SON DAKİKA KAZIM KARABEKİR HABERLERİ

Son Dakika Kazım Karabekir Haberleri

 • 07:09 Erzurum-Gençler, Tarih ve Edebiyata Damgasını Vuranlarla Selfie Çekildiler Erzurum-Gençler, Tarih ve Edebiyata Damgasını Vuranlarla Selfie Çekildiler Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3'cüsü düzenlenen kitap fuarında Doğu'nun Fatih'i olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa, ünlü şairlerimizden Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Hamdi Tanpınar, Cemil Meriç ve Necip Fazıl Kısakürek'in slikon maskelerini takan animatörler halkın ilgi odağı oldu.
 • 14:36 Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama Erzurum Kitap Fuarı'na gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li karşılamaERZURUM Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Erzurum Kitap Fuarı'na gelenleri, ünlü şair Mehmet Akif Ersoy ile Doğu'nun fatihi olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa'nın slikon maskeleri karşılayacak.
 • 13:07 Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama Erzurum Kitap Fuarı'na Gelenlere Mehmet Akif ve Kazım Karabekir'li Karşılama Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından 28 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Erzurum Kitap Fuarı'na gelenleri, ünlü şair Mehmet Akif Ersoy ile Doğu'nun fatihi olarak bilinen Kazım Karabekir Paşa'nın slikon maskeleri karşılayacak.
 • 12:54 Ermeni Yetimler Babası" Karabekir'in Gözünden 1915 Olayları Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Osmanlı'nın Ermeni tehciri esnasında her kafileye doktor tahsis ettiğini belirterek, "Hamile kadınların süt ihtiyacını karşılamıştır.
 • 10:00 Iğdır'da Yaban Hayata Meyve Fidanı Dikildi Iğdır'da Yaban Hayata Meyve Fidanı Dikildi Iğdır’da Orman ve Su İşler İl Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından yaban hayata bin 530 adat meyve ağacı fidanı dikildi.
 • 22:09 Kutlu Doğum Haftası Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kazım Karabekir Anaokulu öğrencileri, Serik Kaymakamı Rıfat Altan'ı makamında ziyaret etti.
 • 22:58 Kutlu Doğum Haftası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü tarafından "Hazreti Peygamber, Tevhit ve Vahdet" konulu konferans düzenlendi.
 • 14:13 Ardahan'da Ardahan'da "Çemberimde Gül Oya" Sergisi Ardahan’da, ’81 İl 81 Kültür’ temalı Türkiye geneli bir E-twinning projesi olan "Çemberimde Gül Oya" sergisi açıldı.
 • 11:38 Iğdır'da Iğdır'da "Dünü Unutma Ki Yarına Hakkın Olsun" Paneli Iğdır Üniversitesi Sosyal Tarih Topluluğu tarafından “Dünü Unutma ki Yarına Hakkın Olsun” konulu panel düzenlendi.
 • 14:43 Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı Sarıkamış'ta Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 171. yıl dönümü çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 11:13 İnternet Bağımlılığından Zeka Oyunlarıyla Kurtuluyorlar Erzurum'da, Yakutiye Belediyesi tarafından okullara kurulan "zeka oyunları sınıfları"ndan faydalanan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğu ve internet bağımlılığından uzaklaştığı gözlendi.
 • 08:39 Öğrenciler Hadis-i Şerif'leri Resimlerle Anlattı Öğrenciler Hadis-i Şerif'leri Resimlerle Anlattı Sivas Kazım Karabekir Paşa İlk ve Ortaokulu öğrencileri, hadis-i şerifleri resimlerle anlattı.
 • 13:47 Öğrencilere Öğrencilere "Aile İçi İletişimin Temel Unsurları" Semineri Toplumda sağlıklı ailelerinin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün geliştirdiği Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Erzurum’daki Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yıldızkent Nafizbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine eğitim verildi.
 • 13:41 Van'da Oto Park Sorunu Van'da Oto Park Sorunu Van’da her yıl artan araç sayısına karşın yolların yetersizliği ve düzensiz parklar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı her geçen gün daha da artıyor.
 • 16:16 Erzurum'da Okul Sporları Satranç Bölge Şampiyonası Başladı Erzurum'da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği Okul Sporları Satranç Bölge Şampiyonası başladı.
 • 14:26 Sungurlu'da Kitap Toplama Kampanyası Sungurlu'da Kitap Toplama Kampanyası Sungurlu İsmetpaşa İlkokulunda, Bitlis’in Güroymak İlçesi Kazım Karabekir ilk ve ortaokulunda eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik kitap toplama kampanyası düzenlendi.
 • 13:38 Karaman'da Kurulan Engelliler Voleybol Takımı İlk Antrenmanını Yaptı Karaman'da Kurulan Engelliler Voleybol Takımı İlk Antrenmanını Yaptı Karaman’da bedensel engelli sporculardan oluşan oturarak voleybol takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından bu yıl kurulan Türkiye Oturarak Voleybol Ligi’ne hazırlanıyor.
 • 13:01 Bölge Satranç Turnuvası Erzurum'da Başladı Bölge Satranç Turnuvası Erzurum'da Başladı Okul Sporları Satranç Bölge Şampiyonası Erzurum’da başladı.
 • 20:24 Kazım Karabekir'in Kızı Yıldıran Açıklaması Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, babasının Mustafa Kemal'e her zaman saygısını koruduğunu belirterek, "Tabii ki, eğer o günlere, o samimiyete dönüp de beraber el ele devam edebilselerdi farklı şeyler olabilir miydi, olurdu.
 • 19:32 Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Öğrencilerle Buluştu Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Öğrencilerle Buluştu Kurtuluş Savaşı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir'in kızı 75 yaşındaki Timsal Karabekir Yıldıran, babasıyla Mustafa Kemal Atatürk'ün dava arkadaşı ve kardeş gibi olduklarını söyleyerek, "Kazım Karabekir son nefesine kadar Mustafa Kemal Paşa'mıza saygısını, sevgisini korumuştur" dedi.
 • 19:28 Kazım Karabekir'in Kızından Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Sert Yanıt Kazım Karabekir'in Kızından Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Sert Yanıt Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Zonguldak’ta babasını anlattığı konferansta Türklerin Ermenilere kötü davranmadığını söyleyerek, “Amerikalı General Harbord’un raporuna göre esas yok edilmeye çalışılmış olanlar öz yurtlarındaki Türklerdir” dedi.
 • 19:04 Zonguldak - Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Öğrencilerle Buluştu Zonguldak - Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Öğrencilerle Buluştu Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, öğrencilerle buluştuKurtuluş Savaşı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir'in kızı 75 yaşındaki Timsal Karabekir Yıldıran, babasıyla Mustafa Kemal Atatürk'ün dava arkadaşı ve kardeş gibi olduklarını söyleyerek, "Kazım Karabekir son nefesine kadar Mustafa Kemal Paşa'mıza saygısını, sevgisini korumuştur.
 • 10:54 Gençlerin Gençlerin "Sosyal Bilimler Atölyesi" Projesi Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi liderleri kamu ve özel rehabilitasyon merkezlerini ziyaret ederek özel çocuklara destek veriyorlar.
 • 16:55 Muhtarlardan Elektrik Sıkıntısına Ortak Tepki Muhtarlardan Elektrik Sıkıntısına Ortak Tepki Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yaklaşık 60 bin kişinin yaşadığı Adnan Menderes, Ahmet Bedevi, Nurlupınar, Kazım Karabekir, Turgut Özal ve Akpınar mahalle muhtarları sürekli yaşanan elektrik kesintilerine ortak tepki gösterdi.
 • 15:29 Teliasonera Anadolu Lisesi'nin İsmi Değişti Van’ın İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, TeliaSonera Anadolu Lisesi’nin isminin değiştirildiğini söyledi.
 • 11:52 Sınav Puanı Başarı veya Başarısızlığın Göstergesi Değildir" Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Başaran Gençdoğan, üniversiteye giriş gibi bir sıralama oluşturmak amacıyla yapılan yarışma sınavlarında elde edilen puanın başarı veya başarısızlık olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti.
 • 17:24 Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıl Dönümü Muradiye ilçesinde İmam Hatipliler Derneği ve Muradiye Genç Adımlar Derneğince 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi.
 • 14:19 Çanakkale Şehitleri Yad Edildi Çanakkale Şehitleri Yad Edildi Osmangazi Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yılı dolayısıyla konferans düzenledi.
 • 14:09 Kmü'de Kazım Karabekir Paşa Konferansı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genç Girişimciler, Türk Dili ve Edebiyatı, KARDOS, Yunus Emre ve Hoşgörü Öğrenci Toplulukları tarafından "Kazım Karabekir Paşa" konulu konferans düzenlendi.
 • 16:25 Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir: Babam Ermeni Çocuklarına Sahip Çıkardı Kazım Karabekir'in Kızı Timsal Karabekir: Babam Ermeni Çocuklarına Sahip Çıkardı Milli Mücadele Kahramanı ve Siyaset Adamı Kazım Karabekir Paşa'nın kızı Timsal Karabekir, babasının çocukları çok sevdiğini ve Ermeni çocuklarına sahip çıktığını söyledi.
 • 10:35 Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemalnur Sargut 16.03.2016 'de saat 10: 00 'da Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde Tasavvuf dersi verecektir.
 • 10:35 Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemalnur Sargut 23.03.2016 'de saat 10: 00 'da Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde Tasavvuf dersi verecektir.
 • 10:35 Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemâlnur Sargut - Tasavvuf Dersi Cemalnur Sargut 30.03.2016 'de saat 10: 00 'da Kazım Karabekir Kültür Merkezi'nde Tasavvuf dersi verecektir.
 • 11:27 Kaygı, Sınav Başarısını Olumsuz Etkiliyor Atatürk Üniversitesi (AÜ) Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Danışmanlık Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Başaran Gençdoğan, hafta sonu yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek öğrencilerin başarı için sınav kaygısından kurtulmaları tavsiyesinde bulundu.
 • 16:42 Basket Oynarken Fenalaşan 12 Yaşındaki Beyzanur, 3 Gün Sonra Öldü Basket Oynarken Fenalaşan 12 Yaşındaki Beyzanur, 3 Gün Sonra Öldü Erzurum'da hafta sonu düzenlenen Minik Kızlar Basketbol Ligi müsabakasında fenalaşan Ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki Beyzanur Önel yaşamını yitirdi.
 • 14:35 Er-Vak'tan İşgalin 100. Yılına Özel Dergi Erzurum Kalkınma Vakfı (Er-Vak), Erzurum'un Ruslar tarafından işgalinin 100. yılı dolayısıyla dergi çıkardı.
 • 17:52 Kazım Karabekir Paşa ve Kurtuluş Savaşı Yılları" Konferansı Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) "Kazım Karabekir Paşa ve Kurtuluş Savaşı Yılları" konferansı düzenlendi.
 • 15:52 Kazım Karabekir Paşa'nın Kızı Babasını Anlattı Kazım Karabekir Paşa'nın Kızı Babasını Anlattı Milli Mücadele Kahramanı ve Siyaset Adamı Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir Yıldıran, Sakarya Üniversitesi’nde katıldığı konferansta babasının anılarını anlattı.
 • 15:56 Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta B.B. Erzurumspor, Düzcespor’u 4-1 mağlup ederek 3 puanı kazandı.
 • 10:24 Fırat: Fırat: "Vergi Bilinci Toplumu Her Kesimine Yayılmalı" Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, 22-25 Şubat tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat’ı makamında ziyaret etti.
 • 12:29 Vergi Dairesi Yöneticilerinden Başkan Özakalın'a Ziyaret Vergi Dairesi Yöneticilerinden Başkan Özakalın'a Ziyaret Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 22-25 Şubat tarihleri arasında kutlanan 27 Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret etti.
 • 15:49 Erzurum'da Erzurum'da "Vergi Haftası" Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası’nın 27.si çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
 • 11:24 Teknolojik Bağımlılığa Karşı "Mangala"Lı Mücadele Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Ulaş, Türk zeka ve strateji oyunu "mangala"yı 5 binden fazla kişiye öğreterek teknolojik bağımlılıkla mücadelede önemli bir çalışmaya imza attı.
 • 15:33 Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta B.B. Erzurumspor, Gölbaşıspor’u 2-1 mağlup ederek 3 puanı kazandı.
 • 16:12 Erzurum'da Basketli Günler Erzurum'da Basketli Günler Erzurum GHSİM ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen küçükler basketbol kız-erkek grup birinciliği maçları başladı.
 • 15:39 Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta B.B. Erzurumspor, Tekirdağspor’u 2-1 mağlup ederek 3 puanı kazandı.
 • 13:54 Çocuklarda Dikkat Eksikliğine Çocuklarda Dikkat Eksikliğine "Mahjong Oyunu" Görüntü Dökümü : Doç. Dr. Başaran Gençdoğan'dan detay görüntüler Doç. Dr. Başaran Gençdoğan'la röportaj - Doç. Dr. Gençdoğan: "Bu çocukların tedavisinde ilaç kullanımı söz konusu ama küçük çocukların ilaç kullanması ve oluşturacağı sıkıntılar henüz bilinmiş değil. Dünyada bir ilaç var o kullandırılıyor.
 • 12:51 Çocuklarda Dikkat Eksikliğine Karşı "Mahjong" Çin kökenli dikkat ve zeka oyunu "mahjong"un çocuklarda yaygın görülen hiperaktivite ve dikkat eksikliği sorununun çözümüne katkı sağladığı bildirildi.
 • 10:29 Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu Erzurum, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Yakup Göktaş tarafından Atatürk heykeli önündeki 1400 metrekarelik havuzda, buz üzerine yapılan Türk bayrağı, selfie çekmek isteyenlerle dolup taşıyor.
 • 07:07 Erzurum- Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu Erzurum- Ay Yıldızlı Havuzda Selfie Yoğunluğu Erzurum, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Yakup Göktaş tarafından Atatürk heykeli önündeki 1400 metrekarelik havuzdaki buz üzerine yapılan Türk bayrağı selfie çekmek isteyenlerle dolup taşıyor.