02:3000
SON DAKİKA İSTANBUL HABERLERİ

Son Dakika İstanbul Haberleri

  Şişli'deki Asansör Kazasına İlişkin Bilirkişi Ön Raporu

  Ön raporda, "kaza sırasında kabin operatörü kumanda panelindeki 'acil durdurma' butonunun basılı konumda olduğunun görüldüğü" ifade edildi Rapordan: "Nihai sınır kesici sistemin kaza anında işlevini yerine getirmediğinin sabit olduğu, bu sistemin devreye girmemesinin nedeninin mevcut bilgi ve gözlemlerle. (Dün 19:16)

   

  CHP'li Akkaya'dan Bakan Çelik'e Sert İstifa Çağrısı

  CHP'li Akkaya'dan Bakan Çelik'e Sert İstifa Çağrısı

  CHP'li Yakup Akkaya, işçi ölümleri ile ilgili yazılı açıklama yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i 'vurdumduymazlık' ve 'sorumsuzluk' ile suçladı. (Dün 19:13)

   

  'Savcılık Asansör Kazasında Tanıkları Dinlemedi'

  "Savcılık Asansör Kazasında Tanıkları Dinlemedi"

  CHP İstanbul Milletvekili Tanal, Mecidiyeköy'deki asansör faciasına ilişkin, savcılığın tanıklarını dinlemediğini, polisin tanıkların ifadesini aldığını iddia etti. (Dün 19:12)

   

  Kurban pazarı hareketlendi -

  Kurban pazarı hareketlendi -

  Bölgenin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Bayburt'ta yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarında hareketlilik yaşanmaya başladı. (Dün 19:05)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi Sona Erdi

  Anadolu Ajansı'nın (AA) resmi iletişim sponsorluğunda düzenlenen zirvenin ikinci gününe Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TCMB Başkanı Erdem Başçı ve SPK Başkanı Vahdettin Ertaş katıldı. (Dün 19:00)

   

  Altının Kilogramı 88 Bin 50 Liraya Çıktı

  BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,06 arttı. (Dün 19:00)

   

  Merkez Bankası Başkanı Başçı: "Türk Bankalarının Likidesi Sağlam"

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı, 5. İstanbul Finans Zirvesi’nde (IFS) konuştu. (Dün 18:57)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi

  Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcısı Erden: "Bilgiye erişimde kilit konumundayız. Turkcell olarak bilgiye ulaşım konusunda kendimizi kilit sağlayıcı olarak görüyoruz" Hazine Müsteşarlığı Mali Sistemle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü Arslan: "KOBİ'lerin en büyük sorunu finansmana erişim" (Dün 18:54)

   

  At Yarışları

  Ankara'da altılı ganyan 141.625,47 lira ikramiye verdi. (Dün 18:54)

   

  Manavgat'a Tatile Giden Yaşlı Adam, Boğularak Hayatını Kaybetti

  Manavgat'a Tatile Giden Yaşlı Adam, Boğularak Hayatını Kaybetti

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde tatil için kız kardeşinin yayına giden yaşlı adam, girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti. (Dün 18:44)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Soruları Yanıtladı

  "Türkiye'nin yüzde 5'in altında büyümelerini kabul etmemiz mümkün değil. Bunun altındaki bütün büyüme rakamlarından rahatsız oluruz" "(Kredi derecelendirme kuruluşları) Cumhurbaşkanımızın 'bu değerlendirmeler siyasidir' açıklaması yüzde 100 isabetli bir açıklamadır. (Dün 18:41)

   

  Yolcu Otobüsünde 950 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Yolcu Otobüsünde 950 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Bolu’da jandarma ekipleri tarafından yolcu otobüsünde seyahat eden iki yolcunun valizlerinde yapılan aramalarda 950 paket kaçak sigara ele geçirildi. (Dün 18:39)

   

  Fenerbahçe'den Tbf'ye Eleştiri

  (Galatasaray Liv Hospital'e verilen cezalar) Disiplin Kurulu, oynanamayan maçtan yaklaşık 3 ay sonra skandal bir karara imza atarak yenileceğini düşünerek sahaya çıkmayan söz konusu takıma yalnızca para cezası, ihtar ve hak mahrumiyeti gibi komik cezalar vererek Türk basketbolunda yeni bir çığır açmıştır" (Dün 18:36)

   

  Borsa Günü Yüzde 0,92'lik Yükselişle Tamamladı

  Borsa günü yüzde 0,92'lik yükselişle tamamladı. (Dün 18:35)

   

  Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 87,95 lira oldu. (Dün 18:34)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi - (SPK) Başkanı Ertaş (1) -

  5. İstanbul Finans Zirvesi - (SPK) Başkanı Ertaş (1) -

  Ertaş, Anadolu Ajansı'nın (AA) üst üste ikinci defa global iletişim ortağı olduğu, küresel finansın liderlerini buluşturan "5. İstanbul Finans Zirvesi"nin (IFS) ikinci gününde AA Finans Haberleri Editörü Yılmaz Yıldız'ın moderatörlüğünde düzenlenen oturuma katıldı. (Dün 18:31)

   

  Mültecileri İçin Fidye İsteyen 2 İranlı Yakalandı

  İran'da alıkoydukları Afgan uyruklu mülteciler için Türkiye'de bulunan akrabalarından fidye istedikleri iddia edilen İran uyruklu 2 kişi, Bolu'da yakalandı. (Dün 18:28)

   

  Piyasalarda Gün Sonu

  Borsa günlük bazda yüzde 0,92 değer kazandı Borsa İstanbul Altın Piyasası endeksi yüzde 0,06 yükseldi, altının kilogram fiyatı 88 bin 50 lira oldu. (Dün 18:28)

   

  İstanbul'un Plansız Kentsel Gelişimi Venedik Bienali'nde

  Venedik Bienali 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nde bu yıl ilk kez yer alan Türkiye Pavyonu kapsamında “Gelişigüzelin Metodları” sergisi ziyaretçilere İstanbul’un gelişimini inceleme fırsatı veriyor. (Dün 18:26)

   

  Asansör Faciasında Ön Bilirkişi Raporu

  Asansör Faciasında Ön Bilirkişi Raporu

  Rapordan cephe asansörünün şantiyeye montajını ve bakımını yapan Geda Major firmasının yetkilileri ve teknik personelinin, asıl işveren konumundaki Torunlar GYO-Torun yapı-Torunlar Gıda Proje ortaklığının idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu oldukları kanaati oluşmuştur. (Dün 18:22)

   

  Sdü Ybem, Tamamlayıcı Tıp Eğitimine Öncülük Edecek

  Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yaşam Boyu Eğitim Merkezince (YBEM) yılın son üç ayında tamamlayıcı tıp alanında kongre ve sempozyum düzenleyecek. (Dün 18:19)

   

  Anadolu Yakası'nda Cuma Günü Elektrik Kesintisi Var

  Anadolu Yakası'nda Cuma Günü Elektrik Kesintisi Var

  İstanbul'un Anadolu yakasındaki Üsküdar, Kartal ve Ataşehir'deki ilçelerine, 19 Eylül Cuma günü bir süre elektrik verilemeyecek. (Dün 18:17)

   

 

  Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

  Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 570 milyar lira oldu. (Dün 18:15)

   

  Kültür Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kültür ve sanata hizmetlerinden dolayı Müzeyyen Senar, Ahmet Yakupoğlu, Nuri Pakdil ve Cüneyt Arkın'a "2013 ?Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri" törenle verildi Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Devletlerin istiklal ve ihtişamlarının devamlılığı ancak kültür ve medeniyet adına kalıcı eserler ortaya koymaları halinde mümkündür. (Dün 18:15)

   

  Makedonya'dan İlk Hacı Adayları Yola Çıktı

  Makedonyalı ilk hacı adayı kafilesi yola çıktı. (Dün 18:14)

   

  Uluslararası Otomotiv Yedek Parça ve Aksesuarlar Fuarı

  Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen fuara katılan Türk firmalarının stantları yoğun ilgi görüyor TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Dudaroğlu: "Türkiye otomotiv ihracatının yüzde 45'ini biz yan sanayi firmaları tedarikçileri olarak gerçekleştiriyoruz" NSK Otomotiv Sanayi ve Ticaret İcra Kurulu Başkanı Kazangil: "Rot ve süspansiyon parçalarındaki mevcut Türk üreticiler, dünyanın en önemli üreticileri arasına girdi ve Türkiye'de ithalatın ayağını kestik" Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu (Dün 18:14)

   

  Pfdk Kararları

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), gündemindeki maddeleri görüşerek bazı kulüp, futbolcu ve idarecilere cezalar verdi. (Dün 18:13)

   

  Ereğli İçin Mücadele Platformundan Siyasilere Ziyaret

  Ereğli İçin Mücadele Platformundan Siyasilere Ziyaret

  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bazı oda başkanlarının öncülüğünde kurulan Ereğli İçin Mücadele Platformu üyeleri siyasi partileri ziyaret ederek 24 Eylül 2014 tarihinde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) önünde yapacakları eyleme destek istedi. (Dün 18:06)

   

  Borsa, Günü Yükselişle Tamamladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü dünkü kapanışına göre 716,45 puanlık yükselişle 78.634,55 puandan tamamladı. (Dün 18:06)

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya Açıklaması

  "İş cinayetlerinde 15 bin 7 işçinin yaşamını yitirdiği dönemin sorumlu Bakanı Çelik'i yapıştığı koltuktan kalkmaya ve erdemli insanlar gibi kenara çekilip, hesap vermeye çağırıyorum" (Dün 18:06)

   

  Dolar Günü 2,2144 Tl, Euro 2,8666 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2142 TL’den alınan dolar 2,2144 TL’den satılırken, 2,8657 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,8666 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 18:04)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:03)

   

  Kemal Çapraz Dualarla Anıldı

  Kemal Çapraz Dualarla Anıldı

  2008 yılında geçirdiği trafik kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan Türk dünyasının usta kalemi gazeteci yazar Kemal Çapraz vefatının 6. yıldönümünde Tuzla’daki kabri başında anıldı. (Dün 18:02)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi

  SPK Başkanı Ertaş: (2) "Şirketlerin daha çok öz kaynak kullanması, daha çok halka arzı ve temettü konusunda teşviki amaçlı vergi teşviki üzerinde çalışıyoruz. (Dün 18:02)

   

  Geniş Haber) - Asansör Faciasında Ön Bilirkişi Raporu

  Geniş Haber) - Asansör Faciasında Ön Bilirkişi Raporu

  10 işçinin yaşamını yitirdiği Mecidiyeköy'de inşaat halindeki rezidansta meydana gelen asansör kazasıyla ilgili hazırlanan ön bilirkişi raporu savcılığa iletildi. (Dün 18:02)

   

  Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi

  Borsa İstanbul şehir endekslerinin, bugün birinci ve ikinci seans kapanışları, en düşük ve en yüksek değerleri ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:01)

   

  5. İstanbul Finans Zirvesi

  Maliye Bakanı Şimşek, soruları yanıtladı: (2) "Çok kritik reformlar muhtemelen 2015 yılının haziran ayı sonrasına kalacak. (Dün 18:01)

   

  Borsada Endekslerin Değişimi

  Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:00)

   

  Borsada İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında ikinci seansta ve günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Dün 18:00)

   

  Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün günlük bazda en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 17:59)

   

  İntörn Doktorlara İş Güvenliği Eğitimi

  İntörn Doktorlara İş Güvenliği Eğitimi

  Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından intörn doktorlara yönelik "İş Güvenliği Eğitimi" düzenlendi. (Dün 17:59)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: 'Cumhurbaşkanımızın Açıklaması Yüzde Yüz İsabetlidir'

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Cumhurbaşkanımızın Açıklaması Yüzde Yüz İsabetlidir"

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kedi derecelendirme kuruluşlarına yönelik ‘ilişkiyi keseriz’ değerlendirmelerine ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın düşüncelerine kesinlikle katılıyorum ancak ilişkiyi keserim gibi bir şey söz konusu değil. Biz kredi derecelendirme kuruluşlarını pozitif olmaya davet ediyoruz” dedi. (Dün 17:57)

   

  Türk Eğitim Sendikası'ndan Siyah Çelenk

  Türk Eğitim Sendikası'ndan Siyah Çelenk

  Türk Eğitim Sendikası üyesi bir grup, hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir takım uygulamaları protesto etmek amacıyla Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde siyah çelenk bıraktı. (Dün 17:57)

   

  Ergenekon Bağlantılı Soruşturma Ankara'ya

  Ergenekon Bağlantılı Soruşturma Ankara'ya

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Jandarma Genel Komutanlığı'nda "hükümeti devirmek amacıyla Cumhuriyet Çalışma Grubu kurulduğu" iddialarıyla ilgili soruşturması, yetkisizlik kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. (Dün 17:56)

   

  Acheampong: Galatasaray'ın Defansına Acı Çektireceğim

  Acheampong: Galatasaray'ın Defansına Acı Çektireceğim

  Anderlecht'in yıldızı Frank Acheampong, Galatasaray maçı öncesinde gözdağı verdi, "Hızım ile onların defansına acı çektireceğim." dedi. (Dün 17:53)

   

  Puma Yeni Sezon Sloganı Forever Fasterı Matthaus ile Tanıttı

  Puma Yeni Sezon Sloganı Forever Fasterı Matthaus ile Tanıttı

  Alman FUTBOL EFSANESİ LOTHAR MATTHAUS YILDIRIM DEMİRÖREN BENİ SEÇSEYDİ DAHA EKONOMİK VE BAŞARILI BİR BEŞİKTAŞ OLURDU 50 YILDIR PUMA KULLANIYORUM. (Dün 17:47)

   

  İstanbul Tramvayı" Uluslararası Fuarda

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Ulaşım AŞ. tarafından yapılan, üretimi de yerli sanayi işbirliği ile gerçekleştirilen İstanbul Tramvayı, sektörün uluslararası fuarı InnoTrans'ta Türkiye'yi temsil edecek. (Dün 17:45)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
17.09.2014 02:30:10. #1.12#