13:1100
SON DAKİKA İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

  İzmir Büyükşehir Bir Ayda 25 Etkinlik Düzenleyecek

  İzmir Büyükşehir Bir Ayda 25 Etkinlik Düzenleyecek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kasım ayında konserler ve sergilerden oluşan toplam 25 etkinlik düzenleyecek. (Bugün 10:16)

   

  Travel Turkey İzmir'e 25 Ülkeden Katılımcı Bekleniyor

  Turizm sektöründe yeni işbirlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir 2014, uluslararası arenada da büyük ilgi görüyor. (Dün 16:56)

   

  'Biz Kocaman Bir Aileyiz'

  "Biz Kocaman Bir Aileyiz"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği "Gençler-Engelliler El Ele Projesi"ne katılan engelliler; gönüllü abla ve ağabeyleri ile birlikte güçlü dostluk bağları oluşturdu. (Dün 16:52)

   

  İzmir'deki 'Gençler-Engelliler El Ele' Projesi İki Yaşına Girdi

  İzmir'deki 'Gençler-Engelliler El Ele' Projesi İki Yaşına Girdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği "Gençler-Engelliler El Ele" projesine katılan engelliler, gönüllü abla ve ağabeyleri ile birlikte güçlü dostluk bağları kurdu. (Dün 10:05)

   

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu Açıklaması

  "Hiç bir muhalefet olmadan, İzmir Limanı'nın konteyner limanı olarak büyüyerek çalışmasını sürdürmesi yönünde mutabakat vardır" (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İzmir'de Su Kesintisi

  Karşıyaka, Balçova ve Narlıdere'nin bazı mahallerinde 2 saatlik su kesintisi uygulanacak. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İzmir'in 3 İlçesinde 2 Saatlik Su Kesintisi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; İZSU Genel Müdürlüğü’nün, içme suyu şebekelerinin bakım ve onarımı nedeniyle Karşıyaka Yeni Mahalle ile Ataşehir Mahallesi’nin bir kısmına 1 Kasım Cumartesi ile 24 Kasım Pazartesi 2014 tarihleri arasında 14.00 ile 16.00 saatleri arasında su veremeyecek. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ak Partili Gül: CHP'nin Yapamadığı Başarılı Muhalefeti Biz İzimr'de Yapıyoruz

  Ak Partili Gül: CHP'nin Yapamadığı Başarılı Muhalefeti Biz İzimr'de Yapıyoruz

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, partinin Haziran 2015 seçimlerindeki hedefinin Anayasa'yı değiştirecek oy oranını yakalamak, İzmir'de ise 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak olduğunu söyledi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: "Yüzde 50'nin Çok Üzerinde, Anayasayı Değiştirecek Bir...

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, İzmir'de- Gül: "İnanıyorum ki seçim sürecine kadar yapılacak çalışmalarla yüzde 50'nin çok üzerinde, anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa ulaşacağız"- "Keşke AK Parti'nin yerel yönetimde yapmış olduğu muhalefet, merkezi yönetimde de CHP tarafından yapılabilse"İZMİR (AA) - AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, anketlerde milletin AK Parti'ye desteğinin devam ettiğinin görüldüğünü belirterek, "İnanıyorum ki seçim (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, İzmir'de

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, İzmir'de

  Gül: "İnanıyorum ki seçim sürecine kadar yapılacak çalışmalarla yüzde 50'nin çok üzerinde, anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa ulaşacağız" "Keşke AK Parti'nin yerel yönetimde yapmış olduğu muhalefet, merkezi yönetimde de CHP tarafından yapılabilse" (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gül: 'Son Yaşananlar Çözüm Sürecinin Başarısını Gösteriyor'

  Gül: "Son Yaşananlar Çözüm Sürecinin Başarısını Gösteriyor"

  AK Parti İzmir Yerel Yönetimler Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, son yaşanan hadiselerin aslında çözüm sürecinin başarısını gösterdiğini belirterek, “Çözüm süreci başarıya ulaştıkça birilerinin etekleri tutuşmakta ve ‘nasıl bu süreci sabote ederim’ diye düşünmektedir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yeni Foça Kanalizasyon İnşaatı Başlıyor

  Yeni Foça Kanalizasyon İnşaatı Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü tarafından, Yeni Foça'da yapılacak olan kanalizasyon inşaatı için Foça Belediyesi Yeni Foça Hizmet Binası'nda toplantı yapıldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yeni Foça Kanalizasyon İnşaatı Başlıyor

  Yeni Foça Kanalizasyon İnşaatı Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü tarafından, Yeni Foça’da yapılacak olan kanalizasyon inşaatı için Foça Belediyesi Yeni Foça Hizmet Binası’nda toplantı yapıldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Büyükşehir Belediyesi, Kirazlı Üreticilerin Yüzünü Güldürüyor

  Büyükşehir Belediyesi, Kirazlı Üreticilerin Yüzünü Güldürüyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce Tire, Bayındır, Ödemiş ve Urla ilçelerinde uyguladığı sözleşmeli üretim modeline Kiraz'ı da dahil ederek İğdeli Tarımsal Kooperatifi'nden 2 milyon 134 bin liralık alım gerçekleştirdi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İzmir'de Kültür Sanat

  İZDOB, "Aida" operası ve "Kanlı Nigar" müzikalini sahneleyecek. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İzmir'de 'Alternatif' Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

  İzmir'de 'Alternatif' Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gündoğdu meydanındaki Cumhuriyet Bayramı konser ve kutlamalarını iptal etmesinin ardından siyasi partiler ve STK’lar alternatif bir kutlama gerçekleştirdi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'deki Konser ve Havai Fişek Gösterileri İptal Edildi

  İzmir'deki Konser ve Havai Fişek Gösterileri İptal Edildi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu akşam gerçekleştirileceği duyurulan konserler ve havai fişek gösterileri, Ermenek'deki maden kazası nedeniyle iptal edildi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'de Bin 453 Otobüs Engelli Erişimine Uygun Hale Getiriliyor

  İzmir'de Bin 453 Otobüs Engelli Erişimine Uygun Hale Getiriliyor

  Filosundaki otobüslerinin büyük çoğunluğunu engelli erişimine uygun hale getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kalan son 435 otobüsü de engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn ediyor. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Perde Çocuklar İçin Açılıyor

  Perde Çocuklar İçin Açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçük sanatseverler için peşpeşe 3 çocuk oyunu birden sahneleyecek. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Ulaşımda Engel Kalmayacak

  Ulaşımda Engel Kalmayacak

  Yaptığı alımlarla filosundaki otobüslerinin büyük çoğunluğunu "engelli erişimine uygun" hale getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kalan son 435 otobüsü de engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn ediyor. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'in 'Kırmızı Bayrak' Gururu

  Türkiye'de ilk ve tek olarak İzmir'de hayata geçirilen 'Kırmızı Bayrak' uygulaması, kentte giderek yaygınlaşıyor. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Seyyarlarla Zabıtalar Birbirine Girdi

  Seyyarlarla Zabıtalar Birbirine Girdi

  İzmir’de, seyyar olarak simit satanlara zabıta ekipleri operasyon düzenledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Hentbol: Türkiye Kupası

  Hentbol: Türkiye Kupası

  Kupada 2. tur grup eşleşmeleri belli oldu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Türkiye ile Polonya Arasındaki Diplomatik İlişkilerin 600. Yılı

  İzmir'de, "Haydi Oynayalım! Polonya’dan Çocuklar için Tasarım Sergisi" açılacak. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Foça Yolu Kısalıyor

  Foça Yolu Kısalıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça ve Yeni Foça’ya yolculuk sürelerini kısaltacak yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Ege Üniversitesi Kütüphanesi'ne Kırmızı Bayrak

  Ege Üniversitesi Kütüphanesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekanlar ve ulaşım araçlarına verilen kırmızı bayrağa hak kazandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Engin Yavuz'a Yeni Görev

  Engin Yavuz'a Yeni Görev

  İzmirli basın emekçisi Engin Yavuz, TBMM bünyesinde danışman olarak göreve başladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Zirve Üniversitesi Basketbol Takımı İkinci Haftayı da Kayıpsız Geçti

  Zirve Üniversitesi Basketbol takımı, sezonun ikinci maçında Gemlik Gücümspor'u 88-56 yenerek Türkiye Basketbol 3. Ligi'nde (TB3L ) ikide iki yaptı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şah Mat Baba Oğul

  Şah Mat Baba Oğul

  Anaokulunda yaramazlıklarıyla ailesi ve öğretmenlerine zor günler yaşatan İzmirli Cankut Emiroğlu’nun satrançla tanışması hayatını değiştirdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Karşıyaka'da Stat İsyanı

  Karşıyaka'da Stat İsyanı

  Karşıyaka'ya inşa edilecek yeni stadın yeriyle ilgili tartışmalar, yeniden alevlenirken Kulüp Başkanı Fatih Diniz, "Yalı Tesisleri'nin yerine yapılacak proje 4-5 yıl uzayacaksa, alternatif çözüm bulmaya mecburuz" dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Başarılı Cimnastikçiden Başkan Kocaoğlu'na Ziyaret

  Başarılı Cimnastikçiden Başkan Kocaoğlu'na Ziyaret

  Çin’de düzenlenen 45. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 3 hareketini de ‘Arıcan’ adıyla cimnastik literatürüne kazandırarak dünyada 3 harekete sahip ilk sporcu unvanı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genç sporcusu Ferhat Arıcan, antrenörü Reyhan Karanlık ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret ederek başarısını paylaştı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Büyükşehir'in Hizmetini Ödemiş Belediyesi Veriyor

  Büyükşehir'in Hizmetini Ödemiş Belediyesi Veriyor

  6360 Sayılı Büyükşehir Yasasına göre İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan mezarlık hizmetlerinin Ödemiş’te yetersiz kalması nedeniyle, mezarlıkların bakım ve onarımının büyük bir bölümü Ödemiş Belediyesi ekiplerince yapılıyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Muhteşem Süleyman'Dan Kocaoğlu'na Ziyaret

  Muhteşem Süleyman"Dan Kocaoğlu'na Ziyaret

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kendi adıyla anılan hareket sayısını 3'e çıkartarak dünyada bunu başaran ilk sporcu olan, yabancı sporcular tarafından "Muhteşem Süleyman" olarak anılan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan'la bir araya gelerek, kutladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İzmir'in Kırmızı Bayrak Gururu

  İzmir'in Kırmızı Bayrak Gururu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekanlar ve ulaşım araçlarına verilen ‘Kırmızı Bayrak’, bu kez Ege Üniversitesi (E.Ü) Kütüphanesi’nin oldu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ege Üniversitesi Kütüphanesi de 'Kırmızı Bayrak'lı Oldu

  Ege Üniversitesi Kütüphanesi de 'Kırmızı Bayrak'lı Oldu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekanlar ve ulaşım araçlarına verilen "kırmızı bayrak", bu kez Ege Üniversitesi (EÜ) Kütüphanesi’nin oldu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ferhat'a Başkan Kutlaması

  Ferhat'a Başkan Kutlaması

  Başkan Aziz Kocaoğlu, 3 özel hareketiyle dünya cimnastik tarihine geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ferhat Arıcan'la bir araya gelerek kutladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sonbahar Okları Türkiye Kupası

  36 ilden 377 sporcunun katıldığı yarışlar, ödül töreniyle sona erdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Enerjiyi Güneşten Sağlayacaklar

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, akülü engelli araçları için aktarma merkezlerine kurulacak şarj istasyonları, atölyeler ve duraklarda kullanacağı enerjiyi güneş enerjisinden sağlayacak. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  İzmir Belediyelerinin 'Bilgi' Kardeşliği

  İzmir Belediyelerinin "Bilgi" Kardeşliği

  İzmir Büyükşehir Belediyesi sahip olduğu bilişim altyapısını kentteki 30 ilçe belediyesinin de kullanıma açıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İzmir'de Bilgi Sistem İşbirliği Protokolü İmzalandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi bilişim altyapısını kentteki 30 ilçe belediyesinin kullanımına açtı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ak Gençler, Yasin Börü ve Arkadaşlarını Andı

  Ak Gençler, Yasin Börü ve Arkadaşlarını Andı

  AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, Diyarbakır’da Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken vahşice öldürülen Yasin Börü ve arkadaşlarını andı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kobani Eylemlerinde Vahşice Öldürülen Yasin Börü Anısına Lokma

  AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları, Diyarbakır'da Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken öldürülen Yasin Börü ve arkadaşlarını anarak, lokma hayrı yaptı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kobani Eylemlerinde Vahşice Öldürülen Genç

  Diyarbakır'da Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken vahşice öldürülen Yasin Börü ve arkadaşları, AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nca Konak Meydanı'nda düzenlene etkinlikle anıldı Lokma hayrı da yapılması planlanan etkinlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin lokma aracının meydana girişine izin vermemesi nedeniyle bu hayır yakındaki Hisarönü Camisi önünde yapıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Eshot'ta 'Enerji' Devrimi

  Eshot'ta "Enerji" Devrimi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, atölyeler ve duraklarda kullanacağı enerjiyi kendisi üretecek. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Buyurun, Birlikte Çalışalım!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi sahip olduğu bilişim altyapısını kentteki 30 ilçe belediyesinin de kullanıma açıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Belediye Başkanlarından Kocaoğlu'na Destek Açıklaması

  İzmir'in yirmi iki ilçe başkanı Narlıdere Belediyesinde bir araya gelerek bir ortak bir deklarasyon yayınladı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İzmir'deki Yeni Yolcu Gemilerine Yönelik Tartışmalar

  İzmir'deki Yeni Yolcu Gemilerine Yönelik Tartışmalar

  İzmir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sipariş ettiği yeni gemilerin, İzmir Körfezi'ne uygun olmadığını söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 13:11:22. #1.13#