06:1800
SON DAKİKA İZMİR HABERLERİ

Son Dakika İzmir Haberleri

   

  Atlara Fısıldayan' Kızlar

  Atlara Fısıldayan" Kızlar

  Eskişehir'e bağlı Mahmudiye'deki meslek yüksekokulunun kız öğrencileri, "At Bakım Eğitim ve Uygulama Tesisi"nde atlarla ilgilenerek teorik eğitimlerini pratiğe dönüştürüyor ESOGÜ Mahmudiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Çalışkan: "Kadınlar atlara empatiyle yaklaştığı için performansta bir artış. (Dün 11:10)

   

  İzmirliler Klimaları 'Kafes' ile Kamufle Ediyor

  İzmirliler Klimaları 'Kafes' ile Kamufle Ediyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, sehirlerin görüntüsünü bozan klimaları kamufle edilerek daha estetik bir görüntü sağlanabilmesi için örnek bir proje yürütüyor. (Dün 11:05)

   

  Torbalı'da Ulaşım ve Akaryakıt Sektörünün Sorunları Ele Alındı

  Torbalı Ticaret Odası'nın düzenlediği sektör toplantıları çerçevesinde, ulaşım ve akaryakıt sektörünün sorunları ele alındı. (Dün 11:04)

   

  Noel Geleneği Zam Dinlemedi

  Yurt dışında Noel sofrasının vazgeçilmezi olarak görülen kuru incirde, bu yıl fiyatların ikiye katlanmasına rağmen ihracat tüm hızıyla devam ediyor Ege Kuru Meyve İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi Gabay: "Normalde iç piyasada tüketilmesi gereken ürünler de ihracata gitti" (Dün 11:01)

   

  Hamur Yerine Çamur Yoğuruyorlar

  İzmirli Sinem Alkan, 17 yıl önce evinin bir odasında başladığı çömlekçilikten bugün Türkiye'nin ve dünyanın birçok noktasına tasarımını kendi yaptığı seramik eserleri gönderen işletmenin sahibi oldu Seramik duvar süslerine geleneksel Osmanlı motiflerini işleyen Alkan, 1997'de tek başına çıktığı bu yolda bugün birçok kadını da istihdam ediyor Alkan: "İlk başta aklımda olmayan bir meslekti. (Dün 10:59)

   

  Kars Belediyesi'nin 'Kadın Dostu Kentler' Çalışması

  Kars Belediyesi'nin "Kadın Dostu Kentler" Çalışması

  İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNDP)’nin işbirliğinde İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı (SIDA)’nin mali katkılarıyla 12 ilde yürütülen “Kadın Dostu Kentler-2” Projesi Kars İl Kadın Hakları Üst Kurul toplantısı Valilik Gazi Salonu’nda Vali Yardımcısı Akif Pektaş Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. (Dün 10:58)

   

  Ok Atmayı Denedi Şampiyonluklar Kazandı

  Muğla'da sınıf arkadaşlarını izlemek için gittiği okçuluk antrenmanında denemek amacıyla ok atarak spora başlayan Yeşim Bostan, Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazandı Milli sporcu Bostan: "Okçuluğa, bu sporu yapan arkadaşlarımı izlemek üzere gittiğimde merak saldım. En büyük hedefim dünyanın. (Dün 10:55)

   

  Yumurtada Yeni Standartlara Üreticiden Destek

  YUM BİR Genel Sekreteri Sungur: "En önemli değişiklik, yumurtada nakil, depolama ve satış aşamalarında var olan soğutma şartının, 18. güne kadar kaldırılmış olmasıdır" "Çiftlikten sofraya her aşamada 5 12 derecenin sağlanmasının imkansız olduğu düşünüldüğünde bu değişiklik, hem tüketici hem de üretici. (Dün 10:55)

   

  İzmir Smyrna Meclisi 2 Bin Yıl Sonra Güneşi Gördü

  İzmir Smyrna Meclisi 2 Bin Yıl Sonra Güneşi Gördü

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği İzmir Agorası kazılarında, Romalıların bir çok yerel kararı aldığı meclis yapısı da gün ışığına çıkarıldı. (Dün 10:45)

   

  Bursa'da Otomobil Akaryakıt İstasyonuna Daldı: 5 Yaralı

  Bursa'da Otomobil Akaryakıt İstasyonuna Daldı: 5 Yaralı

  Bursa’da kontrolden çıkan otomobil, akaryakıt istasyonuna daldı. (Dün 10:33)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 06:18:07. #1.13#