08:0600
SON DAKİKA KKTC HABERLERİ

Son Dakika KKTC Haberleri

   

  Mudanya Belediyesi'ne 59.4 Milyon Liralık Bütçe

  Mudanya Belediyesi'ne 59.4 Milyon Liralık Bütçe

  Bursa'nın Mudanya ilçesinde CHP’den 15, AK Parti’den 6, MHP’den 2 üyenin katılımıyla Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz başkanlığında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde toplanan Mudanya Belediye Meclisi, 2015 mali yılı bütçesini görüştü. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Rum Bakan, 5 Aylık Hapis Cezasına Çarptırıldı

  Rum Bakan, 5 Aylık Hapis Cezasına Çarptırıldı

  Rum maliye ve içişleri eski bakanı Hristodulos Hristodulu, sahte gelir beyanında bulunma ve vergi kaçakçılığı yapma suçundan 5 aylık hapis cezasına çaptırıldı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  NATO Genel Sereterinden Yeni Öneri

  NATO Genel Sereterinden Yeni Öneri

  Stoltenberg, IŞİD'le savaşta yerel güçlerin öne çıkarılmasını önerdi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Şehitlerle 40 Yıl Sonra Göz Yaşartan Buluşma

  Şehitlerle 40 yıl sonra göz yaşartan buluşma- Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit olan Ezineli üç askerin yakınları, 40 yıl sonra ilk kez gittikleri şehitlerin KKTC'deki mezarları başında dua etti, memleketlerinden getirdikleri toprakları kabirlere serpti- Şehit Soydemir'in kardeşi Fahri Soydemir: "Buradan tüm dünyaya seslenmek istiyorum. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Çavuşoğlu, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide'yi Kabul Etti

  Çavuşoğlu, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide'yi Kabul Etti

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile görüştü. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Şehitlerle 40 Yıl Sonra Göz Yaşartan Buluşma

  Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan Ezineli üç askerin yakınları, 40 yıl sonra ilk kez gittikleri şehitlerin KKTC'deki mezarları başında dua etti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Gündem Özetine Ek

  Gündem Özetine Ek

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'yi kabul edecek, AK Parti MYK Toplantısı'na katılacak. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Alper Tekdemir İfade Verdi

  Hakkında yakalama kararı bulunan sanık Alper Tekdemir, davayı gören Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesine ifade verdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yarhisar Müze Gemisi'nin 8'inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

  Türkiye'nin karaya yerleştirilmiş ikinci su üstü savaş gemi müzesi olan Yarhisar Müze Gemisi'nin 8'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Gençer, 'Giritlilerin Ayvalık'ın Temelinde Büyük İzi Var'

  Gençer, "Giritlilerin Ayvalık'ın Temelinde Büyük İzi Var"

  Ayvalık Giritliler Derneği tarafından düzenlenen, ‘Ada Vatan Girit’ isimli etkinliğin açılışında konuşan başkan Rahmi Gençer, “Girit’ten mübadele ile gelen büyüklerimiz, tüm kültürlerini Ayvalık’ımıza birer kültür mirası olarak bırakmışlar ve bu kültür yeni nesillerce yoğrularak bu günlere gelmiştir” dedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Eide, Kasım'ın İlk Haftası Ankara ve Atina'da Temaslarda Bulunacak

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri'nin Özel Kıbrıs Danışmanı Espen Barth Eide, Kasım'ın ilk haftasında Ankara ve Atina'da bazı temaslarda bulunacak. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  İsveç Bankaları, AB Stres Testini Geçti

  İsveç Bankaları, AB Stres Testini Geçti

  Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin bankacılık sistemi, dayanıklılık ve yeterlilik testine tâbi tutuldu. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Avrupa'da 25 Banka Sınıfta Kaldı

  Avrupa'da 25 Banka Sınıfta Kaldı

  Avrupa Merkez Bankası'nın ekonomik krizlere dayanıklılığı ölçmek için yaptığı stres testini 130 Avrupa bankasından 25'i geçemedi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Sınırın Suriye Tarafından Askere Ateş Açıldı

  Sınırın Suriye Tarafından Askere Ateş Açıldı

  Güvenlik güçleri, sınırın Suriye tarafından açılan ateşe misliyle karşılık verdi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Rum Sözcüsü: Müzakerelerin Yeniden Başlaması Zor

  Rum Yönetimi Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Türkiye’nin, yayımladığı seyrü sefer haritası Navtex’in sona eriş tarihi olan 30 Aralık’a kadar Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini sürdürmesi halinde, Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasının uzak ihtimal olacağını söyledi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Fransız Büyükelçi: Türkiye ile Güney Kıbrıs Arasındaki Gerginlik Son Bulmalı

  Fransa’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Jean-Luc Florent, ülkesinin Güney Kıbrıs’ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki (MEB) egemenlik haklarını tanıdığına dikkat çekerek Güney Kıbrıs ile Türkiye arasında şu anda mevcut olan büyük gerilimin sona ermesi gerektiğini belirtti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başbakan Davutoğlu, Kahramanmaraş'ta

  Davutoğlu : (3) "Kimse devletin meşru güvenlik güçleriyle teröristleri aynı zeminde, düzlemde göremez. 'Şurada teröristlere dönük bir operasyonda 3 terörist öldürüldü diye misilleme' gibi bir mantığı kabul etmemiz mümkün değildir" "Dün yapılan saldırı ile ilgili olarak İçişleri Bakanımızla, Genelkurmay Başkanımızla ve Valimiz ile görüştüm. Her birisine de aynı talimatı verdim. Bu, haince eylemi gerçekleştirenler takip edilecekler, gerekli her türlü çalışma yapılacak ve mutlaka hak ettikleri (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başkan Pekdaş: 'Alsancak'ı Korumak Hepimizin Görevi'

  Başkan Pekdaş: "Alsancak'ı Korumak Hepimizin Görevi"

  Seçildiği günden itibaren halkın taleplerini yerinde dinleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’in iş, eğlence ve alışveriş merkezi konumundaki Alsancak’ta yaşayan vatandaşlarla biraraya geldi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Rum Bakan: Tehdit Altındayken Müzakere Etmeyeceğiz

  Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, tehdit altındayken müzakere etmeyeceklerini iddia etti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Rumlar, İtibarını Zedelemeden Müzakerelere Dönüş Yolu Arıyor

  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in uluslararası alanda ve Rum iç cephesinde itibarını zedelemeden Kıbrıs müzakerelerine geri dönmek için yol aramakta olduğu bildirildi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Türkiye Yol-İş Sendikası 1 No’lu Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Çelik, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Karabağ, Bursa'da Konuşuldu

  Karabağ, Bursa'da Konuşuldu

  Ermenistan'ın işgali altındaki Karabağ, Bursa'da düzenlenen panelle masaya yatırıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu, Hakkari'de Şehit Edilen Askerler İçin Başsağlığı Diledi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da devam eden yöresel ürünler fuarı ziyaret sonrasında Hakkari Yüksekova’da şehit edilen 3 asker için başsağlığında bulundu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu: Böyle Bir Tablo Türkiye'ye Yakışmıyor

  Kılıçdaroğlu: Böyle Bir Tablo Türkiye'ye Yakışmıyor

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin, "Son derece üzüntülüyüm. Böyle bir tablo Türkiye'ye yakışmıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da

  Kılıçdaroğlu: "(Hakkari'deki silahlı saldırı ve Afyonkarahisar'daki kaza) Bugün iki üzücü olay, gerçekten bizi yürekten sarstı" "Böyle bir tablo, Türkiye’ye yakışmıyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Azerbaycan Milletvekili Sabir Rüstemhanlı: 'Ermeni Soykırımı Yalandır'

  Azerbaycan Milletvekili Sabir Rüstemhanlı: "Ermeni Soykırımı Yalandır"

  Bursa'da konuşan Azerbaycan Milletvekili, Halk Şairi Sabir Rüstemhanlı, Ermeni soykırımı iddiası ile ilgili değerlendirmede bulunarak, "Ermeni soykırımı yalandır. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan 'Şehit' Yorumu

  Kılıçdaroğlu'ndan 'Şehit' Yorumu

  Antalya’da yöresel ürünler fuarını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hediye yağmuruna tutuldu. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "(Çözüm süreci) Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok. Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir" "Hükümet olarak çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz ama bu süreç başarılı olmasın diye içeriden dışarıdan çok uğraşanlar var, onlara da fırsat vermeyeceğiz. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Anastasiadis Masaya Dönmezse Herkes Kendi Yoluna"

  KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Rum lider Anastasiadis'in koşulsuz olarak masaya dönmesi gerektiğini aksi takdirde herkesin kendi yoluna gitmesinin gündeme geleceğini söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği’nin ekonomik bakımdan 10 yıl öncesine göre üyesi olan ülkelerine refah dağıtan, ülkelerine çok büyük imkanlar sağlayan kurum olmaktan çıkmış vaziyette olduğunu ifade ederek, "İflas eşiğinde olan bazı üye ülkelerine de çok fazla katkı sağlayamadı" dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  'Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor'

  "Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Son kavgalar, kargaşalar, dışarıdan, içeriden bir sürü hesaplar, tuzaklar, çok olan Türkiye'nin önüne geçmek için." dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır Açıklaması

  "AB zirvesi önemli bir toplantıydı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Yerel yönetimlerde ekonominin yansıması, ekonominin işlerlik kazanması, yoksulluğun giderilmesi gibi önemli işlevler yerel yönetimin öncelikli hedefleri arasındadır” dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM iş birliği ile düzenlenen Türkiye-İran Van Forumun ikinci gününde iki oturumla devam etti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 08:06:17. #1.12#