12:4700
SON DAKİKA KARS HABERLERİ

Son Dakika Kars Haberleri

  Ebu'l Hasan Harakani Hazretleri, 3. Murat'ın Manevi Mirasıdır'

  Ebu'l Hasan Harakani Hazretleri, 3. Murat'ın Manevi Mirasıdır"

  İstanbul Fatih Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ruhi Ayangil, Ebu'l Hasan Harakani Hazretleri'nin sırlanışından 500 yıl sonra, 17. yüzyılda 3. Murat tarafından bulunduğuna dikkat çekerek, "Malumunuz bu külliye kısmı azamı ile Muradi mahlasıyla tasavvuf alanında kalem oynatan ve bize emsalsiz öğretileri 17. yüz yıldan nakleden 3. Murat'ın mirasıdır. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kars'ta Uluslararası Harakani Sempozyumu

  Kars'ta Uluslararası Harakani Sempozyumu

  Kars Kafkas Üniversitesi ve Harakani Vakfı tarafından düzenlenen 'Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarından Ebu'l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri' konulu Uluslararası 2'nci Harakani Sempozyumu Kars'ta başladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 7. Bölgesel İstişare Toplantısı

  Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Topçu: "Bakanlığımız, çalışmalarıyla sanayi, teknoloji, tarım ve hizmetler sektörünün tümünün önünü açabilecek araçlara sahiptir" (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri

  Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri

  Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Bir yörenin gelişmesi, kalkınması sadece kamu sektörü ile gerçekleşmiyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Aras Nehri Kuş Cenneti, Havadan Görüntülendi

  Iğdır'da 258 kuş türüne ev sahipliği yapan Aras Nehri Kuş Cenneti, KuzeyDoğa Derneği ekibi tarafından 200 metre yükseklikten "uçan kamera" ile görüntülendi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yılmaz: Büyük Şirketler Doğuya Yatırımda Pasif Kalıyor

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Batı illerinden pek çok yatırımcının doğu yörelerini tanımadığından yakındı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sahnede AŞHK VAR

  Tiyatro AŞHK, prömiyerini Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde gerçekleştirdiği Tatminkar Ödül adlı oyunu ile 21 Ekim günü İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi'nde perde açıyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Btk Demiryolu Projesi Konferansı Ortak Bildirisi

  Btk Demiryolu Projesi Konferansı Ortak Bildirisi

  Azerbaycan'da gerçekleştirilen "Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı - Tarihi İpek Yolunun Gelişiminde Yeni Fırsatlar" konulu uluslararası konferansın sonunda katılımcıların imzasıyla ortak bildiri yayınlandı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kars'ta Atık Pil Eğitimi

  Kars'ta Atık Pil Eğitimi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Kars Belediye Başkanlığı ile eğitici eğitimi’ni gerçekleştirdi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sultan Alparslan Koleji Öğrencileri Muharip Gaziler Derneği'ni Ziyaret Etti

  Sultan Alparslan Koleji Öğrencileri Muharip Gaziler Derneği'ni Ziyaret Etti

  Kars Sultan Alparslan Koleji öğrencileri, Kars Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bakan Elvan Azeri, Gürcü ve Litvanyalı Mevkidaşlarıyla Görüştü

  Bakan Elvan Azeri, Gürcü ve Litvanyalı Mevkidaşlarıyla Görüştü

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bakü’de Azeri, Gürcü ve Litvanyalı mevkidaşlarıyla görüştü. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Azerbaycan'da

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Azerbaycan'da

  Elvan, Azerbaycanlı, Litvanyalı ve Gürcistanlı bakanlar ile görüştü. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bakan Elvan'ın Bakü Temasları Devam Ediyor

  Bakan Elvan'ın Bakü Temasları Devam Ediyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Bakü temasları devam ediyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyonu Çalıştayı'

  Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyonu Çalıştayı"

  "Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyonu Çalıştayı"- Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Kiriş: - "Kars'ta ayı ve kurda GPRS'li tasma taktık. Bunu üniversitemiz ve KuzeyDoğa Derneği ile yaptık. Ülkemizde deniz kaplumbağaları, ala geyik, yaban keçisi, sırtlan ve vaşakları takip ediyoruz"- "Kuşlardan kelaynak, kara akbaba ve turnayı da uydu vericileriyle izliyoruz. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bal Ligi

  Bal Ligi

  Bölgesel Amatör Lig (BAL) liginde mücadele eden Karsspor 3’ncü lige çıkması için Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, elini değil, gövdesini taşın altına koydu. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türkiye Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyonu Çalıştayı"

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Kiriş: "Kars'ta ayı ve kurda GPRS'li tasma taktık. Bunu üniversitemiz ve KuzeyDoğa Derneği ile yaptık. Ülkemizde deniz kaplumbağaları, ala geyik, yaban keçisi, sırtlan ve vaşakları takip ediyoruz" "Kuşlardan kelaynak, kara akbaba ve turnayı da uydu vericileriyle izliyoruz. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 12:47:13. #1.11#