08:1400
SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

   

  Yyü, Kök Hücre Tedavisinde Türkiye'ye Açıldı

  YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde yaklaşık 5 ay önce başlatılan kök hücre tedavisi sayesinde şimdiye kadar 25 hastanın ayakları ve çeşitli uzuvları kesilmekten kurtarıldı Kısa süre önce başlanmasına rağmen önemli başarılar elde eden merkez, Türkiye'nin çeşitli illerinden de hasta kabul etmeye başladı. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Lösemi Hastası Savas Bağcı İçin Doku Tipleme Kampanyası

  Almanya'nın Siegen kenti yakınlarındaki Burbach kasabasında yaşayan lösemi Savaş Bağcı için doku tipleme kampanyası düzenlenecek. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Savaş Bağcı Yaşamak İstiyor

  Savaş Bağcı Yaşamak İstiyor

  Kök HÜCRE BAĞIŞI NASIL YAPILIR Kök hücre bağışı ile ilgili bilgi veren DKMS yetkilisi Demet Kaygusuz şunları söyledi: 'DKMS'ye 18-55 yaş arası sağlıklı olan herkes kök hücre bağışçısı olarak kaydını yaptırabilir. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Hastane Odasında Bayram Neşesi

  Hastane Odasında Bayram Neşesi

  İzmir'de, kanser hastası çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tedavi gördükleri hastanede kutladı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  1. Ulusal Tıp Kongresi'ne Doğru

  SAÜ Tıp Fakültesi tarafından düzenlenecek kongrede tıbbi konular ele alınacak. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tıbbın Geleceği Saü'de Tartışılacak

  Tıbbın Geleceği Saü'de Tartışılacak

  Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenecek olan ‘I. Ulusal Tıp Kongresi’nde hekimliğin ve tıbbın geleceği masaya yatırılacak. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bir Kan, Bir Fidan' Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Bir Kan, Bir Fidan' Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü İmzalandı

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızalayı arasında 'Bir Kan Bir Fidan' ağaçlandırma protokolü imzalandı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  50. Ulusal Diyabet Kongresi Basın Toplantısı

  Türkiye Diyabet Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. İlkova: "Son 10 yılda diyabet hastası sayısında yüzde yüzlük artış oldu" 50. Diyabet Kongresi Başkanı Prof. Dr. Uysal: "(Diyabet) İyi tedavi edilmediği takdirde kalıcı organ hasarları bırakabilen, kalp ve damar hastalıklarından ölüm riskini artıran bir. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Her Kan Bağışına Bir Fidan Dikilecek

  Her Kan Bağışına Bir Fidan Dikilecek

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızalayı arasında "Bir Kan Bir Fidan" ağaçlandırma protokolü çerçevesinde ilk fidanlar toprakla buluşturuldu. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Bir Kan Bir Fidan' Projesiyle Hedef 15 Milyon Fidan

  Bir Kan Bir Fidan" Projesiyle Hedef 15 Milyon Fidan

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Mayıs başında benim başkanlığımda bütün uzmanlarımız, bakanlığımızın bütün yetkilileriyle birlikte gerek sulama alanı için gerekse şehirlerin içme suyu ihtiyacının karşılanması için bir çalışma yapacağız. Nisan yağmurlarını bekliyoruz. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

 

  Saç Dökülmesine Prp Çözümü

  Saç Dökülmesine Prp Çözümü

  EsteREEM uzmanlarından Dr. Mehmet Yavuz, saç dökülmesinin hemen herkesin özellikle erkeklerin büyük sorunu olmaya devam ettiğini belirterek, PRP uygulaması ile saç dökülmelerinin artık önlenebileceğini söyledi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Lösemiyi Yendi, Doktorlarıyla Pasta Kesti

  Lösemiyi Yendi, Doktorlarıyla Pasta Kesti

  Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi gören lösemi hastası 42 yaşındaki Meryem Ugurerkan, ağabeyinden alınan kemik iliği ile sağlığına kavuştu. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Lösemide yeni yöntem hayat kurtarıyor -

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi tarafından lösemi hastalarına yönelik uygulanan Flow Sitometri (FCM) yöntemi ile lösemili çocukların fazla veya eksik kemoterapi almasının önüne geçiliyor. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Hayatta kalmak için en büyük umudu doğacak kardeş -

  Hayatta kalmak için en büyük umudu doğacak kardeş -

  Kayseri'de vücudu kan üretemediği için ilik nakline ihtiyaç duyan 7 yaşındaki Aleyna'ya, doku grubu uygun bir verici bulunamazsa annesinin tüp bebek yöntemiyle dünyaya getireceği kardeşi sayesinde hayata tutunacak. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Ağabeyinden Alınan İlikle Hayata Tutundu

  Ağabeyinden Alınan İlikle Hayata Tutundu

  Adana'da, yaklaşık 9 ay önce akut lösemi teşhisi konulan kadına, ağabeyinden alınan kemik iliği nakledildi ÇÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güvenç: "Hastamız Meryem Uğurerkan'a yapılan nakil, akrabadan alınan ve kök hücre yöntemiyle gerçekleştirilen ilk nakil oldu" (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Lösemiyi Yendi, Doktorlarıyla Pasta Kesti

  Lösemiyi Yendi, Doktorlarıyla Pasta Kesti

  Geçen yılın temmuz ayında akut lösemi hastalığı teşhisi konulan 42 yaşındaki Meryem Uğurerkan, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hastanesi Balcalı Hastanesi’nde ağabeyinden alınan kemik iliği ile yeni bir yaşamın kapısını araladı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Hayatta Kalmak İçin En Büyük Umudu Doğacak Kardeş

  Kayseri'de vücudu kan üretemediği için ilik nakline ihtiyaç duyan 7 yaşındaki Aleyna'ya, doku grubu uygun bir verici bulunamazsa annesinin tüp bebek yöntemiyle dünyaya getireceği kardeşi sayesinde hayata tutunacak Prof. Dr. Özdemir: "Doku grubu uygun bir kardeş olduğu zaman onun gerek kordon kanı gerekse. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Lösemide Yeni Yöntem Hayat Kurtarıyor

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi tarafından lösemi hastalarına yönelik uygulanan Flow Sitometri (FCM) yöntemi ile lösemili çocukların fazla veya eksik kemoterapi almasının önüne geçiliyor Doç. Dr. Ardıç: "50 60 yıl öncesinde tüm hastalarımızı kaybederken, bugün başarı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Bilim Doğal Bir Organa Kendini Yeniletmeyi Başardı

  Organ ve dokuların yenilenmesi alanında çalışan rejeneratif tıpta yaşanan gelişmeleri hemen her gün paylaşıyoruz. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Kızılay, Silifke'de Aşevi Hizmete Açtı

  Kızılay, Silifke'de Aşevi Hizmete Açtı

  Hayırsever vatandaş Mürivvet Türkili tarafından bağışlanan arsa üzerine yapılan Kızılay Silifke Şubesi Mükerrem Toker Aşevi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Silifke'de

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Silifke'de

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay'ın dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerinin, mağdurların yanında olduğunu söyledi:Akar, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol ile başlattıkları kök hücre bankası ve kemik iliği bankası oluşturma projesinin tamamlandığını, 12 merkezde hayata geçirildiğini belirtti. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Mersin'de

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Mersin'de

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Kök hücre donörlerini tespit etmeye ve kök hücre bankasını oluşturmaya başlayacağız" dedi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  'Kök Hücre Bankasını Oluşturacağız'

  "Kök Hücre Bankasını Oluşturacağız"

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, kök hücre bankası kurulmasıyla ilgili çalışmalarda sona gelindiğini söyledi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  'Ağustos'ta Kök Hücre Bankasını Oluşturacağız'

  "Ağustos'ta Kök Hücre Bankasını Oluşturacağız"

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Kök hücre donörlerini tespit etmeye ve bu kök hücre bankası'nı oluşturmaya başlayacağız" dedi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Açıklaması

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Açıklaması

  Akar, "Ağustos ayı itibarıyla tahmin ediyorum ki kök hücre donörlerini tespit etmeye ve kök hücre bankasını oluşturmaya başlayacağız" dedi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Parkinsona Hareketle Direnin!

  Parkinsona Hareketle Direnin!

  Parkinson hastalığına direnmek mümkün! Hareketlerdeki yavaşlama ile kendini gösteren hastalığın tedavisinde ilaç kadar önemli bir unsur da hareket etmek. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Yurt Dışına Organ Nakli İçin 77 Hasta Gönderildi

  Yurt Dışına Organ Nakli İçin 77 Hasta Gönderildi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yurt dışına organ, doku ve kök hücre nakli için kurumca 77 hastanın gönderildiğini bildirdi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü

  Parkinson Hastalığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Elibol: "Hastaların her şeye rağmen hareketten vazgeçmemeleri, ilaç kullanımı kadar etkili" "Araştırmalar, hareket etmenin, düzenli egzersiz yapmanın, hastalığın ilerlemesini yavaşlatan en önemli unsurlar olduğunu ortaya koyuyor" "Bu yıl Dünya Parkinson Günü. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Açıklaması

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Açıklaması

  "TÜRKÖK Projesi'nde donasyonu sağlayacak taraf olacağız. Bu donasyonun sağlanmasıyla birlikte Kemik İliği Bankası da Türkiye'de resmen kurulmuş olacak" "Bu konu ile alakalı ilk başta 50 bin donörlük bir portföy oluşturmayı öngörüyoruz. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kemik iliği bankası Türkiye'de -

  Kemik iliği bankası Türkiye'de -

  "Ulusal Güvenli Kan Temini Programı", Sağlık Bakanlığı Kemik İliği Bankası (TÜRKÖK) ve "NAT Laboratuvarı kurulması" projeleri, Kartal'daki Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kütahya'da İlk Defa Kök Hücre Nakli Gerçekleştirildi

  Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa kök hücre nakli gerçekleştirildi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kas Hastalıklarında Kök Hücre Tedavisi Olumlu Sinyal Verdi

  Sağlık Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında kök hücre nakli yapılan 17 yaşındaki kas hastasının kolunu ve ayak parmaklarını oynatabildiği, solunumunun iyileştiği gözlendi Projenin yürütücülerinden Prof. Dr. Ovalı: “(Kök hücre nakli) 4 seferde, 3'ü kalbin içinde, 1'i vücudunda, 86 noktada enjeksiyon. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kütahya'da Kök Hücre Nakli

  Kütahya'da Kök Hücre Nakli

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk defa kök hücre nakli yapıldı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri