SON DAKİKA KAYAPINAR HABERLERİ

Son Dakika Kayapınar Haberleri

 • 13:23Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiDemirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiSavcılık, HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 3 vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırladığı fezlekeyi bakanlığa gönderdi.
 • 07:53PKK'dan Kaçan Aileler, Diyarbakır'da Otellere YerleştirildiPKK'dan Kaçan Aileler, Diyarbakır'da Otellere YerleştirildiDiyarbakır'da PKK'lı teröristlerin baskı yapıp 'çıkma' dediği ve canlı kalkan olarak kullanmak istediği aileler otellere yerleştirildi. Kentte neredeyse bütün oteller dolu.
 • 15:13Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un açıklamaları Devlet terör mağduru aileleri yalnız bırakmadı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da sürüyor Terör mağduru 5 bin 960 aileye 6 milyon 688 bin 862 lira yardım sağlanan destekler kapsamında, Sur ilçesindeki evi dışında kalacak yerleri olmayan 134 aile, çeşitli otellerde misafir ediliyor Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanları da ailelerin sorunlarını tespit etmek amacıyla terör mağduru 14 bin 500 kişiyle görüştü Vali Aksoy: "Amacımız, vatandaşlarımızın sorunlarını giderebilmek ve onların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır" NURTEN ASLAN - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 12:56Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 17:09Büyükşehir Belediyesinden Yol Çalışmalarına 145 Milyon YatırımBüyükşehir Belediyesinden Yol Çalışmalarına 145 Milyon YatırımDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl yol çalışmalarına 145 milyon lira yatırım yaparak, kent merkezinde 170 kilometre yol asfaltladı, kırsalda 2 bin kilometre yol çalışması yürüttü, 42 kilometre yeni yol açtı, 16 menfez yaptı.
 • 16:25Ankara raporuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, 2 günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta Başkent'e yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 15:42Yeni Rekortmen Kayapınar'danYeni Rekortmen Kayapınar'danKayapınar Belediyespor'lu Derya Bekmez yıldız kadınlar 5 km yarışlarında 23.17'lik derecesiyle birinci gelerek yeni Türkiye rekorunu kırdı.
 • 15:37İnşaatlara 48 milyon Lira Yatırımİnşaatlara 48 milyon Lira YatırımDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, geçen yıl temelini attığı ve tamamladığı inşaatlara 48 milyon lira yatırım yaptı.
 • 14:23Başkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar YaptıkBaşkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar Yaptıkİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iki günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta başkente yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 11:09Belediyeden 48 Milyon TL'lik YatırımBelediyeden 48 Milyon TL'lik YatırımDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, geçen yıl temelini attığı ve tamamladığı inşaatlara 48 milyon lira yatırım yaptı.
 • 12:54Kayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiKayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiKayseri Birinci Amatör Küme U-19 Ligi’nde ligde kalma yarışı veren iki takımı 20. haftada karşı karşıya getiren maçta Buğdaylıspor’u 2-0 ile geçen Argıncık Esnafspor ligde kalma yolunda umutlarını arttırdı.
 • 17:09İşte Diyarbakır'ın Yeni Nüfusuİşte Diyarbakır'ın Yeni NüfusuTÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğünden alınan verilerine göre, Diyarbakır'ın yeni nüfusu 19 bin 148 kişi artarak bir milyon 654 bin 196 oldu.
 • 14:59İşte Diyarbakır'ın Yeni NüfusuDiyarbakır’ın yeni nüfusu bir milyon 654 bin 196 oldu.
 • 17:37Diyarbakır'da Okul Güvenliği İçin Korucular da GörevlendirildiDiyarbakır'da Okul Güvenliği İçin Korucular da GörevlendirildiDiyarbakır'da karne günü bir okula düzenlenen saldırının ardından okulların güvenliği için korucular da görevlendirildi.
 • 14:11İpek ve Bilkent Üniversitesi Öğrencileri Konser Verdiİpek ve Bilkent Üniversitesi Öğrencileri Konser Verdiİpek Üniversitesi Konservatuvar Müzik Bölümü ve Bilkent Üniversitesi öğrencileri, ortak müzikal konser verdi.
 • 13:51Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Kayapınar İlçe Başkanlığı'na Aziz Denktaş AtandıTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu’nun Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Başkanlığı’na Aziz Denktaş atandı.
 • 15:55Türkiye Tarihinin En Acımasız 10 Seri KatiliTürkiye Tarihinin En Acımasız 10 Seri Katiliİşledikleri cinayetlerle Türkiye tarihine geçen 10 seri katil için hazırlanan video izlenme rekorları kırıyor.
 • 16:12Okullarda Karne HeyecanıSivas'ın Hafik, Şarkışla, Suşehri ve İmranlı ilçelerinde, karne dağıtım töreni düzenlendi.
 • 17:09Wushu Federasyonu Koordinatörü Velioğlu'ndan, Afşin'e ZiyaretTürkiye Wushu Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Genel Koordinatörü Abdulaziz Velioğlu, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven'i makamında ziyaret etti.
 • 19:26Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, PKK'lı teröristlerin Çınar Emniyet Amirliğine düzenlediği bombalı saldırının ardından çıkan yangına gerektiği gibi müdahale edilmediği yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığını iddia etti.
 • 14:23Diyarbakır İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan Çınar Saldırısı AçıklamasıDiyarbakır İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan Çınar Saldırısı AçıklamasıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, Çınar ilçesinde yaşanan saldırının ardından çıkan yangında itfaiyenin hiçbir ihmalinin bulunmadığını belirtti.
 • 13:47Diyarbakır İtfaiyesi: Çınar'da 25 Vatandaşı Canlı KurtardıkDiyarbakır İtfaiyesi: Çınar'da 25 Vatandaşı Canlı KurtardıkDiyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde PKK'nın bombalı araç saldırısından sonra çıkan yangına zamanında müdahale etmediği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile ilgili yazılı açıklama yapan Daire Başkanı Hakkı Bilici suçlamaları kabul etmediklerini söyledi.
 • 13:46Çınar Saldırısı Sonrası Vatandaşlardan Diyarbakır İtfaiyesine TepkiÇınar Saldırısı Sonrası Vatandaşlardan Diyarbakır İtfaiyesine TepkiÇınar ilçesindeki terörist saldırı sonrası yeterli müdahale yapılmadığı gerekçesiyle vatandaşlar itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. İtfaiye ise suçlamaları reddetti.
 • 15:13Diyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimlerine Devam EdiliyorDiyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimlerine Devam EdiliyorDiyarbakır Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında verilen eğitimler devam ediyor.
 • 23:53Diyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimleri SürüyorDiyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimleri SürüyorDiyarbakır Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında verilen eğitimler devam ediyor.
 • 17:49İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü 2014 Raporu Açıklandıİzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi öncülüğünde dokuz akademisyen biraraya gelerek, AB üyesi Yunanistan’ın insan hakları açısından ne durumda olduğunu, sayısal verilerle ortaya koydu.
 • 20:50İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü" RaporuGörüntü Dökümü: Toplantıdan görüntüler "İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü" raporu Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayapınar: "Batı Trakya'da yaşayan Müslüman Türklerin Lozan Antlaşmasıyla garanti altına alınan azınlık haklarının kullanılmasında ciddi sorunların yaşandığını görüyoruz" "Dillerini öğretme, kimlik, anadilde eğitim hakkı, mezarlıklarını kurma, ibadetlerini yapabilecekleri mekanları açma, azınlık okulu tesis ve idare etme gibi temel haklarından yoksunlar" Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayapınar" "Batı Trakya'da yaşayan Müslüman Türklerin Lozan Antlaşmasıyla garanti altına alınan azınlık haklarının kullanılmasında ciddi sorunların yaşandığını görüyoruz""Dillerini öğretme, kimlik, anadilde eğitim hakkı, mezarlıklarını kurma, ibadetlerini yapabilecekleri mekanları açma, azınlık okulu tesis ve idare etme gibi temel haklarından yoksunlar" İZMİR (AA) – Katip Çelebi Üniversitesi tarafından yürütülen "İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü" konulu alan çalışmasının raporu haline getirerek kamuoyuyla paylaştı.
 • 18:35İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü" RaporuKatip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayapınar" "Batı Trakya'da yaşayan Müslüman Türklerin Lozan Antlaşmasıyla garanti altına alınan azınlık haklarının kullanılmasında ciddi sorunların yaşandığını görüyoruz""Dillerini öğretme, kimlik, anadilde eğitim hakkı, mezarlıklarını kurma, ibadetlerini yapabilecekleri mekanları açma, azınlık okulu tesis ve idare etme gibi temel haklarından yoksunlar" İZMİR (AA) – Katip Çelebi Üniversitesi tarafından yürütülen "İnsan Hakları Açısından Yunanistan'ın Görünümü" konulu alan çalışmasının raporu haline getirerek kamuoyuyla paylaştı.
 • 18:30Yeşilyurtspor'da Tekin Anlaştı ve İdmana ÇıktıYeşilyurtspor'da Tekin Anlaştı ve İdmana ÇıktıBölgesel Amatör Lig (BAL) takımı Malatya Yeşilyurtspor’da Mustafa Taşar’dan boşalan teknik direktörlük görevine İsmail Tekin getirildi.
 • 17:19Yunanistan'ın İnsan Hakları Raporu PaylaşıldıYunanistan'ın İnsan Hakları Raporu PaylaşıldıKatip Çelebi Üniversitesi tarafından ele alınan “İnsan Hakları Açısından Yunanistan’ın Görünümü” adlı rapora göre, Yunanistan’ın Müslüman azınlıkları dışladığına dair pek çok data ortaya konuldu.
 • 13:40Diyarbakır'da Fidye İçin Kaçırılan Çocuk KurtarıldıDiyarbakır'da Fidye İçin Kaçırılan Çocuk KurtarıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gözaltına alınan zanlıların adliyeye getirilişleri Diyarbakır'da fidye için kaçırılan çocuk kurtarıldı Kayapınar'da kaçırdıkları çocuğa karşılık 1 milyon 500 bin lira fidye isteyenlerin yakalanması için operasyon düzenlendi Elleri kelepçeyle bağlı, yüzü maskeyle kapatılan çocuk bir iş yerinde bulunurken, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde kaçırdıkları bir çocuğa karşılık 1 milyon 500 bin lira fidye istedikleri belirtilen 4 kişi yakalandı.
 • 13:13Kardeşler Ringde Rakip OlduKardeşler Ringde Rakip OlduGörüntü Dökümü: Çocukların antrenmanı, Çocukların babası ile röportaj, Çocukların karda oynaması, Çocukların evde televizyon izlemesi, Çocukların evde ders çalışması, Çocukların annesi ile röportaj, Kardeşler ringde rakip oldu Kahramanmaraş'ta Wushu Milli Takım Antrenörü babalarından esinlenerek wushu sporuna başlayan 7 yaşındaki tek yumurta ikizleri, evde birlikte ders çalışıp ringde de birbirleriyle mücadele ediyor Antalya'da son düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası'nda ikizlerden Ege birinci olurken ikizi Efe ise centilmenlik madalyası aldı Baba Kayapınar: "İnşallah çocuklarımla daha sıkı çalışarak bayrağımızı göndere çektirmek istiyoruz" İkizlerden Efe Kayapınar: "Ege ile evde kardeşiz ama ringe çıktığımızda rakibiz" SİNAN DORUK - Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, antrenör babalarından esinlenerek wushu sporuna başlayan 7 yaşındaki tek yumurta ikizleri, ringde birbirleriyle mücadele ediyor.
 • 11:57Kardeşler Ringde Rakip OlduKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, antrenör babalarından esinlenerek wushu sporuna başlayan 7 yaşındaki tek yumurta ikizleri, ringde birbirleriyle mücadele ediyor.
 • 14:16Terör Mağduru Aileler ve Esnafa Destek SürüyorDiyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle mağdur olan ailelere ve esnafa desteğini sürdürüyor.
 • 20:07Diyarbakır'da Okullar 1 Gün Daha TatilDiyarbakır'da Okullar 1 Gün Daha TatilDiyarbakır Valiliği, okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu. Valilik, engelli ve hamile çalışanların idari izinli olacağını da duyurdu.
 • 17:46Diyarbakır'da Okullar 1 Gün Daha TatilDiyarbakır Valiliği, okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu.
 • 17:22Diyarbakır'daki Okullara Yarın da Kar TatiliDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle bugün tatil olan okullar yarın için de tatil edildi.
 • 00:07Diyarbakır'da Okullar Yarın Tatil (2)Diyarbakır GENELİNDE OKULLAR YARIN TATİL Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, kar yağışının devam edeceği gerekçesiyle Diyarbakır merkez 4 ilçede yarın okulların bir gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.
 • 23:575 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçeler5 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçelerYoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan tüm il ve ilçeler...
 • 21:53Derleme - Yurt Genelindeki Kar Yağışı Dolayısıyla Eğitime Kar Engeline İlişkin Haberlerimizi...Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.
 • 16:46Diyarbakır'ın Merkez İlçelerinde Okullar Bir Gün Tatil EdildiYarın beklenen kar yağışı sebebiyle, Diyarbakır'ın merkez ilçelerinde okullar, bir gün tatil edildi.
 • 16:07Diyarbakır'da Eğitime Kar EngeliDiyarbakır'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezindeki okullarda yarın eğitime ara verildi.
 • 16:03Diyarbakır'da Okullar Tatil EdildiDiyarbakır’da okullar kar yağışı nedeniyle bir günlüğüne tatil edildi.
 • 16:03Diyarbakır'da Okullar Yarın TatilDiyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü, kar yağışının devam edeceği gerekçesiyle merkez 4 ilçede yarın okulların bir gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.
 • 14:55Sivas ve Kırşehir'de Okullar 2 Gün Tatil EdildiSivas ve Kırşehir'de Okullar 2 Gün Tatil EdildiYoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Sivas ve Kırşehir'de eğitime 2 günlük ara verildi. Diyarbakır'da ise okullar 1 gün tatil edildi.
 • 00:36Sur'da 4 Bin 322 Aileye Yardım YapıldıSur'da 4 Bin 322 Aileye Yardım YapıldıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere valilik tarafından 1 milyon 562 bin 964 TL yardım yapıldı.
 • 17:10Wushuda Madalya Kazanan İkizler, Afşin'de Sevinçle KarşılandıWushuda Madalya Kazanan İkizler, Afşin'de Sevinçle KarşılandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okul müdürü tarafından ikizlere ödül verilmesi- Öğrencilerin akışlaması ve müdürün konuşması- Baba Selçuk Kayapınar'ın konuşması Wushuda madalya kazanan ikizler, Afşin'de sevinçle karşılandı- Kahramanmaraş'tan Türkiye Wushu Şampiyonası'na katılan 7 yaşındaki ikizlerden biri Türkiye şampiyonu olurken, diğeri de centilmenlik madalyası kazandı Wushu Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası'nda biri Türkiye şampiyonu olan biri de centilmenlik madalyası kazanan 7 yaşındaki ikizler, Afşin'de sevinçle karşılandı.
 • 16:06Wushuda Madalya Kazanan İkizler, Afşin'de Sevinçle KarşılandıWushu Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası'nda biri Türkiye şampiyonu olan biri de centilmenlik madalyası kazanan 7 yaşındaki ikizler, Afşin'de sevinçle karşılandı.
 • 17:24Diyarbakır'da Çocuklar Toma'ya Kartopu AttıDiyarbakır'da Çocuklar Toma'ya Kartopu AttıDiyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okular bugün öğleden sonra tatil edildi.
 • 16:00Sur'daki Terör Mağduru 4 Bin 322 Aileye DestekDiyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın baskıları sonucu evlerini terk eden 4 bin 322 aileye 1 milyon 562 bin 964 lira yardımda bulundu.