15:2800
SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

   

  İran Güvenlik Koseyi Genel Sekreteri Suriye'de

  İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Şemhani, Suriye Devlet Başkanı Esed tarafından kabul edildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran, Rusya'nın Alternatifi Değil"

  Ruhani, Rusya’nın Avrupa’ya gaz ihracını kesmesi halinde şu anki şartlarda İran’ın Rusya’nın alternatifi olmayacağını duyurdu. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran İslam Devleti Polis Günü Kutlandı

  İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli, IŞD ile mücadele konusunda, “Ben şahsen şuna inanıyorum ki, bu sorunla savaşmak için kesinlikle İran ve Türkiye’nin işbirliği en doğru ve önemli yöntem olacaktır” dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran Polis Haftası

  Hafta dolayısıyla İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nde resepsiyon düzenlendi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Dünyanın En İyi Karikatürleri Kadıköy'de Buluştu

  Dünyanın En İyi Karikatürleri Kadıköy'de Buluştu

  Bu yıl 31’incisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde açıldı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Hazar Denizinin Hukuki Statüsü

  Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halefov, "Hazar'da 5 ülkenin dışında başka bir ülkenin askeri gücü bulundurulmayacak." dedi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Petrol Kaçakçılığıyla Halife Devletine

  Petrol Kaçakçılığıyla Halife Devletine

  Terör örgütü IŞİD, şeriat kanunlarının gölgesinde karlı ticari işlerini sürdürüyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran'da Cebbari'nin İdamı Tartışması

  Ülke kamuoyunda, cinayetten hüküm giyen Reyhane Cebbari'ye verilen idam cezasının uygulanıp uygulanmayacağı tartışmaları yaşanıyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı: "Hazar Denizinin Hukuki Statüsünün Belirlenmesi İçin Önemli...

  Dün Rusya’nın Astrahan kentinde gerçekleştirilen Hazar Denizi’ne komşu ülkelerin devlet başkanlarının 4. Zirvesi sonuçlarıyla ilgili Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov tarafından düzenlenen basın toplantısında Hazar Denizinin hukuki statüsünün belirlenmesi için önemli anlaşmalara imza atıldı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Hazar'ın Statüsü Konusunda İran ve Türkmenistan ile Fikir Ayrılığımız Var'

  Hazar'ın Statüsü Konusunda İran ve Türkmenistan ile Fikir Ayrılığımız Var"

  Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halef Halefov, Hazar'ın hukuki statüsü konusunda; Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan arasında her hangi bir görüş ayrılığının olmadığı, diğer kıyıdaş ülkeler İran ve Türkmenistan ile fikir ayrılıklarının olduğunu söyledi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez Mekke'de

  Prof. Dr. Görmez, Hac İdare Merkezi'nde basın toplantısı yaptı: (2) "Artık huşu ve hudu dediğimiz o içtenlik o samimiyet yerine maalesef başka şeyler, Kabe manzaralı odalar, devre mülklerin konuşuluyor olması ve bunların hac ibadetini gölgelemesi, ibadetin ruhuna olumsuz yönde tesir etmesi, bütün Müslümanların. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Hazar Denizinin Hukuki Statüsü

  Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Halefov: "18 yıldan sonra temel konular üzerinde ortak uzlaşma sağlandı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İtalyan Devlerinden Türkiye Çıkarması

  İtalyan Devlerinden Türkiye Çıkarması

  Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ne gelen, İtalya'nın inşaat sektöründeki armatür, banyo, inşaat boruları ve ısıtma-soğutma sitemleri üreticileri Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde sektörü ilgilendiren 'İtalyan Günleri'ne katılacak. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İtalyan İşadamlarından Türkiye Çıkarması

  İtalyan İşadamlarından Türkiye Çıkarması

  Gruppo Triveneto, bonyo-armatür ve ısıtma ve soğutma sistemlerinde İtalya’nın en iyi 70 firması ve 800 kişilik kafile, 6-7 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlenecek “Made ın Italy” günleri için Kuşadası’na geliyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Kuşadası'nda İtalyan Fuarı

  İtalya’nın "Banyo Armatür, Isıtma ve Soğutma Sistemleri Fuarı" bu yıl ilk kez ülke dışına çıkarak 6 7 Ekim'de Kuşadası'nda düzenlenecek önde gelen banyo ve armatür, ısıtma ve soğutma sistemleri sektöründen 800 temsilcisi Kuşadası’nda düzenlenecek fuarda bir araya gelecek Fuar organizasyonunu yapan firma yetkilisi Fiesoli: "İtalya'nın önde gelen 70 firması ile uluslararası markaların katılacağı, yeni ürünlerin tanıtacağı fuara, İtalya'dan sektörün önde gelen temsilcileri, politikacı ve basın (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Alman Gazetesi: Işid'e Karşı Savaşta Türkiye'nin U Dönüşü

  Alman Gazetesi: Işid'e Karşı Savaşta Türkiye'nin U Dönüşü

  Almanya'da yayımlanan Frankfurter Allgemeine gazetesi, Türkiye'nin IŞİD politikasını 'U Dönüşü' olarak nitelendirdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran'dan Lübnan'a Silah Yardımı

  İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Şemhani, İran'ın Lübnan'a teçhizat ve silah yardımı yapacağını açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  Hac ibadeti için kutsal topraklara gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dünyaya gerçek İslam Medeniyetini yaymak için İstanbul’da büyük uluslararası bir İslam Üniversitesi kurmak için YÖK’e müracaat ettiklerini açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Hamas Işid Benzetmesini Kabul Etmedi

  Hamas Işid Benzetmesini Kabul Etmedi

  İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Hamas ile IŞİD'i aynı kefeye koymasına Hamas tepki gösterdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Mustafa Denizli'nin Yeni Takımının Getafe Olacağı İddia Edildi

  Mustafa Denizli'nin Yeni Takımının Getafe Olacağı İddia Edildi

  İranlı işadamı Hüseyin Hidayeti, İspanya'da La liga takımlarından Getafe'yi satın almak için görüşmeler yapmaya başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Işid 16 Köyden Geri Çekildi

  Işid 16 Köyden Geri Çekildi

  Irak Savunma Bakanlığı ülkenin doğusundaki 16 köyün terör örgütü Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) elinden geri alındığını açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Getafe'de Mustafa Denizli Sesleri

  Getafe'de Mustafa Denizli Sesleri

  İranlı işadamı Hüseyin Hidayeti, La liga takımlarından Getafe'yi satın almak için görüşmeler yapmaya başlarken takımın başına Mustafa Denizli'yi getirmek istiyor. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İran Vatandaşı, Peygambere Hakaretten İdam Edildi

  İran Vatandaşı, Peygambere Hakaretten İdam Edildi

  Yunus Peygamber'e hakaret etmekten ve Kur'an-ı Kerim'i kendine göre yorumlamakla suçlanan İranlı Mohsen Amir-Aslani, idam edildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Sumitomo Türkiye'yi Üs Olarak Seçti

  Sumitomo Türkiye'yi Üs Olarak Seçti

  Sumitomo İş Makineleri Dünya Başkanı Mikio İde, ürünlerinin tüm dünya ülkelerine yayılmasında Türkiye'nin stratejik olarak altın bir anahtar konumunda olduğunu söyledi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 15:28:13. #1.11#