SON DAKİKA KIZILIRMAK HABERLERİ

Son Dakika Kızılırmak Haberleri

 • 19:42 Avanos Sokaklarına Seramik Heykeller Yerleştirildi Nevşehir'in Avanos ilçesinde, 15-26 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen 9. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu kapsamında usta eller tarafından yapılan seramik heykeller, ilçenin çeşitli yaşam alanlarına yerleştirildi.
 • 16:16 Hayata kısa bir mola vermek isteyen annelere… 2016'nın süper anneleri birçok işi aynı anda yapıyor.
 • 16:05 Çevre Kirliliği Karadeniz'i Bitiriyor Çevre Kirliliği Karadeniz'i Bitiriyor Giresun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Şükrü Kalafat, çevre dengesi ve çevre faktörlerinin Karadeniz’de balıkçılığı olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 11:12 Tarımsal sulamada ödemeler dekar başına olacak Tarımsal sulamada ödemeler dekar başına olacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilerin enerji ve sulamadaki sorunlarının çözümüne ilişkin "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık" dedi.
 • 00:10 Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : GAPT Team toplantı salonu Bakanların salona gelmesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın konuşması Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Önümüzde ara kanallarında tesisiyle birlikte Güneydoğu bölgesi için hem istihdam hem ekonomi anlamında çok güzel bir sürecin de başlangıcı olacağını düşünüyorum" Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Şu anda Atatürk Barajı'ndan aldığımız suyu Şanlıurfa'dan Mardin'e kadar giden dev bir ana kanalla 221 kilometre uzunluğunda suni bir nehir gibi ulaştırıyoruz.
 • 21:05 Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilerin enerji ve sulamadaki sorunlarının çözümüne ilişkin "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık.
 • 17:30 Samsun'da "Yöresel Ot Yemekleri Festivali" Düzenlenecek Samsun Turizmciler Derneği'nin öncülüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Turizm Altyapısı Birliği'nin katkılarıyla "Yöresel Ot Yemekleri Festivali" düzenleneceği bildirildi.
 • 11:36 Leyleğe Platin Takıldı Samsun'un Bafra ilçesindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde kanadı kırılmış halde bulunan leyleğe platin takıldı.
 • 17:34 Devlet Kızılırmak Yatağını Değiştirince İki Mahalle Birbirine Düştü Devlet Kızılırmak Yatağını Değiştirince İki Mahalle Birbirine Düştü Samsun’un Bafra ilçesi Fener Mahallesi ile Koşu Mahallesi arasından geçen Kızılırmak yatağının değişmesiyle ortaya çıkan arazi anlaşmazlığı iki mahalleyi karşı karşıya getirdi.
 • 12:00 Avanoslu Ustalardan "Çanak Kahvaltı Setleri" Kapadokya'nın el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde toprağı sanata dönüştüren çanak ustalarının tasarladığı çanak kahvaltı setleri, sofraların yeni gözdesi olmaya aday.İlçede 4 bin yıllık geçmişi bulunan çanakçılık ve çömlekçiliği hayatta tutan usta eller, teknolojiye direnerek geleneksel ürünler ortaya çıkarmaya devam ediyor.
 • 12:23 Madımağı Görünce Kültür Yolunu Unuttular Sivas'ta Kültür ve Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen kültür gezisine katılan kadınlar, yöreye özgü madımak bitkisini görünce etkinliği bırakıp uzun süre madımak topladı.
 • 11:44 Bafra'da Kaçak Kum Alan Kişi Yakalandı Samsun'un Bafra ilçesinde traktörü ile kaçak kum aldığı tespit edilen bir kişi jandarma tarafından suçüstü yakalandı.
 • 21:23 20 Dakika Suyun Altında Kalan Şahsın Kimliği Belirlendi Samsun’un Bafra ilçesinde Kızılırmak Nehri’nde suyun altında 20 dakika kaldıktan sonra kurtarılan şahsın kimliği belirlendi.
 • 11:01 Iraklı Mejbel, Futbol Topunu Kurtarmak İsterken Boğuldu Iraklı Mejbel, Futbol Topunu Kurtarmak İsterken Boğuldu Kırıkkale'nin Celal Bayar Parkı'nda oynadığı plastik futbol topu Kızılırmak'a düşen Iraklı 17 yaşındaki Salah Mejbel, kurtarmak isterken girdiği suda boğularak öldü.
 • 17:22 Kırıkkale'de Boğulma Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde Kızılırmak'a kaçan topu almaya çalışan çocuk boğuldu.
 • 17:20 Topu Kurtarmak İsterken Kızılırmak'ta Boğuldu Topu Kurtarmak İsterken Kızılırmak'ta Boğuldu Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesi Celal Bayar Parkı'nda Irak uyruklu bir vatandaş, futbol topunu kurtarmak isterken Kızılırmak'ta boğuldu.
 • 22:09 Adana'da ABD Askerinin Başına Çuval Geçirme Girişimi Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde bir ABD askerinin başına çuval geçirme girişiminde bulunan 2 kişiye, ilk duruşmaya kadar elektronik kelepçeli ev hapsi cezası verildi.
 • 21:19 İncirlik Üssü'nde ABD Askerinin Başına Çuval Geçirmeye Çalışan 2 Tgb'liye Ev Hapsi İncirlik Üssü'nde ABD Askerinin Başına Çuval Geçirmeye Çalışan 2 Tgb'liye Ev Hapsi Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu ile Cenk Kızılırmak, çıkarıldıkları mahkemece ilk duruşmaya kadar denetimli serbestlik ve ev hapsine çarptırıldı.
 • 20:52 İncirlik Üssü'ndeki 'Çuval' Eyleminde Gözaltına Alınan 2 TGB'liye Ev Hapsi İncirlik Üssü'ndeki 'Çuval' Eyleminde Gözaltına Alınan 2 TGB'liye Ev Hapsi Adana'da bulunan İncirlik Üssü'nde ABD'li askerlere yönelik çuval saldırısıyla ilgili gözaltına alınan 2 TGB'li genç denetimli serbestlik ve ev hapsine çarptırıldı.
 • 00:08 ABD Askerinin Başına Çuval Geçirme Girişimi ABD Askerinin Başına Çuval Geçirme Girişimi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Sağlık kontrolüne getirilen zanlılardan görüntü -Zanlıların polis aracına bindirilmesi -Adli Tıp Birimi'nden görüntü Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde bir ABD askerinin başına çuval geçirme girişiminde bulunan 2 kişi gözaltına alındı.
 • 23:26 Adana'da ABD Askerinin Başına Çuval Geçirme Girişimi Adana'da İncirlik Hava Üssü'nde bir ABD askerinin başına çuval geçirme girişiminde bulunan 2 kişi gözaltına alındı.
 • 23:25 2 TGB'li, İncirlik Üssü'nde Amerikan Askerine Çuval Geçirmeye Çalıştı 2 TGB'li, İncirlik Üssü'nde Amerikan Askerine Çuval Geçirmeye Çalıştı Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan Türkiye Gençlik Birliği İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu ile Cenk Kızılırmak gözaltına alındı.
 • 23:15 İncirlik Üssü'nde Amerikan Askerine Çuval Geçirmeye Çalışan 2 Tgb'liye Gözaltı Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD askerinin başına çuval geçirmeye çalışan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İl Başkanı Yalçın Semir Akarsu ile Cenk Kızılırmak gözaltına alındı.
 • 16:37 Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde Güneşin Doğuşu, İzleyenleri Büyüledi Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde Güneşin Doğuşu, İzleyenleri Büyüledi Kırşehir'de 'Turizm Haftası' kutlamaları dolayısı ile sabahın erken saatinde Seyfe Gölü Kuş Cenneti'ne gezi yapıldı.
 • 18:23 Çankırı'da Çocuklara Yönelik Cinsel İstismar Konusunda Eğitim Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi tarafından çocuklara yönelik cinsel istismar hakkında ailelere eğitim veriliyor.
 • 12:45 Karadeniz'de Yaklaşık 400 Bin Ton Hamsi Avlandı Karadeniz'de Yaklaşık 400 Bin Ton Hamsi Avlandı Doğu Karadeniz Balıkçı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Mutlu, yaptığı açıklamada, Trabzon ve çevresinde yaklaşık 10 bin kişinin geçimini balıkçılıktan sağladığını söyledi.
 • 11:40 Karadeniz'de Yaklaşık 400 Bin Ton Hamsi Avlandı Türkiye'de 1 Eylül'de başlayan ve bugün itibarıyla sona eren balık avı sezonunda yaklaşık 400 bin ton hamsi avlandığı bildirildi.
 • 11:13 Turi·zm Haftası Samsun Valisi İbrahim Şahin, Turizm Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
 • 17:52 Kuş Cenneti'ne Atlı Jandarmalar Geliyor Kuş Cenneti'ne Atlı Jandarmalar Geliyor Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne inşa edilen Ağaç Gözlem Kulesi’nde incelemelerde bulunan Vali İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, cennetin güvenliğinin bundan sonra atlı jandarma timi tarafından sağlanacağını söyledi.
 • 18:20 Sivas'tan Kısa Kısa Şarkışla'da Kutlu Doğum Haftası'nda düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi verildi.
 • 20:51 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci'nin Yeşil Vadi Projesinin ilk etap çalışmalarını incelemesi Tüfekci'nin röportajı Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci: "(Yeşil Vadi Projesi) Ankara ile Kırıkkale arasındaki bu bölümü çok önemsiyoruz, gereken çalışmaları devam ettireceğiz.
 • 19:18 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Yeşil Vadi Projesi'ne ilişkin, "Ankara ile Kırıkkale arasındaki bu bölümü çok önemsiyoruz, gereken çalışmaları devam ettireceğiz.
 • 15:58 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci - Kırıkkale Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci - Kırıkkale GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci'nin gelişi Tüfekci'nin ağaç dikimi Tüfekci'nin konuşması Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci: "Kırıkkale'nin gerdanlığı olarak ifade ettiğimiz Yeşil Vadi Projesi'ne başladık.
 • 12:49 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, "Kırıkkale'nin gerdanlığı" olarak ifade ettikleri Yeşil Vadi Projesi'ne başladıklarını söyledi.
 • 10:58 Verici Takılan Leylekler Uydudan Takip Edilecek Verici Takılan Leylekler Uydudan Takip Edilecek Ornitoloji Araştırmalar Merkezi işbirliğiyle Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki leylekler için bir proje başlatıldı.
 • 10:04 Kızılırmak'ın Gerdanlığı Şahruh Doğal Bir Terapi Merkezi Gibi Kızılırmak'ın Gerdanlığı Şahruh Doğal Bir Terapi Merkezi Gibi Kayseri'de Kızılırmak üzerinde bulunan 530 yıllık tarihe sahip Şahruh Köprüsü civarı, su, kuş ve rüzgar terapisiyle ziyaretçilerini dinlendiriyor.
 • 12:44 Samsun Kızılırmak Deltası'ndaki 'Leylek TOKİ' İlgi Görüyor Samsun Kızılırmak Deltası'ndaki 'Leylek TOKİ' İlgi Görüyor Kızılırmak Deltası'ndaki 'Leylek TOKİ' ilgi görüyorSamsun'da 56 bin hektar alana sahip Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, 20 dönümlük ormanlık bölgede bulunan 'Leylek TOKİ', her yaştan insanın ilgisini çekiyor.
 • 11:12 Kızılırmak Deltası'ndaki 'Leylek TOKİ' İlgi Görüyor Kızılırmak Deltası'ndaki 'Leylek TOKİ' İlgi Görüyor Mustafa Erdin Ortaokulu öğrencileri ve velileri, delta da bulunan hayvanları ve leylekleri yakından ilk kez gördüklerini ve çok heyecanlandıklarını söyledi.
 • 08:37 Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 6'sı yerli 11 film vizyona girecek.
 • 12:57 Kapadokya Genç Fotoğrafçıları Ağırlıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür Araştırma Genel Müdürlüğü Bilim, Sanat ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanlığınca düzenlenen "Temel Fotoğrafçılık Eğitimi"nin ikincisi çeşitli illerden 80 genç fotoğrafçının katılımıyla Kapadokya'da gerçekleştiriliyor.
 • 15:42 Belediye Köy Evlerini Estetik Bir Görünüme Kavuşturacak Belediye Köy Evlerini Estetik Bir Görünüme Kavuşturacak Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti bölgesinde yer alan Yörükler Mahallesi’deki boya ve sıva ihtiyacı olan binalar ile ilgili çalışma başlattı.
 • 14:42 Büyükşehir'den Yörükler'e Estetik Dokunuş Büyükşehir'den Yörükler'e Estetik Dokunuş Samsun Büyükşehir Belediyesi Yörükler Mahallesi’nde bulunan ve boya ve sıva ihtiyacı olan binalar ile ilgili çalışmalara başladı.
 • 16:33 Cin Tohumu" 8 Nisan'da Vizyona Girecek "Azem" serisinin son filmi "Azem 3 : Cin Tohumu", 8 Nisan'da korku filmi sevenlerle buluşacak.
 • 20:16 Türk Böbrek Vakfı Hekiminden Osmancık'ın Pirincine Şiirli Övgü Türk Böbrek Vakfı Hekiminden Osmancık'ın Pirincine Şiirli Övgü Tüm dünyaya nam salan Osmancık’ın pirincine şiir yazıldı.
 • 23:00 Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıya katılanlar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan'ın konuşması Ahmet Eşref Fakıbaba'nın konuşması Vali İbrahim Şahin'in konuşması Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın konuşması Fatma Şahin'in konuşması Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan: "Hafızasını kaybeden bir şehir kimliğini kaybeder. Kimliğini kaybeden bir şehir aslında her şeyini kaybeder" Vali Şahin: "Şehrin kültürüne, dokusuna uygun yaşam alanlarının oluşturulması ancak yaşayan binaların oluşmasıyla mümkündür" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Hafızasını kaybeden bir şehir kimliğini kaybeder. Kimliğini kaybeden bir şehir aslında her şeyini kaybeder" dedi.
 • 16:27 Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Hafızasını kaybeden bir şehir kimliğini kaybeder. Kimliğini kaybeden bir şehir aslında her şeyini kaybeder" dedi.
 • 16:13 Tkb 2016 Yılı İlk Bölge Semineri Samsun'da Yapıldı Tkb 2016 Yılı İlk Bölge Semineri Samsun'da Yapıldı Şehirlerin kültürel ve doğal dokusunun korunmasına ağırlık veren yerel politikaların hazırlanmasına öncülük eden Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) 2016 yılı ilk bölge semineri Samsun’da yapıldı.
 • 00:19 Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması İl ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Tarihi Kentler Birliği Samsun Buluşması başladı.
 • 16:35 Sivas'ta Sular Kesilecek Sivas'ta Sular Kesilecek Sivas'ta, asbest borularında yapılacak çalışma nedeniyle yarın 3 mahalleye su verilemeyecek.
 • 11:25 Orta Karadeniz'de 88 Bin Su Kuşu Tespit Edildi Orta Karadeniz Bölgesi'nde yapılan Kış Ortası Su Kuşu Sayımı'nda (KOSKS) 32 türden 88 binin üzerinde kuş sayıldı.