SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 12:10 Yıldız Biyomühendislik Günleri" Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, 200'ün üzerinde üniversitedeki 50'ye yakın teknoparkın lisansüstü ve doktora eğitimini tamamlamış Ar-Ge elemanı ihtiyacının karşılanması durumunda Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabileceğini belirtti.
 • 15:56 Niksarlılardan Kızılay'a Büyük Destek Niksarlılardan Kızılay'a Büyük Destek Kızılay Kan Toplama TIR’ı, Niksar’da kan bağışlarını kabul etti.
 • 14:27 Ceviz Kolon Kanserini Önlemeye Yardımcı Olabilir Ceviz Kolon Kanserini Önlemeye Yardımcı Olabilir California Walnut Commission’un Kore’de gerçekleştirdiği ilk çalışma, kanseri önlemeye çalışanlara sağlanacak katkı açısından önemli bir sonuç elde edildiğini gösteriyor.
 • 14:14 Aziz Sancar: "Bana de Neden Nobel Almıyorsun Diye Ailemden ve Çevremden Baskı Oldu" Prof. Dr. Aziz Sancar, Medipol Üniversitesi’ni ziyaret ederek, REMER laboratuvarlarını gezdi.
 • 12:41 Acıbadem Adana Hastanesi Tübitak Bilim Şenliğine Destek Verdi Acıbadem Adana Hastanesi Tübitak Bilim Şenliğine Destek Verdi TÜBİTAK ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Bilim Şenliği” TÜYAP fuar alanında ve çeşitli okullarda 2 gün süren etkinlikler ile gerçekleştirildi.
 • 11:55 İpi Göğüslediler Sütü Kaptılar İpi Göğüslediler Sütü Kaptılar Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veterinerlik Fakültesi tarafından süt ve süt ürünlerine, doğru beslenmeye yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ‘Süt Koşusu’nun 4.’sü yapıldı.
 • 13:32 Van'da "Kök Hücre ve Kan Bağışı" Kampanyası Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler kurullarının birlikte düzenlediği “Kök Hücre ve Kan Bağışı” kampanyası başladı.
 • 13:31 Vtso Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarından Kan Bağışı Kampanyası Van Ticaret ve Sanayi Odası (VTSO) Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarıca "Kök Hücre ve Kan Bağışı" kampanyası başlatıldı.
 • 18:14 Bölgede Bir İlk Köseliğe Son Bölgede Bir İlk Köseliğe Son Gaziantep Özel Deva Hastanesinde, kendi vücut dokularıyla yüz nakli yapılan hastaya kaş, sakal, bıyık ekimi gerçekleştirildi.
 • 18:09 Gaziantep Denetimli Serbestlik Kurumu Personeli Kök Hücrelerini Bağışladı Gaziantep Denetimli Serbestlik Kurumu Personeli Kök Hücrelerini Bağışladı Gaziantep Denetimi Serbestlik Kurumu Müdürü Leyla karakülah ve personeli, Kızılay’a kök hücrelerini bağışladı.
 • 11:12 Kök Hücre Tedavide Çığır Açacak" Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, kök hücre alanındaki gelişmelerin son derece hızlı olduğunu belirterek, "Bu konuda Türkiye de iyi bir yerde.
 • 11:11 Bursabir Annenin Evladı İçin Çaresizlik Gözyaşları Bursabir Annenin Evladı İçin Çaresizlik Gözyaşları Bir annenin evladı için çaresizlik gözyaşlarıBursa'da yaşayan 22 yaşındaki Büşra Kayra, 15 ay önce dünyaya gelen spastik engelli oğlu Yusuf'u parasızlık nedeniyle yeterince tedavi ettiremediklerini belirterek, "Bir anne için yavrusuna karşı çaresiz kalmaktan daha kötü bir şey olamaz" dedi.
 • 10:26 Engelli Oğlu İçin Annenin Acı Feryadı Engelli Oğlu İçin Annenin Acı Feryadı Engelli çocukları olacağını 9 aylıkken öğrenen genç çift çocuklarının tedavi masraflarını asgari ücretle ödeyemeyince yardım istedi.
 • 10:09 Lösemili Çocuklar Haftası İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 08:59 Gündem / 25 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 65. Hükümet'in ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.
 • 11:13 İlik Nakli Olan Çocuğa "Özel Harekat" Desteği Osmaniye'de 8 yaşındayken ender görülen HLH (Hemafagositik Lenfohistiositoze) hastalığına yakalanan ve annesinden gerçekleştirilen ilik nakliyle hayata yeniden tutunan 13 yaşındaki Ziya Çakıcıoğlu'nun ailesine, Şırnak ve Nusaybin'de terörle mücadele eden polis ve jandarma özel harekat timleri yardım etti.
 • 14:10 Geleceğin Bilim İnsanları Projelerini Sergiledi Geleceğin Bilim İnsanları Projelerini Sergiledi Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları’nda gerçekleştirilen Bilim Fuarı’nda, ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladığı birbirinden ilginç projeler sergilendi.
 • 13:27 Tüba 3. Uluslararası Kök Hücre Kursu Tüba 3. Uluslararası Kök Hücre Kursu" Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -TÜBA Başkanı Prof. Dr. Acar ile röportaj Prof. Dr. Taner Demirer ile röportaj "TÜBA 3. Uluslararası Kök Hücre Kursu" başladı TÜBA Başkanı Prof. Dr. Acar: "Türkiye'nin bilim alanında, araştırma geliştirme, özellikle sağlık araştırmaları ve eğitim alanında ciddi bir potansiyeli var. Son yıllarda özellikle 2000'den sonra eskiden var olan altyapı ve potansiyelin üzerine yeni ilave yatırımlar yapıldı.
 • 12:42 Tüba 3. Uluslararası Kök Hücre Kursu" Başladı Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Türkiye'nin bilim, araştırma, geliştirme, özellikle sağlık araştırmaları ve eğitim alanında ciddi bir potansiyeli olduğunu belirterek, "Son yıllarda özellikle 2000'den sonra eskiden var olan altyapı ve potansiyelin üzerine yeni ilave yatırımlar yapıldı.
 • 12:22 Türk Bilim İnsanları, Kalp Kası Dokusu Geliştirdi Türk Bilim İnsanları, Kalp Kası Dokusu Geliştirdi Laboratuvardan detaylar -REMER Kurucu Müdürü Prof. Dr. Öztürk'ün konuşması -Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Çağavi'nin konuşması Türk bilim insanları, kalp kası dokusu geliştirdi Laboratuvar ortamında geliştirilen yapay kalp kası dokusuyla kalıtsal kalp hastalıklarının araştırılması ve yeni tedavi yaklaşımlarının geliştirilmesi hedefleniyor REMER Kurucu Müdürü Prof. Dr. Öztürk: "Bir çocuğu düşünecek olursanız, onun tüm hayatını değiştirecek bir süreci aslında aldığımız bir kanla başlatıp, şu an uygulanabilecek en ileri teknolojiyle ona faydalı bir tedavi seçeneğine kadar götürebiliyoruz" Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Çağavi: "Bu hücreler bize, eğer hasta bireylerden elde edersek hem sınırsız bir kaynak sağlıyor hem de bu hastalıkların laboratuvar ortamında araştırılması için bir platform hazırlıyor.
 • 19:33 Aziz Sancar Genetik Araştırma Merkezi Açıldı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Gençlere akıl terinin de ne olduğunu şimdiden kavratabilirsek, akıl terinin kutsallığına onları yönlendirebilirsek, inanıyorum ki alın teri ile birlikte akıl terinin de katkılarını ülkemize, milletimize ve insanlığa kazandırmış olacağız." dedi.
 • 17:09 PROF. AZİZ SANCAR MEDİPOL'DE! PROF. AZİZ SANCAR MEDİPOL'DE! Nobelli Türk araştırmacı, REMER laboratuvarlarını ziyaret edecek.
 • 17:06 Aziz Sancar Araştırma Merkezi Törenle Açıldı Aziz Sancar Araştırma Merkezi Törenle Açıldı Aziz Sancar Araştırma Merkezi törenle açıldı (1)Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın da katılımıyla Aziz Sancar Araştırma Merkezi törenle açıldı.
 • 17:02 Aziz Sancar Araştırma Merkezi Törenle Açıldı (1) Aziz Sancar Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve 2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın da katılımıyla törenle açıldı.
 • 16:13 Aziz Sancar Araştırma Merkezi Açıldı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “AK Parti olarak biz hep hedefleri tartıştık. Hiç isim tartışmadık.
 • 20:10 İzmir 'Sessiz Çığlık' Eylemine Tuncay Özkan Desteği İzmir 'Sessiz Çığlık' Eylemine Tuncay Özkan Desteği 'Sessiz çığlık' eylemine Tuncay Özkan desteğiİZMİR'de CHP Konak İlçe Başkanlığı, Hakkari'de 8 askerin şehit olması ve son 13 yılda hayatlarını kaybedenler için, toplumsal çöküşe karşı 'sessiz çığlık' adıyla oturma eylemi yaptı.
 • 19:24 Sessiz Çığlık' Eylemine Tuncay Özkan Desteği Sessiz Çığlık' Eylemine Tuncay Özkan Desteği İzmir'de CHP Konak İlçe Başkanlığı, Hakkari'de 8 askerin şehit olması ve son 13 yılda hayatlarını kaybedenler için, toplumsal çöküşe karşı 'sessiz çığlık' adıyla oturma eylemi yaptı.
 • 12:55 17. Ünip Üniversitelerarası İşbirliği Programı Toplantısı Kayseri'de Yapıldı 17. Ünip Üniversitelerarası İşbirliği Programı Toplantısı Kayseri'de Yapıldı 17. ÜNİP Üniversitelerarası İşbirliği Programı toplantısı Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştirildi.
 • 14:14 Sağlık Sektörünün Geleceği Saü'de Konuşuldu Sağlık Sektörünün Geleceği Saü'de Konuşuldu Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından “Sağlık Hizmetlerinin Geleceği ve Ebelik” adlı bir etkinlik düzenlendi.
 • 13:13 Bilecik'te "Hayat Kurtarmak Bizim Kanımızda Var" Projesi Türk Kızılayı Bilecik Şubesi ile Bilecik Belediyesi iş birliğinde düzenlenen "Hayat kurtarmak bizim kanımızda var" projesi gerçekleştirildi.
 • 11:58 800 Yıllık Reçeteye Kanıt Arıyorlar 800 Yıllık Reçeteye Kanıt Arıyorlar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Dernek Başkanı Levent Öztürk ile röportaj Müzik çalışmalarından detaylar 800 yıllık reçeteye kanıt arıyorlar Edirne'de kurulan Uygulamalı Müzik Terapileri Derneği, yaptığı çalışmalarla tarihi kayıtlarda yer alan müzikle tedavi usullerine bilimsel kanıt arıyor Uygulamalı Müzik Terapileri Derneği Başkanı ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öztürk: "800 yıl önce darüşşifalarda uygulamaya başlanan müzikle terapilere bilimsel metodolojileri kullanarak kanıt oluşturmaya çalışıyoruz" "Tarihten aktarılan reçetede rast makamının şifa, saba makamının cesaret verdiği ifade edilen terapilere etki eden durumları da ortaya çıkarmak istiyoruz" Selçuklu ve Osmanlı döneminde uygulanan müzikle tedavi yöntemlerini araştırmak ve uygulamak amacıyla Edirne'de kurulan Uygulamalı Müzik Terapileri Derneği, terapiyi bilimsel veriler üzerine oturtmak üzere çalışmalarına başladı.
 • 11:14 800 Yıllık Reçeteye Kanıt Arıyorlar Selçuklu ve Osmanlı döneminde uygulanan müzikle tedavi yöntemlerini araştırmak ve uygulamak amacıyla Edirne'de kurulan Uygulamalı Müzik Terapileri Derneği, terapiyi bilimsel veriler üzerine oturtmak üzere çalışmalarına başladı.
 • 17:46 Bilecik'te Kök Hücre Bağışının Önemine Dikkat Çekildi Bilecik'te Kök Hücre Bağışının Önemine Dikkat Çekildi Türk Kızılay’ı Bilecik Şubesi ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen programda, kök hücre bağışının önemine dikkat çekildi.
 • 12:04 Uü'de Çocuk Hastalara Kök Hücre Nakli Başladı Uü'de Çocuk Hastalara Kök Hücre Nakli Başladı Tedavisi görmekteyken hastalığı tekrarlayan 6 yaşındaki kız çocuğuna, 9 yaşındaki kardeşinden toplanan kök hücreler başarıyla nakledildi.
 • 11:41 Lösemili Çocuğa Kardeşinden Kök Hücre Nakli Bursa'da 6 yaşındaki bir kız çocuğuna, kardeşinden alınan kök hücrelerin başarıyla nakledildiği bildirildi.
 • 15:21 Lösemi Tedavisi Gören Eski Öğrenci İçin Kampanya Düzenlediler Lösemi Tedavisi Gören Eski Öğrenci İçin Kampanya Düzenlediler Hatay’ın Dörtyol ilçesinde lösemi hastası 6. sınıf öğrencisi için mezun olduğu ilkokul tarafından kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 • 13:22 Mersin Giad'dan Dragon Yarışlarında Kök Hücre Mesajı Mersin Giad'dan Dragon Yarışlarında Kök Hücre Mesajı Mersin’de yapılan Dragon yarışlarında en sempatik takım seçilen Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) takımı, yarışlarda ’Kök Hücre’ bağışına dikkat çekti.
 • 15:20 Talasemi Fedarasyonu Başkanı'ndan Medical Park'a Ziyaret Talasemi Fedarasyonu Başkanı'ndan Medical Park'a Ziyaret Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı ve Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu ve beraberindeki heyet Medical Park Samsun Hastanesi’ni ziyaret etti.
 • 17:56 3. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi Deneysel Hematoloji Derneği tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi, Kayseri'de başladı.
 • 17:16 3. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi Başladı 3. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi Başladı Erciyes Üniversitesi(ERÜ), Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ve Deneysel Hematoloji Derneği ortaklığında düzenlenen 3. Uluslararası Katılımlı Deneysel Hematoloji Kongresi başladı.
 • 14:02 Embriyo Annesiz de Yetişebiliyor Embriyo Annesiz de Yetişebiliyor Amerikan ve İngiliz bilim insanları deney tüpünde embriyo yetiştirmeyi başardılar.
 • 12:46 Tüp Bebek Tedavisinde Devrim Niteliğinde Gelişme Tüp Bebek Tedavisinde Devrim Niteliğinde Gelişme Geçmişte döllenmiş yumurtalar laboratuvar ortamında azami altı gün tutulabiliyordu.
 • 12:46 Çığır Açan Proje İle Ölüler Hayata Geri Döndürülebilir Çığır Açan Proje İle Ölüler Hayata Geri Döndürülebilir Bir biyoteknoloji şirketi gerekli izinleri almayı başardı. Beyin ölümü gerçekleşmiş 20 insanın beyni yeniden canlandırılacak.
 • 09:05 Öğrencilerin Duyarlılığı Duygulandırdı Karakese İlkokulu öğrencileri lösemi hastası arkadaşları Buse Nur Kaba için kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
 • 09:00 Tümörlerden Kurtuldu, Kanserden Kurtulamadı Tümörlerden Kurtuldu, Kanserden Kurtulamadı Gözünde yumruk büyüklüğünde tümörü olan altı yaşındaki Emir Akçekaya, Hacettepe’de ameliyat oldu ve iki gözü de alındı.
 • 08:59 Öğrencilerin Duyarlılığı Duygulandırdı Karakese İlkokulu öğrencileri lösemi hastası arkadaşları Buse Nur Kaba için kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
 • 19:58 Dünya Aferez Birliği'ne Türk Başkan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Klinik ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Dünya Aferez Birliği Başkanı oldu.
 • 17:52 Üniversite Öğrencilerinden Kan ve Kök Hücre Bağışı İskenderun Teknik Üniversitesi Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Toplumsal Hizmet Projeleri dersi kapsamında Kızılay'a kan ve kök hücre bağışında bulundu.
 • 17:45 Beyin Ölümü Gerçekleşen İnsanların Sinir Sistemleri Hayata Döndürülecek Beyin Ölümü Gerçekleşen İnsanların Sinir Sistemleri Hayata Döndürülecek Amerikalı bilim insanları, aldıkları etik izin çerçevesinde beyin ölümü gerçekleşmiş 20 kişi üzerinde deney yapacak ve bu kişilerin merkezi sinir sistemlerini hayata döndürecek.
 • 17:38 Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'nin Fransa'nın başkenti Paris'te yaptığı seçimlerde başkanlığa Kayserili Prof. Dr. Fevzi Altuntaş seçildi.