SON DAKİKA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • 11:09Kadifekale'de Mescit ve Sarnıç RestorasyonuKadifekale'de Mescit ve Sarnıç Restorasyonuİzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadifekale içindeki mescit ve sarnıçın restorasyonu için çalışma başlattı.
 • 09:58Şehir Dönüşümü İçin YarıştılarŞehir Dönüşümü İçin Yarıştılarİzmir Büyükşehir Belediyesi, 122 hektarla üzerinde çalıştığı en büyük şehir dönüşüm alanı olan Gaziemir’deki Aktepe ve Emrez bölgeleri için düzenlediği 500 bin TL ödüllü, Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması'nı sonuçlandırdı.
 • 09:36İzmir Büyükşehir Belediyesi Bir Buçuk Yılda 385 Camiyi Temizlediİzmir Büyükşehir Belediyesi Bir Buçuk Yılda 385 Camiyi Temizlediİzmir Büyükşehir Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bu yöndeki çalışmalarına hız verdi.
 • 09:25Dönüşüm İçin YarıştılarGaziemir'deki Aktepe ve Emrez bölgeleri için düzenlediği 500 bin TL ödüllü "Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması"nı sonuçlandırdı.
 • 08:57''ISLAH''IN Güzelleri Sakız GibiSakız Koyunu yetiştiriciliğine dikkat çekmek üzere düzenlenen ''Geleneksel Sakız Koyunu Şenliği'' bu hafta sonu Çeşme Ovacık'ta tarım ve hayvancılık sektörünü bir araya getirdi.
 • 17:27Engelli Balet: Bir İnsana Bir Şeyi Bilmediği İçin KızamazsınızEngelli Balet: Bir İnsana Bir Şeyi Bilmediği İçin KızamazsınızAntalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olan ve engellilere karşı farkındalık yaratmak için çektiği video ile gündeme gelen İzmir Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü 25 yaşındaki Bora Acar Zöngür, "İnsanların araçlarını nereye park ettiğini görmelerini istedim. İyi insanların olduğunu biliyordum ama bu kadar kalabalık olduğunu bilmiyordum. Videoyu izledikten sonra beni görünce destek verenler oldu.
 • 16:44İzmir - O Videoyu Çeken Balet, İzmir - O Videoyu Çeken Balet, "Bir İnsana Bir Şeyi Bilmediği İçin Kızamazsınız"O videoyu çeken balet, "Bir insana bir şeyi bilmediği için kızamazsınız" ANTALYA'da geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olan ve engellilere karşı farkındalık yaratmak için çektiği video ile gündeme gelen İzmir Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü 25 yaşındaki Bora Acar Zöngür, "İnsanların araçlarını nereye park ettiğini görmelerini istedim. İyi insanların olduğunu biliyordum ama bu kadar kalabalık olduğunu bilmiyordum. Videoyu izledikten sonra beni görünce destek verenler oldu.
 • 16:44İzmir - O Videoyu Çeken Balet, İzmir - O Videoyu Çeken Balet, "Bir İnsana Bir Şeyi Bilmediği İçin Kızamazsınız" -2O videoyu çeken balet, "Bir insana bir şeyi bilmediği için kızamazsınız" ANTALYA'da geçirdiği trafik kazası sonucu engelli olan ve engellilere karşı farkındalık yaratmak için çektiği video ile gündeme gelen İzmir Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü 25 yaşındaki Bora Acar Zöngür, "İnsanların araçlarını nereye park ettiğini görmelerini istedim. İyi insanların olduğunu biliyordum ama bu kadar kalabalık olduğunu bilmiyordum. Videoyu izledikten sonra beni görünce destek verenler oldu.
 • 15:25Sakız Koyunu Podyuma ÇıktıSakız Koyunu Podyuma ÇıktıÇeşme Belediyesi’nin düzenlediği Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 15:24Çeşme'deki Şenlikte Sakız Koyunu Podyuma ÇıktıÇeşme'deki Şenlikte Sakız Koyunu Podyuma ÇıktıÇeşme Belediyesi’nin düzenlediği Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 12:44Kadifekale'de Turistlere Tandır Ekmeği SatıyorlarKadifekale'de Turistlere Tandır Ekmeği Satıyorlarİzmir'de turistin en çok ziyaret ettiği tarihi mekanlardan olan Kadifekale'deki başıboşluk, görenlere 'pes' dedirtti.
 • 18:16Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin Temeli Atıldıİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Homeros Vadisi kaynak suyunun şişelenerek satışa sunulmasını sağlayacak Bornova Kaynak Suyu Dolum Tesisi'nin temelini attı.
 • 17:26İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Ekim" Ayı Takvimi Yine Çok Renkliİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ekim ayı sanat takviminde büyük ilgi görecek film gösterimleri, konserler, tiyatrolar ve sergiler var.
 • 17:09Ege Masterler Futbol Ligiİzmir Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen Ege Masterler Futbol Ligi'nin kura çekimi yapıldı.
 • 16:46Başarılar Çocuklar!İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 ilçedeki 613 okulda eğitim gören 40 bin ilkokul ve ortaokul öğrencisine kırtasiye seti hediye ediyor.
 • 16:40Yassıcaada'da Sezon Kapandı Rüya Gibi Geçtiİzmir Büyükşehir Belediyesi, günübirlik tatilin gözde mekanlarından biri haline gelen Urla Yassıcaada'da sezonu kapattı. Adayı 110 günde 25 bin İzmirli ziyaret etti.
 • 16:24"Fuar İzmir"e Tam Not VerdilerBüyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı Fuar İzmir'i ziyaret eden yabancı turizm yöneticileri, dev kompleksi "çok etkileyici" buldu.
 • 15:45Masterlerin Ustaları 17 Ekim'de Sahaya İniyorMasterlerin Ustaları 17 Ekim'de Sahaya İniyorDört ayrı grupta 35 Master takımın mücadele edeceği Ege Masterler Futbol Ligi kura çekimi, Bornova Belediyesi Işık kent Spor tesislerinde gerçekleştirildi.
 • 15:29Aziz Kocaoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Gel Seni Elinden Tutup GezdireyimAziz Kocaoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Gel Seni Elinden Tutup Gezdireyimİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Homeros Vadisi sularını sağlıklı ve güvenli bir şekilde evlere ulaştırmayı planlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şişeleme Fabrikası’nın temeli Bornova’da atıldı.
 • 15:29Aziz Kocaoğlu: Milli İradeye Saygı Yerine Dayatma Karşımıza Çıktıİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Homeros Vadisi sularını sağlıklı ve güvenli bir şekilde evlere ulaştırmayı planlayan İZSU Şişeleme Fabrikası’nın temeli Bornova’da yapılan törenle atıldı.
 • 15:17İzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis Kuruyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek "uygun fiyatla" İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.
 • 14:55İzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis Kuruyorİzsu Bornova'ya 7.6 Milyon Liralık Tesis KuruyorBornova Homeros Vadisi kaynaklarından gelen kaynak suları şişeleyerek "uygun fiyatla" İzmirlilerin evlerine taşıyacak, saatte 1500 damacana kapasiteli tesisin temelini attı.
 • 12:51İzmir'i Ziyaret Eden Turist Sayısı Azaldıİzmir'e gelen turist sayısı bu yılın 9 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 azaldı.
 • 17:58Aliağa'da Gerçeği Aratmayan Yangın TatbikatıAliağa'da Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatıİzmir’in Aliağa ilçesinde, ’İtfaiye Haftası’ etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı.
 • 15:56Engellilere Yönelik "Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi"İzmir Büyükşehir Belediyesi, görme ve işitme engellilere yönelik olarak "Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi"ni 1 Kasım'da hayata geçireceğini bildirdi.
 • 13:49Altay Boş Tribünlere Karşı Kozan Belediyespor ÖnündeAltay Boş Tribünlere Karşı Kozan Belediyespor ÖnündeSpor Toto 3'üncü Lig 1'inci Grup'ta geçen hafta deplasmanda Yeşil Bursa'yı 1-0 mağlup eden Altay, yarın evinde Kozan Belediyespor'la karşılaşacak.
 • 11:49Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Sistem İlk Kez İzmir'deEngellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Sistem İlk Kez İzmir'deİzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki kamu kurumları arasında görme ve işitme engellilere yönelik ilk Kapalı Alan Yönlendirme Sistemini İzmir’de hayata geçiriyor.
 • 11:19AK Parti Skm Başkanı Doğan'dan CHP'ye Aday ÇıkışıAK Parti Skm Başkanı Doğan'dan CHP'ye Aday ÇıkışıAK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Bilal Doğan, “Adaylarımızın hepsi İzmir’de ikamet eden, İzmirli, yerli, İzmir’e hizmet etmiş, eserleri olan insanlardan oluşuyor.
 • 11:01İpek Üretimi Ustalık İsterİpek Üretimi Ustalık İsterİzmir'in Beydağ İlçesi'nde açılan ipek kozası el ürünleri kursuna katılan kursiyerler, ipeği kullanarak hazırladıkları birbirinden değerli ürünleri satmaya hazırlanıyor.
 • 10:29İzmir İpek Üretimi Ustalık İsterİzmir İpek Üretimi Ustalık İsterİpek üretimi ustalık ister İzmir'in Beydağ İlçesi'nde açılan ipek kozası el ürünleri kursuna katılan kursiyerler, ipek üretimine başladı.
 • 10:22Kamu Kurumlarında İlk Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi İzmir'de BaşlıyorKamu Kurumlarında İlk Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi İzmir'de Başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki kamu kurumları arasında görme ve işitme engellilere yönelik ilk kapalı alan yönlendirme sistemini hayata geçiriyor.
 • 10:17İzsu'nun Süper Robotu Arızaları Buluyorİzsu'nun Süper Robotu Arızaları Buluyorİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kanal ve kolektör hatları içindeki arızaları, robotların yaptığı canlı yayınlarla tesbit ediyor.
 • 09:49Bornova'da Her Yer KampüsBornova Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine sıcak "Hoşgeldin" karşılaması
 • 09:20Yine İzmir, Yine İlkYine İzmir, Yine İlkİzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'deki kamu kurumları arasında görme ve işitme engellilere yönelik ilk "Kapalı Alan Yönlendirme Sistemi"ni İzmir'de hayata geçiriyor.
 • 17:56Dünya Turizmcileri İzmir'de Buluştu İzmir, 26 ülkenin turizm yöneticilerini "TOURIZMIR" zirvesinde ağırladı.
 • 15:41Dünya Turizmcileri İzmir'de BuluştuDünya Turizmcileri İzmir'de Buluştuİzmir, 26 ülkenin turizm yöneticilerini "TOURIZMIR" zirvesinde ağırladı.
 • 14:39Tourizmir Zirvesi BaşladıTourizmir Zirvesi Başladıİzmir Ticaret Odası'nın (İTO), 26 ülkeden 70 uluslar arası turizm birliği yöneticisi, havayolu şirketi yöneticisi, tur operatörü, seyahat acentesi ve kongre planlayıcısının katılımıyla düzenlediği "Tourizmir Zirvesi" başladı.
 • 14:31Pasaport Açılıyor, Göztepe'de Çalışmalar BaşlıyorPasaport Açılıyor, Göztepe'de Çalışmalar BaşlıyorYeni gemilere uyum düzenlemeleri tamamlanan tarihi Pasaport İskelesi’ni önümüzdeki Cumartesi günü yeniden hizmete alacak olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, aynı gün bu kez Göztepe İskelesi’nde inşaat çalışmalarına başlayacak.
 • 13:49Pasaport Açılıyor, Göztepe'de Çalışmalar BaşlıyorPasaport Açılıyor, Göztepe'de Çalışmalar Başlıyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, 7'si hizmete başlayan yeni gemilerin uyumu amacıyla Pasaport İskelesi'nde başladığı çalışmaları tamamladı.
 • 13:31İzmir'den Unesco Atağıİzmir'den Unesco Atağıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bergama ile Efes’in ardından Foça, Kemeraltı, Agora ve Kadifekale bölgesinin UNESCO Tarih Mirası listesine girmesi için çalışmaların başladığını söyledi.
 • 13:20Tourizmir ZirvesiTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İzmir'in turizmde moda olamadığını belirterek, kentin üzerindeki "tozu kaldırmak" istediklerini söyledi.
 • 13:09Tourizmir Zirvesi BaşladıTourizmir Zirvesi Başladıİzmir Ticaret Odası'nın (İTO), 26 ülkeden 70 uluslararası turizm birliği yöneticisi, havayolu şirketi yöneticisi, tur operatörü, seyahat acentesi ve kongre planlayıcısının katılımıyla düzenlediği 'Tourizmir Zirvesi' başladı.
 • 08:47Tam 12'den..İzmir Büyükşehir Belediyespor'un başarılı okçusu Yağız Yılmaz, Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Grand Prix'inde 2x70 metre sıralama turlarında ulaştığı puanla yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
 • 20:24İtfaiyecilik Haftası - Yangın ve Kurtarma Tatbikatı Düzenlendiİtfaiyecilik Haftası - Yangın ve Kurtarma Tatbikatı DüzenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konak Belediyesi hizmet binasında yapılan tatbikattan görüntüler - İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiyesince, yangın ve kurtarma tatbikatı düzenlendi İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
 • 17:13İtfaiyecilik Haftasıİzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
 • 12:11İzmir'de İtfaiyeden Nefes Kesen Tatbikatİzmir'de İtfaiyeden Nefes Kesen Tatbikatİzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Konak Belediyesi hizmet binasında izleyenleri heyecanlandıran bir yangın ve kurtarma tatbikatı düzenledi.
 • 09:58İzmir Bayraklı Karma Projelerle Hızla Gelişiyorİzmir Bayraklı ilçesinde yatırımların hız kazandığını, bölgenin prestij bölgesi olma yolunda ilerlediğini ortaya koyuyor.
 • 09:27Kahramanlar İşbaşındaKahramanlar İşbaşında İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, yangın ve doğal afetlere zorlu tatbikatlarla hazırlanıyor.
 • 19:34Binali Yıldırım: 7 Haziran Mesajını İyi AnladıkBinali Yıldırım: 7 Haziran Mesajını İyi AnladıkAk Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, "1 Kasım erken seçimlerinde Türkiye'de birinin iktidar olması gerek. Kim yakınsa onu yapın.
 • 12:37Egiad: Kemeraltı ya Değişecek ya da Yok OlacakEgiad: Kemeraltı ya Değişecek ya da Yok OlacakEge Genç İdamları Derneği (EGİAD), İzmir’in meselelerine yönelik çözüm önerileri getiren araştırma raporlarına devam ediyor.