SON DAKİKA KIRGIZİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kırgızistan Haberleri

 • 14:57 Sahada dostluk ve kardeşlik rüzgârları esti Sahada dostluk ve kardeşlik rüzgârları esti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenci Birimi'nin organize ettiği Kocaeli Dünya Kupası maçları dostluk ve kardeşlik havasında başladı.
 • 11:22 Türk Milli Takımı Şampiyon Oldu Türk Milli Takımı Şampiyon Oldu Kağıthane Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği 12. Uluslararası Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası sona erdi.
 • 10:05 Çankırı Belediyesi Festival Proğramını İptal Etti Çankırı Belediyesi ile TÜRKSOY iş birliği ile 5 Mayıs’ta yapılması planlanan ’Türk Dünyası İşaret Dili Festivali’nin salon programını terör olayları sebebiyle iptal edildi.
 • 08:27 Mücevher ihracatı açığı kapatıyor, ihracat uzaklarda artıyor 2016 yılına yüzde 40 düşüşle başlayan mücevher ihracatı 4 ayda gösterdiği performans ile açığın büyük kısmını kapattı.
 • 07:51 Kapalıçarşı'daki Kuyumcu Rus Ambargosunu Deldi Kapalıçarşı'daki Kuyumcu Rus Ambargosunu Deldi Kuyumcular, Rus ambargosunu delmek için Ermenistan'da atölyeler kurup orada üretim yapmaya başladı. Kuyum atölyeleri bu ülkeye, ucuz işgücü ve ünlü ustalar da çekiyor.
 • 23:56 Tika'dan Ahıska Türklerinin Vatan Ziyaretine Destek Tika'dan Ahıska Türklerinin Vatan Ziyaretine Destek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Uğurlama programı -TİKA Bişkek Program Koordinatörü Evren'in konuşması -Heyetten detay -Dua edilmesi -Toplu fotoğraf çektirilmesi TİKA'dan Ahıska Türklerinin vatan ziyaretine destek TİKA Bişkek Program Koordinatörü Rutbil: "Bu gezi yıllardır vatanını göremeyen dedelerimize bir hediyedir" Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde dünyaya gelen ve 14 Kasım 1944 yılındaki sürgünden sonra bu toprakları bir daha göremeyen heyete ata topraklarını ziyaret desteğinde bulundu.
 • 23:04 Tika'dan Ahıska Türklerinin Vatan Ziyaretine Destek Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde dünyaya gelen ve 14 Kasım 1944 yılındaki sürgünden sonra bu toprakları bir daha göremeyen heyete ata topraklarını ziyaret desteğinde bulundu.
 • 19:07 Bdt Ülkelerinde Sanayi ve Yatırım Geriledi Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde, yılın ilk iki ayında sanayi üretimi ve taşımacılık hacminde azalma görüldüğü bildirildi.
 • 17:18 Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin Salon Programı İptal Edildi Çankırı Belediyesi ve TÜRKSOY iş birliği ile 5 Mayıs Perşembe günü yapılması planlanan 'Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı terör olayları sebebiyle iptal edildi.
 • 17:16 İş Kazasında 2 Kişi Yaralandı İş Kazasında 2 Kişi Yaralandı Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen iki ayrı iş kazasında iki kişi yaralandı.
 • 16:54 Öğrencilerin Projeleri MEF'de Yarıştı 10-13 Mayıs tarihleri arasında 25.'si gerçekleştirilecek olan yarışmaya yurt içinden 476 ve yurt dışından 103 proje olmak üzere toplamda 579 başvuruda bulunuldu.
 • 15:14 Dünya Kupası Kocaeli de Start Alıyor Dünya Kupası Kocaeli de Start Alıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ülkeden Kocaeli'ye gelerek eğitim alan öğrenciler arasında mini dünya kupası düzenliyor.
 • 13:11 İit Genel Sekreteri Medeni Kırgızistan'da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri İyad Medeni, Kırgızistan'ın, Orta Asya'da demokratik ilkelerin tanıtımında başarılı bir örnek olduğunu belirtti.
 • 12:53 Ağrı'daki Yabancı Uyruklu Öğrenciler Ülkelerini Tanıttı Ağrı'daki Yabancı Uyruklu Öğrenciler Ülkelerini Tanıttı Ağrı'daki yabancı uyruklu öğrenciler ülkelerini tanıttıAGRI, (DHA)-Ağrı'da Uluslararası Öğrenci Derneği Federasyonu (UNEF) tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen, 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' etkinliğine 9 ülkeden öğrenciler katıldı.
 • 11:15 Kayseri Şeker, Yabancı Öğrencilere Kooperatifçilik Konusunda İyi Örnek Oldu Kayseri Şeker, Yabancı Öğrencilere Kooperatifçilik Konusunda İyi Örnek Oldu Başbakanlık Yurtdışı Türkleri ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile Medeniyetin Burçları Derneği “Kalkınmada Kooperatifçiliğin önemi” konulu uluslararası konferans düzenlendi.
 • 11:15 Dünya Kupası Kocaeli'de Başlıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 12 ülkenin katılımıyla gençler Mini Dünya Kupası düzenliyor.
 • 10:11 Çubuk'ta Ahmet Yesevi Anısına Futbol Turnuvası Düzenlendi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatının (UNESCO), 2016-2017’yi Ahmet Yesevi yılı ilan etmesi dolayısıyla Çubuk ilçesinde 2. Türk Dünyası Futbol Turnuvası düzenlendi.
 • 05:12 Kırgızistan'da Bir Kişinin Öldüğü Heyelan Kamerada Kırgızistan'ın Celalabad vilayetinde bir kişinin ölümüne yol açan heyelan dehşeti anbean görüntülendi.
 • 23:09 Çubuk'ta Ahmet Yesevi Anısına Futbol Turnuvası Düzenlendi Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatının (UNESCO), 2016-2017'yi Ahmet Yesevi yılı ilan etmesi dolayısıyla Çubuk ilçesinde 2. Türk Cumhuriyetleri Futbol Turnuvası düzenlendi.
 • 18:17 Ağrı'da 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Düzenlendi Ağrı'da 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Düzenlendi Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından 7 ülke 43 şehirde düzenlenecek olan öğrenci buluşmalarının Ağrı programı Nuh’un Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği öncülüğünde yapıldı.
 • 17:36 5. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı'na Doğru Malatya'da, 10-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek "5. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı"nda İngiltere, Bosna-Hersek, Tataristan, Kırgızistan, Irak ve Suriye'den yazarların okuyucuyla buluşacağı bildirildi.
 • 14:29 Öğrencilerle, Kitap Fuarı Hakkında İstişare Yapıldı Öğrencilerle, Kitap Fuarı Hakkında İstişare Yapıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında bu yıl düzenlenecek olan 5. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı çalışmaları devam ediyor.
 • 09:31 Aydınlı Genç Mucitlerin Bilim Projeleri Ödüle Koşuyor Aydınlı Genç Mucitlerin Bilim Projeleri Ödüle Koşuyor Aydın Fen Lisesi öğrencileri, 13 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak ödül törenine kadar kendileri gibi finale kalan 169 öğrenci ile MEF Okulları Ulus Kampüsü’nde birincilik için yarışacak.
 • 23:33 Kırgızistan Halklar Asamblesi Başkanlığına Mamıtov Seçildi Kırgızistan Halklar Asamblesi Başkanlığına Mamıtov Seçildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Delegelerin kurultaya alınması Asamble şuranın sahneye alınması Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Aalı Karaşev'in konuşması Delegelerin oy kullanımı Kırgızistan Halklar Asamblesi Başkanlığına Mamıtov seçildi Kırgızistan'da 30 etnik grubu temsil eden Halklar Asamblesi Başkanlığına Tokon Mamıtov seçildi.
 • 21:39 Kırgızistan Halklar Asamblesi Başkanlığına Mamıtov Seçildi Kırgızistan'da 30 etnik grubu temsil eden Halklar Asamblesi Başkanlığına Tokon Mamıtov seçildi.
 • 17:36 Antalya, Arap Sosyal Medya Fenomenleriyle Tanıtılacak Antalya, Arap Sosyal Medya Fenomenleriyle Tanıtılacak Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Türk Hava Yolları (THY) organizasyonu, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) işbirliği ve otellerin destekleriyle Arap dünyasının 21 sosyal medya fenomeni Antalya’ya getirildi.
 • 11:53 Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin 20. Kuruluş Yılı BİŞKEK (AA) – Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) 20. kuruluş yıl dönümü kutlandı.
 • 03:18 Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nin 20. Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nin 20. Kuruluş Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kutlamalardan görüntüler Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş'in konuşması Başbakan Yardımcısı Kudayberdiyeva'nın konuşması Kutlamalardan görüntüler Türkiye'nin Kırgızistan'da 1995 yılında kurduğu Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi'nin (KTMÜ) 20. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı.
 • 00:47 Başbakan Yardımcısı Türkeş, Ceenbekov Tarafından Kabul Edildi Başbakan Yardımcısı Türkeş, Ceenbekov Tarafından Kabul Edildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş ile Kırgızistan Başbakanı Sooronbay Ceenbekov görüşmesi Başbakan Yardımcısı Türkeş Kırgızistan'da Başbakan Yardımcısı Türkeş: "İki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesini sağlayan Manas Üniversitesinin köprü vazifesini görmeye devam edeceğinden eminim" Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) kuruluşunun 20'nci yıl dönümü kutlamaları için Kırgızistan'da bulunan Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Sooronbay Ceenbekov tarafından kabul edildi.
 • 10:12 Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kırgızistan'da İçme Suyu Projesinin Açılışını Yaptı Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kırgızistan'da İçme Suyu Projesinin Açılışını Yaptı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Türkeş'in TİKA tarafından yaptırılan içme suyu projesinin açılış kurdelesini kesmesi Başbakan Yardımcısı Türkeş'in açılışta konuşması Yuryevka Kaymakamı Bek Ceekşembayev'in konuşması Kırgız-Türk dedenin teşekkür konuşması Başbakan Yardımcısı Türkeş'in Yuryevka köyünde Ahıska ailesini ziyareti Türkeş'in Cengiz Aytmatov'un mezarını ziyareti TİKA'dan Kırgızistan'a su desteği Başbakan Yardımcısı Türkeş, yenilenen su şebekesinin açılışını yaptı BİŞKEK (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'ın kuzeyindeki Çuy bölgesinde Issık Ata İlçesi Yuryevka köyün temiz içme suyu ihtiyacını karşılayan bir projeyi tamamladı.
 • 03:41 Yeni İpek Yolu, Çin ile Avrupa'yı Birbirine Yaklaştıracak Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'dan temsilcilerin katılımıyla Washington'da gerçekleştirilen Trans Hazar Forumu'nda, "Trans Hazar Doğu Batı Ticaret ve Transit Koridoru" ile ilgili konular detaylı şekilde masaya yatırıldı.
 • 22:38 Tika'dan Kırgızistan'a Su Desteği BİŞKEK (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'ın kuzeyindeki Çuy bölgesinde Issık Ata İlçesi Yuryevka köyün temiz içme suyu ihtiyacını karşılayan bir projeyi tamamladı.
 • 21:24 Şanghay İşbirliği Örgütü Forumu Toplantısı TAŞKENT (AA) – Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ülkeleri uzman ve bilim çevrelerinin oluşturduğu Forumun 11. Toplantısı başladı.
 • 13:59 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası cumartesi günü başlıyor.
 • 08:37 Gıda ve Gıda Bileşenleri Endüstrisinin Ortak Buluşması... Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın Gıda ve Gıda Bileşenleri Üreticileri, Fi Istanbul 2016'da Buluşuyor
 • 17:36 Dünya Çocukları Edirne'yi Gezdi Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında Edirne gezisi düzenlendi.
 • 17:22 Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ile Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ile bir araya geldi.
 • 16:59 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Çin'de Ukraynalı mevkidaşı Pavel Klimkin'le bir araya geldi.
 • 16:35 Kırgızistan'da Meclis Başkanı Seçildi Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in kurucusu olduğu Sosyal Demokrat Partisi Genel Başkanı Çınıbay Tursunbekov, meclis başkanlığına seçildi.
 • 15:24 Alanya'da Fuhuş Operasyonu Alanya ilçesinde 3 kadın, fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
 • 13:31 Kafkasya'daki Üniversite Rektörleri Bişkek'te Toplanacak Kafkasya coğrafyasında yer alan ülkelerdeki 100'ü aşkın üniversitenin üye olduğu Kafkasya Üniversiteler Birliğinin (KÜNİB) 6. Olağan Kongresi, gelecek ay Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapılacak.
 • 11:47 Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a Gürcistan'dan Fahri Doktora Rektör Prof. Dr. Korkmaz'a Gürcistan'dan Fahri Doktora Düzenlenen törende konuşan Gürcistan Gori State Teaching Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Giorgi Sosiashvili, " Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Kafkasya'nın birliğini sağlamak için bütün varlığı ile çalışıyor.
 • 00:11 Ankara'da Ankara'da "4. Türk Dünyası Birlik Kurultayı" Gerçekleştirildi Türk Dünyası Birlik Platformu, geleneksel “Türk Dünyası Birlik Kurultayları"nın dördüncüsünü Ankara’da gerçekleştirdi.
 • 19:05 Eto'o, Kalpak Giydi Eto'o, Kalpak Giydi Antalyaspor’un dünyaca ünlü yıldızı Samuel Eto’o’ya, Kırgızistanlı küçük futbolcular, kalpak giydirip kırbaç hediye etti.
 • 18:56 Antalyaspor, Torku Konyaspor Maçı Hazırlıklarına Başladı Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, Torku Konyaspor'la yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.
 • 18:14 Bisikletleriyle Kırgızistan'a Giden Çift Hanönü'ne Ulaştı Bisikletleriyle Kırgızistan'a gitmek üzere İstanbul'dan yola çıkan İngiliz çift, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı.
 • 13:44 Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi" Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AA Haber Akademisi Koordinatör Yardımcısı Hayri Çetinkuş'un konuşması TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak'ın konuşması Kosova Prizren Belediyesi temsilcisi Sencar Karamuco'nun konuşması Katılımcıların konuşmaları Toplu fotoğraf çekimi "Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi" başladı AA ve TDBB'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, Balkanlar ve Orta Asya ülkelerinin bazı belediyelerinde görev yapan uzman personele bir hafta boyunca eğitim verilecek Anadolu Ajansı (AA) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin (TDBB) düzenlediği "Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi" başladı.
 • 13:27 Lise Öğrencileri Projeleriyle Yarışıyor Lise Öğrencileri Projeleriyle Yarışıyor Lise öğrencilerini bilimsel araştırmalara yönlendirmek için birçok etkinlik düzenleniyor.
 • 12:12 İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte "laik" olarak tanımlanan devletler: AFRİKAAngola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gine, Liberya, Mali, Namibya, Senegal, Somali, Güney AfrikaAMERİKABolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Küba,
 • 11:55 Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi" Başladı Anadolu Ajansı (AA) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin (TDBB) düzenlediği "Yerel Yönetimlerde Habercilik Eğitimi" başladı.