SON DAKİKA KONYA ŞEKER HABERLERİ

Son Dakika Konya Şeker Haberleri

 • 11:38Ayçiçeği Alım Fiyatlarına TepkiAyçiçeği Alım Fiyatlarına TepkiZiraat Mühendisleri Odası (ZMO) Genel Başkanı Özden Güngör, Konya Şeker ve Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nce yağ oranlarına göre ton başına bin 475 ile bin 696 lira olarak açıklanan ayçiçeği alım fiyatlarına tepki gösterdi.
 • 12:56Ayçiçeğinde Açıklanan Ön Alım FiyatlarıTürkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Darcan, ayçiçekte açıklanan ön alım fiyatlarının çiftçinin beklentileri altında olduğunu söyledi.
 • 07:37Atama Kararı"Şeker Kurulu Üyeliğine Taner Taşpınar'ın Atanması Hakkındaki Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 11:06Konya Şeker Ayçiçeği Avans Fiyatını AçıkladıKonya Şeker Ayçiçeği Avans Fiyatını AçıkladıAyçiçeği hasadının başlamasıyla birlikte Konya Şeker, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi avans fiyatlarını açıklayarak piyasaları hareketlendirdi.
 • 17:20Konya Şeker'in 62. Mali Genel Kurulu YapıldıKonya Şeker'in 62. Mali Genel Kurulu YapıldıTürkiye’nin en büyük üretici kooperatifi iştiraki olan ve gıda sanayi başta olmak üzere son yıllarda gerçekleştirdiği enerji yatırımlarıyla da dikkat çeken Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 62’inci Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı.
 • 13:03Konya Panko'nun 63. Olağan Mali Genel Kurulu YapıldıKonya Panko'nun 63. Olağan Mali Genel Kurulu YapıldıKonya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 63. Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.
 • 17:24Reklamda 'Pancar Şekeri' İfadesine DurdurmaReklam Kurulu, reklamlarında ‘Eskiden glikoz mu vardı’, ‘%100 Doğal Pancar Şekeri’, ‘Doğal Süt’, ‘Has Giresun Fındığı’ ve ‘Hakiki Kakao’ ifadelerine yer veren Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ‘Torku Banada Kakaolu Fındık’ isimli gıda ürününün reklamlarına durdurma cezası verdi.
 • 16:36Kayseri Şeker, Ortaklarına Kar Payı DağıtacakKayseri Şeker, Ortaklarına Kar Payı DağıtacakKayseri Şeker Fabrikası, özelleştirilmesinden sonraki 23 yılda ilk kez hissedarlarına da kar payı dağıtacak.
 • 16:06Kayseri Şeker Ortaklarına Kar Dağıtımına BaşlıyorKayseri Şeker Ortaklarına Kar Dağıtımına BaşlıyorKayseri Şeker Fabrikasının 60. Yıl Genel Kurul Toplantısı’nda Kalkınmada Havza Bazlı Projelere en güzel örneğin şeker pancarı olduğu ve Kayseri Şeker’in özelleştirilmesinden sonraki 23 yılda platin bilançonun da üzerine çıkması sonucunda ilk kez hissedarlarına da kar payı dağıtacağı açıklandı.
 • 15:30Konya Şeker Ailesi BayramlaştıKonya Şeker Ailesi BayramlaştıKonya Şeker’deki geleneksel bayramlaşma töreni Konya Şeker bahçesinde gerçekleştirildi.
 • 10:15Öyk KararlarıÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), bazı gayrimenkullerin satışına ilişkin ihale sonuçlarını onayladı.
 • 16:41Konya Şeker'den Bayram Öncesi Çifte AvansKonya Şeker'den Bayram Öncesi Çifte AvansÜreticilerine düzenli avans ödemesi gerçekleştiren ve bu yönüyle avans desteğini adeta maaş ödemesi haline dönüştüren Konya Şeker, üreticilere daha 15 gün önce 31.8 milyon liralık nakdi avans verirken, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çifte avans müjdesiyle üreticilerin yüzünü güldürdü.
 • 11:14Konya'daki 5 Üniversite Yeni Öğrencilerini BekliyorTürk ve yabancı uyruklu binlerce öğrenciye yıllardır eğitim olanağı sunan Konya'daki iki devlet, iki vakıf üniversitesi ve bu yıl eğitime başlayacak Gıda ve Tarım Üniversitesi, yeni öğrencilerini bekliyor.
 • 16:21Konyaspor Torku ile 1 Yıl Daha Devam EdecekKonyaspor’un, sponsorluk konusunda Konya Şeker A.Ş. ile yapılan görüşmelerden sonra 2015-2016 sezonunda da “Torku Konyaspor” adı altında mücadele etmesi konusunda anlaşmaya varıldı.
 • 13:30Konya Şeker Fortune 500'de 66'ıncı Sırada Yer AldıKonya Şeker Fortune 500'de 66'ıncı Sırada Yer AldıTürkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Fortune 500 Türkiye" listesi açıklandı.
 • 03:45Enerjide İbre Kömüre DöndüEnerjide İbre Kömüre DöndüMELTEM GÜNDÜZ/ ANKARA Son dönemlerde maden kazaları ile gündeme gelen kömür, Türkiye'nin en önemli enerji kaynağı olarak gösteriliyor.
 • 16:52Torku Konyaspor'da Transfer ÇalışmalarıSpor Toto Süper Lig ekiplerinden Torku Konyaspor'un basın sözcüsü Ahmet Baydar, transfer konusunda teknik heyet ve transfer komitesinin uyum içerisinde çalıştığını belirterek, "Bunun sonucunda önümüzdeki günlerde yeni oyuncuları kadromuza dahil edeceğiz" dedi.
 • 14:24Konya Şeker Ramazan Ayında da Üreticiye 32 Milyon LiraKonya Şeker Ramazan Ayında da Üreticiye 32 Milyon LiraHer kampanya döneminde kısa aralıklarla ayni ve nakdi avans dağıtımı gerçekleştiren Konya Şeker, 29 Haziran 2015 Pazartesi günü yaklaşık 32 milyon TL’yi üreticilerinin hesabına yatırarak nakit avans desteği ödemesi gerçekleştirdi.
 • 17:33Türk Kızılayı'ndan Konya Şeker'e Altın MadalyaTürk Kızılayı'ndan Konya Şeker'e Altın MadalyaTürk Kızılayı’nın, Haliç Kongre Merkezi’nde bağışçıları için düzenlediği ‘Büyük Kalpler Buluşuyor’ temalı ödül töreni ve iftar programında Konya Şeker altın madalya ile ödüllendirildi.
 • 17:19AKP İstifa Etmiş Hükümet Eliyle Atamalar Yapıp Kadrolaşmaya Devam Ediyor'Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, milletvekillerinden dayatmalara karşı toplumun sesine kulak verilmesi çağrısında bulundu.
 • 16:17Soma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıSoma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıManisa'nın Soma ilçesinde özelleştirme kapsamına giren Soma B Termik Santrali Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) ile ihaleyi alan Konya Şeker arasında 22 Haziran tarihinde imzaların atıldığı belirtildi.
 • 14:47Orhaneli ve Tunçbilek'in Satış Sözleşmesi İmzalandıElektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin satış sözleşmesi imzalandı.
 • 11:38Başkan Şimşek'ten Konyalı Firmalara TebrikBaşkan Şimşek'ten Konyalı Firmalara TebrikMÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren Konyalı firmaları tebrik etti.
 • 14:17Konya, Devlet Ligindeki Firma Sayısını 10'a YükselttiKonya, Devlet Ligindeki Firma Sayısını 10'a YükselttiKonya Sanayi Odası (KSO) Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, geçen yıl listede 9 firma ile temsil edilen Konya’nın bu yıl devler ligindeki firma sayısını 10’a yükselttiğini ifade ederek, listede yer alan tüm firmaları ve çalışanlarını tebrik etti.
 • 12:45Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması (2)İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2014 yılı araştırması sonuçlarına göre Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) 2014'te 37 milyar 501 milyon 812 bin 917 liralık net üretimden satışla birinci olurken, TÜPRAŞ'ı 10 milyar 539 milyon 302 bin 862 liralık net üretimden satışla Ford Otomotiv Sanayi AŞ izledi.
 • 18:15Michigan Üniversitesi, Konya'ya GeliyorDünyanın önemli tarım üniversitelerinden ABD'deki Michigan Devlet Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 14:33Mıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiMıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiTürkiye’nin gıda ve tarım alanında ilk ihtisas üniversitesi olma özelliğini taşıyacak olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile ABD’nin Michigan Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 15:05Genel Seçime DoğruAK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, "Bölgemiz kendi topraklarından çıkmış bir başbakan ile seçime giriyor ve başbakanımıza hemşehrileri olarak en büyük desteği bizim vermemiz gerekiyor" dedi.
 • 14:22Konuk: Konuk: "Taşeli Bölgesinde Ekonomi Yeniden Canlanacak"AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk seçim çalışmalarını Taşeli bölgesinde sürdürüyor.
 • 11:55Konya Şeker'den Pancar Üreticisine 106 Milyon Liralık DestekKonya Şeker'den Pancar Üreticisine 106 Milyon Liralık DestekHavaların yağışlı olması ve üreticilerin bu yıl yüzünün gülecek olması, ovadaki bereketi artırırken, bundan 15 gün önce 23.6 milyon liralık motorin desteği veren Konya Şeker, bugün de 31.9 milyon liralık nakit avans desteği veriyor.
 • 13:29Öğrenciler Sektörün En İyilerini BelirlediÖğrenciler Sektörün En İyilerini BelirlediEğitimden havayoluna, otomotivden kimyaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren “Sektörün Enleri”nin üniversite öğrencileri tarafından ödüllendirildiği törende iş dünyasının önemli isimlerini bir araya geldi.
 • 13:29Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Karaman'daKonya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Karaman'daKonya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Karamanlı sanayici ve işadamlarıyla buluştu.
 • 14:37Konya Şeker 18 Milyon Fidan DiktiKonya Şeker 18 Milyon Fidan DiktiKonya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un talimatları doğrultusunda pancar tarlalarındaki su kuyularının etrafına dikilen fidanlarla başlayan ağaçlandırma çalışmalarında Konya Şeker’in diktiği fidan sayısı bugün 18.3 milyona ulaştı.
 • 12:06İhracatçı Krizini Kendi Çözdü, Yurtdışından 80 Bin Ton Şeker AldıŞekerleme sektörü ülkede stoklar tükenince şekersiz kaldı.
 • 10:45İhracatçı Krizini Kendi Çözdü Yurtdışından 80 Bin Ton Şeker AldıŞekerleme sektörü ülkede stoklar tükenince şekersiz kaldı. İhracatçı firmalar krizi dünya şeker borsasından 80 bin ton şeker alarak çözdü.
 • 10:12Şeker Krizi, İthalatla ÇözüldüŞeker Krizi, İthalatla ÇözüldüStoklar tükenince şekersiz kalan ihracatçı firmalar, krizi, dünya şeker borsasından 80 bin ton şeker alarak çözdü.
 • 14:31Ayçiçeği Üreticilerinin Testeklenmesi İstendiAyçiçeği Üreticilerinin Testeklenmesi İstendiSamsun'da Karadenizbirlik'i ziyaret eden Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ayçiçeği üretiminin mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi.
 • 12:27Büyükhelvacıgil'den Karadenizbirlik'e ÖvgüBüyükhelvacıgil'den Karadenizbirlik'e ÖvgüBitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "KARADENİZBİRLİK’in kendi ayakları üzerinde büyümesini sürdürmesi bizleri son derece mutlu ediyor" dedi.
 • 14:20Başbakan, Memleketi Konya'da 7 Milletvekilini Liste Dışı BıraktıBaşbakan, Memleketi Konya'da 7 Milletvekilini Liste Dışı BıraktıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'daki Ak Parti milletvekili adaylarından 3 dönem kuralına takılan 2 milletvekili hariç, 7 milletvekilini liste dışı bıraktı.
 • 07:52Erbakan'ın Kurduğu Fabrikanın Arsası SatılıyorErbakan'ın Kurduğu Fabrikanın Arsası SatılıyorMerhum Necmettin Erbakan tarafından kurulan Pancar Motor'un üzerinde bulunduğu arsa 225 milyon liraya satışa çıktı.
 • 12:32Bilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daBilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daKonya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Bilgi Merkezi öğrencileri, Çatalhöyük ile Çumra Şeker Entegre Tesislerini gezdi.
 • 15:39Termik Santral İşçileri Gelecekleri İçin Mücadele EdiyorÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen Torku Konya Şeker’in 685,5 milyon dolar teklif bedeliyle aldığı Soma Termik Santral’in çalışanları akıbetlerinin belirsizliği nedeniyle mücadele başlattı.
 • 10:39ÖYK İki Dev İhaleyi OnayladıÖYK, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme paketi ve Soma-B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı ihaleyi onayladı.
 • 09:28Termik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayTermik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin, özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ'ye, Soma B Termik Santralinin de en yüksek teklif sahibi Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını onayladı.
 • 09:20Öyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri'nin de içinde bulunduğu 521 milyon dolarlık özelleştirme paketi ile Soma –B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı 685 milyon dolarlık ihaleyi onayladı.
 • 07:50Öyk Orhaneli, Tunçbilek ve Soma Termik Santrallerinin Devrini OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesini 521 milyon dolarla bedelle kazanan Çelikler İnşaat'a, Soma Termik Santrali'nin de Konya Şeker'e devrini onayladı.
 • 18:39SPK, Konya Şeker'in Başvurusunu OnayladıSermaye Piyasası Kurulu, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 500 milyon lira tutarında borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
 • 12:42Tüsiav ve Javdes'ten Konuk'a Üstün Hizmet ÖdülüTüsiav ve Javdes'ten Konuk'a Üstün Hizmet ÖdülüTürk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak ve Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral İsmail Salim Olguner, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk’u ziyaret ederek ülke ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi” verdi.
 • 11:50Milli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMilli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMilli atlet yarım asırdır koşuyor- Türkiye ve yurt dışında katıldığı masterler şampiyonalarında dereceler elde eden milli atlet Mehmet Afif Gezgin, 55 yıldır kopmadığı "koşma" tutkusuyla genç sporculara örnek oluyor- Gezgin: "Hayatım boyunca spordan hiç vazgeçmedim. Yarım asırdır atletizm yapıyorum.
 • 11:29Milli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMasterler Türkiye Şampiyonasında çeşitli branşlarda 11 kez birincilik elde eden milli atlet Mehmet Afif Gezgin, yaklaşık 55 yıldır atletizm tutkusu ile genç sporculara örnek oluyor.