09:2400
SON DAKİKA İRAN HABERLERİ

Son Dakika İran Haberleri

   

  İstanbul Medeniyet Üniversitesine Tse'den Kalite Belgesi

  İstanbul Medeniyet Üniversitesine TSE ISO EN 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi verildi TSE Başkanı Şentürk: "AB üyesi olmayıp Avrupa Standartlar Teşkilatı'na üyeliği başarabilen tek ülke Türkiye ve tek kurum da Türk Standardları Enstitüsü. Bunun başka örneği yoktur" (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Opec Üretimi Kısmadı Petrol Fiyatları Çakıldı (2)

  (ayrıntılar eklendi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  İran ile Nükleer Müzakerelerin Uzatılması

  İran dini lideri Hamaney: "Nükleer müzakerelerde, ABD'nin anlaşmaya daha çok ihtiyacı var, bu süreçteki herhangi bir anlaşmazlık ABD'ye zarar verecek" "İran ile 5+1 grubu arasında müzakerelerin ilkelerine başından beri karşı olmadığımız gibi müzakerelerin uzatılmasına da karşı değiliz" (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  İran'da Tecavüz Zanlısı 3 Kişi İdam Edildi

  İran'da Tecavüz Zanlısı 3 Kişi İdam Edildi

  İran'da Meşhed şehrinde tecavüz ve cinayet suçundan hüküm giyen 3 kişi Kasımabad Bulvarı'ında idam edildi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Mobef'e Ziyaretçi "Yağdı"

  Gaziantep'te düzenlenen ve 26 binden fazla kişi tarafından ziyaret edilen fuarda, 15 ülkeden alım heyeti ağırlandı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Opec'te İran ve Suudi Arabistan'ın Görüş Yakınlığı

  Opec'te İran ve Suudi Arabistan'ın Görüş Yakınlığı

  İran Petrol Bakanı Zengene: "OPEC’in 166. Toplantısı'nda İran ve Suudi Arabistan'ın görüşleri birbirine yakın" (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Gaziantep'te Mobilya Fuarına 26 Bin 695 Ziyaretçi

  Gaziantep'te Mobilya Fuarına 26 Bin 695 Ziyaretçi

  Gaziantep'te bu yıl ilki düzenlenen ve 4 gün süren 'Gaziantep Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarı'nı 40 ülkeden 26 bin 695 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Arkadaşı; Papa Türkiye'ye Gideceği İçin Çok Heyecanlı

  Arkadaşı; Papa Türkiye'ye Gideceği İçin Çok Heyecanlı

  Türkiye ziyaretine yarın başlayacak Papa Francesco'nun en yakın arkadaşlarından, Arjantinli Müslüman diyalog adamı Omar Abboud, Papa ile kısa süre önce buluştuğunu belirterek, ruhani liderin bu önemli seyahat için heyecanlı olduğunu söylediğini aktardı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  İran'dan İngiltere'ye Tepki

  İran'dan İngiltere'ye Tepki

  İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Afham, İngiltere'nin Tahran'daki büyükelçiliğinin yeniden açılmasında bazı engellerin olduğunu söyleyen İngiliz Dışişleri Bakanı'na tepki gösterdi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  'Çözüm Süreci'

  'Çözüm Süreci"

  Prof. Dr. Ergil: ''Belki üçüncü göz diyebileceğimiz tarafsız bir gözlemciler ekibi kolaylaştırıcı bir rol oynayacaktır'' Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kurt: ''Kimi çevreler daha sert ve hızlı hamleler bekliyor olabilirler ama bunlar Türkiye’nin kendi çözüm pratiğine uygun yaklaşımlar değil'' (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Petrol Fiyatları OPEC Kararı Öncesinde 4,5 Yılın Düşüğünde

  Petrol Fiyatları OPEC Kararı Öncesinde 4,5 Yılın Düşüğünde

  Petrol fiyatlarında, bugünkü OPEC'in Viyana'daki toplantısından çıkacak karar öncesinde arzda kısıntıya gidilmeyeceği beklentileriyle düşüşler yaşanıyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Dokuma Tezgahları Teknolojiye Direnemedi

  Dokuma Tezgahları Teknolojiye Direnemedi

  Manisa'nın Kozaklar Tarımsal Kalkınma ve El Dokuma Halı Üretim Kooperatifi'ndeki dokuma tezgahları, 12 yıldır atıl bir vaziyette yeniden canlanacağı günü bekliyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kamerun ve Gabon, Açlıkla Mücadele 'Şampiyonları Oldu'

  Kamerun ve Gabon, Açlıkla Mücadele "Şampiyonları Oldu"

  FAO, Kamerun ve Gabon ile açlıkla mücadelede başarılar elde eden 11 ülkenin temsilcilerine 30 Kasım'da ödül verecek. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kadınların Tutkulu Dünyasına Tarihi Bakış:

  Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, kadınların vazgeçilmez tutkusu olan ayakkabıların geçmişine uzanan eşsiz bir sergiye ev sahipliği yapacak. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  OPEC Toplantısı Öncesi Petrol 76 Dolara İndi

  OPEC Toplantısı Öncesi Petrol 76 Dolara İndi

  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün üretimi azaltacağına yönelik beklentilerin zayıflamasıyla, bir varil petrolün fiyatı yaklaşık 2 dolar daha düştü. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  İranlı Dilencinin Serveti Dudak Uçuklattı

  İranlı Dilencinin Serveti Dudak Uçuklattı

  İran'ın Batı Azerbaycan eyaletinde dilencilik yapan kişinin üzerinde ve banka hesaplarında 13 milyon doları olduğu ortaya çıktı. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Time'ın 'Yılın Kişisi' Listesinde Erdoğan da Var

  Time'ın 'Yılın Kişisi' Listesinde Erdoğan da Var

  Geçtiğimiz yıllarda da Time'ın 'Yılın kişisi kim olmalı?' anketinde ismi yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl listede 39. sırada yer alıyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Petrol İçin Kritik Gün

  Petrol İçin Kritik Gün

  Petrol fiyatlarının seyrini belirleyecek olan OPEC toplantısı bugün Viyana'da gerçekleşecek. Tüm piyasalar toplantıdan çıkacak karara kilitlendi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Çin, Rusya'dan 3 Milyar Dolara S-400 Füze Sistemi Alacak

  Çin, Rusya'dan 3 Milyar Dolara S-400 Füze Sistemi Alacak

  Çin, Rusya'dan gelişmiş hava savunma sistemi S-400 uçak savar füze bataryaları almak için görüşmeler yürütüyor. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  İran'da 'Milyoner Dilenci' Yakalandı

  İran'da "Milyoner Dilenci" Yakalandı

  Batı Azerbaycan eyaletinde dilencilik yapan kişinin üzerinde ve banka hesaplarında 17 milyon doları olduğu ortaya çıktı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Besni'de İran Uyruklu Hırsızlar Kuyumcuyu Kandıramadı

  Besni'de İran Uyruklu Hırsızlar Kuyumcuyu Kandıramadı

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir kuyumcudan tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yapmaya çalışan İran uyruklu 2 kişi yakalandı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: ''Benim İran ile yapılan müzakerelerde, nükleer anlaşmazlığın son bulması yönünde büyük beklentim vardı ancak olmadı’’ ‘’Geçen yıl, son 9 yıldan daha çok şey başarıldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  Örme Sektörü Osmanlı Coğrafyasında Mevcudiyetini Sürdürüyor

  Örme Sektörü Osmanlı Coğrafyasında Mevcudiyetini Sürdürüyor

  Örme Sanayicileri Derneği (ÖRSAD) Kurucu Başkanı Erdinç Erdoğan, örge sektörünün Osmanlı coğrafyasına ihracarat yaparak mevcudiyetini sürdürdüğünü söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kadın Pabuçları Sergilenecek

  19. yüzyıldan 20. yüzyılın başına kadar geçen zamana ait ayakkabıların yer aldığı "Pabuç, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu'ndan" sergisi, yarın açılacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İran'da Uyuşturucu Operasyonları

  Razavi Horasan eyaletinde trafik kazası geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden kişinin midesinden 153 poşet uyuşturucu çıktı Yezd eyaletinde yakalanan bir kişinin de midesinde 1,5 kilogram afyon tespit edildi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP, Hayati Yazıcı Hakkında da Meclis Soruşturması Açılmasını İstedi

  CHP, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı'nın eylemlerinin Türk Ceza Kanunu'nun 257. Maddesi uyarınca Meclis soruşturması açılmasını istedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İran'da 'Besic' Günü

  İran'da "Besic" Günü

  Besic Komutanı Tuğgeneral Nagdi: “İran ABD ve işgalci Siyonist rejimle uzlaşmayacak” “Dini liderin imamlığında Mescid i Aksa’da fetih ve zafer namazı kılmaya kararlıyız” “Geçmişte lanetli şahı, Halkın Mücahitleri örgütünü, teröristleri ve katil Saddam’ı gömdüğümüz gibi ABD ve lanetli Siyonist rejimi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İran'da 'Besic' Günü

  İran'da "Besic" Günü

  İran Gönüllü Güvenlik Güçleri (Besic) Komutanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Nagdi, ülkesinin "ABD ve İşgalci Siyonist rejim (İsrail) ile uzlaşmayacağını" söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Estetikte Yeni Dünya Markası Türk Hair Trans

  Estetikte Yeni Dünya Markası Türk Hair Trans

  Avrupa ve Ortadoğu estetik pazarının devi Türk Hair Trans global hedeflerini açıkladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Abdullah Gül Londra'dan Dünya'ya Yardım Çağrısında Bulundu (2)

  Abdullah Gül Londra'dan Dünya'ya Yardım Çağrısında Bulundu (2)

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House'da düzenlenen konferanstaki konuşmasında, "Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor ama tabii ki başkanlık sisteminin de demokratik olmadığını söyleyemezsiniz. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Novak: Rusya Petrol Üretimini Kısmayacak

  Novak: Rusya Petrol Üretimini Kısmayacak

  Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, 2015’de petrol üretiminde herhangi bir kesinti planlamadıklarını, 2014 seviyesinde petrol üretimi gerçekleştireceklerini söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı, İran'da Mindere Çıkacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı, İran'da Mindere Çıkacak

  Süper 1. Güreş Ligi’ni serbest stilde şampiyon olarak tamamlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, İran’da düzenlenen Dünya Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ülkemizi temsil edecek. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Hamaney: Amerikalıların IŞİD Karşıtı Koalisyonları Bir Yalandır

  İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney, "Amerikalıların terörizmle savaşları tam bir yalandır." dedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İranlı Mohsen Namjoo, Türkiye'ye Geliyor

  Türkiye'de 'Ey Saraben' şarkısıyla tanınan İranlı müzisyen Mohsen Namjoo 6. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında Türkiye'ye geliyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Hamaney: Mezhepsel İhtilafların Esiri Değiliz

  İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Tahran'da düzenlenen 'İslam Uleması Açısından Radikal ve Tekfiri Akımlar Kongresi' ardın yerli ve yabancı konukları kabul etti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  11. Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da Konuştu

  11. Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da Konuştu

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Londra’daki ünlü düşünce kuruluşu Chatham House’da yaptığı söyleşide, “Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor” dedi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İranlı Müzisyen Mohsen Namjoo İstanbul'da Konser Verecek

  Sanatçı, 6. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında, 30 Ocak 2015'te İstanbul Kongre Merkezi'nde sahne alacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye, Ican Sekreterliği Görevini Devraldı

  Türkiye, Endonezya tarafından yürütülen Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Hava Ulaştırma Müzakereleri Konferansı (ICAN) Sekreterliği görevini devraldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Silaha Sarılan Anne, 25 Militan Öldürdü

  Silaha Sarılan Anne, 25 Militan Öldürdü

  Afganistan'da gözleri önünde oğlunu katleden Taliban militanlarının peşine düşen bir anne, intikam almak için 25 Taliban militanını öldürdü. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Devasa Fermanlar Müzayedede Satılacak

  Antalya Antik Müzayede tarafından 30 Kasım'da yapılacak müzayedede Osmanlı padişahları III. Selim ve I. Abdülhamit'e ait 2 ferman, 65'er bin liradan satışa sunulacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yavuzaslan: 'Halep'te Bir Millet ve Medeniyet Yok Edildi'

  Yavuzaslan: "Halep'te Bir Millet ve Medeniyet Yok Edildi"

  Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Halep’te bir medeniyetin ve milletin yok edildiğini söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Palandöken'de Suni Karla Kayak

  Palandöken'de Suni Karla Kayak

  Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken, yeni sezona geçen yıl olduğu gibi yine yapay karla hazırlanıyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İran'da 'Bakanlık Krizi' Çözüldü

  İran'da "Bakanlık Krizi" Çözüldü

  Meclis, Cumhurbaşkanı Ruhani’nin, Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı için önerdiği 5'inci isim Ferhadi'yi onayladı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yürüyen Budalalar' İran'ı Sevdi

  Yürüyen Budalalar' İran'ı Sevdi

  İstanbul'daki bir tedarik firmasında çalışanların kendi aralarında oluşturdukları 'Kendi medeniyetimizin şehirlerini ziyaret etme ve kendilerine has bir seyahat kültürü oluşturma' iddiasını taşıyan 'Yürüyen Budalalar' isimli gezi grubu İran'ın çeşitli kentlerine gitti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Rezervler Azalınca Petrol Fiyatları Sıçrayacak'

  Rezervler Azalınca Petrol Fiyatları Sıçrayacak"

  Petrol fiyatlarındaki gerilemeye bağlı olarak, Türkiye ekonomisinin "yumuşak karnı" sayılan cari açıkta iyileşme olacağı beklentileriyle, piyasalarda iyimserlik artıyor. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı, İran'da Mindere Çıkıyor

  Süper 1. Güreş Ligini serbest stilde şampiyon olarak tamamlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Dünya Şampiyon Kulüpler Kupasında Türkiye'yi temsil edecek. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.11.2014 09:24:03. #1.12#