20:5400
SON DAKİKA ISPARTA HABERLERİ

Son Dakika Isparta Haberleri

   

  Üstadın Talebelerinden Hafız Mehmet Şambayatlı, Burdur'da Hakka Yürüdü

  Üstadın Talebelerinden Hafız Mehmet Şambayatlı, Burdur'da Hakka Yürüdü

  Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin talebelerinden Hafız Mehmet Şambayatlı, ikamet ettiği Burdur’da dualarla toprağa verildi. (Bugün 18:05)

   

  Hırsızı Aranırken 5 Yıldır Aranan Hükümlü Yakalandı

  Isparta'da bir evden gerçekleştirilen hırsızlık olayını araştıran polis ekipleri, 2009 yılında 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen hükümlüyü yakaladı. (Bugün 16:29)

   

  Dört Eski Bakanla İlgili Soruşturma Önergesi

  AK Parti Grup Başkanvekili Canikli: "Soruşturma Önergesi, 4 eski bakanımızla ilgili bugüne kadar kamuoyunda, basında ya da başka şekilde gündeme gelen iddiaların tamamını soruşturma kapsamına alacak şekilde hazırlanıyor" "Muhalefetinkinin de ötesine geçecek" Daha önceki soruşturma önergesinin ilk imza sahibi olan AK Parti'li Bilgiç'in, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinden yeni önerge için imza topladığı görüldü. (Bugün 16:16)

   

  Osmaneli'de "Obit" Projesi

  Osmaneli Belediyesi ile İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğinde yürütülen Osmaneli Belediyesi İstanbul Ticaret Üniversitesi (OBİT) projesi çalışmalarının başlatıldığı bildirildi. (Bugün 14:38)

   

  Küçük Vali: Okulumun Fotokopi Makinesi Bozuk

  Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ın koltuğuna, Fevzi Paşa Ortaokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Metin Mert Yalçıntuğ oturdu. (Bugün 14:16)

   

  Burdur'da Trafik Kazası: 1 Ölü

  Burdur'da Trafik Kazası: 1 Ölü

  Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. (Bugün 14:12)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla'da tören düzenlendi. (Bugün 13:48)

   

  Anaokulu Öğrencileri Polis Oldu

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte polis üniforması giydirilen anaokulu öğrencileri, ifade alma işlemine katıldı, kask takarak motosiklete bindi. (Bugün 12:12)

   

  Çevreci Başkanlar

  Çevreci Başkanlar

  Isparta'da Hafız İbrahim Demiralay İlkokulu Okul Müdürü Ertan Güneş, Öğretmen İrfan Güven, Okul Aile Birliği Başkanı Yrd. Doç. Dr Mehmet Polat ve birinci sınıf öğrencisi Azra Güven ile 3'üncü sınıf öğrencisi Murat Eren Polat, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. (Bugün 11:10)

   

  Ereğli Belediyespor Baskette Şampiyon

  Ereğli belediyespor basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Isparta'da düzenlediği Küçük Kızlar Anadolu Şampiyonası'nda şampiyon oldu. (Dün 11:35)

   

  Türkiye'de Öğrenmek İsteyeni Yok, Yurt Dışından Taliplisi Çok

  Türkiye'de Öğrenmek İsteyeni Yok, Yurt Dışından Taliplisi Çok

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması" sözleşmesi kapsamında "Yaşayan insan hazineleri" arasında gösterilen keçe yapımını öğrenmek için her yıl çok sayıda kişi dünyanın farklı ülkelerinden Isparta'nın Yalvaç ilçesine geliyor "Somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı" belgeli keçe ustası Kondal: "Mesleği yeniden canlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz ama yetkililer bize maddi değil, manevi destek olursa keçeyi daha da ön plana çıkarırız" (Dün 11:26)

   

  CHP'nin Çözüm Bulmaya Çalıştığı Tablo

  CHP'nin Çözüm Bulmaya Çalıştığı Tablo

  CHP'nin 41 ildeki oylarının, Ankara'nın Çankaya ilçesinde aldığı oydan daha düşük çıkması partide kırmızı alarm verilmesine neden oldu. (Dün 09:47)

   

  Sıcaklık Batıda ve İç Kesimlerde 5 Derece Artacak

  Sıcaklık Batıda ve İç Kesimlerde 5 Derece Artacak

  Meteorolojiye göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artarken, kuzeydoğu kesimlerde azalacak. (Dün 08:56)

   

 

Manşet Haberleri