10:3700
SON DAKİKA KONYA HABERLERİ

Son Dakika Konya Haberleri

   

  Konya'da Türkiye-Pakistan Hava Tatbikatı

  Konya'da Türkiye-Pakistan Hava Tatbikatı

  Tusap Raiders Tatbikatı, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Türkiye ve Pakistan hava unsurlarının katılımıyla 1-12 Eylül tarihleri arasında Konya'da bulunan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda icra edilecek. (Bugün 10:24)

   

  Gıda Fiyatlarında Enflasyonu Aşan Artışlar Meclis Gündeminde

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye’de gıda fiyatlarında son dönemde enflasyonu aşan artışlar görülmesinin nedenlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Orman ve Su İşleri Bakanı’na sordu. (Bugün 09:58)

   

  Kızı Öldürülen Babadan Şok İfadeler

  Kızı Öldürülen Babadan Şok İfadeler

  Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde erkek arkadaşı ile birlikte öldürülen 17 yaşındaki Ebru Demir’in İstanbul’da kız yetiştirme yurdunda kaldığı ve babasının kızının yurttan ayrılarak Kahramanmaraş’a gittiğinden habersiz olduğu ortaya çıktı. (Bugün 09:54)

   

  Ksmmmo Başkanı Turan, Özbek'ten Ziyaret

  Ksmmmo Başkanı Turan, Özbek'ten Ziyaret

  Maliye Bakanlığı Gelirler Başkontrolörü ve Vergi Konseyi Sekreteri Aziz Özbek’ten Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Turan’ı ziyaret etti. (Dün 16:02)

   

  Sağlık Görevlisi Odasında Ölü Bulundu

  Sağlık Görevlisi Odasında Ölü Bulundu

  Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde 112 Acil Servis Hizmetleri ve aynı zamanda Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekibinde görevli 35 yaşındaki sağlık memuru, dinlenmek için girdiği nöbet odasında ölü olarak bulundu. (Dün 15:59)

   

  Hafızlık Yarışmasının Türkiye Finali Sinop'ta Yapıldı.

  Hafızlık Yarışmasının Türkiye Finali Sinop'ta Yapıldı.

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Kur'an kursu kız öğrencileri arasında düzenlenen Hafızlık Yarışması'nın 2014 Yılı Türkiye finali Sinop'ta yapıldı. (Dün 15:29)

   

  Başkan Sorgun Hadim'deki Çalışmaları İnceledi

  Başkan Sorgun Hadim'deki Çalışmaları İnceledi

  AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Karaman-Hadim ayrımındaki yol yapımı ile Hadim, belde ve köylerinde yapımları devam eden taşkın suyu önleme kanal ve park inşaatlarını yerinde inceledi. (Dün 15:08)

   

 

  Gevale Kalesi'nde Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor

  Gevale Kalesi'nde Tarih Gün Yüzüne Çıkıyor

  Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Kültür Bakanlığı, Konya Müzeler Genel Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin iş birliği ile 2012 yılında başlatılan Gevale Kalesi kazı çalışmaları devam ederken bin 700 rakımda yapılan çalışmalarda Selçuklu ve çeşitli dönemlere ait birçok bulguya rastlandı. (Dün 15:08)

   

  AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun'un İncelemeleri

  AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Karaman Hadim ayrımındaki yol yapımı ile Hadim, belde ve köylerinde yapımları devam eden Taşkın Suyu Önleme Kanal ve park inşaatlarını yerinde inceledi. (Dün 14:35)

   

  Komek'te Kayıt Zamanı

  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerinde yeni dönem kayıtları 1 Eylül'de başlıyor. (Dün 14:35)

   

  Kto'dan Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

  Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından düzenlenen meslek komiteleri istişare toplantısında, ayakkabıcılık sektörü ile ilgili sorunlar ele alındı. (Dün 14:29)

   

  Gazi ve Şehit Yakınlarına Beyşehir Gezisi

  Beyşehir'de, şehit yakınları ve gaziler 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıl dönümü kapsamında, ilçenin tarihi mekanlarını gezdi. (Dün 14:22)

   

  Karatay Belediyesinden 428 Parsellik Hobi Bahçesi

  Karatay Belediyesince Ereğli Çevre yolu üzerinde 430 bin metrekarelik alanda 428 parsellik halkın hizmetine sunulan hobi bahçeleri, Saraçoğlu Mahallesi'nde oluşturulan 140 bin metrekarelik yeni yerine taşınıyor. (Dün 14:21)

   

  Konyaspor, Inter'den Belec ile Anlaştı

  Konyaspor, Inter'den Belec ile Anlaştı

  Konyaspor, Inter kalecisi Belec ile anlaşmaya vardığını açıkladı. (Dün 14:17)

   

  Beyşehir'de 23 Av Tüfeği Ele Geçirildi

  Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Asayiş Timleri, usulsüz üretim olduğu iddia edilen 23 av tüfeği ele geçirdi. (Dün 14:15)

   

  Konyaspor'dan Süper Takviye | Inter'den Türkiye'ye

  İnter'in Sloven kalecisi Vid Belec'in imza için bugün Konya'ya gelmesi bekleniyor. (Dün 14:04)

   

  Karapınar'da "Araştırma Günleri" Etkinliği

  Konya Toprak Su ve Çölleşme İle Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından Alternatif Ürünler ve Sulama Sistemleri konulu "Araştırma Günleri" etkinliği düzenlendi. (Dün 13:57)

   

  Karapınar'da Ağaçtan İnemeyen Kediyi, İtfaiye Ekipleri Kurtardı

  KONYA (AA) Karapınar İlçesinde ağaçtan inemeyen kediyi, itfaiye ekipleri kurtardı. (Dün 13:57)

   

  Sloven Kaleci Belec, İmza İçin Konya'ya Gelecek

  İnter'in Sloven kalecisi Vid Belec'in imza için bugün Konya'ya gelmesi bekleniyor. (Dün 13:53)

   

  Ehliyetsiz Genç Sürücü Ölümden Döndü

  Ehliyetsiz Genç Sürücü Ölümden Döndü

  Konya’da 18 yaşındaki ehliyetsiz gencin kullandığı otomobil, aşırı hız sonucu kontrolden çıkarak kaldırımdaki ağaca çarptı. (Dün 13:35)

   

  Beyşehir Gölü, Jandarma Asayiş Botları'na Emanet

  Beyşehir Gölü, Jandarma Asayiş Botları'na Emanet

  Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma Asayiş Botları, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde deniz, baraj ve gölleri koruduğu gibi Beyşehir Gölü'nü de koruyor. (Dün 13:21)

   

  Komek'te Kayıtlar Başlıyor

  Komek'te Kayıtlar Başlıyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMET) ile Hanım Lokalleri ve Spor Merkezlerinde yeni dönem kayıtları 1-12 Eylül tarihleri arasında www.konya.bel.tr ve www.komek.org.tr adreslerinden yapılacak. (Dün 13:05)

   

  Akören Arıtma Tesisi Hizmet Vermeye Başladı

  Akören Arıtma Tesisi Hizmet Vermeye Başladı

  Stabilizasyon havuzu olarak 2010 yılında işletmeye alınan Akören Atıksu Arıtma Tesisi’nin eksikleri tamamlanarak Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başladı. (Dün 13:03)

   

  112 Sağlık Görevlisi, Nöbette Ölü Bulundu

  112 Sağlık Görevlisi, Nöbette Ölü Bulundu

  Konya'nın Cihanbeyli İlçesi'nde 112 Acil Servis Hizmetleri'ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma ekibinde görevli sağlık memuru 35 yaşındaki Hasan Özsoy, nöbet odasında ölü bulundu. (Dün 12:50)

   

  Boş Vaktini Değerlendirmek İçin Girdiği Siyasette Vekil Oldu

  Yozgat'tan henüz 1 yaşındayken ailesiyle İsveç'e giden Türk asıllı Sedat Doğru, boş vaktini değerlendirmek için girdiği siyatte iki yıldır milletvekili olmanın mutluluğunu yaşıyor Doğru: "Kendimi hem Türk hem İsveçli hissediyorum. (Dün 11:59)

   

  Türsab İnanç Turizmi 2014 Raporu

  Türkiye'den kutsal topraklara hac ve umre için gideceklerin bu yıl yapacağı harcama 845 milyon avroyu yani yaklaşık 2,3 milyar lirayı bulacak Türkler bu yıl umreye 600 milyon avro harcadı Sultanahmet Camisi, dünyada en çok ziyaret edilen 20. mekan oldu. (Dün 11:27)

   

  Höyük'te Motosikletle Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı

  Höyük'te Motosikletle Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı

  Höyük ilçesinde, otomobille motosikletin çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı. (Dün 11:18)

   

  Karatay'daki Hobi Bahçeleri Yeni Yerine Taşınıyor

  Karatay'daki Hobi Bahçeleri Yeni Yerine Taşınıyor

  Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından Ereğli Çevre Yolu üzerinde 430 bin metrekarelik alanda halkın hizmetine sunulan Hobi Bahçeleri, Saraçoğlu Mahallesi’nde oluşturulan 140 bin metrekarelik yeni yerine taşınıyor. (Dün 11:09)

   

  Kto İstişare Toplantıları Devam Ediyor

  Kto İstişare Toplantıları Devam Ediyor

  Konya Ticaret Odası’nın (KTO) düzenlediği istişare toplantılarına ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren 12. ve 13. Meslek Komiteleri Üyeleri katılarak nitelikli eleman ve markalaşma sorunlarına çözüm istedi. (Dün 11:03)

   

  Yurtta Hava Durumu - İSTANBUL HAVA DURUMU (31.08.2014)

  Yurtta Hava Durumu - İSTANBUL HAVA DURUMU (31.08.2014)

  Yurtta hava durumu - İstanbul'da hava durumu, meteroloji genel müdürlüğü tahmin raporları İstanbul için bugün hava durumu nasıl olacak diyor? İstanbul için 7 günlük hava durumu için tıklayın. (Dün 11:01)

   

  Asayiş Botları Türkiye'nin Deniz ve İç Sularını Koruyor

  Asayiş Botları Türkiye'nin Deniz ve İç Sularını Koruyor

  Jandarma Teşkilatı’nın gözbebeği Jandarma Asayiş Botları, Türkiye’nin değişik yerlerindeki deniz, baraj ve göller gibi iç suları koruma faaliyeti yürütüyor. (Dün 10:58)

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Göller Yöresi, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Bolu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Denizli’nin doğu, Konya’nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (Dün 10:55)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.09.2014 10:37:22. #1.11#