22:4500
SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

  Lösemi Hastası İlim, Fenerbahçeli Futbolculardan Destek Bekliyor

  Lösemi Hastası İlim, Fenerbahçeli Futbolculardan Destek Bekliyor

  11 yaşındaki lösemi hastası İlim Akyar, Fenerbahçe'nin formasıyla gazetecilerin karşısına geçerken, çok sevdiği takımının futbolcularından destek beklediğini söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İlim, Fenerbahçeli Futbolculardan Destek Bekliyor

  İlim, Fenerbahçeli Futbolculardan Destek Bekliyor

  11 yaşındaki lösemi hastası İlim Akyar, tuttuğu takım olan Fenerbahçe’nin formasıyla gazetecilerin karşısına geçerken, çok sevdiği takımının futbolcularından destek beklediğini söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İlim'e Destek İçin Kaynaşlı'dan Geldiler

  İlim'e Destek İçin Kaynaşlı'dan Geldiler

  Akçakoca'da yaşayan İlim Akyar kök hücre nakli bekleyen hastalar için organize edilen kampanyaya, bir örnek destek de Kaynaşlılı ilkokul öğrencilerinden geldi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Lösemi Hastası İlim İçin Seferber Oldular

  Lösemi Hastası İlim İçin Seferber Oldular

  Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde lösemi hastası 10 yaşındaki İlim Akyar'ın sağlığına kavuşabilmesi amacıyla, gerekli kemik iliği için kök hücre kan bağışı kampanyası başlatıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  11 Yaşındaki İlim İçin Akçakoca Seferber Oldu

  11 Yaşındaki İlim İçin Akçakoca Seferber Oldu

  11 yaşında lösemi ’kan kanseri’ hastası olan ve mutlaka ilik nakli olması gereken İlim için Akçakoca seferber oldu. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Kosova'da 2 Türk Jinekolog Gözaltına Alındı

  Kosova'nin başkenti Priştine'de düzenlenen operasyonda yasadışı kök hücre nakli yaptıkları şüphesiyle 2 Türk vatandaşı gözaltına alındı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Çocuklarda Yanlış Beslenme İnsülin Direnci İçin Risk Faktörü"

  ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kırel: "Anne sütü alamama, mama ile beslenme, erken ek gıdalara başlanması, fazla televizyon seyretme, bilgisayar ve internet başında fazla zaman harcama ve benzeri çocukluk çağında şişmanlık ve insülin direnci için başlıca. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Üniversitelilere Af Müjdesi

  Üniversitelilere Af Müjdesi

  TÜSEB'in kurulmasına ilişkin tasarı yeni torba hükümlerle genişletildi. Tasarıya önergelerle eklenen maddelere göre, üniversitelerde, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce ilişiği kesilen öğrenciler 5 ay içinde geri dönebilecek. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Üniversitelilere Af Müjdesi

  Üniversitelilere Af Müjdesi

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasına ilişkin tasarı ile birlikte üniversiteyle ilişiği kesilen öğrenciler 5 ay içinde geri dönebilecek. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

  Dr. Kazancı: Hep Aynı Kişiden Kan Alan Hastanın İliğinin Tutma Şansı Daha Yüksek

  Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER) Genel Başkanı uzman Dr. Elif Güler Kazancı, "Hep aynı kişiden kan alan hastanın iliğinin tutma şansı yüksek. Bunun için ’kan kardeşi’ kampanyasını başlattık." dedi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Dr. Aslan: Yılda 90 Bin Kişi Kanserden Ölüyor

  Dr. Aslan: Yılda 90 Bin Kişi Kanserden Ölüyor

  Dr. Fatih Mehmet Aslan, dünya genelinde her yıl teşhis edilen 160 bin çocuk kanseri olgusunun yaklaşık 90 bin kanser nedeni ile hayatını kaybettiğini söyledi. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kendi Kanınızla Akne İzlerinden Kurtulun!

  Akne problemi gençlerin %70-80'ini etkiliyor! (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Eşinin Sevgisiyle Lösemiyi Yendi

  Eşinin Sevgisiyle Lösemiyi Yendi

  İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası 54 yaşındaki Keramettin Ok, eşi Sevim ok'un desteği ve sevgisiyle, hastalığı yenmeyi başardı. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İzmir'de Eşinin Desteğiyle Kanseri Yendi

  İzmir'de Eşinin Desteğiyle Kanseri Yendi

  İzmir'de bir buçuk yıl önce bel ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede lösemi hastası olduğunu öğrenen Keramettin Ok, eşinin desteği ile kanseri yendi. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kanseri Eşinin Sevgi ve İlgisiyle Yendi

  Kanseri Eşinin Sevgi ve İlgisiyle Yendi

  İzmir Kamu Hastaneler Birliği Güney Sekreterliği'ne bağlı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören lösemi hastası Keramettin Ok, eşi Sevim Okun desteği ve sevgisiyle hastalığı yenmeyi başardı. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Çocuk Lösemileri Amansız Hastalık Olmaktan Çıktı

  Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Fışgın; 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda, çocuklarda görülen kan kanserlerinin nedenlerini ve korunma yollarını anlattı. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Güneş Işığına Fazla Maruz Kalanlar Pterjium Riski Altında

  Halk arasında kuşkanadı olarak bilinen pterjium hastalığı, gözde batma, sulanma ve kızarıklığa yol açıyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Beyin Tümörünü Yok Etmek İçin Genetik Değişime Uğratılmış Kök Hücre Kullanıldı

  Amerikalı bilim adamları, kök hücreleri beyin tümörlerini yok edecek ölüm makinelerine dönüştürmeyi başardı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Samsung Bunu da Yaptı!

  Samsung Bunu da Yaptı!

  Teknoloji denildiğinde akla ilk gelen akıllı telefonlar hızla gelişimini sürdürürken yerinde sayan pil teknolojisinin kaderini Samsung değiştirdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Elleriniz De Gençleşsin !

  Elleriniz De Gençleşsin !

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu "el estetiğindeki yenilikler " hakkında bilgi verdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Erzurumlu Araştırmacıların Büyük Başarısı

  Erzurumlu Araştırmacıların Büyük Başarısı

  Erzurum Teknik Üniversitesi, Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Türkez’in danışmanlığında Atatürk Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nde yürütülen Dr. Elanur Aydın’ın doktora tez çalışmasında alfa-pinen monoterpeninin bebeklik çağının en sık rastlanılan tümörlerinden biri olan nöroblastomaya karşı anti-kanser etkiye sahip olduğu tespit edildi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Kayseri'de akademisyenlere hitap eden Ahmet Davutoğlu'nun konuşması sırasında tören alanındaki geniş boşluklar dikkatlerden kaçmadı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Kayseri'de

  Davutoğlu, Erciyes Üniversitesinde konuştu: "Aşı geliştirmeyle yüzde 100 milli bir aşı sektörü, bilimsel tabanı oluşturacağınızı duymaktan memnun oldum. Kalkınma Bakanlığına sunduğunuz proje ne ise onun arkasındayım" "Başbakanlık görevine gelir gelmez ilk baktığım dosyalardan biri akademisyenlerimizin özlük haklarıydı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Erciyes Üniversitesi'nde Toplu Açılış (2)

  Davutoğlu: AŞI GELİŞTİRME BİZİM İÇİN STRATEJİK ÇALIŞMADIR Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde düzenlenen açılış ve protokol imza törenine katıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan'dan Milli Aşı Müjdesi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yüzde yüz milli aşı konusunda memnun edici çalışmalar yapıldığını söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu'ndan Erciyes Üniversitesinde Toplu Açılış

  Başbakan Davutoğlu'ndan Erciyes Üniversitesinde Toplu Açılış

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri'ye giderek Erciyes Üniversitesindeki toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Hematoloji Kongresi Antalya'da Yapıldı

  Hematoloji Kongresi Antalya'da Yapıldı

  Türk Hematoloji Derneği tarafından düzenlenen 40'ıncı Ulusal Hematoloji Kongresi, Antalya Belek'te yapıldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İlik Naklinde Hekim ve Merkez Olarak Sorun Kalmadı'

  İlik Naklinde Hekim ve Merkez Olarak Sorun Kalmadı"

  Türk Hematoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Teoman Soysal: "Türkiye'de 60'ın üzerinde ilik nakli merkezi var. Hem hekim hem de yatak sayısı olarak ilik nakli yapma konusunda artık Türkiye'nin bir sorunu yok" "Akrabalarında doku uyumu olmayanlarda, akraba dışı verici bulmakta sorunlar çıkabiliyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Felçli Hastalara Yeni Umut

  Felçli Hastalara Yeni Umut

  Omurilik felci geçiren bir kişi kök hücre nakli sayesinde yeniden yürümeye başladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Sibel Kula, 25 Yıl Beklediği 'Mucize' İçin Umutlandı

  Sibel Kula, 25 Yıl Beklediği 'Mucize' İçin Umutlandı

  İzmir'de 1989 yılında henüz 21 yaşındayken, üniversite eğitiminin yanı sıra mankenlik de yapan Sibel Kula, ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobilin altında kaldı, göğsünden aşağı felç kaldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  "Trabzon Tanıtım Günleri" Etkinliği

  Trabzon'un fethinin 553. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinlik, 23 Ekim'de Feshane'de gerçekleştirilecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Samsung'dan Farklı Bir Pil!

  Tüm teknolojiler gelişirken yerinde sayan pil teknolojisi, Samsung'un bu piliyle yön değiştiriyor! (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu Gerçekleştirildi

  Çocukların sağlıklı büyümelerine katkı sağlamak amacıyla, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Klinikleri ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Pediatri Anabilim Dalı’nın, Büyüyen Çocuk Derneği’nin katkılarıyla düzenlediği “Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu” Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesinde Kök Hücre Nakil Ünitesi Kuruldu

  Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesinde Kök Hücre Nakil Ünitesi Kuruldu

  Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde çocuk hematopoetik kök hücre nakil ünitesi kuruldu. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.11.2014 22:45:59. #1.12#