SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 16:12Ar-Ge Belediyesi OlacağızAr-Ge Belediyesi Olacağız"Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Erciyes Üniversitesi’nin düzenlediği 5. Ulusal Yapı Mekaniği Laboratuarı Toplantısı’nda, "Hedefimiz imar, asfalt, yol, kaldırım, alt ve üst yapı gibi konularda Ar-Ge belediyesi olmak" dedi.
 • 12:10Kan Bağışında Hedefe YaklaşıldıKan Bağışında Hedefe YaklaşıldıTürk Kızılayı Genel Başkanı Akar "Şu anda Türkiye'de yapılan kan bağışı, ihtiyacın yaklaşık yüzde 90'ını karşılama noktasındadır." dedi.
 • 10:29Nisanur'un Tedavisine Hiç Bir Engel YokDüzce Valiliği, Akdeniz anemisi (talasemi majör) hastası 5 yaşındaki Nisanur D.’nin kök hücre nakli için Akdeniz Üniversitesi Çocuk Kök Hücre Nakil Ünitesi tarafından hiç bir ücret talep edilmediğini ve sağlık giderlerinin Genel Sağlık Sigortası’ndan karşılanacağını bildirdi.
 • 17:44İlik Aranan Üç Yaşındaki Zeynep İçin Kan Bağışıİlik Aranan Üç Yaşındaki Zeynep İçin Kan BağışıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kan veren vatandaşlardan detaylar, - Kan merkezinde görevli Dr. Sinan Aslan'ın açıklaması, - Memleketim Bolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Elif Sarıhan'ın açıklaması, İlik aranan üç yaşındaki Zeynep için kan bağışı-Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden üç yaşındaki Zeynep Gülcan'a uygun donör bulunması için bazı vatandaşlar kan bağışında bulundu Kemik iliği hastalığına yakalanan üç yaşındaki Zeynep Gülcan'a uygun donör bulunması için vatandaşlar kan bağışı yaptı.
 • 16:36İlik Aranan Üç Yaşındaki Zeynep İçin Kan BağışıKemik iliği hastalığına yakalanan üç yaşındaki Zeynep Gülcan'a uygun donör bulunması için vatandaşlar kan bağışı yaptı.
 • 15:54Proje Park'15 Biyo-Med' Ar-Ge Proje Pazarı GerçekleştirildiProje Park'15 Biyo-Med' Ar-Ge Proje Pazarı GerçekleştirildiErciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) tarafından TÜBİTAK desteği ile geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7.'si gerçekleştirilen Proje Park organizasyonu Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirildi.
 • 11:50Ailesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorAilesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 3 yaşındaki Zeynep'ten görüntüler, - Çocuk Hemotolojisi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Demircioğlu ile röportaj, - Baba Mustafa Gülcan ile röportaj, Ailesi 3 yaşındaki Zeynep için uygun ilik arıyor- Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan, sağlığına kavuşmak için uygun donörün bulunacağı günü bekliyor- Baba Gülcan: - "Kızıma kök hücre temin etmek için tüp bebek yöntemiyle tekrar çocuk sahibi olmayı bile denedik.
 • 11:12Ailesi 3 Yaşındaki Zeynep İçin Uygun İlik ArıyorMEHMET EMİN GÜRBÜZ/ ZAFER GÖDER - Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan'ın sağlığına kavuşması için uygun donör aranıyor.
 • 20:314. Kök Hücre Nakli Buluşması4. Kök Hücre Nakli BuluşmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Kök Hücre Nakli Hastaları Buluşması" - Etkinlikten detaylar- Hastalarla röportaj- Profesör Doktor Fevzi Altuntaş'ın açıklamaları- Genel görüntüler "Kök Hücre Nakli Hastaları Buluşması"- Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kök Hücre Nakli Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Altuntaş: - "Son 10 yılla kıyasladığımız zaman nakil sayısının 12-15 kat, merkez sayısının 6-7 kat artttığını görüyoruz.
 • 17:17Kök Hücre Nakli Hastaları Buluşması"Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kök Hücre Nakli Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Türkiye'nin nakil ve nakil merkezi sayılarındaki artışla, Avrupa'nın yükselen yıldızı haline geldiğini söyledi.
 • 10:23CHP'li Çıray: AKP Konuşur, CHP YaparCHP'li Çıray: AKP Konuşur, CHP YaparAK Parti'nin sağlık politikalarını eleştiren CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, "İyi başladıkları sağlık politikalarını kötü bitirdiler.
 • 18:50AK Parti Adayı 'Osmanlı Tahtı'na Böyle OturduAK Parti Adayı 'Osmanlı Tahtı'na Böyle OturduBURSA'da geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum kalan, Ak Parti'den milletvekili adayı Bennur Karaburun, seçim çalışmalarını sürdürürken saray kıyafetleri giyip tahta oturarak fotoğraf çektirdi.
 • 17:28Türkiye'nin Seferber Olduğu Deniz Gülmez Hayatını KaybettiTürkiye'nin Seferber Olduğu Deniz Gülmez Hayatını KaybettiÜnlü sanatçı Gülben Ergen'in televizyon programına katılan ve toplanılan bağışlarla yurt dışına tedavi olmaya giden 6 yaşındaki Deniz, hayatını kaybetti.
 • 15:25Arınç, Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nin Açılışına KatıldıArınç, Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nin Açılışına KatıldıGörüntü Dökümü: - Hastaneden detay - Başbakan Yardımcısı Arınç'ın açılış yerine gelmesi - Arınç'ın konuşması - Arınç'ın Sabahattin Gazioğlu'na teşekkür belgesi vermesi - Hastanenin Açılış kurdelesinin kesimi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi açıldı- Başbakan Yardımcısı Arınç: -"Burası 50 yataklı, kök hücrenin de çalışmalarının yapılabileceği bir merkez olacak"- "(Silahlı saldırıda yaralanan Gürsu Belediye Başkanı Yıldız) Şu anda Rabbimizden dualarla sağlıklı bir gelişme ümit etmekten başka bir çaremiz yok" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da hizmete alınan 50 yataklı Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nin, kök hücre çalışmalarının da yapılabileceği bir merkez olacağını söyledi.
 • 14:34Arınç: Başkana Duadan Başka Yapacak Bir Şey YokArınç: Başkana Duadan Başka Yapacak Bir Şey YokBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) hayırsever işadamı Sabahattin Gazioğlu tarafından yaptırılan Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesinin açılışa katıldı.
 • 13:46Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi AçıldıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da hizmete alınan 50 yataklı Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji Onkoloji Hastanesi'nin, kök hücre çalışmalarının da yapılabileceği bir merkez olacağını söyledi.
 • 17:50Ahmet Emin'in Fenerbahçe Hayali Gerçek OlduKas erimesine bağlı yürüme yetisini kaybeden ve hayata tutunmak için hayallerini Anadolu Ajansı'na anlatan 11 yaşındaki Ahmet Emin Ateş'in Fenerbahçeli Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve Emmanuel Emenike ile bir araya gelme hayali gerçek oldu.
 • 17:12DMD Hastası Ahmet Emin, Fenerbahçeli Futbolcularla BuluştuDMD Hastası Ahmet Emin, Fenerbahçeli Futbolcularla Buluştu11 yaşındaki DMD hastası Ahmet Emin, Fenerbahçe'nin antrenmanını izledi. Futbolcular, Emin'le görüşürken annesi gözyaşlarını tutamadı.
 • 15:20Ahmet Emin'in Fenerbahçe Hayali Gerçek Oldu (1)Ahmet Emin'in Fenerbahçe Hayali Gerçek Oldu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ahmet Emin'in evden çıkıp araca binmesi- Araçta annesi ve kendisiyle röportaj- Yemek yemeleri- Otele girişleri- Anne Elif Ateş ve Ahmet Emin ile röportaj- Ahmet Emin ve kardeşinin Fenerbahçe forması giymesi Ahmet Emin'in Fenerbahçe hayali gerçek oldu-Kas erimesi hastalığı sebebiyle yürüyemeyen Ahmet Emin Ateş'in Fenerbahçeli Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve Emmanuel Emenike ile bir araya gelme hayali gerçek oldu-Bugüne kadar Ankara dışına çıkmayan Ahmet Emin, LİMAK Holding ve Anadolu Ajansı tarafından organize edilen "Bir İstanbul Masalı" programı çerçevesinde, Fenerbahçe'nin antrenmanını izledikten sonra; İstanbul'da tarihi mekanları gezdi ve boğazda tekne turuna katıldı-11 yaşındaki Ahmet Emin: -"Çok güzeldi.
 • 15:12Ahmet Emin'in Fenerbahçe Hayali Gerçek Oldu (2)Ahmet Emin'in Fenerbahçe Hayali Gerçek Oldu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ahmet Emin'in Fenerbahçeli sporcularla görüşmesi ve onlara hediye vermesi- Ahmet Emin'in Fenerbahçe antrenmanını izlemesi- Ahmet Emin'in İstanbul'u gezmesi- Ahmet Emin'in ve annesinin konuşmaları Ahmet Emin'in Fenerbahçe hayali gerçek oldu-Kas erimesi hastalığı sebebiyle yürüyemeyen Ahmet Emin Ateş'in Fenerbahçeli Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve Emmanuel Emenike ile bir araya gelme hayali gerçek oldu-Bugüne kadar Ankara dışına çıkmayan Ahmet Emin, LİMAK Holding ve Anadolu Ajansı tarafından organize edilen "Bir İstanbul Masalı" programı çerçevesinde, Fenerbahçe'nin antrenmanını izledikten sonra; İstanbul'da tarihi mekanları gezdi ve boğazda tekne turuna katıldı-11 yaşındaki Ahmet Emin: -"Çok güzeldi.
 • 17:29Erhan Yaşamak İstiyorErhan Yaşamak İstiyorErhan yaşamak istiyor -Erhan için doku tipleme kampanyası düzenlenecek Almanya'nın Bochum kentinde 20 Mayıs Çarşamba günü 18 yaşındaki kan kanseri Erhan için doku tipleme kampanyası düzenlenecek.
 • 14:21Erhan Yaşamak İstiyorErhan Yaşamak İstiyorDha DIŞ HABER - -Erhan için doku tipleme kampanyası düzenlenecek Almanya'nın Bochum kentinde 20 Mayıs Çarşamba günü 18 yaşındaki kan kanseri Erhan için doku tipleme kampanyası düzenlenecek.
 • 14:10Fettah Can Öğrencileri CoşturduFettah Can Öğrencileri CoşturduBursa Orhangazi Üniversitesi’nde bu yıl 2.Düzenlenen Kültür ve Sanat Festival Fettah Can konserinin ardından sona erdi.
 • 11:21"Damar Okuma Sistemi" Bugünden İtibaren Yeniden HastanelerdeDanıştay kararıyla Kasım 2014'te kullanımı durdurulan 'biyometrik kimlik doğrulama sistemi', Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla bugün itibariyle yeniden yürürlüğe girdi.
 • 14:33Kök Hücre Bağışı Kampanyasına İskenderun Şehir Kulübü'nden DestekKök Hücre Bağışı Kampanyasına İskenderun Şehir Kulübü'nden DestekKızılay Kan Merkezinin düzenlediği kök hücre bağışı kampanyasına Hatay’ın İskenderun İlçe Şehir Kulübü de destek verdi.
 • 16:54Esogü'de Biyoloji Çözümlemeleri Etkinlik Sergisi AçıldıEsogü'de Biyoloji Çözümlemeleri Etkinlik Sergisi AçıldıEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü son sınıf öğrencilerinin bitirme tezlerinden oluşan “Biyoloji Çözümlemeleri Etkinlik Sergisi”, Prof. Dr. Fazıl Tekin Salonu fuaye alanında açıldı.
 • 16:43Elginkan Vakfı Ödülleri Sahiplerini Buldu Dünyada İlk Kez 3B Biyoyazıcı ile Üretilen Yapay Organ ve Meme Kanserini Erken Teşhis Eden Mikrodalga Tomografisi Ödül Aldı
 • 09:38Hiperaktivite ve Dikkat Bozukluğunda Yeni ve En Etkili TedaviHiperaktivite ve Dikkat Bozukluğunda Yeni ve En Etkili TedaviDEHB kurtulamayan hastaların imdadına, saf ve doğal bir tedavi yöntemi olan, manuel terapi tekniklerini ve yenileyici enjeksiyon terapisini içeren "Kombine Tamamlayıcı Tıp" yetişiyor.
 • 14:11Ameliyat Olursa Yeniden GörebilecekIğdır'da yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu görme yeteneğini kaybeden Yıldız Koduz'un tek isteği, çocuklarının yüzünü tekrar görebilmek.
 • 11:1413 Yıldır Görmeyen Gözlerinin Ameliyatı İçin Yardım Bekliyor13 Yıldır Görmeyen Gözlerinin Ameliyatı İçin Yardım BekliyorIğdır’da, geçirdiği hastalık sonucu görme yeteneğini tamamıyla kaybeden genç kadın gözlerinin ameliyat edilmesi için yardım bekliyor.
 • 15:08Erkek Kısırlığının Çözümünde Dev AdımFransa'daki bilim adamları, erkek kısırlığının çözümünde dev bir adım attı.
 • 09:39Yeni Ve En Etkili Yöntem: Kombine Tamamlayıcı Tıp TekniğiGünümüzde hem yetişkinlerde hem de çocuklarda en sık karşılaşılan hastalıkların başında hiperaktivite ve dikkat eksikliği geliyor.
 • 09:33Afad Personeli Afad Personeli "Kök Hücre" Bağışçısı OldularTürk Kızılayı Düzce Şubesi Kan Merkezi yetkilileri tarafından “Kök Hücre” nakli konusunda AFAD Müdürlüğü personeline bilgilendirme eğitimi yapıldı.
 • 11:39Gemlik Belediyesi Personeli Kan ve Kök Hücre BağışladıGemlik Belediyesi Personeli Kan ve Kök Hücre BağışladıBursa’nın Gemlik ilçesinde belediye personeli kan ve kök hücre bağışladı.
 • 18:27Omurilik Felçlileri İçin Düzenlenen Koşuya 3500 Kişi KatıldıOmurilik Felçlileri İçin Düzenlenen Koşuya 3500 Kişi KatıldıOmurilik felçlileri için düzenlenen koşuya 3500 kişi katıldı Omurilik felçlileri yararına 32 ülkenin 34 kentinde aynı anda düzenlenen Yaşam İçin Kanatlar Dünya Koşusu'nun (Wings for Life World Run) Türkiye ayağı, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde başladı.
 • 17:46Omurilik Felçlileri İçin Düzenlenen Koşuya 3500 Kişi KatıldıOmurilik Felçlileri İçin Düzenlenen Koşuya 3500 Kişi KatıldıOmurilik felçlileri yararına 32 ülkenin 34 kentinde aynı anda düzenlenen Yaşam İçin Kanatlar Dünya Koşusu'nun (Wings for Life World Run) Türkiye ayağı, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde başladı.
 • 17:18Wings For Life World RunWings For Life World Run"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Wings For Life World Run" için hazırlanan standların genel görüntüsü - Yarışmaya katılanlardan detaylar- Yarışmanın başlaması- Koşan yarışmacılar- Tekerlekli sandalye ile yarışmaya katılanlar- Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile röportaj- Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş ile röportaj- Kent merkezinde koşu detayları "Wings For Life World Run"- Organizasyonun Türkiye ayağı Alanya'da başladı- Omurilik felci tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak amacıyla 35 ülkede aynı anda gerçekleştirilen "Wings for Life World Run"ın Alanya ayağına 40 ülkeden 3 bin 500 kişi katıldı Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak üzere dünyada 6 kıtada 35 farklı parkurda aynı anda gerçekleştirilen "Wings for Life World Run"'ın Türkiye ayağı, Alanya ilçesinde başladı.
 • 17:08Alanya'da 3 Bin 500 Kişi, Koşamayanlar İçin KoştuAlanya'da 3 Bin 500 Kişi, Koşamayanlar İçin KoştuOmurilik felçlileri yararına 32 ülkenin 34 kentinde aynı anda düzenlenecek Wings for Life World Run (Yaşam için kanatlar dünya koşusu) adlı koşunun Türkiye ayağı, Antalya’nın Alanya ilçesinde başladı.
 • 15:47Wings For Life World Run"Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak üzere dünyada 6 kıtada 35 farklı parkurda aynı anda gerçekleştirilen "Wings for Life World Run"'ın Türkiye ayağı, Alanya ilçesinde başladı.
 • 11:32'Kanserin Sonu Kök Hücre Tedavisiyle Gelecek"Kök Hücre Vakfı Başkanı Prof. Dr. Osman İlhan, "mucizevi bir tedavi" olarak adlandırılabilecek kök hücre sayesinde kanserin kökünün tamamen kazınabileceğini belirterek, "Özellikle lösemi, lenfoma ve kemik iliği gibi kanser türleri tedavi edilemeyen hastalık olmaktan çıkacak" dedi.
 • 17:57Bbgd'den Örnek Kan BağışıBbgd'den Örnek Kan BağışıKan bağışından Türkiye ortalamasının üzerinde olan ve 2015 yılı için 40 bin ünite kan hedefi koyan Türk Kızılay’ına bir büyük destekte Balıkesir medyasından geldi.
 • 14:56Yabancı Bilim Adamları, Erü'ye Hayran KaldıYabancı Bilim Adamları, Erü'ye Hayran KaldıErciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından davet edilen ve alanlarında ciddi çalışmalarıyla dikkat çeken Pakistan Faisalabad Agricultural University'nden Doç.Dr. Shaukat Ali Bhatti ile ABD'deki Iowa State University öğretim üyesi Prof.Dr. Christopher K. Tuggle, üniversitenin büyüklüğünden ve yaptığı çalışmalardan çok etkilendiğini dile getirdi.
 • 11:26Kök Hücreyle Körlük Tedavisi Türkiye'de de UygulanacakDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) bünyesinde kurulan İzmir Biyotıp ve Genom Araştırma ve Uygulama Merkezinde (İBG-İzmir) kornea tahribatına bağlı tek göz körlüğünün kök hücreyle tedavisi için çalışmalara başlandı.
 • 11:04Engelli Kardeşliği"Çorum'da yaşayan ve 9 yaşındayken iki bacağı da kesildiği için yürüyemeyen 29 yaşındaki Mehtap Kaya, kendi derdini unutarak, engelli arkadaşı Murat Akkoyunluoğlu'nun tedavisi için seferber oldu.
 • 16:57Prof. Tanyeli: Kök Hücre Önümüzdeki Yüzyılın Tedavi Şekli OlacakProf. Tanyeli: Kök Hücre Önümüzdeki Yüzyılın Tedavi Şekli OlacakProf. Dr. Atila Tanyeli, kök hücrenin önümüzdeki yüzyılın en önemli tedavi şekli olacağını söyledi.
 • 14:45Umuda Yolculuk ÖlümsüzleşiyorUmuda Yolculuk ÖlümsüzleşiyorRusya'da lenfoma olduğunu öğrendikten sonra tedavi için Türkiye'ye gelen ve hayat arkadaşının da desteği ile kanseri yenen Mariia Voytko'nun masalsı öyküsü, dünyaca ünlü heykeltraş eşi Oleg Kilevski'nin ellerinden çıkan 'Hayat Ağacı' heykeli ile ölümsüzleşiyor.
 • 08:31Vücutta Çıkan Ağrısız, Sabit Ve Büyük Bezelere DikkatKemik İliği Nakli Merkezi'nden Prof. Dr. Türker Çetin, lenfoma ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
 • 22:50Tatil İçin Geldiği Antalya'da Kanseri YendiTatil İçin Geldiği Antalya'da Kanseri YendiRusya'da kan kanseri türlerinden olan lenfomaya yakalanan 35 yaşındaki Mariia Voytko, tatil için geldiği Antalya'da sağlığına kavuştu.
 • 14:34Lösemi Tedavisinde Aşı UmuduLösemi Tedavisinde Aşı UmuduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kök Hücre Merkezi'nden detay görüntüler- Laboratuvar'da çalışma detayları- Prof. Dr. Ali Ünal röportajı- Hastaneden çalışma detayları Lösemi tedavisinde aşı umudu- Erciyes Üniversitesi GENKÖK'te kanser tedavisi için geliştirilen aşının bir grup hasta üzerinde uygulanması planlanıyor- Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal: - "Aşı, kanserin kök hücresini yok etmek üzere hazırlandı.
 • 13:15Lösemi Tedavisinde Aşı UmuduErciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde (GENKÖK) lösemi başta olmak üzere lenfoma ve kemik iliği kanseri tedavisi için geliştirilen aşının, bir grup hasta üzerinde uygulanması planlanıyor.