SON DAKİKA KIZILIRMAK HABERLERİ

Son Dakika Kızılırmak Haberleri

 • 09:00Nevşehir'den Kısa KısaAvanos ilçesindeki Kızılırmak havzasında ilk kez 2007 yılında ortaya çıkan ve gündelik hayatı olumsuz yönde etkileyen simillium cinsi sinekle mücadele çalışmaları devam ediyor.
 • 13:04Elinin Elinin "Çamuruyla" İhracat YapıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Topraktan yapılan ürünlerden detaylar Seramik ustası Ayşe Torun'un çalışması Torun ile röportaj "Elinin çamuru"yla ihracat yapıyor Nevşehir'in Avanos ilçesinde KOSGEB desteğiyle açtığı atölyesinde erkek meslektaşlarına rakip olan seramik ustası kadın, ürünlerini Avrupa ülkelerine ihraç etmeye başladı Genç girişimci Torun: "Müşterinin talebine göre ürün çıkarıyoruz.
 • 11:46Elinin Çamuru"Yla İhracat YapıyorNevşehir'in Avanos ilçesinde kurduğu seramik atölyesiyle erkek meslektaşlarına rakip olan Ayşe Torun, ürünlerini Avrupa'ya ihraç ederek ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.
 • 17:28Kırşehir'de İlk Hububat Hasadına BaşlandıKırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Kırşehir'de hububat hasadına başlandığını bildirdi.
 • 09:25Gülşehir TOKİ'de Eylül Ayında Kuralar ÇekilecekGülşehir TOKİ'de Eylül Ayında Kuralar ÇekilecekTOKİ tarafından Gülşehir’de yapımı devam eden TOKİ konutlarının geçici kabulü Ramazan Bayramının ardından gerçekleşecek.
 • 12:40Vali Haktankaçmaz, Karakeçili İlçesini Ziyaret EttiKırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Karakeçili ilçesini ziyaret etti.
 • 15:55Denizleri ve Sularımızı KoruyalımDenizleri ve Sularımızı KoruyalımEskişehir Çevre Derneği Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, denizlerimizin evsel ve sanayi atıklarıyla kirletildiğini söyledi.
 • 16:36Nevşehir'den Kısa KısaNevşehir'in Avanos ilçesinde sinek, kene ve uçkun haşerelere karşı larva mücadelesi yapılıyor.
 • 14:33Çeltik Üreticisi Sıcaktan MemnunÇeltik Üreticisi Sıcaktan MemnunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çeltik tarlalarından detay Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli'nin açıklaması Çeltik üreticisi sıcaktan memnun Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gamzeli: "İnşallah bundan sonra da havalar, tüm üreticilerimizin beklentisi doğrultusunda olur" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, çeltik üreticisinin havaların sıcak gitmesinden memnun olduğunu söyledi.
 • 11:50Çeltik Üreticisi Sıcaktan MemnunTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, çeltik üreticisinin havaların sıcak gitmesinden memnun olduğunu söyledi.
 • 17:00Osmancık'ta Geleneksel Ramazan Etkinlikleri İlgi ÇektiOsmancık'ta Geleneksel Ramazan Etkinlikleri İlgi ÇektiOsmancık Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında düzenlenen tasavvuf konseri yoğun ilgi gördü.
 • 15:00Osmancık'ta Birlik ve Kardeşlik İftarıOsmancık'ta Birlik ve Kardeşlik İftarıOsmancık Belediyesi tarafından Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen "Birlik ve Kardeşlik" iftarı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
 • 11:38Zara'da İhtiyaç Sahibi 130 Aileye İftarZara ilçesinde ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 130 aileye her gün iftar veriliyor.
 • 14:22Yaralı Karga İçin Seferber OldularSamsun'un Atakum ilçesinde, kutlama yapan bir grubun attığı havai fişekle göğsünden yaralanan kargayı iyileştirmek için zabıta ekipleri adeta seferber oldu.
 • 15:52Kırıkkale'de "Minik Yürekler Umut Oldu Projesi"Kızılırmak Anaokulu tarafından "Minik Yürekler Umut Oldu Projesi" kapsamında toplanan kırtasiye malzemeleri ve giysiler gönderilen illerdeki öğrencilere ulaştı.
 • 18:40Vali Haktankaçmaz Yeşil Vadi Projesini İncelediVali Haktankaçmaz Yeşil Vadi Projesini İncelediKırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Yeşil Vadi Projesi I. Etap yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 16:25Bayramiç'te Trafik Kazası: 2 YaralıBayramiç'te Trafik Kazası: 2 YaralıÇanakkale’nin Bayramiç ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 15:07Manda Sütünden Yapılan Ürünler İlgi GörüyorManda Sütünden Yapılan Ürünler İlgi GörüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kızılırmak Deltasından görüntüler Manda yetiştiricisi İsmail Metin ile röportaj Manda ürünlerinden görüntüler Manda yetiştiricisi İsmail Metin manda ürünlerini tanıtırken görüntü Manda sütünden yapılan ürünler ilgi görüyor Bafra'nın Kızılırmak Deltasındaki Kuş Cenneti'nde beslenen mandalardan elde edilen süt ürünleri Türkiye geneline gönderiliyor.
 • 14:54Çanakkale'de Trafik Kazası: 2 YaralıBayramiç ilçesindeki trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 13:44Manda Sütünden Yapılan Ürünler İlgi GörüyorBafra'nın Kızılırmak Deltasındaki Kuş Cenneti'nde beslenen mandalardan elde edilen süt ürünleri Türkiye geneline gönderiliyor.
 • 11:23Amatör Olta Balıkçıları Kaçak Avlananlara Dur DiyorAmatör Olta Balıkçıları Kaçak Avlananlara Dur DiyorÇankırı Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ÇANOBDER), 40 kişilik üyesi ile Çankırı'da kaçak avlanma yapanlara dur demek için çaba sarf ediyor.
 • 13:426 Kilo 320 Gram Yabani Orkide Soğanı ile Yakalandı6 Kilo 320 Gram Yabani Orkide Soğanı ile YakalandıSamsun'da ormanlık alanda topladığı yabani orkide (salep) soğanlarını evinde saklayan M.C., jandarma tarafından yakalandı.
 • 15:20Leyleklerin Göç Yolu İzlenecekOndokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ornitoloji Araştırma Merkezi, leyleklerin göç yollarını ve yaşam sürelerini takip etmek için 5 yavru leyleğe uydu vericisi takacak.
 • 13:55Sabah Çiftçi Akşam ÖğrenciSabah Çiftçi Akşam ÖğrenciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Çocukları ile aynı üniversitede öğrenim gören 42 yaşındaki Durmuş Işıklı'nın tarlada çalışması -Evde ders çalışması Okuldaki arşiv görüntüleri -Durmuş Işıklı ile röportaj -Kızı Fatma Işıklı ile röportaj Sabah çiftçi akşam öğrenci Çankırı'da çocuklarıyla aynı üniversitede öğrenim gören 42 yaşındaki Durmuş Işıklı, tarlada çalışarak hem ailesinin geçimini sağlıyor hem de çocuklarını okutuyor ÖZGÜR ALANTOR - Çankırı'da çocuklarıyla aynı üniversitede öğrenim gören 42 yaşındaki Durmuş Işıklı, tarlada çalışarak hem ailesinin geçimini sağlıyor hem de çocuklarını okutuyor.
 • 13:17Sabah Çiftçi Akşam ÖğrenciSabah Çiftçi Akşam ÖğrenciÇocuklarıyla farklı zamanlarda aynı ilkokulu, ortaokulu ve liseyi bitiren baba Durmuş Işıklı, şimdi de oğlu Hüseyin (22) ve kızı Fatma Işıklı (20) ile aynı üniversitede öğrenim görüyor.
 • 12:07Sabah Çiftçi Akşam ÖğrenciÇankırı'da çocuklarıyla aynı üniversitede öğrenim gören 42 yaşındaki Durmuş Işıklı, tarlada çalışarak hem ailesinin geçimini sağlıyor hem de çocuklarını okutuyor.
 • 19:52Bodrum Tedavi Gördüğü Hastanede Tomografi Teknisyenini TartakladıBodrum Tedavi Gördüğü Hastanede Tomografi Teknisyenini TartakladıTedavi gördüğü hastanede tomografi teknisyenini tartakladıbODRUM Devlet Hastanesi'nde görevli 51 yaşındaki tomografi teknisyeni Tahsin Kızılırmak'ın, daha önce trafik kazasında yaralanarak geldiği hastanede 2 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edilen ve kontrollerini yaptırmak için gelen 19 yaşındaki E.B. tarafından tartaklanması, sağlık çalışanları tarafından hastane önünde protesto edildi.
 • 18:07Sağlık Çalışanının Darbedildiği İddiasıSağlık Çalışanının Darbedildiği İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sağlık çalışanlarından görüntü Darbedilen sağlık çalışanından görüntü Basın açıklamasının okunması Açıklamalardan görüntü - Bodrum ilçesinde bir grup sağlık çalışanı, meslektaşlarının hasta tarafından darbedildiği iddiasıyla hastane önünde eylem yaptı Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup sağlık çalışanı, meslektaşlarının hasta tarafından darbedildiği iddiasıyla eylem yaptı.
 • 17:36Hamzalı'da İnşaat Çalışmaları Devam EdiyorHamzalı'da İnşaat Çalışmaları Devam EdiyorKızılırmak havzasında çeltik üretimini 6 kat artırması hedeflenen Hamzalı Sulaması’nda İnşaat çalışmaları Devam Ediyor.
 • 16:57Muğla'da Sağlık Çalışanının Darbedildiği İddiasıMuğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup sağlık çalışanı, meslektaşlarının hasta tarafından darbedildiği iddiasıyla eylem yaptı.
 • 16:50Bodrum'da Hasta, Temizlik İşçisini Darp EttiBodrum'da Hasta, Temizlik İşçisini Darp EttiMuğla’nın Bodrum ilçesinde bir hasta, temizlik görevlisini darp etti.
 • 16:31Tedavi Gördüğü Hastanede Tomografi Teknisyenini TartakladıTedavi Gördüğü Hastanede Tomografi Teknisyenini TartakladıBodrum Devlet Hastanesi'nde görevli 51 yaşındaki tomografi teknisyeni Tahsin Kızılırmak'ın, daha önce trafik kazasında yaralanarak geldiği hastanede 2 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edilen ve kontrollerini yaptırmak için gelen 19 yaşındaki E.B. tarafından tartaklanması, sağlık çalışanları tarafından hastane önünde protesto edildi.
 • 14:23Kızılırmak Deltası'ndaki Sazlıklar Mandaların Doğal MekanıKızılırmak Nehri'nin taşıdığı alüvyonların oluşturduğu, doğal özellikleri büyük ölçüde korunabilmiş Türkiye'nin Karadeniz kıyısındaki tek sulak alanı Kızılırmak Deltası'nda, sığ göletlerin bulunduğu sazlık alanlar mandalara ev sahipliği yapıyor.
 • 09:38Kızılırmak Deltası, Unesco Dünya Mirası Geçici ListesindeKızılırmak Deltası, Unesco Dünya Mirası Geçici ListesindeSamsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesiyle ilgili yaptıkları başvuru üzerine ilk aşamada geçici listeye alındığını söyledi.
 • 12:35Kızılırmak Deltası'ndaki Klinikte 80 Göçmen Kuş Tedavi EdildiTürkiye'nin en büyük deltalarından Kızılırmak Deltası'nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın gördüğü yaralı bir hayvandan sonra kurulması talimatını verdiği veteriner kliniğinde, bir yılda 80 göçmen kuş tedavi edilerek yeniden doğaya salındıBafra, Alaçam ve 19 Mayıs ilçelerinin sınırlarında bulunan Kızılırmak Deltası, binlerce göçmen kuş, yılkı atları, evcil büyük ve küçükbaş hayvanlara ev sahipliği yapıyor.
 • 09:33Arslan: Arslan: "Fener-koşuköy Sahilleri Turizme Kazandırılmalı"Samsun Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Fener-Koşuköy sahillerinin deniz turizmine kazandırılması gerektiğini söyledi.
 • 16:14Kızılırmak Deltası 'Jandarma Atlı Timi'ne EmanetKızılırmak Deltası 'Jandarma Atlı Timi'ne EmanetSamsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Ercan Yaşın, Kızılırmak Deltası’nda görev yapan ’Jandarma Atlı Timi’nin turizm açısından önemli olduğunu söyledi.
 • 15:14Kuş Cenneti'nde Atlı GösteriSamsun'da, Kızılırmak Nehri'nin taşıdığı alüvyonların oluşturduğu, doğal özellikleri büyük ölçüde korunabilmiş Türkiye'nin Karadeniz kıyısındaki tek sulak alanı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'de 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
 • 17:25Bozok Üniversitesi Yozgat Tarihini Gün Yüzüne ÇıkartacakBozok Üniversitesi Yozgat Tarihini Gün Yüzüne ÇıkartacakAnadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olan ve tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapan, zengin bir kültür yapısına sahip Yozgat’ın tarihi gün yüzüne çıkartılması için Bozok Üniversitesi bilimsel çalışma başlattı.
 • 19:01Fotoğraf Sanatçılarından Çeltik Ekimine YolculukFotoğraf Sanatçılarından Çeltik Ekimine YolculukOsmancık Fotoğraf Sinema Amatörleri ve Kültür Sanat Turizm Araştırma Derneğinin düzenlediği “Çeltik Ekimine Yolculuk” Osmancık Fotoğrafçılar Buluşması Kültür ve Sanat etkinliği sona erdi.
 • 17:50Öğrenciler "Su Savaşı" Etkinliğiyle Stres AttıNevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, final haftasında stres atmak için su savaşı etkinliği düzenledi.
 • 15:02Bozkırın Sulu Tarım Hayali Gerçek OlacakOrman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yürütülen Kızılırmak Hamzalı Sulaması projesi tamamladığında, Ankara'nın Kalecik, Kırıkkale'nin Sulakyurt ve Çankırı'nın Kızılırmak ilçelerinde 95 bin 510 dekar zirai alan suya kavuşacak, bozkırın sulu tarım hayali ise gerçek olacak.
 • 13:46Samsun'da Tedavi Edilen Şahin Doğaya SalındıSamsun'un Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde kanadı kırık bulunan şahin, tedavi edildikten sonra doğaya salındı.
 • 13:12Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Çevre Günü EtkinliğidüzenlecekSamsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesince Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği düzenlenecek.
 • 12:45Kuş Cenneti Dünya Çevre Günü'ne Ev Sahipliği YapacakKuş Cenneti Dünya Çevre Günü'ne Ev Sahipliği YapacakSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinin yapılacağı Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ndeki hazırlıkları inceledi.
 • 11:53Kızılırmak'ta Çeltik Üretimi 6 Kat ArtacakKızılırmak'ta Çeltik Üretimi 6 Kat ArtacakOrman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü inşaat çalışmaları devam eden Kızılırmak Hamzalı Sulaması ile bozkırın sulu tarım hayalini gerçeğe dönüştürüyor.
 • 08:53Öğrenciler İlk Kez UçtuÖğrenciler İlk Kez UçtuSamsun Bafra Kaymakamlığı’nca devam ettirilen Sevgiyle Uzanan Eller Projesi kapsamında çocuklar ilk kez uçağa bindiler.
 • 20:07Yağmur Yağdı Dereler TaştıYağmur Yağdı Dereler TaştıÇorum’un Osmancık ilçesinde aniden etkili olan sağanak yağış nedeniyle taşkın yaşandı.
 • 14:17Bartın'da Yer Altı Irmaklarının Haritası ÇıkartılıyorBartın'da Yer Altı Irmaklarının Haritası ÇıkartılıyorBartın’da Vali Seyfettin Azizoğlu’nun desteği ile "Yer Altı Irmaklarının Bulunması ve Haritasının Çizilmesi Projesi" kapsamında araştırmalarını sürdüren Makine Mühendisi Faruk Papila, “Bu projede başarı elde edersek yer altı ırmaklarının haritasını çizerek dünyada bir ilke imza atmış olacağız” dedi.
 • 15:35Çankırı Tanıtım Günleri Sona ErdiÇankırı Tanıtım Günleri Sona ErdiÇankırı'ya ait değerleri ve geleneksel kültürü tanıtmak amacı ile bu yıl Başkent'te ikincisi düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri sona erdi.