SON DAKİKA KONYA ŞEKER HABERLERİ

Son Dakika Konya Şeker Haberleri

 • 18:15Michigan Üniversitesi, Konya'ya GeliyorDünyanın önemli tarım üniversitelerinden ABD'deki Michigan Devlet Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 14:33Mıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiMıchıgan Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Arasında İşbirliğiTürkiye’nin gıda ve tarım alanında ilk ihtisas üniversitesi olma özelliğini taşıyacak olan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile ABD’nin Michigan Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliği anlaşması yapıldı.
 • 15:05Genel Seçime DoğruAK Parti Karaman Milletvekili adayı Recep Konuk, "Bölgemiz kendi topraklarından çıkmış bir başbakan ile seçime giriyor ve başbakanımıza hemşehrileri olarak en büyük desteği bizim vermemiz gerekiyor" dedi.
 • 14:22Konuk: Konuk: "Taşeli Bölgesinde Ekonomi Yeniden Canlanacak"AK Parti Karaman Milletvekili Adayı Recep Konuk seçim çalışmalarını Taşeli bölgesinde sürdürüyor.
 • 11:55Konya Şeker'den Pancar Üreticisine 106 Milyon Liralık DestekKonya Şeker'den Pancar Üreticisine 106 Milyon Liralık DestekHavaların yağışlı olması ve üreticilerin bu yıl yüzünün gülecek olması, ovadaki bereketi artırırken, bundan 15 gün önce 23.6 milyon liralık motorin desteği veren Konya Şeker, bugün de 31.9 milyon liralık nakit avans desteği veriyor.
 • 13:29Öğrenciler Sektörün En İyilerini BelirlediÖğrenciler Sektörün En İyilerini BelirlediEğitimden havayoluna, otomotivden kimyaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren “Sektörün Enleri”nin üniversite öğrencileri tarafından ödüllendirildiği törende iş dünyasının önemli isimlerini bir araya geldi.
 • 13:29Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Karaman'daKonya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Karaman'daKonya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Karamanlı sanayici ve işadamlarıyla buluştu.
 • 14:37Konya Şeker 18 Milyon Fidan DiktiKonya Şeker 18 Milyon Fidan DiktiKonya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk’un talimatları doğrultusunda pancar tarlalarındaki su kuyularının etrafına dikilen fidanlarla başlayan ağaçlandırma çalışmalarında Konya Şeker’in diktiği fidan sayısı bugün 18.3 milyona ulaştı.
 • 12:06İhracatçı Krizini Kendi Çözdü, Yurtdışından 80 Bin Ton Şeker AldıŞekerleme sektörü ülkede stoklar tükenince şekersiz kaldı.
 • 10:45İhracatçı Krizini Kendi Çözdü Yurtdışından 80 Bin Ton Şeker AldıŞekerleme sektörü ülkede stoklar tükenince şekersiz kaldı. İhracatçı firmalar krizi dünya şeker borsasından 80 bin ton şeker alarak çözdü.
 • 10:12Şeker Krizi, İthalatla ÇözüldüŞeker Krizi, İthalatla ÇözüldüStoklar tükenince şekersiz kalan ihracatçı firmalar, krizi, dünya şeker borsasından 80 bin ton şeker alarak çözdü.
 • 14:31Ayçiçeği Üreticilerinin Testeklenmesi İstendiAyçiçeği Üreticilerinin Testeklenmesi İstendiSamsun'da Karadenizbirlik'i ziyaret eden Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ayçiçeği üretiminin mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi.
 • 12:27Büyükhelvacıgil'den Karadenizbirlik'e ÖvgüBüyükhelvacıgil'den Karadenizbirlik'e ÖvgüBitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "KARADENİZBİRLİK’in kendi ayakları üzerinde büyümesini sürdürmesi bizleri son derece mutlu ediyor" dedi.
 • 14:20Başbakan, Memleketi Konya'da 7 Milletvekilini Liste Dışı BıraktıBaşbakan, Memleketi Konya'da 7 Milletvekilini Liste Dışı BıraktıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'daki Ak Parti milletvekili adaylarından 3 dönem kuralına takılan 2 milletvekili hariç, 7 milletvekilini liste dışı bıraktı.
 • 07:52Erbakan'ın Kurduğu Fabrikanın Arsası SatılıyorErbakan'ın Kurduğu Fabrikanın Arsası SatılıyorMerhum Necmettin Erbakan tarafından kurulan Pancar Motor'un üzerinde bulunduğu arsa 225 milyon liraya satışa çıktı.
 • 12:32Bilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daBilgi Merkezi Öğrencileri Çumra'daKonya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi Bilgi Merkezi öğrencileri, Çatalhöyük ile Çumra Şeker Entegre Tesislerini gezdi.
 • 15:39Termik Santral İşçileri Gelecekleri İçin Mücadele EdiyorÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen Torku Konya Şeker’in 685,5 milyon dolar teklif bedeliyle aldığı Soma Termik Santral’in çalışanları akıbetlerinin belirsizliği nedeniyle mücadele başlattı.
 • 10:39ÖYK İki Dev İhaleyi OnayladıÖYK, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme paketi ve Soma-B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı ihaleyi onayladı.
 • 09:28Termik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayTermik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin, özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ'ye, Soma B Termik Santralinin de en yüksek teklif sahibi Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını onayladı.
 • 09:20Öyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri'nin de içinde bulunduğu 521 milyon dolarlık özelleştirme paketi ile Soma –B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı 685 milyon dolarlık ihaleyi onayladı.
 • 07:50Öyk Orhaneli, Tunçbilek ve Soma Termik Santrallerinin Devrini OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesini 521 milyon dolarla bedelle kazanan Çelikler İnşaat'a, Soma Termik Santrali'nin de Konya Şeker'e devrini onayladı.
 • 18:39SPK, Konya Şeker'in Başvurusunu OnayladıSermaye Piyasası Kurulu, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 500 milyon lira tutarında borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.
 • 12:42Tüsiav ve Javdes'ten Konuk'a Üstün Hizmet ÖdülüTüsiav ve Javdes'ten Konuk'a Üstün Hizmet ÖdülüTürk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak ve Jandarma Asayiş Vakfı (JAVDES) Genel Müdürü Emekli Tuğgeneral İsmail Salim Olguner, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk’u ziyaret ederek ülke ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi” verdi.
 • 11:50Milli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMilli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMilli atlet yarım asırdır koşuyor- Türkiye ve yurt dışında katıldığı masterler şampiyonalarında dereceler elde eden milli atlet Mehmet Afif Gezgin, 55 yıldır kopmadığı "koşma" tutkusuyla genç sporculara örnek oluyor- Gezgin: "Hayatım boyunca spordan hiç vazgeçmedim. Yarım asırdır atletizm yapıyorum.
 • 11:29Milli Atlet Yarım Asırdır KoşuyorMasterler Türkiye Şampiyonasında çeşitli branşlarda 11 kez birincilik elde eden milli atlet Mehmet Afif Gezgin, yaklaşık 55 yıldır atletizm tutkusu ile genç sporculara örnek oluyor.
 • 12:28Konya, Şeker Pancarı Üretiminde Türkiye BirincisiTürkiye'nin toplam şeker pancarı üretiminin%30,3'ünü karşılayan Konya, 5 milyon 29 bin 807 ton şeker pancarı üretimiyle 2014 yılında da Türkiye birincisi oldu.
 • 17:20Konya Şeker Pancar Ödemelerini TamamladıKonya Şeker A.Ş, 2014-2015 kampanya dönemi pancar bedelini toplam 563 milyon liralık ödeme ile tamamladı.
 • 10:59Erzincanlı Çiftçiler Konya Tarım Fuarına KatıldıErzincanlı Çiftçiler Konya Tarım Fuarına KatıldıSon zamanlarda ülke genelinde birçok ilde açılmaya başlanan ve tarım dünyasında yaşanan yenilikleri çiftçilere aktaran tarım fuarlarına ilgi de her geçen gün artmaya devam ediyor.
 • 21:10SPK Haftalık BülteniSermaye Piyasası Kurulu (SPK), Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri AŞ'nin 5,25 lira bedelle halka arzına onay verdi.
 • 14:11Konuk: Konuk: "Yük Olmaya Değil, Yük Almaya Talibim"Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) Genel Başkanlığı’ndan istifa eden Recep Konuk, AK Parti’den Konya Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.
 • 12:03Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Soma B Termik Santrali ile kullandığı taşınmazların "varlık satışı" yöntemiyle bir bütün olarak özelleştirilmesi kapsamında, bahse konu varlıkların Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ veya Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'ye devri işlemine izin verilmesinde sakınca bulunmadığına karar verdi.
 • 15:02Torku Şekerspor Bisiklet Takımı, Alanya'da Kamp YapıyorTorku Şekerspor Bisiklet Takımı, Alanya'da Kamp YapıyorTorku Şekerspor Bisiklet Takımı Menajeri Şafakçı: "Çalışma prensiplerimiz değişti.
 • 12:15Denizbank ile Konya Şeker İş Birliğine GittiDenizBank ve Konya Şeker, şeker pancarı üreticilerine destek amacıyla iş birliği yaptı.
 • 19:34Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal OlacakKonya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal OlacakSoma B Termik Santrali yeni sahibine 1 milyar dolara mal olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
 • 19:17Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal OlacakSoma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal OlacakÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
 • 18:33Pankobirlik Genel Başkanı Konuk Açıklaması"Çumra Entegre Tesisi'ndeki termik santral ve Kangal Termik Santrali'nden sonra süreçte bir aksilik olmaz da Soma Termik B Santrali de bünyemize katılırsa Konya Şeker olarak ülkemizdeki toplam elektrik üretiminin yüzde 3,5'ini tek başımıza karşılayacak seviyeye ulaşacağız" Konuk, Konya'da kent merkezindeki mevcut şeker fabrikası arsasının bir kısmının üniversite yerleşkesi, büyük bölümünün de yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıkladı.
 • 17:32Recep Konuk'tan Enerjiye Yatırım ÇağrısıRecep Konuk'tan Enerjiye Yatırım ÇağrısıPancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Recep Konuk, Konya’nın Karapınar ilçesinde 5 bin megavatlık kömür rezervi bulunduğunu hatırlatarak, "Karapınar, Konya Şeker’in olsun istemiyorum, Konyalıların olsun istiyoruz.
 • 15:42Konya Şeker'den Üreticiye Ton Başına 90 TL Fiyat FarkıKonya Şeker'den Üreticiye Ton Başına 90 TL Fiyat FarkıKonya Şeker, ayçiçeğine ton başına 90 TL ek ödeme yaptı.
 • 11:18Soma B Termik Santrali İşçileri Direniş Çadırında Eyleme Devam EdiyorSoma B Termik Santrali İşçileri Direniş Çadırında Eyleme Devam EdiyorSoma B Termik Santrali'nin özelleştirilmesine karşı çıkan işçiler, Tes-İş Sendikası öncülüğünde direniş çadırında 22. güne ulaştı.
 • 15:41Konya Şeker Enerji Atılımlarına Devam EdiyorKangal'dan Sonra Soma'da Konya Şeker'in
 • 14:11Konya Şeker Enerji Sektöründe de BüyüyorKonya Şeker Enerji Sektöründe de BüyüyorTürkiye’nin en büyük tarımsal sanayi kuruluşlarından biri olan ve hedefini dünyanın en büyük 5 gıda şirketi arasına girmek olarak belirleyen Konya Şeker, Kangal Termik santralinden sonra özelleştirme ihalesinde Soma Termik Santralini alarak enerji sektöründe de dev bir adım attı.
 • 18:28Soma B Termik Santrali Özelleştirmesiİhalede en yüksek teklifi, 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ? verdi.
 • 18:23Soma B Termik Santrali Özelleştirme İhalesiAnadolu Birlik Holding Üst Yöneticisi Koca: "Gıda ve enerjide iddialı olacağız. Dolayısıyla gıdada ve enerjide her türlü özelleştirme ve yatırım platformlarına açığız" "Sözleşmeden kaynaklı zorunlu yatırımlar var. Yaklaşık 288 milyon dolar.
 • 17:13Soma B Termik Santrali ÖzelleştirmesiSoma B Termik Santrali ÖzelleştirmesiSoma B Termik Santrali özelleştirmesiSoma B Termik Santrali özelleştirmesi ihalesinde en yüksek teklifi, 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ? verdi.
 • 16:36Soma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'denSoma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'denSoma Elektrik Üretim ve Ticaret'e ait Soma B termik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.
 • 16:05Soma B Termik Santrali İhalesini Konya Şeker KazandıSoma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait Soma B Termik Santrali ve taşınmazlarının bütün halinde özelleştirilmesi ihalesini Konya Şeker 685.5 milyon dolarla kazandı.
 • 16:02Soma B Termik Santrali ÖzelleştirmesiSoma B Termik Santrali ve taşınmazlarının bütün halinde özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri başladı.
 • 18:15Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri AŞ ile yetkili bayileri arasındaki franchise sözleşmesinin grup muafiyetinden yararlandığına karar verdi.
 • 13:55İhtisas Gazetecileri "Türkiye Başarı Oskarları"Nı BelirlediMedya İhtisas Gazetecileri Federasyonu tarafından "Türkiye’nin Başarı Oskarları 2014" ödülleri açıklandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın devlet adamı olarak Başarı Oskarı'nın sahibi oldu AA, dünyanın en etkin beş haber ajansından biri olma hedefiyle çalışmalarına hız kesmeden devam etmesi dolayısıyla ödüle layık görüldü.
 • 16:04Pankobirlik 2015 Yılı Hedeflerini BelirlediPankobirlik 2015 Yılı Hedeflerini BelirlediPankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, her yeni yılı hedef büyüterek karşıladıklarını belirterek, “Gücümüzü 60 yıllık tecrübemizde alıyoruz” dedi.