01:2700
SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

   

  Kıkırdak Hasarlarına Kök Hücreli Çözüm

  Kıkırdak Hasarlarına Kök Hücreli Çözüm

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, sağlıklı kıkırdaktan alınan numuneden kök hücre üretilerek, kıkırdak hasarları giderilebiliyor Atigen cell Hücre ve Gen Tedavi Merkezi Genel Müdürü Prof. Dr. Ertürk: "Merkezimizde geleneksel yöntemler dışında hücresel tedavi yöntemini geliştirip kıkırdağı. (Dün 11:41)

   

  Buerger Hastasına Kök Hücre Nakli Yapıldı

  Buerger Hastasına Kök Hücre Nakli Yapıldı

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde yaşayan 34 yaşındaki Ufuk Saygın, 5 yıl önce yakalandığı Buerger hastalığı nedeniyle sol bacağını diz altından kaybetti. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Bir Bacağı Kesildi, Diğeri Kök Hücre Nakliyle Kurtulacak

  Bir Bacağı Kesildi, Diğeri Kök Hücre Nakliyle Kurtulacak

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde yaşayan 34 yaşındaki Ufuk Saygın'ın, 5 yıl önce yakalandığı Buerger hastalığı nedeniyle sol bacağı diz altından kesildi. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Minik Kaan Kendisine Uzanacak Yardım Elini Bekliyor

  Minik Kaan Kendisine Uzanacak Yardım Elini Bekliyor

  AYDIN (İHA) – Milyonda bir görülen Aplastik Anemi hastalığına yakalanan 18 aylık Kaan Baylan’ın yaşama tutunabilmesi için uygun ilik aranıyor. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram

  İzmir'de, henüz 9 günlükken kemik büyümesi rahatsızlığı ortaya çıkan Berk bebeğe, 11 aylık bekleyişin ardından bayramın ilk günü Singapur'dan gelen ilik nakledildi. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram

  İzmir'de, 9 günlükken kemik büyümesi rahatsızlığı ortaya çıkan Berk bebeğe, 11 aylık bekleyişin ardından bayramın ilk günü Singapur'dan gelen ilik nakledildi. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Sgk: 2 Yıllık Yurt Dışı Tedavi Sınırlaması Kaldırıldı

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklikle, 2 yıl ile sınırlı olan yurt dışı tedavide süre sınırlamasının kaldırıldığını, tedavisini yurt dışında devam ettiremeyen hastalarla ilgili sorunun giderildiğini açıkladı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sgk'dan Açıklama

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişiklikle yurt dışı tedavi süresi iki yıl ile sınırlı iken, bu süre sınırlamasının kaldırıldığını ve tedavisini yurt dışında devam ettiremeyen hastaların sorununun giderildiğini açıkladı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Yurt Dışı Tedavi Süre Sınırlandırılması Kaldırıldı

  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapılan değişiklikle yurt dışı tedavi süre sınırlandırılması kaldırıldı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik

  Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik

  Sosyal Güvenlik Kurumu: "İlaç geri ödeme listesine toplam 150 adet ilaç, 3 adet özel amaçlı mama ilave edilmiştir" "Gazi ve harp malullerinin diş implant bedelleri karşılanacak, gazi, vazife malulleri ve harp malulleri için 3 yıldan sonraki fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları için 3. basamak sağlık hizmeti sunucularınca rapor düzenlenmesi ve bu sağlık hizmeti sunucularında uygulamanın yapılması şartı kaldırılmıştır" "Engellilerin özel diş hekimlerine sevk şartı kaldırıldı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram Olacak

  Berk Bebek ve Ailesine Çifte Bayram Olacak

  İzmir'de henüz 9 günlükken ortaya çıkan kemik büyümesi rahatsızlığından dolayı ilik nakli olması gereken Berk İnal bebeğe, Singapur'dan müjdeli haber geldi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Ağrı ve Kansere Destek Tedavisinde Geleneksel Bir Yöntem "HACAMAT"

  Prof. Dr. Nurettin Lüleci konuyla ilgili görüşlerini aktarıyor. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Hastalık Riskine Karşı Kordon Kanı ile Çözüm

  Hastalık Riskine Karşı Kordon Kanı ile Çözüm

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, yeni doğan bebeğin kordon kanından elde edilen kök hücreler sayesinde gelecekte oluşabilecek birçok hastalığın önüne geçilmesi planlanıyor Atigen cell Hücre ve Gen Tedavi Merkezi Genel Müdürü Prof. Dr. Ertürk: "Merkezimizde hem hastalıkların tedavisinde. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Kırışıklıklara Kök Hücreli Çözüm

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, kulak arkasından alınan deri parçalarından kök hücre üretilerek, yüzde oluşan kırışıklıklar giderilebiliyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Çocuk Felcine Estetik Çözüm

  Çocuk Felcine Estetik Çözüm

  Uzun yıllardır aklımıza dahi gelmeyen çocuk felci vakalarının dünyada tekrar baş göstermesi bu hastalığı yeniden gündeme taşıdı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 3'üncü Dönüm Noktası Olacak'

  Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 3'üncü Dönüm Noktası Olacak"

  "doğu MARMARA'YA HİZMET EDECEK" Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise 10 bin metrekarelik alana kurulacak olan hastanenin 100 yataklı olacağını belirterek, 'Hastanemiz 5 katlı olacak. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bakan Müezzinoğlu, 13 Milyon Liralık Hastanenin Temelini Attı

  Bakan Müezzinoğlu, 13 Milyon Liralık Hastanenin Temelini Attı

  Bursa'da 13 milyon liraya mal olacak olan Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hemetolaji ve Onkoloji Hastanesi’nin temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk biliminin, dünya bilimine katkı sunması için gerekli yasal düzenlemeleri yapacaklarını söyledi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Ablası Aynı Hastalıktan Öldü Umutlar Hiranur İçin

  Erzurum'un Horasan ilçesinde nadir görülen bağışıklık sistemi hastalığı olan "Chediak Higashi" sendromu nedeniyle ablasını kaybeden 1,5 yaşındaki Hiranur da aynı hastalıkla mücadele ediyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Melis İyileşti Sıra Berk'te

  Lösemi hastası 8 yaşındaki Melis nakille sağlığına kavuştuktan sonra boşalttığı hastane odasında bu kez mermer kemik hastalığıyla mücadele eden 11 aylık Berk tedavi görüyor Baba Yalçın İnal: "Sosyal medyada düzenlenen kampanyalar sayesinde bugüne kadar 2 bin kişi kan bağışında bulunmuştu. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Kök Hücre Nakli Artık Yarı Uyumlu Vericiden Yapılabilecek

  Kök hücre nakli bekleyen hastaların yüzde 60'ı akraba dışında verici bulurken, Ankara Üniversitesinin çalışmasıyla artık yarı uyumlu vericiden de nakil yapılacak. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Ege'de İlk Defa Bir Erişkine Başarılı Nakil

  Ege'de İlk Defa Bir Erişkine Başarılı Nakil

  İzmir’de, erişkin sınıfına giren 43 yaşındaki B.A, Almanya'dan gelen donör ile yaşamına kavuştu. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin Her Tarafına Hücre Üretiyorlar

  Türkiye'nin Her Tarafına Hücre Üretiyorlar

  Trabzon'da kurulan hücre ve gen tedavi merkezinde, 7 yıldır Türkiye'nin her tarafındaki hastalıkların tedavisinde kullanılmak için hücre üretimi yapılıyor. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

  Orak Hücre Anemisi Hastalara Umut Işığı

  İleri yaşlardaki orak hücre anemisi hastalarına yan etkileri azaltan protokoller geliştirildi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Brezilya Poposu, Kalp ve Diyabet Dostu Çıktı

  Brezilya Poposu, Kalp ve Diyabet Dostu Çıktı

  Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Brezilya poposu denilen dolgun popo hatları ile ince bele sahip kişilerin, kalp, diyabet ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğu belirtildi. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  ERÜ'de İlaç Üretme Planı

  ERÜ'de İlaç Üretme Planı

  Erciyes Üniversitesi bünyesinde hizmet vermesi planlanan Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi'nde yerli ilaç üretilmesi hedefleniyor. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

 

  Turgutlu'da Kök Hücre Nakli

  Turgutlu'da Kök Hücre Nakli

  Turgutlu Devlet Hastanesi'nde atardamar tıkanıklığı bulunan 2 hastaya uygulanan kök hücre nakli diğer hastalar için umut oldu Kalp damar Cerahhisi Uzmanı Dr. Cemal Kemaloğlu : "Kemik iliğinin alınması işlemi, hem oldukça zahmetli hem de hasta için oldukça travmatik bir işlemdi. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Turgutlu'da İlk Kez Kök Hücre Nakli Yapıldı

  Turgutlu'da İlk Kez Kök Hücre Nakli Yapıldı

  Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Devlet Hastanesi'nde görevli Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Cerrah Cemal Kemaloğlu, Burger hastalığına yakalanan 47 yaşındaki Nihat Erbay'a 'Periferik Kök Hücre Nakli' gerçekleştirerek yine bir ilke imza attı. (07 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kayseri'de

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kayseri'de

  Bakan Müezzinoğlu: "Şayet ülke istikrarında olağanüstü bir sıkıntı olmazsa 2018 yılında Türkiye, bütün yatak kapasitesini sıfırdan yapmış bir ülke noktasına gelecek. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bakan Müezzinoğlu: Zamanında Halka Zulmedenler Bilmeden Hayırlara Vesile Oldu (2)

  Bakan ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATINI GEZDİ Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hilton Kayseri Oteli'ndeki değerlendirme toplantısının ardından Valiliğe geçerek eski İl Özel İdaresi salonunda bakanlığıyla ilgili birimlerin, hastanelerin, özel hastane yöneticilerinin, eczanecilerin, hemşirelerin ve sağlık memurlarının görüşlerini dinleyip, sorularını yanıtladı. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Gündem / 6 Temmuz 2014

  ANADOLU AJANSI. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Gündem Özeti / 6 Temmuz 2014

  ANADOLU AJANSI. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Hücresel Tedavi Merkezi'nde 410 Hastaya Nakil Yapıldı

  Hücresel Tedavi Merkezi'nde 410 Hastaya Nakil Yapıldı

  Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği ve Hücresel Tedavi Merkezi’nde 410 hastaya da nakil gerçekleştirildi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Ytü'nün En Gözde Mühendislikleri

  Ytü'nün En Gözde Mühendislikleri

  Akademik eğitimden sosyal ve kültürel faaliyetlere, idari hizmetlerden fiziki yapılanmaya kadar büyük atılım içinde olan Yıldız Teknik Üniversitesi, özellikle Biyomühendislik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon mühendisliklerinde iddialı.1911’de inşaat dairelerinin fen memuru ihtiyacını karşılamak üzere Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla kurulan ve çeşitli isim değişiklikleriyle birçok sanayi çalışanı ve akademisyen yetiştiren asırlık Yıldız Teknik Üniversitesi, iddialı mühendislik bölümleri ile (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Tümör Savaşçısı Hücreler

  Tümör Savaşçısı Hücreler

  Başkent Üniversitesi Adana Erişkin Kemik İliği ve Hücresel Tedavi Merkezi bölgede tek olma özelliğinin yanı sıra Avrupa ve Amerika standartlarını geçme başarısı göstererek bir ilke imza attı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  3d Protezde Çığır Açacak Gelişme

  3d Protezde Çığır Açacak Gelişme

  Bilim insanları, 3D yazıcılarla organ naklini önemli ölçüde kolaylaştıracak yeni bir gelişmeye imza attı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Buerger Hastası; 'Diğer Bacağımı da Kaybetmek İstemiyorum'

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde 34 yaşındaki Ufuk Saygın, 5 yıl önce yakalandığı Buerger hastalığı nedeniyle sol bacağını diz altından kaybetti. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde Yaşayan ve Yaklaşık 5 Yıl Önce Buerger Hastası Olduğunu Öğrenip Kısa...

  İzmir'in Balçova İlçesi'nde Yaşayan ve Yaklaşık 5 Yıl Önce Buerger Hastası Olduğunu Öğrenip Kısa...

  Şiddetli ağrıları nedeniyle büyük zorluklar yaşadığını aktaran Saygın, hastane yönetiminin çeşitli bahanelerle ameliyata izin vermediğini ileri sürdü. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Vücudunuzdaki Yağları Seveceksiniz

  Vücudunuzdaki Yağları Seveceksiniz

  Sevilmeyen ve bir an önce kurtulmak istenen vücut yağları, estetik cerrahisinin elinde tüm vucuda şekil vermeye olanak sağlıyor. (29 Haziran 2014 Pazar )

   

  İşler: Tıbb-ı Nebevi Para Kazanma Aracı Olarak Kullanılacak Bir Konu Olmamalı

  İşler: Tıbb-ı Nebevi Para Kazanma Aracı Olarak Kullanılacak Bir Konu Olmamalı

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Tıbb-ı Nebevi’nin aktar dükkanlarına indirilecek ve para kazanma aracı olarak kullanılacak bir konu olmaması gerektiğini söyledi. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Yaşlandığımızın Sinyallerini Eller Veriyor

  Op. Dr. Hüseyin Güner yaşlanma bulgularının ortadan kaldırılması için uygulanabilecek birkaç yöntemin bir arada olduğu tedavi ile mükemmel sonuç alınabileceğini söylüyor. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  27. Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu Toplantısı Kararları

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  "Hedefimiz, başta biyoteknolojik ve biyobenzer ürünler olmak üzere daha yüksek katma değerli ilaçlar üreten rekabetçi bir yapıya kavuşmak" "Türkiye, ilaç ile aşı alanında Ar Ge ve yenilik kapasitesini artıracak, yüksek teknoloji ürünleri ihraç edecek noktaya gelecek" "Geleceğin teknolojileri üzerinde. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  TBMM 2014 Onur Ödülü Sahipleri Açıklandı

  Prof. Dr. Taner Demirer ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, TBMM Onur Ödülü'ne layık görüldü. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Gediz'de Hastalıklı Ağaçlar Kesilecek

  Belediye Başkanı Saraoğlu: "Hastalıkla yapılan mücadeleye rağmen ilçe merkezinde görülen ağaç kurumalarının önüne geçilemediği gibi farklı bölgelerdeki ağaçlarda da aynı hastalıktan dolayı kurumalar saptanmaya başlamıştır. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Kütahya'da Bir İlk...

  Kütahya'da Bir İlk...

  Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyatsız tedavi olarak bilinen ve Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde az sayıda hastanede yapılan Girişimsel Radyoloji hizmeti başladı. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yalnızca 9 ülkede bulunan Quantum cihazı ile kök hücre üretildi. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Biyoreaktörle Kök Hücre Üretildi

  Başkent Üniversitesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yalnızca 9 ülkede bulunan Quantum cihazı ile kök hücre üretildi. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Son Ümidi Kök Hücre Nakli

  Şenay Kundakçı, engelli maaşını alan ve şiddet uygulayan eşine boşanma davası açtıktan sonra yaşama tutunmak amacıyla kök hücre nakli bekliyor. (14 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Almanya'da 7 Yaşındaki Yiğit İçin Uygun Kök Hücre Aranıyor

  Almanya'da 5 yıldır kan kanseriyle mücadele eden 7 yaşındaki Yiğit'in tedavisi için gerekli uygun kök hücrenin bulunması amacıyla kampanya başlatıldı. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Omü'de Kök Hücre Konferansı Düzenlendi

  Omü'de Kök Hücre Konferansı Düzenlendi

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kök hücrelerinin dünü, bugünü ve geleceği” başlıklı konferans düzenlendi. (10 Haziran 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.08.2014 01:27:55. #1.11#