sicili konusundaki endişelerini dile getirmeye devam edecek. (Dün 13:36)

   

  Van'da 'Türkiye-İran Forumu'

  Van'da 'Türkiye-İran Forumu'

  Türkiye-İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu Van’da başladı. (Dün 13:35)

   

  Gümrük Muhafaza Ekipleri, 590 Bin Liralık Gümüş Ele Geçirdi

  Gümrük Muhafaza Ekipleri, 590 Bin Liralık Gümüş Ele Geçirdi

  Gümrük muhafaza ekipleri, Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, 590 bin 150 lira değerinde 460 kilogram gümüş ele geçirdi. (Dün 12:43)

   

  Mobilya Sektörü Gaziantep'te Buluşuyor

  Mobilya Sektörü Gaziantep'te Buluşuyor

  Gaziantep Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarında 50'ye yakın ülkeden yaklaşık bin ziyaretçi ağırlanacak. (Dün 12:07)

   

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Açıklaması

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Açıklaması

  "Partimiz, IŞİD tehdidine karşı ve farklı sebeplerle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin 2008'den bu yana ifade ettiği gibi, Türkiye dışında bir 'güvenli bölge' kurulmasını teklif eder. Söz konusu 'güvenli bölge'nin NATO veya uluslararası koalisyon himayesinde gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünür" "Partimiz, komşularımız Irak, Suriye ve İran'ın toprak bütünlüğünden ve birliğinden yanadır. (Dün 11:37)

   

  Amaçları Sokak Kedisi Sayısının Artması

  Amaçları Sokak Kedisi Sayısının Artması

  Erzurum'da kedi sayısında yaşanan azalmanın önüne geçmek amacıyla sokak kedilerine yönelik kısırlaştırma çalışması yapılmıyor. (Dün 11:17)

   

  İran: ABD Tarihinin En Güçsüz Başkanı Obama'dır

  İran: ABD Tarihinin En Güçsüz Başkanı Obama'dır

  ABD ve İsrail'e yönelik sert eleştirilerde bulunan Ruhani'nin baş danışmanı Ali Younesi, Obama için "ABD'nin en zayıf başkanıdır" ifadesini kullandı. (Dün 10:43)

   

  Batmanlı İş Adamları Dubai'yi Gezdi

  Batmanlı İş Adamları Dubai'yi Gezdi

  15-19 Ekim tarihleri arası TÜMSİAD Batman şubesinin Dubai'ye yaptığı gezi sona erdi. (Dün 10:32)

   

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Partisinin Ortadoğu Siyaset Belgesini Açıkladı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Partisinin Ortadoğu Siyaset Belgesini Açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımıcısı Tuğrul Türkeş, “Partimiz; Ortadoğu’daki Türk dış politikasının evvela içerideki tüm Türk vatandaşlarının ve kamu düzeninin selametine odaklanması gerektiğine inanır. Her yerde ve her zaman birinci öncelik toplumun güvenliğidir” dedi. (Dün 10:27)

   

  FT: 30 Milyon Kürt Birleşti

  FT: 30 Milyon Kürt Birleşti

  Financial Times, 'Kobani savaşı Kürtlerin milliyetçi heveslerini diriltti' başlıklı yazısında 30 milyon Kürdün birleştiğini belirtti. (Dün 10:11)

   

  İran Uyruklu Yolcunun Valizinden 10 Kilo Eroin Çıktı

  Sivas'ın Suşehri ilçesinde Jandarma, durdurduğu otobüste yaptığı arama sonucu İran uyruklu bir yolcunun valizinde 10 kilo 170 gram eroin ele geçirdi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türkiye-İran Forumu Resepsiyonu

  Türkiye-İran Forumu Resepsiyonu

  Türkiye-İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu’na katılmak üzere İran’dan gelen konuklar için resepsiyon verildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sivas'ta 10 Kilogram Eroin Ele Geçirildi

  Sivas'ta 10 Kilogram Eroin Ele Geçirildi

  Suşehri ilçesinde 10 kilo 170 gram eroin ele geçirildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hizbullah Askerleri İsyan Etti

  Lübnan Suriye sınırında Esed ordusuna destek vermek amacıyla savaşan Şii Hizbullah Örgütü askerlerinin bir bölümünün emirlere uymayarak isyan ettiği iddia edildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ak Parti, Bingöl Cinayetlerini TBMM'nin Araştırmasını Reddetti

  TBMM Genel Kurulu'nun 7. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Çin'den İran'la Güçlü Askeri İşbirliği

  Çin, İran ile askeri işbirliğini daha da güçlendirmek istediğini açıkladı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türkiye Hudutlarında 1322 Kaçak Yakalandı

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından 17-23 Ekim tarihlerini arasında Türkiye'yi çevreleyen hudutlarda yasa dışı geçmeye çalışırken yakalanan şahıslar ve ele geçirilen malzemeler açıklandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İran-Katar İlişkileri

  İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri, İran ve Katar arasında yapılacak işbirliğinin bölgesel barış ve istikrara katkı sağlayacağını söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İran Uzmanlar Meclisi Başkanı'nın Ölümü

  Keni’nin cenazesi, Tahran Üniversitesi'nde kılınan namazın ardından Rey kentinde toprağa verildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 03:35:35. #1.13#