15:2600
SON DAKİKA KONYA HABERLERİ

Son Dakika Konya Haberleri

   

  Seydişehir'de Park Gerginliği

  Seydişehir'de Park Gerginliği

  Konya’nın Seydişehir ilçesine bağlı Taşarçı Mahallesi’nde geçmiş dönemdeki kasaba belediyesi tarafından yaptırılan kasaba meydanındaki Atatürk Parkı için mahkemeden yıkım kararına tepki gösteren mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi. (Bugün 15:09)

   

  Konya ve Aksaray'da Adliye Önünde 'Demokrasi Nöbeti'

  Konya ve Aksaray'da Adliye Önünde 'Demokrasi Nöbeti'

  Konya ve Aksaray'da Zaman Gazetesi ile Samanyolu TV'ye yönelik operasyonları protesto eden gruplar adliye binası önünde 'Demokrasi Nöbeti' tuttu. (Bugün 15:03)

   

  Sü Öğretim Üyesinin Odasında Ölü Bulunması

  Konya'da Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in dekanlık binasındaki odasında bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili Prof. Dr. Ahmet G. ve sekreter Asuman S. hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi Ahmet G, "tasarlayarak adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, sekreter Asuman S. ise "suçun işlenmesini kolaylaştırdığı" gerekçesiyle 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. (Bugün 14:59)

   

  Hazreti Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri

  CHP İstanbul milletvekili Özkes: "Mevlanımızın gecesine siyasetin, ayrışmanın, kutuplaştırmanın gölgesi düşmüştür" CHP Konya Milletvekili Kart: "Mevlana'nın 7 öğüdünden bihaber olanların cumhurun başkanı, devletin başı görevlerini bihakkın yapmadıkları, yapamayacakları bir kez daha ortaya çıktı" (Bugün 14:42)

   

  Konya'da 'Töre' Oyunu Sahnelenecek

  Konya Devlet Tiyatrosu, Turgut Özakman'ın yazdığı Murat Atak'ın yönettiği 'Töre' adlı oyunu sahneleyecek. (Bugün 14:14)

   

  Konya-İstanbul Yht'nin İlk Seferlerine Yoğun İlgi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından dün açılışı gerçekleştirilen, Konya ile İstanbul arasındaki yolculuk süresini 4 saat 15 dakikaya düşüren YHT seferlerinin ilk yolcuları Konya'ya geldi Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği seferlerde, ilk hafta ücretsiz olması nedeniyle biletler ilk günden tükendi Yolculardan Abdullah Akyüz: "Kocaeli'den geliyorum. (Bugün 14:12)

   

  Seyitömer'den Sonra Tunçbilek Termik Santrali de Çelikler'in

  Seyitömer'den Sonra Tunçbilek Termik Santrali de Çelikler'in

  Tunçbilek Termik Santrali ile Orhaneli Termik Santrali 463 milyon 800 bin dolara açık artırmaya çıkarıldı. (Bugün 13:50)

   

  Osmanlı'nın Felsefesini Mevlâna Ve Konevî Oluşturdu

  Osmanlı'nın Felsefesini Mevlâna Ve Konevî Oluşturdu

  Prof. Dr. Mustafa Demirci, Konya'nın yetiştirdiği iki büyük filozof olan Mevlâna ve Sadreddin Konevî'nin, Osmanlı Devleti'nin felsefesini oluşturduğunu belirtti. (Bugün 13:46)

   

  Dbp, 26 İlde Örgütlerini Feshediyor

  Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin kurulmasından sonra bölge partisi olarak faaliyet yürüteceği açıklanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), büyük çoğunluğu Türkiye'nin batısında bulunan 26 il ile bunlara bağlı ilçe ve beldelerdeki teşkilatlarını kapatma kararı aldı. (Bugün 13:37)

   

  Beşiktaş'a Süper Haber !

  Beşiktaş'a Süper Haber !

  Beşiktaş'a süper haber. Beşiktaş'ın formda golcüsü Demba Ba 4 Ocak'ta oynanacak Galatasaray derbisine yetiştirilecek. Sakat oyuncular nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Beşiktaş'a Demba Ba'dan gelen iyi haber moral oldu. (Bugün 13:34)

   

  NEÜ'de 'Yeni Türkiye ve Gençlik' Konulu Konferans

  NEÜ'de "Yeni Türkiye ve Gençlik" Konulu Konferans

  NEÜ ve Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği işbirliğiyle düzenlenen ve Savcı Sayan'ın konuşmacı olarak katıldığı "Yeni Türkiye ve Gençlik" konulu konferans gerçekleşti. (Bugün 13:29)

   

  Mersin'de Şeb-i Arus Etkinliği Düzenlenecek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana'nın 741. Vuslat yıl dönümü sebebiyle bir etkinlik düzenleyecek. (Bugün 13:04)

   

  Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor"

  Akşehir'de Kaymakamlık, Belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Center Yayınevi işbirliği ile "Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor" isimli proje düzenledi. (Bugün 13:04)

   

  Futbol: Spor Toto 2. Lig

  1461 Trabzon'un Asbaşkanı Demir: "Ligin ilk devresini ilk 5 içerisinde yer alarak ve liderlerle aramızdaki puan farkımı koruyarak tamamlamak arzusundayız" (Bugün 13:04)

   

  BİK Genel Müdürü Atalay, Karaman'da

  BİK Genel Müdürü Atalay, Karaman'da

  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, bir dizi ziyaret ve yerel basınla toplantı için Karaman'a gitti. (Bugün 12:53)

   

  Hz. Mevlana Karesi'de Anıldı

  Hz. Mevlana Karesi'de Anıldı

  Karesi Belediyesi, düzenlediği sema gösterisi ve lokma hayrı ile Hz. Mevlana'yı vuslatının 741'nci yıldönümünde andı. (Bugün 12:13)

   

  Hollanda'da Şeb-i Arus Töreni Düzenlendi

  Hazreti Mevlana'nın 741. vuslat yıl dönümü dolayısıyla Hollanda'da Şeb-i Arus töreni düzenlendi. (Bugün 11:49)

   

  En Fazla Traktör Manisa'da Var

  TÜİK Manisa Bölge Müdürü Akyol: "Türkiye'de en fazla traktör ve pulluğa sahip ilimiz Manisa'dır" (Bugün 11:48)

   

  En Fazla Traktör ve Pulluğa Sahip Olan İl Manisa

  En Fazla Traktör ve Pulluğa Sahip Olan İl Manisa

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2013 yılı illerin tarımsal alet ve makine sayıları açıklandı. (Bugün 11:31)

   

  Bozkırda Yetişen Fidanlar Orman Oluyor

  Kurak ve yarı kurak iklim bölgesindeki Konya Ovası'nda Orman Bölge Müdürlüğünce yetiştirilen milyonlarca fidan, Türkiye'nin dört bir yanında yeşeriyor. (Bugün 11:28)

   

  Kepez'de Şeb-İ Arus'a Büyük İlgi

  Kepez'de Şeb-İ Arus'a Büyük İlgi

  Kepez Belediyesi ile Antalya Konyalılar Derneği tarafından, Mevlana Celaleddin Rumi’nin "düğün günü" dediği ahrete intikalinin 741’inci vuslat yıldönümü dolayısıyla Şeb-İ Arus töreni düzenledi. (Bugün 11:18)

   

  2014 Yılında Onlıne Alışverişte En Çok Akıllı Telefon Alındı

  2014 Yılında Onlıne Alışverişte En Çok Akıllı Telefon Alındı

  Yıl boyunca online alışverişin yüzde 42’si Marmara Bölgesi’nde oturanlar tarafından gerçekleştirilirken, Marmara’yı yüzde 19 ile İç Anadolu ve yüzde 12 ile Ege Bölgesi izledi. (Bugün 11:08)

   

  Online Alışverişte Marmara Bölgesi Ön Sırada

  Kliksa Genel Müdürü Safkan: "Online alışverişin yüzde 42'si Marmara Bölgesi'nde oturanlar tarafından gerçekleştirilirken, Marmara'yı yüzde 19 ile İç Anadolu ve yüzde 12 ile Ege Bölgesi izledi" (Bugün 10:56)

   

  Alo 181"E Şikayet Edilen İşletmelere 13 Milyon Lira Ceza

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca oluşturulan "Alo 181" çağrı merkezine gelen ihbar ve şikayetlerin değerlendirilmesi sonucu, bu yıl işletmelere yaklaşık 13 milyon lira ceza kesildi. (Bugün 10:51)

   

  ALO 181 Hattına vatandaşın İlgisi Artıyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi olan ALO 181 hattını arama sayısı her geçen gün artıyor. (Bugün 10:08)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 15:26:58. #1.12#