SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 12:14Türkkök Dünyaya AçılıyorKemik iliği nakline ihtiyacı bulunan ancak akrabasında vericisi olmayan hastalar için başlatılan, "Türkkök Projesi" uluslararası bankalara bağlanarak verici havuzu genişletilecek.
 • 10:54İlik Nakli Bekleyen Derya Zeren İçin Bandırma Tek Yürek Olduİlik Nakli Bekleyen Derya Zeren İçin Bandırma Tek Yürek OlduBalıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma Belediyesi Şubat ayı olağan meclis gündeminde, ilik nakli bekleyen Derya için destek istendi.
 • 09:07Giresun'da En Fazla Kadınlar Kan VeriyorGiresun'da En Fazla Kadınlar Kan VeriyorTürk Kızılayı Giresun’da 2015 yılın içerisinde 11 bin 460 ünite kan bağışı yapıldığını açıkladı.
 • 14:16İlik Nakli Bekleyen Derya İçin Kan Bağışı ÇağrısıBandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ilçede ilik nakli bekleyen Derya Zeren için vatandaşları kan bağışlamaya çağırdı.
 • 13:06İsu Personelinden Kök Hücre Bağışıİsu Personelinden Kök Hücre BağışıKocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü yönetici ve personeli, sosyal sorumluluk kapsamında Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu.
 • 10:04Dünya Kanser Gününde Kırşehirliler Eda İçin Kan Merkezine Akın EttiDünya Kanser Gününde Kırşehirliler Eda İçin Kan Merkezine Akın EttiKırşehir’de bir ay önce rahatsızlanarak tedavi altına alınan ortaokul öğrencisi Eda Beşkardaş’a kök hücre nakli için Kırşehirliler kan merkezine akın etti.
 • 18:35Lösemi Hastası Sosyal Medya İlanıyla Hayata TutunduLösemi Hastası Sosyal Medya İlanıyla Hayata TutunduLösemi tanısı konulan kadın için kök hücre nakline 7 kardeşi uygun olmayınca sosyal medyadan yapılan duyurulara cevap verek iki kişi uygun dönor oldu.
 • 13:26İzmir Özlem Hanım'a Hayat Bağışıİzmir Özlem Hanım'a Hayat BağışıÖzlem Hanım'a hayat bağışı İZMİR'de, hamile olduğunu sanarak gittiği hastanede akut miyeloid lösemi (AML) tanısı konulan, 7 kardeşi kemik iliği kök hücre nakli için uygun bulunmayınca yıkılıp, ailece sosyal medyada Kızılay TÜRKÖK'e bağış için kampanya başlatan Özlem Elsiz'in (35) "imdat" çağrısına vatandaşlar ses verdi.
 • 09:15Kızılay Türkök'ten Bağış Çağrısı Yaptı, İki Donör Birden BulunduKızılay Türkök'ten Bağış Çağrısı Yaptı, İki Donör Birden Bulunduİzmir’de hamile olduğunu sanarak gittiği hastanede akut miyeloid lösemi (AML) teşhisi koyulan 35 yaşındaki Özlem Elsiz, yedi kardeşinden hiçbiri kemik iliği kök hücre nakli için uygun bulunmayınca yıkıldı.
 • 08:50Özlem Hanıma Hayat BağışıÖzlem Hanıma Hayat Bağışıİzmir'de, hamile olduğunu sanarak gittiği hastanede akut miyeloid lösemi (AML) tanısı konulan, 7 kardeşi kemik iliği kök hücre nakli için uygun bulunmayınca yıkılıp, ailece sosyal medyada Kızılay TÜRKÖK'e bağış için kampanya başlatan 35 yaşındaki Özlem Elsiz'in 'İmdat' çağrısı sonuç verdi.
 • 12:13Sevgililer Gününe Planlı Hazırlanın!Kişisel Estetik Koçu Didem Özkan, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne ’planlı hazırlanın’ önerisinde bulundu.
 • 08:48Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı İlk Kez GörüntülendiBilim insanları, kanserli bir tümörün büyüyüp hareket etmesini ilk kez gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak görüntülemeyi başardı.
 • 08:43Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı İlk Kez GörüntülendiBilim insanları, kanserli bir tümörün büyüyüp hareket etmesini ilk kez gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak görüntülemeyi başardı.
 • 05:48Kanserli Bir Tümörün Oluşma Anı İlk Kez GörüntülendiKanserli Bir Tümörün Oluşma Anı İlk Kez GörüntülendiBilim insanları, kanserli bir tümörün büyüyüp hareket etmesini ilk kez gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak görüntülemeyi başardı.
 • 20:22İngiltere'de Gen Manipülasyonuna Yeşil Işıkİngiltere'de Gen Manipülasyonuna Yeşil Işıkİngiltere'den bilim dünyasını bölen tarihi karar: İnsan embriyolarında araştırma yapmak amacıyla gen manipülasyonu yapılmasına ilk kez izin verildi.
 • 14:59Bandırma, Derya İçin Seferber OlduBandırma, Derya İçin Seferber OlduBalıkesir'in Bandırma İlçesi'nde, kök hücre bekleyen lösemi hastası 32 yaşındaki Derya Zeren için kan bağışı kampanyası başlatıldı.
 • 09:30Bade İçin Bir İyilik, Bir İlikBade İçin Bir İyilik, Bir İlikHollanda'da yaşayan Muhammet Çakır'ın geçtiğimiz Temmuz ayında kan kanserine yakalanan 4 yaşındaki kızı Bade için zaman daralıyor.
 • 09:16Bade İçin Bir İyilik, Bir İlik…Bade İçin Bir İyilik, Bir İlik…"Hollanda'da yaşayan Muhammet Çakır'ın geçtiğimiz Temmuz ayında kan kanserine yakalanan 4 yaşındaki kızı Bade için zaman daralıyor.
 • 18:23Kök Hücre SeferberliğiTürk Kızılayı, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği (DEÜDER) arasında imzalanan protokol kapsamında, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerine kök hücre bağışı konularında eğitim verilerek, öğrencilerin gönüllü kök hücre bağışçısı olması sağlanacak ve kök hücre bağışçı sayısının artırılmış olacak.
 • 17:38Kökten Değişen Hayatları"Nı AnlattılarHematolojik Onkoloji Derneğince kök hücre bağışçısı sayısının artırılması ve toplumda duyarlılık oluşturulması amacıyla "Kökten Değişen Hayatlar" konulu öykü yarışması düzenlendi.
 • 14:48Alanya - Efe'nin Son Umudu İlik NakliAlanya - Efe'nin Son Umudu İlik NakliEfe'nin son umudu ilik nakli Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Ali ve Esma Güney çiftinin oğlu 9 yaşındaki Efe, 2013 yılında 1'inci sınıftayken hastaneye gönderildi.
 • 11:25Meme Ameliyatı Yaptıracaklar Dikkat!Meme estetiği günümüzde en sık başvurulan estetik yöntemlerden biri. Ancak uzmanlar, hastaları olabildiğince az iz bırakan teknikler tercih etmeleri konusunda uyarıyor.
 • 10:28Efe'nin Son Umudu İlik NakliEfe'nin Son Umudu İlik NakliAntalya'nın Alanya İlçesi'nde oturan Ali ve Esma Güney çiftinin oğlu 9 yaşındaki Efe, 3 yıldır lösemi tedavisi görüyor.
 • 14:01Kırşehirliler, Eda İçin Kan Toplanma Merkezine Akın EttiKırşehirliler, Eda İçin Kan Toplanma Merkezine Akın EttiKırşehir’de Ortaokul birinci sınıf öğrencisi Eda Beşkardaş’a ilik bulunabilmesi için kampanya başlatıldı.
 • 13:20Okullarda Karne HeyecanıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Çok şükür Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye gelmiştir.
 • 10:11Kemik İliği Naklinde Çifte BirincilikKemik İliği Naklinde Çifte BirincilikAdana’da ölümcül kan hastalıklarının tedavisinde uygulanan kemik iliği naklinde başarılı sonuçlar yüz güldürdü.
 • 18:23Pomem Öğrencilerinden Kan BağışıPomem Öğrencilerinden Kan BağışıBilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencileri, kan bağışında bulundu.
 • 17:26Ferah Bebek İçin Kan Bağışında Bulunan Kuruluşlara Teşekkür Belgesi Verildiİstanbul'da yaşamını sürdüren Bafralı ailenin 18 aylık çocukları lösemi hastası Ferah bebek için başlatılan Türk Kızılayı ve TÜRKÖK'ün kan bağışı ve kök hücre kampanyasına katılan kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür plaketi verildi.
 • 13:22Kök Hücre Vericisi Olmanın Sağlık Üzerinde Riski YokKök Hücre Vericisi Olmanın Sağlık Üzerinde Riski Yok"Görüntü Dökümü: İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nin dış görüntüsü Donörden kök hücre alma işleminden genel ve detay görüntüler Doç. Dr. Mehmet Ali Erkurt'un konuşması "Kök hücre vericisi olmanın sağlık üzerinde riski yok" Uzmanlara göre kan hastalıklarında hayat kurtaran kök hücre nakli için bağışçı olmak donörlerde herhangi bir risk oluşturmuyor Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Erkurt: "Kök hücre vericisi olmak zor bir işlem değil. Bu nedenle vatandaşlarımız kök hücre vericisi vericisi olmaktan korkmamalı" VOLKAN KAŞİK - İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Mehmet Ali Erkurt, lösemi başta olmak üzere kan hastalıklarının tedavisinde uygulanan kök hücre nakli için gönüllü bağışçı olmanın herhangi bir sağlık riski ortaya çıkarmadığını belirterek, "Vatandaşlarımız kök hücre vericisi vericisi olmaktan korkmamalı" dedi.
 • 12:47Havza'da Kan ve Kök Hücre Bağışı ÇalışmasıTürk Kızılayı'nın "Güvenli Kan Temini Projesi" kapsamında Havza ilçesinde kan bağışı ve kök hücre bağışı çalışması yürütüldü.
 • 12:38Kök Hücre Vericisi Olmanın Sağlık Üzerinde Riski Yok"İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Mehmet Ali Erkurt, lösemi başta olmak üzere kan hastalıklarının tedavisinde uygulanan kök hücre nakli için gönüllü bağışçı olmanın herhangi bir sağlık riski ortaya çıkarmadığını belirterek, "Vatandaşlarımız kök hücre vericisi vericisi olmaktan korkmamalı" dedi.
 • 11:33Sivilceden Kurtulmanın 7 YoluErgenlik dönemi cilt hastalığı olarak bilinen sivilce, erişkin yaşlarda da sıklıkla görülebiliyor.
 • 17:26Atakum'da Ferah Bebek İçin KampanyaAtakum'da Ferah Bebek İçin KampanyaLösemi hastası 18 aylık Ferah bebek ile diğer lösemi hastaları için Türkiye genelinde başlatılan kan bağışı ve ilik donörü kampanyasında Atakum Belediyesinden tam destek geldi.
 • 16:47Biyonik Göz Takılan İlk Hasta En Çok Eşi ve Oğlunu Görmek İstiyorBiyonik Göz Takılan İlk Hasta En Çok Eşi ve Oğlunu Görmek İstiyorBiyonik göz takılan malulen emekli Uğur Ağ, "En çok eşimi ve üçüncü sınıfa giden oğlumu görmek istiyorum." dedi.
 • 10:54Kızılay'ın Hilali Adana'da ParlıyorKızılay'ın Hilali Adana'da ParlıyorTürk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kan bağışında Adanalıların son üç yıldır Türkiye birinciliğini elde ettiğini, geçen yıl 182 bin ünite kan topladıklarını belirtip, hemşehrilerine teşekkür etti.
 • 14:42Uludağ Üniversitesi'nde Bir İlk DahaUludağ Üniversitesi'nde Bir İlk DahaUludağ Üniversitesi'nde (UÜ) bulunan Kök Hücre Nakil Merkezi, başarılı uygulamalara imza atmaya devam ediyor.
 • 10:39Uü'de İlk Kez Genel Anestezi Altında Kök Hücre Toplanarak Hastaya UygulandıUü'de İlk Kez Genel Anestezi Altında Kök Hücre Toplanarak Hastaya UygulandıBursa Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) bulunan Kök Hücre Nakil Merkezinde ilk kez genel anestezi altında kök hücre toplanarak hastaya uygulandı.
 • 10:45Yeni Saçlarla Yeni Bir Hayata…Saçların cansız gözükmesi, saç tellerinin incelmesi ve en önemlisi saçların dökülmesi rahatsızlık veren en önemli konuların başında gelmektedir. Çevresel, genetik ve bünyesel faktörlerin yanı sıra, günlük hayatta saç bakımında yapılan bazı yanlışlar saç dökülmesine yol açabilir.
 • 10:41Dünya'nın Saç Uzmanları Ne Diyor?Dünya Saç Kongresi her sene dünyanın farklı şehirlerinde yapılır. Bu sene iki binin üzerinde meslektaşım ile Chicago'da geçtiğimiz hafta bir araya geldik ve saç dünyasının gelişmelerini değerlendirdik.
 • 14:03Bafra Gazeteciler Cemiyeti'nden Ferah Bebeğe DestekBafra Gazeteciler Cemiyeti'nden Ferah Bebeğe DestekSamsun Bafra Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri 18 aylık Ferah bebek için kök hücre kampanyasına destek verdi.
 • 13:41Bafra Kök Hücre Bağışı Kampanyasına Destek VeriyorBafra Kök Hücre Bağışı Kampanyasına Destek VeriyorSamsun’un Bafra ilçesinde, İstanbul’da yaşayan Bafralı ailenin 18 aylık çocukları lösemi hastası Ferah bebek için Kızılay ve TÜRKÖK tarafından başlatılan kampanya destek sürüyor.
 • 12:07Çomü'de İlk Kez "Kök Hücre" ÜretildiÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deneysel Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ilk kez "kök hücre" üretildiği bildirildi.
 • 11:37En Büyük Hayalim Bir Gün Kuşları Görmek"Antalya'da doğuştan görme engelli 6 yaşındaki ikizler, yetkililerin yardımıyla karanlık dünyalarının aydınlanmasını istiyor.
 • 13:14Bafra, Ferah Bebek İçin Seferber OlduBafra, Ferah Bebek İçin Seferber OlduSamsun’un Bafra ilçesinde, İstanbul’da yaşayan Bafralı ailenin 18 aylık çocukları lösemi hastası Ferah bebek için Kızılay ve TÜRKÖK kampanya başlattı.
 • 15:1570 Çalışanla Bağışta Bulundular70 Çalışanla Bağışta BulundularKiza Kurumsal İş Merkezi, Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına katkıda bulundu.
 • 13:04AK Düşen Saçları 58'inden Sonra SiyahlaştıAK Düşen Saçları 58'inden Sonra SiyahlaştıMalatya'da kan kanserine yakalandıktan sonra kardeşinden alınan ilikle yaşama tutunan 58 yaşındaki Hacı Ömer Kılıç'ın beyaz saçları, tedavi sonrası siyah çıkmaya başladı.
 • 11:37Kızılaya Kan Bağışı 2 Milyon Üniteye YaklaştıTürk Kızılayına geçen yıl 1 milyon 937 bin 327 ünite kan bağışı yapıldı.
 • 16:02Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın AçıklamasıKızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın AçıklamasıKızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından 2015 yılında yürütülen faaliyetler hakkında basın toplantısı düzenlendi.
 • 16:57Berlin'de Kök Hücre Bağışı ArttıBerlin’de kök hücre bağışında bulunmaya hazır olan insanların sayısı artıyor.
 • 11:50Her Şey "Çocuklar Üşümesin Diye"Samsun'da aralarında bankacı, güvenlik görevlisi, ev hanımı, muhasebeci bulunan 5 arkadaşın sosyal medyada kurdukları "Çocuklar üşümesin diye" adlı grup, aralarında Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin çocuklarının da bulunduğu ihtiyaç sahibi çok sayıda çocuğa yardım eli uzatılmasına aracı oldu.