SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

 • 20:53 Uclg-Mewa 2. Çevre Komitesi Toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kaybedilen çevreyi yeniden kazanmak adına ekolojik bir restorasyona ihtiyaç olduğunu, hükümetler, yerel yöneticiler ve hatta vatandaşlar ile firmaların bu hassasiyeti mutlaka düşünmesi gerektiğini bildirdi.
 • 17:58 Lübnan'da Belediye Seçimleri Lübnan'da Eski Adalet Bakanı Eşref Rifi, Trablus kentindeki yerel seçimlerde desteklediği listenin Sünni liderler koalisyonuna karşı kazandığı zaferin ardından, Hizbullah ile mücadele edeceğini söyledi.
 • 16:49 Çinli Yönetmen Fan Yu Hu, Fethiye Ölüdeniz'de Çin’de yayın yapan CCTV’ye turizm yerlerinin tarihi belgeseli konulu film hazırlayan Çinli yönetmen Fan Yu Hu, Ölüdeniz’in maviliğine hayran kaldı.
 • 16:20 Lübnan'daki Yerel Seçimler Lübnan İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk, yerel seçimlerin başarıyla tamamlandığını ancak parlamentonun genel seçimlerden önce cumhurbaşkanlığı seçimini yapması gerektiğini söyledi.
 • 15:19 Opec Öncesi Irak Üretimi Artırdı Opec Öncesi Irak Üretimi Artırdı Suudi Arabistan'ın ardından OPEC üyesi ikinci büyük petrol üreticisi olan Irak zaten Haziran ayında güney terminallerinden günde 3.47 milyon varil ile rekor düzeyde petrol ihraç etmeyi hedefliyordu.
 • 14:39 İran'da Muhafazakar Gazete Kapatıldı İran'da aşırı muhafazakar siyasetçilerden eski milletvekili Hamid Resai'ye ait haftalık "9 Dey" gazetesinin, "devlet yetkililerine ve kurumlara iftira, gerçek dışı yayın yapmak ve Milli Güvenlik Yüksek Konseyi kararlarını dikkate almamak" nedeniyle kapatıldığı bildirildi.
 • 14:31 Yasa Dışı Sınır Geçişleri Türkiye'nin kara sınırlarını yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 609 kişi yakalandı.
 • 13:03 İran'dan Rus Telegram Şirketine Kısıtlama İran'dan Rus Telegram Şirketine Kısıtlama İran, ülkede en çok kullanılan Rusların mesajlaşma programı Telegram da dahil olmak üzere şirketlerin işine devam edebilmesi için sunucularını ülkeye taşımalarını zorunlu hale getirdi.
 • 12:55 Çoğu Sakızlar, Yapay Tatlandırıcı İçerir" GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, sakızlarda yapay tatlandırıcı kullanıldığını ve bunun da insan sağlığını tehdit edici nitelikte olduğunu belirtti.
 • 12:46 Sağlıklı Yaşal İçin Pedal Çevirdiler Sağlıklı Yaşal İçin Pedal Çevirdiler Pamukkale Bisiklet Derneği’nin 120 profesyonel bisikletçiyle Göveçlik mahallesinde düzenlediği bisiklet festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 11:57 Müslüman Mülteciler Avrupa'ya Sığınabilmek İçin Hristiyan Oluyor Müslüman Mülteciler Avrupa'ya Sığınabilmek İçin Hristiyan Oluyor Almanya ve Avusturya'ya kaçak yollarla gelen Afgan, Pakistanlı ve İranlı sığınmacılardan bazıları iltica hakkı elde edebilmek için Hristiyanlığa geçiyor.
 • 11:39 İslamofobiyi Normalleştirmek Yaklaşık otuz yıl önce, Edward Said, çığır açan kitabı Oryantalizm'in arkasını, Batı medyasının İslam ve Müslümanları nasıl tasvir ettiğini ayrıntılarıyla ela alan diğer bir öncü eseriyle getirdi.
 • 11:39 Said'in Üçlemesi: Oryantalizm, Filistin Meselesi ve Haberlerin Ağında İslam Edward Said'in kitaplarından üçü, yayımlanmalarının üstünden neredeyse 40 sene geçmesine rağmen, bugün hala güncelliklerini muhafaza ediyor: Oryantalizm (1978), Filistin Meselesi (1979) ve Haberlerin Ağında İslam (1981). Bu üç eser Said'in, imparatorluk, sömürgeci mülksüzleştirme ve medyanın hizmetindeki edebi ve sanatsal temsilin, Oryantalist klişeleri nasıl şekillendirdiği ve ürettiğine odaklanan üçlemesini oluşturuyor.
 • 11:26 Haftanın Tarihine Bakış ABD Başkanı Harry Truman, Dışişleri Bakanı George C. Marshall tarafından hazırlanan ve komünizm tehdidine karşı koymayı amaçlayan "Marshall Planı"nı imzaladı.
 • 11:14 Ebru Gündeş de Reza Zarrab ile Birlikte Sorgulanmış Ebru Gündeş de Reza Zarrab ile Birlikte Sorgulanmış ABD'de gözaltına alınan Reza Sarraf'ın Miami'deki sorgu sonrası çocuğuyla vedalaşmasına izin verilmezken, Ebru Gündeş'in de aynı anda sorguya alındığı ortaya çıktı.
 • 10:39 "İstanbul'dan Anadolu'ya Zamansız Yerler ve Yüzler" Mustafa Dedeoğlu Fotoğraf Sergisi
 01-10 Haziran 2016

 • 07:54 Erdoğan: PKK'nın Elindeki Füzeler Rusya'ya Ait Erdoğan: PKK'nın Elindeki Füzeler Rusya'ya Ait Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çukurca'da iki askerin şehit olduğu helikopterle ilgili soru sonrası bölücü örgütün elindeki füzelerin Rusya tarafından verildiğini açıkladı.
 • 23:16 İran ve Suudi Arabistan Arasındaki Gerginlik Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, "İran, Irak'tan elini çekmeli, Irak başta olmak üzere bölge ülkelerin içişlerine müdahale etmemeli" dedi.
 • 22:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Şöleni'nde Konuştu-1 Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Şöleni'nde Konuştu-1 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanSadece Akdeniz'e değil Avrupa'ya da bir kısrak başı gibi uzanan bu memleketi bizden koparmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
 • 22:10 Geniş Haber) Erdoğan: Silahları Gömecekler. Olmadı, Ülkeyi Terk Edecekler İstanbul'un fethinin 563'üncü yıldönümü, Yenikapı miting alanındaki dev bir şölenle kutladı.
 • 21:51 Erdoğan Silahları Gömecekler. Olmadı, Ülkeyi Terk Edecekler Erdoğan Silahları Gömecekler. Olmadı, Ülkeyi Terk Edecekler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı'daki Fetih Şöleni'nde konuştuYapacakları tek şey var. Silahları gömecek ve betonlayacaklar.
 • 21:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Fethin Hesaplaşması 563 Yıldır Bitmedi, Bitmeyecektir" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul 563 yıl önce fethedildi.
 • 21:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fethin Hesaplaşması 563 Yıldır Bitmedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin hesaplaşmasının 563 yıldır bitmediğini belirterek, "İstanbul semalarında ezanlarımız okunmaya, ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya devam ettiği sürece bu hesaplaşma bitmeyecek ve hesaplaşma devam edecek.
 • 21:00 Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Erdoğan Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Erdoğan GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 4.Uluslararası Fetih Kupası okçuluk yarışmalarından genel ve detay görüntü Okçulardan genel görüntü Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın konuşması Madalya ve plaket töreni Toplu fotoğraf çekimi Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Erdoğan: "Okçular Vakfı olarak bu yolculuğa çıktığımızdan beri çok şükür 10 binlerce genci okçulukla tanıştırdık.
 • 20:17 İstanbul'un Fethinin 563. Yıl Dönümü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşananlara ilişkin, "Ne işi var orada Rusya'nın?
 • 20:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Şöleni'nde Konuştu Yıldızlı bayrağımız dalgalandığı sürece bu hesaplaşma bitmeyecek ve devam edecektir.
 • 19:59 Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetih Şöleni'nde Konuştu Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı'daki miting alanında düzenlenen Fetih Şöleni'nde yaptığı konuşmada, fethin, Batı'nın aşılmaz sandığı duvarların aşılması ve 21 yaşındaki bir sultanın bin yıllık Bizans'ı dize getirmesi olduğunu vurgulayarak, 663 yıldır bu fethin hesaplaşmasının bitmediğini söyledi.
 • 19:45 Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Erdoğan Açıklaması Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Okçular Vakfı olarak bu yolculuğa çıktığımızdan beri çok şükür 10 binlerce genci okçulukla tanıştırdık.
 • 19:26 Erdoğan: Fethin Hesaplaşması 563 Yıldır Bitmedi Erdoğan: Fethin Hesaplaşması 563 Yıldır Bitmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "İstanbul 563 yıl önce fethedildi ama şundan emin olun bu fethin hesaplaşması 563 yıldır bitmedi dedi.
 • 18:37 Lübnanlı Şii Merciden Suriye'den Çekilme Çağrısı Lübnan'daki Şii Merci Ali el-Emin, İslam alimlerini Suriye'de savaşmayı yasaklayan fetva yayınlamaya çağırarak, İran ve Hizbullah'ın Suriye'den çekilmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:18 Fetih Kupası Okçuluk Yarışmaları'nda Şampiyonlar Belli Oldu Fetih Kupası Okçuluk Yarışmaları'nda Şampiyonlar Belli Oldu Dünyanın en eski spor kulüplerinden biri olan Okçular Vakfı tarafından bu yıl 4'ncü kez düzenlenen Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk yarışmaları, düzenlenen final atışlarının ardından sona erdi.
 • 18:04 Ramazan Hazırlıkları Başladı Ramazan Hazırlıkları Başladı Ramazan ayının hazırlıklarını tamamlamak için vatandaşlar çarşının yolunu tutarken, uzun bir süreden bu yana işsizlikten yakınan esnafların da yüzü gülmeye başladı.
 • 17:04 İran'da 7 Kişi'ye İdam Kararı İran'ın Kerec kentindeki Recaişehr Cezaevi'nde tutuklu İran vatandaşı 7 Sünni'nin idama mahkum edildiği bildirildi.
 • 15:15 Iran: Larijani Elected As Temporary Parliament Speaker TEHRAN, Iran (AA) – Ali Larijani, a moderate conservative, was reelected as the temporary speaker of Iran's new parliament on Sunday.He received 173 out of 281 votes. Larjani had played an important role in approving Iran's nuclear agreement with world powers in 2015. The election for a permanent parliamentary.
 • 14:01 Türk Şirketten İran'a 700 Milyon Dolarlık Dev Yatırım- Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Şahin Türk Şirketten İran'a 700 Milyon Dolarlık Dev Yatırım- Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Şahin GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Şahin'in görüntüleri İnşaat projelerinin görüntüsü Şahin'in açıklaması Türk şirketten İran'a 700 milyon dolarlık dev yatırım Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Şahin: "İran'da kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilecek 13 bin yataklı 13 dev hastane ihalesinde, toplam bin 750 yataklı ve yaklaşık 700 milyon dolar yatırım bedeli olan 2 hastanenin ihalesini kazandık" "Projenin işletme döneminde, İran Sağlık Bakanlığı ve bizim çalıştıracağımız personel sayısının 5 bin 500 olması planlanıyor" MEHTAP YILMAZ - Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahi·n, ambargonun kaldırılmasının ardından İran'daki iş olanaklarını yakından izlediklerini belirterek, "İran'da kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilecek 13 bin yataklı 13 dev hastane ihalesinde, toplam bin 750 yataklı ve yaklaşık 700 milyon dolar yatırım bedeli olan 2 hastanenin ihalesini kazandık.
 • 13:36 Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Mardin ve Şırnak'ta, terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 8 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 13:33 İran ve Suudi Arabistan Arasındaki Hac Sorunu İran ve Suudi Arabistan Arasındaki Hac Sorunu İran İrşad ve Kültür Bakanlığı, "İranlıların bu yıl hac ziyareti yapmalarına izin verilmeyeceğini" duyurdu.
 • 13:24 İnönü Üniversitesi, İran Üniversiteleriyle İşbirliği Protokolü İmzaladı İnönü Üniversitesi, İran Üniversiteleriyle İşbirliği Protokolü İmzaladı İnönü Üniversitesi ile İran’ın Hemedan eyaletindeki iki üniversite arasında Bilimsel İşbirliği ve Mevlana Değişim Protokolü imzalandı.
 • 13:09 İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı 290 sandalyeli mecliste, 281 milletvekilinin katıldığı oylamada, Laricani 173 oyla geçici meclis başkanlığına seçilirken, reformcu ve ılımlıların desteklediği Muhammed Rıza Arif 103 oyda kaldı.
 • 13:05 ABD Suudilere Misket Bombası Satışını Dondurdu ABD Suudilere Misket Bombası Satışını Dondurdu Amerikan yönetiminin Yemen'deki sivil ölümlerinin artması nedeniyle Suudi Arabistan'a misket bombası satışını dondurduğu belirtildi.
 • 13:02 Suriye'den Türkiye'ye Geçmeye Çalışan Bin 191 Kişi Yakalandı Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bin 191 şahıs ve Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 26 şahıs yakalandı.
 • 12:58 İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı İran'da 10. dönem yeni İslami Şura Meclisi geçici başkanlığına muhafazakar kanadın adayı Ali Laricani seçildi.
 • 12:30 İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı İran'da Meclis Başkanlığını da Muhafazakârlar Aldı İran'da meclis başkanlığını da muhafazakarlar aldıTahran, 29 Mayıs (DHA) - İran'da 10. dönem yeni İslami Şura Meclisi geçici başkanlığına muhafazakar kanadın adayı Ali Laricani seçildi.
 • 12:08 Şiir Buluşmasında Barış Mısraları Yazıldı Şiir Buluşmasında Barış Mısraları Yazıldı Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezinde düzenlenen oturumla sona erdi.
 • 11:27 İran'da Geçici Meclis Başkanlığı Seçimi İran meclisi 10'uncu dönem geçici başkanlığına bir önceki dönemin Meclis Başkanı Ali Laricani seçildi.
 • 11:11 Türk Şirketten İran'a 700 Milyon Dolarlık Dev Yatırım Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahi·n, ambargonun kaldırılmasının ardından İran'daki iş olanaklarını yakından izlediklerini belirterek, "İran'da kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilecek 13 bin yataklı 13 dev hastane ihalesinde, toplam bin 750 yataklı ve yaklaşık 700 milyon dolar yatırım bedeli olan 2 hastanenin ihalesini kazandık.
 • 10:44 Doğu Karadenizli İş Adamlarının İran Ziyareti Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, İran'ın Meşhed şehrine düzenledikleri ticaret heyeti programına ilişkin, "İş adamlarımız inşaat malzemeleri, yapı sektörü ürünleri, tüketim maddeleri, gıda ürünleri, lojistik ve turizm konularında yaptıkları iş görüşmelerinde önemli iş birliklerine imza atmıştır.
 • 19:23 İran'a İlk Ticaret Merkezini Türkler Açıyor İran'a İlk Ticaret Merkezini Türkler Açıyor Global Turkish Trade Centers Global Fuarcılık AŞ, İran'daki ilk ticaret merkezi GTTC İran Türk Ticaret Merkezi'ni 26 Ağustos'ta Tahran'da açmayı planlıyor.
 • 16:56 Gürbulak'ta Kilometrelerce TIR Kuyruğu Oluştu Gürbulak'ta Kilometrelerce TIR Kuyruğu Oluştu Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Gümrük Kapısı'nda, işlemlerdeki gecikme sebebiyle sıradaki TIR kuyruğu yaklaşık 15 kilometreye ulaştı.
 • 03:01 Reza Zarrab'ı Tutuklatan Başsavcı'ya Fahri Doktora Unvanı Reza Zarrab'ı Tutuklatan Başsavcı'ya Fahri Doktora Unvanı Reza Zarrab davasının başsavcısı Preet Bharara, hukuk ve adalet üzerine konuşma yaptığı New Jersey Seton Üniversitesi'nde fahri doktorluk ünvanı aldı.