SON DAKİKA KIRGIZİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kırgızistan Haberleri

 • 23:12Türk ve Kırgız İş Adamları İftarda BuluştuKırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Kırgızistan-Türkiye İş Adamları Derneği (KITİAD) tarafından iftar yemeği verildi.
 • 17:22Kırgızistan'da ABD'li Dağcı ÖldüBİŞKEK (AA) – Kırgızistan'ın güney bölümündeki Tanrı Dağları'nın en yüksek zirveleri arasında yer alan Lenin Zirvesi'ne tırmanış sırasında Ziverd Endryuv adlı ABD'li dağcı düşerek hayatını kaybetti.
 • 16:01Kırgızistan Uluslararası Üniversitesinden HKÜ'ye ZiyaretKırgızistan Uluslararası Üniversitesinden HKÜ'ye ZiyaretUluslararası Kırgızistan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. BaatyrbekAkylbekov, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
 • 13:24Esenler Yetimleri Bağrına BastıEsenler Yetimleri Bağrına Bastı10 farklı ülkenin yetimlerinin de katıldığı programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Bu şehrin yetimleri, yoksulları ve yolda kalmışları da bize emanet" dedi.
 • 01:16Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. ToplantısıTürk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı'ndan detaylar-Kırgızistan Başbakan Temir Sariyev'in konuşması Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı Bişkek'te yapıldıTürkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne (Türk Keneşi) üye ülkelerin gümrük idarelerinin dördüncü toplantısı, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapıldı.
 • 01:02Türk Keneşi Gümrük İdareleri Başkanları 4. Toplantısı Bişkek'te YapıldıTürkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın oluşturduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne (Türk Keneşi) üye ülkelerin gümrük idarelerinin dördüncü toplantısı, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapıldı.
 • 22:53Esenler'deki Yetimler, Pakistanlı Yetim Çocuğun Okuduğu Ezanla Oruçlarını Açtıİslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) her yıl Ramazan ayının 15’ini Dünya Yetimler Günü ilan etmesinin ardından Esenler Belediyesi bu yılki Ramazan ayının 15’inci gününde 500 yetimi iftar sofrasında buluşturdu.
 • 22:31Putin ve Ruhani, Rusya'da İkili Görüşme YapacakRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, önümüzdeki hafta Rusya’da bir araya gelecek.
 • 17:09Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev'e Kırgızistan'dan Manas NişanıKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'i devletin prestijli nişanı ile ödüllendirdi.
 • 16:16Dünya Yetimler GünüDünya Yetimler GünüToplantıdan görüntüler- İHH Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz'ın konuşması- Yetim çocukların konuşması İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) kabulüyle Ramazan ayının 15. günü tüm dünyada "Dünya Yetimler Günü" olarak kutlanıyor.
 • 14:45İhh, 36 Yetim Çocuğu İstanbul'da Ağırlıyorİhh, 36 Yetim Çocuğu İstanbul'da Ağırlıyor*12 farklı ülkeden getirilen 36 yetim çocuğun arasında Doğu Türkistanlı çocuklar da var Haber-Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL/ DHA İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılında her Ramazan ayının 15. gününün 'Dünya Yetim Günü' olarak ilan edilişinin 2. yılında İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı(İHH), 12 farklı ülkeden 36 yetim çocuğu Türkiye'ye getirdi.
 • 14:34İhh, 36 Yetim Çocuığu İstanbul'da Ağırlıyorİhh, 36 Yetim Çocuığu İstanbul'da Ağırlıyorİslam işbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılında her Ramazan ayının 15. gününün 'Dünya Yetim Günü' olarak ilan edilişinin 2. yılında İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), 12 farklı ülkeden 36 yetim çocuğu Türkiye'ye getirdi.
 • 14:06Bişkek'ten Nazarbayev'e Manas NişanıKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Kazak mevkidaşı Nursultan Nazarbayev’e 1. derece “Manas” nişanının verilmesi konusunda kararnameyi imzaladı.
 • 11:27TÜBA'dan İş Birliği AnlaşmalarıTürkiye Bilimler Akademisi ile Kazakistan, Kırgızistan ve Başkurdistan Bilimler Akademileri arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.
 • 10:15Türk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği KurulduTürk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği KurulduKazakistan’ın başkenti Astana’da 29 Haziran 2015 tarihinde Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Tataristan, Başkurdistan Bilimler Akademileri ve Türk Akademisi Başkanlarının katıldığı toplantıda Türk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği’nin uygulama yönergesi kabul edildi.
 • 22:40Kırgızistan'da Piyango Şirketinin Türk Sahipleri Gözaltına AlındıKırgızistan'da 2013 yılından bu yana "Eldik Lotereya" markası altında faaliyet gösteren Ryder Associates Limited adlı piyango şirketinin iki Türk yöneticisi, gözaltına alındı.
 • 17:47Teravih Namazından Etkilenip İslam Dinini SeçtilerManavgat'ta yaşayan Rus uyruklu Yulia Yalçın ile Moldova uyruklu Natalia Bondorciuk, İslam dinini seçti.
 • 15:43Atambayev, Dgö Genel Sekreterini Kabul EttiAtambayev, Dgö Genel Sekreterini Kabul EttiKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Genel Sekreteri Kunio Mikuriya'yı kabul etti.
 • 13:3329. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması"Bursa Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması" 7 Temmuz'da başlayacak.
 • 12:205 Kıta Bursa'da5 Kıta Bursa'da29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’ gün sayıyor.
 • 12:055 Kıta Bursa'da5 Kıta Bursa'da'Altın Karagöz' coşkusu 7 Temmuz'da başlıyor
 • 09:38Dünya Genelinde Yaygın Acente AğıGlobelink Ünimar, deniz, hava ve karayolu taşımacılığında sunduğu entegre lojistik hizmetleriyle şirketlerin iş yükünü ve maliyetlerini azaltarak, verimliliği artırıyor.
 • 14:58Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Erkinbeğ Uygurtürk AçıklamasıBağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Erkinbeğ Uygurtürk AçıklamasıBağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Erkinbeğ Uygurtürk, "İnsan haklarından bahseden ülkeler Çin’in yaptığı katliama sessiz kalıyor" dedi.
 • 12:57Türk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği Faaliyete BaşladıTürk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği Faaliyete BaşladıUluslararası Türk Akademisi bünyesinde kurulan Türk Dünyası Bilimler Akademileri Birliği'nin ilk toplantısı Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapıldı.
 • 12:14Dadaşlar Keçiören'de İftarda BuluştuDadaşlar Keçiören'de İftarda BuluştuKeçiören Belediyesi, Erzurumlular Vakfı ve Erzurum Dernekler Federasyonunun iş birliği ile düzenlenen iftar programı dadaşları bir araya getirdi.
 • 12:12Şanghay İşbirliği Örgütü Yeni Üyeler İçin ToplanıyorŞanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ), Rusya Federasyonu Özerk Cumhuriyeti Başkurdistan’ın başkenti Ufa’da 9-10 Temmuz tarihleri arasında bir araya gelecek.
 • 17:32Kırgızistan'da Anayasa Referandumu TartışmasıKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Meclis komisyonunda kabul edilen ve Genel Kurula gönderilen anayasa referandumu ilanı ile ilgili yasa tasarının geri çekilmesini istedi.
 • 17:16Kırgızistan ile Özbekistan Sınırında ÇatışmaKırgızistan ile Özbekistan devlet sınırında iki ülke milli muhafız birlikleri arasında çatışma yaşandı.
 • 14:07'YAŞAMAK Da Güzel, Yaşatmak Da''YAŞAMAK Da Güzel, Yaşatmak Da'Duayenler, Işık Üniversitesi ev sahipliğinde Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı'nda buluşuyor!
 • 09:19Ortadoğu'nun En Pahalı Şehirleri Dubai ve Abu Dabi OlduOrtadoğu'nun En Pahalı Şehirleri Dubai ve Abu Dabi OlduOrtadoğu'da yabancılar için en pahalı şehirlerin Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai ve başkenti Abu Dabi olduğu bildirildi.
 • 18:52Rusya'da Bir Türk Vatandaşı Sahte Pasaporttan Gözaltına AlındıRusya’da bir Türk vatandaşı sahte Kırgızistan pasaportuyla sınırı geçmeye çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındı.
 • 17:28Türk Konseyi ve Dtö Türk Konseyi ve Dtö "Turizmi" PekiştirecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Türk Konseyi'nin Genel Sekreteri Ramil Hasanov'un konuşması Türk Konseyi ve DTÖ "turizmi" pekiştirecek- Türk Konseyi ve Dünya Turizm Örgütü arasında 2018 yılı sonuna kadar geçerli olacak ikili işbirliği protokolü imzalandı- Türk Konseyi Genel Sekreteri Hasanov: "Bu protokol, resmi olarak DTÖ ile işbirliğinin başlatılması açısında müthiş bir imkandır"- DTÖ ile imzalanan protokolün "İpek Yolu Tur Paketi" projesine de büyük katkı sağlayacağı tahmin ediliyor Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın üyesi olduğu kısa adı Türk Konseyi olan "Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi" turizm alanındaki çalışmalarını genişletmek için Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (DTÖ) ile ikili işbirliği protokolü imzaladı.
 • 15:49Başkan Toçoğlu, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Üyeleri ile İftarda Bir Araya GeldiBaşkan Toçoğlu, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Üyeleri ile İftarda Bir Araya GeldiSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu üyeleri ile düzenlenen iftar programında bir araya geldi.
 • 14:36Türk Konseyi ve Dtö "Turizmi" PekiştirecekTürkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın üyesi olduğu kısa adı Türk Konseyi olan "Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi" turizm alanındaki çalışmalarını genişletmek için Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (DTÖ) ile ikili işbirliği protokolü imzaladı.
 • 13:13Bağcılar Belediyesi Almanya'da Bağcılar Belediyesi Almanya'da "Gönül Sofrası" Kurduİlçe genelinde her mahallede kurduğu “Gönül Sofraları” iftar etkinliklerini yurtdışına taşıyan Bağcılar Belediyesi, Kazakistan ve Kırgızistan’dan sonra şimdi de Almanya’da “gönül sofrası” kurdu.
 • 19:09Gazprom, Gazprom, "Kırgızistan Tarifesine" Zam İstiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Temir Sariyev'in doğal gaz dağıtım merkezini ziyaret etmesi ve karşılanması- Gazprom Kırgızistan Şirketi Genel Müdürü Bolot Abildayev'in konuşması- İşçilerin hazır bulunması- Başbakan Temir Sariyev'in açıklaması Gazprom, "Kırgızistan tarifesine" zam istiyor BİŞKEK (A.A) – Kırgızistan'da doğal gaz alım, satım ve dağıtımını gerçekleştiren KırgızGaz şirketini 48 milyon dolarlık borcuyla geçen yıl 1 ABD dolarına satın alan Rus gaz şirketi Gazprom, ülkede kullanılan doğalgaz tarifesinin değiştirilmesi talebinde bulundu.
 • 18:16Soma Özel Birlik Öğrencilerine Orta Asya GezisiSoma Özel Birlik Öğrencilerine Orta Asya GezisiManisa'nın Soma ilçesinde eğitim faaliyetini sürdürmekte olan Özel Birlik Anadolu Lisesi, Kırgızistan ve Kazakistan'a yıl sonu gezisi düzenledi.
 • 16:38Gazprom, "Kırgızistan Tarifesine" Zam İstiyorBİŞKEK (A.A) – Kırgızistan'da doğal gaz alım, satım ve dağıtımını gerçekleştiren KırgızGaz şirketini 48 milyon dolarlık borcuyla geçen yıl 1 ABD dolarına satın alan Rus gaz şirketi Gazprom, ülkede kullanılan doğalgaz tarifesinin değiştirilmesi talebinde bulundu.
 • 14:01Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar KampıUluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı" Şile'de Yapılacak5 Temmuz 2015 tarihleri arasında Işık Üniversitesi Şile Kampüsü'nde düzenlenecek olan, "Uluslararası Organ Nakilli Çocuklar Kampı" Kırgızistan, Macaristan, Norveç ve Türkiye'den 30 organ nakilli çocuğu bir araya getirecek.
 • 10:27Atanbayev: Nazarbayev Dünya Liderlerinden BiriKırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atanbayev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in dünya liderlerinden biri olduğunu söyledi.
 • 19:04Kırgızistan, Aeb'den Gümrükleri Kaldırmasını BekliyorKırgızistan, Aeb'den Gümrükleri Kaldırmasını BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırgız Kazak Ak Jol Gümrük Kapısından detaylar- Vatandaşların geçişi- Araçların, otobüslerin geçişi, kontrolü- Muhafız askerlerin çalışması- Gümrük memurlarının kimlik ve mal kontrolü Kırgızistan, AEB'den gümrükleri kaldırmasını bekliyorKırgızistan, Avrasya Ekonomik Birliği'nden sınırdaki gümrüklerin kaldırılmasını bekliyor BİŞKEK (A.A) – Rusya, Belarus ve Kazakistan'ın kurduğu Avrasya Ekonomik Birliği'ne (AEB) dahil olan Kırgızistan, Kazakistan ile sınırdaki gümrüklerin kaldırılması için birliğe üye ülke parlamentolarının onayını bekliyor.
 • 16:44Kayseri'deki Paralel Devlet Yapılanması OperasyonuParalel Devlet Yapılanmasına yönelik Kayseri'de yürütülen soruşturma kapsamında askeri liselere giriş sınavlarında usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle başlatılan operasyonda aranan zanlılardan biri, Çin'e gitmek üzereyken havaalanında yakalandı.
 • 16:17Süphandosd Başkanı Adem Gül Dağcılık Milli Takımına SeçildiSüphandosd Başkanı Adem Gül Dağcılık Milli Takımına SeçildiBitlis’in Adilcevaz ilçesinde faaliyet gösteren Süphan Doğa Sporları Kulübü Derneği (SÜPHANDOSD) Başkanı Adem Gül, dağcılık alanında gösterdiği başarıları dolayısıyla dağcılık milli takımına seçildi.
 • 15:47Kırgızistan, Aeb'den Gümrükleri Kaldırmasını BekliyorKırgızistan, Avrasya Ekonomik Birliği'nden sınırdaki gümrüklerin kaldırılmasını bekliyor BİŞKEK (A.A) – Rusya, Belarus ve Kazakistan'ın kurduğu Avrasya Ekonomik Birliği'ne (AEB) dahil olan Kırgızistan, Kazakistan ile sınırdaki gümrüklerin kaldırılması için birliğe üye ülke parlamentolarının onayını bekliyor.
 • 14:14Türkiye-Kazakistan İlişkileri ve Astana Günü ToplantısıKazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, kalkınmanın yeni simgesi olan Astana'nın, coğrafi olarak da hem Kazakistan'ın hem de çevre ülkelerin merkezi haline geldiğini söyledi.
 • 12:56Tacikistan'da Müslümanlara Uygulanan YasaklarTacikistan İslami Hareket Partisi Lideri Muhiddin Kebiri, Tacikistan hükümetinin ülkedeki Müslümanlara baskı uyguladığını söyledi.
 • 23:17Kırgızistan Meclis Komitesinden Anayasa Referandumuna Yeşil IşıkBİŞKEK (AA) – Kırgızistan Meclis Anayasa, Yasama, Devlet Yapısı, ve İnsan Hakları Komitesinde, anayasada değişiklik yapılması için referanduma gidilmesini öngören yasa tasarının Meclis Genel Kuruluna gönderilmesi kararlaştırıldı.
 • 22:06Orta Asya'da Çuy Vadisinde Ramazan HeyecanıOrta Asya'da Çuy Vadisinde Ramazan HeyecanıKırgızistan'ın kuzeyinde, Çuy Vadisinde yaşayan Ahıska Türkleri, 1944 yılından bu yana köylerde toplu iftar geleneğini sürdürüyor.
 • 19:09Beü Uluslararası Öğrencilerin Öncelikli TercihiBEÜ Uluslararası Öğrencilerin Öncelikli Tercihleri arasında yer alıyor.
 • 17:53Orta Asya'da Çuy Vadisi'nde Ramazan HeyecanıKırgızistan'ın kuzeyinde, Çuy Vadisi'nde yaşayan Ahıska Türkleri, 1944 yılından bu yana köylerde toplu iftar geleneğini sürdürüyor.