09:4500
SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

   

  Gündem Özetine Ek

  Gündem Özetine Ek

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'yi kabul edecek, AK Parti MYK Toplantısı'na katılacak. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Alper Tekdemir İfade Verdi

  Hakkında yakalama kararı bulunan sanık Alper Tekdemir, davayı gören Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesine ifade verdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yarhisar Müze Gemisi'nin 8'inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

  Türkiye'nin karaya yerleştirilmiş ikinci su üstü savaş gemi müzesi olan Yarhisar Müze Gemisi'nin 8'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Anastasiadis, Taburcu Oldu

  Anastasiadis, Taburcu Oldu

  Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Brüksel’de geçirdiği rahatsızlığın ardından Güney Kıbrıs’a dönüşünde dün kontrol için gittiği hastaneden bu sabah taburcu edildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kayseri Smmm Odası Başkanı Suat Özsoy, Iv. Uluslararası Türk Coğrafyası Ufrs Sempozyumu'na Panelist...

  Kayseri Smmm Odası Başkanı Suat Özsoy, Iv. Uluslararası Türk Coğrafyası Ufrs Sempozyumu'na Panelist...

  MUMEYEK Vakfı ve Çatalca Belediyesi paydaşlığında düzenlenen IV. Uluslararası Türk Coğrafyası UFRS Sempozyumu, 18-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Çatalca’da gerçekleştirildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aa Muhabirinin Koleksiyonu Sergilenecek

  Anadolu Ajansı muhabiri Hüseyin Kanber'in 15 yıl boyunca müzayadelere katılarak topladığı ve aralarında Osmanlı'nın ilk şirketine ait hisse senedi ile Necmettin Erbakan, Deniz Baykal ve Turgut Özal imzalı hisse senetleri ile tahvillerin bulunduğu 120 orijinal belge, açılacak sergide meraklıları ile buluşacak Sultan 2. Abdülhamit'in çocukları ve torunları tarafından Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan bir şirkete ait hisse senedi de ilk kez bu sergide kamoyuyla paylaşılacak. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Komşu Ülkelerin İşitme Sorununu Türk Firması Çözecek

  Si-Ser İşitme Merkezleri Kosova ve Bosna Hersek’te 20 mağaza açacak. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Rumların AB'ye 42 Milyon Euro Ödemesi Gerekiyor

  Rumların AB'ye 42 Milyon Euro Ödemesi Gerekiyor

  Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Avrupa Birliği’ne (AB) 42 milyon Euro ödemesi talep edildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Güney Kıbrıs, AB'de Fakirlik Tehlikesi Olan 8. Ülke

  Güney Kıbrıs’ın, Avrupa Birliği'nde (AB) fakirlik veya toplumsal dışlanma tehlikesindeki nüfus oranı en yüksek ülkeler arasında bulunduğu bildirildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ağustos Ayı LPG Piyasası Sektör Raporu

  LPG üretimi ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 5,7 artarak 66 bin 346 tona ulaştı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Cumhuriyet, 29 Ekim'de Mecliste ''Yaşasın'' sesleriyle kabul edildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakan'a Cam Ustasından Fenerbahçe Anahtarlığı

  Bakan'a Cam Ustasından Fenerbahçe Anahtarlığı

  Pazar gününü Uşak’ta geçiren Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, kent için önemli olan “Cumhuriyetin Aydınlığında Sanat Festivali”nin açılışını gerçekleştirdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Ecb, "Stres Testi" Sonuçlarını Açıkladı

  Avrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa bankalarının "aktif kalitesinin" inceleme ve bankalara ilişkin "stres testi"ni kapsayan kapsamlı değerlendirmesini açıkladı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Gençer, 'Giritlilerin Ayvalık'ın Temelinde Büyük İzi Var'

  Gençer, "Giritlilerin Ayvalık'ın Temelinde Büyük İzi Var"

  Ayvalık Giritliler Derneği tarafından düzenlenen, ‘Ada Vatan Girit’ isimli etkinliğin açılışında konuşan başkan Rahmi Gençer, “Girit’ten mübadele ile gelen büyüklerimiz, tüm kültürlerini Ayvalık’ımıza birer kültür mirası olarak bırakmışlar ve bu kültür yeni nesillerce yoğrularak bu günlere gelmiştir” dedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Eide, Kasım'ın İlk Haftası Ankara ve Atina'da Temaslarda Bulunacak

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri'nin Özel Kıbrıs Danışmanı Espen Barth Eide, Kasım'ın ilk haftasında Ankara ve Atina'da bazı temaslarda bulunacak. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  İsveç Bankaları, AB Stres Testini Geçti

  İsveç Bankaları, AB Stres Testini Geçti

  Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin bankacılık sistemi, dayanıklılık ve yeterlilik testine tâbi tutuldu. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Avrupa'da 25 Banka Sınıfta Kaldı

  Avrupa'da 25 Banka Sınıfta Kaldı

  Avrupa Merkez Bankası'nın ekonomik krizlere dayanıklılığı ölçmek için yaptığı stres testini 130 Avrupa bankasından 25'i geçemedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Sınırın Suriye Tarafından Askere Ateş Açıldı

  Sınırın Suriye Tarafından Askere Ateş Açıldı

  Güvenlik güçleri, sınırın Suriye tarafından açılan ateşe misliyle karşılık verdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Rum Sözcüsü: Müzakerelerin Yeniden Başlaması Zor

  Rum Yönetimi Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Türkiye’nin, yayımladığı seyrü sefer haritası Navtex’in sona eriş tarihi olan 30 Aralık’a kadar Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini sürdürmesi halinde, Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasının uzak ihtimal olacağını söyledi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Fransız Büyükelçi: Türkiye ile Güney Kıbrıs Arasındaki Gerginlik Son Bulmalı

  Fransa’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Jean-Luc Florent, ülkesinin Güney Kıbrıs’ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) egemenlik haklarını tanıdığına dikkat çekerek Güney Kıbrıs ile Türkiye arasında şu anda mevcut olan büyük gerilimin sona ermesi gerektiğini belirtti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başbakan Davutoğlu, Kahramanmaraş'ta

  Davutoğlu : (3) "Kimse devletin meşru güvenlik güçleriyle teröristleri aynı zeminde, düzlemde göremez. 'Şurada teröristlere dönük bir operasyonda 3 terörist öldürüldü diye misilleme' gibi bir mantığı kabul etmemiz mümkün değildir" "Dün yapılan saldırı ile ilgili olarak İçişleri Bakanımızla, Genelkurmay Başkanımızla ve Valimiz ile görüştüm. Her birisine de aynı talimatı verdim. Bu, haince eylemi gerçekleştirenler takip edilecekler, gerekli her türlü çalışma yapılacak ve mutlaka hak ettikleri (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başkan Pekdaş: 'Alsancak'ı Korumak Hepimizin Görevi'

  Başkan Pekdaş: "Alsancak'ı Korumak Hepimizin Görevi"

  Seçildiği günden itibaren halkın taleplerini yerinde dinleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’in iş, eğlence ve alışveriş merkezi konumundaki Alsancak’ta yaşayan vatandaşlarla biraraya geldi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

 

  Rum Bakan: Tehdit Altındayken Müzakere Etmeyeceğiz

  Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, tehdit altındayken müzakere etmeyeceklerini iddia etti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Rumlar, İtibarını Zedelemeden Müzakerelere Dönüş Yolu Arıyor

  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in uluslararası alanda ve Rum iç cephesinde itibarını zedelemeden Kıbrıs müzakerelerine geri dönmek için yol aramakta olduğu bildirildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Türkiye Yol-İş Sendikası 1 No’lu Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Çelik, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Karabağ, Bursa'da Konuşuldu

  Karabağ, Bursa'da Konuşuldu

  Ermenistan'ın işgali altındaki Karabağ, Bursa'da düzenlenen panelle masaya yatırıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu, Hakkari'de Şehit Edilen Askerler İçin Başsağlığı Diledi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da devam eden yöresel ürünler fuarı ziyaret sonrasında Hakkari Yüksekova’da şehit edilen 3 asker için başsağlığında bulundu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu: Böyle Bir Tablo Türkiye'ye Yakışmıyor

  Kılıçdaroğlu: Böyle Bir Tablo Türkiye'ye Yakışmıyor

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin, "Son derece üzüntülüyüm. Böyle bir tablo Türkiye'ye yakışmıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da

  Kılıçdaroğlu: "(Hakkari'deki silahlı saldırı ve Afyonkarahisar'daki kaza) Bugün iki üzücü olay, gerçekten bizi yürekten sarstı" "Böyle bir tablo, Türkiye’ye yakışmıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Azerbaycan Milletvekili Sabir Rüstemhanlı: 'Ermeni Soykırımı Yalandır'

  Azerbaycan Milletvekili Sabir Rüstemhanlı: "Ermeni Soykırımı Yalandır"

  Bursa'da konuşan Azerbaycan Milletvekili, Halk Şairi Sabir Rüstemhanlı, Ermeni soykırımı iddiası ile ilgili değerlendirmede bulunarak, "Ermeni soykırımı yalandır. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan 'Şehit' Yorumu

  Kılıçdaroğlu'ndan 'Şehit' Yorumu

  Antalya’da yöresel ürünler fuarını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hediye yağmuruna tutuldu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "(Çözüm süreci) Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok. Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir" "Hükümet olarak çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz ama bu süreç başarılı olmasın diye içeriden dışarıdan çok uğraşanlar var, onlara da fırsat vermeyeceğiz. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Anastasiadis Masaya Dönmezse Herkes Kendi Yoluna"

  KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Rum lider Anastasiadis'in koşulsuz olarak masaya dönmesi gerektiğini aksi takdirde herkesin kendi yoluna gitmesinin gündeme geleceğini söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği’nin ekonomik bakımdan 10 yıl öncesine göre üyesi olan ülkelerine refah dağıtan, ülkelerine çok büyük imkanlar sağlayan kurum olmaktan çıkmış vaziyette olduğunu ifade ederek, "İflas eşiğinde olan bazı üye ülkelerine de çok fazla katkı sağlayamadı" dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  'Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor'

  "Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Son kavgalar, kargaşalar, dışarıdan, içeriden bir sürü hesaplar, tuzaklar, çok olan Türkiye'nin önüne geçmek için." dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır Açıklaması

  "AB zirvesi önemli bir toplantıydı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Yerel yönetimlerde ekonominin yansıması, ekonominin işlerlik kazanması, yoksulluğun giderilmesi gibi önemli işlevler yerel yönetimin öncelikli hedefleri arasındadır” dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM iş birliği ile düzenlenen Türkiye-İran Van Forumun ikinci gününde iki oturumla devam etti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kocaeli'de 'Su Yönetimi' Eğitimi Programı Yapılacak

  Kocaeli'de 'Su Yönetimi' Eğitimi Programı Yapılacak

  Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Kocaeli'de 'Su Eğitimi' eğitim programının yapılmasına karar verildi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Brüksel'deki Toplantıya İki Başbakanın Kıyafeti Damga Vurdu

  Brüksel'deki Toplantıya İki Başbakanın Kıyafeti Damga Vurdu

  Brüksel'deki Avrupa Birliği toplantısına Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt'in giydiği kıyafetler damga vurdu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Alaköprü Konutlarının Kurası 28 Ekim'de Çekilecek

  Alaköprü Konutlarının Kurası 28 Ekim'de Çekilecek

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce'nin talimatıyla Anamur'da gerçekleştirilen Alaköprü Barajı iskan çalışmaları kapsamında, hak sahipleri için noter nezaretinde kura çekimi yapılacak. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hamsi İhracatı Sezona Hızlı Başladı

  Hamsi İhracatı Sezona Hızlı Başladı

  Türkiye'de 1 Eylül'de başlayan su ürünleri avlanma sezonundan bugüne kadar, 227 ton karşılığı 1 milyon 154 bin dolar tutarında hamsi ihracatı gerçekleştirildi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Feshane'de 2. Günü Resmi Açılışla Devam Ediyor.

  Etkinlikleri Resmi Açılışı Resmi açılışı 24.10.2014 Cuma saat 15.oo'te yapıldı KKTC-Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve bakanlarının da katılımıyla yapıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yörex Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  Yöresel Ürünler Fuarı'nda açtığı standları, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da gezdi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  YÖREX Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  YÖREX Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  Yörelerin adıyla anılan tarım, gıda, sanayi ürünleri ve el sanatlarının tanıtılması için düzenlenen YÖREX Fuarına Aydın, Denizli ve Muğla illeri damgasını vurdu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yunanistan Başbakanı Samaras Açıklaması

  Yunanistan Başbakanı Samaras Açıklaması

  "AB Zirvesi sonuç bildirgesindeki Türkiye ile ilgili ifadeler, Yunanistan’ın ve Kıbrıs’ın (Rum kesimi) ortak milli stratejisini güçlendirdi" "Ekonomide normalliğe dönüş başladı" "Yunanistan’ın enerji çabaları Avrupa’nın bütünü için kucaklaması gereken yaşamsal bir ihtiyaç" (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bm, Kıbrıs'ta Tarafları Tekrar Müzakereye Çağırdı

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Kıbrıslı Rumlar tarafından askıya alınan müzakerelerin tekrar başlaması için çağrıda bulundu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 09:45:17. #1.13#