SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

 • 00:42 İso Başkanı Bahçıvan, Tahran'da İso Başkanı Bahçıvan, Tahran'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Resepsiyona katılanlar Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin'in konuşma yapması Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Türkiye ile İran arasındaki yakınlık avantajının ekonomik ve ticari olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
 • 19:35 İran: Yaptırımlar Kalktı, Engeller Duruyor İran: Yaptırımlar Kalktı, Engeller Duruyor İran'a uygulanan yaptırımların büyük bölümü ocak ayında kalktı.
 • 17:30 İznik'te Evliya Çelebi Rotaları İşaretleniyor İznik'te Evliya Çelebi Rotaları İşaretleniyor Kültür Rotaları Derneği tarafından Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nden alınan rotaların belirlenmesi ve işaretlenmesi amacıyla hazırlanan ve kabul edilen Ab Projesi İznik'te devam ediyor.
 • 16:33 Enerji fiyatları düşme eğiliminde Enerji fiyatları düşme eğiliminde Kazan ve Basınçlı Kap sektörünün öncü yenilikçi firması Erensan, doğa dostu ve enerji verimliliğinde yeni bir dönem başlatan ürünleriyle, bu yıl 22'ncisi düzenlenen ICCI 2016 Enerji ve Çevre Fuarı'ndaki yerini aldı.
 • 16:13 Ekonomi Bakanı Elitaş: Ekonomi Bakanı Elitaş: "Teröristliği Bırakarak, Milletvekilliği Yapacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Açıklama öncesi Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve heyetin görüntüleri Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın açıklamaları "Teröristliği bırakarak, milletvekilliği yapacak" Ekonomi Bakanı Elitaş: "(Dokunulmazlık dosyaları) Bir milletvekili, terör örgütünün açtığı çukurlarda, bodrumlarda teröristlere silah taşır mı, o milletvekilliği yapamaz. ya milletvekilliğini bırakacak, teröristlik yapacak ya da teröristliği bırakarak, milletvekilliği yapacak" "Van'da genç işsiz, başka illere göç varsa, ilimizde insanlar ticaret yapmaya cesaret edemiyorsa ve bunun nedeni terör örgütüyse, insanların hep birlikte buna 'dur' demesi gerekir. 3-5 çapulcunun buranın gelişmesini engellemesine biz fırsat vermemeliyiz.
 • 15:52 İran'da Nükleer Anlaşma Tartışmaları İran'ın başkenti Tahran'ın geçici cuma imamı Ayetullah Ahmed Hatemi, nükleer anlaşma konusunda ülkenin "keskin" bir şekilde ayrıldığını belirtti.
 • 15:31 Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen "Merhamet ve Adalet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nda, büyük ödül için yarışacak 20 film belli oldu.
 • 15:22 İran'da Parlamento Seçimlerinin İkinci Turu Yapılıyor İran'da 290 üyeli mecliste boş kalan 68 sandalye için yapılan ikinci tur seçimlerde vatandaşlar bugün sandık başına gidiyor.
 • 13:03 Tüfenkci: Tüfenkci: "Tek Pencere Sistemi Haziran Başı İtibarıyla Hayata Geçmiş Olacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin soruları cevaplaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AA Editör Masası'na konuk oldu: (3) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çek Yasası'nda bazı düzenlemeler yapacaklarını belirterek, "Bunları da kamuoyu görüşüne açtık. Dönüşler hep olumlu. Yakında iflas ertelemeye yönelik düzenlemeyle Meclise sevk edeceğiz.
 • 10:34 İran'da Meclis Seçimleri İran'ın 21 eyaletinde düzenlenen ikinci tur meclis seçimlerinde oy kullanma işlemi başladı.
 • 09:48 Türkiye Doğalgaz Üssü Olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 09:35 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısı ile düzenlenecek törene katılacak.
 • 09:11 İran Sandık Başında İran Sandık Başında İran'da bugün parlamento seçimlerinin ikinci turu yapılıyor.
 • 09:00 Gündem / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek kutlama merasimine katılacak.
 • 00:42 Gündem Özeti / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, zaferin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek törene katılacak.
 • 23:53 Direnişin Adı Türkmen Dağı" Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İstanbul Şubesince "Direnişin Adı Türkmen Dağı" etkinliği düzenlendi.
 • 21:24 Şanghay İşbirliği Örgütü Forumu Toplantısı TAŞKENT (AA) – Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ülkeleri uzman ve bilim çevrelerinin oluşturduğu Forumun 11. Toplantısı başladı.
 • 20:46 Uluslararası Osmanlıca Sempozyumu Sona Erdi Uluslararası Osmanlıca Sempozyumu Sona Erdi Uluslararası Osmanlıca sempozyumu, ‘Osmanlıca, yüzlerce yıllık kültürel mirasın anlaşılmasında ve gelecek nesillere aktarılmasında hayati öneme sahiptir’ vurgusuyla sona erdi.
 • 18:53 11. Türk Arap Ekonomi Forumu - Alaboyun 11. Türk Arap Ekonomi Forumu - Alaboyun GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Forumdan detaylar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun'un konuşması 11. Türk Arap Ekonomi Forumu -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alaboyun: "Uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağı tahmin ediliyor" -Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Keser: "10 yıl içinde yeni yatırımlar ve mevcut katılım bankalarına yapılacak sermaye katkılarıyla, katılım bankacılığının yüzde 15'lik pazar payı hedefine ulaşacağına inanıyorum" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, uzun vadede yaklaşık 100 milyar metreküp doğalgazın Türkiye üzerinden taşınacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 16:46 4'üncü Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay'da Başladı 4'üncü Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay'da Başladı Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) işbirliğinde ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan 4'üncü Uluslararası Orta Doğu Kongresi başladı.
 • 16:21 Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı"Na Doğru Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, 25-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek "Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı"na katılacaklar için THY tarafından yüzde 20'ye varan indirim uygulanacağını bildirdi.
 • 16:16 Konfeksiyon Makineleri Fuarı Özel Etkinlikler ve Seminerlerle Devam Ediyor 30 Nisan’a kadar Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde devam eden Konfeksiyon Makineleri Fuarı, ziyaretçilerine ilgi çekici seminerler ve deneyimler sunuyor.
 • 15:48 Mardin'de 'Kut'ül Amare' Sempozyumu Başladı Mardin’de, Kut’ül Amare Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle sempozyum yapıldı.
 • 14:33 Yabancı Ziyaretçi Sayısı Martta Yüzde 12,8 Azaldı Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı, mart ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,84 azalarak, 1 milyon 652 bin 511 oldu.
 • 14:19 Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Ercan Topaca, Ortadoğu devletlerinin tehlikeleri algılama sensorlarının yetersiz olduğunu gördüklerini belirtti.
 • 13:36 Vali Topaca: Mikro Milliyetçilik Riski Var Vali Topaca: Mikro Milliyetçilik Riski Var Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) işbirliğinde ve Hatay İl Kültür Müdürlüğü Koordinesinde "Türk- Arap İlişkileri: Çok Boyutlu Güvenlik İnşası" ana temalı 4. Uluslararası Orta Doğu Kongresi dün başladı.
 • 13:04 Kar Korsanları" Akü'de Gösterilecek "Kar Korsanları" filmi Köprüde Buluşmalar etkinliği kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde gösterilecek.
 • 12:55 Türkmendağı'ndaki Birlikler, Köylerini Terk Etmemek İçin Direniyor Türkmendağı'ndaki Birlikler, Köylerini Terk Etmemek İçin Direniyor Türkmendağı'ndaki birlikler, Rusya'nın dahil olmasından sonra topraklarının yüzde 80'ine yakınını kaybetse de "ata yadigarı" dedikleri köylerini terk etmemek için direniyor.
 • 11:56 İran'da Meclis Seçimleri İran'da meclis seçimlerinin birinci turunda adayların yüzde 25 oy oranına ulaşamadığı eyaletlerde yarın yeniden sandık kurulacak.
 • 11:48 Turist Sayısı 10 Yılın En Düşük Seviyesinde Turist Sayısı 10 Yılın En Düşük Seviyesinde Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı 2016 yılı Mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,84 azalış gösterdi.
 • 11:18 İlk Dönem Kur'an-ı Kerim Nüshaları İstanbul'da Sergileniyor Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Emevi Camisi'nde 1917 yılında çıkan yangında yok olmaktan kurtarılan Kur'an-ı Kerim'in ilk dönemine ait Küfi yazı türü nüshaları "Mucize Kitabın Muhteşem Hattı: Küfi" başlığı altında Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde sergileniyor.
 • 11:13 Zarrab'ı Tutuklatan Savcıdan Tarihi Çete Operasyonu ABD'ye giriş yapmak isterken, gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın savcısı Preet Bharara, büyük bir çete operasyonu başlattı.
 • 09:51 IHS Başkan: Suudiler, Finansal Güç Olma Yolunda IHS Başkan: Suudiler, Finansal Güç Olma Yolunda Pulitzer ödülü sahibi ve IHS Uluslararası Enerji Danışmanlığı Şirketi Başkan Yardımcısı Daniel Yergin, Suudi Arabistan'ın dünyada önemli bir finansal güç olma yolunda ilerlediğini söyledi.
 • 09:27 Trabzon'da Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce Trabzon Devlet Tiyatrosu organizasyonunda "17. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" yapılacak.
 • 08:58 Beşiktaş Yönetimi, Reza Zarrab'ın Locasının Başkasına Satıldığını Doğruladı Beşiktaş Yönetimi, Reza Zarrab'ın Locasının Başkasına Satıldığını Doğruladı Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, ABD'de tutuklu iş adamı Reza Zarrab'ın locasının başkasına satıldığını açıkladı.
 • 02:26 Kefalet Kararı 10 Gün Sonra Kefalet Kararı 10 Gün Sonra York'ta hakim karşısına çıkarılan Reza Zarrab, hakkındaki suçlamaları reddetti. Zarrab için kritik karar 10 gün sonra verilecek.
 • 23:02 Trump: Rusya ve Çin'e Mahkum Değiliz Trump: Rusya ve Çin'e Mahkum Değiliz Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı olmak için yarışan milyarder iş adamı Trump, Washington'daki bir otelde yaptığı konuşmada ABD Başkanı seçilmesi halinde ülkenin dış politikasının nasıl olacağını anlattı.
 • 22:48 Trump Dış Politika Önceliklerini Açıkladı ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Partinin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump, dış politika Çin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurmak istediğini, NATO müttefiklerinden savunma için daha fazla katkı yapmasını isteyeceğini, Ortadoğu'da ise bölgesel istikrarı destekleyeceğini söyledi.
 • 22:23 Şoygu, Dehkan ile Görüş Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan'ın terörle mücadelede işbirliği konusunu görüştükleri bildirildi.
 • 21:23 Zarrab Mahkemeye Ayakları Zincirli Olarak Getirildi Zarrab Mahkemeye Ayakları Zincirli Olarak Getirildi Dha DIŞ HABER ? Zarrab mahkemeye ayakları zincirli olarak getirildiNafiz Albayrak / New York, 27 Nisan (DHA) - İran'a karşı uygulanan ABD ambargosunu delme, banka sahteciliği yapma ve kara para aklama suçlamaları ile, ABD'nin Miami kenti havalimanından ülkeye giriş yapmak isterken gözaltına alındıktan sonra, çıkarıldığı mahkemede tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab, New York'ta mahkemeye çıkarıldı.
 • 21:13 İşadamı Sarraf New York'ta Hakim Karşısına Çıktı - New İşadamı Sarraf New York'ta Hakim Karşısına Çıktı - New GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Mahkeme binası ve Metropolitan Tutukevi'nden görüntüler İşadamı Sarraf New York'ta hakim karşısına çıktı Sarraf'ın avukatları suçlamaları reddetti, dava 16 Haziran'a ertelendi Sarraf'ın kefaletle serbest kalma talebinin görüşülmesi için 10 gün içinde yeni oturum bekleniyor NEW İşadamı Rıza Sarraf, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delmek için komplo düzenlemek" suçlamasıyla getirildiği New York'ta ilk kez hakim karşısına çıktı.
 • 20:55 Sığınmacı Çocuklardan Sığınmacı Çocuklardan "Örnek" Davranış GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sığınmacı çocukların konuşması Kapıcının konuşması Polislerden detaylar Manisa'da sığınmacı çocuklardan "örnek" davranış Yunusemre ilçesinde yaşayan Irak ve İran uyruklu iki sığınmacı çocuk, yerde buldukları 350 lirayı polise teslim etti Iraklı Selvan Azadi: "Yerde para buldum. Bu para haramdır ve ben bu paraya dokunmam" Yunusemre ilçesinde Irak ve İran uyruklu iki sığınmacı çocuk, yerde buldukları 350 lirayı polise teslim ederek "örnek davranış" sergiledi.
 • 20:44 BM'den 8 Devlete BM'den 8 Devlete "Ctbt'yi Onaylayın" Çağrısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantının olduğu salondan genel görüntü BM Genel Sekreteri Ban'ın konuşması Detaylar BM'den 8 devlete "CTBT'yi onaylayın" çağrısı BM Genel Sekreteri Ban: "Bütün nükleer denemeleri yasaklayacağım" "Nükleer denemeler suları zehirliyor, kansere neden oluyor, radyoaktif serpintiyle çevreye ve gelecek kuşaklara zarar veriyor" "Ben yeniden geriye kalan 8 devleti, daha fazla ertelemeden antlaşmayı imzalamaya ve onaylamaya davet ediyorum.
 • 19:38 Manisa'da Sığınmacı Çocuklardan "Örnek" Davranış Yunusemre ilçesinde Irak ve İran uyruklu iki sığınmacı çocuk, yerde buldukları 350 lirayı polise teslim ederek "örnek davranış" sergiledi.
 • 19:35 Reza Zarrab'ın Davası Ertelendi ABD'ye giriş yapmak isterken gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab, New York'ta mahkemeye çıktı.
 • 19:32 İşadamı Sarraf New York'ta Hakim Karşısına Çıktı NEW İşadamı Rıza Sarraf, "ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delmek için komplo düzenlemek" suçlamasıyla getirildiği New York'ta ilk kez hakim karşısına çıktı.
 • 16:31 ABD İran'ın 2 Milyar Dolarlık Varlığına El Koydu ABD İran'ın 2 Milyar Dolarlık Varlığına El Koydu İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran merkez bankasının ABD'deki dondurulmuş malvarlığına tazminat gerekçesiyle el koymasını "hırsızlık" olarak değerlendirdi.
 • 16:31 İşte Reza Zarrab'ı Yargılayacak Hâkim Richard Berman İşte Reza Zarrab'ı Yargılayacak Hâkim Richard Berman Reza Zarrab'ı yargılayacak hakim, Berman, ABD'nin önde gelen davalarına bakmasıyla ve hızlı karar alması ile tanınıyor.
 • 15:41 İsveçli Siyasetçi Kakabaveh, İslamı Kötü Gösteren Irkçı Video Yayınladı İsveçli Siyasetçi Kakabaveh, İslamı Kötü Gösteren Irkçı Video Yayınladı İsveç Sol Parti'nin İran asıllı milletvekili Kakabaveh, sosyal medya hesabından İslam ve Somalilileri kötü gösteren ırkçı video yayınlayarak tepki topladı.
 • 09:51 Türkiye ve İran Arasında 80 Milyon Euro'luk Dev Takas Türkiye ve İran Arasında 80 Milyon Euro'luk Dev Takas Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İran'la yapılan önemli bir anlaşmayı açıklayarak "TÜPRAŞ İran'dan petrol alacak buna karşılık 80 milyon Euro'luk ray vereceğiz" dedi.