SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 16:10Eski Manken Tuba Ünsal Estetik YaptırdıEski Manken Tuba Ünsal Estetik YaptırdıEski manken Tuba Ünsal, kök hücresi tedavisine başvurdu. Oyuncunun zaten çok güzel olduğunu vurgulayan takipçileri, bu işleme şaşırdı.
 • 13:57Tümörü Kuşatan Hücre Tedavileri GeliyorAvrupa'nın en köklü ve prestijli kurumlarından biri olan, kurum ve kişilere Nobel Ödüllerini veren Karolinska Enstitüsü, özellikle kanser araştırmaları alanında sayılı merkezlerin başında geliyor.
 • 10:33Dikili İki Kardeş Sağlıklarına Kavuşmak İçin Destek BekliyorDikili İki Kardeş Sağlıklarına Kavuşmak İçin Destek Bekliyorİzmir'in Dikili İlçesi'nde yaşayan 44 yaşındaki emekli maden işçisi Kader Girgin, bağışıklık sisteminin vücuda giren yabancı moleküllerle savaşmak için ürettiği protein bazlı bazı antikorların neden olduğu alerjik durum olarak bilinen "İmmunoglobulin E" hastası olan, biri 8 diğeri 16 yaşındaki iki kızının tedavisi için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.
 • 10:19İki Kız Kardeş Sağlıklarına Kavuşmayı Bekliyorİki Kız Kardeş Sağlıklarına Kavuşmayı Bekliyorİzmir'in Dikili İlçesi'nde yaşayan 44 yaşındaki emekli maden işçisi Kader Girgin, bağışıklık sisteminin vücuda giren yabancı moleküllerle savaşmak için ürettiği protein bazlı bazı antikorların neden olduğu alerjik durum olarak bilinen 'İmmunoglobulin E' hastası olan, biri 8 diğeri 16 yaşındaki iki kızının tedavisi için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.
 • 17:47Ahlat'ta Kan Bağışı KampanyasıAhlat'ta Kan Bağışı KampanyasıKızılay Van Bölge Kan Merkezi tarafından Bitlis’in Ahlat ilçesinde kan bağışı toplandı.
 • 15:23Tuba Ünsal Kök Hücre Tedavisiyle Gençleşti!Tuba Ünsal Kök Hücre Tedavisiyle Gençleşti!Ünlü isimler arasında gençleşmek için oldukça yaygın bir şekilde kullanımaya başlayan kök hücre modasına uyan son isim Tuba Ünsal oldu.
 • 13:35Onurcan Bebeğimizi KurtaralımOnurcan Bebeğimizi Kurtaralım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Onurcan bebekten detay- Anne Elif Taşkın'ın gözyaşları- Baba İsmail Taşkın'ın konuşması- Anne ve babanın bebekle ilgilenmesinden detay "Onurcan bebeğimizi kurtaralım"- Ağır kombine immün yetmezliği nedeniyle 6 aylık oğullarını kaybeden Mersinli çift, aynı rahatsızlığın bulunduğu ikinci bebekleri Onurcan'a ilik nakli yapılabilmesi için sosyal medyadan kampanya başlattı- "Onurcan bebeğimizi kurtaralım" adlı kampanyayı duyan Başbakanlık yetkilileri, 6 aylık bebeğin tedavisi için yardım eli uzattı- Baba İsmail Taşkın: - "Başbakanımızın himayesi altında Ankara'da bir hastane ayarlandı.
 • 13:00Kas Hastalığı Tedavisi İçin Denek Olan Aile Yardım BekliyorKas Hastalığı Tedavisi İçin Denek Olan Aile Yardım BekliyorDüzce’de yaşayan Cirit ailesi, 8 yaşında kas hastası oğullarını kurtarabilmek için henüz deney aşamasında olan bir tedaviyi kabul etti ancak yaşadıkları maddi sıkıntı ümit ışığı olan tedavilerini bitirme noktasına getirdi.
 • 12:32Onurcan Bebeğimizi Kurtaralım"Mersin'in Tarsus ilçesinde, daha önce ağır kombine immün yetmezliği nedeniyle bir bebeklerini kaybeden çift, aynı hastalığa yakalanan 6 aylık oğullarına ilik nakli yapılabilmesi için "Onurcan bebeğimizi kurtaralım" adlı kampanya başlattı.
 • 12:49Küçük Kemal'in Umuda Yolculuğu BaşladıKüçük Kemal'in Umuda Yolculuğu BaşladıKemal Onur Sevinç, annesi Mücella ve babası Mehmet Sevinç ile röportaj Küçük Kemal'in umuda yolculuğu başladı- Balıkesir'de, kemik iliği kanserine yakalanan ve 4 yıldır kemoterapi gören 7 yaşındaki çocuk, ilik nakli için ailesiyle birlikte İzmir'e gitti- Anne Mücella Sevinç: "Otolog kök hücre nakli denilen bir operasyon geçirecek.
 • 11:45Küçük Kemal'in Umuda Yolculuğu BaşladıBalıkesir'de, kemik iliği kanseriyle 4 yıldır mücadele eden 7 yaşındaki Kemal Onur Sevinç, kendisinden alınan kök hücrenin çoğaltılmasıyla yapılacak ilik nakli için ailesiyle İzmir'e gitti.
 • 11:26Türkök'te Bağışçı Sayısı 55 Bini GeçtiTürkiye'de, Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kök Hücre Koordinasyon Merkezi'ne bağlı 12 bölgede, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) Projesi kapsamında Ağustos 2014'ten bugüne kadar 55 bin 118 kişinin kök hücre bağışçısı olmak için numune verdiği bildirildi.
 • 11:32Muş'ta Kök Hücre Bağışı 200'ü GeçtiMuş'ta Kök Hücre Bağışı 200'ü GeçtiMuş'ta kök hücre bağışı 200'ü geçti TÜRK Kızılayı tarafından 2015 yılında başlatılan 'TÜRKKÖK' kampayası kapsamında Muş'ta bu yılın 6 ayında 200 kök hücre bağışı yapıldı.
 • 11:04Muş'ta Kök Hücre Bağışı 200'ü GeçtiMuş'ta Kök Hücre Bağışı 200'ü GeçtiTürk Kızılayı tarafından 2015 yılında başlatılan 'Türkkök' kampanyası kapsamında Muş'ta bu yılın ilk 6 ayında 200 kişi kök hücre bağışı için başvurdu.
 • 11:04Antalya Minik Azra İçin İlik Aranırken 5 Çocuk Can BulduAntalya Minik Azra İçin İlik Aranırken 5 Çocuk Can BulduMinik Azra için ilik aranırken 5 çocuk can buldu Akif ARICI ANTALYA, (DHA)- MALATYA'da yüksek ateş şikayetiyle götürüldüğü hastanede Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastası olduğu anlaşılan 10 aylık Azra Şanlı'ya, 70 bin yardımsever ilik nakli için bağışçı oldu.
 • 10:35Minik Azra İçin İlik Aranırken 5 Çocuk Can BulduMinik Azra İçin İlik Aranırken 5 Çocuk Can BulduMalatya'da yüksek ateş şikayetiyle götürüldüğü hastanede Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastası olduğu anlaşılan 10 aylık Azra Şanlı'ya, 70 bin yardımsever ilik nakli için bağışçı oldu.
 • 08:53Genkök'te Kanserli Hastalara Kök Hücre Tedavisi GerçekleştiriliyorGenkök'te Kanserli Hastalara Kök Hücre Tedavisi GerçekleştiriliyorErciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde (GENKÖK) kanserli hastalar için kök hücre tedavisi gerçekleştirildiğini söyleyen GENKÖK Uzmanı Hasan Salkın, "GENKÖK’te daha çok hayvan ağırlıklı hücre kaynakları ile çalışıyoruz" dedi.
 • 10:35Genkök Müdürü Yusuf Özkul AçıklamasıGenkök Müdürü Yusuf Özkul AçıklamasıBetül Ziya Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) Müdürü Yusuf Özkul yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 • 09:47Bilim Adamları Büyüyen ve Atan Kalp Dokusu ÜrettiBilim Adamları Büyüyen ve Atan Kalp Dokusu ÜrettiABD'li bilim adamları, kök hücreden büyüyen ve atan kalp dokusu üretti.
 • 15:09Kök Hücreden Atan Kalp Dokusu Elde EdildiABD'li bilim adamları, kök hücreden büyüyen ve atan kalp dokusu üretti.
 • 19:08Antalya - Lösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları Kan Bağışı YaptıAntalya - Lösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları Kan Bağışı YaptıLösemi tedavisi gören avukat için meslektaşları kan bağışı yaptı Antalya'da 2 yıl önce lösemi (kan kanseri) teşhisi konulan avukat Mehmet Özgür Özkan'a uygun ilik bulunması için meslektaşları, tüm yurtta eş zamanlı 3 gün sürecek kan bağışı kampanyası başlattı.
 • 18:10Lösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları Kan Bağışı YaptıLösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları Kan Bağışı YaptıAntalya'da 2 yıl önce lösemi (kan kanseri) teşhisi konulan avukat Mehmet Özgür Özkan'a uygun ilik bulunması için meslektaşları, tüm yurtta eş zamanlı 3 gün sürecek kan bağışı kampanyası başlattı.
 • 17:05Türk Profesörden Fareler Üzerinde Prostat Kanseri Tedavisinde Önemli ÇalışmaYıllardan bu yana prostat kanserinin temel mekanizmaları üzerinde Norveç'de çalışmalarını sürdüren Türk bilim insanı Prof.Dr. Fahri Saatçioğlu ve ekibi, çeşitli yöntem ve ilaçlar geliştirerek farelerde prostat kanserinin tedavisinde önemli mesafeler katetti.
 • 10:22Türk Profesörden Prostat Kanserinde Önemli BuluşProstat kanserinin temel mekanizmaları üzerinde Norveç'de çalışmakta olan Prof. Dr. Fahri Saatçioğlu ve ekibi, uluslararası önem taşıyan bir buluşa daha imza attı.
 • 12:46Yeni Malatyaspor Taraftarından Anlamlı KampanyaYeni Malatyaspor Taraftarından Anlamlı KampanyaMalatyaspor Derebeyleri Taraftarlar Derneği, kök hücre nakli için bekleyen hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için kök hücre örneği verdi.
 • 11:51Lösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları 3 Gün Kan Bağışı YapacakLösemi Tedavisi Gören Avukat İçin Meslektaşları 3 Gün Kan Bağışı YapacakAntalya'da, 2 yıl önce lösemi (kan kanseri) teşhisi konulan avukat Mehmet Özgür Özkan'a, Almanya'nın Franfurk kentinde bulunan donörden alınacak ilik prosedür gereği 4- 5 ayda ancak gelebilecek.
 • 09:28Kızılay, Muş'ta Yaklaşık 200 Kök Hücre Bağışçısına UlaştıKızılay, Muş'ta Yaklaşık 200 Kök Hücre Bağışçısına UlaştıMuş'ta Kızılay Kan Bağış Merkezi, ramazan ayı dolayısıyla kurduğu çadırda kök hücre bağış çalışmalarını da yapıyor.
 • 16:0180 Yaşındaki Hastaya Kök Hücre Nakliİzmir'de 80 yaşındaki lenf kanseri hastasına 65-70 yaşın üzerindekiler için riskli görülen kök hücre nakli yapıldı.
 • 14:4180 Yaşında Kök Hücre Nakli Yapıldıİzmir'de lenf bezi kanseri olan 80 yaşındaki bir hastaya 65-70 yaşın üzerindekiler için riskli görülen kök hücre nakli yapıldı.
 • 14:3380 Yaşında Kök Hücre Hakli80 Yaşında Kök Hücre Hakliİzmir'de, nükseden Hodgkin lenfoma (bir tür lenf bezi kanseri) yüzünden tedavide başa dönülen 80 yaşındaki Erkan Barbüken kök hücre nakliyle ikinci hayat şansını yakaladı.
 • 11:2180 Yaşında Kök Hücre NakliHem kök hücre toplanma güçlüğü hem de ölüm riskinin yüksekliği nedeniyle 65-70 yaş limiti koyulan tedavi 80'lik mühendise hayat aşısı oldu
 • 10:0380 Yaşında Kök Hücre Nakli Oldu80 Yaşında Kök Hücre Nakli Olduİzmir'de, nükseden Hodgkin lenfoma yüzünden tedavide başa dönülen 80 yaşındaki Erkan Barbüken kök hücre nakliyle ikinci hayat şansını yakaladı.
 • 17:28Malatya Ülkü Ocakları Azra Bebek İçin Kan VerdiMalatya Ülkü Ocakları Azra Bebek İçin Kan VerdiMalatya Ülkü Ocakları üyeleri, kök hücre nakli için bekleyen hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için kök hücre örneği verdi.
 • 18:47Google Bilim Fuarı'na Türkiye'den 5 Proje KatılıyorGoogle Bilim Fuarı'na Türkiye'den 5 Proje KatılıyorDünyanın dört bir yanındaki parlak beyinleri dünyayı değiştirecek fikirlerini paylaşmaya davet eden Google Bilim Fuarı 2015’te aylar süren titiz değerlendirmelerin.
 • 14:41Kordon Kanı Hangi Hastalıklarda Kullanılır?Yaşam Bankası Ürün Müdürü Yeşim Metin, kordon kanı hakkında bilgi verdi.
 • 12:02Omurga Sorunları Psikolojinizi BozuyorOmurga Sorunları Psikolojinizi BozuyorVücuttaki biyo-mekanik ve biyo-kimyasal bozulmanın, bağışıklık sistemini etkilediği ve stres yükü artan bedenin sinir sistemi üzerindeki etkisiyle, psikolojik sorunlar gelişebildiği belirtiliyor.
 • 13:24Prof. Dr. Keleştemur: İleri Teknoloji Üretmek LazımProf. Dr. Keleştemur: İleri Teknoloji Üretmek Lazım– TÜRKİYE Sağlık Enstitüleri Başkanlığı görevine getirilen Erciyes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, "Konvansiyonel sanayiden biraz kurtulmak lazım. Daha pahalı şeyler satmak, ileri teknoloji üretmek lazım. Bunun için atılımlar yapılıyor, teknoparklar geliştiriliyor.
 • 11:45Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı Prof Dr. Keleştemur'dan Gazeteciler Cemiyeti'ne ZiyaretTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı Prof Dr. Keleştemur'dan Gazeteciler Cemiyeti'ne ZiyaretTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı görevine getirilen, Erciyes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 • 14:25Survivor Sahra, Ada Yorgunluğunu Estetikle AttıSurvivor Sahra, Ada Yorgunluğunu Estetikle AttıSurvivor All Star’ın en dikkat çeken oyuncularından Sahra Işık, ada hayatının vücudunda oluşturduğu tahribatı estetik ve cilt bakımıyla aşacak.
 • 11:22Kök Hücre Tedavisi DMD Hastalarının Umutlarını YeşertiyorHalk arasında kronik kas hastalığı olarak bilinen DMD'ye yakalanan 10 çocuğa, Gaziantep Üniversitesinde kök hücre tedavisi uygulanıyor.
 • 08:41İmzaladığınız Kağıda Dikkat! Acil Serviste Boşuna Para Ödemeyinİmzaladığınız Kağıda Dikkat! Acil Serviste Boşuna Para ÖdemeyinHastanelerde acil hastalardan katılım payı alınmaması gerekiyor. Ancak genellikle özel hastaneler acile başvuran hastaları katılım payı ve ilave ücretle mağdur ediyor.
 • 16:18Erü'de "Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu"Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından "Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu" düzenlendi.
 • 15:53Genkök'te Biyoinformatik KursuGenkök'te Biyoinformatik KursuErciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından 'Yoğunlaştırılmış biyoinformatik' kursu açıldı.
 • 13:28Erü Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' DüzenlendiErü Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' DüzenlendiErciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde ‘Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu’ açıldı.
 • 13:07Türkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona ErdirecekTürkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona Erdirecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın Kırklareli'ne gelişi- Türk Kızılayı şube binasında incelemede bulunulması- Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile röportaj "TÜRKKÖK, yurtdışına bağımlılığı sona erdirecek"- Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: - "Projeyle yurtdışına bağımlılığımız tamamen kesiliyor.
 • 11:29Türkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona Erdirecek"Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) sayesinde, Türkiye'de kök hücre temini konusunda sıkıntı yaşanmayacağını söyledi.
 • 08:47Kişiye Özel Kanser Tedavisi Yolunda Önemli AdımKişiye Özel Kanser Tedavisi Yolunda Önemli AdımDoç. Dr. Tan İnce, tümör hücrelerini laboratuvar ortamında hızlı şekilde büyütmeyi başardı. Büyütülen bu hücrelerde ilaçlar test edilecek, kanser tedavisi kişiselleşecek.
 • 15:42Lösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorLösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avukat Özgür Yılmaztürk'ün açıklamaları, Lösemi hastası avukat için ilik aranıyor- Antalya'da lösemi teşhisi konulan ve acil kemik iliği nakli olması gerektiği belirtilen Mehmet Özgür Özkan için avukat arkadaşları sosyal medyadan kan kampanyası başlattı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da Dünya İlik Bankasından sağlanacak donör için prosedür işlemlerinin kolaylaştırılması amacıyla talimat verdiği bildirildi- Avukat Özgür Yılmaztürk: - "Özgür'ün bekleyecek zamanı yok.?Arkadaşımızı hayata bağlayabilmek için seferber olduk, 8 yaşındaki Deniz'in babasız kalmamasını istiyoruz" Antalya'da lösemi hastası avukat Mehmet Özgür Özkan'ı hayata bağlayacak ilik için meslektaşlarınca sosyal medyadan kampanya başlatıldı.
 • 14:15Lösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorAntalya'da lösemi hastası avukat Mehmet Özgür Özkan'ı hayata bağlayacak ilik için meslektaşlarınca sosyal medyadan kampanya başlatıldı.
 • 14:44Almanya'dan Gelen İlik Hayat Verdiİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezinde lösemi tedavisi gören Elif Şimşek, Almanya'da bir gönüllü bağışçıdan toplanan kök hücrenin nakledilmesi sayesinde yeniden hayata tutundu.