14:1500
SON DAKİKA KONYA HABERLERİ

Son Dakika Konya Haberleri

   

  MEB Rotasyon Taslağına 2 Bin Görüş Geldi

  Aydoğdu yaptığı açıklamada, taslağın hazırlandığını ve pazartesi, Bakanlığın internet sitesinden paydaşların görüşüne açıldığını dile getirdi. (Bugün 13:47)

   

  Neü'nün Katıldığı Konferans Sona Erdi

  Neü'nün Katıldığı Konferans Sona Erdi

  Düzenleyicileri arasında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin (NEÜ) de bulunduğu, “International Conference on Applied Informatics for Health and Life Sciences” adlı uluslararası konferans, İzmir’de yapıldı. (Bugün 13:36)

   

  Yerlikaya: 'Şamil Erdoğan En Ağır Şekilde Cezalandırılacak'

  Yerlikaya: "Şamil Erdoğan En Ağır Şekilde Cezalandırılacak"

  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Dünya Güreş Şampiyonası’nda 97 kiloda bronz madalya kazanan Şamil Erdoğan’ın B numunesinde de doping çıkması sonucu yaptığı açıklamada, “Bizim disiplinimize, kararlığımıza, duruşumuza ayak uyduramadı. (Bugün 12:49)

   

  Güreş Fedarasyonu Başkanı Yerlikaya'dan Doping Açıklaması

  Güreş Fedarasyonu Başkanı Yerlikaya'dan Doping Açıklaması

  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Özbekistan'da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda 97 kiloda bronz madalya kazanan Şamil Erdoğan'ın B numunesinde de doping çıkmasının kesinleşmesinin ardından, bu sporcu hakkında en ağır cezanın verileceğini söyleyerek, "Affetmeyeceğiz, acımayacağız" dedi. (Bugün 12:44)

   

  Ameliyat Olmazsa Yürüyüp Konuşamayacak

  Ameliyat Olmazsa Yürüyüp Konuşamayacak

  Aksaray’da doğduğu günden beri birçok hastalıkla mücadele eden 4 yaşındaki Mahmut Bilgiç, girdiği 7 ameliyatın ardından maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamıyor. (Bugün 12:23)

   

  'Birleşen Gönüller' İzleyiciden Tam Not Aldı

  'Birleşen Gönüller' İzleyiciden Tam Not Aldı

  24 Ekim'de sinemaseverlerle buluşan, 'Birleşen gönüller' filmi için Konya'nın Akşehir ilçesinde gala programı düzenlendi. (Bugün 12:14)

   

  Kış Geceleri Çocuklara Daha Fazla 'Kilo' Aldırabilir

  Kış Geceleri Çocuklara Daha Fazla "Kilo" Aldırabilir

  Uzun kış geceleri nedeniyle uyku saati azalan çocuğun, çok gıda alıp daha az enerji yakmasına bağlı hızla kilo alabileceği belirtildi Prof. Dr. Atabek: "İştah uyarıcı hormonlar artarken tokluk uyaran hormonlar azalabilir. (Bugün 12:11)

   

  Tarım Bakanlığı'na Ait Tarım Arazisine Hastane İnşaatına Tepki

  Tarım Bakanlığı'na Ait Tarım Arazisine Hastane İnşaatına Tepki

  Konya'da 850 yataklı Şehir Hastanesi'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü'ne ait tarım arazisinde yapılmasının planlanması, tepkilere neden oldu. (Bugün 11:56)

   

  Türkiye'nin Müzeler Dolusu Kültür Hazinesi Yurtdışında

  Türkiye'nin Müzeler Dolusu Kültür Hazinesi Yurtdışında

  Geçmişte Türkiye'nin farklı şehirlerden yurt dışına kaçırılan kültür hazinesi niteliğinde tarihi eserler, yabancı ülkelerin müzelerinde sergileniyor. (Bugün 11:51)

   

  Yazar Ali Çolak'tan Kesilen Soma Zeytinliklerine Ağıt

  Yazar Ali Çolak'tan Kesilen Soma Zeytinliklerine Ağıt

  Zaman Yazarı Ali Çolak, Soma'daki zeytin ağaçları için, "Termik santral yapmak için bir tek zeytin ağacının bile kesilebileceğini aklım almıyor." değerlendirmesi yaptı. (Bugün 11:47)

   

  Yatırımcı Rehberi

  Yatırımcı Rehberi

  Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle: (Bugün 11:43)

   

  Gençlik Merkezlerinden 740 Bin Öğrenci Faydalanıyor

  Gençlik Merkezlerinden 740 Bin Öğrenci Faydalanıyor

  Öğrencilerin vakitlerini verimli değerlendirebilmesi için oluşturulan gençlik merkezlerinin sayısı her geçen yıl artıyor. (Bugün 11:41)

   

 

  Kasımpaşa, Torku Konyasporu 2-0 Yendi

  Kasımpaşa, Torku Konyasporu 2-0 Yendi

  Süper Lig Süleyman Seba Sezonu 7. hafta maçında Kasımpaşa, Torku Konyasporu 2-0 mağlup etti. (Dün 22:01)

   

  Kasımpaşa - Torku Konyaspor Maçında Tribünlerde Kavga Çıktı

  Kasımpaşa - Torku Konyaspor Maçında Tribünlerde Kavga Çıktı

  Kasımpaşa - Torku Konyaspor maçı öncesinde önce konuk ekip taraftarı, sonra ev sahibi ekip taraftarı kavga etti, polis 5 kişiyi gözaltına aldı. (Dün 21:37)

   

  Konya'da Uyuşturucu Hap ve Bonzai Ele Geçirildi

  Konya'da Uyuşturucu Hap ve Bonzai Ele Geçirildi

  Ereğli ilçesinde, bir otomobilde ectacy hap ve bonzai ele geçirildi. (Dün 20:02)

   

  Türkiye Şampiyonu Milli Tekvandocu Altınla Ödüllendirildi

  Türkiye Şampiyonu Milli Tekvandocu Altınla Ödüllendirildi

  Bursa’da sona eren Türkiye Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 62 kiloda Türkiye birincisi olan Beyşehirli milli sporcu Zeliha Ağrıs, öğrenim gördüğü okulda gerçekleştirilen törende altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. (Dün 18:56)

   

  Selçuk'ta Uluslararası Sarayönü Sempozyumu Başladı

  Selçuk'ta Uluslararası Sarayönü Sempozyumu Başladı

  Selçuk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü tarafından düzenlenen "Uluslararası Sarayönü Sempozyumu" başladı. (Dün 18:23)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:07)

   

  Işık: 'Yeşil, Yenilikçi ve Yerli Üretimden Yanayız'

  Işık: "Yeşil, Yenilikçi ve Yerli Üretimden Yanayız"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Konya/Karapınar Enerji İhtisas Endüstri Bölgesinin zemin etüt çalışmalarını bitirmek üzereyiz. (Dün 16:51)

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  "Konya/Karapınar Enerji İhtisas Endüstri Bölgesinin zemin etüt çalışmalarını bitirmek üzereyiz. (Dün 16:34)

   

  Selçuk Üniversitesinde "Sütçü Sığır İşletmelerinde Sürü Sağlığı" Paneli

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen Türkiye’de veteriner hekimliği eğitiminin 172'nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında "Sütçü Sığır İşletmelerinde Sürü Sağlığı" konulu panel gerçekleştirildi. (Dün 16:24)

   

  Ilgın'da Torba Yasa Bilgilendirme Semineri Yapıldı

  Konya Vergi Dairesi Başkanlığı, Ilgın Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Ilgın Ticaret Odası işbirliğiyle "6552 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu" ile ilgili bilgilendirme semineri gerçekleştirildi. (Dün 16:19)

   

  Torku Konyasporlu Marica'dan Taraftara Mesaj

  Yeşil beyazlıların Rumen oyuncusu Cirpian Marica, sakatlığı ile ilgili sosyal medya hesabından bilgi verdi. (Dün 16:15)

   

  Ğulam Azzam İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  Hakkındaki suçlamalar nedeniyle hapiste vefat eden Bangladeş Cemaat i İslami'nin 92 yaşındaki lideri Ğulam Azzam için Konya'da gıyabi cenaze namazı kılındı. (Dün 16:09)

   

  Sezaryenle Doğum Sonrası Öldü

  Sezaryenle doğum sonrası öldü- Konya'da sezaryen ile doğum yaptıktan sonra kanaması durmadığı için sevk edildiği hastanede yaşamını yitiren kadının yakınları, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu- Kadının imam nikahlı eşi Kaya, "Bebeğimize, babasını anne karnında kaybeden ablamın ismini verecektim. Hatta ablam, 'İnşallah kaderi bana benzemez' demişti. (Dün 15:55)

   

  Konya Ticaret Borsası

  Konya Ticaret Borsası

  KTB'de Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın kilogramı 0,901 ile 0,963 lira arasında işlem gördü. (Dün 15:53)

   

  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bundan sonra Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın Ankara’da yapılmayacağını belirterek, "HDP’li gelip İç Anadolu’da mesaj veremez. MHP gelip Doğu, Güneydoğu Anadolu’da mesaj veremez. CHP, İç Anadolu’da da birçok mitinglerde gördük, miting yapamadı. (Dün 15:52)

   

  Konya ve Antalya'daki Fuhuş Operasyonu

  Konya ve Antalya'daki operasyonda, "insan ticareti" ve "fuhuş yaptırma amaçlı örgüt kurma" gibi suçlara karıştığı öne sürülen zanlılardan 17'si adliyeye sevk edildi. (Dün 15:28)

   

  Konya'da Sezaryenle Doğum Sonrası Öldü

  Konya'da Sezaryenle Doğum Sonrası Öldü

  Konya'da sezaryen ile doğum yaptıktan sonra kanaması durmadığı için sevk edildiği hastanede ölen kadının yakınları, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. (Dün 15:27)

   

  Davutoğlu: 'İnadına Kardeşlik Diyeceğiz'

  Davutoğlu: "İnadına Kardeşlik Diyeceğiz"

  Kendilerinin zalim ve mazlum söz konusu olduğunda dinine, kimliğine, etnisitesine bakmadıklarını, buna herkesin şahit olduğunu; Arakan'ın, Somali'nin, Suriye'nin, Irak'ın, Libya'nın şahit olduğunu, hatta deprem sonrasında ilk uçağın Türkiye'nin gönderdiği uçak olduğu, coğrafyanın binlerce, on binlerce kilometre ötesindeki Haiti'nin, Filipinler'in şahit olduğunu kaydetti. (Dün 15:18)

   

  Selçuk Efes Spor Efsanesi Geri Dönüyor

  Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel bakıcı, beraberindeki Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Cinel, Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Osman Başterzi ile birlikte Selçuk Efes Spor'un seçilen yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. (Dün 14:09)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) (Kılıçdaroğlu) Haddini bilmeden dün ve bugün yaptığı açıklamalarda 'Türkiye'de parti ile devlet iç içe geçiyor' diyor, bizim AK Parti dönemini kastederek. Türk tarihini bilmiyorsun, insanlık tarihini bilmiyorsun, Kerbela tarihini bilmiyorsun, bari CHP tarihini bil. 1936'da İçişleri Bakanı, CHP Genel Sekreteri oldu bu memlekette. (Dün 14:04)

   

  Seydişehir Yenilenmeye Devam Ediyor

  Seydişehir Yenilenmeye Devam Ediyor

  Seydişehir'de yaz dönemi ile birlikte başlayan asfalt çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. (Dün 14:03)

   

  Karapınar'da "Ilek Projesi" Paneli Yapıldı

  Japon Rıhn Enstitüsü ile Karapınar Ziraat Odası Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Ilek Projesi" kapsamında, "Sosyo Ekonomik ve Çevresel Değerler Çerçevesinde Karapınar’ın Geleceği" konulu panel düzenlendi. (Dün 13:47)

   

  Kulu Jandarması 526 Sedir Fidanını Toprakla Buluşturdu

  Kulu Jandarması 526 Sedir Fidanını Toprakla Buluşturdu

  Konya’nın Kulu ilçesinde jandarma personeli 526 sedir fidanını toprakla buluşturdu. (Dün 13:34)

   

  Marıca Gün Sayıyor

  Marıca Gün Sayıyor

  Torku Konyasporlu futbolcu Ciprian Marica, yeşil sahalara dönmek için sabırsızlandığını söyledi. (Dün 13:28)

   

  Türkiye Boks Grup Şampiyonası Adana'da Devam Ediyor

  Türkiye Boks Grup Şampiyonası Adana'da Devam Ediyor

  Türkiye Boks Grup Şampiyonası Adana’da devam ediyor. (Dün 13:21)

   

Manşet Haberleri

 • 'Babayiğit'in 100 Milyon Dolara İhtiyacı Var

  'Babayiğit'in 100 Milyon Dolara İhtiyacı Var Karsan'dan yapılan açıklamada, 60 milyon dolar harcadıkları yerli aracı tam olarak üretebilir hale getirmek için 100 milyon dolara ihtiyaç olduğu belirtildi.

 • Araban Mı Var, Derdin Var!

  Araban Mı Var, Derdin Var! Türkiye'de son 3 yılda benzinli otomobil fiyatları yüzde 13, dizel otomobil fiyatları ise yüzde 25 arttı. Tamir, bakım ve yakıt fiyatları ise uçtu.

 • Rahmi Koç'tan Ülker'e Tebrik Mektubu

  Rahmi Koç'tan Ülker'e Tebrik Mektubu Koç Holding'in Onursal Başkanı Rahmi Koç, Yıldız Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'i başarısından dolayı tebrik eden bir mektup gönderdi.

[Hata Bildir]
25.10.2014 14:15:10. #1.13#