SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 22:39Antalya Azra ve Kübra Bebek, 1'er Gün Arayla İlik Nakli OlacakAntalya Azra ve Kübra Bebek, 1'er Gün Arayla İlik Nakli OlacakAzra ve Kübra bebek, 1'er gün arayla ilik nakli olacak AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği'nde tedavi gören 1 yaşındaki HLH hastası Kübra Doğan için, aynı hastalığa yakalanan aynı yaştaki Azra Şanlı için başlatılan kampanya sayesinde ilik bulundu.
 • 13:39Azra ve Kübra Bebek, 1'er Gün Arayla İlik Nakli OlacakAzra ve Kübra Bebek, 1'er Gün Arayla İlik Nakli OlacakAkdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği'nde tedavi gören 1 yaşındaki HLH hastası Kübra Doğan'a, aynı hastalığa yakalanan aynı yaştaki Azra Şanlı için başlatılan kampanya sayesinde ilik bulundu.
 • 16:44Yeniçağa'da Kök Hücre BağışıBolu'nun Yeniçağa ilçesinde, kemik iliği bekleyen hastalar için kök hücre bağışı yapıldı.
 • 13:29Lösemi Hastası Elif İçin Kan BağışıLösemi Hastası Elif İçin Kan BağışıSinoplu lösemi hastası Elif için kan bağışında bulunan vatandaşlar kan bağışı işlemlerinin sanıldığı gibi korkulacak bir işlem olmadığını dile getirdi.
 • 11:53Çaresiz Baba, Erdoğan'a SeslendiÇaresiz Baba, Erdoğan'a SeslendiŞanlıurfa'da 2 yaşındaki Mehmet Can, tedavisi için gerekli destek bulunamazsa hayata gözlerini yumacak.
 • 10:06'Her Şey Çocuklar Üşümesin Diye"Samsun'da bir araya gelen 5 arkadaş, sosyal medyada kurdukları "Çocuklar Üşümesin Diye" adlı grupla Samsun ve Türkiye'nin birçok yerindeki ihtiyaç sahibi çocuklara yardım elini uzatıyor.
 • 14:49Azra Bebeğe Uygun İlik BabaannesindenAntalya'da vücudun bağışıklık sistemini bozan hemofagositik lenfohistiositoz (HLH) hastalığıyla mücadele eden 1 yaşındaki Azra Sultan Şanlı'ya uygun ilik babaannesinden nakledilecek.
 • 14:48Beyin Felci Hastası 3 Yaşındaki Mehmet İçin Ailesi Yardım BekliyorBeyin Felci Hastası 3 Yaşındaki Mehmet İçin Ailesi Yardım BekliyorŞanlıurfa'da, çaycılık yapan 38 yaşındaki Mahmut Sakallı, beyin felci olan 3 yaşındaki oğlu Mehmet Can'ın sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.
 • 14:27Yüzyılın Yatırımı' 9 Eylül'de AçılacakYüzyılın Yatırımı' 9 Eylül'de Açılacakİzmir'de 9 Eylül'de açılacak Türkiye'nin ilk ve tek Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü Uygulama ve Araştırma Merkezi olan İBG- İzmir'de, hücre ve kök hücre tedavisiyle diyabetten körlüğe, kalp krizinden, parkinsona kadar pek çok hastalığa çare aranacak.
 • 12:06Antalya Torununa Can OlacakAntalya Torununa Can OlacakMalatya'da oturan Hakan- Burcu Şanlı çiftinin 1 yaşındaki bebekleri Azra Sultan, vücudunun bağışıklık sistemini bozan hastalıktan, babaannesi 59 yaşındaki Sultan Şanlı'dan nakledilecek ilikle kurtulacak.
 • 10:28Torununa Can OlacakTorununa Can OlacakMalatya'da oturan Hakan- Burcu Şanlı çiftinin 1 yaşındaki bebekleri Azra Sultan, vücudunun bağışıklık sistemini bozan hastalıktan, babaannesi 59 yaşındaki Sultan Şanlı'dan nakledilecek ilikle kurtulacak.
 • 09:17Kök Hücre Tedavisiyle Genetik Hastalıklar Tedavi EdilecekTürkiye'nin ilk ve tek Uluslararası Biyotıp ve Genom Merkezi "iBG-izmir"de hücre ve kök hücre tedavisiyle genetik hastalıklar tedavi edilecek…
 • 18:18Kök Hücre ve Yenileyici Tıp Nedir Hangi Tedavilerde KullanılırDoçent Doktor Gürsel Turgut, günümüzde son derece önemli olan kök hücre ve rejeneratif (yenileyici) tıp hakkında bilgiler vererek açıklamalarda bulundu.
 • 13:15Yozgat Eğitim Bir Sen'den Kızılay'a Kan BağışıYozgat Eğitim Bir Sen'den Kızılay'a Kan BağışıYozgat Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli ve üyeleri Kızılay’a kan bağışında bulundu.
 • 12:35Kök Hücre Tedavisi Görmesi Gereken Mehmet Can'ın Ailesi Yardım BekliyorŞanlıurfa’da sağlığına kavuşması için kök hücre nakli olması gereken 2 yaşındaki Mehmet Can’ın ailesi, tedavi masraflarının karşılanması için yardım bekliyor.
 • 15:24Birlik Başkanı Akın ve Üyeler, Kızılay'a Destek OlduBirlik Başkanı Akın ve Üyeler, Kızılay'a Destek OlduMalatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve Birlik üyeleri, Kızılay’a kök hücre için örnek verdi ve topluca kan bağışında bulundu.
 • 12:47Sağlık TurizmiSağlık Turizmi" ÇalışmalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı sırasında gelen hastalara yapılan işlemlerin sinevizyonda gösterimi- Başhekimi Dr. Aydın Aksoy'un konuşması- Prof. Dr. Mehmet Mutaf'ın konuşması- Detaylar Prof. Dr. Mutaf, Bodrum'da görev yapacak- Kişilere kendi vücutlarından alınan dokularla yüz yapımı tekniğiyle tanınan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Bodrum'daki özel bir hastanede görev yapmaya başladı Türkiye'de yaptığı estetik ve plastik cerrahi ameliyatlarıyla tanınan Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Bodrum'daki bir özel hastanede çalışmaya başladı.
 • 11:02Prof. Dr. Mutaf, Bodrum'da Görev YapacakTürkiye'de yaptığı estetik ve plastik cerrahi ameliyatlarıyla tanınan Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Bodrum'daki bir özel hastanede çalışmaya başladı.
 • 10:49İnsanın Yedek Parçası Kök HücredirPlastik ve Estetik Cerrah Doçent Doktor Gürsel Turgut, günümüzde kullanımı son derece artan ve bir çok hastalığa çözüm olan kök hücre tedavisi için, ''kök hücre insanın yedek parçasıdır'' diyerek kök hücre hakkında merak edilenleri açıkladı.
 • 12:58Türkök Dünyaya Türkök Dünyaya "Umut" OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TÜRKÖK Proje Yöneticisi Dr. Savaş Koç ile röportaj- Doç. Dr. Serdar Şıvgın ile röportaj TÜRKÖK dünyaya "umut" olacak- TÜRKÖK Proje Yöneticisi Dr. Koç: - "Bu zamana kadar Türkiye'deki hastaların tedavisi için yurtdışındaki bankalardan kök hücre transferi yapıyorduk. TÜRKÖK'le sadece kendi hastalarımıza değil dünyanın herhangi bir yerindeki doku grubu tutan hastaya da umut olabileceğiz"- "TÜRKÖK ile birlikte Türkiye'nin kök hücre transferi konusunda yurtdışına bağımlılığı azalacak.
 • 11:09Türkök Dünyaya "Umut" OlacakSağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı tarafından yürütülen Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) projesi kapsamında toplanan kök hücrelerle, dünyanın herhangi bir yerinde nakil bekleyen hastalar tedavi edilebilecek.
 • 10:59Bolu 1.5 Aylık Ömrü Kalan Minik Zeynep'e Uygun Donöre 200 Bin TL ÖdülBolu 1.5 Aylık Ömrü Kalan Minik Zeynep'e Uygun Donöre 200 Bin TL ÖdülBolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan için sosyal medya aracılığıyla başlatılan kampanyaların ardından Türkiye genelinde 70 bin kişinin verdiği kan uyuşmazken minik kız için kritik süreç başladı.
 • 09:201.5 Aylık Ömrü Kalan Minik Zeynep'e Uygun Donöre 200 Bin TL Ödül1.5 Aylık Ömrü Kalan Minik Zeynep'e Uygun Donöre 200 Bin TL ÖdülBolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan için sosyal medya aracılığıyla başlatılan kampanyaların ardından Türkiye genelinde 70 bin kişinin verdiği kan uyuşmazken minik kız için kritik süreç başladı.
 • 14:50Saçım Dökülüyor Diye ÜzülmeyinSaçım Dökülüyor Diye Üzülmeyin"SAÇ Aşısı" Artık Türkiye'de
 • 14:48Saç Dökülmesine FDA Onaylı Çözüm Türkiye'deSaç Dökülmesine FDA Onaylı Çözüm Türkiye'deABD ordusunun kopmuş organların yenilenmesinde kullandığı yöntem Türkiye'de tek seansta kelliğe çare olacak
 • 14:47Türkiye'de Tek Seansta Kelliğe ÇareTürkiye'de Tek Seansta Kelliğe ÇareUzun yıllardır ABD ordusunda kopmuş organların yenilenmesi için kullanılan ve Dünya'da 8 yıldır saç dökülmelerine ve kelliğe etkili çözüm sunan saç aşısı, saç dökülmelerine ve kelliğe son vermeyi hedefliyor
 • 13:34Türkiye'nin Hiçbir Yerinde Kan Sıkıntısı YokTürkiye'nin Hiçbir Yerinde Kan Sıkıntısı Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın açıklaması "Türkiye'nin hiçbir yerinde kan sıkıntısı yok"- Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: - "Türkiye'nin hiçbir yerinde şu anda kan sıkıntısı yok. Protokol yaptığımız ve bizimle beraber çalışan Türkiye'deki hastanelerin yüzde 95'inin kan ihtiyacını Türk Kızılayı olarak biz temin ediyoruz.
 • 11:11Türkiye'nin Hiçbir Yerinde Kan Sıkıntısı Yok"Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, ramazan ayında oluşan kan stoğu açığına rağmen Türkiye'nin hiçbir yerinde kan sıkıntısı olmadığını vurgulayarak, "Protokol yaptığımız ve bizimle beraber çalışan Türkiye'deki hastanelerin yüzde 95'inin kan ihtiyacını Türk Kızılayı olarak biz temin ediyoruz.
 • 13:23Kök Hücre Bağışçısı 60 Bini GeçtiKök Hücre Bağışçısı 60 Bini GeçtiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi ve Hematolojik İmmünoloji Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Serdar Şıvgın ile röportaj Kök hücre bağışçısı 60 bini geçtiKemik iliği, kan ve lenf kanserleri başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde umut olacak TÜRKÖK projesi kapsamında, bir yılda 60 binden fazla kök hücre bağışçısına ulaşıldı.
 • 11:41Türk Kök Hücre Bankası GüçleniyorTürk Kök Hücre Bankası GüçleniyorTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Sağlık Bakanlığı'nın kök hücre bankası kurulabilmesi için hazırladığı proje kapsamında ilk yıl 50 bin donörden kök hücre toplamayı hedeflerken, 7 aylık sürede 60 bin kişiyi geçtiklerini söyledi.
 • 11:03Kök Hücre Bağışçısı 60 Bini GeçtiSağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı tarafından yürütülen Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) projesi kapsamında, bir yılda 60 binden fazla kişi kök hücre bağışında bulundu.
 • 16:44Korkuteli'de 3 Günde 114 Ünite Kan BağışıKorkuteli'de 3 Günde 114 Ünite Kan BağışıTürk Kızılay’ı Batı Akdeniz Bölge kan Merkezi, “ Kan Bağışı” kampanyası çerçevesinde Korkuteli Cumhuriyet meydanında 3 gün kan bağışı standı açtı.
 • 16:41Boynundan Nakledilen Lenfle Şifa BulduFil hastalığına 10 yıldır çare arayan Neval Akter, Türkiye'de ilk kez boyundan alınan lenfin ayaklara nakledilmesiyle sağlığına kavuştu.
 • 15:45Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engelli Milletvekili Karaburun'a Özel İlgiCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engelli Milletvekili Karaburun'a Özel İlgiAK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.
 • 11:15Sağlıkta Sağlıkta "Kök"Lü ÇözümProtokolleri Mamak Belediyesi ve Sağlık Bilimleri İleri Teknoloji Araştırma Vakfı arasında imzalanan Mamak Sağlık ve Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı kök hücre araştırma merkezi olacak.
 • 13:38AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu, Türk Kızılayı'na Kan Bağışında BulunduAK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Türk Kızılayı Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi'ni ziyaret ederek kan bağışında bulundu ve kök hücre bağışçısı oldu.
 • 12:01Şifa ABD'den GeldiŞifa ABD'den Geldiİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi'nde lösemi tedavisi gören iki hasta, ABD'de gönüllü bağışçılardan alınan kök hücreler sayesinde sağlıklarına kavuştu.
 • 11:11Şifa ABD'den Geldiİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi'nde lösemi tedavisi gören iki hasta, ABD'de gönüllü bağışçılardan alınan kök hücreler sayesinde sağlıklarına kavuştu.
 • 13:11Kan Bağışı Yapanlar Adına 2 Milyon Fidan DikildiOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kan bağışının önemini geniş halk kitlelerine duyurarak, gönüllü kan bağışı ve ağaçlandırma konularında kamuoyunun dikkatini çekerek, toplumda farkındalık oluşturmak istiyoruz" ifadesini kullandı.
 • 11:56Atlas Bebeğin İlik Nakli İçin 4 Ayı KaldıAtlas Bebeğin İlik Nakli İçin 4 Ayı KaldıKayseri'de yaşayan öğretmen çiftin lösemi hastası 6 aylık bebeği Atlas, sağlığına kavuşmak için 4 ay içinde ilik nakli olmayı bekliyor.
 • 11:12Atlas Bebeğin İlik Nakli İçin 4 Ayı KaldıKayseri'de yaşayan öğretmen çiftin lösemi hastası 6 aylık bebeği Atlas, sağlığına kavuşmak için 4 ay içinde ilik nakli olmayı bekliyor.
 • 10:04Kas Hastası Çocuk Tedavisi İçin 40 Bin TL Yardım BekliyorKas Hastası Çocuk Tedavisi İçin 40 Bin TL Yardım BekliyorKas hastalığıyla mücadele eden 14 yaşındaki Hasan Kağan Kalemköy, yaşıtları gibi yürüyüp oynamak için hayırseverlerden yardım bekliyor.
 • 11:33Lösemi Hastası Kadının Kardeş ŞansıLösemi Hastası Kadının Kardeş ŞansıKök hücre naklinde hastanın kardeşlerinin uyumlu çıkıp donör olabilme olasılığı yüzde 30'u geçmezken, lösemi hastası Gülveşin Akar'a (50), yapılan ilk taramada, 8 kardeşinin en küçüğü Resul Demir (40) tam uyumlu çıktı.
 • 18:32Tutuklu Emniyet Müdürünün Eşi: Terör Uzmanları İçeride, Teröristler DışarıdaTutuklu Emniyet Müdürünün Eşi: Terör Uzmanları İçeride, Teröristler Dışarıda17-25 Aralık büyük yolsuzluk operasyonu sonrası tutuklanan polisler arasında olan eski Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Osman Özgür Açıkgöz’ün eşi Özlem Açıkgöz, "Dışarıda kendi yakaladıkları teröristler ülkenin altını üstüne getirirken, onlar hiçbir şey yapamamanın verdiği çaresizlik içinde.
 • 15:26Otizmin Bir Eksik Parçası Daha BulunduOtizmle bağlantılı bir protein belirlendi.
 • 12:06Türk Kızılayına Gayrimenkul Bağışı ArttıTürk Kızılayına Gayrimenkul Bağışı ArttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın açıklamaları Türk Kızılayına gayrimenkul bağışı arttı- Genel Başkan Akar, son zamanlarda yapılan bağışlarla beraber Türk Kızılayı'nın gayrimenkullerinin 4 bin 500'e ulaştığını bildirdi.
 • 11:47Türk Kızılayına Gayrimenkul Bağışı ArttıTürk Kızılayına son yıllarda yapılan gayrimenkul bağışlarında artış olduğu bildirildi.
 • 16:14Taşkent Kemik İliği Nakil Merkezi Doktorlarına Türkiye'de İleri Düzey Tıp EğitimiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Özbekistan Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Özbekistan’da Kemik İliği Nakil Merkezinin Kurulması Projesi kapsamında Özbekistan’da lenfomalı hastalarda hemopoetik kök hücre nakillerinin başlatılması için Kemik İliği Nakil Merkezi’nde çalışan 5 Özbek doktor ülkemizde 2 aylık eğitim programına başladı.
 • 10:20Türkkök'te Büyük BaşarıTürkkök'te Büyük BaşarıTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKKÖK) projesiyle başarılı sonuçlar almaya başladıklarını söyledi.
 • 20:13Türkkök Projesi - Türk Kızılayı Genel Başkanı AkarTürkkök Projesi - Türk Kızılayı Genel Başkanı AkarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar'ın açıklamaları Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: - "(TÜRKKÖK Projesi) Türkiye'de milli bankamızın ürünü olan bir kök hücreyle ilk defa bir çocuğumuz hayat bulmuş olacak"- "Artık bundan sonra lösemi hastası çocuklarımız Avrupa'da ya da Amerika'da kök hücre arayışı içerisinde olmayacaklar" Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKKÖK) projesiyle ilgili olarak, "Türkiye'de milli bankamızın ürünü olan bir kök hücreyle ilk defa bir çocuğumuz hayat bulmuş olacak" dedi.