SON DAKİKA İSKİLİP HABERLERİ

Son Dakika İskilip Haberleri

 • 18:52Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Gözyaşlarıyla AnlattıBakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Gözyaşlarıyla AnlattıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çorum'un İskilip ilçesinde katıldığı konferansta, İskilipli Atıf Hoca'nın idamını ağlayarak anlattı.
 • 11:22Yazdığı Kitapta 53 Çocuk Oyununu AnlatıyorÇorum'da yaşayan emekli öğretmen Hasan Ali Kalayoğlu'nun çocukların televizyon veya cep telefonu başında vakit geçirmelerini önlemek amacıyla yazdığı kitapta 53 geleneksel oyun anlatılıyor.
 • 13:30İskilip'in Doğalgaza Kavuşması İçin Start Verildiİskilip'in Doğalgaza Kavuşması İçin Start VerildiÇorum’un İskilip ilçesine doğalgaz getirilmesi için ilk temel atıldı.
 • 21:03Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Ağlayarak AnlattıBakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın İdamını Ağlayarak AnlattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarım işçilerinin yol kenarlarında kaldıkları çadırlar, - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun açıklamaları, - Vali Ahmet Kara'ya talimat vermesi, - Detay, - Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun konuşması, - Konuşmasında İskilipli Atıf Hoca'nın idamını anlatan Bakan Topçu'nun ağlaması, - Bakan Topçu'ya kitap hediyesi, - Bakan Topçu'nun İskilipli Atıf Hoca'nın kabrini ziyareti, Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'da- Topçu, hayatının ele alındığı paneldeki konuşmasında İskilipli Atıf Hoca'nın yargılandığı mahkemenin tutanaklarının bazı bölümlerini okurken göz yaşlarına hakim olamadı- "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın idamının Cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 19:49Çorum - Bakan Topçu: Terörün Beli KırıldıÇorum - Bakan Topçu: Terörün Beli KırıldıBakan Topçu: Terörün beli kırıldı (2) BAKAN AĞLADI Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çorum'un İskilip İlçesi'nde 'Atıf Hocamız' adlı konferansa katıldı.
 • 19:29Bakan Topçu: Terörün Beli Kırıldı (2)Bakan Topçu: Terörün Beli Kırıldı (2)Bakan AĞLADI Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Çorum'un İskilip İlçesi'nde 'Atıf Hocamız' adlı konferansa katıldı.
 • 19:09Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Çorum'daKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca'nın idamının Cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak şunu söyleyebilirim, İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 18:57Bakan Topçu, İskilipli Atıf Hoca'yı Gözyaşlarıyla AnlattıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İskilipli Atıf Hoca’nın idamının cumhuriyet tarihinin en tartışmalı hadiselerinden biri olduğunu belirterek, "Ben Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı olarak şunu söyleyebilirim İskilipli Atıf Hoca mahşeri vicdanda suçsuzdur, günahsızdır, piri paktır, mübarek, cesur, yürekli bir vatan evladıdır" dedi.
 • 13:15Çorum Bakan Topçu: Terörün Beli KırıldıÇorum Bakan Topçu: Terörün Beli KırıldıÇorum'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, "Devletin kararlılığıyla terörün beli kırılmıştır.
 • 13:13Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “Bizler Selçuklunun varisi, Osmanlının torunu, genç cumhuriyetin çocuklarıyız” dedi.
 • 13:11Bakan Yalçın Topçu Çorum'daBakan Yalçın Topçu Çorum'daKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Çorum’a geldi.
 • 17:45İskilip'te Doğalgaz Temeli Atılıyorİskilip'te Doğalgaz Temeli AtılıyorÇorum’da doğalgaz bekleyen Osmancık, Alaca ve İskilip ilçelerinin boru hatları ve şehiriçi şebekelerinin döşenmesi için bütün süreçler tamamlandı.
 • 11:47Nazım Bütün Ebso Genel Sekreter Yardımcısı OlduNazım Bütün Ebso Genel Sekreter Yardımcısı OlduEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) bünyesinde boş bulunan genel sekreter yardımcılığına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müşavirlerinden Nazım Bütün atandı.
 • 14:21Hurdaya Dönen Araçtan Sağ ÇıktıHurdaya Dönen Araçtan Sağ ÇıktıÇorum’un İskilip ilçesinde otomobiliyle park halindeki kamyona çarpan sürücü, hurdaya dönen araçtan sağ kurtuldu.
 • 16:12AK Parti'de Seçim ÇalışmalarıAK Parti'de Seçim ÇalışmalarıAK Parti Çorum Teşkilatları, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 • 15:46Çorum'da Otomobil Devrildi: 1 Ölüİskilip ilçesinde devrilen otomobilin sürücüsü öldü.
 • 15:06Çorum'da İki Trafik Kazası: 11 YaralıÇorum'da İki Trafik Kazası: 11 YaralıÇorum kent merkezi ve Osmancık İlçesi'nde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 11 kişi yaralandı.
 • 14:44Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriSözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer'in açıklamaları - Sendika üyeleriyle geldiği Adana Adliyesi önündeki düzenlediği basın toplantısından detay ve konuşma Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca hakkındaki sözleri- Memur-Sen Adana Temsilciliği ve bazı sivil toplum kuruluşları, bir konuşmasında farklı düşünce ve etnik kökene sahip insanların değer verdiği kişilere hakaret ettiği ve saldırdığı iddiasıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında suç duyurusunda bulundu Memur-Sen Adana Temsilciliği ve bazı sivil toplum kuruluşları, bir konuşmasında farklı düşünce ve etnik kökene sahip insanların değer verdiği kişilere hakaret ettiği ve saldırdığı iddiasıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
 • 13:22Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriMemur-Sen Adana Temsilciliği ve bazı sivil toplum kuruluşları, bir konuşmasında farklı düşünce ve etnik kökene sahip insanların değer verdiği kişilere hakaret ettiği ve saldırdığı iddiasıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
 • 17:10Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriSözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Basın açıklamasından detaylar- Atıf-Der Başkan Yardımcısı Hasan Çalık'ın açıklaması- Vatandaşlara kitap dağıtımı İskilip Atıf Derneği (Atıf-Der) tarafından, bir konuşmasında Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimlerine ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiğini öne sürülen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye Atıf Hoca'nın hayatı ve eserlerini anlatan kitap gönderildi.
 • 15:48Çorum'daki Stk'lar Başkan Sözlü'ye Atıf Hoca'yı Anlatan Kitap GönderdiÇorum'daki Stk'lar Başkan Sözlü'ye Atıf Hoca'yı Anlatan Kitap GönderdiÇorum’daki sivil toplum kuruluşları teröre tepki yürüyüşünde yaptığı konuşmada İskilipli Atıf Hoca’ya ağır hakaretlerde bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye İskilipli Atıf Hoca’nın eserlerini anlatan kitap gönderdiler.
 • 18:41Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriÇorum'da, 68 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşturulan İnsani Değerler Platformu ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Ahmet Hattab İmal, Osmanlı'da son döneminde yaşamış İslam alimleri ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiği öne sürülen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.
 • 16:33Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriAliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimleri ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiği öne sürülen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.
 • 14:39Sözlü'nün İskilipli Atıf Hoca Hakkındaki SözleriAliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimlerine ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ettiğini öne sürdüğü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.
 • 12:27Başkan Acar'dan İskilipli Atıf Hoca AçıklamasıAliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün İskilipli Atıf Hoca’yla ilgili sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
 • 00:32Atıf-Der'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye Tepkiİskilip Atıf Derneği (Atıf-Der) Başkanı Mustafa Lek, Osmanlı'nın son döneminde yaşamış İslam alimlerine ve İskilipli Atıf Hoca'ya hakaret ve küfür ettiği öne sürülen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün en kısa sürede özür dilemesi gerektiğini ifade etti.
 • 22:03Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'ye Çorum'dan TepkiTeröre tepki yürüyüşünde yaptığı konuşmada İskilipli Atıf Hoca’ya yönelik sözleri nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye Çorum’dan tepki geldi.
 • 17:01Ak Partili Uslu: Ak Partili Uslu: "Adana Belediye Başkanı Haddini Aşmış"TBMM İdari Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün teröre tepki yürüyüşünde yaptığı konuşmada İskilipli Atıf Hoca’ya yönelik söylediği ağır sözleri eleştirdi.
 • 14:05Çorum Ceviz Şehri OluyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Çorum’un iklim ve toprak yapısının ceviz üretimi için çok uygun olduğunu söyleyerek, üretimin 10 yılda 3 katına çıkacağını tahmin ettiklerini açıkladı.
 • 16:58Bekiroğlu'ndan Adana Belediye Başkanı'na TepkiBekiroğlu'ndan Adana Belediye Başkanı'na TepkiAK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.
 • 20:34Elektrik Akımına Kapılan İşçi Hayatını KaybettiKASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Sofular köyünde elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.
 • 16:56İskilip'li Öğrenciler Karadeniz Gezisine Çıktıİskilip'li Öğrenciler Karadeniz Gezisine Çıktıİskilip Ebussuud Efendi Ortaokulu öğrencileri Sosyal ve sportif faaliyetlerde gösterdiği başarıyı ödüllendirmek için Yaz tatilinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize İllerini kapsayan Doğu Karadeniz Turu düzenledi.
 • 15:25Bıçaklı Kavgada Baba Öldürüldü, Oğlu Ağır YaralıÇorum'un iskilip İlçesi'nde çıkan kavgada 40 yaşındaki Mehmet Saka bıçakla öldürüldü, oğlu 17 yaşındaki Ebubekir Saka ağır yaralandı.
 • 14:47Çorum'da Bıçaklı Kavga: 1 Ölü, 1 YaralıÇorum'un İskilip ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.
 • 12:39Çorum Valisi: Göçmenlere Kişi Başı Günlük 4 TL Yardım YapılıyorÇorum Valisi: Göçmenlere Kişi Başı Günlük 4 TL Yardım YapılıyorÇorum Valisi Ahmet Kara, il genelinde 3 bin 756 göçmenin yaşadığını ve kişi başına günlük 4 TL yardım yapıldığını açıkladı.
 • 13:37İskilip'te Trafik Kazası: 1 YaralıÇorum’un İskilip ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 16:56Çorum Belediyesi'nden Dev ProjeÇorum Belediyesi'nden Dev ProjeÇorum Belediyesi’nin katı atıklardan enerji üretmesine de olanak sağlayacak olan “Katı atık düzenli depolama” projesinin inşaat ihalesi yapıldı.
 • 13:03Çorumlu Vatandaşın İsmi Başına Bela OlduÇorumlu Vatandaşın İsmi Başına Bela OlduKendisi ile aynı isme sahip kişinin borçları yüzünden başına gelmeyen kalmadı. Mehmet Kılıç, 8 yıllık mücadelenin sonunda başka Mehmet Kılıç olduğunu ispat ederek tazminat kazandı.
 • 17:55Kargı Hes'in Açılışını Bakan Yıldız YaptıKargı Hes'in Açılışını Bakan Yıldız YaptıAvrupa’nın en büyük yenilebilir enerji şirketi, Norveçli enerji devi Statkraft’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği üç HES yatırımından birisi olan Kızılırmak Hidro Elektrik Santrali (HES) düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 17:20İskilipgücü Spor'da Hedef Bin Üyeİskilipgücü Spor'da Hedef Bin Üyeİskilipgücü Spor Kulübü yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.
 • 14:49Namaz Kılarken Secdede Son Nefesini VerdiNamaz Kılarken Secdede Son Nefesini VerdiÇorum'un İskilip ilçesinde 63 yaşındaki bir kişi, evinde namaz kılarken hayatını kaybetti.
 • 19:28Bitlis Valisi Öztürk'ün Trafik Kazasında Ölen Annesi Toprağa VerildiBitlis Valisi Öztürk'ün Trafik Kazasında Ölen Annesi Toprağa VerildiÇorum'da otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün annesi Şerife Öztürk, İskilip İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 18:24Bitlis Valisi Öztürk'ün Acı GünüÇorum'da otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün annesi Şerife Öztürk'ün cenazesi İsklip ilçesinde toprağa verildi.
 • 13:13Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün Acı GünüBitlis Valisi Orhan Öztürk'ün Acı GünüBitlis Valisi Orhan Öztürk’ün annesi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.
 • 23:57Bitlis Valisi'nin Annesi Kazada ÖldüBitlis Valisi'nin Annesi Kazada ÖldüÇorum'un İskilip ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün 73 yaşındaki annesi Şerife Öztürk hayatını kaybetti.
 • 23:41Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün Annesi Kazada ÖldüÇorum’un İskilip ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün annesi Şerife Öztürk (73) hayatını kaybetti.
 • 23:35Bitlis Valisi'nin Annesi Kazada ÖldüÇorum'un İskilip ilçesinde meydana gelen kazada otomobilin çarptığı Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün annesi 73 yaşındaki Şerife Öztürk, hayatını kaybetti.
 • 23:17Trafik Kazası Geçiren Bitlis Valisi Öztürk'ün Annesi ÖldüTrafik Kazası Geçiren Bitlis Valisi Öztürk'ün Annesi Öldüİskilip ilçesinde trafik kazası geçiren Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün annesi Şerife Öztürk, hastanede yaşamını yitirdi.
 • 16:09İskilip'te Altyapı Çalışmaları Hızla İlerliyorİskilip'te Altyapı Çalışmaları Hızla İlerliyorÇorum’un İskilip İlçesi’nde Belediyesi tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
 • 18:25İskilip Devlet Hastanesi Bu Yıl Tamamlanacakİskilip Devlet Hastanesi Bu Yıl TamamlanacakÇorum’un İskilip İlçesi’nde yapımına ara verilen 100 Yataklı Devlet Hastanesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.