SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 09:05 Öğrencilerin Duyarlılığı Duygulandırdı Karakese İlkokulu öğrencileri lösemi hastası arkadaşları Buse Nur Kaba için kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
 • 09:00 Tümörlerden Kurtuldu, Kanserden Kurtulamadı Tümörlerden Kurtuldu, Kanserden Kurtulamadı Gözünde yumruk büyüklüğünde tümörü olan altı yaşındaki Emir Akçekaya, Hacettepe’de ameliyat oldu ve iki gözü de alındı.
 • 08:59 Öğrencilerin Duyarlılığı Duygulandırdı Karakese İlkokulu öğrencileri lösemi hastası arkadaşları Buse Nur Kaba için kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
 • 19:58 Dünya Aferez Birliği'ne Türk Başkan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Klinik ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Dünya Aferez Birliği Başkanı oldu.
 • 17:52 Üniversite Öğrencilerinden Kan ve Kök Hücre Bağışı İskenderun Teknik Üniversitesi Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Toplumsal Hizmet Projeleri dersi kapsamında Kızılay'a kan ve kök hücre bağışında bulundu.
 • 17:44 Beyin Ölümü Gerçekleşen İnsanların Sinir Sistemleri Hayata Döndürülecek Beyin Ölümü Gerçekleşen İnsanların Sinir Sistemleri Hayata Döndürülecek Amerikalı bilim insanları, aldıkları etik izin çerçevesinde beyin ölümü gerçekleşmiş 20 kişi üzerinde deney yapacak ve bu kişilerin merkezi sinir sistemlerini hayata döndürecek.
 • 17:38 Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'nin Fransa'nın başkenti Paris'te yaptığı seçimlerde başkanlığa Kayserili Prof. Dr. Fevzi Altuntaş seçildi.
 • 15:15 Balbay: Balbay: "Tutukluların Böcek Kadar Değeri Yoktu" CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile aynı cezaevinde kalan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Özkan’ın yaşadığı sağlık sorunu üzerine check up’tan geçecek.
 • 16:52 Küçük Berfin'e İlik Bulundu Küçük Berfin'e İlik Bulundu Lösemi hastası 3,5 yaşındaki Berfin Güneş'e uygun verici (donör) bulundu.
 • 11:37 Neü'de Kök Hücre Bağışı Farkındalığı Oluşturuluyor Neü'de Kök Hücre Bağışı Farkındalığı Oluşturuluyor Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi ve Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi işbirliği ile "Kök Hücre Bağışı Farkındalığı” konulu konferans düzenlendi.
 • 14:21 Tuncay Özkan 3 Ay Evden Çıkamayacak, Maskeyle Dolaşacak, Kimseye Dokunamayacak Tuncay Özkan 3 Ay Evden Çıkamayacak, Maskeyle Dolaşacak, Kimseye Dokunamayacak 6 yıl kaldığı Silivri Cezaevi'ndeki koşullar nedeniyle hasar gören karaciğerine Almanya'da kök hücre tedavisi uygulanan Tuncay Özkan, 3 ay boyunca adeta karantinada kalacak.
 • 13:52 Bir Kadın En Fazla Kaç Çocuk Doğurabilir? Bir Kadın En Fazla Kaç Çocuk Doğurabilir? 18. yüzyılda Rusya'da Feodor Vassilyev adlı bir köylünün karısı 69 çocuk ile en fazla çocuk sahibi olan kadın olarak tarih sayfalarında yer alıyor.
 • 09:44 Kan Bağışlayana Etli Pilav Kan Bağışlayana Etli Pilav Adana’nın Sarıçam ilçesinde, kaymakamlık, belediye başkanlığı, müftülük, emniyet müdürlüğü ve derneklerin desteğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 • 02:06 Araştırma: İnsanda Hasarlı Organ Kendisini Yenileyebilir Hem karada hem suda yaşayan canlıların kopan kuyruklarının yerine yenisini çıkarma becerisi, çok uzun süredir bilim dünyasının ilgisini çeken bir konu. Aynı şekilde bir gün insanlarda da hasar görmüş kalp ya da beyin gibi organlarının yerine yenilerinin büyümesi mümkün olabilir.
 • 17:47 Bahçeşehir Rotary Kulübü Kitap Şenliği Başlıyor Bahçeşehir Rotary Kulübü Kitap Şenliği Başlıyor Her etkinliğinde belirli bir topluma hizmet eden Rotary, bu yıl da 35 yayınevi, çeşitli sivil toplum kuruluşları, bölge okulları, konuk yazarlar ve sponsorların desteği ile Bahçeşehir Rotary Kitap Şenliği açılıyor.
 • 16:14 Türkiye'de 137 Bin Kök Hücre Bağışçısı Var Türkiye'de 137 Bin Kök Hücre Bağışçısı Var" Giresun’da Eczacılar Odası ve Kızılay tarafından "Kök hücre ve kan bağışı" kampanyası başlatıldı.
 • 12:09 Medicana Çamlıca Hastanesinden Türkök'e Destek Medicana Çamlıca Hastanesinden Türkök'e Destek Medicana Çamlıca Hastanesi, kemik iliği arayan hastalara umut olmak için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğiyle hayata geçirilen TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) ile ‘Senin Bağışın, Başkasının Hayatı’ projesinde bir araya geldi.
 • 10:04 11. Türk-Alman Jinekoloji Kongresi Türk-Alman Jinekoloji Kongresi'nin 11'incisi 11-15 Mayıs'ta Antalya'da gerçekleşecek.
 • 18:36 DÜ'de 'Kök Hücreyi Tanımak' Semineri DÜ'de 'Kök Hücreyi Tanımak' Semineri Dicle Üniversitesi (DÜ) Kök Hücre Topluluğu tarafından "Kök Hücreyi Tanımak" adlı eğitim semineri düzenlendi.
 • 14:56 Kumluca'da Kök Hücre Bağışı Kampanyası Kumluca Devlet Hastanesinde lösemiye dikkat çekmek ve kök hücre bağışında duyarlılığı artırmak amacıyla kök hücre kampanyası düzenlendi.
 • 10:11 Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Alanında Bir İlke İmza Attı Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Alanında Bir İlke İmza Attı Ev Hemodiyalizi tedavisini uygulayan ilk kamu hastanesi Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi tarafından geçtiğimiz günlerde "2.ADÜ Diyaliz Toplantıları" adı altında bir eğitim programı düzenlendi.
 • 09:48 Besaş'tan Kan Bağışı Kampanyası Bursa Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden BESAŞ Ekmek Fabrikası, Türk Kızılay işbirliğiyle kan bağışı ve kök hücre numune alımı kampanyası başlattı.
 • 09:02 Besaş'ta Kan Bağışı Kampanyası BESAŞ, Türk Kızılay işbirliğiyle kan bağışı ve kök hücre numune alımı kampanyası başlatıldı.
 • 11:07 Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Alanında Bir İlke İmza Attı Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Alanında Bir İlke İmza Attı Ev Hemodiyalizi tedavisini uygulayan ilk kamu hastanesi Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi tarafından geçtiğimiz günlerde "2.ADÜ Diyaliz Toplantıları" adı altında bir eğitim programı düzenlendi.
 • 12:54 Deri Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar Deri Hastalıklarında Doğru Bilinen Yanlışlar Deri hastalıklarıyla ilgili halk arasında kulaktan kulağa dolaşan bilgi kirliliğine Özel Hayat Hastanesi’nden Dermatoloji Uzm. Dr.Mediha Yılmaz açıklık getirdi.
 • 18:20 Gölbaşı Halkı, Kök Hücre Bağışı İçin Seferber Oldu Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde mülki ve idari amirler, Türk Kızılayı'nın ilik bankası çalışmaları kapsamında kan ve kök hücre bağışında bulundu.
 • 16:38 Dicle Üniversitesi'nde "Kök Hücreyi Tanımak" Semineri Dicle Üniversitesi Kök Hücre Topluluğu tarafından "Kök Hücreyi Tanımak" amaçlı bir eğitim semineri düzenlendi.
 • 11:35 Müjdeli Haber Almanya'dan Müjdeli Haber Almanya'dan Kırklareli'nin Lüleburagaz ilçesi doğumlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23), geçen yıl Nisan ayında lenfoma kanserine yakalanınca İstanbul'daki özel bir hastanede kemoterapi tedavisi görmeye başladı.
 • 17:33 Aykut Efe'ye Uygun İlik Almanya'da Bulundu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıfta okurken lenfoma kanserine yakalanması sonrasında ilik nakli olması gereken Aykut Efe’ye (23) uygun ilik Almanya’da bulundu.
 • 12:20 Talasemili Kardeşler İlik Nakli ile Hayat Buldu Antalya'da talasemi hastası iki kız kardeş, ilik nakli ile sağlığına kavuştu.
 • 15:04 Antalya İlik Nakilli Çocuklar Yaza Merhaba Partisinde Buluştu Antalya İlik Nakilli Çocuklar Yaza Merhaba Partisinde Buluştu İlik nakilli çocuklar yaza merhaba partisinde buluştu*- MEDİCALPARK Antalya Hastanesi'nde gerçekleştirilen kemik iliği nakilleri ile hayata tutunan minikler, Nashira Park'ta düzenlenen yaza merhaba pikniğinde buluştu.
 • 14:20 Türkök Projesi ile Hastalara Verici Bulma İhtimali Arttı" Medical Park Antalya Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Akif Yeşilipek, Sağlık Bakanlığınca uygulanan Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) Projesi ile ilik nakli bekleyen hastalara verici bulma ihtimalinin arttığını bildirdi.
 • 11:46 Dünyada İlk Olan Hastalığını Bulan Doktoruyla Buluştu Avusturya Bilim Akademisinde görevli Prof Dr. Kaan Boztuğ, dünyada ilk kez "Nik hastalığı" tanısı koyduğu ve sağlığına kavuşmasını sağladığı 12 yaşındaki Emine Gümüş ile Antalya'daki bir kongrede bir araya geldi.
 • 11:10 Golf Turnuvasına Profesörler Damga Vurdu Kemer Country Club tarafından bir süre önce vefat eden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç anısına düzenlenen golf turnuvasında "Senior" çiftler kategorisinde birinciliği her ikisi de hematoloji profesörü olan Osman İlhan ile Zafer Gülbaş'tan oluşan takım kazandı.
 • 17:07 Parkinson Gençlerde de Görülebiliyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Parkinson İçin Sen de Durup Düşün" etkinliğinden detaylar Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre'nin röportajı Prof. Dr. Hanağası'nın açıklaması - Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre: -"Türkiye'de şu an 100 bin civarında Parkinson hastası olduğunu varsayıyoruz.
 • 16:34 Parkinson Gençlerde de Görülebiliyor Parkinson Gençlerde de Görülebiliyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Parkinson İçin Sen de Durup Düşün" etkinliğinden detaylar Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre'nin röportajı Prof. Dr. Hanağası'nın açıklaması - Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Emre: -"Türkiye'de şu an 100 bin civarında Parkinson hastası olduğunu varsayıyoruz.
 • 15:19 Parkinson Gençlerde de Görülebiliyor" Türkiye Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Emre, Türkiye'de şu anda yaklaşık 100 bin Parkinson hastası olduğunu varsaydıklarını belirterek, "Parkinson, yaşla beraber artan bir hastalık ama sadece ileri yaş sorunu da değil. Genç insanlarda da Parkinson görülebiliyor.
 • 11:53 Kök Hücre ile Estetik Kök Hücre ile Estetik Estetik Cerrrahi Uzmanı Prof.Dr.Ahmet Karacalar konu ile ilgili bilgiler verdi.
 • 10:43 Kurumlar, Türk Kızılayı'na Bağış İçin Yarışta Kurumlar, Türk Kızılayı'na Bağış İçin Yarışta Savaşta, barışta, doğal afetlerde her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, Türkiye’nin dünyaya uzanan merhamet eli Türk Kızılayı’na bağışlar sürüyor.
 • 09:53 Kurumlar, Türk Kızılayı'na bağış için yarışta Kurumlar, Türk Kızılayı'na bağış için yarışta Savaşta, barışta, doğal afetlerde her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olan, Türkiye'nin dünyaya uzanan merhamet eli Türk Kızılayı'na bağışlar sürüyor.
 • 12:28 Kahramanmaraş'ta Talasemi Sempozyumu Kahramanmaraş'ta Talasemi Sempozyumu Türk Biyokimya Derneği, Hemoglobin Derneği ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Kahramanmaraş Talasemi Sempozyumu yapıldı.
 • 10:45 Genetiğin Devleri İstanbul'da Buluştu 1 Genetiğin Devleri İstanbul'da Buluştu 1 Genetiğin devleri İstanbul'da buluştuAcıbadem Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tıraş başkanlığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Acıbadem Kadın-Doğum Günleri toplantısında Amerika ve Avrupa'nın ileri gelen genetik uzmanları ile 1500 kadın-doğum doktoru bir araya geldi.
 • 10:27 Genetiğin Devleri İstanbul'da Buluştu Genetiğin Devleri İstanbul'da Buluştu Acıbadem Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tıraş başkanlığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Acıbadem Kadın-Doğum Günleri toplantısında Amerika ve Avrupa'nın ileri gelen genetik uzmanları ile 1500 kadın-doğum doktoru bir araya geldi.
 • 17:28 İbg-İzmir'e Vakıf Desteği Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'ndeki İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (iBG-İzmir), Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından tamamlanacak.
 • 09:17 Parkinson Bedende Sinsice Yaşıyor! Parkinson Bedende Sinsice Yaşıyor! Genellikle 40 ile 70 yaş arasında rastlanan Parkinson hastalığının tanısı konulduğunda, aslında rahatsızlığın yıllar öncesinden başladığı ortaya çıkıyor.
 • 16:38 Yapay Deri Naklinde Devrim Kapıda Yapay Deri Naklinde Devrim Kapıda Japon uzmanların kök hücre alanındaki araştırmaları yeni bir gelişmenin önünü açtı.
 • 16:37 Bacak Damar Hastası Kök Hücreyle Sağlığına Kavuştu ÇANAKKALE(AA) - Diyabete bağlı periferik arter hastalığı (bacak damar hastalığı) nedeniyle ayağının kesilme tehlikesi bulunan Hamid Gür (53), Çanakkale Devlet Hastanesinde yapılan kök hücre tedavisiyle sağlığına kavuştu.
 • 10:07 Bir Bağış Bir Hayat Kurtarır Bir Bağış Bir Hayat Kurtarır Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Pediatrik Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Ünal, kemik iliği bağışı konusunda herkesi duyarlı olmaya davet etti.
 • 09:39 Hayat Aşısı, Brezilya'dan Geldi Hayat Aşısı, Brezilya'dan Geldi Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde yaşayan ve 'kemik iliği yetmezliği' teşhisi konulan oto lastik tamircisi Ülkü Bilir (47), Brezilya'dan gelen kök hücrenin nakledilmesiyle sağlığına kavuştu.
 • 09:23 Brezilyalı Donörden Türk Lastik Tamircisine Hayat Aşısı Brezilyalı Donörden Türk Lastik Tamircisine Hayat Aşısı 47 yaşındaki Ülkü Bilir’e yapılacak kemik iliği kök hücre nakli için ailesinde ve Türkiye’de bulunamayan donör, dünyanın öbür ucunda çıktı.