02:3100
SON DAKİKA KARS HABERLERİ

Son Dakika Kars Haberleri

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması

  Bakan Eroğlu: "Büyükşehirlerde su akmaması için neredeyse beddua etmeye kalktılar. (Dün 19:03)

   

  Doğu'da Kayak Keyfi - Erzurum/

  Doğu'da Kayak Keyfi - Erzurum/

  Doğu'da kayak keyfi- Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Erzurum'daki Palandöken ve Konaklı ile Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe'de, hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar kayak yapmanın keyfini yaşıyor- Pistleri dolduran kayak severler, snowboard ve kayak yaptı, kızakla kaydıERZURUM/ Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Erzurum'daki Palandöken ve Konaklı ile Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe'de, hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar pistleri (Dün 17:13)

   

  Doğu'da Kayak Keyfi

  Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Erzurum'daki Palandöken ve Konaklı ile Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe'de, hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar kayak yapmanın keyfini yaşıyor Pistleri dolduran kayak severler, snowboard ve kayak yaptı, kızakla kaydı. (Dün 16:18)

   

  Serka Genel Sekreterliği'ne Doç.dr.hüsnü Kapu Atandı

  Serka Genel Sekreterliği'ne Doç.dr.hüsnü Kapu Atandı

  Kalkınma Bakanlığı, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Hüsnü Kapu’yu, merkezi Kars’ta bulunan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)’ya Genel Sekreter olarak atadı. (Dün 15:55)

   

  100. Yılında Sarıkamış Şehitleri Törenle Anılacak

  100. Yılında Sarıkamış Şehitleri Törenle Anılacak

  Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü,100. Yılda Sarıkamış “Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde” programının hazırlıklarına başladı. (Dün 14:57)

   

  Erken Yaşta Evlilik ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması Toplantısı Yapıldı

  Erken Yaşta Evlilik ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması Toplantısı Yapıldı

  Kars’ın Selim İlçesi’nde Kaymakam Erdinç Dolu Başkanlığı’nda “Erken Yaşta Evlilik ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması” için toplantı düzenlendi. (Dün 14:23)

   

  İşçilerin, 'Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı' Seferberliği

  İşçilerin, "Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı" Seferberliği

  İşçilerin, "Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı" seferberliği- Kars'ın Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesine rağmen firma çalışanları, "Ay Yıldızlı" tören alanını anma programlarına yetiştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor- Alanın çevre düzenlemesini yapan, zemine kesme ve andezit taşı döşeyen 100 işçi, çimento harcının içerisine su yerine antifriz, buz çözücü olarak da kalsiyum klorür katarak, tören alanını yapıyor- Şantiye şefi Cem Memik: (Dün 13:53)

   

  Erzurum Halk Sağlığı Laboratuvarı 15 Kente Hizmet Veriyor

  Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü laboratuvarında 15 kentten giden KKKA, tüberküloz, kızamık, kızamıkçık ve su numunelerinin analizi yapılıyor. (Dün 13:49)

   

  Kars Çiçekleri Kitabı Çıktı

  Kars Çiçekleri Kitabı Çıktı

  Kafkas Üniversitesi (KAÜ) tarafından desteklenen ‘Kars Çiçekleri’ kitabı çıktı. (Dün 13:43)

   

 

  İzciler, Sarıkamış Şehitlerini Anmaya Hazırlanıyor

  İzciler, Sarıkamış Şehitlerini Anmaya Hazırlanıyor

  Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde donarak şehit olan binlerce askeri, şehit olmalarının 100'üncü yıldönümünde birçok kent ve ülkeden gelecek yaklaşık bin izciyle Allahuekber Dağları'nda anacaklarını söyledi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Erzurum'da Kar Yağışı

  Erzurum'da Kar Yağışı

  Erzurum’da dün gece etkisini gösteren kar yağışı şehri beyaza bürüdü. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Otomobil Sevmeyen İller Belli Oldu

  Otomobil Sevmeyen İller Belli Oldu

  Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'deki 5 ilde otomobilin fazla ilgi görmediği ortaya çıktı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sarıkamış'ta "İyi Dersler Şoför Amca" Projesi

  Sarıkamış ilçesinde taşımalı eğitimde çalışan okul servis şoförleri, "İyi Dersler Şoför Amca" Projesi kapsamında eğitim aldı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Arpaçay'da Mobese Sistemi Devreye Girdi

  Arpaçay ilçesinde, MOBESE sistemi hizmete girdi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Erzincanlı Çocuklarla Buluşuyor

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan "La Fonten Orman Mahkemesinde"oyunu, Erzincanlı minik tiyatroseverlerle buluşuyor. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Arpaçay'da Mobese Sistemi Faaliyete Geçti

  Arpaçay'da Mobese Sistemi Faaliyete Geçti

  Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde MOBESE sisteminin kurulumu tamamlanarak faaliyete geçti. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Doğu'da Kar Yağışı

  Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Ardahan'da kaydedildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Soruları Yanıtladı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Soruları Yanıtladı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç soruları yanıtladı-Sözcü Tanju Bilgiç: "(Avrupa Adalet Divanı'nın Hamas kararı) Bizim açımızdan olumlu bir gelişme" Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Adalet Divanı'nın, AB'nin Hamas'ı terör örgütleri listesinde tutma kararını iptal etmesini değerlendirerek, "Karar bizim açımızdan olumlu bir gelişme. Türkiye'nin Filistin konusuna yaklaşımı açıktır" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç Soruları Yanıtladı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç Soruları Yanıtladı

  Sözcü Tanju Bilgiç: "(Avrupa Adalet Divanı'nın Hamas kararı) Bizim açımızdan olumlu bir gelişme" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Markalı Ürün ve Hizmetlere Destek

  Üretimde Verimliliğin Artırılması Eylem Planı'na göre katma değeri yüksek, markalı ürün ve hizmetlerin üretim ve pazarlama süreçleri desteklenecek İşletmelerin rekabet öncesi işbirliği, Ar Ge, tedarik, atık yönetimi ve pazarlama faaliyetlerinde ortak davranmalarına olanak sağlayacak Sanayi Etkileşim Ağı oluşturulacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "(Diyarbakır'daki izinsiz gösteride bir gencin ölümü) Hükümetin parlamentoya zerre kadar saygısı varsa bir sayın bakanın bu kürsüden parlamentoyu, dolayısıyla milletimizi bilgilendirmesi işin yakışanıdır" HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan: "(Seçim barajı) Anayasa Mahkemesi'nden. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sarıkamış Herekatı'nın 100. Yıl Anma Etkinliklerine Davet

  Sarıkamış Herekatı'nın 100. Yıl Anma Etkinliklerine Davet

  Kars Valisi Günay Özdemir, Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile birlikte Sarıkamış Şehitleri 100’üncü Yıl Anma Etkinliklerine, Ankara’da üst düzey devlet protokolünü davet etmeye devam ediyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sarıkamış'ta "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" Belge Töreni

  Sarıkamış'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılanlara düzenlenen törenle girişimcilik belgeleri verildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kaymakam Erdem Köy Okulunu Ziyaret Etti

  Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Melik Köyü İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sarıkamış Harekatı'nın 100'üncü Yılına Doğru

  Allahuekber Dağları'nda şehit olan 90 bin askeri, harekatın 100'üncü yılında geniş kapsamlı törenlerle anmak için çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor Harekatta yaşanan trajedinin ardından 100 yıl geçmesine rağmen acılar, hafızalardaki canlılığını koruyor Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy: "Türkiye şehitlerinin batı kapısı Çanakkale, doğu kapısı Sarıkamış'tır. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı

  Başkan Kocamaz'dan Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yıldönümü Mesajı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Sarıkamış Harekatı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti Ödemeleri

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri'nin ilk ödemesinin bu ay içinde yapılacağını bildirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kars'ta Satış Görevlisi Kursu Açılacak

  Kars'ta, satış görevlisi kursu açılacağı bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılına Doğru

  Vali Günay Özdemir ve AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında çalışmalara başladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PKK Yüzünden Hem Yaralandı Hem de İşinden Oldu

  PKK Yüzünden Hem Yaralandı Hem de İşinden Oldu

  Kars'ta askerlik yaparken PKK ile girdiği silahlı çatışmada yaralanan Yakup Vurhan, PKK'lı olduğundan şüphe edilen kardeşi yüzünden kendisine iş verilmediğini öne sürdü. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kayak Merkezlerinde Son Durum

  En fazla kar kalınlığı 22 santimetreyle Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, en düşük ise 4 santimetreyle Bolu'daki Kartalkaya Kayak Merkezi'nde ölçüldü. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PKK ile Çatışmada Yaralandı, 'Pkk'lı Kardeşim Yüzünden İşe Alınmadım' Dedi

  PKK ile Çatışmada Yaralandı, "Pkk'lı Kardeşim Yüzünden İşe Alınmadım" Dedi

  İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde ailesiyle yaşam mücadelesi veren 41 yaşındaki Yakup Burhan, 1994 yılında Kars'ta vatani görevini yaparken, PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada sağ ayağından yaralandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç Söylediği Türkülerle Sanatçıları Aratmadı

  AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç Söylediği Türkülerle Sanatçıları Aratmadı

  AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, söylediği türkülerle, halk müziği sanatçılarını aratmadı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PKK Hem Vurdu, Hem de İşinden Etti

  PKK Hem Vurdu, Hem de İşinden Etti

  1994 yılında Kars’ta askerlik yaparken PKK ile girdiği silahlı çatışmada yaralanan 41 yaşındaki Yakup Vurhan, kendisiyle birlikte yaralanan diğer askerlerin çeşitli kurumlara istihdam edildiğini, PKK’lı olduğundan şüphe ettiği kardeşi yüzünden kendisine iş verilmediğini öne sürdü. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 02:31:17. #1.13#