SON DAKİKA KAYAPINAR HABERLERİ

Son Dakika Kayapınar Haberleri

 • 20:00Grev Çağrısı İlgi GörmediGrev Çağrısı İlgi GörmediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi- Van'da çöp yığınlarından detay Grev çağrısı ilgi görmedi- DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin 3 günlük grev davetine, birçok ilde katılım az oldu- İzmir, Diyarbakır ve Van başta olmak üzere bazı şehirlerde ise belediye hizmetlerinde aksama yaşandı, bazı cadde ve sokaklarda çöp yığınları oluştu- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin karşısındaki kaldırımda çöp yığınları olduğu görüldü Ankara'daki terör saldırısının ardından Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliğince (TTB) alınan 3 günlük grev kararı, birçok ilde beklenen karşılığı bulmadı.
 • 17:24Grev Çağrısı İlgi Görmedi - Diyarbakır/adana/siirt/Grev Çağrısı İlgi Görmedi - Diyarbakır/adana/siirt/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -DİYARBAKIRDiyarbakır'daki kamu hastanelerinden detaylar-Çöp yığınları-Diyaliz merkezi-ADANA-Adana Devlet Hastanesi'nden detaylar-Hataneye gelen hastalar-Yönlendirme tabelaları-SİRT-Siirt Devlet Hastanesi'nin görüntüsü-Hastaların röntgen servisindeki görüntüsü-Hastaların röntgen servisi önünden geri gönderilmesi-Emrah Can adlı hastanın konuşması-Halise Karataş adlı vatandaşın konuşması-BATMAN-Okul önlerinde biriken çöp yığınları-Evlerin önlerinde ve işlek caddelerde ki çöp yığıntısı-Vatandaşla röportaj-Öğrenci ve okul görüntüleri Grev çağrısı ilgi görmedi- DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin 3 günlük grev davetine, birçok ilde katılım az oldu- İzmir, Diyarbakır ve Van başta olmak üzere bazı şehirlerde ise belediye hizmetlerinde aksama yaşandı, bazı cadde ve sokaklarda çöp yığınları oluştu- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin karşısındaki kaldırımda çöp yığınları olduğu görüldü Ankara'daki terör saldırısının ardından Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliğince (TTB) alınan 3 günlük grev kararı, birçok ilde beklenen karşılığı bulmadı.
 • 16:32Grev Çağrısı İlgi GörmediAnkara'daki terör saldırısının ardından Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliğince (TTB) alınan 3 günlük grev kararı, birçok ilde beklenen karşılığı bulmadı.
 • 14:27İzinsiz Gösteri Düzenleyen Grupların Kente Verdiği Zararİzinsiz Gösteri Düzenleyen Grupların Kente Verdiği ZararGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Toplanmayan çöpler - Göstericilerin, söktükleri kaldırım taşları ve çöp konteynerleri ile caddeleri ulaşıma kapatmaları - Bazı otobüs duraklarının camlarını kırılması Diyarbakır'daki izinsiz gösteriler- Ankara'daki terör saldırısına tepki bahanesiyle Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde dün gece izinsiz gösteri düzenleyen grupların kente verdiği zarar ortaya çıktı- Göstericilerin, söktükleri kaldırım taşları ile çöp konteynerlerini caddelere attıkları, bazı otobüs duraklarının da camlarını kırdıkları görüldü Ankara'daki terör saldırısına tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler kentte tahribata neden oldu.
 • 13:36Diyarbakır'daki İzinsiz GösterilerAnkara'daki terör saldırısına tepki bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteriler kentte tahribata neden oldu.
 • 13:04Başkan Çerçi Kayapınar ve Horozköy'de Vatandaşlar ile BuluştuBaşkan Çerçi Kayapınar ve Horozköy'de Vatandaşlar ile BuluştuYunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Kayapınar ve Horozköy bölgesinde vatandaşlar ile buluştu.
 • 16:25Diyarbakır Katı Atık Tesisinin Yüzde 90'ı TamamlandıDiyarbakır Katı Atık Tesisinin Yüzde 90'ı TamamlandıDiyarbakır'da belediye, kent için hayati önem taşıyan Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi için başlatılan yol çalışmalarının yüzde 90'ı tamamladı.
 • 16:59AK Parti'li Milletvekili Adayları İlçe Ziyaretlerine Devam EdiyorAK Parti'li Milletvekili Adayları İlçe Ziyaretlerine Devam EdiyorAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayları, ilçe başkanlıklarını ziyaret etmeye devam ediyor.
 • 17:12Görmez: Görmez: "Bir İbadet Esnasında Yüzlerce Kardeşimizin Vefat Etmesinin Herhangi Bir İzahı Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan görüntüler- Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması- Mehmet Görmez'in tokalaşması- Fotoğraf çekimi Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - (Mina'daki izdiham) Sivri sineğe bile eziyet etmenin caiz olmadığı bir ibadet esnasında yüzlerce kardeşimizin vefat etmesinin herhangi bir izahı yoktur.
 • 16:28Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Mina'daki faciayla ilgili, "Sivri sineğe bile eziyet etmenin caiz olmadığı bir ibadet esnasında yüzlerce kardeşimizin vefat etmesinin herhangi bir izahı yoktur.
 • 16:23Diyarbakır'da 2 Terörist ÖldürüldüDiyarbakır’da gece saatlerinde polisle çatışmaya giren 2 terörist öldürüldü.
 • 15:04Din İşleri Yüksek Kurulu'na Seçilen Yeni Üyeler Göreve BaşladıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “İslam dünyasında bir fetva anarşisi var. Televizyon yayınları marifetiyle peygamberliğini ilan edip başka bir ülkeden sabahtan akşama kadar propaganda yapan insanlar seyredebiliyorsunuz. Bütün bu konularda Din İşleri Yüksek Kurulumuzun her hafta, her ay toplanarak milletimizi sadece tarihi bilgilerle değil, onları bugüne getirerek bu toplumu din konusunda aydınlatmak için üzerine düşen vazifeyi hakkıyla ifa etmesi gerekiyor” dedi.
 • 14:59Diyarbakır'da Öldürülen 2 Kişi Toprağa VerildiDiyarbakır'da Öldürülen 2 Kişi Toprağa VerildiDiyarbakır’ın Bağlar ilçesi ile Huzurevleri semtinde dün gece nereden geldiği belli olmayan kurşunlardan hayatını kaybeden Ömer Koç (16) ve Rezan Kaya (20) Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi.
 • 13:57Diyarbakır'da Terör OperasyonuDiyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 11:26Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray'da YapıldıBedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray'da YapıldıBedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası Aksaray’da yapıldı.
 • 19:33Halter: Bedensel Engelliler Türkiye ŞampiyonasıBedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası, Aksaray'da yapıldı.
 • 15:03Eriyebilen Stent UygulamasıEriyebilen Stent UygulamasıKalp hastalarının yeni umudu olan eriyebilen stent işlemi, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde ilk kez Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Kayapınar tarafından başarıyla gerçekleştirildi.
 • 16:53Kayapınar'da Kayapınar'da "Sporun Yaşı Yoktur" TurnuvasıKayapınar Belediyesi'nin 'Sporun yaşı yoktur' sloganıyla düzenlediği kırk yaş üstü tenis turnuvası yapılan final maçlarıyla sona erdi.
 • 16:46Diyarbakır'da Belediye'nin İş Hızına YetişilmiyorDiyarbakır'da Belediye'nin İş Hızına YetişilmiyorDiyarbakır'da belediye, 673 kilometre yol asfaltladı, 327 kilometre stabilize yol yaptı, 44 bin metrekarelik alana parke taşı döşedi, 8 menfez yaptı.
 • 17:16Kırsalda 673 Km Yol Asfaltlandı, 327 Km Stabilize Yol YapıldıKırsalda 673 Km Yol Asfaltlandı, 327 Km Stabilize Yol YapıldıDiyarbakır'da 17 ilçede 673 kilometre yol asfaltlandı, 327 kilometre stabilize yol ve 8 adet menfez yapıldı, 44 bin metrekarelik alana parke taşı döşendi.
 • 11:08Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Asfalt Çalışmalırını SürdürüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Asfalt Çalışmalırını SürdürüyorDiyarbakır merkezinde 2015 yılı asfalt, yol yapım ve bakım programını tamamlama aşamasına getiren Büyükşehir Belediyesi, sezonun açıldığı nisan ayından bu yana 13’ü kırsal, 4’ü merkez ilçe olmak üzere toplam 17 ilçeye bağlı mahallelerde 673 kilometre yol asfaltladı, 327 kilometre stabilize yol yaptı.
 • 10:19Diyarbakır'da 673 Km Yol Asfaltlandı, 327 Km Stabilize Yol YapıldıDiyarbakır'da 673 Km Yol Asfaltlandı, 327 Km Stabilize Yol YapıldıDiyarbakır’da kent merkezinde 2015 yılı asfalt, yol yapım ve bakım programını tamamlama aşamasına getiren Büyükşehir Belediyesi, sezonun açıldığı nisan ayından bu yana 13’ü kırsal, 4’ü merkez ilçe olmak üzere toplam 17 ilçeye bağlı mahallelerde 673 kilometre yol asfaltladı, 327 kilometre stabilize yol yaptı, 44 bin metrekarelik alana parke taşı döşedi, 8 menfez yaptı.
 • 16:34Kurban Kesim Yerlerinde Hazırlıklar TamamlandıKurban Kesim Yerlerinde Hazırlıklar TamamlandıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban bayramı nedeniyle belirlenen 3’ü mobil olmak üzere 18 ayrı kurban kesim ve satış yerinde hazırlıklarını tamamladı.
 • 12:16Bal Ligi 6. Grup'ta Kayseri DerbisiBal Ligi 6. Grup'ta Kayseri DerbisiDeplasmanlı Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta ilk hafta maçında iki Kayseri takımı karşı karşıya geldi.
 • 17:50Diyarbakır'da Caddelere 211 Bin Ton Asfalt SerildiDiyarbakır'da Caddelere 211 Bin Ton Asfalt SerildiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 30 Nisan’dan bu yana kentin bulvar ve caddelerine 211 bin ton asfalt serdi.
 • 17:06Diyarbakır'da Belediyeden Bayram MüjdesiDiyarbakır'da Belediyeden Bayram MüjdesiDiyarbakırlıların bayramda ücretsiz otobüs beklentilerine belediye karşılık verdi. Belediye otobüsleri arafe günü saat 16 ila bayramın ilk günü ücretsiz taşıyacak.
 • 17:04Belediye Yollara 211 Bin Ton Asfalt SerdiBelediye Yollara 211 Bin Ton Asfalt SerdiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayından bu yana kentin bulvar ve caddelerine 211 bin ton asfalt serdi.
 • 14:46İnegöl'ün Geleceği Meyvecilikİnegöl'ün Geleceği Meyvecilikİnegöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, İnegöl’de 90 bin dekar arazide meyvecilik yapıldığını, bunun 100 bin dekarın üzerine çıkarılması gerektiğini söyledi.
 • 16:54Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Kadınlara İstihdamDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mevsimlik işçi göçünün önüne geçmek ve kadın istihdamına katkı sunmak amacıyla oluşturduğu üçüncü kent bostanını 300 bin metrekare arazide oluşturmaya başladı.
 • 16:53Belediye Kent Bostanlarını YaygınlaştırıyorBelediye Kent Bostanlarını YaygınlaştırıyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, işçi göçünün önüne geçmek ve kadın istihdamına katkı sunmak amacıyla oluşturduğu kent bostanlarını yaygınlaştırıyor.
 • 16:42Kayapınar Belediyesi 5 Muhtarlık Binası İnşa EttiKayapınar Belediyesi 5 Muhtarlık Binası İnşa EttiKayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mahalle statüsüne kavuşan beş mahallede muhtarların halka daha hizmet etmesi için beş muhtarlık yeri inşa etti.
 • 21:31Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kurban Bağışı İçin Kampanya BaşlattıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kurban Bağışı İçin Kampanya BaşlattıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlar ile savaş nedeniyle Rojava ve Şengal'den gelenlerle dayanışmak amacıyla kurban bağışı kampanyası başlattı.
 • 17:55Kilis'te Elektrik Bakım ve Onarımı YapılacakKilis'te Elektrik Bakım ve Onarımı YapılacakKilis’te, EDAŞ tarafından 17 Eylül tarihlerinde bazı semt ve mahallelerde elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 15:04Diyarbakır'ın Sur İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam EdiyorDiyarbakır'ın Sur İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam EdiyorDiyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü yandaşlarının hendek kazıp, yollara barikat kurmasının ardından uygulanan sokağa çıkma yasağı sürerken, hayalet kenti andıran ilçeden yasak sonrasındaki ilk görüntüler İhlas Haber Ajansı (İHA) kamerası tarafından kaydedildi.
 • 17:40DİSKİ Kırsal Mahallelere Su GötürüyorDİSKİ Kırsal Mahallelere Su GötürüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanına giren 4'ü merkez 17 ilçeye bağlı mahallelerde (köy) su depoları inşa etti.
 • 11:46Diski Kırsal Mahallelere Su GötürüyorDiski Kırsal Mahallelere Su GötürüyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, hizmet alanına giren 4’ü merkez 17 ilçeye bağlı mahallelerde su depoları inşa etti.
 • 19:13Diyarbakır'da Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır'da Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nca gerçekleştirilen arama ve yol kontrol çalışmalarında uyuşturucu ve silah ele geçirildi.
 • 10:26Diyarbakır'da Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır'da Uyuşturucu OperasyonuDiyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nca gerçekleştirilen arama ve yol kontrol çalışmalarında uyuşturucu ve silah ele geçirildi.
 • 16:01Tarım Fuarına Davetİnegöl Tarım Fuarı 56 firmanın stant açacağı fuarın kırsal kalkınmaya katkı sağlaması bekleniyor.
 • 15:41Kent Bostanı Ürün Vermeye BaşladıKent Bostanı Ürün Vermeye BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, mevsimlik tarım işçi göçünü önlemek amacıyla Kayapınar’da 12 dönüm üzerine oluşturduğu kent bostanı ürün vermeye başladı.
 • 15:05Kent Bostanı Ürün Vermeye BaşladıKent Bostanı Ürün Vermeye BaşladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, mevsimlik tarım işçi göçünü önlemek amacıyla oluşturduğu kent bostanı ürün vermeye başladı.
 • 09:03Diyarbakır'da Göstericiler İtfaiye Aracını Barikat Olarak KullandıDiyarbakır'da Göstericiler İtfaiye Aracını Barikat Olarak KullandıDiyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan olaylar sonrası Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde havanın kararmasıyla birlikte olaylar tekrar başladı.
 • 09:39Diyarbakır'da İlçe Emniyet Müdürlüğüne Uzun Namlulu Silahlarla SaldırıDiyarbakır Kayapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı.
 • 19:05Gercüş'te Çatışma ÇıktıGercüş'te Çatışma ÇıktıBatman'ın Gercuş İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı.
 • 17:19ÇÖZÜM-DER Başkanı Ezgin AK Parti'den Aday Adayı OlduÇÖZÜM-DER Başkanı Ezgin AK Parti'den Aday Adayı OlduÇÖZÜM-DER Genel Başkanı Avukat Ercan Ezgin, 1 Kasım'da yapılacak seçimler için AK Parti'den 26. dönem milletvekili aday adayı oldu.
 • 14:29Diyarbakır'da Yankesicilik Operasyonunda 7 Kişi TutuklandıDiyarbakır’da çeşitli tarihlerde gasp, kapkaç ve yankesicilik yapan şahıslara yönelik polis ekiplerinin düzenlediği şafak operasyonunda yakalanan 7 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
 • 18:23Belediye Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların Evini İlaçladıBelediye Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların Evini İlaçladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bağlı Yaşlı Birimi, yaşlı ve bakıma muhtaçların kaldığı evlerde böceklere karşı ilaçlama yaptı.
 • 14:49Diyarbakır Polisinden Hırsızlara Şafak BaskınıDiyarbakır polisi, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 4 ilçede daha önceden belirlenmiş adreslere eş zamanlı operasyon yaptı.
 • 13:12Diyarbakır'da Yaşlı Vatandaşların Evleri İlaçlandıDiyarbakır'da Yaşlı Vatandaşların Evleri İlaçlandıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların kaldığı evlerde böceklere karşı ilaçlama yaptı.
 • 18:02Kayapınar'dan Lige Hazırız MesajıKayapınar'dan Lige Hazırız MesajıDiyarbakır Süper Amatör Ligi'nde mücadele eden Kayapınar Belediyespor'da yeni sezon hazırlıkları devam ediyor.