SON DAKİKA KIZILIRMAK HABERLERİ

Son Dakika Kızılırmak Haberleri

 • 17:57Sivas - Ehliyetsiz Sürücü Otomobille Kızılırmak'a UçtuSivas - Ehliyetsiz Sürücü Otomobille Kızılırmak'a UçtuEhliyetsiz sürücü otomobille Kızılırmak'a uçtu Sivas'ta sürücü belgesi olmayan 18 yaşındaki Celal Şafak'ın kullandığı otomobil, Kızılırmak yatağına uçtu.
 • 16:14Ehliyetsiz Sürücü Otomobille Kızılırmak'a UçtuEhliyetsiz Sürücü Otomobille Kızılırmak'a UçtuSivas'ta sürücü belgesi olmayan 18 yaşındaki Celal Şafak'ın kullandığı otomobil, Kızılırmak yatağına uçtu.
 • 12:17Alaca Balıkçıl'a Doğa Fotoğrafçılarından İlgiAlaca Balıkçıl'a Doğa Fotoğrafçılarından İlgiSamsun'daki Kızılırmak Deltası'nda görülen Alaca Balıkçıl kuşu, doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekiyor.
 • 11:22Samsun'da 'Leylek Ormanı' İlgisiSamsun'da 'Leylek Ormanı' İlgisiSamsun'da Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde 20 dönümlük ağaçlık bölgede bulunan ve 40 leylek yuvasının yer aldığı 'Kızılırmak Deltası Leylek Ormanı' yerli ve yabancı turistler ile fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.
 • 11:18Ekinli Köprüsü'nün Yapımına BaşlandıEkinli Köprüsü'nün Yapımına BaşlandıSivas İl Özel İdaresi, 2015 yılı yatırım programı kapsamında kırsal altyapı çalışmalarına yönelik olarak, Zara İlçesi Kızılırmak Nehri üzerinde yer alan Ekinli ile Aşağı Ekinli Köylerini birbirine bağlayan ve yıllardır ulaşım sorunu olan yol üzerinde ihtiyaç olan köprü yapımına başladı.
 • 10:44Samsun'da En Çok Domates, Biber ve Buğday YetişiyorSamsun'da En Çok Domates, Biber ve Buğday YetişiyorGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da yetişen önemli tarla bitkileri, sebze ve meyve üretim miktarlarına bakıldığında domates, buğday, biber, lahana gibi ürünlerin ilk sıralarda yer aldığını söyledi.
 • 17:18Zara Belediyesinden Evlere Sıcak Yemek ServisiZara Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde sıcak yemek servisi yapıyor.
 • 16:16Zara'da Köprü YapımıSivas'ın Zara ilçesinde iki köyü birbirine bağlayan köprünün yapımına başlandı.
 • 21:43Baku 2015, Kapanış Töreniyle Sona ErdiBaku 2015, Kapanış Töreniyle Sona ErdiAzerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Birinci Avrupa Oyunları (BAKU 2015), kapanış töreniyle göz doldurdu. Türkiye, toplam 29 madalya kazandı.
 • 16:27Belediye Meclis Üyesi Oltayla 27 Kiloluk Yayın Balığı YakaladıBelediye Meclis Üyesi Oltayla 27 Kiloluk Yayın Balığı YakaladıÇorum’un Kargı ilçesinde amatör bir balıkçı Kızılırmak nehrinde oltayla 27 kilo ağırlığında yayın balığı yakalamayı başardı.
 • 14:52CHP'li Nazlıaka: Kaybetmek Melih Gökçek'in Diğer Adı OlduCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ‘Kayınpederinin kurduğu şirkette kaçak su kullanıldığı’ iddiasına verilen takipsizlik kararına itiraz eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bu itirazına Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğinden de ret kararı geldiğini bildirdi.
 • 14:15Çankırı Ticaret Borsası Yönetimi İftarda BuluştuÇankırı Ticaret Borsası Yönetimi İftarda BuluştuÇankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ak, kalifiye eleman ihtiyacının ülkenin en önemli sorunlarından birisi olduğunu söyledi.
 • 13:59Kayseri Denizi 'Yamula'da Gün BatımıKayseri Denizi 'Yamula'da Gün Batımı'Kayseri'nin denizi' olarak bilinen 80 kilometre uzunluğunda, 3.5 milyar metreküp su hacmi ile Orta Anadolu'nun Kızılırmak üzerindeki önemli barajlarından Yamula Baraj gölü su sporları ve turizm merkezine dönüşüyor.
 • 11:11Kayseri Denizi' Yamula'da Gün BatımıKayseri Denizi' Yamula'da Gün Batımı'kayseri'nin denizi' olarak bilinen 80 kilometre uzunluğunda, 3.5 milyar metreküp su hacmi ile Orta Anadolu'nun Kızılırmak üzerindeki önemli barajlarından Yamula Baraj gölü su sporları ve turizm merkezine dönüşüyor.
 • 09:48Sarıgazel Tabiat Parkına 2 Yılda 913 Bin TL YatırımSarıgazel Tabiat Parkına 2 Yılda 913 Bin TL YatırımOrman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Sarıgazel Tabiat Parkına 2014 ve 2015 yıllarında toplam 913 bin TL yatırım yapıldığını söyledi.
 • 18:32Kırşehir Çevresinde Şiddetli Yağış, Sel Baskınlarına ve Maddi Hasara Sebep OlduKırşehir Çevresinde Şiddetli Yağış, Sel Baskınlarına ve Maddi Hasara Sebep OlduKırşehir çevresinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış sonucu, ilçe ve köylerde sel ve su baskınları yaşandı.
 • 11:38Kızıl Eğrelti Otu İlaç Kullanımını ÖnleyecekUzak Doğu'da çeltik tarlalarında yabancı otların gelişimini engellediği için ilaç kullanımına gerek bırakmayan kızıl eğrelti otu, doğal yetiştiği Kızılırmak deltasında çeltik tarlalarında değerlendirilecek.
 • 16:30Çankırı'da Tahıl Hasadı BaşladıÇankırı'da Tahıl Hasadı BaşladıÇankırı’da hububat hasadına başlandı.
 • 14:01Özel Kızılırmak 18. Mezunlarını VerdiÖzel Kızılırmak 18. Mezunlarını VerdiÖzel Kızılırmak Anadolu ve Fen Lisesi, yapılan törenle 18. dönem öğrencilerini mezun etti.
 • 12:42Oltayla 20 Kiloluk Yayın Balığı YakaladıOltayla 20 Kiloluk Yayın Balığı YakaladıÇorum’un Kargı ilçesinde Kızılırmak Nehri’ne balık avlamaya giden bir kişi, oltayla 20 kilo ağırlığında yayın balığı yakaladı.
 • 12:09Kapadokya'daki Fosiller "Jeopark"Ta Hayat BulacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOKİ tabelası,- Kazı çalışmaları,- Paleontolog Doç. Dr. Okşan Başoğlu ile röportaj,- Ortaya çıkan kemikler, Kapadokya'daki fosiller "Jeopark"ta hayat bulacak- Gülşehir ve Ürgüp bölgesinde önceki yıl TOKİ çalışmaları sırasında fosiller görülmesi üzerine yapılan çalışmalarda bulunan kalıntılar, alanda kurulması planlanan Jeopark'ta sergilenecek- Gazi Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Başoğlu: - "Gülşehir ve Ürgüp merkez olmak üzere jeositlerin belirlenmesinin ardından bir jeopark projemiz var. Çalışmaların başlangıç noktası olarak Gülşehir'i belirledik çünkü burada çok önemli bir jeositimiz var"- "Burası yaklaşık 9 milyon yıl önceye tarihlenen bir yatak. Şu ana kadar üç toynaklı at, gergedan, zürafa, fil, domuz ve çok sayıda da boit öküzgillerden büyük ve küçükbaş hayvan kalıntıları bulundu" DİLAVER CAN - Nevşehir'in Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde geçen yıl TOKİ çalışmaları sırasında fosillerin ortaya çıkması üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye "Jeopark" kurulması planlanıyor.
 • 11:42Kapadokya'daki Fosiller "Jeopark"Ta Hayat BulacakNevşehir'in Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde geçen yıl TOKİ çalışmaları sırasında fosillerin ortaya çıkması üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye "Jeopark" kurulması planlanıyor.
 • 16:42Kargı'da Balık Avı Sezonu Bereketli BaşladıKargı'da Balık Avı Sezonu Bereketli BaşladıÇorum’un Kargı ilçesinde balık avı yasağının sona ermesiyle birlikte amatör balıkçılar Kızılırmak nehrine akın etti.
 • 10:23Prof. Dr. Sevgili: Kuşlar İçin Sulak Alanlar Mutlaka KorunmalıProf. Dr. Sevgili: Kuşlar İçin Sulak Alanlar Mutlaka KorunmalıOrdu Üniversitesi (ODÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Sevgili, kentte iki yıldır yaptıkları bilimsel çalışmada dört omurgalı sınıfına ait 90 tür canlı tespit ettiklerini, kuşlar için büyük önem taşıyan sulak alanların mutlaka korunması gerektiğini söyledi.
 • 13:26Kızılırmak Deltası Dünyaya AçılacakKızılırmak Deltası Dünyaya AçılacakDünyanın en önemli sulak alanlarından birisi kabul edilen Kızılırmak Deltası, dünyaya açılacak.
 • 18:11Kızılırmak'ta Balık Tutarken BoğulduÇorum'da, Kızılırmak nehrinde balık tutarken ayakları ağa dolanan 18 yaşındaki kişi boğuldu.
 • 18:10Balık Tutarken Kızılırmak'a Düşen Lise Öğrencisi BoğulduBalık Tutarken Kızılırmak'a Düşen Lise Öğrencisi BoğulduÇorum’un Dodurga ilçesi yakınlarında balık tutarken takılan oltasını kurtarmak isteyen lise öğrencisi, dengesini kaybederek düştüğü Kızılırmak Nehri’nde boğuldu.
 • 17:44Çorum'da Lise Öğrencisi Balık Tutmak İsterken Nehirde BoğulduÇorum'da Lise Öğrencisi Balık Tutmak İsterken Nehirde BoğulduÇorum'da balık tutmak için Kızılırmak Nehrine giden 4 arkadaştan lise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Sergen Sözer, boğularak can verdi.
 • 17:06Liseli Genç Kızılırmak'ta BoğulduLiseli Genç Kızılırmak'ta BoğulduÇorum’da Kızılırmak Nehri’nde arkadaşlarıyla birlikte balık tutan lise öğrencisi, takılan oltasını kurtarmak için girdiği suda boğularak hayatını kaybetti.
 • 14:21Z Kuşağı Tarımla BuluşuyorZ Kuşağı Tarımla BuluşuyorTÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen “Z Kuşağı Tarımla Buluşuyor” projesinin açılışı Karadeniz Tarımsal Enstitüsü Müdürlüğü’nde (KTAE) yapıldı.
 • 11:55İtfaiyeden İtfaiyeden "Göl- Gölet" UyarısıAnkara itfaiyesi, hava sıcaklığının artması ve okulların da tatile girecek olması nedeniyle oluşacak suda boğulma olaylarına karşı Başkentli aileleri dikkatli olmaya çağırdı.
 • 16:46Çarşamba'da Kırsal Kalkınma ToplantısıÇarşamba'da Kırsal Kalkınma ToplantısıSamsun’un Çarşamba ilçesinde Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da katılımlarıyla ‘kırsal kalkınma’ toplantısı gerçekleştirildi.
 • 20:53Bafra'da Kırsal Kalkınma ToplantısıBafra'da Kırsal Kalkınma ToplantısıSamsun’un Bafra ilçesinde Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile kırsal kalkınma toplantısı yapıldı.
 • 11:26Ziraat Odasından Öğrencilere Bafra Pideli SunumZiraat Odasından Öğrencilere Bafra Pideli SunumSamsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla etkinlik yapıldı.
 • 10:53Sel Sularının Yıktığı Köprüden Otomobil Uçtu: 1 YaralıSel Sularının Yıktığı Köprüden Otomobil Uçtu: 1 YaralıÇorum’un Kargı ilçesine bağlı Karaboya köyünde sel sularının yıktığı köprüyü fark edemeyen sürücü, otomobiliyle köprüden aşağı uçtu.
 • 17:33Samsun'da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona ErdiSamsun'da Lider Çocuk Tarım Kampı Sona ErdiSamsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, ilkokul 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” tamamlandı.
 • 01:37AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, on seçimi zaferle, birincilikle geçirdiklerini söyleyerek, "Şimdi de hamdolsun 11. seçimin de birincisi AK Parti'dir" diye konuştu.
 • 01:04Başbakan Davutoğlu'dan Balkon KonuşmasıBaşbakan Davutoğlu'dan Balkon KonuşmasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, kimsenin kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmaması gerektiğine dikkati çekerek, "Şimdiden zafer ilan eden ana muhalefet partisi 37 ilde milletvekili çıkaramıyor, üçüncü parti 32 ilde çıkaramıyor.
 • 16:15Seçim sonuçları 2015, Çankırı İli seçim sonuçlarıSeçim sonuçları 2015, Çankırı İli seçim sonuçları2015 Çankırı seçim sonuçları. 7 Haziran'da Çankırı ne kadar milletvekili çıkardı? Çankırı seçim sonuçları ve seçim gecesi en güncel haberler. Çankırı ili ve Türkiye genelinde il il seçim sonuçları en iyi görseller eşliğinde haberler.com adresinde.
 • 16:45Termik Santraller, Ovalarımızı Da, Sağlığımızı da Yok Edecek'Termik Santraller, Ovalarımızı Da, Sağlığımızı da Yok Edecek'Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayı Hayati Tekin, son yıllarda verilen termik santral izinleri ile Samsun’un tarım alanlarına büyük bir darbe vurulduğuna dikkat çekti.
 • 16:17Yazıcıoğlu: "Hava, Toprak ve Su Olmazsa Biyoçeşitlilik Olmaz"Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Samsun İl Temsilcisi Mehmet Yazıcıoğlu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, ekosistemin ana unsuru olan hava, toprak ve su olmazsa biyoçeşitliliğin olmayacağını, bu unsurlardaki olumsuzluklar insanları ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini olumsuz etkileyeceğini söyledi.
 • 15:07Ankara'da Su Faturası Bedeli 10 Yılda Yüzde 500 ArttıAnkara'da Su Faturası Bedeli 10 Yılda Yüzde 500 ArttıAnkaralılar Ankara Su Kanalizasyon İdaresi tarafından abonelere yansıtılan su parası rakamları ile Türkiye'nin en pahalı suyunu tüketiyor.
 • 11:35Yerköy'de Ebru ve El Sanatları SergisiYozgat'ın Yerköy ilçesinde Hüseyin Erbaş İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ebru ve el sanatları sergisi törenle açıldı.
 • 16:56Orta Karadeniz Bölgesi Yağışa DoyduÖnceki yıllarda yeteri kadar yağış olmadığı için yaz aylarında yaşanan kuraklık tehlikesinin bu yıl yaşanmayabileceği belirtildi.
 • 18:53Atb Başkanı Özkök: Zor Günler Bizi BekliyorAtb Başkanı Özkök: Zor Günler Bizi BekliyorAksaray Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Hamit Özkök Eskil Yüksek Yayla mevkiinde bulunan Çıralı Obruğu'nda incelemede bulunarak dış havzalardan Aksaray'a su getirilmesi konusunda bir an önce tedbir alınmasını vurguladı.
 • 13:48Kafkas Sülünleri Doğaya SalınıyorKafkas Sülünleri Doğaya SalınıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Özel kafeslerde büyütülen sülünlerden detay görüntüler- Anaç sülünlerden detay görüntüler- Anaç sülünlerin yumurtaları toplanması ve kontrol edilmesi- Kuluçka makinesinden çıkan sülünlerden detay görüntüler- Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılıçer ile röportaj Kafkas sülünleri doğaya salınıyor- Samsun'daki Gelemen Sülün Üretme İstasyonu'nda yetiştirilen Kafkas sülünleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğünce "Doğal Yaşamı Sülünle Destekleme Programı" kapsamında doğaya bırakılıyor- Bölge Müdürü Kılıçer: - "İstasyonumuzda son 10 yılda üretilen 160 bin sülün, Türkiye'nin çeşitli illerinde doğaya salınmıştır.
 • 13:13Yürüyerek Bin Kilometre KatettilerYürüyerek Bin Kilometre Katettilerİstanbul’dan Mersin’e yürüyerek seyahat eden biri İtalyan, diğeri Portekizli iki kadının Türkiye yolculuğu Samsun’un Bafra ilçesinde son buldu.
 • 12:01Kafkas Sülünleri Doğaya SalınıyorSamsun'daki Gelemen Sülün Üretme İstasyonu'nda yetiştirilen Kafkas sülünleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğünce "Doğal Yaşamı Sülünle Destekleme Programı" kapsamında doğaya salınıyor.
 • 10:02Seçime 5 Gün Kala, Petrol Taşıma İzinlerine Uzatma, 16 İlde KamulaştırmaSeçime 5 Gün Kala, Petrol Taşıma İzinlerine Uzatma, 16 İlde KamulaştırmaSeçime 5 gün kala hükümet kafaları karıştıran yeni adımlar attı. Türkiye üzerinden petrol taşıma izin süresi 2020'ye uzatıldı. 16 ildeki taşınmazlar acele kamulaştırdı.
 • 23:30Marmaris'te HDP ve STK'lardan Gezi Anması EtkinliğiMarmaris'te HDP ve STK'lardan Gezi Anması EtkinliğiMuğla'nın Marmaris ilçesinde, Gezi Parkı olaylarının 2. yıl dönümü, HDP ve STK'ların 2 ayrı noktada yaptığı anma etkinlikleriyle gerçekleşti.