10:5900
SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

  Haluk Koç (2) -

  Haluk Koç (2) -

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "İsrail'in, Gazze'ye dönük savaş suçu sayılacak devlet terörü karşısında, Türkiye'de AKP iktidarının yürüttüğü ucuz gürültü siyaseti tam bir ahlaki çöküntü ve iflas belgesi halinde. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç Açıklaması

  "İsrail'in, Gazze'ye dönük savaş suçu sayılacak devlet terörü karşısında, Türkiye'de AKP iktidarının yürüttüğü ucuz gürültü siyaseti tam bir ahlaki çöküntü ve iflas belgesi halinde. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Koç: Her Yerde Polis Hırsızı Kovalarken, Türkiye'de Tam Tersi

  CHP'li Koç: Her Yerde Polis Hırsızı Kovalarken, Türkiye'de Tam Tersi

  "İnlerine gireceğiz" diye nara atanların da inlerine girileceğini belirten Haluk Koç, "Bütün dünyada polis hırsızı kovalarken Türkiye'de işler tersine döndü." dedi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Başkanı Çiçek, İsipab Gazze Toplantısını Değerlendirdi

  TBMM Başkanı Çiçek: "Maalesef kuzey kutbuna sıkışan iki balinaya gösterilen ilgi, çaba ve dayanışma Gazze’de öldürülen çocuklar için gösterilmiyor" "Madem bir ateşkes söz konusu olacak, tarafların tümünün kabul edeceği bir ateşkesin olması ateşkesi kalıcı kılar. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İran'la Nükleer Müzakerelere Eylül'de Devam Edilecek

  İran, nükleer programı üzerinde dünya güçleriyle başlattığı müzakerelere Eylül'de devam edeceklerini duyurdu. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Adaya Terk Edilen Kaçakları Sahil Güvenlik Kurtardı

  Adaya Terk Edilen Kaçakları Sahil Güvenlik Kurtardı

  Ayvalık açıklarındaki Güneş Adası'na organizatörler tarafından terk edilen 9 kaçak, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince fark edilerek kurtarıldı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Adaya Terk Edilen Kaçakları Sahil Güvenlik Kurtardı

  Adaya Terk Edilen Kaçakları Sahil Güvenlik Kurtardı

  Güneş Adasına terk edilen ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince fark edilen 2'si İran, 7'si Afganistan uyruklu 9 kaçak, sınır dışı edilecek. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Emd Üyeleri ile Buluştu

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye'nin İsrail'e jet yakıtı sattığı iddialarına cevap verdi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İSİPAB Gazze Toplantısı Yapıldı

  İSİPAB Gazze Toplantısı Yapıldı

  İsrail'in sivilleri hedef alan aralıksız devam ettirdiği saldırıları karşısında Gazze halkını desteklemek üzere gerçekleştirilen İSİPAB toplantısında, İsrail konşuldu. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İSİPAB, Gazze için olağanüstü toplandı (2) -

  İSİPAB, Gazze için olağanüstü toplandı (2) -

  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB), İsrail'in sivilleri hedef alan ve aralıksız devam ettirdiği saldırıları karşısında Gazze halkını desteklemek ve parlamentolar arası diplomasi yollarını ele almak üzere başkent Tahran'da olağanüstü toplantı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarının Protesto Edilmesi

  Eminönü Yeni Cami önünde toplanan bir grup, Gazze'ye saldırıları protesto etti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İsipab Gazze Toplantısı

  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamantolar Birliği toplantısında, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını acilen durdurması ve Mısır hükümetinin Refah Sınır Kapısı'nı açması istendi 25 Temmuz Cuma günü, İsrail saldırılarında şehit olan Gazzeliler için dünya genelinde ortak yas ilan edildi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Selam-Tevhid Örgütü Hakkındaki Takipsizlik Kararı

  Kararda, soruşturma kapsamında çok sayıda dinleme yapıldığı, bir kişiyle bir defa telefonla görüşmenin dahi dinlemeye ve soruşturmaya dahil edilmek için yeterli görüldüğü belirtildi Karardan: "MİT'in İran'la bağlantılı olduğu algısının oluşturulmaya çalışıldığı, MİT Müsteşarı'nın ve yakın çevresinin dinlenildiği, konsolosluk görevlilerinin dinlenildiği tespit edildi" İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan dosyanın Tib net kayıtlarından silindiği ifade edildi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İsipab Gazze Toplantısı

  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği Troykası, Türkiye, İran, Sudan, Mali, Filistin, Suriye, Katar, Lübnan, Kuveyt ve Cezayir meclis başkanlarının katılımıyla, Gazze halkına destek olmak için başkent Tahran’da toplandı Toplantıya TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katıldı İran Meclis Başkanı Laricani: “ Utanmaz siyonist rejimin (İsrail) abluka altında tuttuğu Gazze halkına ve özellikle çocuk ve kadınlara karşı işlediği cinayetler soykırım ve insanlık suçundan başka bir şey değildir. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Selam-Tevhid Örgütü Hakkındaki Takipsizlik Kararı

  Kararda, 106 klasörden oluşan dosyanın 17 Aralık 2013'te adliyeye götürüldüğü ifade edildi Karardan: "Soruşturma kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı'nın, Filistin Devlet Başkanı, Filistin Başbakanı ve Somali Cumhurbaşkanı ile yaptığı, devletin güvenliği ve iç ve dış siyasal yararları bakımından. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu: 'Türkiye'nin Ortadoğu'da bir ağırlığı var mı?' -

  Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Ortadoğu'da bir ağırlığı var mı?" -

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye. Dikkate alınmayan bir ülke var Türkiye. Ortadoğu'da, dünyada yalnızlaşan bir Türkiye var. Ben bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

 

  İsipab, Gazze İçin Olağanüstü Toplandı

  TBMM Başkanı Çiçek: “İsrail’in gerçekleştirdiği bu vahşeti ve zalimliği şiddetle ve nefretle kınıyoruz” “İsrail saldırıların bir diğer hedefi El Fetih ve Hamas arasında ki tarihi uzlaşma olmuştur. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  CHP Grup Toplantısı

  CHP Grup Toplantısı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İnhsanoğlu’nun sözünün dinlendiğini kaydederek, “Önemli bir fırsatı yakalamış durumdayız. Türkiye yeniden saygın bir ülke olmak istiyorsa İhsanoğlu'nu seçmelidir” dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'da Akan Kanın Sorumlusu Kim, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu...

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Ortadoğu'da akan kanın sorumlusu kim, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ikilisidir. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu: Dikkate Alınmayan Bir Ülke Var, Türkiye

  Kılıçdaroğlu grup toplantısında, "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye, dikkate alınmayan bir ülke var, Türkiye, Ortadoğu'da, dünyada yalnızlaşan Türkiye var." dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu: 'Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye' -

  Kılıçdaroğlu: "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye" -

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fikri sorulmayan bir ülke var, Türkiye. Dikkate alınmayan bir ülke var Türkiye. Ortadoğu'da, dünyada yalnızlaşan bir Türkiye var. Ben bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kılıçdaroğlu : Cezalandıracaksan Adam Gibi Karar Alacaksın

  Kılıçdaroğlu : Cezalandıracaksan Adam Gibi Karar Alacaksın

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Edirne'de 'İnsan Kaçakçılığı' Operasyonu

  Edirne'de "İnsan Kaçakçılığı" Operasyonu

  Yasa dışı yoldan Avrupa'ya gitmek isteyen 119 kaçak yakalandı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Göztepe Meydan Okudu

  Göztepe Meydan Okudu

  Göztepe sportif direktörü Barış Güçlü, transferde en iyi kadroyu kendilerinin kurduğunu söyledi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İran'a Yaptırımların Hafiflemesinin Ekonomiye Etkisi de "Hafif" Olacak

  Uzmanlar, İran'a yönelik ambargonun hafifletilmesi kararının ardından yaklaşık 2,8 milyar dolarlık mal varlığının serbest bırakılmasının kısa vadede ekonomik etkilerinin sınırlı kalacağı görüşünde birleşti. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması

  "Türkiye'de 2013'te 535 yabancı tedavi gördü" "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan izin alarak çalışmaya başlayan yabancı doktor sayısı 203" (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tika ile D8 Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı

  Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam ile D-8, Developing Eight (Gelişmekte olan 8 ülke), Genel Sekreteri Dr. Seyed Ali Mohammad Mousavi arasında imzalanması kararlaştırılan Mutakabat Zaptı TİKA Başkanlığı Binası’nda imzalandı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Selam Tevhid Örgütüne Takipsizlik, Polislere Yakalama Kararı

  Selam Tevhid Örgütüne Takipsizlik, Polislere Yakalama Kararı

  Savcılığın "olmayan bir örgüt" diye bahsettiği Kudüs Ordusu (Tevhid - Selam) hakkında ortaya bir çok iddia atıldığı ortaya çıktı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İran Çağdaş Sanatı Artınternational'da

  İran Çağdaş Sanatı Artınternational'da

  İran güncel sanatının en yeni örnekleri ArtInternational'la birlikte İstanbul'a geliyor. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  TBMM Başkanı Vekili Yakut, Akpm Heyetini Kabul Etti

  Yakut: "Filistin'de bir insanlık suçu işlenmekte. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Aydın Diva-Sen'den İsrail'e Kınama

  Aydın Diva-Sen'den İsrail'e Kınama

  Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Temsilcisi Necmettin Tufan, Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren İsrail’i kınadı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  'O Kelepçe Benim Koçuma Şereftir'

  "O Kelepçe Benim Koçuma Şereftir"

  İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün'ün ağabeyi olan Emniyet Müdürü Anadolu Atayün, "O kelepçe benim koçuma şereftir." dedi (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Sempozyum Bildirileri Kitap Haline Getirildi

  Sempozyum Bildirileri Kitap Haline Getirildi

  Gümüşhane Üniversitesinde akademik yıl içerisinde gerçekleştirilen iki sempozyumun bildirileri kitap haline getirildi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Ab, İran'a Yaptırımları Gevşetmeyi 24 Kasım'a Dek Sürdürecek

  Ab, İran'a Yaptırımları Gevşetmeyi 24 Kasım'a Dek Sürdürecek

  Tahran yönetimiyle BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya (P5+1) arasındaki nükleer müzakerelerde anlaşma sağlanmasının ardından İran'a yaptırımları hafifleten Avrupa Birliği, bu kararının geçerlilik süresini 24 Kasım'a kadar uzattı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İsipab Yarın Gazze İçin Toplanıyor

  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği, Türkiye, İran, Mali, Sudan, Filistin ve Mısır meclis başkanlarının katılımıyla İran’ın başkenti Tahran’da Gazze için toplanacak Toplantıya Türkiye’den Meclis Başkanı Çiçek katılacak. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İsrail'in Şucaiyye Katliamı

  İran Dışişleri: “Siyonist rejimin Şucaiyye bölgesinde özellikle çocuk ve kadınları hedef alan vahşi cinayetleri ve işlediği insanlık suçunu şiddetle kınıyoruz” (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Sahil Güvenlik Denizden Mülteci Topluyor

  Sahil Güvenlik Denizden Mülteci Topluyor

  Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 18-21 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılan arama kurtarma faaliyetlerinde; Ege Denizi'nde birçok kaçak göçmen kurtarıldı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  MHP'li Vural'dan Başbakan'a "Gazze" Tepkisi: Öyle Mitinglerde Kof Kabadayılık, Kolpaçinoluk, Laf...

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze konusunda muhalefete yönelik sözlerine, "Bu zihniyet çarkıfelek zihniyetidir, omurgasızlığın zihniyetidir. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Ege Denizi'nde Arama Kurtarma Faaliyetleri

  Ege Denizi'nde Arama Kurtarma Faaliyetleri

  Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nca 18 20 Temmuz'da yapılan arama kurtarma faaliyetlerinde 177 kaçak sağ kurtarıldı Aynı dönemde denizden 1 kaçağın cesedi çıkarıldı, 2 kaçağın aranmasına devam ediliyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İhracatta İsrail'in Payı Azalıyor

  İhracatta İsrail'in Payı Azalıyor

  Türkiye'nin ihracatında son on yılda Ortadoğu'nun payı artarken, ülke bazında en fazla artış Irak'ta, en fazla düşüş ise İsrail'de yaşandı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 10:59:44. #1.13#