SON DAKİKA KİLİS HABERLERİ

Son Dakika Kilis Haberleri

 • 22:37Kilis Valiliğinden Suriyeli Yetimlere İftarKilis Valiliğinden Suriyeli Yetimlere İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yemeği öncesi Suriyeli yetim çocuklar ve yakınlarının görüntüsü- Suriyeli ailelerden genel ve detay görüntüler- Ezan sesi ile birlikte genel görüntü Kilis Valiliğinden Suriyeli yetimlere iftar- Öncüpınar, Elbeyli ve şehir merkezinde barınan Suriyeli çocuklara ve yakınlarına iftar verildi Kilis Valiliği tarafından Öncüpınar, Elbeyli ve şehir merkezinde barınan Suriyeli çocuklara ve yakınlarına iftar verildi.
 • 17:38Zaman Gazetesi Muhabiri, Görüntüler Silindikten Sonra Serbest BırakıldıZaman Gazetesi Muhabiri, Görüntüler Silindikten Sonra Serbest BırakıldıSuriye sınırındaki Kilis'e askeri araç sevkiyatını ve sınırdaki gelişmeleri takip ettiği sırada gözaltına alınan Zaman Gazetesi Muhabiri İlhan Çulha, çektiği görüntüler silindikten ve bir daha sınırdan görüntü ve haber yapmayacağını belirten bir tebligatname imzalatılarak serbest bırakıldı.
 • 15:28Kilis'te Işid Üyesi YakalandıSuriye'den yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen IŞİD üyesi 1 kişi, Kilis'te güvenlik güçlerince yakalanarak gözaltına alındı.
 • 14:51Sınırdaki Hareketliliği Takip Eden Zaman Muhabiri Gözaltına AlındıSuriye sınırındaki Kilis'e askeri araç sevkiyatını ve sınırdaki gelişmeleri takip eden Zaman Gazetesi Muhabiri İlhan Çulha gözaltına alındı.
 • 14:50Suriye Sınırına Obüs ve ZPT SevkiyatıSuriye Sınırına Obüs ve ZPT SevkiyatıGaziantep'te konuşlu 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan Kilis'in Suriye sınırına 32 obüs topu ile 20 zırhlı personel taşıyıcı araç (ZPT) sevkiyatı yapıldı.
 • 14:35Suriye Sınırına Tanklar GönderildiSuriye Sınırına Tanklar GönderildiKilis’e getirilen tank, zırhlı ve askeri araçlar, Suriye sınırının sıfır noktasına gönderildi.
 • 13:58Suriye Sınırına Askeri Sevkiyat YapıldıKilis'in karşısında bulunan Halep'in Azez ilçesinde yaşanan çatışmaların artmasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeye askeri araç sevkiyatı başlattı.
 • 12:09Kilis'te Terör Örgütü Deaş Mensubu YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, Kilis’te terör örgütü DEAŞ mensubu bir kişinin yakalandığını açıkladı.
 • 11:28Suriye Sınırına Askeri SevkiyatSuriye Sınırına Askeri SevkiyatGaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan hareket eden 32 tank, Kilis'in Elbeyli ilçesinde belirlenen noktalara konuşlandırılacak.
 • 16:56Trafik Kazaları Mobese'deTrafik Kazaları Mobese'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MOBESE kameralarına kaydolan görüntüler Kilis'te MOBESE kameralarına yansıyan trafik kazaları Kilis'te trafik kazalarından bazıları, Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameralarınca kaydedildi.
 • 11:54Kilis'te 39 Bin 950 Paket Kaçak Sigara Ele GeçtiKilis'te jandarma ekiplerince yapılan çalışmalarda gümrük kaçağı 39 bin 950 paket sigara ele geçirildi.
 • 10:08Ülkesine Dönen Suriyelilerin Sayısı AzaldıÜlkesine Dönen Suriyelilerin Sayısı AzaldıKilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı azaldı.
 • 18:54Sınırda Anızlar Yandı, Mayınlar PatladıSınırda Anızlar Yandı, Mayınlar PatladıIŞİD ile muhalif gruplar arasında çatışmaların sürdüğü Kilis sınırındaki anızlar ateşe veriliince sınır hattında bulunan mayınların infilak etti.
 • 16:24Suriye'de Muhalif Gruplar Işid'le ÇatışıyorSuriye'de Muhalif Gruplar Işid'le ÇatışıyorKilis’in karşısında bulunan Suriye’nin köylerinde, IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar aralıklarla sürerken, patlama sesleri Kilis’ten duyuluyor.
 • 11:56Kilis'in Suriye Sınırındaki Sessizlik Top Sesleriyle BozulduKilis'in Suriye Sınırındaki Sessizlik Top Sesleriyle BozulduKilis'in Suriye sınırında bulunan Azez İlçesi'nde bir haftadır süren sessizlik, top sesleriyle bozuldu. Asker, seslerin yükselmesinden sonra alarma geçti.
 • 09:08Eski Bakan Bozdağ: Eski Bakan Bozdağ: "Bütün Şeytanlar Bir Araya Gelse, Işid Gibi Projeyi Ancak Hayata Geçirebilir"Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bütün şeytanlar bir araya gelse, IŞİD gibi projeyi ancak hayata geçirebilir” dedi.
 • 16:52Genelkurmay: 12 IŞİD Mensubu YakalandıGenelkurmay: 12 IŞİD Mensubu YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, IŞİD terör örgütü mensubu 5'i çocuk 12 kişinin yakalandığını açıkladı.
 • 16:07Genelkurmaydan "Önemli Yurtiçi Olaylar"Genelkurmay Başkanlığı, Kilis'in Elbeyli ilçesinde DAEŞ terör örgütü mensubu 5'i çocuk 12 kişinin yakalandığını bildirdi.
 • 14:58Kilis'te 12 Işid'li YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, Kilis’in Elbeyli ilçesinde IŞİD mensubu beşi çocuk 12 kişinin yakalandığını açıkladı.
 • 09:38Ülkelerine Dönen Suriyeli Sayısı AzaldıÜlkelerine Dönen Suriyeli Sayısı AzaldıPasaportu olan Suriyeliler’in, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine dönüşleri sürerken, sayıları azaldı.
 • 18:36Suriye'ye 2 Tır Yardım GönderildiSuriye'ye 2 Tır Yardım GönderildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yardım malzemelerinden genel ve detay görüntü- Öncüpınar Gümrük Sahası'nda bulunan tırların yardımları boşaltırken görüntüsü- Tırların genel ve detay görüntüsü- Kilis Valisi Süleyman Tapsız'ın konuşmaları Suriye'ye 2 tır yardım gönderildi- Kilis Valiliği öncülüğünde sivil toplum kuruluşları tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi Kilis Valiliği öncülüğünde sivil toplum örgütleri tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi, törenin ardından Suriye'ye gönderildi.
 • 17:39Suriye'ye 2 Tır, Gıda ve Temel İhtiyaç Malzemesi GönderildiSuriye'ye 2 Tır, Gıda ve Temel İhtiyaç Malzemesi GönderildiKilisli sivil toplum örgütleri tarafından Suriye’ye 950 gıda paketi, 950 koli hijyen paketi ile 1 ton içme suyu gönderildi.
 • 11:29Kilis'te Kaçak Sigaraya 3 GözaltıKilis'te, jandarma ekiplerince yürütülen çalışmalarda 20 bin 860 paket kaçak sigara ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.
 • 18:34Suriyeli Gençlerin Üniversite Hayali Suriyeli Gençlerin Üniversite Hayali "Türkçe Dil Okulu" ile Gerçekleşiyor- Elbeyli Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli gençler- Türkçe Dil Okulu - Elbeyli Konaklama Tesislerinden genel ve detay görüntüler- Türkçe Dil Okulu'na giden Suriyelilerin görüntüsü- Öğretmen eşliğinde eğitim gören Suriyelilerin genel ve detay görüntüsü- Suriyeli öğrenci Faris Nephan ile röportaj- Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz ile röportaj "Türkçe Dil Okulu" ile hayalleri gerçekleşiyor- Suriyeli gençler, Kilis Elbeyli Konaklama Tesisleri'nde kurulan okul sayesinde üniversiteye gitme veya kesintiye uğrayan eğitim hayatlarını devam ettirme imkanı buluyor- Kilis Vali Yardımcısı Yılmaz: "Yaklaşık 6 aylık dil eğitiminin ardından başarılı olan Suriyeli gençler sınava girmeye hak kazanıyor" Kilis'teki Elbeyli Konaklama Tesisleri'nde barınan Suriyeli gençler, kurulan Türkçe Dil Okulu sayesinde üniversiteye gitme veya kesintiye uğrayan eğitim hayatlarını sürdürme imkanı buluyor.
 • 11:42Suriye Sınırında Doğu Türkistanlı YakalandıKilis'in Elbeyli İlçesi'nde, jandarma ekipleri Suriye'den kaçak yollarla Türkiye'ye geçen Doğu Türkistan uyruklu kişiyi gözaltına aldı.
 • 11:39Suriye Sınırında 41 Bin 680 Kaçak Sigara Ele GeçirildiKilis'te, devriye görevi yapan jandarma, Suriye sınırına bırakılmış çuvallarda 41 bin 680 paket kaçak sigara ele geçirdi.
 • 11:08Kilis'te Minibüsle Taksi Çarpıştı: 1 Ölü, 1 YaralıKilis'te Minibüsle Taksi Çarpıştı: 1 Ölü, 1 YaralıKilis-İslahiye karayolunda minibüsle taksinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 19:23Kilis'te Suriyelilere İftar YemeğiKilis'te Suriyelilere İftar YemeğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Suriyeliler yemek yardımı yapılırken genel ve detay görüntü- Yemeklerin genel ve detay görüntüsü- Hicret Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Osman Gezgin ile röportaj- Genel ve detay görüntüler Kilis'te Suriyelilere iftar yemeği- İyi-Der ile Hicret Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde hazırlanan yemekler, Suriyeli kadınlar ile yetim çocuklara dağıtıldı Kilis'te İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İyi-Der) ile Hicret Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde hazırlanan iftar yemeği, kendi imkanlarıyla barınan Suriyeli kadınlar ile yetim çocuklara dağıtıldı.
 • 11:36Emekli Başkomiser Kendini Müziğe AdadıEmekli Başkomiser Kendini Müziğe AdadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Müzik atölyesinden genel ve detay görüntüler-Bağlama çalan gençlerin genel ve detay görüntüsü-Emekli başkomiserin müzik aletlerini yaparken görüntüsü-Emekli başkomiser Tahsin Kaygısızel ve Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencisi Muhammed Furkan Dilber ile röportaj -Genel ve detay görüntüler Emekli başkomiser kendini müziğe adadı- Kilis'te yaşayan emekli başkomiser Tahsin Kaygısızel, kurduğu müzik atölyesinde çocuklara ve gençlere müzik aletlerinin hem yapımını hem de çalmasını ücretsiz olarak öğretiyor- Kaygısızel: - "Şu anda 17 öğrencim çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak görev yapıyor" KEMAL KARAGÖZ - Kilis'te yaşayan emekli başkomiser Tahsin Kaygısızel (62), müzik atölyesinde çocuk ve gençlere çeşitli müzik aletlerinin hem yapımını hem de çalmasını ücretsiz olarak öğretiyor.
 • 11:15Kilis'te 40 Bin Paket Kaçak Sigaraya 11 GözaltıKilis'te, jandarma tarafından yapılan çalışmalarda 40 bin 890 paket kaçak sigara ele geçirildi, 11 kişi gözaltına alındı.
 • 10:3440 Bin 890 Paket Kaçak Sigara Yakalandı40 Bin 890 Paket Kaçak Sigara YakalandıKilis’te jandarma ve hudut birlikleri tarafından düzenlenen 6 ayrı operasyonda toplam 40 bin 890 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 01:32Kilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015. Kilis imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Kilis ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 18:25Kilis- Suriye'den Yine Dumanlar YükseliyorKilis- Suriye'den Yine Dumanlar Yükseliyorİç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda çatışmayı sürdürüyor.
 • 17:46Suriye'den Yine Dumanlar YükseliyorSuriye'den Yine Dumanlar Yükseliyorİç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda çatışmayı sürdürüyor.
 • 11:23Kilis Sınırında Çatışmalar SürüyorKilis Sınırında Çatışmalar SürüyorKilis sınırında çatışmalar sürüyor İÇ karışıklığın sürdüğü Suriye'de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda zaman zaman çatışmayı sürdürüyor.
 • 10:50Kilis Sınırında Çatışmalar SürüyorKilis Sınırında Çatışmalar Sürüyorİç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda zaman zaman çatışmayı sürdürüyor.
 • 09:23Feke Kalesi ve Kara Kilise Restorasyonu TamamlanıyorFeke Kalesi ve Kara Kilise Restorasyonu TamamlanıyorAdana’nın Feke ilçesinde bulunan Kara Kilise ve kalenin restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.
 • 01:32Kilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015. Kilis imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Kilis ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 16:51Rus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna Edemedi(2)Rus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna Edemedi(2)Böyle GÖRÜNTÜLENMİŞTİ IŞİD'e katılmak için geldiği Türkiye'de Kilis'in Suriye sınırında 5 Haziran günü Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandıktan sonra sınır dışı edilmek üzere 3 yaşındaki oğlu Mansur Vataev ile birlikte Batman'a gönderilen Alsu Akmetshına Vataev, 6 Haziran günü polis minibüsünden indirilirken, görüntülenmişti.
 • 16:42Batman - Rus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna EdemediBatman - Rus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna EdemediRus anne IŞİD'e katılmak isterken yakalanan kızını geri götürmeye ikna edemedi IRAK Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne katılmak için geldiği Kilis'in Suriye sınırında beraberindeki 3 yaşındaki oğluyla yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Batman'a gönderilen Rusya vatandaşı 32 yaşındaki Alsu Akmetshına Vataev'in annesi Tenzile Akmetshına, kızını almak için Batman'da geldi.
 • 15:39Rus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna EdemediRus Anne Işid'e Katılmak İsterken Yakalanan Kızını Geri Götürmeye İkna EdemediIrak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne katılmak için geldiği Kilis'in Suriye sınırında beraberindeki 3 yaşındaki oğluyla yakalanarak sınır dışı edilmek üzere Batman'a gönderilen Rusya vatandaşı 32 yaşındaki Alsu Akmetshına Vataev'in annesi Tenzile Akmetshına, kızını almak için Batman'da geldi.
 • 11:21Kilis Sınırında Işid ile Muhalif Gruplar Aralıklarla ÇatışıyorKilis Sınırında Işid ile Muhalif Gruplar Aralıklarla Çatışıyorİç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, IŞİD ile muhalif gruplar, Kilis sınırına yakın noktalarda zaman zaman çatışmayı sürdürüyor.
 • 11:05Kilis'te Polis Tır Dorsesinde 122 Bin 700 Sigara Ele GeçirdiKilis'te Polis Tır Dorsesinde 122 Bin 700 Sigara Ele GeçirdiKilis'te polis, şüphelenerek durdurduğu tırın dorsesinde yaptığı aramada 122 bin 700 paket kaçak sigara ele geçirdi.
 • 10:09Kilis'te Polis 122 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirdiKilis'te Polis 122 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirdiKilis'te polis, bir çekicide yaptığı aramada 122 bin 700 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.
 • 09:28Ne Adana ne Urfa! Şimdi Moda Ne Adana ne Urfa! Şimdi Moda "Dondurma Kebabı"Kilisli dondurma ustası Mehmet Yılmaz Ayoğlu, kendi imal ettiği dondurmayı kebap şişine sapladıktan sonra ateşte pişirerek müşteriye servis ediyor.
 • 22:45Üniversite Öğrencilerinden Suriyeli Yetimlere İftarÜniversite Öğrencilerinden Suriyeli Yetimlere İftarKilis 7 Aralık Üniversitesinde eğitim gören 20 öğrenci, aralarında topladıkları paralarla Suriyeli yetim çocuklar ve yakınlarına iftar yemeği verdi.
 • 11:24Kilis'te Jandarma 18 Bin 900 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirdiKilis'te jandarma, yaptığı çalışmalarda gümrük kaçağı 18 bin 900 paket sigara ele geçirdi.
 • 03:49Çadır ve Konteyner Kentlerde İlk TeravihÇadır ve Konteyner Kentlerde İlk TeravihÜlkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler, ilk teravih namazlarını Malatya, Şanlıurfa ve Kilis'te sığındıkları çadır ve konteyner kentlerdeki cami ve mescitlerde kıldı.
 • 01:33Kilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriKilis Ramazan imsakiyesi 2015. Kilis imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Kilis ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 20:36Kilis'te 4 Işid Militanı YakalandıSuriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 4 IŞİD militanı Kilis sınırında güvenlik güçleri tarafından yakalandı.