SON DAKİKA KÖK HÜCRE HABERLERİ

Son Dakika Kök Hücre Haberleri

 • 14:25Survivor Sahra, Ada Yorgunluğunu Estetikle AttıSurvivor Sahra, Ada Yorgunluğunu Estetikle AttıSurvivor All Star’ın en dikkat çeken oyuncularından Sahra Işık, ada hayatının vücudunda oluşturduğu tahribatı estetik ve cilt bakımıyla aşacak.
 • 11:22Kök Hücre Tedavisi DMD Hastalarının Umutlarını YeşertiyorHalk arasında kronik kas hastalığı olarak bilinen DMD'ye yakalanan 10 çocuğa, Gaziantep Üniversitesinde kök hücre tedavisi uygulanıyor.
 • 08:41İmzaladığınız Kağıda Dikkat! Acil Serviste Boşuna Para Ödemeyinİmzaladığınız Kağıda Dikkat! Acil Serviste Boşuna Para ÖdemeyinHastanelerde acil hastalardan katılım payı alınmaması gerekiyor. Ancak genellikle özel hastaneler acile başvuran hastaları katılım payı ve ilave ücretle mağdur ediyor.
 • 16:18Erü'de "Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu"Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından "Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu" düzenlendi.
 • 15:53Genkök'te Biyoinformatik KursuGenkök'te Biyoinformatik KursuErciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından 'Yoğunlaştırılmış biyoinformatik' kursu açıldı.
 • 13:28Erü Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' DüzenlendiErü Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' DüzenlendiErciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde ‘Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu’ açıldı.
 • 13:07Türkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona ErdirecekTürkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona Erdirecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın Kırklareli'ne gelişi- Türk Kızılayı şube binasında incelemede bulunulması- Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile röportaj "TÜRKKÖK, yurtdışına bağımlılığı sona erdirecek"- Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: - "Projeyle yurtdışına bağımlılığımız tamamen kesiliyor.
 • 11:29Türkkök, Yurtdışına Bağımlılığı Sona Erdirecek"Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) sayesinde, Türkiye'de kök hücre temini konusunda sıkıntı yaşanmayacağını söyledi.
 • 08:47Kişiye Özel Kanser Tedavisi Yolunda Önemli AdımKişiye Özel Kanser Tedavisi Yolunda Önemli AdımDoç. Dr. Tan İnce, tümör hücrelerini laboratuvar ortamında hızlı şekilde büyütmeyi başardı. Büyütülen bu hücrelerde ilaçlar test edilecek, kanser tedavisi kişiselleşecek.
 • 15:42Lösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorLösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avukat Özgür Yılmaztürk'ün açıklamaları, Lösemi hastası avukat için ilik aranıyor- Antalya'da lösemi teşhisi konulan ve acil kemik iliği nakli olması gerektiği belirtilen Mehmet Özgür Özkan için avukat arkadaşları sosyal medyadan kan kampanyası başlattı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da Dünya İlik Bankasından sağlanacak donör için prosedür işlemlerinin kolaylaştırılması amacıyla talimat verdiği bildirildi- Avukat Özgür Yılmaztürk: - "Özgür'ün bekleyecek zamanı yok.?Arkadaşımızı hayata bağlayabilmek için seferber olduk, 8 yaşındaki Deniz'in babasız kalmamasını istiyoruz" Antalya'da lösemi hastası avukat Mehmet Özgür Özkan'ı hayata bağlayacak ilik için meslektaşlarınca sosyal medyadan kampanya başlatıldı.
 • 14:15Lösemi Hastası Avukat İçin İlik AranıyorAntalya'da lösemi hastası avukat Mehmet Özgür Özkan'ı hayata bağlayacak ilik için meslektaşlarınca sosyal medyadan kampanya başlatıldı.
 • 14:44Almanya'dan Gelen İlik Hayat Verdiİnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kemik İliği Nakli Merkezinde lösemi tedavisi gören Elif Şimşek, Almanya'da bir gönüllü bağışçıdan toplanan kök hücrenin nakledilmesi sayesinde yeniden hayata tutundu.
 • 14:14Annesinin İliği ile Gelen HayatAnnesinin İliği ile Gelen HayatSamsun 'da tedavi gören talasemi majör hastası Rabia Aykut sağlığına kavuşup memleketi Urfa'ya dönecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.
 • 13:39Wilms Tümörü Hastası Küçük Kız Yardım BekliyorWilms Tümörü Hastası Küçük Kız Yardım BekliyorBartın'da Wilms tümörü nedeniyle vücudunda hasarlar oluşan 7 yaşındaki çocuk, sağlığına kavuşmak için yardımseverlerin desteğini bekliyor.
 • 14:19Kavgayı Ayırmak İsterken Hayatı KarardıKavgayı Ayırmak İsterken Hayatı KarardıBatman'da 17 yıl önce iki grup arasındaki kavgayı ayırmaya çalışırken, göğsünden bıçaklanan Bilal Atlak, senelerdir yatağa mahkum halde yaşıyor.
 • 11:44Kavgayı Ayırmak İstedi, Hayatı KarardıBatman'da 17 yıl önce iki grup arasındaki kavgayı ayırmaya çalışırken, göğsünden bıçaklanan Bilal Atlak, senelerdir yatağa mahkum halde yaşıyor.
 • 16:28Sağlıkçılar Azra Bebek İçin Kök Hücre Örneği Verdiİl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi, Malatya'da kök hücre nakli için bekleyen hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için kök hücre örneği verdi.
 • 15:23Azra Bebek İlik Nakliyle Hayata TutunacakAzra Bebek İlik Nakliyle Hayata TutunacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Azra bebekten babasının kucağında-Azra bebek hastanede yatağında- Azra bebeğin babası Hakan Şanlı ile röportaj Azra bebek ilik nakliyle hayata tutunacak- Antalya'da özel bir hastanede HLH hastalığı nedeniyle kemoterapi gören 9,5 aylık Azra Sultan Şanlı'nın sağlığına kavuşması için ilik nakli olması gerekiyor- Baba Hakan Şanlı: - "Doktorlar kemoterapi tedavisinden sonra ilik nakli olmazsa kızımın 2 ila 5 ay arasında yaşayacağını söylüyor"- "Sadece kızım Azra için değil tüm Azralar için TÜRKÖK Projesine destek çıkmamız lazım. İstediğimiz sadece uygun kemik iliği bulunması ve nakli" SİNAN ÖZMÜŞ - Antalya'da vücudun bağışıklık sistemini bozan Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastalığıyla mücadele eden 9,5 aylık Azra Sultan Şanlı, sağlığına kavuşmak için ilik nakli olmayı bekliyor.
 • 13:49Sağlık Personelleri Azra Bebek İçin Harekete GeçtiSağlık Personelleri Azra Bebek İçin Harekete GeçtiVan İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Merkezi personel, Malatya’da yaşayan hemofagositik lenfohistiyositozis (HLH) hastası Azra bebek için bir araya gelerek kök hücre örneği verdiler.
 • 13:45Kızılay'ın İyilik Kervanı BüyüyorKızılay'ın İyilik Kervanı BüyüyorAdana Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi" (ODAK) Projesi kapsamında kurumlar arası iletişimi geliştirmek amacıyla Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Adana Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Yüreğir Belediye Başkanlığı, TRT Çukurova Haber Merkezi ile Türk Kızılayı, Adana Valisi Mustafa Büyük nezdinde ortaklık protokolü imzaladı.
 • 12:13Azra Bebek İlik Nakliyle Hayata TutunacakAntalya'da vücudun bağışıklık sistemini bozan Hemofagositik Lenfohistiositoz (HLH) hastalığıyla mücadele eden 9,5 aylık Azra Sultan Şanlı, sağlığına kavuşmak için ilik nakli olmayı bekliyor.
 • 16:48Kan Bağışçıları ÖdüllendirildiKan Bağışçıları Ödüllendirildiİzmir'de, Türk Kızılayı tarafından '14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü' nedeniyle düzenlenen törende, 10 ve daha çok kan bağışında bulunanlara madalya ve teşekkür plaketi verildi.
 • 16:45Beyaz Kalpler'de Bilgi YarışmasıBeyaz Kalpler'de Bilgi YarışmasıBeyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri arasında ''genel kültür'' konulu bilgi yarışması düzenlendi
 • 16:26İzmir Rekortmen Kan Bağışçılarını Ödüllendirdiİzmir Rekortmen Kan Bağışçılarını ÖdüllendirdiTürk Kızılayı, 14 Haziran Gönüllü Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla İzmir’de düzenli kan veren gönüllü bağışçılarını plaket, altın, gümüş ve bronz madalya ile onurlandırdı.
 • 13:26Kızılay'dan Beyza Piliç'e Teşekkür PlaketiKızılay'dan Beyza Piliç'e Teşekkür PlaketiSavaşta ve barışta ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olan Türk Kızılayı Adana Şubesi 147. yıl kutlamaları için destek veren, Beyza Piliç’e teşekkür plaketi verdi.
 • 13:53Kan Kanserine Karşı Günde 1 AvokadoGünde bir avokadonun kan kanseriyle mücadele etkili olabileceği belirlendi.
 • 13:18Kök Hücre Tedavisi Uzuv Kayıplarını ÖnlüyorKök Hücre Tedavisi Uzuv Kayıplarını ÖnlüyorKahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi kalp damar cerrahı Op. Dr. Mehmet Kirişçi, diyabet, kolesterol ve sigara tiryakilerinde görülen damar tıkanıklığına bağlı uzuv kayıplarının kök hücre tedavisiyle önemli ölçüde engellenebildiğini söyledi.
 • 13:02Kahramanmaraş'ta Kök Hücre NakliKahramanmaraş'ta Kök Hücre NakliKahramanmaraş'ta kök hücre nakli Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ta Op. Dr. Mehmet Kirişçi başkanlığında ekip tarafından gerçekleştirilen başarılı kök hücre ameliyatlarının ardından birçok kentten hastalar tedavi olmak için Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne başvuruda bulundu.
 • 12:48Kahramanmaraş'ta Kök Hücre NakliKahramanmaraş'ta Kök Hücre NakliKahramanmaraş'ta gerçekleştirilen başarılı kök hücre ameliyatlarının ardından birçok kentten hastalar tedavi olmak için başvuruda bulundu.
 • 15:32Manisa'da 'Kök Hücre Nakil Ünitesi' AçıldıManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi'nde yılda 100 civarı ilik ve kök hücre nakli yapabileceği bildirilen 'Kök Hücre Nakil Ünitesi'nin açılışı yapıldı.
 • 14:55Öne Çık, Hayat Kurtar!Öne Çık, Hayat Kurtar!Kök hücre bağışı konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyen Türk Kızılayı ve GSK 'Dünya Donör Günü'nde, halkı kök hücre bağışına çağırdı.
 • 14:17Öne Çık, Hayat Kurtar! Kök hücre bağışı konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyen Türk Kızılayı ve GSK 'Dünya Donör Günü'nde, halkı kök hücre bağışına çağırdı.
 • 14:09Türk Kızılayı'ndan Kök Hücre ve Kan Bağışı ÇağrısıTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, kök hücre naklinin insandan insana yapılabilen, başka türlü çaresi olmayan özellikle kemik iliği ve diğer kanserojen hastalıklarla ilgili tedavilerde kullanılan bir yöntem olduğunu belirterek, "Bunun için tıpkı kan donörleri gibi kök hücre donörlerinin tespit edilip belirlenmesi lazım" dedi.
 • 12:44Manisa'da Kök Hücre Nakli Ünitesi Hizmete GirdiManisa'da Kök Hücre Nakli Ünitesi Hizmete GirdiManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi bünyesinde kök hücre nakli ünitesi kuruldu.
 • 12:14Manisa'da Kök Hücre Nakli Ünitesi Hizmete GirdiManisa'da Kök Hücre Nakli Ünitesi Hizmete GirdiManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi bünyesinde kök hücre nakli ünitesi kuruldu.
 • 13:39Kızılay'dan Gönüllü Kan Bağışçılarına MadalyaKızılay'dan Gönüllü Kan Bağışçılarına MadalyaKızılay, 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü nedeniyle gönüllü kan bağışında bulunan vatandaşlara madalya verdi.
 • 11:28Acılarını Trabzonspor Sevgisi AzaltıyorBalıkesir'de kemik iliği kanseriyle mücadele eden Kemal Onur Sevinç, Trabzonspor'un kalecisi Onur Kıvrak ve Acun Ilıcalı ile tanışmak, onlara sarılmak istiyor.
 • 11:08Beşiktaşlılar Lösemili Çocuklar İçin Kan VerdiBeşiktaşlılar Lösemili Çocuklar İçin Kan VerdiZonguldak’ın Ereğli ilçesinde Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından kök hücre bekleyen lösemili çocuklar için kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 • 02:09Beşiktaşlı Taraftarlardan 160 Ünite Kan ve 54 Ünite Kök Hücre BağışıBeşiktaşlı Taraftarlardan 160 Ünite Kan ve 54 Ünite Kök Hücre BağışıZonguldak'ın Ereğli ilçesindeki Beşiktaş Taraftarları Derneği üyeleri, lösemili hastalar için 160 ünite kan ve 54 ünite kök hücre bağışı topladı.
 • 17:54İsviçre?de Kök Hücre Merkezi Kurduİsviçre?de Kök Hücre Merkezi Kurduİsviçre'de kök hücre merkezi kurdu (2) (Tür: Dış)
 • 17:46İsviçre?de Kök Hücre Merkezi Kurdu -1İsviçre?de Kök Hücre Merkezi Kurdu -1İsviçre'de kök hücre merkezi kurdu İsviçre'de yaşayan Montreux Medical Center idari işler müdürü ve ortağı Orhan Nesanir kök hücre tedavisinin ayrıntılarını anlattı.
 • 17:41İsviçre'de Kök Hücre Merkezi Kurduİsviçre'de Kök Hücre Merkezi Kurduİsviçre'de yaşayan Montreux Medical Center idari işler müdürü ve ortağı Orhan Nesanir kök hücre tedavisinin ayrıntılarını anlattı.
 • 16:01Hamlet Hücrelerinden Gelen MucizeEmzirme Danışmanı Uzm. Dr. Pakize Elif Erkul, anne sütünde bulunan hamlet hücrelerinin kanser hücrelerini tanıyarak yok ettiğini ve bebeği lösemi, lenfoma gibi kanserlere karşı koruduğunu vurguladı.
 • 14:22Kök Hücre ve Kan Bağışı ile Hayat KurtarınGüvenli Kan Temini Projesini büyük bir titizlikle sürdüren Türk Kızılayı, TÜRKÖK Projesi ile kemik iliği nakli bekleyen hastalara da şifa olmayı hedefliyor.
 • 12:13Malazgirt'te Kan Bağışı KampanyasıMalazgirt ilçesinde, EMREM Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol kapsamında, kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 • 11:00EMREM Vakfı Malazgirt'e Kan Bağışı Kampanyası DüzenlediEMREM Vakfı Malazgirt'e Kan Bağışı Kampanyası DüzenlediEMREM Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Muş'un Malazgirt'e kan bağışı kampanyası yapıldı.
 • 15:41Türk Kızılayının 147. Kuruluş Yılı Kutlama EtkinlikleriTürk Kızılayının 147. Kuruluş Yılı Kutlama EtkinlikleriTürk Kızılayının 147. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Vilayet Meydanında bir kutlama etkinliği düzenlendi.
 • 15:25Kızılay Gönüllüleri 'İyilik' İçin YürüdüKızılay Gönüllüleri 'İyilik' İçin YürüdüTürk Kızılayı’nın kuruluşunun 147. yılı Adana’da 'İyilik Yürüşü' adlı etkinlikle kutlandı.
 • 11:48Kök Hücre Bağışçısı Sayısı 50 Bine YaklaştıKemik iliği nakli bekleyen hastalar için umut olacak "Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi"ne (TÜRKKÖK) gönüllü verici olmak için kaydolanların sayısı 50 bine yaklaştı.
 • 11:38Prof. Dr. Asuman Yavuz Medıcal Park Antalya Hastanesi'ndeProf. Dr. Asuman Yavuz Medıcal Park Antalya Hastanesi'ndeMedical Park Antalya Hastane Kompleksi, hekim kadrosuna yeniden Prof. Dr. Havva Asuman Yavuz’u kattı.