SON DAKİKA KAZIM KARABEKİR HABERLERİ

Son Dakika Kazım Karabekir Haberleri


KAZIM KARABEKİR

Musa Kazım kARABEKİR 1882 yılında İstanbul'da doğdu. Mehmed Emin Paşa'nın oğludur. İlköğrenimini İstanbul, Van, Harput ve Mekke'de tamamladıktan sonra, 1896'da İstanbul Fatih Askeri Rüştiyesi'ni, 1899'da Kuleli Askeri İdadisi'ni, 1902'de Harbiye Mektebi'ni ve 1905'te de Erkân-ı Harbiye Mektebi'ni... Devamı

14:38
Doğalgaz Sorununa Başkan Çelik El Attı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 6 mahalle muhtarıyla birlikte Manisagaz Bölge Müdürü İbrahim Başaran’ı ziyaret etti.
Doğalgaz Sorununa Başkan Çelik El Attı
13:02
Kazım Karabekir Paşa Kars'ta Anıldı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, vefatının 67. yıl dönümünde Kars’ta düzenlenen etkinliklerle anıldı.
Kazım Karabekir Paşa Kars'ta Anıldı
12:16
Kazım Karabekir Paşa'ya Vefa Kombassan Vakfı’nın kültür hizmeti olarak hazırladığı “Kazım Karabekir Paşa’ya Vefa” prestij kitabının tanıtımı ve anma programı, Kazım Karabekir Paşa’nın Vefatının 67. Yıldönümü münasebetiyle 27 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek.
Kazım Karabekir Paşa'ya Vefa
11:17
Kazım Karabekir Paşanın Vefatının 67. Yıl Dönümü AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Kazım Karabekir Paşa'nın vefatının 67. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kazım Karabekir Paşanın Vefatının 67. Yıl Dönümü
11:19
Kazım Karabekir Paşa, Ölümünün 67. Yılında Anılacak Kurtuluş Savaşı'nın önde gelen komutanlarından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli rol oynayan Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa ölümünün 67. yılında doğum yeri olan Kazımkarabekir ilçesinde anılacak.
16:43
Mardin'de Belediyeden, Dedaş'a Kaçak Bina Misillemesi (2) Midyat'ta BELEDİYE DEDAŞ BİNASINI MÜHÜRLEDİ Mardin'in Midyat İlçesi'nde Ak Partili Belediye Ruhsat Bürosu ile Zabıta Amirliği ekipleri, DEDAŞ'ın Bahçelievler Mahallesi Kazım Karabekir Caddes üzerindeki hizmet binasına bugün öğle saatlerinde baskın yaptı.
Mardin'de Belediyeden, Dedaş'a Kaçak Bina Misillemesi (2)
15:37
Timsal Karabekir Yıldıran: "Anadolu'da Ermenilere Ait Bir Tane Toplu Mezar Bulamazsınız" Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir Yıldıran, "Anadolu’da Türklere ait toplu mezarlar bulundu.
Timsal Karabekir Yıldıran: 'Anadolu'da Ermenilere Ait Bir Tane Toplu Mezar Bulamazsınız'
13:37
Erzurum Liseler Arası Voleybol İl Birinciliği Liseler arası erkekler voleybol il birinciliğinde, Erzurum Spor Lisesi şampiyon oldu.
09:40
Filede Şampiyonun Adı Değişmedi Erzurum'da düzenlenen liselerarası erkekler voleybol il birinciliğinde şampiyonluğun adresi değişmedi.
Filede Şampiyonun Adı Değişmedi
16:51
İzciler Çınarlıdere'ye Renk Kattı Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Bilgi Evlerinde İzcilik projesi kapsamında ilk açık hava etkinliği gerçekleştirildi.
İzciler Çınarlıdere'ye Renk Kattı
15:32
Voleybolda Bayanlarda Şampiyon Anadolu Lisesi Erzurum GHSİM ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liselerarası bayanlar voleybol il biriciliğini Rıfkı Salim Burçak Kız Anadolu Meslek Lisesi ve Teknik Lisesini 3-0 mağlup eden Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
Voleybolda Bayanlarda Şampiyon Anadolu Lisesi
10:15
Karaman'da Yapılan Okullar Judo Müsabakaları Sona Erdi Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün gerçekleştirdiği judo il birinciliği müsabakaları sona erdi.
Karaman'da Yapılan Okullar Judo Müsabakaları Sona Erdi
09:57
Başkan Tütüncü Muhtarlarla Toplantılarına Devam Ediyor Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ikinci döneminde başlattığı ve üçüncü turunu gerçekleştirdiği hizmet istişare toplantısı kapsamında DSİ su kanalının kuzeyindeki mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.
Başkan Tütüncü Muhtarlarla Toplantılarına Devam Ediyor
23:04
AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Ardahan İl Başkanlığına Yusuf Demirci seçildi.
AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi
17:18
Çağatay Kılıç - AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Terör nerede olursa olsun bütün dünya ortak şekilde karşı durmalıyız. 'Senin teröristin iyi, benim teröristim kötü' anlayışı olamaz. Herkes eşit bir şekilde aynı duruşu, şekli sergileyecek.
Çağatay Kılıç - AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi
16:07
AK Parti Ardahan 5. Olağan İl Kongresi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Terör nerede olursa olsun bütün dünya ortak şekilde karşı durmalıyız. 'Senin teröristin iyi, benim teröristim kötü' anlayışı olamaz. Herkes eşit bir şekilde aynı duruşu, şekli sergileyecek.
11:48
Anne Okulu Projesi Meyvelerini Veriyor Bilgi Evleri'nde devam eden "Değerler Eğitimi" çalışmalarına destek amacıyla başlatılan "Anne Okulu Projesi" meyvelerini vermeye başladı
09:09
Milli Eğitim Müdürü Aralık İlçesini Ziyaret Etti Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin Yücel, Iğdır'a bağlı Aralık ilçesindeki okulları ziyaret etti.
22:26
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy'un Acı Günü Kars'ın Sarıkamış ilçesi Belediye Başkanı Göksal Toksoy'un babası Cemal Toksoy (78) hayatını kaybetti.
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy'un Acı Günü
15:42
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy'un Acı Günü Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy’un babası Cemal Toksoy,(78) hayatını kaybetti.
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy'un Acı Günü
15:01
Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy'un Acı Günü Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy'un babası Cemal Toksoy hayatını kaybetti.
11:47
Ankara'da Elektrik Kesintisi Ankara'nın Sincan ilçesinde 13 Ocak Salı günü bakım ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle bazı mahalle ve sokaklarda elektrik kesintisi yapılacak.
11:46
Sincan'da Salı Günü 6 Saat Elektrik Kesintisi Başkent Elektrik, Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden olan Sincan’da 13 Ocak Salı günü 6 saat süreyle elektrik kesintisi yapılacağını açıkladı.
16:40
Kabataş-Mecidiyeköy Metrosu Start Alıyor Mecidiyeköy’ü Kabataş’a bağlayacak olan metro ihalesi Ocak ayı içerisinde gerçekleşecek.
Kabataş-Mecidiyeköy Metrosu Start Alıyor
16:05
Kabataş - Mecidikeköy Metrosu Start Alıyor 6,5 kilometrelik yeni hatla Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar birbirine metro ile bağlanmış olacak.
Kabataş - Mecidikeköy Metrosu Start Alıyor
16:04
Başkan Edebali Esnafı Dinledi Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vişne Caddesi esnafı ile bir araya geldi.
Başkan Edebali Esnafı Dinledi
15:04
Yıldırım'da Bir İlk Daha Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilk kez gerçekleştirilen 'Bölgesel Esnaf Buluşmaları' programında Vişne Caddesi esnafı ile bir araya geldi.
Yıldırım'da Bir İlk Daha
21:51
Mahkumlar Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü Mahkumlar "Sarıkamış şehitleri" için yürüdü- Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür Araştırma Genel Müdürü Sönmez: - "Bu süreç içerisinde yürüyüşe ilk kez denetimli serbestlik kapsamında olan gençlerimiz de katıldı.
Mahkumlar Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü
21:03
Mahkumlar "Sarıkamış Şehitleri" İçin Yürüdü Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür Araştırma Genel Müdürü Sönmez: "Bu süreç içerisinde yürüyüşe ilk kez denetimli serbestlik kapsamında olan gençlerimiz de katıldı.
13:40
Konya'da 90 Bin Sarıkamış Şehidi İçin Yürüdüler Türkiye’nin 81 ilinde, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde şehit olan 90 bin askeri anmak için düzenlenen yürüyüş Konya’da da yapıldı.
Konya'da 90 Bin Sarıkamış Şehidi İçin Yürüdüler
17:14
Kılıç: "Bu Millet İlelebet Yaşayacaktır" Sarıkamış şehitleri anılıyor- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Biraz evvel, kardan heykeller sergisini açarken havanın ne kadar soğuk olduğunu hissettiniz bu gündüz vakti.
Kılıç: 'Bu Millet İlelebet Yaşayacaktır'
16:17
Sarıkamış Şehitleri Anılıyor Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Biraz evvel, kardan heykeller sergisini açarken havanın ne kadar soğuk olduğunu hissettiniz bu gündüz vakti.
00:24
Sarıkamış Şehitleri" Anıldı Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği anma programında, Mevlit Kandili nedeniyle şehitler için Kuran ı Kerim okundu.
22:21
Kars'ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik ve Mevlit Kandili dolayısıyla mevlit programı düzenlendi.
Kars'ta Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı
22:07
Kars'ta Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şehit olan 90 bin asker için binlerce kişi soğuk hava altında meşale yakarak Şehitlik Anıtına yürüdü.
Kars'ta Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
21:35
Sarıkamış Şehitleri İçin Meşaleli Yürüyüş Kars Sarıkamış'ta şehit olan 90 bin asker için binlerce kişi soğuk hava altında meşale yakarak Şehitlik Anıtına yürüdü.
Sarıkamış Şehitleri İçin Meşaleli Yürüyüş
20:18
Kars'ta Sarıkamış Şehitleri ve Mevlit Kandili İçin Program Kars'ta Sarıkamış harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik ve Mevlit Kandili dolayısıyla program düzenlendi.
22:25
Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü Mekke'nin fethinin 1384. yıl dönümü- Erzurum'da düzenlenen etkinliklerle Mekke'nin fethinin 1384'üncü yıl dönümü kutlandı- AGD Erzurum Şube Başkanı Eşsiz: "Vicdanları karartacak boyutlara ulaşan, eğlence tutkunlarını reddettiğimizi göstermek üzere bir aradayız. Sömürüye dayanan zenginliği reddettiğimizi gösteriyoruz" Erzurum'da düzenlenen etkinliklerle Mekke'nin fethinin 1384'üncü yıl dönümü kutlandı.
Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü
21:03
Mekke'nin Fethinin 1384. Yıl Dönümü Erzurum'da düzenlenen etkinliklerle Mekke'nin fethinin 1384'üncü yıl dönümü kutlandı AGD Erzurum Şube Başkanı Eşsiz: "Vicdanları karartacak boyutlara ulaşan, eğlence tutkunlarını reddettiğimizi göstermek üzere bir aradayız. Sömürüye dayanan zenginliği reddettiğimizi gösteriyoruz"
18:07
Kocaeli'ndeki Yangında Hasar Gören 1,5 Asırlık Konak Restore Edilecek İzmit Mebusu Hafız Rüştü Efendi'ye ait Portakal Hafız Efendi Konağı'nın restorasyonu için 3 milyon liraya yakın kaynak ayrıldı.
13:12
Taşyürek: Sarıkamış Gerçeğini, Sansür Yüzünden Avrupa Basınından Öğrendik Tarihçi yazar Muzaffer Taşyürek 100. yılında Sarıkamış Harekatı'nın bilinmeyenlerine ışık tuttu.
Taşyürek: Sarıkamış Gerçeğini, Sansür Yüzünden Avrupa Basınından Öğrendik
17:02
Bakan Elvan, Ermenek Faciasında Ölen Madencinin Ailesini Ziyaret Etti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ak Parti Karaman İl Kongresi öncesi, 28 Ekim Salı günü Ermenek'te meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 23 yaşındaki İsa Gözbaşı'nın Atatürk Mahallesi'nde oturan öz annesi Hatice Tuncer ve babası Hasan Hüseyin Tuncer'i evinde ziyaret edip başsağlığı diledi.
Bakan Elvan, Ermenek Faciasında Ölen Madencinin Ailesini Ziyaret Etti
16:43
Bakan Elvan: Türk Kargo Gemisinde 8 Türk Personel Kurtarıldı (2) Bakan ELVAN, ERMENEK FACİASINDA ÖLEN MADENCİNİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Karaman il kongresi öncesi, 28 Ekim Salı günü Ermenek'te meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 23 yaşındaki İsa Gözbaşı'nın Atatürk Mahallesi'nde oturan öz annesi Hatice Tuncer ve babası Hasan Hüseyin Tuncer'i evinde ziyaret edip başsağlığı diledi.
Bakan Elvan: Türk Kargo Gemisinde 8 Türk Personel Kurtarıldı (2)
16:37
AK Parti Karaman 5. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: "17 25 Aralık'ta yolsuzlukla suçladılar.
15:25
Lütfi Elvan: "11 Türk Personelin 8'i Kurtarıldı" - "(Yunanistan'da feribottaki yangını) Başkonsolosluğumuzdan aldığımız bilgiye göre, şu anda 54 Türk yolcusu olduğu ifade ediliyor.
Lütfi Elvan: '11 Türk Personelin 8'i Kurtarıldı'
15:14
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da "(Yunanistan'da feribottaki yangın) Başkonsolosluğumuzdan aldığımız bilgiye göre, şu anda 54 Türk yolcu olduğu ifade ediliyor.
15:04
AK Parti Karaman 5. Olağan İl Kongresi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Bundan sonraki süreçte de Türkiye büyümeye, güçlenmeye devam edecek.
14:39
Bakan Elvan, AK Parti Karaman 5. Olağan İl Kongresine Katıldı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, milli iradeyi hakim kılmak için yola çıktıklarını belirterek, "Biz, o vesayet odaklarını yok etmek, artık millet üzerinde hiçbir vesayetin olmayacağını ilan etmek için yola çıktık. Güçlü ve büyük Türkiye için yola çıktık. Üstte gök kubbe göçmedikçe altta yer yarılmadıkça biz bu kutlu davaya ve yeni Türkiye’nin inşasına devam edeceğiz ve kimse bizi engelleyemeyecek” dedi.
Bakan Elvan, AK Parti Karaman 5. Olağan İl Kongresine Katıldı
15:27
Erciş'te 'Sürü Yönetimi Elamanı Benim' Projesi Van’ın Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ projesi kapsamında kurs düzenlendi.
Erciş'te 'Sürü Yönetimi Elamanı Benim' Projesi
16:58
Sarıyer'de Çocuk Hakları Festivali Haber: İstanbul DHA Sarıyer'de, çocuk haklarını koruyan ve savunan bir yaşam kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen "Çocuk Hakları Festivali" başladı.
Sarıyer'de Çocuk Hakları Festivali
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 11:13:37. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KAZIM KARABEKİR HABERLERİ
[Hata Bildir]