SON DAKİKA KAYAPINAR HABERLERİ

Son Dakika Kayapınar Haberleri

 • 14:59 Gençler Basketbol Finalistleri Belirlendi Gençler Basketbol Finalistleri Belirlendi Tokat’ta yapılan Okulsporları Gençler Basketbol karşılaşmalarında finale kalan takımlar belirlendi.
 • 11:10 Atlar, Engelli Çocukların Umudu Oldu Atlar, Engelli Çocukların Umudu Oldu Türkiye Jokey Kulübü (TJK) bünyesindeki Diyarbakır Hipodromu’nda yaklaşık 6 ay önce açılan Atla Terapi Merkezi, engelli çocukların umudu olmaya devam ediyor.
 • 10:08 Üzerlerine Sarılı Uyuşturucu ile Yolcu Otobüsünde Yakalandılar Üzerlerine Sarılı Uyuşturucu ile Yolcu Otobüsünde Yakalandılar Diyarbakır'da güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, üzerlerinde uyuşturucu sarılı halde yolculuk yapan 2 kişi yakalandı.
 • 20:09 Yeni Bir Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yapılıyor Yeni Bir Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yapılıyor Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Kayapınar Mevkii'nde 460 dönüm arazi üzerine yapılacak olan yeni Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin bulunduğu arazide incelemelerde bulundu.
 • 17:58 Surlu Ailelere 2 Milyon 28 Bin Lira Yardım Yapıldı Surlu Ailelere 2 Milyon 28 Bin Lira Yardım Yapıldı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan 5 bin 693 aileye 2 milyon 28 bin lira yardım yaptı.
 • 17:28 DİK'ten Kutlu Doğum Etkinliği DİK ve DİAY-DER'in Kutlu Doğum Haftası kapsamında Diyarbakır'da düzenlediği etkinliğe yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • 12:33 4. Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Kalkınma Ajansı Başkanı Leocadia I. Zak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile şehrin bilişim sistem altyapısını iyileştirmek için beraber çalıştıklarını belirterek, "Sistemleri büyük veriler üzerinden nasıl entegre edebileceğimiz ve bunu sağlamak için nasıl bir teknoloji getirebileciğimize ilişkin çalışmalar yürütüyoruz.
 • 17:49 Diyarbakır'da Kürtçe Mevlit Okutuldu Diyarbakır'da Kürtçe Mevlit Okutuldu Demokratik İslam Kongresi (DİK) öncülüğünde Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamsında Kürtçe mevlit okutuldu.
 • 16:16 Diyarbakır'da Kürtçe Mevlit Okutuldu Diyarbakır'da Kürtçe Mevlit Okutuldu Demokratik İslam Kongresi (DİK) öncülüğünde Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamsında Kürtçe mevlit okutuldu.
 • 15:54 Diyarbakır'da Terör Operasyonu Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Kayapınar eski ilçe başkanı Ramazan Şimşek tutuklandı.
 • 15:41 Bil-Der'den Kutlu Doğum Etkinliği Bil-Der'den Kutlu Doğum Etkinliği Diyarbakır'da, Bil-Der İlim ve İrfan Mektebi tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.
 • 13:55 Devlet, Terör Mağduru Vatandaşa Sahip Çıktı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un terör mağduru Surlu çocuklarla ilgilenmesi Vali Aksoy ile eşi Hülya Aksoy'un çocuklara kek dağıtması Vali Aksoy'un eşinin çocuklara hediye dağıtması Aksoy'un konuşması Terör mağduru çocukların eğitim gördüğü okuldan detay (ARŞİV) Sınıflarda ders işleyen öğrenciler(ARŞİV) Yardım kolileri (ARŞİV) Yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması(ARŞİV) Sağlık kontrlolü yapılan genç kız(ARŞİV) GRAFİKLİ - Devlet, terör mağduru vatandaşa sahip çıktı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle göç etmek zorunda kalan binlerce aile, devletin imkan ve yardımları sayesinde yaşama tutundu Valilik, mağdur aileler ile esnafa yaklaşık 20 milyon lira destek sağladı, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 3 bin kişi, İŞKUR tarafından 9 ay süreyle istihdam edilmek üzere iş sahibi yapıldı Ailelerin durumlarının tespiti için aralarında psikolog, sosyolog ve öğretmenlerin de bulunduğu 43 kişilik ekip, 20 bin 362 kişiye ulaştı Başka ilçelere yerleşen ailelere mensup 3 bin 500 öğrenci yeni ikamet adreslerine en yakın okullara nakledildi, bin öğrenci de TOKİ tarafından yaptırılan 32 derslikli okula kaydedildi Çeşitli kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar da kampanyalarla mağdur ailelere destek oldu Vali Aksoy: "Vatandaşımızın yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" AHMET KAPLAN - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle göç etmek zorunda kalan binlerce aile, devletin sağladığı imkan ve yardımlar ile yaşama tutundu, ülkenin dört bir yanında düzenlenen kampanyalarla temin edilen yardımlar ise en kısa sürede ulaştırılarak dayanışma sergilendi.
 • 11:05 Grafikli - Devlet, Terör Mağduru Vatandaşa Sahip Çıktı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle göç etmek zorunda kalan binlerce aile, devletin sağladığı imkan ve yardımlar ile yaşama tutundu, ülkenin dört bir yanında düzenlenen kampanyalarla temin edilen yardımlar ise en kısa sürede ulaştırılarak dayanışma sergilendi.
 • 09:33 Milletvekili Tunç Kutlu Doğum Programına Katıldı Milletvekili Tunç Kutlu Doğum Programına Katıldı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Müftülüğü’nün düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinliğine katıldı.
 • 16:28 Diyarbakır'da Okul Sporları Diyarbakır'da Okul Sporları Diyarbakır'da düzenlenen Okullarası Genç Erkekler Hokey müsabakalarında şampiyonluk ipini Kayapınar Halk Eğitim Müdürlüğü göğüsledi.
 • 16:27 Eşbaşkanlar Denetledi Eşbaşkanlar Denetledi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Fırat Anlı ile Gültan Kışanak, Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi inşaatını denetledi.
 • 13:35 Özalp İlçesinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Özalp İlçesinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliği VAN (İHA) – Van’ın Özalp ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gül dağıtımıyla başladı.
 • 22:41 Güncelleme - Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy tutuklandı.
 • 17:55 Terör Operasyonu Terör Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Diyarbakır Adliye Sarayı önünden detay DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy'un adliye önünde bekleyen yakınlarından detaylar HDP Diyarbakır Milletvekilleri Çağlar Demirel'in adliyeden çıkışı Diyarbakır'daki terör operasyonu Gözaltına alınan DBP İl Eş Başkanı Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Uyguner ve Adsoy adliyeye sevk edildi Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy, adliyeye sevk edildi.
 • 16:12 Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy, adliyeye sevk edildi.
 • 17:46 Peygamber Sevdası Bile Birleştiremedi Diyarbakır'da Kutlu Doğum Haftası için Peygamber Sevdalıları, Demokratik İslam Kongresi ve Diyarbakır Müftülüğü farklı günlerde ayrı program düzenleyecek.
 • 19:01 Çöp Toplama Sahası Rehabilite Ediliyor Çöp Toplama Sahası Rehabilite Ediliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 20 yıldır çöplerin depolandığı sahada rehabilitasyon çalışması başlattı.
 • 18:58 DBP Diyarbakır İl Başkanı Gözaltına Alındı Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Şimşek ve Kayapınar eski İlçe Başkanı Ramazan Şimşek sabah saatlerinde gözaltına alındı.
 • 18:09 Dbp Kayapınar İlçe Eş Başkanları Gözaltına Alındı Diyarbakır’da, terör örgütüne yönelik dün düzenlenen ve DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek’in gözaltına alındığı operasyonda, Kayapınar İlçe Eş Başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy’un da gözaltına alındığı öğrenildi.
 • 15:41 Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyonda DBP Kayapınar İlçe Eş başkanları Mustafa Uyguner ve Sevim Adsoy gözaltına alındı.
 • 14:31 Diyarbakır'da Okul Sporları Diyarbakır'da Okul Sporları Diyarbakır’da düzenlenen Okullarası Genç Erkekler Hokey müsabakalarında şampiyonluk ipini Kayapınar Halk Eğitim Müdürlüğü göğüsledi.
 • 14:12 Diyarbakır'da Okullarası Genç Erkekler Hokey Müsabakaları Diyarbakır'da düzenlenen Okullarası Genç Erkekler Hokey müsabakaları sona erdi.
 • 19:03 117 Yaşındaki Alay, Sağlıklı Yaşamın Sırrını Anlattı Batman'da yaşayan 11 çocuğu ve 255 torunu olan 117 yaşındaki Mehmet Alay, sağlıklı yaşamın sırrını anlattı.
 • 16:35 Çöp Toplama Sahası Rehabilite Ediliyor Çöp Toplama Sahası Rehabilite Ediliyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 20 yıldır çöplerin depolandığı Çöp Depolama Sahası’nda rehabilitasyon çalışması başlattı.
 • 14:49 Terör Operasyonu (2) Terör Operasyonu (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -DBP İl Binasın önündeki bekleyiş -Polislerin güvenlik önlemi alması Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyonda DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek gözaltına alındı.
 • 11:00 Terör Operasyonu - Diyarbakır Terör Operasyonu - Diyarbakır GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kayapınar İlçe Başkanlığı binasının önünde emniyet güçlerinin aldığı güvenlik önlemleri Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyonda DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek gözaltına alındı.
 • 09:17 Dbp Diyarbakır İl Başkanı Gözaltına Alındı Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ali Şimşek ve Kayapınar eski İlçe Başkanı Ramazan Şimşek sabah saatlerinde gözaltına alındı.
 • 09:02 Diyarbakır'da Terör Operasyonu Diyarbakır'da terör örgütüne yönelik operasyonda DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek gözaltına alındı.
 • 17:02 Büyükşehir Bu Yıl Yollara 155 Milyon Yatırım Yapacak Büyükşehir Bu Yıl Yollara 155 Milyon Yatırım Yapacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılı bütçesinin en büyük payını 155 milyon lirayla yol yapım, asfalt, kaldırım ve bisiklet yolları çalışmalarına ayırdı.
 • 12:17 Patlamayı Terör Saldırısı Sandık Patlamayı Terör Saldırısı Sandık" Kayseri’de akşam saatlerinde duyulan patlama sesi, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.
 • 17:41 Büyükşehir Bu Yıl Yollara 155 Milyon Yatırım Yapacak Büyükşehir Bu Yıl Yollara 155 Milyon Yatırım Yapacak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılı bütçesinin en büyük payını 155 milyon lirayla yol yapım, asfalt, kaldırım ve bisiklet yolları çalışmalarına ayırdı.
 • 16:39 Hülya Aksoy, Sur Mağduru Kadınlarla Buluştu Hülya Aksoy, Sur Mağduru Kadınlarla Buluştu Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, Sur ilçesinde meydana gelen olaylar sebebiyle mağdur olan kadınlarla bir araya geldi.
 • 09:31 4 Kentte Acil Kamulaştırma 4 Kentte Acil Kamulaştırma Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 08:40 Güneydoğu'da Terör Olaylarının Yaşandığı Bölgeler İçin Kamulaştırma Kararı Güneydoğu'da Terör Olaylarının Yaşandığı Bölgeler İçin Kamulaştırma Kararı İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Hakkari, Mardin ve Şırnak'ta acele kamulaştırma yapılacak.
 • 12:29 Okul Çağırdı, Büyükşehir Yaptı Okul Çağırdı, Büyükşehir Yaptı Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gölmarmara ilçesinde bulunan Kayapınar İlköğretim Okulu’nun çağrısını yanıtsız bırakmadı.
 • 11:58 Diyarbakır'da Kalaşnikof ve El Yapımı Patlayıcı Ele Geçirildi Diyarbakır'da Kalaşnikof ve El Yapımı Patlayıcı Ele Geçirildi Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Eğil İlçesi'nde 2007 yılında işlenen bir cinayet ile ilgili firafi sanıkları yakalamak için yaptığı operasyonda Kalaşnikof tüfek ve mühimmatı, merkez Kayapınar ilçesinin Pirinçlik Mahallesi'nde ise el yapımı 6 patlayıcı ele geçirdi.
 • 11:31 Diyarbakır'da Uzun Namlulu Silah ile El Yapımı Patlayıcılar Ele Geçirildi Diyarbakır'da Uzun Namlulu Silah ile El Yapımı Patlayıcılar Ele Geçirildi Diyarbakır’da jandarma tarafından yapılan arama çalışmaları sırasında 1 adet uzun namlulu silah ile el yapımı patlayıcılar ele geçirildi.
 • 19:22 Diyarbakır'da 742 Bekçi Alınacak Diyarbakır'da görevlendirilmek üzere 742 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.
 • 17:08 Terör Mağduru Kadınlara Sağlıkla İlgili Bilgilendirme Diyarbakır'da valilikçe yürütülen proje kapsamında terör mağduru kadınlara sağlıkla ilgili bilgilendirme yapıldı.
 • 11:16 5 İlde 2 Bin 394 Bekçi Alınacak 5 İlde 2 Bin 394 Bekçi Alınacak Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasında yer alan duyuruya göre, İçişleri Bakanlığınca Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır il merkezi ve ilçelerde çalıştırılmak üzere 2 bin 394 çarşı ve mahalle bekçisi istihdam edilecek.
 • 19:11 Diyarbakır'da 10 Gözaltı Diyarbakır'da PKK/KCK terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalarda 10 şüpheli gözaltına alındı.
 • 18:04 Hafik'te "1000 Yıllık Serüven Osmanlı Türkçesi" Semineri Sivas'ın Hafik ilçesinde, "1000 Yıllık Serüven Osmanlı Türkçesi" konulu seminer düzenlendi.
 • 16:08 Eskişehir'e Türkiye'ye Örnek Olacak 75 Bin Nüfuslu 'Süper Kent' Kuruluyor Eskişehir'e Türkiye'ye örnek olacak 75 bin nüfuslu 'Süper Kent' kuruluyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın pilot il olarak seçtiği Eskişehir'e 75 bin nüfuslu 'Süper Kent' kuruluyor.
 • 13:42 Eskişehir'e Türkiye'ye Örnek Olacak 75 Bin Nüfuslu 'Süper Kent' Kuruluyor Eskişehir'e Türkiye'ye Örnek Olacak 75 Bin Nüfuslu 'Süper Kent' Kuruluyor Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın pilot il olarak seçtiği Eskişehir'e 75 bin nüfuslu 'Süper Kent' kuruluyor. Büyükerşen, "Projes Türkiye'ye örnek olacak" dedi.
 • 13:36 Süper Kent Projesi Eskişehir'in Çehresini Değiştirecek" Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kente kazandırılması planlanan Süper Kent Projesi'ne ilişkin, "Süper Kent Projesi şehrin güneyindeki Kocakır bölgesinde bulunan 838 hektar alanı kapsayacaktır.