SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 16:19Genç Adam 40 Ameliyatın Ardından Hayata TutunduGenç Adam 40 Ameliyatın Ardından Hayata TutunduGeçirdiği trafik kazasından ağır yaralı kurtulan Adem Kılıç, yaklaşık 200 saat süren 40 ameliyatın ardından hayata tutundu.
 • 14:11Anadolu Üniversitesi Öğrencileri Örnek Olmaya Devam EdiyorAnadolu Üniversitesi Öğrencileri Örnek Olmaya Devam EdiyorGeçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyası bu sefer Fen Fakültesi’nde yapıldı.
 • 19:24Lösemi Hastası Öğretmene Anlamlı KutlamaLösemi Hastası Öğretmene Anlamlı KutlamaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Aktuğ'un arkadaşlarından Avukat Ekin Mungan'ın açıklaması- Öğrencilerin kutlaması Lösemi hastası öğretmene anlamlı kutlama- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kök hücre nakli bekleyen lösemi hastası öğretmen Aktuğ'u ayrı düştüğü İstanbul'daki öğrencileri unutmadı ve Öğretmenler Günü için video hazırladı- Hasta yatağında öğrencilerinin mesajlarıyla moral bulmaya çalışan Aktuğ için arkadaşları ve öğrencileri tarafından sosyal medyada başlatılan bağış kampanyaları da sürüyor Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde kemik iliği nakli bekleyen lösemi hastası 26 yaşındaki öğretmen Ali Aktuğ'u, ayrı düştüğü öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutmadı.
 • 18:39Lösemi Hastası Öğretmene Anlamlı KutlamaEge Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde kemik iliği nakli bekleyen lösemi hastası 26 yaşındaki öğretmen Ali Aktuğ'u, ayrı düştüğü öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutmadı.
 • 16:29Çin Hayvan Klonlamayı Ticarete DöküyorÇin'de ticari amaçlı hayvan klonlama merkezi açılacağı bildirildi.
 • 12:08İzmir Abla Hasta, Kardeşler Seferberİzmir Abla Hasta, Kardeşler Seferberİzmir'de, kanser sözü geçtiğinde tüylerinin diken diken olduğunu söyleyen bir çocuk annesi 35 yaşındaki Özlem Elsiz'e 'akut miyeloid lösemi' (AML) tanısı konuldu.
 • 11:37BiobankBiobank" Türkiye'nin Gen Hafızası OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Laboratuvar çalışmalarından detaylar-ERÜ GenKök Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Özkul'un, AA muhabirine yaptığı açıklama "Biobank" Türkiye'nin gen hafızası olacak- Türkiye'de ilk kez ERÜ bünyesinde kurulacak biobank, 3 milyon DNA, RNA canlı hücre örneği ve kordon kanını saklayarak genetik araştırmaların yapılabilmesine imkan tanıyacak- ERÜ GenKök Başkanı Prof. Dr. Özkul: - "Elde edilen verilerle hem hastalıkların hem de kişilerin, yaşadıkları toplumların genetik yapısı belirlenebilecek.
 • 11:29Biobank" Türkiye'nin Gen Hafızası OlacakTürkiye'de ilk defa Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Betül-Ziya Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi (GenKök) bünyesinde oluşturulacak biobank sayesinde ülkenin genetik hafızası oluşturularak hastalıklarla daha etkin mücadele edilmesi amaçlanıyor.
 • 11:23Abla Hasta, Kardeşler SeferberAbla Hasta, Kardeşler Seferberİzmir'de, kanser sözü geçtiğinde tüylerinin diken diken olduğunu söyleyen bir çocuk annesi 35 yaşındaki Özlem Elsiz'e 'akut miyeloid lösemi' (AML) tanısı konuldu.
 • 10:39Lösemi Tedavisi Gören Öğretmene Çaycuma'dan DestekLösemi Tedavisi Gören Öğretmene Çaycuma'dan DestekEge Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde Lösemi tedavisi gören ve ilik nakline ihtiyacı olan 26 yaşındaki öğretmen Ali Aktuğ için başlatılan kampanyaya Çaycuma’dan da destek geldi.
 • 09:331. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi" Çomü'de Yapıldı"1. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ) gerçekleştirildi.
 • 13:5640 Ameliyatla Hayata Tutundu40 Ameliyatla Hayata Tutunduİstanbul'da geçirdiği kazada vücudunun yüzde 75'i yanan Adem Kılıç (31), 200 saat süren 40'a yakın ameliyatla hayata tutundu.
 • 13:39Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı" ProtokolüTürk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, Ordu'da 500, bölge genelinde ise 7 bin kişinin kök hücre bağışına katıldığını bildirdi.
 • 09:46Besmele ile Gündeme Gelen AK Partili Karaburun'un Zorlu YaşamıBesmele ile Gündeme Gelen AK Partili Karaburun'un Zorlu YaşamıMeclis'teki yemin töreninde milletvekili yeminine 'Besmele' ile başlayan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, zorlukla dolu hayatını anlattı.
 • 12:21Türk Bilim İnsanlarından Ödüllü Kanser AraştırmasıTürk bilim insanları, TÜBİTAK destekli araştırmayla KRAS-LCS6 mutasyonunun larenks kanserinin vücuda yayılmasını tetiklediğini ortaya çıkardı.
 • 10:40Yüz Estetiği ile Yaşlanmaktan Korkmayın!Yüz Estetiği ile Yaşlanmaktan Korkmayın!Prof. Dr. Ufuk Bilkay, yüz estetiği ile yaşlanmaktan korkulması gerektiğini belirtti.
 • 08:54Yunus'tan İyi Haber GeldiYunus'tan İyi Haber GeldiAydın Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi son sınıfta eğitim görürken yakalandığı amansız hastalık sonucu hastaneye kaldırılan ve yaklaşık bir yıldır tedavi gören 18 yaşındaki Yunus Gökcük’ten iyi haber geldi.
 • 14:54Bursa'da "Kan Bağışı ve Kök Hücre Paneli"Uludağ Üniversitesinde (UÜ), "Kan Bağışı ve Kök Hücre Paneli" yapıldı.
 • 12:51Erciyes Genkök, Biobank ile Daha da GüçlenecekErciyes Genkök, Biobank ile Daha da GüçlenecekKayseri Valisi Orhan Düzgün, Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (ORAN) desteği ile Kordon Kanı ve Doku Bankası'nın kurulacağı Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde (GENKÖK) incelemede bulundu.
 • 11:16Erciyes, Genkök ile Daha da GüçlenecekErciyes, Genkök ile Daha da GüçlenecekKayseri Valisi Orhan Düzgün, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Kordon Kanı ve Doku Bankası’nın kurulacağı Erciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
 • 10:30Erciyes Genkök, Biobank ile Daha da GüçlenecekErciyes Genkök, Biobank ile Daha da GüçlenecekKayseri Valisi Orhan Düzgün, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Kordon Kanı ve Doku Bankası’nın kurulacağı Erciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
 • 09:35Kök Hücre Nakli Bazı Hastalıklar İçin İlk Seçenektir"Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fahir Özkalemkaş, kök hücre (kemik iliği) nakli konusunda Türkiye'de bilgilendirme eksikliği bulunduğunu belirterek, "Kök hücre nakli bazı hastalıklarda ilk seçenektir.
 • 14:46Ülkücülerden Organ BağışıÜlkücülerden Organ BağışıRize’de Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Güney Azerbaycan” konulu basın açıklamasının ardından Rizeli Ülkücüler, Kızılay’a; kan, kök hücre ve organ bağışında bulundu.
 • 12:22Türkiye'de Yaklaşık 20 Bin Çocuk Her Gün İnsülin KullanıyorÇocuk Sağlığı Hastalıkları ve Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Ergun Çetinkaya, "Türkiye'de 0-15 yaş grubundaki her 100 bin çocuktan yaklaşık 3'ünde diyabet görülmektedir.
 • 11:17Erü'de Kordon Kanı Bankası KuruluyorErü'de Kordon Kanı Bankası KuruluyorKayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde 'Kordon Kanı Bankası' kurulmasına ilişkin önemli bilgiler verdi.
 • 16:35Oran Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri'de YapıldıOran Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri'de YapıldıOrta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri'de gerçekleştirildi.
 • 14:13Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kayseri'de ToplandıOrta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kayseri'de ToplandıOrta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu, Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Düzgün başkanlığında toplandı.
 • 10:35Bursa'da Kan Bağışı ve Kök Hücrenin Önemi AnlatıldıBursa'da Kan Bağışı ve Kök Hücrenin Önemi AnlatıldıUludağ Üniversitesi ve Kızılay Bursa Şubesi, kan bağışı ve kök hücre konusundaki bilinirliğin arttırılması amacıyla 'Kan bağışı ve kök hücre' paneli düzenledi.
 • 10:26Uü'de Kan Bağışı ve Kök Hücre PaneliUü'de Kan Bağışı ve Kök Hücre PaneliBursa Uludağ Üniversitesi (UÜ), Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay Bursa Şubesi, kan bağışı ve kök hücre konusundaki bilinirliğin arttırılması amacıyla ‘Kan bağışı ve kök hücre’ paneli düzenledi.
 • 14:55Türk Kızılayı'na Kök Hücre ve Kan Bağışı DesteğiAkdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı köyünde yaşayan vatandaşlar, Türk Kızılayı'na kan bağışı ve kök hücre desteğinde bulundu.
 • 10:57Ağır Akut Solunum Sıkıntısı Sendromunun Tedavisinde Önemli GelişmeAğır Akut Solunum Sıkıntısı Sendromunun Tedavisinde Önemli GelişmeÇukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş ve ekibi, ağır akut solunum sıkıntısı sendromunda 'mezenkim kök hücreleri uygulaması' çalışmasıyla tıp literatüründe önemli bir sayfa açmaya hazırlanıyor.
 • 17:05Kızılay, 4 Takımın Taraftar Dernek Başkanlarına Teşekkür Plaketi VerdiKızılay, 4 Takımın Taraftar Dernek Başkanlarına Teşekkür Plaketi VerdiZonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Selim Alan, Kızılay'a katkı sağlayan Ereğli Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftar derneklerine plaket verdi.
 • 11:32CankırmızıCankırmızı"Nın Galası YapıldıAdana’da, Akdeniz anemisi ve orak hücre anemi hastalığına dikkat çeken “CanKırmızı” isimli belgeselin galası yapıldı.
 • 16:23Düzeltme "Biyolaglar Cü'de Toplandı" Haberimizin Başlığını Düzelterek Yeniden Yayımlıyoruz.Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Biyoloji Laboratuvarları kuruluşu için ön çalışma toplantısı, Türkiye'nin önde gelen biyologlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 15:20Biyologlar ERÜ'de BuluştuBiyologlar ERÜ'de BuluştuErciyes Üniversitesinde Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Biyoloji Laboratuvarları kuruluşu için ön çalışma toplantısı, biyologların katılımıyla yapıldı.
 • 14:58Biyolaglar CÜ'de ToplandıErciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Biyoloji Laboratuvarları kuruluşu için ön çalışma toplantısı, biyologların katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 12:19Eller Artık Daha EstetikYılların etkisini en çok belli eden uzuvlarımız eller; artık yaşımızı gizleyebiliyor.
 • 11:05Kemik İliği Nakli ile Yaşama Dönen Küçük Kemal: Bağış Yapın, Çocuklar İyileşsinYakalandığı lösemi (kan kanseri) nedeniyle önce tedavi gören, sonrasında da kemik iliği nakli olan 10 yaşındaki Kemal Şahin, Kızılay Haftas'ında herkesi TÜRKÖK Projesi’ne katkıya çağırdı.
 • 10:29Kemik İliği Nakli ile Yaşama Dönen Küçük Kemal'den ÇağrıKemik İliği Nakli ile Yaşama Dönen Küçük Kemal'den ÇağrıYakalandığı lösemi (kan kanseri) nedeniyle önce tedavi gören, sonrasında da kemik iliği nakli olan, 10 yaşındaki Kemal Şahin, Kızılay Haftasında herkesi TÜRKÖK Projesi’ne katkıya çağırdı.
 • 19:34CankırmızıCankırmızı" Belgeselinin Gösterimi YapıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kan veren kişilerden görüntü, - Talasemi Federasyonu Genel Başkanı ve Talasemi ve Ortak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) Başkanı Ali Kılıç ile röportaj, - Filmden görüntü, "CanKırmızı" belgeselinin gösterimi yapıldı- Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen, talasemi ve orak hücre anemi hastalığı üzerine çekilen "CanKırmızı" belgesel filminin gösterimi Adana'da gerçekleştirildi Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle ve Talasemi Federasyonu'nun katkılarıyla, talasemi ve orak hücre anemi hastalığı üzerine çekilen "CanKırmızı" belgesel filminin gösterimi Adana'da yapıldı.
 • 19:16Ülkü Ocaklarından Kök Hücre Bağışı KampanyasıÜlkü Ocaklarından Kök Hücre Bağışı KampanyasıKayseri Ülkü Ocakları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kök hücre bağışı kampanyası düzenledi.
 • 18:38CanKırmızı Belgeselinin Gösterimi Adana'da YapıldıTalasemi ve orak hücre anemi hastalığı üzerine çekilen CanKırmızı belgesel filminin gösterimi Adana'da yapıldı.
 • 18:10Ülkü Ocakları'ndan Kök Hücre Bağışı KampanyasıKayseri Ülkü Ocakları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında "kök hücre bağışı" kampanyası düzenledi.
 • 14:49Denizli Hatalı Rapor Yüzünden Emekli Maaşından OlduDenizli Hatalı Rapor Yüzünden Emekli Maaşından OlduHatalı rapor yüzünden emekli maaşından oldu DENİZLİ'de yaşayan 46 yaşındaki Ramazan Tuna'ya 2 yıl önce kemik iliği kanseri teşhisi kondu.
 • 12:53Kbü'de 92.yılda 92 UmutKbü'de 92.yılda 92 UmutKarabük Üniversitesi Kızılay Kulübü tarafından düzenlenen LÖSEV ve TOG(Toplum Gönüllüleri)’un desteklediği kan ve kök hücre bağışı etkinliği gerçekleştirildi.
 • 11:29Hatalı Rapor Nedeniyle Emekli Maaşından OlduHatalı Rapor Nedeniyle Emekli Maaşından OlduDenizli'de oturan 46 yaşındaki Ramazan Tuna'ya 2 yıl önce kemik iliği kanseri teşhisi kondu.
 • 16:11Türkiye'de Yılda 4500 Kişi Lösemiye YakalanıyorTürkiye'de Yılda 4500 Kişi Lösemiye YakalanıyorDiyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Aslan, Türkiye'de her yıl 165 bin kişiye kanser teşhisi konulduğunu, 4 bin 500'ünün lösemi hastası olduğunu söyledi.
 • 11:56Adana Emniyeti'nden Kızılay'a Kan BağışıAdana Emniyeti'nden Kızılay'a Kan BağışıAdana Emniyet Müdürlüğü personeli, Kızılay Haftası’nda kan ve kök hücre bağışında bulundu.
 • 17:28Lösemili Çocuklar HaftasıEskişehir'de, Milli Eğitim Bakanlığı ile Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) işbirliğiyle 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ilk ve ortaokul sıralarında lösemiye yönelik farkındalık oluşturmak için 130 öğretmen ve 80 öğretmen adayının katıldığı semineri düzenledi.
 • 10:23Kanseri Hastaları Bebek Düşünürken Gerekli Tedbirleri AlmalıKanseri Hastaları Bebek Düşünürken Gerekli Tedbirleri AlmalıLÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer, ailesinde lösemi ve kanser hastalık yükü bulunan annelerin, çocuklarına hamile kalacakları günden itibaren bebeklerini düşünerek onları korumaya almalarını, gebelikten itibaren sonsuza kadar sigara, alkol, gazlı ve enerji içeceklerinden uzak durmaları uyarısında bulundu.