19:0000
SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

   

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Kayseri'de akademisyenlere hitap eden Ahmet Davutoğlu'nun konuşması sırasında tören alanındaki geniş boşluklar dikkatlerden kaçmadı. (Bugün 16:00)

   

  Başbakan Davutoğlu Kayseri'de

  Davutoğlu, Erciyes Üniversitesinde konuştu: "Aşı geliştirmeyle yüzde 100 milli bir aşı sektörü, bilimsel tabanı oluşturacağınızı duymaktan memnun oldum. Kalkınma Bakanlığına sunduğunuz proje ne ise onun arkasındayım" "Başbakanlık görevine gelir gelmez ilk baktığım dosyalardan biri akademisyenlerimizin özlük haklarıydı. (Bugün 15:40)

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Erciyes Üniversitesi'nde Toplu Açılış (2)

  Davutoğlu: AŞI GELİŞTİRME BİZİM İÇİN STRATEJİK ÇALIŞMADIR Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde düzenlenen açılış ve protokol imza törenine katıldı. (Bugün 15:30)

   

  İlik Naklinde Hekim ve Merkez Olarak Sorun Kalmadı'

  İlik Naklinde Hekim ve Merkez Olarak Sorun Kalmadı"

  Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Teoman Soysal: "Türkiye'de 60'ın üzerinde ilik nakli merkezi var. Hem hekim hem de yatak sayısı olarak ilik nakli yapma konusunda artık Türkiye'nin bir sorunu yok" "Akrabalarında doku uyumu olmayanlarda, akraba dışı verici bulmakta sorunlar çıkabiliyor. (Dün 12:37)

   

  Felçli Hastalara Yeni Umut

  Felçli Hastalara Yeni Umut

  Omurilik felci geçiren bir kişi kök hücre nakli sayesinde yeniden yürümeye başladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Sibel Kula, 25 Yıl Beklediği 'Mucize' İçin Umutlandı

  Sibel Kula, 25 Yıl Beklediği 'Mucize' İçin Umutlandı

  İzmir'de 1989 yılında henüz 21 yaşındayken, üniversite eğitiminin yanı sıra mankenlik de yapan Sibel Kula, ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobilin altında kaldı, göğsünden aşağı felç kaldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  "Trabzon Tanıtım Günleri" Etkinliği

  Trabzon'un fethinin 553. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinlik, 23 Ekim'de Feshane'de gerçekleştirilecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Samsung'dan Farklı Bir Pil!

  Tüm teknolojiler gelişirken yerinde sayan pil teknolojisi, Samsung'un bu piliyle yön değiştiriyor! (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Çocukların sağlıklı büyümelerine katkı sağlamak amacıyla, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Klinikleri ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Pediatri Anabilim Dalı’nın, Büyüyen Çocuk Derneği’nin katkılarıyla düzenlediği “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu” Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  "Harp ve vazife malulleri ile gaziler için fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarına yönelik seans kısıtlaması kaldırıldı" "Uluslararası yurt dışı doku bilgi bankalarınca yapılmış kök hücre donör tarama ve temin işlemi bedellerinin geriye dönük ödenmesi sağlanarak kemik iliği ve kök hücre nakillerinde uygulamada teşvik edeci kolaylık sağlandı" "Tüp bebek tedavisinin deneme sayısı 2'den 3'e çıkarıldı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki Değişiklikler Yürürlüğe Girdi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Sağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT) yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TBMM 2014 Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TBMM 2014 Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

  TBMM tarafından ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar ve tescil edilmiş üstün başarıları ile ülkeyi en iyi şekilde temsil eden Türk vatandaşlarına verilen TBMM Onur Ödülü, bu yıl Prof. Dr. Taner Demirer ve Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’a verildi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  2014 TBMM Onur Ödülü

  2014 TBMM Onur Ödülü

  TBMM Başkanı Çiçek, Meclis'te düzenlenen törende, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer ile Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'a ödüllerini verdi Çiçek: "Diğer yıllardan farklı olarak bu yıl, biri bilim insanı, diğeri sanatçı olan iki değerli şahsiyetin bu. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  2014 TBMM Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

  2014 TBMM onur ödülünü, kanser, kök hücre ve kemik iliği alanlarındaki çalışmaları nedeniyle Prof.Dr. Taner Demirer ile sanat alanındaki çalışmaları nedeniyle Prof.Dr. Hüsamettin Koçan aldı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet Heyecanı

  Diş Hekimliği Fakültesi'nde Mezuniyet Heyecanı

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 5. dönem mezuniyet heyecanı yaşandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Omü Akademik Yıl Açılış Töreni

  Tören, Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi OMÜ Rektörü Akan: "Yeni birçok programla lisansüstü öğrenci sayımızı 6 yıl öncesinin 4 katından fazla artırdık, 5 bin 500'e ulaştırdık" (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Yüz Gençleştirmede İğnesiz Yeni Yöntem

  Yüz Gençleştirmede İğnesiz Yeni Yöntem

  Op. Dr. Eser Aydoğdu yüz gençleştirmede yeni bir yöntem olan ve iğneden korkanlar için, morarma ve kabuklanmadan çekinenler için özellikle tercih edilen Milano Yüz Lifitingi uygulaması hakkında bilgi verdi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Japonya Kayseri'den Kök Hücre Alacak

  Japonya Kayseri'den Kök Hücre Alacak

  Erciyes Üniversitesi bünyesinde kurulan Betül-Ziya Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde (GENKÖK) üretilen kök hücre ürünleri yurtdışındaki bazı ülkelere ihraç edilmeye başlandı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Tayland Prensesi İstanbul'a Geliyor

  Tayland Prensesi İstanbul'a Geliyor

  Tayland Prensesi Chulabhorn, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından düzenlenecek kongreye katılmak üzere Türkiye’ye geliyor. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Yapay Organ ve Kök Hücre Tartışılacak

  Hacettepe Üniversitesinde bilim insanlarının katılacağı sempozyumda yapay organ ve kök hücre konusu ele alınacak. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Yapay Organ ve Kök Hücre Hacettepe'de Tartışılacak

  Hacettepe Üniversitesi, 15-16 Eylül 2014 tarihleri arasında, sağlık bilimlerinde ileri teknolojilerin tartışılacağı uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yapacak. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  İzmir ile Xiamen Arasında İyi Niyet Protokolü İmzalandı

  İzmir ile Xiamen Arasında İyi Niyet Protokolü İmzalandı

  İzmir ile Çin'in Xiamen kenti arasındaki güçlü bağlar, iki şehrin kardeş şehir protokolü imzalamasına doğru ilerliyor. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bilim İnsanlarından Kök Hücreyle İnsan Kökenine Yolculuk

  Bilim İnsanlarından Kök Hücreyle İnsan Kökenine Yolculuk

  İngiliz ve Japon bilim insanları, insan kök hücresini en erken konumuna getirmeyi başardı. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Japonlar "Yeniden Programlanmış Hücreleri" İlk Kez İnsana Nakletti

  Japonya'da "yeniden programlanmış hücreler" anlamına gelen iPS hücreleri ilk kez insana nakledildi. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Kordon Kanı Nakli Endikasyonları ile İlgili Duyuru

  T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI DUYURU Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü / Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı İrtibat : Uzm.Dr.Erman CEYHAN Daire Başkanı E-posta :gsssaglikhizmetleri@sgk.gov.tr Telefon: (312) 207 80 64 Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA 10/09/2014 KORDON KANI NAKLİ ENDİKASYONLARI İLE İLGİLİ DUYURU Bilindiği üzere; Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan Hematopoetik kök hücre nakli endikasyon ve kriterlerini içeren listeler Kurumumuz (11 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Balkan Ülkelerinin Yaralarını Türk Hekimler Saracak

  Balkan Ülkelerinin Yaralarını Türk Hekimler Saracak

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Yara İyileşmesi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Barutçu, Balkan Ülkeleri Yara Dernekleri Konfederasyonu başkanlığına seçildi Prof. Barutçu: "Yara iyileşmesi konusunda bölgede lider ülke Türkiye olduğu için doktorlar yeni teknolojileri öğrenmek, hastalar da iyileşmek. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  9. Ulusal Aferez Kongresi

  Türk Aferez Derneği Başkanı Prof. Dr. Altuntaş: "Kemik iliği nakilleri sağlık turizminde önemli bir gelir kaynağı olabilir. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Başkan Özhaseki Bilim Adamlarına Kayseri'yi Anlattı

  Başkan Özhaseki Bilim Adamlarına Kayseri'yi Anlattı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, EÜ'nün ev sahipliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kök Hücre Kongresi'ne katılan bilim adamları ile bir araya geldi. (03 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bilim Adamları Kayseri'ye Hayran Kaldı

  Bilim Adamları Kayseri'ye Hayran Kaldı

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kök Hücre Kongresi’ne katılan bilim adamları ile biraraya geldi. (03 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Gen-Kök Danışma Kurulu Toplandı

  Gen-Kök Danışma Kurulu Toplandı

  Betül Eren Gen-Kök Araştırma Merkezi'nin uluslar arası nitelikteki Danışma Kurulu ilk toplantısını yaptı. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kök Hücre ve Bilimin Geleceği Kayseri'de Konuşuluyor

  Erciyes Üniversitesi tarafından 1. Uluslararası Genom ve Kök Hücre Merkezi Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kök Danışma Kurulu Toplandı

  Kök Danışma Kurulu Toplandı

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Ziya-Betül Eren Gen-Kök Araştırma Merkezi'nin uluslar arası nitelikteki Danışma Kurulu ilk toplantısını yaptı. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kayseri Erciyesspor Başkanı'ndan Trabzonspor Maçı Değerlendirmesi

  Kayseri Erciyesspor Başkanı'ndan Trabzonspor Maçı Değerlendirmesi

  Kayseri Erciyesspor'un Başkanı Ziya Eren, dün Trabzonspor ile golsüz berabere kaldıkları maçla ilgili olarak; "Bu aldığımız 1 puana hem üzülüyor hem de seviniyoruz" dedi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hayırsever İşadamı, En İyi Bilimsel Üç Çalışmayı Ödüllendirecek

  Hayırsever İşadamı, En İyi Bilimsel Üç Çalışmayı Ödüllendirecek

  Kayserili hayırsever işadamı ve Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren, şimdi de merkezde yapılacak bilimsel çalışmalardan üç tanesini ödüllendireceğini açıkladı. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 19:00:35. #1.12#