16:0100
SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

   

  Tzob: Cevizde Rekolteyi Don Vurdu

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mart ayında yaşanan don olayının fındık, kayısı, elma gibi hasadı süren cevizde de rekolteyi önemli ölçüde etkilediğini bildirdi. (Dün 11:14)

   

  Ermenistan Başbakanı Abrahamyan'ın İran Ziyareti

  Ermenistan Başbakanı Hovik Abrahamyan ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve bir dizi anlaşma imzalamak üzere Tahran’a ziyaret gerçekleştireceği bildirildi. (Dün 11:13)

   

  Cevizde Rekolteyi Don Vurdu

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Mart ayında yaşanan don zararının fındık, kayısı, elmada olduğu gibi hasadı süren cevizde de rekolteyi önemli ölçüde etkilediğini bildirerek, “rekoltenin geçen yılın 25-30 bin ton altında kalacağı tahmin ediliyor. (Dün 11:05)

   

  Erdoğan: 'Verimli Bir Seyahat Oldu' - Kabil/

  Erdoğan: "Verimli Bir Seyahat Oldu" - Kabil/

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta soruları yanıtladı (2)- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 08:44)

   

  Erdoğan: 'Afgan Sermaye Sahiplerinin Burada Yatırım Yapması Lazım' - Kabil/

  Erdoğan: "Afgan Sermaye Sahiplerinin Burada Yatırım Yapması Lazım" - Kabil/

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta soruları yanıtladı (2)- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 08:35)

   

  Erdoğan: 'Türkiye'nin Burada Bir Rol Üstlenmesi Normaldir' - Kabil/

  Erdoğan: "Türkiye'nin Burada Bir Rol Üstlenmesi Normaldir" - Kabil/

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta soruları yanıtladı (2)- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 08:26)

   

  Erdoğan: 'Böl-parçala-yut veya Böl-parçala-yönet Mantığıyla Çalışma Yapılıyor' - Kabil/

  Erdoğan: "Böl-parçala-yut veya Böl-parçala-yönet Mantığıyla Çalışma Yapılıyor" - Kabil/

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta soruları yanıtladı (2)- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 08:23)

   

  Erdoğan, '140 Ülke Söz Verdiği Halde, 140 Ülkenin Nasıl Manevra Yaptığını Görmek Çok Açık Net' 2 -...

  Erdoğan, "140 Ülke Söz Verdiği Halde, 140 Ülkenin Nasıl Manevra Yaptığını Görmek Çok Açık Net" 2 -...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta soruları yanıtladı (2)- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 06:53)

   

  BM Suriye Özel Temsilcisi Tahran'a Geliyor

  BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura'nın resmi temaslarda bulunmak üzere İran'a geleceği bildirildi. (Dün 05:35)

   

  İran'dan Lübnan'a Silah Yardımı

  İran'dan Lübnan'a yapılacak "askeri yardım" görüşmelerine başlandığı bildirildi İran Savunma Bakanı Dehkan: "Bölgedeki terörist gruplar ve siyonist İsrail'e karşı direniş hattının en ön safında yer alan Lübnan'ın ordusu desteklenmelidir" Lübnan Savunma Bakan Yardımcısı Mukbil: "Eğer Lübnan ordusu, ihtiyacı. (Dün 05:05)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uçakta Soruları Yanıtladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(BM Güvenlik Konseyi geçici üyelik seçimi) Seçimin neticesinde bize söz verenlerin, 140 ülke söz verdiği halde, 140 ülkenin nasıl manevra yaptığını görmek çok açık net bir şeylerin nasıl döndüğünü ortaya koyuyor. (Dün 01:55)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başmüzakereci, Bunlar Çok Büyük Tehlike

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan'dan İstanbul'a dönüşü sırasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. (Dün 01:42)

   

  Altın Portakal'da Ödül Gecesi (2)

  Altın Portakal'da Ödül Gecesi (2)

  Altın PORTAKAL'A 'KUZU' DAMGASI Bu yıl 51'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 'En İyi Film' ödülü, Kutluğ Ataman'ın yönetmenliğini yaptığı 'Kuzu' filminin oldu. (Dün 00:27)

   

  İran'dan Husiler'e Destek Açıklaması

  Dini lider Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Velayeti: "İran, Yemen'deki Husi Ensarullah hareketini haklı mücadelesinden dolayı desteklemektedir" "Hizbullah'ın Lübnan'da üstlendiği rolü, Ensarullah'ın da Yemen'de üstlenmesini umut ediyorum" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bursa Tarım Fuarını 268 Bin Kişi Ziyaret Etti

  Bursa Tarım Fuarını 268 Bin Kişi Ziyaret Etti

  TÜYAP Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nı 41 ülkeden 268 bin 125 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Suudi Arabistan'da "Sünni Alimin Tutuklandığı" İddiası

  Sünni alim Maliki’nin, yönetimin Şii vatandaşlara yönelik politikasını eleştirdiği için tutuklandığı iddia edildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  SMDK Başkanı Bahra, Suriye Halkının Dostları Grubuna üye ülkelerden, sığınmacıların ve kuşatma altında bulunan Suriyelilerin kışa hazırlanmaları için yardım talep etti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Elvan: İran'dan Saygı Bekliyoruz (2)

  Bakan Elvan: İran'dan Saygı Bekliyoruz (2)

  Hdp GÜNEYDOĞU'DA VESAYET ANLAYIŞI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Elvan: İran'dan Saygı Bekliyoruz

  Bakan Elvan: İran'dan Saygı Bekliyoruz

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, İran'ın 'Mütekabiliyet ilkelerine' uymayarak birkaç yıldan bu yana Türk TIR'larından geçiş ücreti aldığını belirtti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Elvan Mersin'de

  Bakan Elvan Mersin'de

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 10 Ekim 2014 tarihi itibariyle İran TIR’larından mütekabiliyet çerçevesinde para almaya başladıklarını belirterek, "Onlar ne alıyorsa biz de onu alıyoruz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Mersin'de Açıklaması

  (İran'a giriş yapan tırlardan akaryakıt fiyat farkı adı altında ücret tahsil edilmesi) "Biz tabiki sorunun çözülmesini istiyoruz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası- Kemer ilçesinde düzenlenen ve 90 sporcunun katıldığı şampiyona, devam ediyorANTALYA (AA) - Görme Engelliler Dünya Halter Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesinde devam ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı'

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı"

  -HDP Mersin Milletvekili Kürkçü: -"İyi ki Kobani Kürt halkının kazançlarını muhafaza etmek için kendi kendini yönetmek hakkını dile getirmek ve korumak için varını yoğunu, bütün enerjisini seferber ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Tahran'da Uluslararası Madencilik Fuarı

  İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 10. Uluslararası Maden ve Maden Sanayisi Fuarı, İran'ın Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Muhammed Rıza Nimetzade tarafından açıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Elvan: İran Mütekabiliyet Anlaşmasına Uymalı

  Bakan Elvan: İran Mütekabiliyet Anlaşmasına Uymalı

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türk TIR'larının İran'dan geçişi sırasında yaşanan sorunla ilgili olarak; İran'ın mütekabiliyet anlaşmasına uyması gerektiğini belirtti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Trabzon 3. İpekyolu İş Adamları Zervesi Başladı

  Trabzon 3. İpekyolu İş Adamları Zervesi Başladı

  Geleneksel olarak 3 yılda bir gerçekleştirilen Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi’nin üçüncüsü, 21 ülkeden 260’a yakın işadamının katılımıyla başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İpekyolu İşadamları Zirvesi Başladı

  İpekyolu İşadamları Zirvesi Başladı

  Ekonomi Bakanlığı’nın himayesinde yapılan 3. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı"

  HDP Mersin Milletvekili Kürkçü: "İyi ki Kobani Kürt halkının kazançlarını muhafaza etmek için kendi kendini yönetmek hakkını dile getirmek ve korumak için varını yoğunu, bütün enerjisini seferber ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası

  Kemer ilçesinde düzenlenen ve 90 sporcunun katıldığı şampiyona, devam ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Pakistan-İran Sınırındaki Gerilim

  Bir kişi hayatını kaybetti İran'ın İslamabad Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Rönesans'tan Dev Bir Proje Daha

  Rönesans'tan Dev Bir Proje Daha

  Rönesans Holding'in inşa ettiği Türkmenistan'ın en büyük gübre fabrikası törenle açıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Irak Hizbullah'ından Suudi Arabistan'a Tehdit

  Irak'taki Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Muhammedavi: "Şii din adamı Nemr'in idam edilmesi durumunda Suudi Arabistan'a ait hiçbir şey güvende olmayacaktır" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İran ve Pakistan Sınırında Çatışma

  İran ve Pakistan Sınırında Çatışma

  İran sınır muhafızları ile silahlı bir grup arasında Zahidan kentinde çıkan çatışmada 2 subay ile çok sayıda saldırgan hayatını kaybetti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Büyükelçi Bikdeli, Türkiye Dışişlerine Çağrılmadığını Söylemiş

  Büyükelçi Bikdeli, Türkiye Dışişlerine Çağrılmadığını Söylemiş

  İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli'nin İran'ın yarı resmi haber ajansı Mehr'e, yaptığı açıklamada Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmadığını söylediği öne sürüldü. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Dünya Otomotiv Üretimi Yüzde 3,5 Arttı

  Dünya Otomotiv Üretimi Yüzde 3,5 Arttı

  Yılın ilk yarısında dünya motorlu taşıt üretimi, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3,5 artarak 45 milyon 212 bin 661'e ulaştı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Irak'taki Çatışmalar

  İran Kürdistan Azadi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yezdanpenah, peşmerge saflarında IŞİD'e karşı savaştıklarını belirtti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Buğdayda Stoklar 200 Milyon Tona Gidiyor

  Buğdayda Stoklar 200 Milyon Tona Gidiyor

  Uluslararası Hububat Konseyi, dünya buğday üretiminin, bu yıl temmuz ayı başından gelecek sene haziran sonuna kadar, bir önceki döneme göre 4 milyon ton artışla 717 milyon tona ulaşacağını tahmin ediyor Konseyin raporunda, dünya buğday tüketiminin ise aynı dönemde, bir önceki sezona kıyasla 14 milyon ton artıp 709 milyon tona çıkacağı öngörülüyor Son 5 yılın en yüksek düzeyine ulaşacağı tahmin edilen dünya buğday stoklarının, geçen sezona göre yüzde 4'lük artışla 195 milyon tona ulaşması (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Devrimlere Karşı Medyaya Yatırım Yapıyorlar'

  Devrimlere Karşı Medyaya Yatırım Yapıyorlar"

  Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü İşbilir: "Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan gibi ülkeler Mısır'daki darbeyi de desteklediler. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yabancı Uyruklu Göçmen Kaçakçıları Yakalandı

  Yabancı Uyruklu Göçmen Kaçakçıları Yakalandı

  İngiltere’den gelip İstanbul’da göçmen kaçakçılığı yapan İngiliz vatandaşı ve Fatih’te buluştuğu İranlı şüpheli yakayı ele verdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu'nun Tarım Tarihi, Yumuktepe'de Aydınlanıyor

  Anadolu'nun Tarım Tarihi, Yumuktepe'de Aydınlanıyor

  Milattan önce 7 binli yıllara ait eserlerin çıkartıldığı "Medeniyetler beşiği" adıyla da anılan Mersin'in Yumuktepe Höyüğündeki bu yılki arkeolojik kazılar sona erdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Açıklaması

  "İran’a yönelik uygulamaya konulan mütekabiliyet uygulaması akabinde İran taşıtlarının ikili, transit ve boş girişler dahil ülkemize girişi düşmüştür. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İstanbul'da Göçmen Kaçakçılığına Yönelik Operasyon

  İstanbul'da Göçmen Kaçakçılığına Yönelik Operasyon

  Gözaltına alınan yabancı uyruklu iki kişi tutuklandı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İranlı İnsan Kaçakçıları İstanbul'da Yakalandı

  İranlı İnsan Kaçakçıları İstanbul'da Yakalandı

  İstanbul polisi, göçmen kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonda iki İran uyruklu erkek şahsı gözaltına aldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  'Petrolü Düşürmek İçin ABD ve Suudi Arabistan Anlaşmış Olabilir'

  "Petrolü Düşürmek İçin ABD ve Suudi Arabistan Anlaşmış Olabilir"

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol varil fiyatlarının düşürülmesi konusunda ABD ve Suudi Arabistan'ın gizli anlaşmış olmasının ihtimal dışı görmediğini söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası

  Halter: Görme Engelliler Dünya Şampiyonası- Kemer ilçesinde düzenlenen ve 90 sporcunun katıldığı şampiyona, devam ediyorANTALYA (AA) - Görme Engelliler Dünya Halter Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesinde devam ediyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Abbas Kiarostami Rüzgarı

  51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivaline İranlı yönetmen Abbas Kiarostami, kendi adına düzenlenen "masterclass" etkinliğine katıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Van Damme'a Onur Ödülü

  Van Damme'a Onur Ödülü

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 51'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin yarın düzenlenecek ödül gecesinde, dünyaca ünlü Belçikalı oyuncu ve dövüş sporcusu Jean-Claude Van Damme da 'Onur Ödülü' alacak. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 16:01:33. #1.12#