20:4600
SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

   

  Ağrı ve Kansere Destek Tedavisinde Geleneksel Bir Yöntem "HACAMAT"

  Prof. Dr. Nurettin Lüleci konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor. (Bugün 13:37)

   

  Hastalık Riskine Karşı Kordon Kanı ile Çözüm

  Hastalık Riskine Karşı Kordon Kanı ile Çözüm

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, yeni doğan bebeğin kordon kanından elde edilen kök hücreler sayesinde gelecekte oluşabilecek birçok hastalığın önüne geçilmesi planlanıyor Atigen cell Hücre ve Gen Tedavi Merkezi Genel Müdürü Prof. Dr. Ertürk: "Merkezimizde hem hastalıkların tedavisinde. (Bugün 11:13)

   

  Kırışıklıklara Kök Hücreli Çözüm

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, kulak arkasından alınan deri parçalarından kök hücre üretilerek, yüzde oluşan kırışıklıklar giderilebiliyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Çocuk Felcine Estetik Çözüm

  Çocuk Felcine Estetik Çözüm

  Uzun yıllardır aklımıza dahi gelmeyen çocuk felci vakalarının dünyada tekrar baş göstermesi bu hastalığı yeniden gündeme taşıdı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 3'üncü Dönüm Noktası Olacak'

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 3'üncü Dönüm Noktası Olacak"

  "doğu MARMARA'YA HİZMET EDECEK" Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise 10 bin metrekarelik alana kurulacak olan hastanenin 100 yataklı olacağını belirterek, 'Hastanemiz 5 katlı olacak. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bakan Müezzinoğlu, 13 Milyon Liralık Hastanenin Temelini Attı

  Bakan Müezzinoğlu, 13 Milyon Liralık Hastanenin Temelini Attı

  Bursa'da 13 milyon liraya mal olacak olan Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hemetolaji ve Onkoloji Hastanesi’nin temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk biliminin, dünya bilimine katkı sunması için gerekli yasal düzenlemeleri yapacaklarını söyledi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Ablası Aynı Hastalıktan Öldü Umutlar Hiranur İçin

  Erzurum'un Horasan ilçesinde nadir görülen bağışıklık sistemi hastalığı olan "Chediak Higashi" sendromu nedeniyle ablasını kaybeden 1,5 yaşındaki Hiranur da aynı hastalıkla mücadele ediyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Melis İyileşti Sıra Berk'te

  Lösemi hastası 8 yaşındaki Melis nakille sağlığına kavuştuktan sonra boşalttığı hastane odasında bu kez mermer kemik hastalığıyla mücadele eden 11 aylık Berk tedavi görüyor Baba Yalçın İnal: "Sosyal medyada düzenlenen kampanyalar sayesinde bugüne kadar 2 bin kişi kan bağışında bulunmuştu. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Kök Hücre Nakli Artık Yarı Uyumlu Vericiden Yapılabilecek

  Kök hücre nakli bekleyen hastaların yüzde 60'ı akraba dışında verici bulurken, Ankara Üniversitesinin çalışmasıyla artık yarı uyumlu vericiden de nakil yapılacak. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Ege'de İlk Defa Bir Erişkine Başarılı Nakil

  Ege'de İlk Defa Bir Erişkine Başarılı Nakil

  İzmir’de, erişkin sınıfına giren 43 yaşındaki B.A, Almanya'dan gelen donör ile yaşamına kavuştu. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin Her Tarafına Hücre Üretiyorlar

  Türkiye'nin Her Tarafına Hücre Üretiyorlar

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, 7 yıldır Türkiye'nin her tarafındaki hastalıkların tedavisinde kullanılmak için hücre üretimi yapılıyor. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

  Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

  İleri yaşlardaki orak hücre anemisi hastalarına yan etkileri azaltan protokoller geliştirildi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Brezilya Poposu, Kalp ve Diyabet Dostu Çıktı

  Brezilya Poposu, Kalp ve Diyabet Dostu Çıktı

  Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Brezilya poposu denilen dolgun popo hatları ile ince bele sahip kişilerin, kalp, diyabet ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğu belirtildi. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  ERÜ'de İlaç Üretme Planı

  ERÜ'de İlaç Üretme Planı

  Erciyes Üniversitesi bünyesinde hizmet vermesi planlanan Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi'nde yerli ilaç üretilmesi hedefleniyor. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Turgutlu'da Kök Hücre Nakli

  Turgutlu'da Kök Hücre Nakli

  Turgutlu Devlet Hastanesi'nde atardamar tıkanıklığı bulunan 2 hastaya uygulanan kök hücre nakli diğer hastalar için umut oldu Kalp damar Cerahhisi Uzmanı Dr. Cemal Kemaloğlu : "Kemik iliğinin alınması işlemi, hem oldukça zahmetli hem de hasta için oldukça travmatik bir işlemdi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Turgutlu'da İlk Kez Kök Hücre Nakli Yapıldı

  Turgutlu'da İlk Kez Kök Hücre Nakli Yapıldı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde görevli Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Cerrah Cemal Kemaloğlu, Burger hastalığına yakalanan 47 yaşındaki Nihat Erbay'a 'Periferik Kök Hücre Nakli' gerçekleştirerek yine bir ilke imza attı. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kayseri'de

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kayseri'de

  Bakan Müezzinoğlu: "Şayet ülke istikrarında olağanüstü bir sıkıntı olmazsa 2018 yılında Türkiye, bütün yatak kapasitesini sıfırdan yapmış bir ülke noktasına gelecek. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bakan Müezzinoğlu: Zamanında Halka Zulmedenler Bilmeden Hayırlara Vesile Oldu (2)

  Bakan ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINI GEZDİ Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hilton Kayseri Oteli'ndeki değerlendirme toplantısının ardından Valiliğe geçerek eski İl Özel İdaresi salonunda bakanlığıyla ilgili birimlerin, hastanelerin, özel hastane yöneticilerinin, eczanecilerin, hemşirelerin ve sağlık memurlarının görüşlerini dinleyip, sorularını yanıtladı. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Gündem / 6 Temmuz 2014

  ANADOLU AJANSI. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Gündem Özeti / 6 Temmuz 2014

  ANADOLU AJANSI. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Hücresel Tedavi Merkezi'nde 410 Hastaya Nakil Yapıldı

  Hücresel Tedavi Merkezi'nde 410 Hastaya Nakil Yapıldı

  Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği ve Hücresel Tedavi Merkezi’nde 410 hastaya da nakil gerçekleştirildi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Ytü'nün En Gözde Mühendislikleri

  Ytü'nün En Gözde Mühendislikleri

  Akademik eğitimden sosyal ve kültürel faaliyetlere, idari hizmetlerden fiziki yapılanmaya kadar büyük atılım içinde olan Yıldız Teknik Üniversitesi, özellikle Biyomühendislik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon mühendisliklerinde iddialı.1911’de inşaat dairelerinin fen memuru ihtiyacını karşılamak üzere Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla kurulan ve çeşitli isim değişiklikleriyle birçok sanayi çalışanı ve akademisyen yetiştiren asırlık Yıldız Teknik Üniversitesi, iddialı mühendislik bölümleri ile (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Tümör Savaşçısı Hücreler

  Tümör Savaşçısı Hücreler

  Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği ve Hücresel Tedavi Merkezi bölgede tek olma özelliğinin yanı sıra Avrupa ve Amerika standartlarını geçme başarısı göstererek bir ilke imza attı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  3d Protezde Çığır Açacak Gelişme

  3d Protezde Çığır Açacak Gelişme

  Bilim insanları, 3D yazıcılarla organ naklini önemli ölçüde kolaylaştıracak yeni bir gelişmeye imza attı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Buerger Hastası; 'Diğer Bacağımı da Kaybetmek İstemiyorum'

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde 34 yaşındaki Ufuk Saygın, 5 yıl önce yakalandığı Buerger hastalığı nedeniyle sol bacağını diz altından kaybetti. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

 

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde Yaşayan ve Yaklaşık 5 Yıl Önce Buerger Hastası Olduğunu Öğrenip Kısa...

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde Yaşayan ve Yaklaşık 5 Yıl Önce Buerger Hastası Olduğunu Öğrenip Kısa...

  Şiddetli ağrıları nedeniyle büyük zorluklar yaşadığını aktaran Saygın, hastane yönetiminin çeşitli bahanelerle ameliyata izin vermediğini ileri sürdü. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Vücudunuzdaki Yağları Seveceksiniz

  Vücudunuzdaki Yağları Seveceksiniz

  Sevilmeyen ve bir an önce kurtulmak istenen vücut yağları, estetik cerrahisinin elinde tüm vucuda şekil vermeye olanak sağlıyor. (29 Haziran 2014 Pazar )

   

  İşler: Tıbb-ı Nebevi Para Kazanma Aracı Olarak Kullanılacak Bir Konu Olmamalı

  İşler: Tıbb-ı Nebevi Para Kazanma Aracı Olarak Kullanılacak Bir Konu Olmamalı

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Tıbb-ı Nebevi’nin aktar dükkanlarına indirilecek ve para kazanma aracı olarak kullanılacak bir konu olmaması gerektiğini söyledi. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Yaşlandığımızın Sinyallerini Eller Veriyor

  Op. Dr. Hüseyin Güner yaşlanma bulgularının ortadan kaldırılması için uygulanabilecek birkaç yöntemin bir arada olduğu tedavi ile mükemmel sonuç alınabileceğini söylüyor. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  27. Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu Toplantısı Kararları

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  "Hedefimiz, başta biyoteknolojik ve biyobenzer ürünler olmak üzere daha yüksek katma değerli ilaçlar üreten rekabetçi bir yapıya kavuşmak" "Türkiye, ilaç ile aşı alanında Ar Ge ve yenilik kapasitesini artıracak, yüksek teknoloji ürünleri ihraç edecek noktaya gelecek" "Geleceğin teknolojileri üzerinde. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  TBMM 2014 Onur Ödülü Sahipleri Açıklandı

  Prof. Dr. Taner Demirer ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, TBMM Onur Ödülü'ne layık görüldü. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Gediz'de Hastalıklı Ağaçlar Kesilecek

  Belediye Başkanı Saraoğlu: "Hastalıkla yapılan mücadeleye rağmen ilçe merkezinde görülen ağaç kurumalarının önüne geçilemediği gibi farklı bölgelerdeki ağaçlarda da aynı hastalıktan dolayı kurumalar saptanmaya başlamıştır. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Kütahya'da Bir İlk...

  Kütahya'da Bir İlk...

  Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyatsız tedavi olarak bilinen ve Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde az sayıda hastanede yapılan Girişimsel Radyoloji hizmeti başladı. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yalnızca 9 ülkede bulunan Quantum cihazı ile kök hücre üretildi. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yalnızca 9 ülkede bulunan Quantum cihazı ile kök hücre üretildi. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Son Ümidi Kök Hücre Nakli

  Şenay Kundakçı, engelli maaşını alan ve şiddet uygulayan eşine boşanma davası açtıktan sonra yaşama tutunmak amacıyla kök hücre nakli bekliyor. (14 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Almanya'da 7 Yaşındaki Yiğit İçin Uygun Kök Hücre Aranıyor

  Almanya'da 5 yıldır kan kanseriyle mücadele eden 7 yaşındaki Yiğit'in tedavisi için gerekli uygun kök hücrenin bulunması amacıyla kampanya başlatıldı. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Omü'de Kök Hücre Konferansı Düzenlendi

  Omü'de Kök Hücre Konferansı Düzenlendi

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kök hücrelerinin dünü, bugünü ve geleceği” başlıklı konferans düzenlendi. (10 Haziran 2014 Salı )

   

  Omü'de 'Kök Hücre' Konferansı

  Omü'de "Kök Hücre" Konferansı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kök Hücrelerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği” başlıklı konferans düzenlendi. (10 Haziran 2014 Salı )

   

  Kök Hücre Bekleyenlere Türk Kızılayı'ndan Müjde

  Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen TÜRKÖK Projesi kapsamında, Kızılay'ın kan bağışçılarından elde edilecek 4,5 milyon donörlük veri tabanının, kök hücre bekleyenlere umut olması bekleniyor Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: "Bu işbirliği çerçevesinde Türk Kızılayı 4,5 milyon donörlük veri tabanını bu işe açacak. (10 Haziran 2014 Salı )

   

  Türk Kızılayı Kocaeli Şubeler Toplantısı

  Türk Kızılayı Kocaeli Şubeler Toplantısı

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: "2013 yılı sonu itibariyle 1 milyon 650 bin ünite kan topladık ve Türkiye kan ihtiyacının yüzde 81'ini karşılamış olduk" (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  4. Suna Kıraç Nörodejenerasyon Konferansı 12 Haziran'da

  4. Suna Kıraç Nörodejenerasyon Konferansının "Motor Sistemin Nörogelişiminden Nörodejenerasyonuna" odaklanan teması ilgi çekiyor. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye'ye Gelen Yabancı Hasta Sayısı Artıyor

  Türkiye'ye Gelen Yabancı Hasta Sayısı Artıyor

  Sağlık turizmini teşvik edici politikalara paralel olarak Türkiye’ye gelen yabancı hasta sayısı giderek artıyor. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Saç Ekimi Operasyonlarında Yabancılar İçin Çekim Merkezi Haline Geldi

  Son yıllarda yurtdışından Türkiye'ye gelen yabancı hasta sayısında önemli bir artış izlenirken, gelen hastaların ağırlıkla göz tedavileri, onkoloji, tüp bebek, saç ekimi ve estetik uygulamalar gibi tedavileri tercih ettikleri belirtiliyor. (08 Haziran 2014 Pazar )

   

  İlik Nakli Yapılan Hastalar Erü'de Buluştu

  İlik Nakli Yapılan Hastalar Erü'de Buluştu

  Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve Şahinur Dedeman Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi'nde ilik nakli yapılan hastalar, Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) buluştu. (08 Haziran 2014 Pazar )

   

  İlik Nakli Yapılan Hastalar, Moral Gecesinde Buluştu

  İlik Nakli Yapılan Hastalar, Moral Gecesinde Buluştu

  Türkiye'nin pek çok kentinden Kayseri'ye gelerek Şahinur Dedeman Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi'nde nakil olan hastalar bir araya geldi Gecede, Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı Mehmet Topal'ın forması, kısa süre önce ilik nakli olan hastaya hediye edildi. (07 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Aa Haber Akademisi'nde Mezuniyet Heyecanı

  Aa Haber Akademisi'nde Mezuniyet Heyecanı

  Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk: (2) "Washington'daki Obama fotoğrafı, AA'dan alınıyorsa bu, kurduğumuz hayalin gerçekleştiği anlamına geliyor" "94 yıllık tarihinde ilk defa Amerikan medyası AA fotoğraflarıyla tanışıyor. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Dünya Lösemi Haftası

  Ankara Onkoloji Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Altuntaş: "Artık lösemiyi yenip evlenen, çocuk sahibi olan, üniversite sınavı kazanan, üniversiteyi bitirip iş bulan veya iş kuran, yurt dışına okumaya giden hastalarımız var. Kısacası kanseri yenmek artık mümkün" (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi'nde 10. Yıl Etkinliği

  Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği Nakli ve Hücresel Tedavi Merkezi'nin kemik iliği naklindeki 10. yılı dolayısıyla tören düzenlendi. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 20:46:39. #1.13#